Bezoekers tevreden over Groene Hart Ziekenhuis Echtpaar vaart wel in Dordogne GPV'r Schutte spreekt in Gouda Leesuurtje voor kinderen Koninklijk goud voor Rina Metselaar-Boom Koffieconcert Praathuis met Roseta gitaarduo Kattepoep is even groot probleem als hondepoep 'De Nieuwe Passage' heeft het wel (20) Moordrechtse campinghouder kan baan al opgeven O GSG leerlingen bezoeken Jeugdparlement Helsinki LEZERS SCHRIJVEN terug om te vertellen hoe de zaken er nu voorstaan. GOUDA Voor wie de omgeving eens te voet of per fiets wil bekijken zijn er mogelijkheden te over. Voor dit doel zijn er zes mou- tainbikes te huur. Tevens lig- speeld die Emile van Daal van de oorspronkelijke versie heeft gemaakt voor gitaar- duo. titie en veiligheid’. Dit naar aanleiding van de uitkomst van de parlementaire enquê te van de commissie Van Traa. De door de kieskring Gouda georganiseerde avond vangt om acht uur aan. het Petteplas-niveau. Het Petteplas-gebied, dat om sloten wordt door de Putte- laan, de Jan Dorrekenskade- West, de Esdoomlaan en de vierkante meter. Stelt u zich eens voor dat wij Het bijzondere van het con cert is verder dat eveneens twee composities uitgevoerd zullen worden die door Eve lyn Albrink zelf zijn geschre ven. Het koffieconcert begint als gewoonlijk om half twaalf, entree voor volwassenen 7.50 gulden, kinderen hebben gra tis toegang. binnen het Jeugdparlement, aan strenge regels gebonden. „We hebben een hele lange lijst met instructies, waaraan we ons moeten houden. Bo vendien moeten we alle da- willen worden. De kinderen hoeven het uur niet ’uit te zit ten’. Zij mogen komen en gaan. Hun moeders of vaders kunnen dan ondertussen zelf boeken uitkiezen of lekker le zen in één van de veertig tijd schriften die gratis ter inzage liggen. De voorleesmiddagen worden georganiseerd tot de maand mei. gaan. Een spijkerbroek zit dus niet in mijn bagage”, lacht Marleen Kalden, één van de leerlingen. Toch heeft geen enkele leer ling moeite met de waslijst met voorschriften. Allen rea geren zeer enthousiast op hun deelname aan het Euro pees Jeugd Parlement. Sas- plek. Geen heen en weer gerij van parkeerplaats A naar B of C of D. Er zijn een aantal inritten naar de parkeer- markt-winkelruimte te be denken die gemaakt kunnen worden zonder onwonenden te storen. Zou het allemaal uitvoerbaar zijn, dan is er mogelijk een aannemer in het zuiden des lands die ons wel een aantal pelikanen voor de Petteplas- nieuwe stijl wil schenken. Zou het allemaal om financi ële - of technische redenen niet uitvoerbaar zijn, dan Voor de verbinding met de Passage en het Petteplas-ge- beuren moet een tunnel ko men onder de spoorlijn Gou- da-Alphen aan den Rijn door. Dat kan bijvoorbeeld begin nen op de plek van het te ver plaatsen monument voor on ze gevallenen dat dan kan uitkomen op de plek waar in de afgelopen ijsweken de wa tervogels nog een stukje wa ter hadden (hoek Puttelaan- Kerkweg-West). punten voor verbetering in aanmerking komen. De tevredenheid van de re- giobewoners heeft vooral be trekking op de (telefonische) bereikbaarheid, de behan deling aan de balies en de receptie, de bewegwijzering en de algemene voorzienin gen zoals winkels. Uit het onoderzoek blijkt eveneens dat er minder te vredenheid is over de be zoektijden en de parkeerfa- GOUDA De Goudse Scholengemeenschap GSG is dit jaar uitgeko zen om Nederland te ver tegenwoordigen in het Europees Jeugd Parle ment. Het Europees Jeugd Parle ment is een organisatie, die probeert de kennis onder scholieren over Europese za ken en de interesse voor poli tiek te vergroten. De organi satie brengt eenmaal per jaar enkele honderden jongeren uit elf verschillende EEG lan den bij elkaar die zitting heb ben in het Jeugdparlement. Deze zitting vindt dit jaar plaats in Helsinki. Via een open inschrijving binnen de GSG is een twaalftal leerlin gen uit de klassen 4, 5 en 6 VWO geselecteerd die met In de ‘General Assembly', het echte Jeugdparlement, wor den alle resoluties verdedigd en bediscussieerd. Daarna stemmen alle leerlingen over de ingediende voorstellen. De Kerkweg-West omvat, glo baal getaxeerd, zo’n 20.000 winkelvoorzieningen betreft niet te vergelijken met de plaatsen Gouda en Alphen aan den Rijn, die een streek- verzorgende functie hebben en dat is voor Waddinxveen niet weggelegd. Laat ons dorp een dorp blij ven. Een dubbeltje wordt recreatie en wat bosschages, die de eventuele pijpen voor ontluchting en beluchting aan het oog onttrekken. Op deze manier wordt het er vi sueel beslist niet slechter op! (68 procent), ‘het GHZ staat goed bekend’ (61 procent) en ‘het GHZ is een modem zie kenhuis’ (58 procent). Min der goede cijfers kregen de stellingen ‘het GHZ laat van zich horen' (39 procent) en ‘het GHZ is een gezellig zie kenhuis’ (40 procent). Het publieksonderzoek wordt over circa twee jaar her haald. Dit om vooruitgang, stilstand of achteruitgang te kunnen volgen. ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - Burgemeester drs. L.M. Schoots van Zevenhuizen-Moerkapelle heeft me vrouw Rina Metselaar-Boom uit Waddinxveen de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Dat gebeurde met mede weten van Waddinxveens eerste burger C.M. van der Linden in Zevenhuizen. BOSKOOP - Zondagmorgen 18 februari aanstaande vindt in het Praathuis weer een koffieconcert plaats. Ditmaal bestaat het concert uit een optreden van het ’Roseta’ git- aarduo, gevormd door Evelyn Albrink en Emile van Daal. Het programma van het con cert is geheel Spaans getint en vermeldt ondermeer mu ziek van padre Antonio Soler en Fernando Sor. Beide leden van het duo stu deerden gitaar bij Hans de Weerd aan het Alkmaars con servatorium. Na hun eind examens vervolgden ze hun studie gezamenlijk bij de Spaanse gitaarpedagoog José Tomas en namen ze vervol gens afzonderlijk les bij ver schillende andere internatio naal bekende gitaargroot- meesters. Daarna verloren ze elkaar uit het oog en speelden ieder in diverse ensembles. Tot ze elkaar in 1994 weer te genkwamen en besloten het ’Roseta’ gitaarduo op te rich- naar ons heerlijke dubbeltjes- dorp. Op onze wandelingen valt het ons op dat wij in een water rijk gebied leven. Als we alle gen keurig netjes^ gekleed water langs en rond de Win terdijk zoucjen los laten dan hebben zij daar een zee van ruimte en voor de vissers is het daar heel goed toeven. dat doen wij ook. Maar als wij lopen slaan we twee vliegen in één klap: we bewegen ons door het prachti ge Groene Hart, waar we heel zuinig op moeten zijn, en we komen bij in de stad waar het er allemaal anders uitziet dan bij ons in het dorp. Als mijn gade dan weer is uit gekeken op de Hema, V&D, De Mantelspecialist en Blok- een groot succes. Dus nu staat het goudzoeken ook op ons excursielijstje. Wij gaan nu regelmatig met een groep je naar de oude goudmijn. Ie dereen krijgt dan een eigen schaal mee. En wanneer je op een bepaalde manier met de schaal draait, vinden de meesten wel een klein flinter- je goud op de bodem van hun schaal. Waarde heeft het niet, maar je zou moeten zien hoe enthousiast ze dan zijn.” Creatieve kampeerders kun nen er in het hoogseizoen met Moordrechtenaar Dik van der Kaaden op uit trekken naar de schilderachtigste plekjes van de omgeving. In kleine groepjes geeft hij de kam peerders dan teken- en schil derlessen. Hier kan men zich per dagdeel voor inschrijven. Bob benadrukt dat de activi teiten allemaal vrijblijvend en kleinschalig zijn. „Het is beslist niet zo dat er iedere middag allemaal groepen mensen over de camping lo pen omdat zij zo nodig aan de één of andere excursie mee moeten doen. Want activitei ten zijn leuk, maar wij blijven toch streven naar rust op het terrein.” Een door het Groene Hart Ziekenhuis uitgevoerde publieksonder zoek onder 1.100 personen uit Gouda en omgeving geeft aan dat 77 procent van de ondervraagden tevreden tot zeer tevreden is over al gemene ziekenhuisaangele genheden. Samen met een nog te houden onderzoek on der (huis)artsen) en patiën ten wil het ziekenhuis meer inzicht krijgen in welke Dat zij opeens het middel punt van de belangstelling zou worden verbaasde haar zeer, want ze had er juist sa men met haar bestuursleden voor geijverd voorzitter Arie de Vos eens extra in het zon netje te zetten. Rina Metselaar-Boom wist daarom niet hoe zij het had, toen behalve Arie de Vos, ook zij werd verzocht naar voren te komen. Dat zij uit handen van Zevenhuizens burge meester een koninklijke on derscheiding zou krijgen was namelijk niet in haar opgeko men. ke geweest van ingezonden L.J voor Waddinxveen over het pro bleem ’hondepoep’. Ik wil het nu eens hebben over mijn probleem ’katte- poep’. Een probleem waar niet alleen ik mee zit, maar ook andere mensen bij mij in de buurt.Ik woon in een leuke wijk en heb een huis met zij tuin en achtertuin. Nu ge beurt het dagelijks dat de kat ten uit onze buurt mijn tuin en ook andere tuinen gebrui ken als kattebak. Maande lijks moeten wij de drollen uit onze tuin halen en vooral zo mers stinkt het verschrikke lijk. Verhuren In de zomermaanden, wan neer Bob op de camping is, wil hij het huis verhuren. Over een aantal jaren willen zij er zelf voorlopig een jaar in gaan wonen. „Het wordt dan een proefjaar. Nu is het alle maal hartstikke leuk. Het is mooi weer, er is veel werk en altijd veel mensen om je heen. Maar ’s winters is het hier erg stil. En kunnen wij daar wel tegen? Daarom wil len wij het eerst een jaar pro beren. De kinderen gaan hier dan ook een jaar naar school. On dertussen hou den wij ons huis aan de Leeuwe- rikhof in Moor drecht gewoon aan. Want we moeten eerst eens zien hoe het aleemaal loopt. Want wij zijn van mening dat we pas een gefundeerde beslissing kunnen nemen nadat we daar een -heel jaar hebben ge woond”, stelt Erna.’ Bob vertrekt dit jaar al op 10 juni naar de Dordogne. Wan neer voor de kinderen de zo mervakantie begint reizen Erna en de kinderen hem achterna. Ciska van vier jaar oud en Lisa van bijna zes jaar oud vinden het prachtig op de camping. „Voor onze twee meiden is op deze manier zes weken lang plezier. Die ver maken zich prima. Hoe het met Guusje gaat, is nog even afwachten. Hij is pas 14 maanden, dus voor hem is het allemaal nieuw. Maar ook dat lukt vast wel”, weet Erna. De camping van de Moor drechtenaren heeft inmiddels een bezoekje van de ANWB gekregen. De camping is ge heel goedgekeurd volgens de regels van deze organisatie. Dus meldt Bob niet zonder trots dat er tegenwoordig een bordje van de ANWB op de muur van het kantoorje prijkt. Wie informatie wil over het kamperen, huren van een tent of caravan kan hiervoor contant opnemen met Bob van der Schalie en Erna Vermeer, Leeuwerikhof 6 in Moordrecht. Telefoon 0182-375419. Veertig jaar geleden - op 3 fe bruari 1956 - werd de EHBO- afdeling Zevenhuizen opge richt. Ter ere van dit achtste lustrum was ook de Waddinx- veense EHBO’ster Rina Met selaar-Boom uitgenodigd voor de receptie. Zij is niet al leen bestuurslid, maar ook docente kaderopleiding van de EHBO-afdeling Zevenhui zen (sinds 1967). En dat tekent Rina Metse laar-Boom ten voeten uit. Zij denkt altijd aan anderen en is steeds voor de samenleving in de weer. Eerst tien jaar als zweminstructrice bij de Goudse Reddings Brigade en daarna 30 jaar actief bij de kaderopleiding van de EHBO veau dat noodzakelijk is om ten opzichte van het Kerk- weg-West-niveau genoeg hoogte hebben om er een be tonnen ruimte van te maken MOORDRECHT Sinds drie jaar beheren Moor drechtenaren Bob van der Schalie en Erna Vermeer een camping in Zuid-Frankrijk. Na het eerste jaar -ei genlijk een soort aftast jaar- gaat het alleen maar be ter. In 1994 deden zij hun verhaal in deze krant. Nu, twee jaar later komen zij hier graag nog een keer op MOORDRECHT - Kinderen van vier tot zeven jaar mogen iedere woensdagmiddag van twee tot drie uur naar het voorleesuurtje komen in de Moordrechtse openbare bi bliotheek. Medewerkster van de bibliotheek Petra de Bode leest dan voor uit diverse prentenboeken. De kinderen mogen zelf ook boeken uitkie zen waaruit zij voorgelezen gen de dorpjes en grotten die een bezoekje waard zijn op niet al te grote afstand van de camping. Variatie genoeg dus. De zaken gaan voor Bob en Erna zo goed, dat Bob zijn baan in Nederland als leraar handenarbied heeft opge zegd. Erna houdt haar baan als hoofd van het kinderdag verblijf in Moordrecht nog even aan. Inmiddels heeft het stel wel een huis gekocht in de Dor dogne. Trotst topnt Bob een schilderij van hun nieuwe on derkomen. „Mooi hè, vind je niet? Het staat 7 kilometer bij de camping vandaan in een gehucht met tien huizen. Er achter is een bos en er om heen een moestuin.” Camping La Chatonnière ligt in een bosrijke omgeving, 500 meter buiten het dorp Jumil- hac-le-Grand in het noorden van de Dordogne aan de oever van het riviertje l’lsle. „Om te zorgen dat toeristen onze camping niet voorbij zouden rijden, zijn wij begonnen met het plaatsen van bewegwijze- ringsborden. Verder hebben wij de nodige advertenties ge- plaatst. Dat dit echt werkt hebben wij gemerkt aan het aantal bezoekers. Dat lag in ons eerste jaar beduidend ho ger dan in de jaren daarvoor”, weet Bob. „Verder hebben wij het een beetje gezellig gemaakt door hier en daar wat plantenbak ken neer te zetten”, vult Erna hem aan. Tijdens de zitting zal worden gesproken over diverse on derwerpen die de Europese Unie bezighouden, zoals toe treding van Oosteuropese landen tot de EU, de invoe ring van een Europese munt, ontwikkelingshulp, werkge legenheid en gezondheids zorg. Alle leerlingen hebben een specifiek onderwerp toe gewezen gekregen, waar zij zich in hebben verdiept. „Op school hebben we de diverse onderwerpen goed voorbe reid, een eigen mening hier over gevormd en er een reso lutie over geschreven”, legt Marleen uit. „Deze resolutie wordt in Helsinki binnen een werkgroep van leerlingen uit veertien andere landen wor den besproken. Deze leerlin gen hebben zich ook van tevo ren in dit onderwerp ver diept. Met deze werkgroep stellen we dan resoluties op, die in consenses moeten wor den aangenomen.” met onder andere het organi seren van grote rampoefenin- gen (vroeger BB). Verder exa mineert en jureert Rina Met selaar-Boom bij wedstrijden. Wat niet tot haar werk hoort, maar wat zij daarnaast ook nog eens vrijwillig doet, is ac tief zijn voor de Algemende Nederlandse Bond voor Ou deren (ANBO) in Waddinx veen, niet alleen als bestuurs lid (commissie ’lief en leed’), maar ook als vertegenwoor digster van deze bond bij de DOBO, in welk orgaan de ou derenbonden samenwerken. Samen met de dames van de KBO (rooms-katholiek) en de PCOB (protestants-christe- lijk) was bijvoorbeeld het or ganiseren van de succesvolle hobbydag in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) met de hartelijke Rina Metse laar-Boom dan ook haast een peuleschilletje. 200 meter. Maak er een betonnen rand om, kleed dit aan de randen met aarde en groen mooi aan, een paar eilandjes er in en de Petteplas kan weer vol lopen. Maar er is iets mooiers van te maken. Bijvoorbeeld half park, half water of als er meer water moet terug ko men kunnen we ook denken aan driekwart deel water en een kwart deel gebruiken voor door het water slinge- In grote lijnen onderschrijf ik rende paden, die wat eiland- de ingezonden brief van de jes met elkaar verbinden, heer J.W Stelling (Weekblad Eilandjes met banken voor de voor Waddinxveen van 7 fe bruari) en van mevrouw J. Duffels-van Drunen van een week eerder. Ogenschijnlijk had mijn wan- delverhaal niets met onze winkelcentrum problematiek Wat een luxe: één parkeer- te maken, maar als ik ga schrijven dat we de Petteplas een poosje moeten weg doen dan weet ik dat ik veel men sen tegen de haren in strijk. Ik wilde alleen duidelijk ma ken dat wij ook vinden dat dit mooie stukje natuur in het hart van ons dorp moet blij ven. Rond de Petteplas lopende viel mij het flinke hoogtever schil van de Kerkweg-West en Jan Dorrekenskade-West op. Deze kade zit een paar meter onder Petteplas-ni veau en de Kerkweg-West ligt weer ongeveer 70 cm boven pinken we maar een traantje weg bij het opzetten van een plaatje van Marco Borsato ’Dromen zijn bedrog’. Caravans Trots vertelt Bob dat bezoe kers naast ’gewoon kampe ren’ ook compleet ingerichte bungalowtenten en caravans kunnen huren. „Dit hebben we eerst met één tent uitge probeerd, maar er was zoveel vraag naar dat er inmiddels drie vier-per- soons, drie zes- persoons bunga lowtenten en drie caravans verspreid over het terrein staan opgesteld. De tenten en caravans zijn compleet ingericht, echt alles zit erop en eraan. Van aard appelschilmesje tot koel kast.” Bezoekers van camping La Chatonnière hoeven zich niet te vervelen. Hiervoor hebben Bob en Erna een zeer afwisse lend activiteiten programma opgesteld, waarvoor de gas ten tegen betaling van een vergoeding aan mee kunnen doen. Zo wordt er bijvoor beeld iedere week een boog- schuttersmiddag georgani seerd. „Op zo’n middag wordt er les gegeven door een erva ren boogschutter. Soms orga niseert hij wedstrijden tussen twee groepen”, legt Bob uit. Op de camping kunnen ook kano’s en kajaks worden ge huurd. „Twee keer per week organiseren wij een kano- middag. Hier kunnen zich steeds maximaal tien perso nen voor opgeven. Met deze tien mensen stappen wij -en ervaren begeleider en ikzelf- dan in een busje. En met de kano’s op het dak rijden wij dan naar een mooi plekje stroomopwaarts. Hier gaat het hele spul het water in om zo een paar uur laten weer bij de camping uit te komen.” Maar voor wie meer spanning zoekt, organiseert Bob ook wandklimmiddagen. Een stukje stroom opwaarts is een hele steile rotswand. Door de ciliteiten. Zozeer zelfs dat dit aanleiding geeft de be zoektijden op korte termijn te wijzigen. Ten aanzien van de parkeerfaciliteiten is het moeilijker verbeteringen door te voeren. Er moet vol doende plek blijven voor pa tiënten en bezoekers en dus is er een parkeersysteem nodig. Het betaald parkeren is destijds ingevoerd om ‘on gewenste’ parkeerders te ontmoedigen en het systeem ten. Met dit duo treden ze sindsdien regelmatig in de concertzalen op, afgelopen ja nuari nog waren ze in het pro gramma Spiegelzaal op de ra dio te beluisteren. Op het programma van het koffieconcert staan behalve Sonates van Antonio Soler en een Fantasie van Fernando Sor ook de ’Estampas’ van Moreno Torroba. Dit muziek stuk is gecomponeerd voor vier gitaren, op het concert za! de bewerking worden ge- k^°Bong6aerts“ treedt' opwals ambassadrice van de werk groep en zal namens de Ne derlandse delegatie de minis ter-president van Finland toespreken. (slagbomen, automaten, parkeerwachters) te kun nen bekostigen en onder houden. Deskundigheid van artsen en verpleegkundigen blijft het belangrijkste criterium om voor een bepaald zieken huis te kiezen. Ook hoog scoren zorgvuldigheid en klantvriendelijkheid. Goed scorende stellingen binnen het onderzoek waren ‘het GHZ gaat met zijn tijd mee’ Donderdag 8 februari liepen mijn vrouw en ik over de Win terdijk bij de Brugweg in dit gebied afgraven tot het ni- Waddinxveen naar Gouda om wat recreatief te winkelen. We lopen ook nogal eens via Boskoop langs de Gouwe naar Alphen aan den Rijn. Ons dorp Waddinxveen is wat waarin a) wel 1.000 auto’s ge stald kunnen worden, b) ruimte is voor de weekmarkt (wat een luxe voor klant en marktkoopman, heerlijk overdekt) en c) plaats ge maakt kan worden voor even tuele uitbreiding van het be scheiden te houden winkel centrum ’De Nieuwe Passa- nooit een kwartje. Veel Wad- ge’. dinxveners bezoeken deze twee begeleiders komende plaatsen per auto of fiets en vrijdag zullen afreizen naar J-x J- het koude, maar indrukwek kende Finland, waar zij gedu rende tien dagen zullen ver blijven. Een snoepreisje is het allerminst voor de leerlingen, want het overvolle program ma dat zij krijgen voorgescho teld biedt weinig ruimte voor vrijetijdsbesteding. Boven dien is hun aanwezigheid, zo wel in de gastgezinnen, waar zij worden ondergebracht, als ker, dan haasten wij ons weer Als u wilt weten hoe overdekt winkelen er uit ziet dan raad ik u aan om te gaan kijken in het winkelcentrum in Nieu- werkerk aan den IJssel of in Maassluis (Koningshoek). vissen van de Petteplas in het Mijn milieuvrienden hoor ik al vragen: ‘En wat dan met onze Petteplas?' Gaan we uit van die 20.000 vierkante me ter (’t kan ook met minder), dan is het dak een grote be- A1 wandelend bepraten wij tonplaat van, pak weg, 100 x het wel en wee rond ons win- kelgebeuren. Wel of niet een ’De Nieuwe Passage’, wel of niet naar het Be Fair-terrein. Zo ontstond het idee dat ik niet op financiële haalbaar heid noch op technische mo gelijkheden kan beoordelen. Mogelijk vegen terzake des kundigen het plan zo van ta fel en als het wel zou kunnen dan ben ik er van overtuigd dat de kool en de geit ge spaard worden. gemeente zijn daar beugels in de rots geboord. Ook dit zijn georganiseerde uitstapjes. Er is een route uitgezet en er gaat een ervaren klimmer mee. Deze heeft tevens het nodige touw en klimmateri- aal bij zich. Veel animo is er ook voor de goudzoekexcursie van cam ping La Chatonnière. Bob: „In de omgeving van Jumil- hac-le-Grand zijn twee goud mijnen. Een oude en een nieuwe. De nieuwe goudmijn is een groot staatsbedrijf waar per jaar zo’n 2.000 kilo goud wordt gevonden. Daar mogen wij alleen naar toe wanneer wij een groep van meer dan 20 personen bij el kaar kunnen krijgen. Bij de oude goudmijn ligt dat an ders. Daar kunnen wij heen met een groepje van maxi maal 12 personen. Een poosje geleden kwam er een dorpe ling naar ons toe en vertelde ons dat hij tien goudzoek- schalen op de kop had weten te tikken. En of dat niets voor ons was. We hebben het di rect uitgeprobeerd en het is voertalen in het Europees Jeugdparlement zijn Engels en Frans. „Dit is eigenlijk het lastigste, maar gelukkig gaat een Ge rard Eykma, onze leraar Frans die tevens Engels spreekt en Tonny Govers, le raar verzorging, ter onder steuning mee”, aldus Mar leen. „Wij hopen uiteindelijk Er is al een aantal keren spra- dat ook Brussel alles ter ore L_ o'___o krijgt, zodat zij een objectief brieven in het Weekblad beeld krijgen hoe de jongeren in Europa over diverse onder werpen denken.” GOUDA Voorzitter G.J. Schutte van de Tweede Ka merfractie van het Gerefor meerd Politiek Verbond (GPV) spreekt morgenavond in de Gereformeerde Kerk aan de Lekkenburg 148 over het onderwerp ‘politie en jus- Ik ben zelf in het bezit van een hond en moet dus hondenbe lasting betalen voor het onge mak van hondepoep op straat. Mijn hond doet zijn behoefte op plekken waar dit is toege staan en ik hoop hierdoor zo min mogelijk andere buurtbe woners tot last te zijn. Ik weet echter ook dat on danks deze maatregelen er nog niet genoeg voorzienin gen in Waddinxveen zijn om een hond zo uit te laten, zodat een ieder tevreden is. Maar daar kan het gemeente bestuur met de ontvangen gelden uit de hondenbelasting toch best wel wat aan doen, lijkt mij. Mogen katten intussen wel ongestoord hun behoeften doen in andermans tuin? Ik vind dat er dan ook kattenbe lasting betaald moet worden, want het ongemak van katte- poepis ook een probleem. De last van kattepoep is zelfs zo groot, dat mensen hun tuin gaan aanpassen (veel steen tjes en tegels in plaats van aarde) om maar geen last te hebben van kattepoep. Dat kost een hoop geld, maar het probleem verplaatst zich naar de volgende tuin. En zo kunnen de katten uit onze buurt ongestoord hun gang gaan. PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 FEBRUAR11996 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Het Moordrechtse echtpaar dat een camping in Frankrijk bezit, (foto City Photo) L. WIJNSTOK Koningin Wilhelminasingel 13 Waddinxveen Evelyn Albrink, de helft van het Roseta gitaarduo. 9W J. UITTERHOEVE Graanakker 24 Waddinxveen BSm

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13