KADOTI Plan voor gezamenlijke aanpak van soft-drugs Moerkapelse expositie van moeder en dochter Gegarandeerd goed... Liederenprogramma van Irene Maessen Cursus voor vrouwen waarvan de kinderen de deur uit zijn 'Tussen kunst en kids' 3| Zendingsavond in Moerkapelle Voorjaars- concert van 'Zanglust' Cabaretavond voor senioren Fractieberaad VVD in 'Royal Thema-avond Confessionele Vereniging Fractieberaad van D66 in het gemeentehuis Poolse avond in 'De Boog' Meditatieve vieringen in St. Victorkerk Leerlingen Coenecoop College in Duitse ambassade SPIEGELS EN GRENEN MEUBELEN nu nog 3 dagen 20% korting Zuidkade 56 Waddinxveen (0182) 63 02 72 Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 552 op Rijn en Gouwe. Het geheel wordt afgesloten met drie tüloop-avonden op Zij die niet op eigen gelegen heid naar het Anne Frank- centrum kunnen komen kun nen gebruik maken van het Aanvullend Openbaar Ver voer (AOV). ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 2 maart om acht uur houdt de gemengde zangver eniging ’Zanglust’ in de klei ne sporthal van dorpshuis Swanla een voorjaarsconcert. Aan het concert wordt mede werking verleend door het Zoëtermeers Mannenkoor (90 leden) onder leiding van T. van Nierop. Zanglust zal on der leiding staan van me vrouw A. de Vlieger met aan de piano P. Blokzijl. Beide ko ren zullen een gevarieerd programma ten gehore bren gen. De toegangsprijs is 12,50 per persoon. Kaarten zijn te lefonisch te reserveren op nummer 0180-632219. De kosten van de cursus ’Wat nu...?’ bedragen 25,-. Voor aanmelding of nadere infor matie kan men contact opne men met De Vierstroom-Zorg- lijn, telefoon 0182-594500. lingen beladen met informa tie en met een tevreden ge voel naar Waddinxveen te rug. Met dit bezoek aan de Duitse ambassade is bij deze groep leerlingen zeker een steentje bijgedragen aan een beter be grip tussen Duitsland en Ne derland, waarvoor immers vorig jaar Bondskanselier Helmut Kohl ook al een be zoek aan Nederland heeft ge bracht. WADDINXVEEN - Op de ex tra dag van dit jaar, donder dagavond 29 februari om acht uur, houdt de afdeling Wad- dinxveen van het NIVON in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan) een bijzondere lezing over Polen. De al vele jaren in Nederland werkzame huisarts van Pool se afkomst, mevrouw Kiel- binska uit Rotterdam, zal op deze avond veel wetenswaar- digs vertellen en tentoonstel len uit en over haar geboorte land. Niet alleen het alledaagse le ven in Polen, vroeger en nu, maar ook en vooral de schitte rende eeuwenoude folklore zal deel uitmaken van haar lezing en tentoonstelling, zo als onder andere de bekende mamouchka-poppen en aller hande kristal glaswerk. Haar lezing wordt omlijst door Poolse muziek en allerlei voorwerpen die typerend zijn voor de leefwijze in dit Oost- europese land. Iedereen is welkom. De toegangsprijs be draagt VT>or niet-leden 3,-. worden om eventuele voor oordelen weg te nemen. De werkgroep komt in juni van dit jaar met een advies aan het regionaal college over de gezamenlijke aanpak van soft-drugs. Daarna zullen de afzonderlijke gemeenten, het Openbaar Ministerie en de politie verdere besluitvor ming moeten plegen. WADDINXVEEN - In de reeks kamermuziekconcer ten in de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis (Raadhuisplein) wordt donderdagavond 22 fe bruari om half negen een liederenprogramma ver zorgd door de sopraan Irene Maessen die wordt bege leid door de pianist Frans van Ruth. De toegangsprijs bedraagt f 15,- (voor CJP- en Pas-65-houders f 12,50). Er geldt ook een ’Kreater’-korting. WADDINXVEEN - De D66- gemeenteraadsfractie houdt maandagavond 26 februari om half acht in het gemeente huis van Waddinxveen weer een fractieberaad. De belangrijkste onderwer pen van de avond zijn het ac- commodatiebeleid van de gei meente, de gemeentelijke auJ tomatisering en de notitid over de kerntakendiscussie. Het D66-fractieberaad staat open voor iedere belangstel lende. Tevens zijn vanaf half acht de D66-raadsleden aan wezig om persoonlijk met een ieder te spreken. Sinds 1988 is Irene Maessen regelmatig als liedzangeres te horen op de bekende Ne derlandse podia. Zij maakte inmiddels vele radio-opna- men en enkele cd-opnamen. In 1994 voerde zij samen met Reinbert de Leeuw de ‘Urfas- sung‘ van de avondvullende liederencyclus ‘Das Marienle- ben‘ van Paul Hindemith uit. Solistische medewerking ver leende Irene Maessen aan concerten met onder andere het Schonberg Ensemble, En semble 'Wendingen, Combat- timento Consort, het Neder landse kamerkoor, het Neder lands Kamerorkest en in de VARA-matinée onder dirigen ten als Reinbert de Leeuw, Ed Spanjaard, Edo de Waart, Ivor Bolton en Uwe Gronos- tay. Als operazangeres was zij in Nederland te horen als Pami- Het is voor het eerst dat bin nen de politieregio een poging wordt gedaan om te komen tot een kaderbeleid inzake re gulering van soft-drugs. Een werkgroep, ingesteld door het regionaal college, komt bin- nekort met aanbevelingen. De werkgroep had daartoe een mini-conferentie georga niseerd, met als doel om geza menlijk en in afstemming met elkaar een soft-drugsbe- leid te formuleren in Hol lands Midden. Ook wilde het regionaal colle ge inzicht krijgen in de moge lijkheden en onmogelijkhe den van bestuurlijke instru menten en in het huidige jus titiële en het politiële hand havingsbeleid. De deelnemers aan de confe rentie waren het er over eens dat hiervoor een nadere in ventarisatie dient plaats te vinden. Daarnaast zou de deskundig heid over soft-drugs bij ge meenteraden, jongeren en hun ouders bevorderd moeten Hij werkte tenslotte mee aan talrijke radio- en televisieop namen en aan een inmiddels respectabel aantal platen en cd’s voor onder andere Atta- ca, NM classics, Varagram en Channel Classics. Het programma voor het lie derenconcert is geheel sa mengesteld uit de Franse liedkunst, met uitzondering van het lied van Wagenaar. In feite wordt een selectie ten gehore gebracht uit de mooi ste voorbeelden van deze lied kunst van het eind van de vo rige eeuw tot en met globaal de eerste helft van deze eeuw. Bij de samenstelling heeft Irene Maessen geprobeerd verbanden te leggen tussen wat verschillende componis ten met dezelfde teksten de den. Zo vinden we tegenover el kaar de namen van Fauré en Debussy met het lied ‘Mando line1 en ‘En Sourdine*, biede op teksten van Paul Verlain. ‘En Sourdine* horen we dan ook nog een keer in een ver klanking van de Nederlandse componist Johan Wagenaar, geboren in 1862, hetzelfde jaar waarin Debussy werd ge boren. Wie het oevre van Wagenaar kent, zal alleen daarom al de vergelijking willen trekken tussen zijn lied en dat van Debussy, die ontegenzeglijk een van de onbetwistbare meesters van de (Franse) liedkunst is. Van zijn nog niet zo opvallende vroege liederen dr. Gerhard Aimer het stand punt van de Bondsregering werd gegeven. Op dit moment loopt op het Coenecoop College het project ‘zelfstandig werken* waaraan alle leerlingen van klas 5 Atheneum deelnemen. Zij voeren voor bijna alle vak ken langlopende opdrachten uit. Voor het vak Duits onder zoeken zij verschillende the ma’s (drugs, homosexualiteit, buitenlanders, Tweede We- Irene Maessen studeerde bij Cora Canne Meijer aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, waar zij in 1988 haar studie ’uitvoerend musi cus’ en haar opera-opleiding afsloot. Voorts volgde zij les sen bij Arleen Auger en Ju dith Beckmann. Zij was prijs winnares van het Christina Deutekom Opera- concours (1987), het interna tionaal Elly Ameling Lied- concours (1990) en het inter nationaal Vocalisten Con cours (1994). In 1989 werd zij onderschei den met de ‘Zilveren Vrien denkrans van' de Vrienden van het Concertgebouw* en in 1988 won zij de Kiwanis Sweelinckprijs voor de Lied kunst. Voor veel vrouwen die na ja ren eens wat minder tijd en aandacht aan kinderen en huishouding hoeven te beste den kan de vraag ’Wat nu...?’ ineens gaan spelen. Deze nieuwe periode staat in het teken van verandering. Dat kan heel leuk zijn: nieu we dingen aanpakken, meer je eigen weg uitstippelen. Het kan ook heel verwarrend zijn: je rol als moeder wordt an ders, soms ook je rol als part ner. Lichamelijke klachten of ongemakken kunnen tevens een rol gaan spelen. In de bijeenkomsten van ’Wat nu...?’ wordt aandacht be steed aan het pntdekken van eigen interesses en mogelijk heden, welke activiteiten er in de Goudse regio zijn op al lerlei gebied (hobby, vereni gingen, vrijwilligerswerk, cursussen, opleidingen, be taald werk), dingen waar In dit gebouw, dat naast de Hervormde Kerk staat, komt de heer Van de Ham van de Gereformeerde Zendings- bond spreken over het zen dingswerk in Kenia. Er zal op die avond gelegen heid zijn tot het kopen van boeken en cd’s. WADDINXVEEN - Maandag avond 26 februari om acht uur houdt de culturele com missie van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW) voor alle Waddinx veense senioren een cabaret avond in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De avond, die wordt verzorgd door de cabaretgroep ‘Spelen d’r Wijs* van de Plattelands- vrouwen uit Moordrecht, om- Kt, vat zang en dans in grappige- en feestelijke costuums en een satire op sprookjes. Ook de onderwaterwereld komt aan de orde. De costuums zijn door de le den onder leiding van een deskundige op het gebied van toneelkleding zelf vervaar digd. Het geheel is een prach tig programma van een hoog gehalte met een vrolijke in slag. De cabaretavond is ook toe gankelijk voor begeleiders en belangstellenden die nog geen 55 jaar zijn. De toe gangsprijs bedraagt ƒ3,- per persoon. maandag 11 maart tot en met donderdag 28 maart bij Arti- que an het Kerkewater in Moerkapelle. Vrijdag 23 februari is de expo sitie geopend van 19.30 tot 22.00 uur. Daarna zijn de openingstijden maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 12.00 uur, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. In de drie vestigingen van de ze basisschool (Zuidplashof, Sperwerhoek, Essengaarde) staat deze maand de kunst centl-aal.' Er zijn (kleine) ten toonstellingen ingericht. De kinderen werken op aller lei terreinen over dit onder werp, terwijl sommigen gaan op atelierbezoek. Kunste naars bezoeken de school. Op die manier staan bij de leer lingen allerlei vormen van kunst in de belangstelling. donderdag 22 februari aan de Sperwerhoek, op woensdag 28 februari aan de Zuidplas hof en op donderdag 29 febru ari aan de Essengaarde. De schoolgebouwen zijn op die dagen van 18.30 tot 19.30 voor iedereen toegankelijk. Op deze avonden zijn ook de resultaten van de werkzaam heden van de kinderen te zien. WADDINXVEEN/GOUDA - De stichting De Vier-; stroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening in Midden-Holland, houdt inn Waddinxveen de cursus ’Wat nu...?’, die is be stemd voor vrouwen tussen de 45 en 60 jaar waarvan de kinderen groter zijn en misschien al de deur uit. MOERKAPELLE - Vanavond (woensdag 21 februari) om acht uur wordt er een zen dingsavond gehouden in ’De Rank’ in Moerkapelle. De vieringen in de St. Victorkerk beginnen om 16.00 uur en staan on der leiding van pastor T. Buitendijk. Ze zijn voor iedereen toegankelijk. De thema’s zijn op 25 fe bruari ’Avondmaal met de leerlingen’, op 3 maart ’Bespotting van Jezus’, op 10 maart ’Ver loochening door Petrus’, op 17 maart ’Jezus wordt gekruisigd’ en op 24 maart ’Jezus sterft aan het kruis’. Frans van Ruth geldt als een vooraanstaand kenner van de Nederlandse muziek, met na me ook van vóór de Eerste Wereldoorlog en hij schrijft een biografie van Leander Schlegel. WADDINXVEEN - In de rooms-katholieke St. Victorkerk (Zuidkade) zullen op de zondagen van de 40 dagen tijd vijf korte meditatieve vie ringen worden gehou den rond de Mattheüs Passion van Johan Se bastian Bach. Het luis teren naar de passiemu ziek van Bach zal wor den afgewisseld met bij bellezing en gebed. is ‘Mandoline* stellig het bes te voorbeeld. In zijn algemeenheid kan men zeggen dat de structuur van de liederen bij Debussy wordt bepaald door de inhoud van de teksten, door de poëti sche betekenis en niet, zoals bij Fauré, veel meer door de vormstructuur van het ge dicht. Drie beknopte en deels be kende cycli completeren het programma. Van Ravel de 5 ‘Mélodies populaires Gre- ques* en ‘Shéhérazade*, de mooiste en meest volmaakt cyclus van de componist die waarschijnlijk het aller mooist is met orkestbegelei ding. Van Messiaen zingt Irene Maessen vier liederen uit ‘Harawi*. Deze liederen zijn geschreven voor een ‘grande soprano dramatique*, gaan over leven en dood (zoals vaak in de liedkunst) op tek sten van de componist zelf en laten de invloed zien van In diase muziek op Messiaens ‘toontaal*. reldoorlog). Uitgaande van een literair Duits werk hebben de leerlin gen een probleemstelling ge zocht. Zij proberen op dit punt informatie in te winnen over de Nederlandse en Duit se situatie. Er wordt in dit ka der ook druk gefaxt en ge schreven naar instellingen in onder andere Berlijn, Hün feld, Aken en Munster. Na hun gesprek op de Duitse Ambassade keerden de leer- WADDINXVEEN - Woens dagavond 28 februari om acht uur komt de heer G. Olbertijn uit Gouda voor de Confessio nele Vereniging in Waddinx- veen spreken over ‘Zijn enge len verleden tijd?*. De avond wordt gehouden in het Anne Fank-centrum (Jan van Bij nenpad). WADDINXVEEN - ’Tussen kunst en kids’ staat er met grote letters op de ramen van de openbare Dick Bruna- school aan de Zuidplashof in Waddinxveen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Duitse ambassa de in Den Haag heeft dinsdag 13 februari bezoek gekregen van tien leerlingen van de sa menwerkingsschool voor VBO, MAVO, HAVO en VWO ’Coenecoop College’ (Dreef). De leerlingen, die samen met hun docenten Duits waren uitgenodigd, hebben in een anderhalf uur durend ge sprek vragen kunnen stellen, waarop door ambassaderaad LEIDERDORP/WADDINXVEEN - Vertegenwoordi gers van de 35 Zuidhollandse gemeenten, het Open baar Ministerie en de politie Hollands Midden zijn het eens geworden over de noodzaak van een geza menlijke (regionale) aanpak van soft-drugs. na in ‘Die Zauberflöte*, als Fi- ordiligi in ‘Cosi fan tutte* en als Zerlina in ‘Don Giovanni* (Opera Forum), alle drie ope ra’s van W.A. Mozart. In de seizoenen 1992-1993 en 1992-1994 is Irene Maessen vast geëngageerd geweest aan het operahuis in In nsbruck waar zij onder meer de volgende rollen Donna El vira in ‘Don Giovanni* van W.A. Mozart, Ann Trulove in ‘The Rake’s Progress* van I. Strawinsky, Cherubino en Gravin in ‘Le Nozze di Figaro* van W.A. Mozart, Marguerite in ‘La Damnation de Faust* van H. Berlioz zong. Irene’s begeleider in Wad- dinxveen, Frans van Ruth, studeerde bij Hans Osieck en daarna aan het Utrechts Con servatorium bij Herman Uhi- hom en tevens kamermuziek bij Eli Goren. In 1983 behaalde hij het eind diploma ’uitvoerend musicus’ met onderscheiding. Hij trad veelvuldig op als liedbegelei- der en werd tijdens het vijfde Hugo Wolf Wettbewerb on derscheiden met een speciale begeleidersprij s Frans van Ruth voerde een indrukwekkend aantal duo- werken uit voor met name fluit, viool, altviool, cello en piano. Hij speelt regelmatig kamermuziekwerken in gro tere bezetting, onder andere in het Trio Milhaud en het Koechlin Ensemble. De pianist was voorts te ho ren op de podia van talrijke Europese landen in in Japan. De laatste jaren wijdde hij programma’s aan Franse componisten als Roussel, Poulenc, Jolivet en Koechlin. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Het is in middels voor de negende keer dat de afdeling Waddinxveen van de WD haar groot frac tieberaad in een plaatselijk café houdt. Ditmaal is dat maandagavond 26 februari om half negen in het café Roy al (Koningin Wilhelmina- plein). Veel geïnteresseerden komen zo even binnen stappen om onder het genot van een drankje met de plaatselijke WD-bestuurders van ge dachten te wisselen over al lebei plaatselijke zaken. Iaeen gemoedelijke sfeer wrodt gesproken over de plaatselijke politiek waarbij ook vaak de landelijke zaken wordt aangeroerd. De plaatselijke bestuurders kunnen daar wat mee. Veelal komen andere aspecten aan het licht of zijn er opvattin gen die vanuit een ander ge zichtspunt stof tot discussie geeft. MOERKAPELLE/WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Trix Brouwer (Roemer Visscherstraat) en haar dochter Agnes Alblas exposeren aquarellen en groen- decoraties bij ’Artique’ aan het Kerkewater in Moer kapelle. Vanaf 1990 volgt de Waddinx veense Trix Brouwer lessen in aquarellen bij de Moerka pelse Arja Tuitel. Met haar zus en een nichtje behoorde zij tot de eerste leerlingen vanAija. Het transparante van een aquarel spreekt de Waddinx veense bijzonder aan. Vooral stillevens met bloemen en vruchten zijn bij haar favo riet, soms gecombineerd met glas of iets anders. In Boskoop was er een eerste expositie, samen met andere leerlingen. Daarna volgden, als lid van de Waddinxveense Kunst Kring, diverse geza menlijke presentaties in de Remonstrantse Kerk (Zuid kade) en in de raadzaal van het Waddinxveense gemeen tehuis. Haar werk was ook te zien bij kunstnijverheid Rofra in Gouda en in de Waddinxveen se Openbare Bibliotheek. Vanaf vrijdag 23 februari ex poseert Trix Brouwer bij ’Ar tique’ in Moerkapelle, waar men ook kan kennismaken met werk van dochter Agnes Alblas. Zij is minstens zo gek van al les wat groeit en bloeit als haar moeder. Agnes schildert niet, maar is werkzaam als bloembindster. Ze maakt de mooiste boeketten en bloem stukken.' De laatste tijd houdt ze zich ook bezig met het verwerken van allerlei natuurlijke mate rialen zoals mos, hooi en wil- getenen waar ze onder ande re beren, kippen en andere mooie en leuke dingen van maakt. Voor de Moerkapelse leden van de Vereniging van Platte landsvrouwen is Agnes Al blas een goede bekende. Met kerst en Pasen zijn onder haar leiding passende stukjes en versieringen gemaakt. De gezamelijke expositie wordt gehouden tot en met zaterdag 2 maart en van men tegenop ziet als nieuwe activiteiten worden onderno men en het effect van de nieu we levensfase op de relaties binnen het gezin. De deelnemers bepalen uiter aard zelf de invulling van de ze nieuwe fase. De cursus helpt daar een handje bij. ’Wat nu...?’, ontstaan uit een samenwerkingsverband van Roosje Vos, de RIAGG, Stich-I ting Welzijn Gouda en Dö Vierstroom, bestaat uit acht bijeenkomsten en eventueel een follow-up na enkele maanden. De cursus start in Waddinx- veen op donderdag 14 maart van 9.30 tot 11.30 uur. De overige bijeenkomsten vin den plaats op 21 en 28 maart, 4,18 en 25 april, 2 en 9 mei. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad I PAGINA 21 WADDINXVEEN- WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 VOOR WEEKBLAD Tien leerlingen van het Waddinxveense Coenecoop College voor de Duitse ambassade in Den Haag en samen met ambassaderaad dr. Gerhard Aimer. (Foto's Coenecoop College). Naam: Adres: Plaats: I I- r Da sopraan Irene Maessen verzorgt in Waddinxveen een liede renprogramma, waarin ze wordt begeleid door de pianist Frans van Rutn. (Foto: Marco Broggreve). Open: dinsdag t/m vrijdag 10.00-18.00 donderdag koopavond 19.00-2100 zaterdag 10.00-17.00 'Tussen kunst en kids' zet de kunst centraal in de drie vestigingen van de openbare Dick Bruna- school. (Foto: Dick Brunaschool). Te!.: (voor controle op de bezorging) I Postcode: t *fci Z7,

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21