Je Nieuwe passage heeft het niet (21) Gratis rijopleiding voor Tessa van Lint EHBO diplomeert 49 scholieren Sieraden vermist na woninginbraak 'Conflicthantering' voor bestuursleden 'De Nieuwe Passage 'De Nieuwe Passage heeft het niet (22) Het echte geheim van een goede nachtrust Dansavond Diefstal uit kleedkamers Ruud van Tol bij de NCVB Vrouwenraad op zoek naar bestuurslid Expositie Liz Venema en anderen Grijze gans doodgebeten door hond Ensembles gevorderden bij Kreater Demonstratie pottenbakken basisschool Vergadering Het komplete pianobedrijf v JBte Autoschade komt soms wel érg onverwacht. WADDINXVEEN - De EHBO-vereniging Waddinxveen heeft op drie Waddinxveense basisscholen 49 kinde ren opgeleid voor het jeugd-EHBO-diploma A. Van de meisjes en jongens zaten er 11 op de Bethelschool, 19 op de Rehobothschool en 19 op de Prins- Willem.A- lexanderschool. BURGER’S FISH SCHEVENINGEN 6,50 per 100 gram /><-nu/10,- per 200 gram GEROOKTE PALING SNIPPERS van Dam, medefirmant van Verkeersschool Tricom, waar van ook de 25-jarige auto-, motor- en vrachtautorij school Henk van Erk deel van uit maakt. en LEZERS SCHRIJVEN gefeliciteerd met haar gratis rijopleiding. De Goudse, die 25 autorijles- sen heeft gewonnen, werd ge kozen uit de vele aanmeldin gen die konden worden inge- WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond vond een inbraak in een woning plaats aan de Prinses Bea- trixlaan. De keukendeur werd opengebroken om bin nen te komen. Er werden sieraden weggenomen. Donderdag werden in ver band met diefstal uit auto’s in Woerden door de politie drie personen aangehouden in de leeftijd van 18,19 en 21 jaar. Het drietal, afkomstig uit Veenendaal en Montfoort, be kende ook 3 diefstallen in Waddinxveen in sde nacht van 28 op 29 januari aan de Groensvoorde, de Peter Zuid- laan en het Nicolaaserf. In de nacht van vrijdag op za terdag werden vanaf een be drijfsterrein aan de Brede- weg 170 kratten met lege fles- WADDINXVEEN/GOUDA - De zilveren Waddinxveense rijschoolhouder Henk van Erk (Vijverlaan) heeft in par ty- en bowlingcentrum ‘The Hill* in Gouda Tessa van Lint sen gestolen. Men verschafte zich toegang door het slot van het toegangshek te forceren. Zaterdagmiddag werd een 43-jarige in Waddinxveen verblijvende man betrapt bij een diefstal van batterijen vanuit een winkel aan de Passage. De man werd een transactie aangeboden. Ook aan het Koningin Wilhel- minaplein werd door de poli tie een 30-jarige man aange houden in verband met win keldiefstal. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen bond (NCVB) houdt van avond (woensdag 21 februari) om kwart voor acht haar maandelijkse vergadering in het hervormd wijkgebouw De Hoeksteen (Esdoomlaan). Gast op deze avond is Ruud van Tol uit Waddinxveen. Hij is actief in verschillende na- tuurverenigingen. De NCVB- leden zal hij in woord en beeld laten genieten van de natuur in en om Waddinx veen. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat) begint volgende maand met ensembles voor gevorderden. Velen die een instrument be spelen blijken op zoek te zijn naar anderen met wie zij on der leiding van een ervaren docent af en toe samen kun nen musiceren. ‘Wij weten dat die wens leeft onder onze eigen gevorderde leerlingen, maar eveneens bij oud-leerlingen en amateur- musici*, weeet directeur Aad Koremans van het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’. Vandaar dat wij in maart met drie ensembles be ginnen*. Het gaat hier om een klassiek ensemble, een ensemble lich te muziek-big band en een blokfluitensemble voor gevor derden. Tot aan de zomerva kantie zal eens in de veertien dagen worden gerepeteerd onder leiding van een docent. Daarna zal worden bekeken of de ensembles in het nieuwe seizoen doorgaan. Opgaven en inlichtingen gedurende kantooruren bij Kreater, tele foon 0182-61422. Het gevorderd blokfluiten semble komt onder leiding van mevrouw M.A. van Zut- phen om de veertien dagen op maandagavonden om half ne gen tot half tien bijeen. Dagen en tijden voor de beide andere groepen hangt af van de voorkeuren die deelne mers op hun aanmeldingsfor mulier zelf aangeven. gersjwerk wordt verknald door sluimerende conflicten. Daarom is het leren omgaan met kritiek en spanningen een essentieel onderdeel van het goed functioneren in be stuursfuncties. Als de zaak goed wordt gehanteerd, kan een conflict heel positief uit pakken. Daartoe is het van belang dat men inzicht krijgt in het soort conflicten en de mechanis men die tussen mensen in werking kunnen treden. De volgende onderwerpen ko men tijdens de cursus aan de orde: inventarisatie van soor ten conflicten; het verbeteren of veranderen van individu ele discussiemanieren; in zicht in de wijze waarop men gewoonlijk conflicten aan trekt; het voorkomen van es calatie van conflicten, prakti sche oefeningen om conflicten te hanteren en het herkennen van kansen om conflicten op te lossen. De cursusdata zijn woensdag avond 13,20 en 27 maart en 3 en 10 april. De cursus, die be gint om 19.30 uur en duurt tot 22.30 uur, wordt gegeven in het centrum voor kunstzin nige vorming ’Kreater’ (Kerk straat). Men kan zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Kerkstraat 13, Waddinxveen, telefoon 0182- 631932. 2.800 m2 bvo. Dan is er tenslotte nog het rapport van de verkeersadvi- seur Oranjewoud BV, die bij de berekening van het aantal parkeerplaatsen uitgaat van 13.713 m2 bvo voor de win kels. Wel iets meer dan de 10.000 m2 die men in 1994 voor ogen had. Maar de grote vondst is een (toen nog) vertrouwelijke brief van de projectontwikke laars van 9 oktober 1995 aan B. en W. Daar staat een lite raire meesterzin. Dit was één zin. Er staat dus: ruim 13.000 m2 bvo plus het gedeelte van de overige eige naren. Wie het nu weet, mag het zeggen. Het is maar goed dat er woensdagavond 31 ja nuari niet door de gemeente raad beslist hoefde te worden. Wie leidt wie om de tuin? Op de Bethel- en de Reho bothschool zijn de kinderen opgeleid door Janny Keukens en Joke Noordhoek. Ze wer den daarbij geassisteerd door twee moeders. De kinderen van de Prins Willem-Alexan- derschool zijn opgeleid door Janneke Dubbelaar en Jan- neke Stuurman. De leerlingen zijn in ongeveer 15 lessen de grondbeginselen bijgebracht van de EHBO. Dat houdt onder andere in dat zij levensreddende han delingen in de praktijk kun nen toepassen, zoals beade men en stabiele zij ligging. Ook moest er flink gestu deerd worden op het theoreti sche gedeelte, dat werd afge sloten met een schriftelijk tentamen met 22 vragen. Ook moesten er verschillende verbanden worden aangelegd bij Lotusslachtoffers (EHBO- ’toneelspelers’), die diverse schaaf- en snijwonden ge stonden te kijken. Voor groep 3 tot en met 8 gingen gedu rende de weken voor de voor jaarsvakantie in kleine groepjes van 8 kinderen met hulp van Anneke ook nog zelf een potje draaien op een elec- trische draaischijf. Vooral het zelf doen boeide de kinderen mateloos. Zelf ach ter de elektrische draaischijf te mogen zitten en een bolle tje klei in het midden van de schijf neerleggen. Vervolgens met natte handen een gat in WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen gaat in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) een vijfdaagse cursus conflicthantering geven, die is bestemd voor bestuursleden en mensen die zich (wil len) inzetten voor bestuurswerk. WADDINXVEEN - Donder dagavond 22 februari om acht uur houdt de Vereniging voor Voortgezet Onderwijs in Wad dinxveen en omstreken een algemene ledenvergadering in de samenwerkingsschool Coenecoop College (Dreef). Op de agenda staan onder an dere verkiezing van bestuurs leden, een wijzigingsvoorstel van de statuten en de begro ting voor 1996. diend tijdens de receptie van de jubilaris in Gouwebad ‘de Sniep*. De trekking van de prijswin- nares was in handen van P VAN DER LINDE Veranderingen gaan volgens de organiserende stichtingen altijd gepaard met spannin gen en conflicten. Ook het sa menwerken met anderen ver loopt bijna nooit zonder span ningen. Veel arbeidsvreugde en plezier in het (vrijwilli- WADDINXVEEN - Vorige week woensdagochtend rond half acht werd in het War- naarplantsoen een grijze gans door een hond gebeten waarna de gans aan zijn ver wondingen is overleden. De politie is op zoek naar getui gen van dit voorval. Vrijdagmiddag werd op de Henegouwerweg een 25-jari- ge Hilversummer aangehou den die met zijn personenau to twee rijstroken nodig had. Bij controle bleek hij 1,8 pro mille alcohol in zijn bloed te hebben. Zijn rijbewijs is inge nomen. len ons redelijk veilig. Ande ren doen de zaken. Je kan toch niet alles controleren? Welnu, die goede tijden zijn voorbij. Het is niet meer van zelfsprekend dat de bestuur ders van ons dorp in democra tische meerderheid onze be langen behartigen. Het is een stuk gecompliceer der. Zelfs overduidelijke ac ties van complete woonwij ken zijn broodnodig. En wie wil weten wat er allemaal wordt uitgedacht moet actief op pad. Vragen stellen is niet genoeg. Vandaar dat bewoners van het gebied in en rondom de Passage een werkgroep in het leven hebben geroepen om de activiteiten te bundelen. De doelstelling wordt het best weergegeven in de tekst van het door 360 personen onder tekende bezwaarschrift van januari: ‘....om het winkelcen trum op meer bescheiden schaal, of op een plaats met voldoende uitbreidingsmoge lijkheden te realiseren...*. Wij menen binnen deze werk groep voor onze en eikaars belangen effectiever te kun nen opkomen. WADDINXVEEN - In ver band met het vertrek van één van de bestuursleden zoekt de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen een nieuw be stuurslid voor het secretari aat. Gezocht wordt een vrouw die zelfstandig kan werken en de lopende zaken, tezamen met de andere bestuursleden, kan regelen en afhandelen. Deze functie is op vrijwilligersba- sis. Het goed kunnen omgaan met tekstverwerking op een computer is wenselijk. Het nieuwe bestuurslid hoeft geen lid te zijn van de Stich ting Vrouwenraad. Voor meer informatie kan men contact opnemen met voorzitter Tiny Ribbens van de Vrouwenraad, telefoon 0182-632114. het midden van de klei ma- ken en een bodem aanbren- gen. s De kunst is om de klei goed te verdelen, zodat het potje overal even dik wordt en er een mooie vorm ontstaat. Aangezien het bakken van de potten in de keramiekoven te veel tijd vergde op school, lie ten de kinderen hun eigen maaksel gewoon op school op drogen om het vervolgens trots mee naar huis te kun nen nemen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schilderes Liz Ve nema (olieverf en gemengde techniek) exposeert met twee andere Waddinxveense kun stenaressen op donderdag 29 februari, vrijdag 1 maart en zaterdag 2 maart in de Agnie- tenkapel aan de Nieuwe Markt in Gouda met composi ties in olieverf en gemengde technieken. Liz Venema, geboren in 1947 in Den Haag, is autodidact. Voor 1992, toen één van haar verre reizen haar naar Cura cao voerde, had ze niet anders dan op de kleuter- en lagere school nooit een tekenpotlood of penseel vastgehouden. De indrukken die ze op de An tillen opdeed, betekenden een kentering in haar leven, in re ligieus en artistiek opzicht. Ze voelde een dringende be hoefte alle indrukken op een creatieve manier te verwer ken. In vorm en kleur legt Liz Ve nema in het atelier in haar woning aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen haar erva ringen en gevoelens vast in abstracte composities. Haar werk kenmerkt zich door een sterke emotionele la ding en een eigen, zeer her kenbare stijl. Liz Venema is lid van de Waddinxveense Kunst Kring en exposeerde reeds op diverse groepsten toonstellingen. De expositie in de Agnieten- kapel past in datzelfde kader. De Waddinxveense schilderes deelt de fraaie ruimte met de kunstenaars Marianne de Wit-Lenselink (Waddinx veen) met pastel, Ingrid van Haaren (Waddinxveen) met keramiek, Wilma Tuytel- Koops (Schoonhoven) met aquarel, Greta Belenkamp (Alkmaar) met pentekenin gen en Ria Bentvelsen-Snel de poppenmaaktster uit Zoe- termeer. De openingstijden van de ex positie zijn donderdag 29 fe bruari van 12.00-20.00 uur, vrijdag 1 maart en zaterdag 2 maart van 10.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Dansle- raar Ruud van der Helm van Dansschool Waddinxveen (Staringlaan) wordt komende zaterdag 50 jaar. Om die re den hebben enkele leerlingen die avond om acht uur een dansavond georganiseerd voor genodigden met als the ma ’de heren moeten leiden de dames lijden’. WADDINXVEEN - De leer lingen van de protestants- christelijke Prins Willem- Alexanderschool (lokatie Wingerd) zijn tijdens de te ken- en handvaardigheidsles- sen verrast met een demon stratie pottenbakken. Op de school is een aantal ou ders dat zich inzet om iedere drie a vier weken een ten toonstelling in te richten. Dit is bedoeld voor de leerlingen als een ’plus’ bij het lespro gramma. Ditmaal was het thema ’pot tenbakken’ aan de beurt. In de gemeenschapsruimte wer den tafels ingeruimd voor hand draaischijven, glazuur- poeder, een brood klei, een ke ramiekoven en allerlei boet- seergereedschappen (onder andere mirettes, afdraaimes- sen en spatels). In combinatie met de ten toonstelling werd een ouder van school, Anneke Wierda, uitgenodigd. Zij heeft enkele jaren geleden op de techni sche school in Gouda een driejarige avondopleiding ke ramiek gevolgd. Enthousiast heeft zij ’ja’ ge zegd op de vraag of ze op school tijdens de teken- en handvaardigheidslessen een demonstratie wilde geven aan alle leerlingen. Daar naast mochten ook de groe pen 3 tot en met 8 zelf nog een ’potje’ draaien. Voor groep 1 en 2 heeft Anne ke Wierda een demonstratie pottenbakken gegeven waar de kleuters ademloos naar schminkt hadden bij de kin deren. De EHBO-examens werden op de Bethelschool en op de Prins. Willem-Alxanderschool afgenomen door kaderin- structrice mevrouw Over- voorde. Op de Rehoboth school gebeurde dat door dok ter Opstelten. Het is voor de kinderen een avondje zweten geweest. Ve len hadden een hoog rode kleur, maar uiteindelijk zijn alle 49 kandidaten voor hun diploma geslaagd. Op twee scholen was de voor zitter van EHBO in Waddinx veen aanwezig om de diplo ma’s uit te reiken. Naast het diploma kregen de meisjes en jongens ook de button van het Nederlandse Rode Kruis en een presentje van EHBO overhandigd. Nee, het is nog niet voorbij. Drie weken geleden stond in het Weekblad voor Waddinx veen: ‘Behandeling wanke lend Passageplan afgevoerd*. Een geruststelling voor heel wat mensen, die maar niet begrepen waarom er nu toch zo nodig een grote-stads win kelcentrum moest komen. En dat in de Passage nog wel, waar een kleine uitbreiding al een hele ingreep is. Ik moet u uit de droom hel pen. Er wordt in ons gemeen tehuis gewoon doorgewerkt aan de plannen voor ’De Nieuwe Passage’. Of ze nu haalbaar zijn of niet. Men gaat gewoon door. Waddinxveen is het dorp waar we willen wonen. Som migen zijn er groot geworden, anderen zijn er naar toe geko men omdat het er goed wonen is. Het is immers een slaapdorp, een forensendorp. Dat bete kent dat thuis-zijn voor velen dezelfde prettige klank heeft als vrijetijdsbesteding. Thuis zijn, dat is genieten van de kleine dingen. En als wij ons werk doen, wordt er ook op het gemeen tehuis van alles gedaan. Som migen van ons lezen erover in het Weekblad voor Waddinx veen, maar de meesten hou den het niet echt bij. We betalen onze flink ver hoogde onroerende zaak-be- lasting, en dat is dat! We voe- Hoe groot moet die omstreden ’De Nieuwe Passage’ nu wor den? Waarom ben ik dat ner gens tegengekomen in al die gemeentehuisstukken? Is dat nu zo’n moeilijke vraag? Dat wil toch iedereen weten. En toch, het blijkt dat eigen lijk niemand in Waddinxveen over de juiste cijfers beschikt. Ik heb er alle rapporten op nagelezen. Zelfs heb ik alle raadsfracties benaderd, maar voor hen bleek het even on doenlijk: ze hebben blijkbaar dezelfde rapporten als fit heb. Meestal werd één van de ver der op in deze brief genoemde getallen aangehouden. Soms deze, soms die. Een enkele zei gewoon: dat moeten we nog navragen. Dit zijn mijn ervaringen. Het voorstel van B. en W. in febru ari 1994 meldde in de aanhef: ‘...de plaats waar 5.000 m2 bvo (bruto vloeroppervlakte) moet worden toegevoegd...*. De huidige Passage omvatte toen ook al 5.000 m2 winkels. Moet het dus totaal 10.000 worden? Het wervende pro- jectboek van de projectont wikkelaars William Proper ties BV en MAB BV vermeldt echter geen enkel cijfer. Ook de projectadviseur (Heidemij Advies) zegt niets over cijfers in hun dikke rapport. Dan is er nog een rapport van de hand van de projectont wikkelaars, het ‘Distributie- planologisch Onderzoek*, en daar staat in dat in de huidi ge Passage, inclusief Blue Wave, Kruidvat en dergelij ke, 3.658 m2 bvo zal kunnen worden bijgebouwd. Maar hoeveel wordt er dan eerst ge sloopt? Men houdt het op WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag werd vanuit de kleedkamer van de sporthal ’de Dreef’ een porte monnee ontvreemd. Een dag later vond wederom een dief stal vanuit een kleedkamer plaats. Het valt de politie op dat er de laatste tijd steeds vaker van dit soort diefstallen gebeu ren. Het is verstandig waar devolle spullen niet in deze ruimten achter te laten. PAGINA 11 VOOR WEEKBLAD WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 FEBRUAR11996 7[ OP DE WADDINXVEENSE MARKT. Ir. E.H. ALLAART Prins Bernhardlaan 73 GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. NOORDKADE 24 - 2741 EV WADDINXVEEN TEL 0182-612586 - FAX 0182-611219 Wij zijn er klaar voor. St. Victorplein 2 2741 JN Waddinxveen^^ (0182) 61 16 X Voor een goede nachtrust heeft u een vertrouwde omgeving nodig. Uw eigen slaapkamer, uw eigen bed. Maar het echte geheim zit ’m in de inhoud van dat bed. En dan bedoelen wij de bodem, de matras, het dekbed. Bij Morgana vindt u de mooiste slaapkamers, maar ook het com fort dat uw nachtrust verzekert. Vraag het aan de specialist van Morgana Slaapkamers. Hij deelt z'n geheimen graag met u. pianohandel Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. U krijgt hem hier letterlijk: “Voorts willen wij vermelden dat na realisatie van de plan nen De Nieuwe Passage (ex clusief het gedeelte van de overige eigenaren) ruim 13.000 m2 bvo zal omvatten, zijnde de resultante van circa 3.500 m2 bestaande en te amoveren bvo’s en circa 9.500 m2 te realiseren bvo’s, met name (circa 65%) bestemd voor winkels in de non-food sector, waarbij wordt uitge gaan van een gemiddelde huurprijs voor de winkel ruimte ter grootte van 325,- per m2 per jaar exclusief btw en van de circa 30 bovengele gen woningen van 1.040,- per maand inclusief btw*. Einde citaat. Anneke Wierda verzorgde voor de leerlingen op de Prins Wil- lem-Alexanderschool (lokatie Wingerd) een demonstratie potten bakken. (Foto: J. Alblas-van Leeuwen). Autoschade komt altijd onverwacht. Maar niet voor ons als FOCWA Garantiebedrijf. Wij zijn daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende FOCWM service. Autoschade? U kunt dag en nacht bij ons terecht. garant^sjojf De zilveren Waddinxveense rijschoolhouder Henk van Erk feliciteert de Goudse Tessa van Lint, die 25 gratis autorijlessen kreeg aange boden. (Foto: Martin Droog). morgana slaapkamers Dorpstraat 38, Waddinxveen, 0182-618090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3. Boskoop. 0172-212965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Werkgroep Passage Rondom H.J. HOLLENKAMP Passage 190 Mr. W.l DE VOOGD Stationsstraat 43 K.WIJDOOGE Prins Bernhardlaan 83

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11