Verlies voor Florida-jeugd Dames van Rowah kwamen heel sterk terug (9-7) Positie van dames Be Fair moeilijker IJsfeest scholieren Teleurstellend verlies voor Gouwestate-dames Gouwestaete-heren winnen (9-7) overtuigend, weer verlies dames Zwart was bij schakers beter op dreef dan wit Korbis met neus op de feiten gedrukt Kwiek-1 verliest Dick Dros naar eerste plaats Klaverjassen Zes bridgeparen in kwartfinales Kor bis-ieuqd is bijna kampioen Eerste plaatsen voor zwemmers van Gouwestaete Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZATERDAG 10 FEBRUARI 18.00 uur: GOUWESTAETE 2 - ZWV/NEREUS 3 D2 PAGINA 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 ploegen was te groot. De O - Maar in de derde periode en vierde periode was het ge daan met de dames. LZ 1886 ook de uitwedstrijd liep uit op een nederlaag alhoewel Kor- bis toen toch beslist beter ac teerde. Nu was er geen of weinig overtuiging te bespeuren en het scoren ging dan ook moei zaam. Stroefspelend werd de totaal van slag bleek. Op een enkele uitzondering speelden de korfballers met weinig overtuiging. Het leek eigen- WADDINXVEEN - Dick Dros is bij de sjoelvereniging Wad- dinxveen (Alberdingk Thijm- i maar zeker begonnen aan zijn opmars naar de eerste plaats in de on- Jolanda Hoffmans maakte in de laatste minuut een eind aan de onzekerheid door het een schot vanuit de opbouw de voorsprong te brengen naar 9-7. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 9 februari om acht uur is er in het wijkgebouw ‘De WADDINXVEEN - Zaterdag 3 februari speelden de volleybaldames van Keukencentrum Waddinxveen- Be Fair tegen het eerste team van Rijswijk. Uit de eerste wedstrijd hadden de Waddinxveensen van Be Fair een goed gevoel overgehouden, maar dat bleek onterecht. De Be Fair-dames verloren met 0-3. cuus dat enkele basisspelers van Korbis door blessures moesten afhaken. Dat nam Tot tweemaal toe maakten de Ridderkerkse dames met een break-out gebruik van bal verlies aan de kant van Ro wah. In beide gevallen kon men de aanval afronden met een doelpunt. Na de stand van 1-4 in de sporthal ’de Dreef’ kreeg coach Lex van Ham zijn speelsters weer op het juiste seniorencompetitie, end 1 11 lend, zullen ze nu veelal te gen jongens en meisjes moe ten spelen die tot de tweede klasse landelijk uitkomen. Afgelopen weekeinde was de eerste test tegen Lisse-1. Emiel van Boxtel kon in de heren enkel het tempo en het scherpe spel van E. Dierkx- sens (2e klasse) niet houden (5-15,4-15). In de tweede heren enkel van Hugo van Bergeijk tegen Pe ter van Maasdam (3e klasse) was het een gelijkopgaande 20.45 uur: GOUWESTAETE 1 - NEPTUNES 2 Trainer-coach Mario Verkijk begon met in de basis Cora Bos, Antoinette Wijker, Joke Doornbos, Jacqueline van der Ruit, Anneke Verwoerd en aanvoerdster Marcella Bos. Rijswijk opende voortvarend en al gauw keken de Wadinx- veense dames tegen een 2-5 achterstand aan. Door hard werken en goed aanvalswerk van Anneke Verwoerd wist Be Fair zelfs een 6-5 voor sprong te nemen. Echter, de bezoeksters bleken toch een maatje te groot waardoor uit eindelijk de setwinst met 10- 15 naar Rijswijk ging. De tweede set liet een heel ander beeld zien. De dames van Be Fair lieten een knap staaltje volleybal zien. Met name de sterk spelende An- nemarie de Rooy wist zowel verdedigend als aanvallend haar team op sleeptouw te ne men. Helaas bleek Be Fair niet in staat om de concentratie vast te houden. Toen het spel ook nog even stil kwam te liggen door een blessure aan de kant van Rijswijk was het over. Door slordig serveren en stop- fouten aan de kant van Be Fair ging de setwinst alsnog Ook op de 100 meter was er weinig licht te zien, want het verschil be droeg slechts 0.2 secon de. Voor Martijn werd 1.08.4 geklokt en voor Jan Willem 1.08.6. Op de 200 meter viel de beslis sing want Martijn toon de zich de snelste met 2.26.4, terwijl Jan Wil lem er 2.29.4 uitperste, overigens wel een mooi persoonlijk record. Aan gezien niemand van de overige deelnemers het duo ook maar kon bena deren konden zij goud en zilver in ontvangst ne men. (1293), 2. Peter van Leeuwen (1280), 3. Frans Botger (1247), 4. Bas Koppenaal (1246), 5. Adri Faas (1244). Klasse C: 1. Cor van Gils (1189), 2. Wim Slingerland sr (1135), 3. Dirk Faas (1130), 4. prima Cor Kersbergen (1123) en 5. j ere- eren waaruit Catharina Vos verloor in een wedstrijd nipt van NIO A2 (10-11). BI maakte geen fout tegen concurrent Vriendenschaar. jongd van 16-18-jarige naar 1 r 1X T_- V Jk - zoen kwamen Emiel van Box tel, Hugo van Bergeijk, Pa trick van Esseveld, Madelon Gelderblom en Britt van Braam Morris nog derde team in de B-klasse uit. Dit seizoen zal het door het 18.45 uur: GOUWESTAETE 1 - KATWIJK 1 H1 19.45 uur: GOUWESTAETE 1 - ZWV/NEREUS 1 D1 H2 WADDINXVEEN - De dames van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah Zuidplas Assurantiën, die aantraden tegen Saturnus (Ridderkerk), waren in de eerste helft duidelijk de mindere, maar ze kwamen mise over. Ponsioen pakte sterk terug (9-7). Het feit dat Saturnus exact op de- ringvaart bij het Gouwebos, waar ze hun eigen schaats wedstrijden hielden. was 118.71. Het gemiddelde van de sjoelvereniging is 112.178. Het totaal van de vereniging is V)4.481.000. VOORSCHOTEN/WAD- DINXVEEN - In het zwembad "t Wedde‘ te Voorschoten hield de kring Gouwe-Rijnstreek van de KNZB zwemwed strijden voor de top van de kring. Het Waddinx veense Gouwestaete ver overde diverse medail les. rust gehaald met slechts drie doelpunten tegenover negen van Huizen, dat overigens ook over meer lengte beschik te. Tegenover dat feit had Korbis slechts een antwoord moeten plaatsen. Snel posi tiespel en zuiver plaatsen. Dat ontbrak echter, enkele goede pogingen ten spijt. De tweede helft was toch wel iets beter, maar toen na 4-9 en 5-9 de 6-9 maar niet wilde komen viel de ploeg opnieuw terug. Even nog kwam Korbis wat dichterbij (7-11), maar Huizen was de betere ploeg en bracht dat met een drietal treffers in de slotminuten duidelijk tot uiting (7-14). WADDINXVEEN - Het eerste team van Kwiek-tafeltennis is de competitie tegenvallend begonnen door na haar eerste nu ook haar tweede wedstrijd te verliezen. Er werd met 8-2 verloren van TOP-1 (Haas trecht). Wim van Wageningen (2) was de enige van Kwiek die wist te winnen. Kwiek-2 moest tegen TOP-2 spelen en verloor ook met 8-2. Hier was Jac. Brand goed voor twee overwinningen. Kwiek-3 walste met 10-0 over Combat-3. Volle winst was er dus voor invaller Paul van de Hart, Leon Bouwman en Ad dy de Wit. Kwiek-4 boekte haar eerste overwinning door met 6-4 aan de goede kant van de score te blijven tegen Combat-2. Ying Jun Wang en Jurgen Rei chard wonnen ieder twee maal en Martijn Gilhuis won eenmaal. De dubbel werd eveneens gewonnen. Bij de jeugd moet Kwiek-1 in de landelijke competitie op bezoek bij Vice Versa ’51 (Ou- denbosch). Door drie overwin ningen van Rutger Dijkster- huis, twee van Jurgen de Geest en helaas geen van Gerbrand de Goeij werd het 5-5. Kwiek-2 won ook haar tweede wedstrijd. Met 6-4 werd er ge wonnen van TZM-1 (Moerka- pelle). John van Spengen won driemaal, Chris de Kogel tweemaal en Dirk-Jan Lug- thart kwam niet tot scoren toe. Door deze overwinning staat Kwiek-2 hoog in de competi tie. Kwiek-3 won met 7-3 van TMZ-2. John van Leenen, An ne Dijksterhuis en Ron van Spengen wonnen ieder twee maal. De getoonde werklust in de tweede set wisten de dames van Be Fair in de derde set niet vast te houden. Rijswijk nam het initiatief over en hield met goed serveren Be Fair onder druk. Ook de der de set ging naar de dames uit Rijswijk. WADDINXVEEN - De heren De Graaf en Van der Zee heb ben in groep 1 de voorronde gewonnen van het door de Nederlandse Bridge Bond (NBB) gehouden jaarlijkse ’Ruitenboertoemooi’. Ze wisten zich, evenals vijf andere paren, te plaatsen voor de kwartfinales. Aan dit toernooi namen 54 paren deel. Er werd gespeeld in vier groepen. De uitslagen zijn: Groep 1:1. de heren De Graaf en Van der Zee (58,33%); 2. mevrouw Be rends en de heer De Beer (55,90%); 3. de heren Andrin ga en Hart (55.21%); 4. me vrouw Slager en de heer Schoenmakers (54,86%). Miranda Boer trad voor de zoveelste keer in het strijdperk tegen Fleur Bakker van LZ1886. Fleur is steeds net iets sterker en ook dit keer moest Miranda met zil ver genoegen nemen. Met een serie van 27.8, 59.9 en 2.14.2 hoefde Mi randa zich echter niet te schamen. Bij de heren had Jan Wil lem v.d. Hoek het in zijn hoofd gehaald om school- slagcrack Martijn v.d. Maagdenberg het vuur na aan de schenen te leg gen. De 50 meter ging ge lijk op met 31.5 voor Martijn en 31.6 voor Jan Willem. De meisjes onder 15 jaar gingen driemaal te water op de 50, 100 en 200 me ter. Het was al Gouwes taete wat de klok sloeg op dit nummer. op het randje van het toelaat bare en dit betekende dat de wedstrijd ’loodzwaar’ werd voor de dames van Martin Pronk. In deze tweede periode scoor den voor de Gouwestaete Gil lian van den Berg en Marion van Hooft. De dames kregen worp tegen de Gouwestaete- geen grip op de wedstrijd. Het zou te eenvoudig zijn om als oorzaak te noemen het discu tabele optreden van het arbi trale duo, maar het geven van 5 strafworpen tegen Gouwes taete in één wedstrijd is hoogst ongebruikelijk. met 6-7 van PSV. Dames 1 kende geen enkel probleem met degradatiekandidaat De Futen (Amstelveen). De Waddinxveensen wonnen overtuigend met 16-2. Dames 2 was niet opgewas sen tégen koploper LZ 1886. Zij verloren met 7-1. Als laat ste moest ook heren 2 hun meerdere erkennen in LZ 1886 2. Zoals van te voren was voor speld had het eerste dames team van Martin Pronk geen enkel probleem met De Futen uit Amstelveen. De oude ploeg van keepster Hellen Boering staat op dit moment in de degradatiezone en het krachtsverschil tussen beide jgen was te groot. Gouwestaete-dames had den in de eerste periode nog enigszins problemen om het krachtsverschil uit te druk ken in doelpunten. Alleen Gillian v.d. Berg (2) en San dra Berckenkamp wisten tot scoren te komen, nadat De Futen de openingstreffer hadden gemaakt. In de tweede periode was de ban duidelijk gebroken. De Gouwestaete-dames voerden het tempo in de wedstrijd op. Hierdoor wisten Astrid Coene (2), Sandra Berckenkamp (2) en Wendy de Frankrijker een voorsprong op het scorebord te laten zien van 8-1 na twee perioden. De tweede helft van de wed strijd was een formaliteit. De Gouwestaete-dames ver zwakten niet en gaven hier door weinig kansen weg. In de derde periode waren het dan ook Marion van Hooft (2), Gillian v.d. Berg, Sandra Berckenkamp en Wendy de Frankrijker die voor de doel punten mochten zorgen. Door deze voorsprong kregen invallers Gabrielle v.d. Loo en Nancy v.d. Hoek ruimschoots speelminuten van trainer coach Martin Pronk om ook enige ervaring op te doen. In de laatste periode was het Marion van Hooft en een zui vere ’hattrick’ van Gillian v.d. Berg die de eindstand bepaal de op 16-2. De grote vraag bij de Gouwes- taete-heren vooraf was of trainer-coach Anton Heiden zijn herenselectie, na het te leurstellende verlies een week eerder tegen Alliance, weer op rails had gekregen voor de belangrijke confron tatie tegen PSV (Eindhoven). In het begin van de eerste pe riode had het er alle schijn van dat de ploeg wederom te gen een fiks verlies zou aanlo pen. PSV kwam snel op een voorsprong (0-3). Maar nog voor het verstrijken van de eerste periode hadden de Gouwestaete-heren deze achterstand alweer recht ge trokken. Door doelpunten van Mark Mommers (2) en Jaco de Jong was de stand na de eerste periode weer gelijk. Het werd een zeer spannende wedstrijd op het scherpst van de snede. In de tweede en derde periode wist PSV kreeg toch meer grip op de wedstrijd te krij gen. Het was alleen Marcel Ribbens, die er voor zorgde dat de Gouwestaete-heren met een 4-6 achterstand de beslissende vierde periode in gingen. In deze slotfase kwamen de Gouwestaete-heren weer te rug in de wedstrijd. Er werd hard gewerkt en door twee doelpunten van Remco de Frankrijker was de spanning weer volkomen terug in de wedstrijd. Maar de heren kwamen net één doelpunt te kort om net als in de uitwed strijd voor een sensatie te zor gen. Zij verloren dan ook met 6-7. Dames 2 moest onder leiding van Martin Pronk aantreden tegen koploper LZ 1886 1. In de beginfase wisten de dames zich goed stand te houden. Halverwege de wedstrijd ken den de dames slechts een ach terstand van 0-1. Heren 2 kon het niet bolwer ken tegen de Polar Bears 3 (Ede). Zij verloren met 9-5. Ook het tweede damesteam wist niet voor een verrassing te zorgen. De Waddinxveen sen verloren met 12-6. De Waddinxveensen, die nog uitzicht hebben op de eerste vier in het klassement, be gonnen redelijk aan de wed strijd. De eerste periode werd afgesloten met een 1-0 ach terstand. Vanaf de tweede periode werd de wedstrijd grimmiger. De Polar Bears-dames speelden De dames-meisjes kwa men in actie op de vrije slag, terwijl de heren jongens op de schoolslag streden voor de medail les. Bij de meisjes onder 11 jaar was er brons voor Saskia Captein, die de 50 en 100 meter aflegde is 35.8 en 1.22.7. Groep 2: 1. de heren Kool en Van Tilborgh (62,50%, naar kwartfinale); 2. de dames Moons en Kramer (6083%, naar kwartfinale); 3. het echtpaar Mourits (59,58%) en de dames Groenendijk en Van Bergen (59,58%). Groep 3: 1. het echtpaar Den Hoedt (58,33%, naar kwartfi nale); 2. mevrouw De Rede lijkheid en de heer Kok (57,29%, naar kwartfinale); 3. mevrouw Verbakel en de heer Van Zoest (54,51%); 4. mevrouw Van der Ark en de heer De Vos (53,47%). Groep 4: 1. de heren A. en G. Anker (60,42%, naar kwartfi nale); 2. het echtpaar Mulder (58,68%) en het echtpaar Van Tenney (58,68%); 4. de dames Den Hertog en Van Nielen (58,33%)- Wilke v.d. Valk werd eer ste met een serie van 29.5, 1.03.3 en 2.17.5, Michelle Nahon tweede met 30.7, 1.05.6 en 2,19,9 en Eva Idelenburg bezette de derde plaats met 30.8, 1.06.5 en 2.21.9. Wouter Rams haalde weliswaar zilver bij de jongens onder 15 jaar, maar kon met zijn serie tijden van 35.5,1.17.9 en 2.51.7 niet imponeren. Bij de meisjes onder 17 jaar was er weinig tegen stand voor Inge v.d. Schrier. Met tijden van 28.4, 1.01.0 en 2.12.7 zwom Inge naar het goud. Vooral de 1.01.0 op de 100 meter gaf reden tot juichen. In de derde periode konden de dames niet echt terugko men in de wedstrijd. Alleen Marion van Hooft wist in de ze periode tot scoren te ko men. In de laatste periode vochten de dames nog voor wat ze waard waren, maar het was alsof ze tegen ’de bierkaai aan het vechten wa ren’. Na een goede start in deze pe riode kwamen de dames zelfs terug tot 7-6, maar een straf- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelde Gou- westaete-waterpolo weer aantal belangrijke wed strijden. Dames 1 verloor met 9-7 tegen de Polar Be ars (Ede). Heren 1 ging op bezoek bij De Warande (Oosterhout) en won overtuigend met 9-4. Tussen vallen en opstaan trokken ze fanatiek hun sprintjes. Een ouder had de materialen voor een echte wedstrijd ringsteken op de schaats meegenomen. Dit spel is met veel enthousiasme gespeeld. Ondanks de ijzel zijn de groe pen 7 en 8 toch nog op de fiets gestapt om vervolgens op de naar de dames uit Rijswijk. Petteplas te gaan schaatsen. Een aantal ouders maakte het ijsfeest compleet door warme chocolademelk en spe culaas op de drie schaatsloca- ties uit te delen. WADDINXVEEN - Na weken van vriezend weer was het vrijdagmiddag 3 februari voor de leerlingen van de pro- testants-christelijke Prins Willem-Alexanderschool (lo katie Wingerd) de hoogste tijd om als school eens van de ijspret te gaan genieten. Met schaatsen en sleeën en voorzien van wanten, mut sen, sjaals en een goed hu meur werd eerst koers gezet naar de bevroren sloten in het Gouwebos tussen Waddinx- veen en Boskoop. De groepen 1, 2 en 3 gingen met hun sleeën en schaatsen vlak achter de school het ijs op. De groepen 4, 5 en 6 lie pen luid zingend naar de WADDINXVEEN - Op de vorige week donderdag in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) gehou den competitieavond van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV waren de zwarte stukken aanzien lijk beter op dreef waren dan de witte. Zwart won ze ven keer en slechts twee keer kon een witspeler winst noteren. In de top van de ranglijst was deze keer weinig verandering door een aantal remises. Phi- lipse wist met zwart tegen Hennink wel enig materieel voordeel te krijgen, maar dit resultaat was ontoereikend om de partij in winst om te zetten. Ook Willemen en Van den Oord deelde de punten waar door de verschillen klein blij ven ten opzichte van de afwe zige mede-koplopers Philipse en Jansen. Van dit alles profiteerde Van Woudenberg door winst op Kardol, die een vergeefs offer zag verkeren in stukverlies. Iets lager op de ranglijst mis te Asscheman tegen Smits- kamp de juiste voortzetting tegen een dubieuze combina tie waardoor laatstgenoemde de partij op zijn conto kon bij schrijven. Reus moest na aanvankelijk voordeel toch de winst aan Van den Hoek laten. In de middenmoot bond Ellers Wiersma aan de zegekar en pleegde Van Nieukerke schaakbroedermoord op Dan nis. Ket en Van der Starre kwa- op Van Asperen en Moerland wedstrijd een extra spannend tintje, tenslotte kwam weer eens tot winst tégen H.E. van Offeren. Jan Olie (1104). Klasse D: 1. en 2. Corry Boeg- heim en Simon den Oude (1091), 3. Ronald Meyer (1075), 4. R. van Wijk (1047) en 5. Tamara Olie (1034). Klasse E: 1. Corry ’t Hart (1069), 2. Jouri van Eek (1060), 3. mevrouw G. Brou wer (1053), 4. G. Loef (947) en o„~a-- 5. Dick Esveldt (894). spannende wedstrijd met Paddestoel* (Lijsterbesstraat) Het gemiddelde van de avond klaverjassen voor volwasse nen. De toegangsprijs be draagt voor leden 2,50 en vooj niet-leden 3,50. Met een score van 1.420 pun ten werd hij eerste in de A- klasse. Tweede werd Tine Va- lenkamp (1409 punten), 3. Jan Kersbergen (1404), 4. Henk van Beek (1388), 5. Wim Slingerland jr (1379), 6. Andre van Gemeren (1361), 7. Dick Jan van Drunen het eerste punt in de tweede (1332), 8. Cees Kuipers (1320), 9. Ed den Drijver (1307), 10. Teus Visser (1303), 11. T. van Leeuwen, 12. G. Re- nesse (1291), 13. Frans Bouwmeester (1272), 14. Bas Brouwer (1264) en 15. Pascal ovanGils(1256). opdracht regelmatig Klasse B: 1. M. Renesse plaats te wisselen. bleek te werken. Vrijwel was het alleen Remko Over dam die scoren wist te ko men. In de tweede periode kwamen de heren sterk terug. Door was er slechts een beperkte selectie meegereisd naar Oosterhout. uiteindelijk toch LZ 1886 dat Hierdoor moest trainer-coach aan het langste eind trok. De Anton Heiden zelf ook aan de heren verloren met 4-5. Voor bak. De coaching werd over- de Gouwestaete scoorden genomen door heren 1-speler Remco de Frankrijker (3) en Rodi Visser, die herstellende Niek de Leeuw. is van een zwaar verkeerson geval. De Gouwestaete-heren liepen in deze periode uit naar een 4-2 voorsprong. Doelpunten makers in deze periode waren Remco de Frankrijker, Jaco de Jong en Jaco van Tol. Het spel van de Gouwestaete-he ren was niet briljant. De ech te vorm was nog niet aanwe zig, maar het karakter en het collectief waren weer hele maal terug. Er werd ’geknokt’ voor elke bal. Hierdoor wisten de heren langzaam maar zeker uit te een 6-2 voor sprong. Voor de Gouwestaete- heren wisten te scoren Mar cel Ribbens, Mare Mommers en Jaco van Tol. Ook in de laatste periode WADDINXVEEN - Was vorig seizoen het eerste jeugdteam van Florida-badminton met de sterke jeugdspelers Den- lopen naar nis Steenland, Fabian van Minnen, Maaike van der Weij en Lisette Kuipers nog opper machtig in de hoogste jeugd afdeling (A) van het badmin tondistrict Zuid-Holland, dit vormde De Warande geen ge- seizoen zal het waarschijnlijk vaar meer. Door doelpunten iets minder gaan. van Jaco van Tol, Remko Overdam en Mare Mommers Het eerste team is sterk ver- werd de eindstand bepaald op 9-4. Een verdiende overwi- 15-jarige spelers. Vorig sei- ningvoor de Gouwestaete. Komende zaterdag spelen de bondsteams van Gouwestae te wederom een thuiswed strijd in Gouwebad ’de Sniep’. als het Dames 2 openen de avond. Zij spelen om 18.00 uur tegen ZWV Nereus 3. Om 18.45 uur eerste team (uitkomend in de speelt heren 1 de belangrijke A-klasse) als een leerjaar wedstrijd tegen rivaal Kat- moeten worden gezien. wijk. Om 19.45 speelt dames Zelf afgelopen najaar, in de 1 tegen koploper ZWV Nereus - l tweede 1. Heren 2 sluit vervolgens de derde klasse district spe- avond af door om 20.45 uur te spelen tegen Neptunes 2 uit Arnhem. WADDINXVEEN - Na het goede resultaat tegen He- mur Enge (15-6 winst) viel de zware nederlaag van Korbis-korfbal thuis tegen Huizen zwaar tegen. Met de sprekende cijfers 7-14 werden de Waddinxveners met de neus op de feiten gedrukt. strijd. Hugo moest met 11-15, Natuurlijk was wel het ex- 12-15 het onderspit delven. Madelon Gelderblom bracht de spanning terug door N. van Dijk (3e klasse) met 11-1 echter niet weg dat het team en 11-7 te overklassen. Britt van Braam Morris maakte het nog spannender door in een driesetter haar kleine te genspeelster T. Kool te ver- lijk al vanaf het eerste fluit- slaan (7-11,11-2,11-4). signaal dat een nederlaag on- In de gemengd dubbel kwa- vermijdelijk was. Trouwens, men Hugo met Madelon en Emiel met Britt nog teveel er varing tekort. In de heren dubbel werd door Emiel en Hugo verdienstelijk een der de set eruit gesleept. Meer zat er nu nog niet in (8-15,15- 11, 9-15). De dames dubbel werd knap door Britt met Ma delon (setstanden 12-15, 15-2, 15-12) gewonnen. Eind uitslag 3-5 verlies. Florida-2, uitkomend in de B- klasse, deklasseerde Scholle- vaar-1 (Rotterdam) met 8-0. Met de onervaren, maar ver dienstelijk spelende invalster Bianca Boeters uit Boskoop wist team-3 tegen Conserva- trix-Velo (Wateringen) met 5-3 te winnen. Karsten van der Vlist, voor het eerst in dit team uitkomend, presteerde zeer goed en won al zijn par tijen. De wedstrijden van Flo- rida-4, -5 en -6 gingen verlo ren. WADDINXVEEN - Korbis- korfbal beschikt over maar liefst vijf potentiële kandida- spoor. Met een mooi doelpunt ten voor een kampioenschap. De zaalcompetitie loopt im- uit de opbouw laag in de rech- mers ten einde en de meeste jeugdteams moeten nog drie of vier wedstrijden spelen. Afgelopen zaterdag speelden zeven teams hun wedstrij den. Al verloor bij Dijkvogels helft viel Sonja van Ham uit. met 14-5 opnieuw. A2 was Door vermoedelijk een dichtbij de eerste punten. Het zweepslag zal het damesteam derlinge competitie. spannende het enige tijd zonder haar - - moeten doen. Hierdoor had Rowah geen wisselspeelsters meer tegen Saturnus. Alle reserve-ener- De gehele wedstrijd was het gie moest uit de kast gehaald team van Yvonne Visser hun worden. De invallende junior- tegenstander de baas. Er speelster Joanneke Keus werd met 11-5 gewonnen, het maakte vanuit een break-out kampioenschap nadert. B2 won met 9-3 van Weidevo gels en is na acht wedstrijden nog altijd ongeslagen. Een kampioenschap kan het team van Miriam de Boer niet meer ontgaan. B3 was vrij. Over een paar weken kunnen zij zich als er gewonnen wordt van concurrent Vlaar- dingen ook kampioen noe men. Cl, dat meer dan 100 doel punten heeft gescoord in deze Klijn competitie!won opnieuw ruim. Ditmaal met 13-0 van Vlaardingen, dat zich voor de wedstrijd nog concurrent mocht noemen. Cl gaat kam pioen worden. C2, dat vrij was, zal zaterdag bij winst op De Bermen en verlies van punten van de concurrent al kampioen kun nen zijn. C3 verloor van kop loper Sagitta met 2-6. Uit wa ren de cijfers aanmerkelijk hoger uitgevallen. Dl won in een f 1-0 van Sagitta. Dat was de tweede zaalcompetitie over winning voor de jongens en meisjes van Esther. dames bracht Polar Bears weer op een belangrijke voor sprong. Uiteindelijk verloren de da mes teleurstellend met 9-7. In deze laatste periode waren het Astrid Coene (2), Marion van Hooft en Gillian van den Berg die voor de Gouwestaete wisten te scoren. De heren moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen De Warande in Oosterhout. Op papier de zwakste tegenstan der uit de competitie, maar het team van Anton Heiden is WADDINXVEEN - De waterpoloteams van Gouwes- nog op zoek naar de vorm, zo- taete speelden hun eerste thuiswedstrijden in het als die in het begin van de Gouwebad ’de Sniep’ na de winterstop. Heren 1 wist competitie aanwezig was. De in een zeer spannende confrontatie nipt te verliezen laatste wedstrijden op rij - - werden teleurstellend verlo ren. De Gouwestaete-heren open den sterk, maar maakten hun kansen niet af. De tegenstan der daarentegen wist tot twee keer toe te scoren in de eerste had ’het ijs gebroken’. Alleen periode. Voor dejGouwestaete Elly Middendorp zorgde voor het enige doelpunt voor de Gouwestaete. De dames ver loren met 1-7. Evenals dames 2 moest ook heren 2 aantreden tegen LZ omstandigheden 1886. In een zeer spannende confrontatie waren was het van Hennie de Schipper, van- terhoek, werd de rust inge gaan met de stand 3-5. De dames gingen zeer gemo tiveerd de tweede helft in. Echter, vrij snel in de tweede laan) langzaam Door vermoedelijk helft. Nadat de stand weer naar 5-7 in het nadeel van Rowah was opgelopen wijzigde de coach zijn aanvalssysteem. Hij plaatste twee speelsters op de cirkel en gaf de overige speel sters van Dit direct bij de eerste aanval met dit concept kon Ineke zo doorlopen naar de cirkel en een doelpunt ma ken. Ook de cirkelspeelsters konden voor zichzelf gaten in de verdediging de stand op 8-7 bracht. Voor de dames uit Waddinx- veen was dit gezien het wed- strijdbeeld een teleurstellen de uitslag. De kans op moge lijke handhaving in de twee de divisie wordt zo met de week kleiner. Komend weekeinde spelen de dames van Be Fair uit tegen Tonegido. Daar zullen de da mes opnieuw trachten pun ten te halen om van de onder men remise overeen, evenals ste plaats af te komen. Van der Haven jr. tegen Brinkhorst. Laatstgenoem den hadden daar overigens de gehele avond voor nodig. Be paald geen salonremise dus. Ook De Bock en Ritter deel den de punten evenals Toren beek en Goor. Van der Heiden kwam met winst tegen Stam bijzonder goed weg. De im mer aanvallende Stam nam, na de gehele partij beter ge staan te hebben, in de slot- aanval teveel risico, met fata le gevolgen. De Van Offerens, Dirk-Jan en Peter in dit geval, hielden aan hun strijd een familie-re- zijn puntjes mee door winst zelfde plaats staat in de competitie gaf de handbal- Een beeld van het ijsfeest van deprotestants-christelijke Prins Willem-Alexanderschool, lokatie Wingerd. (Foto: Prins Willem- S Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Vink Hypotheken Autobedrijf A. Boonstoppei jr. Noordegraaf Automobielbedrijf VX 8000 BV Autorijschool H. van Erk De Huizenbeurs BV Volvo Dealer Hooftman NVO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Van den Berg.Zonwering Alexandersdiool). —MMil IIÜlllilllllllHTi'iT.ir.1f''ill.TlTlj~lliljilll lrll

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 27