De Nieuwe Passage heeft het wel (26) De Nieuwe Passage heeft het niet (25) Zilver voor damteam van de Bethelschool I r Vijf tia geslaagden voor het A-diploma Gegarandeerd goed... Wegaanpassinqen m Groenswaard 2 'De Nieuwe Passage heeft het wel (24) 'De Nieuwe Passage heeft het niet (23) ■K o Gouwenaar (37) niet vermoord Kindercarnaval in Het Zuidhonk Feestavond voetballers Vrachtwagen tegen boom Jeugddienst Zevenhuizen Bijeenkomst over telebankieren bij de Rabobank Rijn en Gouwe i Slrf LEZERS SCHRIJVEN A I I I I I I I I Het komplete pianobedrijf Gehandicaptensoos in Het Zuidhonk I I I si: Wie nu kiest voor een kennismakings- I abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. zg? PAGINA 17 WEEKBLAD WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 VOOR c U zetten. verklede jongen en meisje. en projectwinst). op Rijn en Gouwe. IA Naam: Adres: I4 )9 Op voorstel van één lid van Plaats: 13 II 56 S WADDINXVEEN/STOLWIJK - Zaterdag is in Stolwijk de finale gespeeld van de damwedstrijd voor basis scholen in Midden-Holland. Na een gemakkelijke plaatsing in de halve finale in Zegveld, eerder deze Zaterdag 30 maart gaat de Bethelschool weer een stapje hoger op de scholendamlad- der en strijdt het damteam in de halve finale-basisonder- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 20 februari is in het Gouwebad ‘de Sniep‘ (Sniepweg) voor het A-di- ploma gezwommen. Er waren deze keer 50 kandi- daatjes die allen zijn geslaagd. De beoordelingscom missie bestond uit W. van Minnen, C. Slagter en E. Ar nold. dinxveense voorrang hebben, tot stand te houder J.A. Hielema (CDA), wordt er een voorstel aange nomen om het hoofdwinkel centrum te maken aan de zonder concurrentie. Je bent op zo’n manier altijd de goed- jaren die volgen de financiële risico’s? man een wijs van de KNDB tegen an dere damprovincies. WADDINXVEEN - Maandag ochtend 19 februari remde tij dens de gladheid een 52-jari- ge vrachtwagenbestuurder af voor een tegenligger die aan het glijden was. Het gevolg was dat ook de vrachtwagen ging glijden en tegen een boom gleed. De bestuurder raakte licht gewond aan zijn knie. De vrachtauto moest worden weggetakeld. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor W addinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, J Leroy Schellingerhout, Joost Het uitgangspunt, dat is ge- van der Hart en Koen van de Bas. wel deelnemende winkeliers) als voor de Waddinxveense William Properties BV uit bevolking? Wie draagt al die Rotterdam. Dus naast MAB nog een bete- Postcode: uit ca. 4.000 m2 v.v.o. 5.000 m2 b.v.o.), non-food en ca. 1.700 m2 v.v.o. ca. 2.125 m2 b.v.o.) food. Voorts wordt aan horeca en dienstverlening (die dus niet relevant zijn voor een DPO) ca. 1.200 m2 v.v.o. ca. 1.500 m2 b.v.o.) toegevoegd. Deze kend voor 1998 en zijn samen ca. 6.900 m2 v.v.o. ca. 8.625 m2 b.v.o.). Daarnaast worden ca. 875 m2 b.v.o. extra gebouwd, die geen uitbreiding in de zin van het DPO zijn. Dit zijn namelijk de extra meters die gebruikt worden om een volledig bran- 1 chepatroon, waarbij Wad dinxveense ondernemers brengen en enige verplaatsin gen door te kunnen voeren, terwijl tevens de bestaande supermarkt qua meters, maar niet qua assortiment, wordt uitgebreid. Totaal nieuw te realiseren derhalve ca. 9.500 m2 b.v.o. Voorts wordt van het huur- dersgedeelte ca. 3.500 m2 b.v.o. gesloopt en herbouwd. Zulks is uiteraard geen uit breiding. Vandaar de 13.000 m2 b.v.o. Kristalhelder! Dan nog even terug naar de a-’ - 11 AA 4 TT_x DPO (uit februari 1992) ver meldt een uitbreidingsruim- te, exclusief verplaatsingen, van 4.620 - 5.120 m2 v.v.o.. De 5.700 m2 v.v.o. die nu als uit gangspunt zijn gesteld, over schrijdt 1992 in geringe mate slechts als gevolg van de ac tualisering naar 1998. Gelet op het vorenstaande is het antwoord op de vraag van de heer Allaart ’wie wie nu om de tuin leidt’ dan ook snel gegeven. Het is de heer Al laart zelf die met zijn ingzon- den stuk de Waddinxveners op het verkeerde been zet en onterecht het bestuur van de gemeente en de winkeliers vereniging probeert te kijk te opzicht niet fraai te noemen. In de eerste plaats worden de oudere Waddinxveners het slachtoffer van dit beleid. De flats bij de Passage, waar bij na allemaal ouderen wonen, wordt het groen rondom deze huizen afgenomen. Daken van winkels en parkeerplaat sen: dat wordt het nieuwe uit zicht. rige asfaltwerkzaamheden in de wijk plaats medio mei. Hierbij dient men wederom rekening te houden met enige verkeersstremming. Dit zijn punten die in de dis cussie nog altijd niet zijn uit gekristalliseerd, terwijl zij van wezenlijk belang zijn als het gaat om het functioneren van het nieuwe winkelcen trum. moet te komen in hun inmid dels gebleken vaste kosten, zoals aankopen onroerend goed spijsfabriek C.P. Broer BV en huurpanden winkel ten tr urn, voorzieningen aan De namen van de geslaagde kinderen zijn Stephanie Tak, Samantha Boon, Iris van den Roovaart, Elise Ramaker, Wessel Spoor, Kim Janssen, Rianne Philipsen, Suzanne den Houdijker, Martijn van der Lienden, Tara Pieters, Sabine Evers, Twan Lugten, Xavier Wolters, Clio Thomas, Max Thomas, Mark Berk hout, Edwin Visser, Jarid van der Steeg, Tom Dekker, Colin Kromschee, Pascalle Broek huizen, Dennis van Rijn, Jo han Hogervorst, Charlotte van Hattum, Taco Postma, Bastiaan van der Hoeven, Stephanie Timmers, Mandy Hogenelst, Sanne Wesseling, Lotte Bos, Piëta van Pelt, Sietske Blonk, Mike Blok, Wendy Monster, Rosanne Smits, Anouar Hamin, Elizah Hoogendoom, Ruth Weer- heim, Robin van Dijk, Dennis van Ófferen, Annelies Steller, Christian Groen, Johan Be kenkamp, Lianne Lagrouw, Clenda Moen, Deborah Wil- deboer, Simone van Rijswijk, Met de pincode betalen is nu ook mogelijk in het Gouwebad 'de Sniep', zoals bedrijfsleider Co<k Rehorst laat zien. (Foto: Rabobank Waddinxveen - Sjaak Noteboom). At# - de hand van de projectont wikkelaars, het ‘Distributie Planologisch Onderzoek1 (DPO), en daar staat in dat in de huidige Passage, inclusief Blue Wave, Kruidvat en der gelijke, 3.658 m2 bvo omvat. Dat klopt dus niet. Ook staat er dat er economi sche ruimte is om 5.700 m2 bvo toe te voegen aan de Pas sage, in 2005. En tenslotte dat ‘indicatief 8.735 m2 bvo zal kunnen worden bijge bouwd. Maar hoeveel wordt er dan eerst gesloopt? Men houdt het op 2.800 m2 bvo. Dan is er tenslotte nog het rapport van de verkeersadvi- seur Oranjewoud BV, die bij de berekening van het aantal parkeerplaatsen uitgaat van 13.713 m2 bvo voor de win kels. Wel iets meer dan de 10.000 m2 die men in 1994 voor ogen had. Ir. E.H. ALLAART Prins Bernhardlaan 73 Waddinxveen winters. Dat betekent ook in Waddinxveen wefnig voetbal en veel donkere wolken. Die moet toth worden opge- wolken zijn er ook in over- J--want on danks de rust is Be Fair lo kaal regelmatig in het nieuws. De bestuurders van onze ge meente laten zich aan het pianohandel Met 13 punten uit 9 partijen en 46 bordpunten wisten ze door een tactische opstelling in de laatste ronde de voor hun liggende Achtbaan uit Moordrecht met een reuze- radslag te passeren. Het was toen al duidelijk dat de Verhoeff-Rollmanschool uit Bodegraven niet meer te achterhalen was met 16 pun ten en 51 bordpunten. Uit handen van wethouder Both van Stolwijk kregen de fina listen hun verdiende bekers uitgereikt. St. Victorplein 2 2741 JN Waddinxveen (0182) 61 16 97 V worden met rijplaten. De bewoners van het Zuring- veld zullen er rekening mee moeten houden dat geduren de drie dagen deze woon- straat voor het autoverkeer zal zijn afgesloten. Wil men gedurende deze werkzaam heden toch gebruikmaken van de auto dan wordt men vriendelijk verzocht deze tij- delijk elders te plaatsen. Al deze werkzaamheden zul len vroegtijdig met borden worden aangegeven. Tevens zullen er voor het verkeer dat de wijk ingaat, omleidings- borden worden geplaatst. De asfaltwerkzaamheden, zo als de aanpassingen voor de woningen Groenezoom 2 en 30, vinden samen met de ove- WADDINXVEEN - Zondag middag 2 maart van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb veen (OVW) tot zeer onlangs ervan ui toegaan dat de de/, nitieve 'De Nieuwe Passage' 8.735 m2 b.v.o. zou omvat ten. Naar het ons lijkt zijn de 13.000 m2 hard nodig om de Hierbij willen wij niets ten nadele zeggen van de lokale middenstand, maar die lijkt ons vooralsnog niet bij mach te om meer te kunnen dan te voldoen aan de behoefte op lo kaal niveau. Als men dus het gezonde ver stand gebruikt kun je maar tot één conclusie komen: ge woon de Passage uitbreiden! D. DEN ADEL redactie 'Sportschakels' van Be Fair-voetbal WADDINXVEEN - Zater dagavond 9 maart om acht uur houdt de voet balvereniging Waddinx veen (Sniepweg) vooor le den en niet-leden een feestavond in de eigen kantine. Er is live muziek, dansde- monstraties en vele kraampjes. De toegangs prijs bedraagt in de voor verkoop ƒ15,- per persoon (tel. 0182.-631054 of 0182-616213) en aan de zaal ƒ17,50 per persoon. Bij de entreeprijs is inbe grepen een maaltijd nasi rames of een Indische snack en twee consump- tiebonnen. WADDINXVEEN - Als de vorst helemaal uit degrond is zal begonnen worden met wegaanpassingen in de wijk Groenswaard 2. Dat heeft het gemeentebestuur in een brief aan de bewoners van de Groensvoorde en omgeving laten weten. De werkzaamheden in Groenswaard 2 worden gefa seerd uitgevoerd, beginnende met de drempels van de Groe nezoom en de parkeervakken in het Papa verveld. Het aanbrengen van drem pels heeft voor de bewoners de consequentie dat geduren de deze werkzaamheden er geen doorgaand rijverkeer over de Groenezoom mogelijk is en dat men met de auto om zal moeten rijden over het Pa- paverveld en de Weidezoom. Ter plaatse van de woning Papaverveld 1 zal de rijbaan hiervoor plaatselijk verbreed maand, wist de hervormde Bethelschool beslag te x leggen op de tweede plaats. Welgeteld 27 schoolteams, waaronder de Eben Haëzer- school, de Dick Brunaschool en de Bethelschool uit Wad dinxveen, hadden in Zegveld om tien finaleplaatsen ge streden. Het is aan vijf leerlingen van de Bethelschool, Henk Berg hout, Frenk Boekhout, Dirk Boekhout, Jaap Cammeraat en Martine Cammeraat, ge lukt in Styolwijk na een zwak begin een fraaie tweede plaats in de wacht te slepen. WADDINXVEEN - Op uitno diging van de Rabobanken Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Noot dorp, Pijnacker, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft het bedrijfsle ven zich maandagavond 26 februari, tijdens een drukbe zochte informatiebijeen komst in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg- Oost), uitgebreid laten infor meren over Rabo Telebankie ren. Tijdens deze bijeenkomst werd duidelijk gemaakt hoe eenvoudig Rabo Telebankie ren werkt. Een personal com puter en een modem, meer is er niet nodig om thuis of op kantoor eletronisch te ban kieren, 24 uur per dag, 7 da gen in de week. Zo betalen ondernemers via dit computerprogramma hun leveranciers, zien zij onmid dellijk of hun afnemers be taald hebben en besparen zij bovendien op hun bankkos ten. Een abonnement op Rabo Te lebankieren is tijdelijk extra aantrekkelijk. Zo krijgen be- drijfsrelaties van de Rabo bank Waddinxveen niet al leen dit programma drie maanden gratis op proef, maar ook een aantrekkelijke korting op een Tornado-mo dem (geschikt voor onder an dere Internet en de elektroni sche snelweg) en de originele Rabo Muismat cadeau. De ac tie duurt tot eind maart. ZEVENHUIZEN/MOER- KAPELLE - De 37-jarige Hindoestaanse man uit Gouda, die zaterdagmor gen voor een week dood is aangetroffen langs de Strandweg in Oud Verlaat nadat hij daar eerder door twee politie-agenten was afgezet, is niet door een misdrijf om het leven ge bracht. Dat heeft justitie laten weten. De twee agenten van het Goudse korps hadden de man ’s avonds meegeno men uit het NS-station Gouda omdat hij ernstige overlast veroorzaakte. Ze zetten hem vervolgens afin het verlaten recreatie gebied van het buurtschap Oud Verlaat. De man, wiens stoffelijk overschot inmiddels is vrij gegeven, werd de volgende dag in de berm van de Strandweg dood aangetrof fen. ‘Er zijn geen tekenen van geweld*, verklaarde de Haagse persofficier van justitie mr. N. Zandbergen dinsdag na de sectie op net lichaam van de man. Waarom de politie de man in het verlaten gebied heeft afgezet, is nog altijd onbe kend. De rijksrecherche doet daar onderzoek naar. Het Gerechtelijk Laborato rium in Rijswijk zoekt ver der uit hoe de man is over leden. De gemeente heeft verplich tingen aan het Meijers Aan- nemings Bedrijf (MAB) dus werd dit Haagse bedrijf als projectontwikkelaar er direct bij betrokken. Voor MAB BV een monopolie positie: een plan presenteren kaal niveau en wat zijn de zonder concurrentie. Je bent consequenties, zowel voor het op zo’n manier altijd de goed- functioneren van het nieuwe koopste. Met de MAB wordt winkelapparaat (inclusief de ook een tweede projectont wikkelaar in huis gehaald: de 13.000 vierkante meter bruto vloeroppervlak? Overigens is ook de Onder nemersvereniging Waddinx- - - iq iiiecmc laven zivh aan neu ifi- twijfelen brengen door enkele personen die hun privébelang boven het algemeen belang stellen als het om de uitbrei ding van ’De Nieuwe Passage’ gaat. •ij. i t Kennelijk is een besluit van pro/etfontwikkelaars tege- twee jaar terug geen reden op de ingeslagen weg door te gaan. Het zou toch jammer zijn als mét ons sportcomplex ook het fraaie Warnaarplant- soen zou verdwijnen. Het verlies van dit groene de infrastructuur, honoraria wandelgebied is ongetwijfeld de volgende stap op weg naar een winkelhart van grootste delijk niveau. Het gaat om veel meer dan die paar voet balvelden en tennisbanen! Heeft één van de partijen al eens geïnventariseerd welke grootwinkelbedrijven serieus geïnteresseerd zijn in een nieuwe vestiging in Waddinx veen? Want zonder een aantal lan delijke winkelketens als Vroom en Dreesmann en de Hema zal het nieuwe cen trum absoluut onvoldoende kracht hebben op bovenlo- In mijn vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen gepubliceerde ingezonden brief over ’De Nieuwe Passa ge’ schreef ik dat eigenlijk niemand in Waddinxveen over de juiste cijfers beschikt. Bij het publiceren van deze brief ontbraken echter een paar essentiële alinea’s, zodat ik die in deze brief in de juiste contekst wil herhalen. Het voorstel van B. en W. in februari 1994 meldde in de aanhef: ‘...de plaats waar 5.000 m2 bruto vloeropper vlakte (bvo) moet worden toe gevoegd...1. De huidige Passa ge omvatte toen ook al 5.000 m2 winkels. Moet het dus to taal 10.000 worden? Het wervende projectboek van de projectontwikkelaars William Properties BV en MAB BV vermeldt echter geen enkel cijfer. Ook de pro- jectadviseur (Heidemij Ad vies) zegt niets over cijfers in hun dikke rapport. Dan is er nog een rapport van Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. ZEVENHUIZEN - Zon dagavond 3 maart om ze ven uur is er weer een jeugddienst in de Her vormde. Kerk van Zeven huizen. Het thema van de dienst luidt Tn de macht van...’. Ds. Pettinga uit Zoetermeer zal met de aanwezigen nadenken over dit thema. De muzikale medewer king wordt verleend door ’Inspirited’ uit Rijswijk. Een gemeenteraad, hoe werkt dat nu? En dan bedoel ik met name in Waddinxveen. Adviseur betalingsverkeer Arie Pieter van Dijk van de Rabobank Waddinxveen informeert het be drijfsleven in hotel-<afé-restaurant 'De Unie' over de mogelijkheden van Rabo Telebankieren. (Foto: Rabobank Waddinxveen Sjaak Noteboom). re en meer deskundige op het gebied van winkelcentrum- bouw. Dit alles onder leiding van wethouder Jan Hielema en ook gesteund door deskun dige ambtenaren. Wethouder Jan Hielema voelt zich kennelijk toch niet lek ker in dit bouwersgezelschap en er wordt nog een projectco ordinator aangetrokken: Hei demij Advies. Het kan dus niet op bij de gemeente. Nu is alle deskundigheid wel aanwezig voor een. stukje nieuwbouw aan de Passage van 5.000 m2 bruto vloerop pervlakte). Maar hebben de projectontwikkelaars MAB en William Properties, de deskundige ambtenaren, pro jectcoördinator Heidemij Ad vies en wethouder Jan Hiele ma wel genoeg verstand van parkeren en van verkeerssi tuaties rond ’De Nieuwe Pas sage’. Neen dus. Daarom wordt er weer een nieuwe deskundige bij be trokken, Oranjewoud BV uit Capelle aan den IJssel. Deze mensen weten alles van ver keer. Al deze instanties maken ge zamenlijk het structuurplan- plan ’De Nieuwe Passage’. Na een maandje vertraging wordt het plan geplaatst op de agenda voor de gemeente raadsvergadering van woens dag 31 januari 1996. Het plan was rond en met de kleinst mogelijke meerder heid zou het door de gemeen teraad komen, zo verwacht men. Maar tot ieders verba zing wordt ’De Nieuwe Passa ge’ één dag voor de raadsver gadering van de agenda ge schrapt, alle deskundigheid ten spijt. Er klopt het een en ander niet. De vraag is: Hoe nu ver der? Daar weten ze aan het Raadhuisplein wel wat op. We stellen gewoon nog wat extra deskundigen aan om al le deskundigen nog eens te controleren! Zo wordt adviesbureau Twijnstra en Gudde BV uit Amersfoort uitverkoren de zaken rond ’De Nieuwe Pas sage’ opnieuw op een rij te zetten. Het komt mij voor dat pro- situatie in februari 1994. Het jectwethouder Jan Hielema met alle deskundigheid om zich heen er niet dat van heeft gemaakt wat de ge meenteraad ervan verwacht. Zou het niet wijs zijn als de CDA-wethouder uit het ’De schrijden de v.v.o.-meters uit Nieuwe Passage’ stapt en het en overlaat aan de man met de meeste ervaring én porte feuillehouder ruimtelijke or dening in het college van B. en W. en dat is burgemeester Kees van der Linden. Graag vertel ik u waarom ik harde woorden heb gespro ken aan het adres van Jan Hielema in zijn fucntie als projectwethouder. Het door hem gevoerd beleid voor ’De Nieuwe Passage’ is in velerlei Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad on R,in en G™ I Ik dacht zo! Op VOÜiSuëi vein cvu nu vein I het college van B. en W, wet- 1 ^nnun. westkant van de Passage. Collegelid Jan Hielema zou hiervoor een plan indienen bij de gemeenteraad. Hij is de projectwethouder voor ’De Nieuwe Passage’. projectwethouder voor ’De Ongetijfeld zaten ze ook bij u in de klas. De jongetjes met tienen voor rekenen en vijven voor taal. Steevast deden ze HBS-B en werden ingenieur. De heer ir. E.H.Allaart is vast één van hen. Weinig opmerkelijk aan hem is dat taal nog steeds een zwak punt is. In zijn ingezon den brief van 21 februari jl. haalt hij bij voortduring b.v.o. en v.v.o. door elkaar. Maar één letter verschil, maar een verschil van vele vierkante meters! Wel opmerkelijk aan hem is dat rekenen inmiddels ook een zwak punt is, want zijn rekenarij klopt van geen kan ten. Gaarne ga ik dus op in zijn uitnodiging met zijn woorden: ’Wie het weet mag het zeggen!’ hanteerd voor het berekenen van de uitbreidingsruimte in de winkelsfeer, is het Distri butie Planologisch Onder zoek (DPO) van Kolpron BV van februari 1992. Voor alle duidelijkheid, een DPO richt zich op de vesti- gingsmogelijkheden voor de tailhandel (dus exclusief ho reca, zakelijke dienstverle ning en ambachtelijke bedrij ven). De vierkante meters die wor den berekend zijn v.v.o. (ver- koopvloeroppervlak). Wan neer we over het plan praten spreken we van b.v.o. vier kante meters (bruto vloerop pervlak). Gemiddeld zit hier een omre- keningsfactor van 1.25 in. Omdat het DPO van Kolpron uit 1992 stamt is door ons dit onderzoek weer opgepakt in 1995 en geactualiseerd en doorgerekend naar de jaren 2000-2005. Logisch, omdat het nieuwe winkelcentrum niet eerder dan eind 1998 ge realiseerd kan zijn. Op grond van het uitgangs- WADDINXVEEN - Zaterdag- punt is dezerzijds gesteld dat middag 2 maart wordt in aan detailhandel ca. 5.700 wijkgebouw Het Zuidhonk m2 v.v.o. ca 7.125 m2 b.v.o.) (Zuidplaslaan) door de Stich- wordt toegevoegd, bestaande ting Wijkwerk De Zuidplas een kindercarnaval georgani seerd. De middag begint om 15.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De entree is ƒ2,50, inclusief een consumptiebon. Uiteraard is het leuk als de kinderen verkleed komen. Er zijn prijzen voor de leukst uitbreidingsmeters zijn bere- Het rustige woongebied bij de Prins Bernhardlaan, waar de ouderen recht op hebben, wordt hun door het gemeen tebestuur afgenomen. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Dan de grond bij de éénge zinswoningen aan de Prins Bernhardlaan en bij Huize Souburgh. Daar neemt de ge meente zomaar 5.000 m2 weg om daar auto’s te kunnen par keren. Het gaat hier om een stuk tuin van 200 x 250 meter, waar de minder-validen, ou deren en mensen met een handicap uit Huize Souburgh in hun rolstoelen kunnen ver blijven. Dit is vaak het enige uitje wat zij nog zelfstandig kunnen doen. Dames en heren gemeente raadsleden, kunt u dat zo maar doen? Er is, dacht ik, in februari 1994 door u een be sluit genomen dat het eerder genoemde ’rustgebied’ be schermd gebied voor ouderen zou blijven. Daarvan kunt u nu geen 5.000 m2 afnemen. Ik denk ‘een man (vrouw) een (vrouw), een woord woord'. Het gaat in totaal om ongeveer 250 mensen. De raadsleden, die hiervoor durven stemmen, wil ik van asociaal handelen betichten. Zij ontnemen 5.000 m2 tuin aan ouderen en invaliden in Waddinxveen. Waar gaat het om bij die 5.000 vierkante, meter? Het gaat om 200 parkeerplaat sen, want men komt heel veel parkeerplaatsen te kort voor ’De Nieuwe Passage. Inclusief de 5.000 m2 bij Hui ze Souburgh komt men op 500 parkeerplaatsen. Dat zijn er 100 plaatsen te weinig. Volgens het aantal te bouwen vierkante meters moeten er 600 parkeerplaatsen komen, althans zo staat het in het winkelplan aangegeven. Maar dat plan, dat bijna door de gemeenteraad is aangeno men, klopt niet. Er wordt na melijk 3.000 m2 méér ge bouwd aan winkels dan wordt vermeld. Dus moeten er geen 600 maar 750 parkeerplaatsen worden gerealiseerd. Nu wordt het nog gekker. Alles draait om voldoende parkeerplaatsen. In dit verband geven de wo ningbouwvereniging Wad dinxveen en Huize Souburgh aan dat zij in de toekomst ook ongeveer 150 parkeerplaat sen nodig hebben als de oude renflats gebouwd zijn. Bij elkaar opgeteld is er dus een tekort aan parkeerplaat sen van 450 stuks. Voor ’De Nieuwe Passage’ zijn dit er 250 plus de 200 die op het Souburgh-terrein zouden ko men. Het hoofdwinkelcentrum ’De Nieuwe Passage’ is qua ruim te niet haalbaar. Ook de ver keerssituatie is voor de ver keersdeelnemers en de bewo ners rond dit gebied niet ac ceptabel. Het nieuwe woon- en winkel hart moet dan ook op een an dere plaats worden gebouwd, zo luidt mijn eindconclusie. KEES DE BAS sr. J. Dorrekenskade-Oost 67 Waddinxveen Ing. W. PERSY directeur van William Properties BV Rotterdam (Nasthrift van de redattie: Boeiend al die tijfers en vierkante meters verkoop vloeroppervlakte en bruto vloeroppervlakte van een opmerkelijke boze en ook nog eens naar ir. E.H. Allaart toe beledigende ing. W. Per sy, diretteur van William Properties BV. De vraag die volgens ons overigens nog altijd onbe- Het weer is de laatste tijd erg antwoord blijft is: hoeveel --1- -- vierkante meters aan huidi ge winkels blijft bestaan? Dit i teld bij de al eerder genoem- drachtelijke zin, regelmatig u,,imw.Z^a - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17