Elke ochtend... Toi-Toi komt met 'Verre Vrienden' Jeugdprogrammain de krokusvakantie Koploper W. Hennink houdt stand bij WSV Derde plaats gecombineerd turnteam TOOS en Saturnia 'Squash Point' gaat open Sinq-in in koffiebar Avond over euthanasie Disco in De Paddestoel TOOS derde in F-poule Reanimatie- Aandacht voor brandveiligheid in de horeca Gijs v.d. Berg verlaat Antilope 'Hervormde' rommelmarkt aan de Dreef cursus van Hartstichting Rijn en Gouwe Informatie avond van Waddinxveens Andere controle Gastouderproject van de openbare verlichting I I I i i i I I I I I I I I I I I I I 1 Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. PAGINA 23 WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 WEEKBLAD VOOR Achter de bar van het nieuwe squash- en sportcentrum 'Squash Daarom organiseert het gas naar CDA-wethouder Jgn Hielema die als officieële opening ballon op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: negen in De Schaapskooi luidsniveau en zangstem zijn welkom. Een week later, vrij- Dinsdag 5 maart staan in Kreater de dieren centraal. j een middel van spelletjes, op drachten en knutselen, ko men de kinderen iets te we ten over allerlei diersoorten, wat zij eten, hoe zij zich ge- van het men in het nieuwe squash- en sportcentrum voor Waddinx- veen en omgeving. WADDINXVEEN - De 21e ronde van de huishoudelij ke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV leverde geen verrassingen op. Wel opval lend was dat, in tegenstelling tot de vorige ronde, slechts drie spelers met zwarte stukken hun partij winnend wisten af te sluiten. Koploper W. Hennink hield stand. zaken door T. Wiersma aan de strop te binden. N. Dannis en J. v.d. heiden wisten elkaar in evenwicht te houden. Verder overwinningen voor J. WADDINXVEEN - De her vormde koffiebar houdt vrij- Postcode: WADDINXVEEN - Vrijdag avond 13 februari van half acht tot half tien houdt wijk en speeltuinvereniging ‘De Paddestoel' (Lijsterbesstraat) weer de maandelijkse disco- avond voor de jeugd van 9-14 jaar. De toegangsprijs is f 1,50. De muziek is in handen van de Waddinxveense drive-in-dis- cotheek ’The Flying Dutch- WADDINXVEEN - Dinsdag avond 22 februari van acht uur tot kwart voor tien houdt de Stichting Gastouderpro- ject Waddinxveen en omstre ken (tel. 0182-619591) een in- formatie-avond voor gastou ders in het kantoor in het An- rne Frank-centrum (Jan van bare verlichting gewijzigd. De Bijnenpadl voortaan op de volgende tijd- regelmatig nieuwe gastou- stippen gecontroleerd. d—-L-- De partij van de avond was die tussen J. Muit (7) en kop loper W. Hennink. Een goed spelende uitdager, waar de koploper de nodige moeite mee had. De partij nam in de slotfase een verrassende wen ding omdat de koploper in een gedwongen ruil zijn dame moest afstaan tegen een to ren. Met deze achterstand leek verlies niet meer dan logisch voor de lijstaanvoerder, ware het niet dat met het nodige kunst- en vliegwerk uitdager J. Muit alsnog het onderspit moest delven in een fase waarbij koploper W. Hennink op raadselachtige wijze het nodige geluk wist af te dwin gen. H. van Woudenberg bleef ste vig in het zadel op de tweede plaats door na zeven zetten tegenstander W. v.d. Hoek een stuk te ontfutselen, waar bij de zwartspeler direct de partij maar opgaf. Evenzo consolidatie van de derde plaats door T. v.d. Oord, die T. van Bruggen op verlies trakteerde. Daarna volgt op afstand de vierde en vijfde plaats, ingenomen door B. Jansen en E. Philipse, die van plaats verwisselden aange zien laatstegenoemde in tijd nood een stuk verkwanselde aan eerstgenoemde. Hij kon niets anders doen dan zijn partij opgeven. Verder handhaving van H. Smitskamp bij de eerste tien door middel van een overwin ning tegen L. Ellers. Geen du els in de subtop, aangezien door het tweede team van WSV een competitiewedstrijd werd afgewerkt en nipt werd verloren (3,5-4,5). In het middengedeelte van de ranglijst deed H. Reus goede pnt. Bij het derde toestel, de brug met de ongelijke leggers, was te zien dat de dames hard hebben getraind want er was op dit toestel een grote vooruitgang te zien. Aangezien ze nog niet vol doende onderdelen beheer sen, waren de cijfers toch nog redelijk. Marleen Heikens scoorde 5,8 pnt, Maijet van Vuuren 6,45 pnt en Melanie Marchand 6,65 pnt. Als laatste onderdeel was de sprong aan de beurt. Melanie Marchand sprong keurig een nette overslag voor het eerst alleen en behaalde 6,75 pnt. Marjet van Vuuren deed over spreiden over de kast, maar haar knieën waren niet ge heel gestrekt en dus maar 5,6 pnt. Bij Marleen Heikens ging het helaas een beetje mis. Ze sprong zo hard dat ze over de kast heen vloog. De score van 4,4 pnt was dan ook terecht. In totaal haalde het mixedteam van TOOS en Sa- tumia hier 32,7 pnt. GOUDA/WADDINXVEEN - Het TOOS-damesteem heeft meegedaan aan de tumcompetitiewedstrijd in de F-poule in Gouda. Het was voor dit jonge team de tweede tumcompetitiewed strijd van dit seizoen. Wa ren ze in de eerste wed strijd laatste geworden, ditmaal werd beslag gelegd op de derde plaats. Gestreden moest worden tegen de op papier sterkere tegenstanders DOS (Schoonhoven) en de gast- vereniging Velocitas (Gou da). Voor het TOOS-team kwamen uit Wieke van Vuuren, José en Nelleke Droge, Marije en Hanneke van Buuren en Petra Hoef nagel. Als eerste toestel moesten de TOOS-daems aantreden bij de sprong. In het totaal ging het goed, vooral Wieke van Vuuren en Petra Hoef nagel lieten een goede sprong zien. Maar ook Ma rije van Buuren liet een nette overslag zien. In to taal werden hier 36,85 pnt. gehaald. Het tweede toestel was de brug met ongelijke leggers. Ook bij de brug werden net te oefeningen geturnd. Vooral José Droge en Han neke van Buuren lieten een nette oefening zien. Ook Nelleke Droge en Marije van Buuren draaiden heel goed. Hoewel Nelleke haar oefening nog niet helemaal beheerst behaalde ze toch 7,35 pnt. Bij Wieke van Vuuren en Petra Hoe&agel ging de oe fening een beetje mis waar door TOOS op dit toestel de punten liet liggen. Met 36,55 pnt. goed voor een derde plaats. Bij het derde toestel, de vrije oefening, werd er niet goed geturnd. Er werd slor dig gewerkt. De oefeningen werden te gehaast uitge voerd, waardoor de bewe gingen niet werden afge maakt wat veel puntenaf trek tot gevolg had. Wieke van Vuuren begon sterk met flick-flack salto, en de nijptang aan een opvol ger. Het bestuur is niet van plan in de bestuursvacature te voorzien, maar zoekt wel degelijk een opvolger voor de coördinatie van het onder houd. het vervolg op de successen ’Met mes en vork’, ’Bedkwar- tet’ en ’Prettige feestdagen’. In Verre Vrienden’, een blij spel met een licht zwartgalli ge ondertoon, komen alle be kende Ayckboum-thema’s aan bod: relaties in allerlei stadia, beklemmingen, liefde en geluk Donderdag 7 maart wordt met de kinderen de dieren speelse manier, door van dichtbij bekeken in de van ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Het gemeentebe stuur van Zevenhuizen- Moerkapelle gaat extra aan dacht besteden aan de (brand)veiligheid in de hore ca. Af en toe gebeurt het dat er in een café, restaurant of feest zaal slachtoffers vallen door brand. Meestal ontstaan de rampzalige gevolgen door on voldoende vluchtwegen of door het gebruik van licht ontvlambaar materiaal voor gordijnen en versieringen. Mede om die reden is het sinds de wijziging van de Wo ningwet verplicht dat elk ge bouw, waarin meer dan 50 personen zullen verblijven, beschikt over een zogenaam de gebruiksvergunning. In die vergunning wordt in hoofdzaak aandacht geschon ken aan het (brand)veilig ge bruik van het gebouw zoals het maximaal aantal toe te laten personen, de vluchtwe gen, de blusmiddelen en de brandbaarheid van materia len. De gebruiksvergunning is daarmee een goede han dleiding voor een brandveilig beheer en gebruik. Twee be langrijke horecagelegenhe den in de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle beschikken reeds over zo’n vergunning en de andere gelegenheden die daarvoor in aanmerking ko men worden aangeschreven zo’n vergunning aan te vra gen. verse commissies aan de orde komen. Ook de financiën worden deze avond gepresenteerd, waarbij penningmeester Yvonne Winckels verantwoording af zal leggen voor de balans en verlies- en winstrekening van 1995. Tevens zal de begroting voor 1996 vastgesteld worden en zal er gesproken worden over de opstelling van een meerj arenplan. Als lid van het bestuur treedt Gijs v.d. Berg af. Hij was ver antwoordelijk voor het onder houd van het clubgebouw en de omgeving hiervan. Na meer dan 20 jaar dit te hebben gedaan vindt hij het sende overwinning op zijn welletjes en geeft de hamer Eigenaar en beheerder van ’Squash Point’ is Paul Linne- kamp. Hij heeft zijn complex neergezet tussen het Gouwe- bad ’de Sniep’ en dansschool Van der Lubbe aan de Sniep- weg. De bouw was in handen van bouwbedrijf Baas uit Moor- drecht-Gouderak naar een ontwerp van architectenbu reau Brand Architecten in Nieuw-Lekkerland. Con structeur was Geelhoed Engi neering BV in Moordrecht. ’Squash Point’ omvat acht moderne squashbanen, twee zonnebanken, een sauna, een aerobics-studio, ruime kleed kamers, cardio-fitness, fysio therapie, een terras, een bar met grand café, diverse club- activiteiten en vakbekwame begeleiding. In het centrum kunnen ook bedrijfsevene menten worden gehouden. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) houdt op twee dagen in de krokus vakantie in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) weer activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. maar doordat ze de ver keerde kant op ging kwam ze met haar verkeerde been in spagaat. Doordat ze goed doorwerkte heeft echter niemand dat in de gaten gehad. TOOS heeft op dit toestel veel punten verlo ren. In totaal werden er 21,25 pnt. behaald. Het laatste en vierde toe stel was de balk. De oefe ningen werden redelijk tot slecht geturnd, alleen Wie ke van Vuuren hoefde niet voortijdig de balk te verla ten. De andere ploeggeno ten vielen allemaal één of twee keer van de 10 cm bre de balk. Hier liet TOOS dan ook weer een aantal punten liggen. Het totaal was bij de balk 28,05 pnt. Met een scoretotaal van 122,70 pnt. werd TOOS in het sterke deelnemersveld derde. Tweede werd Veloci tas (Gouda) met 136,50 pnt en verdiend eerste DOS (Schoonhoven) met 138,70 pnt. Als beste TOOS-deel- neemster werd in het indi viduele deelnemersveld Hanneke van Buuren acht ste. WADDINXVEEN - In ho- tel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) houdt het Humanistisch Verbond Midden-Holland vanavond (woensdag 15 februari) een bijeenkomst waar het woord wordt ge- dic- Gelet op het voorstel van de Vereniging voor Vrij willige Euthanasie aan het parlement om een nieuwe euthanasiewet te maken, waarin de eutha nasie door artsen en de verstrekking van medicij nen die een milde dood veroorzaken wordt gelega liseerd, heeft de bijeen komst een bijzondere ac tualiteit gekregen. WADDINXVEEN - De Cen trale Hervormde Gemeente van Waddinxveen houdt za terdag 20 april van 9.00-16.00 uur weer een rommelmarkt op het evenemententerrein aan de Dreef. De organisatoren zijn al weer Op een poosjes druk bezig met de voorbereidingen voor dit steeds door veel Waddinxve- ners bezocht evenement. De afgelopen jaren is de belang stelling uit de regio ook sterk toegenomen, vooral vanwege de grote sortering en de goede kwaliteit.Vbor de bewoners van Waddinxveen en omstre ken is dit een mogelijkheid om de spullen die men niet meer gebruikt, maar die te goed zijn om weg te gooien een nieuwe bestemming te geven. Op zaterdag 23 en zaterdag 30 maart kan men 9.00 tot 12.00 uur rommelmarktartikelen afleveren achter de hervorm de Brugkerk (Kerkweg-Oost). Voor het eventueel afhalen van spullen kan men bellen met 0182-619406. waar het woord wordt voerd door Jules Benedlc- tus van de Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie over de vraag ’Euthana sie, hoe is dat geregeld*? Point' het echtpaar Paul en Jeanette Linnekamp en hun medewerk sters. (Foto: Joop Dorst). WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 10 februari heeft CDA-wethouder Jan Hielema met een feestelijke toe spraak de officiële opening verricht van ’Squash Point’ in het sportpak ’de Sniep’. Vlak daarvoor had hij ballonnen opgelaten. Onder de aanwezigen bevon den zich ook burgemeester C.M. van der Linden en wet houder mevrouw M.C. Wient- jens-van der Velden. Ook ga ven tientallen vrienden, be kenden en familieleden acte de présence. Wethouder Jan Hielema ver haalde op amusante wijze de wordingsgeschiedenis van het squash- en sportcentrum, dat ruimtelijk en financieel gezien de nodige voeten in de aarde had. Ook aannemer Jan Baas sprak een kort woord. De feestelijke ingebruikname ging gepaard met een feeste lijke happening met een hap je, een drankje en live-mu- ziek. Bezoekers kregen volop veer half vier is iedereen weer terug. De deelnamekosten be dragen ƒ13,50. Voor beide dagen moeten de kinderen zelf een lunchpak- ketje meenemen. Voor opgave kan men terecht bij de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW), Kerkstraat 13, Waddinxveen, tel. 0182- 631932. WADDINXVEEN - De Vrien den van de Hartstichting in Waddinxveen willen bij vol doende deelname een reani- matiecursus houden op maandag 12, maandag 19 en maandag 26 maart in buurt centrum ‘De Boog' (C. Huy- genslaan) van 20.00 uur tot 22.00 uur. De cursus staat onder leiding van de heer Ligthart, verbon den aan het Academisch Zie- kenhuis te Leiden. De eind verantwoording ligt bij de Waddinxveense huisarts F.J. van de Brule. De cursusprijs bedraagt 35,-, inclusief lesboekje. Na het behalen van het diploma volgen er herhalingslessen, drie keer telkens na een half jaar en daarna één keer per jaar. Voor aanmelding en eventu eel verdere vragen kan men terecht bij Carla Hoogwerf, gastouder telefoon 0182-615308 of Ly- 7 dia van Tol, telefoon 0182- 619561. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense sportclub Antilo pe houdt donderdagavond 22 februari om acht uur de jaar lijkse algemene ledenverga dering in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan. Een vast punt van de agenda is het uitreiken van medailles voor clubrecords die door de leden vorig jaar zijn behaald. Buiten de notulen van de vo rige jaarvergadering zullen v.d. Born, J. Stam," F. Ritter de jaarverslagen van de di en J. van Gort tegen E. Ket, H. van Offeren, H. Brink horst en C. Alblas. Een puntendeling volgde tus sen T. Goor en J. de Bock. M. Moerland werd door good old A. Versluis stevig de oren ge wassen. Verder kwam J. Smit niet verder dan remise tegen D.J. van Offeren. H.E. van Offeren kwam na een lange strijd goed weg met een half puntje tegen J. van Sandijk. In een lange partij met een betere stelling wist H. Stou ten de verdiende zege niet naar zich toe te trekken. Ster ker nog, door een blunder in de slotfase kon tegenstander J. Markus alsnog een verras- s conto bijschrijven. In de kel der van de schaakdivisie bleef U. Beerends hekkesluiter door een nederlaag, nu tegen J. Brobbel. Verder nog de vermelding van enkele competitie-uitslagen. Een knappe 5-3 overwinning voor WSVs jeugdteam 6 te gen Moerkapelle 3. Eveneens was er een positieve uitslag van WSV 5, dat in een uit wedstrijd Krimpen aan den IJssel op verlies wist te zet ten. Tot slot nog de vermelding van een leuk uitje voor de nachtbrakers die van scha ken houden. Een heuse schaaknacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 februari in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Deelnemers kunnen zich opgeven bij orga nisator Piet de Niet (tel. 0182-619528). r Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 nn Riin pn Gnuwp dagavond 16 februari om half negen in De Schaapskooi (Nesse) een wervelende sing- in. Ongeacht toonhoogte, ge luidsniveau en zangstem zijn 15-jarigen en ouder van harte welkom. Een week later, vrij dag 23 februari, zal de Isra- j elische film ’Behind the Sun’ worden gedraaid. Het jubiblerende Toi-Toi heeft om allerlei redenen het met daarop een lotnummer, beloofde toneelstuk ’Oom Tijdens de disco wordt een cd- Wanja’ van de schrijver An ton Tsjechow in de koelkast moeten zetten. Op zoek naar uitvoering wordt ongetwijfeld een ander stuk is de vereni ging teruggevallen op een ou- Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Over zijn werk zei Alan Ayck bourn ooit: ‘Naarmate ik de mensen meer aan het lachten krijg, krijg ik ze ook meer aan het nadenken'. BODEGRAVEN/WADDINXVEEN - Een gecombineerd Toi-Toi, dat nu hard aan het oefenen is, zoekt nog nieuwe mannen en vrouwen. Wie interesse heeft om één van de repetieavonden bij te wonen of meer informatie wil Paul en Jeanette Linnekamp kijken op het bakon van hun kan contact opnemen met squash- en sportcentrum 'Squash Point'in het sportpark 'de Sniep' Corrie de Knikker, tel. 0182- 1 ‘7“ -- 617634. nen opliet. (Foto: Joop Dorst). Met een scoretotaal 132,80 pnt. werd mixedteam van TOOS en Sa- turnia in het sterke deelne mersveld derde. Tweede werd OSS (Zevenhuizen) met 141,25 pnt en verdiend eerste Heres (Bodegraven) met 159,95 pnt. damesteam van Saturnia (Bleiswijk) en het Waddinx veense TOOS heeft meegedaan aan de turncompeti- leden, tiewedstrijd in de E-poule in Bodegraven. Er werd beslag gelegd op de derde plaats. In het individueel klassement bezette Toos’ beste turnster Melanie Mar chand de achtste plaats. Beide verenigingen konden zelfstandig geen team opstel len en zochten daarom ei kaars samenwerking op. Het was voor dit jonge gecombi neerde team de eerste turn competi tiewedstrijd van dit seizoen. Gestreden moest worden te gen OSS (Zevenhuizen) en Heres (Bodegraven). Voor TOOS kwamen voor het mixedteam uit Marleen Hei kens, Melanie Marchand en Marjet van Vuuren. Als eerste toestel moesten de Waddinxveense dames aan treden bij de balk. Van de ze nuwen was niets te merken. De oefeningen gingen heel netjes zonder al te veel wie- bels. Helaas kon het drietal niet op de balk blijven staan, ze vielen er allemaal één keer vanaf. Marleen Heikens scoorde 5,65 pnt, Melanie Marchand 6,85 pnt en Maijet van Vuur en 6,45 pnt. Het gehele team scoorde 33,75 pnt. Het tweede toestel was de lange mat. Ook hier werd heel netjes ge werkt wat resulteerde in een tweede plaats op dit toestel. Maijet van Vuuren scoorde 7,2 pnt, Marleen Heikens 7,25 en Melanie Marchand een mooie 7,5 pnt. Het totaal van het mixedteam was 38,9 diergaarde Blij dorp. Aan de hand van een speciale speur tocht zullen de meisjes en jon gens zelf ontdekken hoe de dieren in de Maasstad leven. dragen. De deelnamekosten De jongelui moeten deze dag bedragen deze dag een rijks- om kwart voor tien aanwezig daalder. zijn bij Kreater. De bus ver- Op de eerste dag worden de trekt om tien uur. Om onge- deelnemende Waddinxveense kinderen voorbereid op een bezoek aan de Rotterdamse diergaarde ’Blij dorp’ op don derdag 7 maart van half elf tot drie uur. ZEVENHUIZEN - Het ge meentebestuur van Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft de pe riodieke controle van de open openbare verlichting wordt Bij de stichting melden zich stippen gecontroleerd. ders aan. Voordat mensen be- 1. Langs wegen buiten de be- sluiten in eigen huis werke- bouwde kom en wegen binnen lijk te beginnen met het op- de bebouwde kom met een vangen van kinderen is het doorgaande verkeersfunctie, nuttig eens te horen wat er eens in de anderhalve maand, allemaal komt kijken bij het 2. Langs wegen buiten de be- gastouderschap. bouwde kom met een niet- Daarom organiseert het gas- doorgaande verkeersfunctie, touderproject geregeld bij- eens in de drie maanden. 3. eenkomsten voor aspirant- Langs wegen, straten, plei- gastouders. Op deze bijeen- nen, binnen de bebouwde kom komsten wordt bijvoorbeeld en met een verblijfsfunctie, gesproken over het werken in twee a drie keer jaar. eigen huis en de relatie met de vraagouder(s), maar ook over praktische zaken als be lasting en de kindveilige in richting van het huis. Tevens is er een ervaren aanwezig die uit eigen prak tijk zal vertellen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense toneelvereni- ging’Toi-Toi’brengt vrijdagavond 19, zaterdagavond man’. Door de disc-jockeys Êd- 20 en zondagavond 21 april in het ’zoldertheater’ van win en Martin wordt de aller- de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) het blijspel ’Ver- beste muziek (top-40, hiphop re Vrienden’van Alan Ayckbourn op de planken. Bij de ingang krijgen alle be- Het jubiblerende Toi-Toi de bekende, de schrijver Alan J®’.ee£ drankje en live-mu- zoekers een toegangskaart heeft om allerlei redenen het Ayckbourn. daarop een lotnummer, beloofde toneelstuk ’Oom Met Verre Brienden’ zet Toi- ,een ^b^je ne’ -- J- J---- -11-1 1X7a-. Toi het vierde stuk van deze schrijver op de planken. De single verloot die op nummer één staat in de top-50. Ook worden er enkele troostprij zen verloot.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23