WADDINXVE Concordia' beraadslaagt Scheepvaart weer op gang intratuin Niet getreurd over eigen jaarprogramma Bezoektijden na enquête gewijzigd Nieuw telefoonnummer voor milieuklachten 1 1? a I i j 1 VU s Bh s i Pagina 3 WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 FEBRUAR11996 WEEKBLAD VOOR E M E N T E G E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL MILIEUZAKEN BOUWZAKEN COLLECTEROOSTER KLEDINGINZAMELING DE WOONKRANT GROEN NIEUW TELEFOONNUMMER MILIEUKLACHTEN stanties (bijvoorbeeld provin cie of hoogheemraadschap) nodig is, worden die inge schakeld. NIEUWE GEMEENTELIJKE FOLDERS EN BROCHURES OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN f Concordia heeft ook activitei- ten gepland voor Koningin nedag (30 april) in de woon wijk de Zuidplas. Tot slot zal Concordia de halfjaarlijkse rommelmarkt houden op za terdag 11 mei in het clubge bouw De Hoge Noot. van een harmonie-orkest. Het is vooral swingende en goed in het gehoor liggende muziek. Het is niet de bedoeling dat de jeugdbigband aparte op tredens gaat geven. Wel kun nen zij tijdens de gezamenlij ke jaarlijkse concerten hun muziek kunnen laten horen. De bigband repeteert elke dinsdagavond van 20.15 uur tot 21.15 uur in het clubge bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. in het harmonie-orkest spe len. De opzet van de bigband is om eenvoudige werken te spelen zodat het voor de leer lingen die nieuw in de jeugd- band komen haalbaar is om hierin mee te spelen. De band is eigenlijk een ver kleinde versie van het har monie-orkest, wat inhoudt dat er dezelfde blaasinstru menten, waaronder klarinet ten, dwarsfluiten, trompet ten, alt-saxofoons, baritons, bassen, trombones en ook slagwerk in voorkomen, al leen qua aantal minder. Bigband muziek die de leden spelen is wel wat anders dan GOUDA/WADDINXVEEN - Met de verhuizing van de Milieudienst Midden-Holland naar het nieuwe pand aan de Thorbeckelaan 5 in Gouda is ook het telefoon nummer voor milieuklachten gewijzigd. Het nieuwe nummer is 0182-545747. Dit nummer, dat is bestemd voor het doorgeven van alle milieuklachten en meldin gen, is ook voor spoedeisende klachten buiten kantooruren bereikbaar (door doorschake ling naar de alarmcentrale van de regionale brandweer). Niet alle klachten worden door de Milieudienst Midden- Holland zelf afgehandeld. Als behandeling door andere in- werken. De nieuwe organisa tievorm houdt in dat de gang van de patiënt door het zie kenhuis meer in het middel punt komt te staan, waarbij een betere afstemming van en samenwerking bij de zorg verlening aan patiënten moet worden bereikt. Een andere reden om van or ganisatiestructuur te veran deren is de landelijke ontwik keling rond de veranderde po sitie van medisch specialisten binnen de ziekenhuisorgani satie, waarbij een grotere in breng van de specialisten bij het ziekenhuismanagement wordt vereist. Het bereiken van een nieuwe organisatiestructuur en een nieuwe manier van werken vergt veel tijd van de GHZ- leiding. Specifieke deskun digheid en ervaring zijn ge wenst. Op voorstel van de di rectie heeft de Raad van Toe zicht van het ziekenhuis be sloten een derde directeur aan te wijzen. De directie be staat vanaf heden uit A.H.J. van C tenzorg), P.H.M. Onland (di recteur beheer) en P.M. Stur- kenboom (interim-directeur). Galen (directeur patiën- gaan door een ijsbreker. T'TT” wat Waddinxveen betreft was dit prima, het scheelde veel wachten voor de hefbrug. Daarbij is voor de Milieu dienst Midden-Holland het uitgangspunt dat niet de kla ger wordt doorverwezen, maar dat de Milieudienst de klacht aan andere instanties doorgeeft. tot genoegen van talloze wa tervogels die profiteerden van het open water. Kort daarop kwam oom de binnen vaart weer op gang. Maar wie dacht dat de winter op z’n retour was kwam maandag bedrogen uit toen de sneeuw in wilde vlagen neerkwam. SPREEKUREN Dit naar aanleiding van een enquête die werd gehouden onder ruim 1.700 personen. Daaruit kwam naar voren dat veel bezoekers van het zie kenhuis niet tevreden waren over de bezoektijden. Bijna driekwart van de geënquê teerden gaf aan de nieuwe be zoektijden te prefereren. Het belangrijkste verschil is dat het middaguur voor de alge- men verpleegafdelingen en de afdeling Intensive Care ver schuift van half vier tot half vijf naar twee uur tot drie uur. Deze wijziging geldt voor alle dagen. Ongewijzigd blijft het bezoe kuur, van half zeven tot half acht, in de avonduren. De huidige speciale en soms rui mere bezoektijden voor de kinder-, kraamafdeling, de Kort Verblijf Afdeling (KVA) en de afdeling dagverpleging, alsmede de afdeling psychia trie blijven ongewijzigd. Het GHZ kondigt ook aan klantgerichter te zullen gaan WADDINXVEEN - Weken lang was er door massa ijs in de Gouwe praktisch geen scheepvaart mogelijk. Slechts een enkele maal voe ren er wat tankers, voorafge- Maar daar is nu een eind aan gekomen. Na de snel ingeval len dooi en de massa hemel water die gevallen is, werk ten de gemalen op volle kracht en de ijsmassa’s ver dwenen snel in de richting Gouda. Afgelopen woensdag verschoof de ijsgrens van Boskoop naar Waddinxveen, WADDINXVEEN - Woensdagavond 28 februari om acht uur houdt de Waddinxveense muziekvereniging ’Concordia’ de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het clubgebouw ’De Hoge Noot’ aan de J.W. Friso weg. Op de agenda staat de vast stelling van diverse versla gen, verkiezingen voor het bestuur en voor commissies en de bespreking van het jaarprogramma. Op dit moment zijn het slag- werkensemble onder leiding van Jan Alblas en de harmo nie en de jeugdbigband onder leiding van Pieter Boer druk bezig met de voorbereidingen van het vooij aarsconcert op vrijdagavond 26 april in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde). Op deze avond zullen er di verse muzikale genres te be luisteren zijn, die uiteen lo pen van klassiek naar swin gende en van big band mu ziek en een tikje Oosters naar popmuziek. Voor de jeugdbigband, die vo rige maand met hun eerste repetitie is begonnen, zal dit hun eerste optreden zijn. In deze band zitten leerlingen aangevuld met jeugdleden en enkele oudere leden (voor as sistentie) uit het harmonie orkest. Voor de leerlingen is de big band een middel om in or- kestverband te leren samen spelen en voor de jeugdleden uit het harmonie-orkest is deze band een middel om nog meer orkestervaring op te doen. Leerlingen krijgen eerst één of meerjaren muziekles voor dat zij mee mogen en kunnen spelen in de jeugdbigband. Daarna krijgen ze naast het spelen in de bigband nog ge woon muziekles, hetgeen ook nog geldt voor een aantal jeugdleden die op dit moment GOUDA Het Groene Hart Ziekenhuis wijzigt met ingang van 1 maart zijn bezoektijden. v 'a.z' W*? „,a; f (0182) 624 624 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Op de agenda o.a.: Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen 25 februari tot en met 2 maart 1996 Leger des Heils AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Souburghlaan 19 het oprichten van een tuinhuisje Troelstrahoeve 74 het oprichten van een berging Roosje Voshoeve 33 Voor deze inzamelingsactie is vergunning verleend. het oprichten van een distributiecentrum Bredeweg (nabij nr. 23) Zuidelijke Rondweg 1 Kouwe Hoek (naast nr. 4) het oprichten van een kantoorgebouw i Op de agenda o.a.: Terinzagelegging besluit U vindt de woonkrant op pagina 6 van dit weekblad. Binnengekomen kapaanvragen Verleende kapvergunningen Het nieuwe nummer is: (0182) 54 57 47 o Viator was één van do weinige die zich door de ijsmassa ploegde. Sinds vori- in de Gouwe weer normaal mogelijk. (Foto: A. Fioole) HET GROENE WARENHUIS K= S... il 1 Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 22 februari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Op de agenda o.a.: - Advies betreffende het beschikbaarstellen van een voorbereidingskrediet ten behoeve van een haalbaarheidsonderzoek in het kader van de start notitie accommodatiebeleid. - Stand van zaken noodlokalen. Dit nummer is het nummer voor het doorgeven van alle milieuklachten/- meldingen. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerp-besluiten kun nen door eenieder tot 21 maart 1996 bij hun college worden ingediend. - de directie van Van Wijk Beheer B.V. voor het veranderen van de inrich ting (distributiecentrum) door uitbreiding hiervan met loods ten behoeve van opslag, aan- en afvoer van goederen op het perceel Bredeweg 23. Burgemeesters en Wethouders delen mede dat op 13 februari 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - het bestuur van de Tennisvereniging Waddinxveen inzake het oprich ten en in werking hebben van een tennispark met clubhuis op een per ceel gelegen Alb. Thijmlaan, kad. bekend gemeente Waddinxveen, sec tie B, nr. 6218 (ged.). Tot 4 april 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degene die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het verle- Wingerd 100 t/m 556 (even) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Berkengaarde 33 Onderweg 37 het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een kantoor gebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woongebouw 1 ceder en 1 lijsterbes in de voortuin 1 es Op donderdag 22 februari 1996 zal in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert plaatsvinden. De sopraan Irene Maessen wordt tijdens dit concert begeleid door de pia nist Frans van Ruth. Plaatsbewijzen kunnen telefonisch worden besteld op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur onder (doorkies)nummer (0182) 62 46 97. Betaling vindt plaats aan de zaal. Op vrijdag 23 februari a.s. wordt een kledinginzameling gehouden door de Stichting S.O.S. (Samenwerking Ontwikkeling Sahellanden). In de hal van het gemeentehuis staan twee brochuremolens in de huis kleuren geel/zwart met daarin gemeentelijke informatiefolders en brochu res over een groot aantal uiteenlopende onderwerpen. Een nieuwe uitgave is: De algemene begraafplaats (2e druk, februari 1996) ■O up Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten m r na 11 -c. 1 berk in de voortuin ““'1 berkin'deacTitertuin diverse soorten hakhout en fruitbomen in verband met bouwrijpmaken van dit gebied TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg). tel. 0172-602241. i U£ up g- g aH| Henegouwerweg 13 Stationsstraat 33 Dorpstraat/Veenkade Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sntep" (informatie) Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: i Is j l -,'i f Deze mooie treurwilg zoekt een zonnig plaatsje in de tuin of op 1 het balkon. De hoogte is 120 cm. De warmrode takken ‘treuren’, vervolgens verschijnen katjes en daarna het blad, f Komt u deze Salix opvrolijken? Van 22.95 voor 14?5 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Bur gemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. I Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. - Bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bij zondere bijstand in de kosten van tandheelkundige hulp voor het plaat sen van drie kronen. - Bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bij zondere bijstand in de kosten van een inbraakbeveiliging en scholing, respectievelijk tot aanhouding van een verzoek om bijzondere bijstand in reiskosten wegens specialistenbezoek. Het programma voor dit concert is samengesteld uit de Franse liedkunst, met uitzondering van één lied van de Nederlandse componist Johan Wage- naar. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.CA elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Terinzagelegging aanvragen ontwerp-besluiten Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 22 februari 1996 de ontwerp-besluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: - de directie van Kunststof-Kozijnenbedrijf "De Vos” om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een kunststof-kozijnenbedrijf op het perceel Staringlaan 7a; (0182) 54 57 47 is voor spoedeisende klachten ook buiten kantooruren bereikbaar (door doorschakeling naar de alarmcentrale van de Regionale Brandweer). Niet alle klachten worden door de Milieudienst Midden-Holland zelf afge handeld. Als behandeling door andere instanties (b.v. provincie of hoog heemraadschap) nodig is, worden die ingeschakeld. Daarbij is voor de Milieudienst het uitgangspunt dat niet de klager wordt doorverwezen, maar dat de Milieudienst de klacht aan andere instanties doorgeeft. nen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde ter mijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. Maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Afgefrit van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informa tie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Gemeenteraad op woensdag 28 februari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De ontwerp-besluiten, de aanvragen en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 22 februari 1996 tot 21 maart 1996 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 62 47 57, te heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toe lichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Extra vergadering Commissie II op woensdag 21 februari 1996, aan vang 20.00 uur in het gemeentehuis. Het binnenvaartschii ge week is scheepvaart in de Gouwe weer normaal mogelijk. (Foto: A. Fioole) - Voorstel tot benoeming van een lid in het algemeen bestuur van het I.S.M.H. -Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangend leden in het bedrijvenschap. - Voorstel tot het tijdelijk aanwijzen van twee locaties als gemeentehuis voor het voltrekken van huwelijken. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van vier bedrijfswagens ten behoeve van het plantsoenbeheer. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een werkkrediet ten behoeve van het Veranderproces, geheel 1996. - Voorstel gelijkstelling betalingstermijnen rioolrecht aan die van de O.Z.B. in verband met combinatie aanslagen op één aanslagbiljet. - Voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het pand Piasweg 37 te Waddinxveen. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van het gemeentehuis. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van Zuidplas ’90. - Voorstel tot het bevoegd verklaren van het college voor wat betreft de uit voering van de Wet G.B.A. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een haalbaarheidsonderzoek in het kader van de startnotitie accommodatie beleid. Het besluit is gewijzigd t.o.v. het ontwerp-besluit. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 22 februari 1996 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in hét gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende Met de verhuizing van de Milieudienst Midden-Holland naar het nieuwe drie uren (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp), pand aan de Thorbeckelaan 5 te Gouda is ook het telefoonnummer voor milieuklachten gewijzigd. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. 08.30 - 14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00 -20.30 uur (ené Publieksinformatie is (fëfjëlijRStjëopéftd' Pb

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3