WADDINXVE Politie houdt winkeldief aan Gebakken kibbeling 5.00 7.50 95 intratuin Bekeravontuur is voor Flyers-basketbal over Workshops kunst historie en muziek Intiem stelletje Met zo’n verliefd konneltie -I de moeite waard i Duitse show in Reeuwijk Orkestdag i amateurmusici Drie auto's betrokken bij slippartij Cursus Spaans 'De Boemel' zoekt vrijwilligers voor naschoolse opvang Burgemeester beantwoordt telefoon Koor- en samenzang in De Open Cirkel G M E E E N E T OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN COLLECTEROOSTER VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GROEN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN BOUWZAKEN ■MM 250 GRAM 1 /2 kilo mxveens Zaterdagochtend vond ter meisjes-mini’s. Dames 2 verloor ongelukkig. op de W'veense markt BURGER'S FISH SCHEVENINGEN De kosten bedragen 65 gul den voor de hele cursus of 25 gulden per blok. bestuurder uit Lisserbroek licht gewond. Hij moest wor den overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zieken huis. begon Fly- jespannen aan de wed- OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Piasweg 16 624 630 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 voorverkoop. Voor informatie: Cees Heimans, tel. 0182- 396671/394931. Bij een andere supermarkt aan de Passage werd een 19- jarige eveneens betrapt op het niet afrekenen van enkele goederen. Hij werd overge dragen aan de politie. Tegen hem werd proces-verbaal op gemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Wilgen horst een rode Opel Kadett Caravan gestolen met het kenteken LT-04-GZ. wijze de deuren van de nieu we vestiging in één van de be drijfsverzamelgebouwen op het bedrijvenpark Coenecoop in het Gouwedorp. De officiële opening werd bij gewoond door een aantal re laties van bedrijven in Wad dinxveen. Na de opening be antwoordde Waddi: REEUWIJK - In zalencen trum ’De Brug”, Dunantlaan 1 in Reeuwijk, wordt zater dag 23 maart een avondvul lende Duitse show gegeven waarbij het toneel wordt ver anderd in de sfeer van een Duits dorp. Aan de avond werken ongeveer 20 artiesten mee. De zaal wordt ingericht als een Duitse feesthal met lange tafels en er wordt in stijl een wintje geschonken. Om 20.00 uur gaat de zaal open, aanvang 20.45 uur. Plaatsbewijzen kosten 17,50 gulden en zijn nu reeds in de WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag werd door de politie een 54-jarige man uit Waddinx veen aangehouden in verband met diefstal in een su permarkt aan het Koningin Wilhelminaplein. ren bezig te zijn.Wie belang stelling heeft en in het bezit is van een auto en rijbewijs kan contact opnemen met Sandra de Leeuw of Yvonne Visser van kinderdagverblijf De Boemel, tel. 0182-617272. WADDINXVEEN - Zowel dames 1 als meisjes-junioren 1 van Flyers-basketbal verloren in de halve finale van het bekertoernooi van Hoofddorp. Heren 1 redde het ook niet tegen Challenger in Hoofddorp. In de compe titie was er winst voor heren 2, heren 3, dames 5 en werd een addinxveen Sinds 1993 verzorgt De Boe mel naast opvang voor kinde ren van 0-14 jaar ook na schoolse opvang. Kinderen van 4-12 jaar worden na schooltijd opgevangen in het kinderdagverblijf waar zij sa men met leeftijdgenootjes kunnen spelen. De vraag naar deze vorm van opvang is sinds het nieuwe schooljaar sterk toegenomen. Door de toename van het aan tal kinderen wordt het steeds moeilijker om ervoor te zor gen dat al deze kinderen van school op De Boemel komen. Voorheen was dit onderling goed te regelen met behulp van de school of de leidsters van het dagverblijf. Op dit moment is dit niet meer te realiseren en komen de ou ders voor een probleem te staan. Zij moeten er voor zor gen dat het kind op een veili ge en verantwoorde manier op De Boemel komen maar zijn daarbij afhankelijk van hulp van derden. Na overleg tussen de ver schillende ouders en de lei ding van het kinderdagver blijf is het idee ontstaan om in de nabije toekomst te gaan starten met een aantal vrij willigers die het leuk zouden vinden om tegen een kilome tervergoeding een aantal middagen in de week de kin deren op te halen van school om hen naar De Boemel te brengen. Het kost hooguit drie uur in de week. Hiermee zijn veel kinderen en ouders vrijwilligers is het een leuke Het eerste damesteam kwam in de bekerwedstrijd tegen Hoofddorp niet echt in het spel. De onverwachte winst tegen Jumpers 1 had toch een beetje de verwachting gewekt dat er misschien nogmaals een verrassing uit de bus kon komen. Hierdoor ers ge strijd. De eerste helft was volledig voor Hoofddorp. De tweede helft begon Hoofddorp ener- maar gaandeweg gooide Flyers de schroom af en toen ontstond er een mooie strijd. Alleen de winst - en een fina leplaats - was voor Hoofd dorp. Alles bij elkaar hebben de Flyers-teams het buitenge woon goed gedaan in het be kertoernooi. Twee halve fina leplaatsen - dames 1 en meis jes-junioren 1 - en een kwart- finaleplaats voor heren 1 is REGIO - Op zaterdag 13 april wordt in Zoetenneer een or kestdag georganiseerd met als programma de tweede symfo nie van Brahms onder leiding van dirigent Michel Havenith. De dag is bedoeld voor ama teurmusici met orkestervaring en wordt afgesloten met eer{ openbare uitvoering. De kosten voor deelname bedragen 30 gul den. Voor een folder met aan meldingsformulier of verdere informatie: tel. 079-3211892. WADDINXVEEN - Zaterdag ochtend raakte bij een slip- partij, waarbij drie auto’s be- tief, Loes Vermeer, telefoon trokken waren, een 27-jarige 215319. Ook bij de biblio- - theek in Boskoop zijn formu lieren beschikbaar. gerd een kelderbox openge broken en werden ook diverse elektrische gereedschappen ontvreemd. In de nacht van woensdag op donderdag werd op een bouw terrein op het bedrijvenpark Coenecoop een container opengebroken door het ver breken van een hangslot. Weggenomen werden diverse gereedschappen. Zaterdagmiddag 17-jarige in Wi verblijvende jongen betrapt bij een winkeldiefstal in een supermarkt aan de Kerkweg- Oost. Hij werd overgedragen aan de politie waarna hem een transactie werd aangebo den. is iedere woensdagmiddag van half twee tot vijf uur ge opend voor persoonlijke in schrijvingen. Voor een af spraak kan ook worden ge beld tijdens kantooruren (tel. 0182-632004). De nieuwe vestiging richt zich op de sectoren kantoor, industrie, techniek en be- drijfscatering. Uit onderzoek is gebleken dat er met name in deze branches in Waddinx veen en omgeving het meeste werk is. het initiatief en kwam erg dichtbij. Enkele dubieuze be slissingen van de scheids rechters kostten de Flyers- dames echter de overwin ning. Uitslag 56-60. Topscoor der was Astrid Frikken met 11 punten. Dames 5 boekte ook een over winning. Tegen Te Werve ging het de eerste helft goed. Hierin werd ook de basis ge legd voor de overwinning (23- 16). De tweede helft kwam de tegenstander nog goed terug en het werd nog spannend, maar de opgebouwde voor sprong van de eerste helft bleek voldoende. Uitslag 37- 32. Topscoorder was Monique Noordhoek met 18 punten. Jongens passerelle 2 leed een ruime nederlaag tegen de koploper Woody Blues. Uit slag 26-100. Topscoorder was Johan van Velzen met 8 pun ten.Meisjes-mini’s kwam goed voor de dag tegen Zoe- bas. Er werd prima gespeeld en vooral veel gescoord, waar door er een ruime overwin ning werd behaald. Uitslag 70-44. Topscoorder was Mi chelle Kars met 26 punten. Muziek Op maandag 11 en 25 maart is er een tweedaagse work shop over de plaats van de muziek in de verschillende wereldbeelden. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in klassieke muziek en die op snelle manier een inzicht wil len hebben in de muziekge schiedenis en haar relatie met andere kunstvormen en wetenschap. De lessen wor den gegeven aan de hand van Op( geluidsfragmenten. Kosten: 25 gulden. Op maandag 23 februari zijn er nog enkele plaatsen voor de workshop kartonnage. Tij dens deze workshop leert u uit delen karton een decora tieve doos te maken die u ver volgens bekleedt met stof naar keuze. Kosten: 20 gul den inclusief materiaal. Wie geïnteresseerd is in een van de workshops kan een aanmeldingsformulier opvra gen bij het secretariaat van de Stichting Boskoop Crea- hoogte van een verkeersrem mer op de Piasweg een fron tale aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. De be stuurder van een van de au to’s, een 25-jarige Zevenhui zenaar en zijn 22-jarige Bos- koopse passagiere, raakten licht gewond en zijn overge bracht naar het ziekenhuis in Gouda. De 20-jarige Wad- dinxveense bestuurster van de andere auto bleef onge deerd. Beide voertuigen raak ten total-loss. Zondagavond vond een kop- giek, staart aanrijding plaats op de Flyel Kanaalstraat. Een 30-jarige Waddinxveense bestuurder stopte voor een voetgangerso- versteekplaats, waarna de achter hem rijdende 31-jarige Waddinxvener tegen hem op botste. Er ontstond alleen materiële schade. De auto van de veroorzaker van het ongeval moest worden wegge takeld. eerste burger spontaan het ’eerste’ telefoongesprek, daarbij geamuseerd gadege slagen door de Goudse en Waddinxveense regiomana- ger Shirley Azijnman. Door zich op het bedrijven park te vestigen wil Tempo Team dichtbij de bedrijven staan en daardoor snel en adequaat inspelen op de vraag naar flexibel personeel. Ook voor uitzendkrachten is de vestiging gemakkelijk be reikbaar. Tempo Team Uitzendbureau SPREEKUREN BOSKOOP - Wie plannen heeft voor een vakantie in Spanje kan in Boskoop een cursus Spaans volgen. De cursus begin in de eerste week van april en u kunt het moment zelf kiezen, mits de groep uit minimaal vier per sonen bestaat, op dinsdag-, woensdag-, donderdag- of vrijdagavond, of de zaterdag ochtend. Inlichtingen en in schrijven bij (gediplomeerd) docente en vertaalster Rena- te Boomgaard, tel. 0172- 216949. een uitstekende prestatie In de competitie ging de wed strijd van dames 1 niet door. Heren 2 speelde wel en won verdiend van Popeye. Het was een spannende wed strijd, waarbij Flyers in de eerste helft een negental pun ten voorsprong veroverde en deze met hand en tand verde digde in de tweede helft. Uit slag 90-80. Topscoorder was Robbert Kaufman met 20 punten. Heren 3 had het een stuk makkelijken Leiden bood nauwelijks tegenstand en het ongeslagen thuisrecord bleef dan ook fier overeind. Uitslag 74-38. Topscoorder was Bart Zwamborn met 21 punten. Dames 2 speelde een onge lukkige wedstrijd tegen Lei derdorp. Steeds keek men te gen een kleine achterstand aan, maar tegen het einde van de wedstrijd nam Flyers WADDINXVEEN - Het Waddinxveense kinderdagver blijf ’De Boemel’ (Beukenhof) van Stichting Kinder opvang Humanitas zoekt nog een aantal vrijwilligers die tegen een kilometervergoeding kinderen van school willen ophalen voor de opvang na schooltijd. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag 6 febru ari opende Waddinxveens burgemeester C.M. van der Zondagavond" werd ingebro- Linden voor Tempo Team Uit ken in een woning aan de Van zendbureau op symbolische Waldeck Pyrmontstraat. On bekenden braken de tuindeur open om binnen te komen, ./eggenomen werden de tv, een videorecorder en een kluis. BOSKOOP - De stichting Boskoop Creatief start bin nenkort een aantal nieuwe korte cursussen en work shops. Op het gebied van de kunst en architectuur is er een cursus die bestaat uit drie themablokken, die los van elkaar gevolgd kunnen worden. De blokken bestaan steeds uit een theorieles op maandagavond met aanslui tend een excursie op zater dag. Blok 1: Vermeer en tijdgeno ten. In de theorieavond wordt het realisme van Vermeer en zijn tijdgenoten behandeld en de Hollandse interieurs in de ze tijd. De excursie voert naar het museum Het Prinsenhof in Delft voor de tentoonstel ling ’Delftse Meesters, Tijdge noten van Vermeer’. Data: 18 maart theorie, 23 maart ex cursie. Blok 2: Sociale woningbouw in Nederland en met name Amsterdam. De excursie voert naar het KNSM-eiland in Amsterdam. Data: 15 april theorie en 20 april excursie. Blok 3: Hollandse Jugendstil. De excursie bestaat uit een wandeling door de binnen stad van Den Haag, waar een groot aantal pandjes in deze stijl is gebouwd. Data: theorie op 6 mei en excursie 11 mei. WADDINXVEEN - Aan de woensdagavond 21 februari om half negen in De Schaaps kooi (Nesse) te houden avond van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel wordt meegewerkt door het Gereformeerd Kerkkoor on der leiding van Kees Neven. De afwisselende avond, die het thema ’Open weg" heeft gekregen, zal in het teken van religieuze muziek staan. Het koor zingt een aantal be kende en minder bekende lie deren. Bovendien zullen de bezoekers, met elkaar of sa men met het koor, enkele lie deren zingen. De dirigent geeft voor elk lied een korte toelichting op de tekst of op de muziek, waar door de bezoekers een beter inzicht krijgen in de bedoelin gen van de tekstdichter en de componist. Verder is er een muzikaal intermezzo, waarin een blokfluit door de piano wordt begeleid. Vorige week in de nacht van diverse elektrische gereed- dinsdag op woensdag werd schappen. ingebroken in een bedrijf aan Woensdag werd aan de Win de Noordstaring. Een deur werd geforceerd om binnen te komen. Ontvreemd werden geholpen en voor de srs is ht manier om nuttig met kinde- Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 FEBRUAR11996 (0182) 624 624 I I I Junolaan 14 18 februari tot en met 2 maart 1996 Leger des Heils Berkengaarde 33 Onderweg 37 1 es Inspraakverordening Kleikade 28 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen i I Burgemeester C.M. van der Linden neemt de telefoon op in de door hem officieel geopende ging van Tempo Team Uitzendbureau op het bedrijvenpark Coenecoop, terwijl de regiomanage Verleende kapvergunningen 1 ceder De burgemeester van Waddinxveen maakt involge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de raad bij besluit van 31 januari 1996 een nieuwe inspraakverordening heeft vastgesteld. Het betreft een formele vastlegging van de procedures, zoals die in de gemeente reeds geruime tijd worden toegepast. Raadhuisplein 1 Postbus 400. 2740 AK In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN voor de duur van twee jaar: het oprichten van een showroom Stichting LEZEN Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam 3 UO p <2 f -Ö O) c u£ c Met zo’n verliefd koppeltje haalt u de lente in huis. De narclsjes 'tête a tête’ zitten in een zinken emmertje en houden van een koel plekje in huis. Nu compleet van 8.95 voor TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Een nieuwe uitgave is: "Bugers en Ruimtelijke Ordening”. Plannen en procedures. (een publicatie van het ministerie van VROM). Noordkade 58. a Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbars voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het besluit en de volledige tekst van de verordening liggen voor eenieder kosteloos ter inzage bij de afdeling Publiekszaken en zijn tegen betaling van de legeskosten verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpsschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Bur gemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Verzoek om tijdelijk vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van het perceel achter Tweede Bloksweg 46, nabij de Zuidelijke Rondweg, voor het tijde lijk, voorshands voor een periode van vijf jaren, oprichten van een afval- station. Op deze plaats zal in de toekomst het aanbieden van grof vuil door particulieren plaatsvinden. Ook het depot voor klein chemisch afval (KCA) zal op deze plaats worden gevestigd. Een en ander dient ter vervanging van het huidige gemeentelijke brengdepot aan de Noordkade. De bouw zal niet in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied West”. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de duur van genoemde periode vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, voor eenieder ter inzage met ingang van 15 februari 1996 gedurende twee weken tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk beden kingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinx veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. si.. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 20 februari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Aanwijziging trouwlokaties buiten gemeentehuis Binnengekomen kapaanvragen Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: 1 ceder en 1 lijsterbes in de voortuin het plaatsen van een tuinafscheiding Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grofjvuil en K.C.A elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten Maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30- 12.30 uur dinsdag-en donderdagavond 19.00-20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informa tie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Burgemeester C.M. van der Linden neemt de telefoon op in de door hem officieel geopende vesti ging van Tempo Team Uitzendbureau op het bedrijvenpark Coenecoop, terwijl de regiomanager voor Gouda en Waddinxveen, Shirley Azijnman, geamuseerd toekijkt. (Foto: Joop Dorst). up ro N O 3 <D

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3