Middenhollandse Wegwerkzaamheden gaan door Gouwestaete bij strijd nationale sprinttitels gemeenten zijn weere aan zet TeleKabel Rijnland wil kabel-tv W'veen interactief maken Orgelconcert Martin Mans in Moerkapelle Aanranding in het Gouwen Nieuwe betalingstermijnen voor OZB en het rioolrecht OS Tachtigjarige bij Feijenoord Telefoonnummer milieu-klachten Foto's over Vaclav Havel in 'Kreater' Kunstenares Anke Mensink zingt op W'veense Vrouwendag Lampionoptocht van De Wingerd Eurosport onderhandelt over kabel Predikant in De Open Cirkel Zomerseizoen voor gedragen kleding Bingo in De Boog I s PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 FEBRUAR11996 i 1 -- De rotonde in aanleg op het kruispunt Beethovenlaan-Chopinlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). De Waddinxveense organist, dirigent en musicus Martin Mans. (Foto: Martin Mans). A-:- Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop was Dat geldt ook voor de Chopin- laan tussen de Mozartlaan en zet. Er moeten nog diverse afrondende werkzaamheden worden verricht. de Beethovenlaan die vanwe ge de vorstperiode eveneens wekenlang afgesloten is ge weest. Ook de wegwerkzaam heden zullen hier worden voortgezet. WADDINXVEEN/DORDRECHT - In het Dordtse bad ‘Aquapulca* was de top van zwemmend Nederland bijeen om de nationale sprinttitels te verdelen. Ook het Waddinxveense Gouwestaete gaf acte de présen- ce. MOERKAPELLE - Zaterdag 2 maart om acht uur zal in de Hervormde Kerk in Moerkapelle een orgelcon- op de eretribune, heeft ze in de duck-out gezeten, was er een mooie rondleiding en be zocht ze het Feijenoord-muse- um. Ook werd er aan het slot van een onvergefelijke dag in de Kuip van Feijenoord gekeken naar de spelers die aan het trainen waren. dag past. Voor de ontspanning zorgen de Waddinxveense Anke Mensink (zij treedt op als zangeres van blues), de zang- maandag 25 maart van 12.00 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - In Waddinxveen worden de ge meentelijke aanslagen onroerende zaakbelasting en rioolrecht met ingang van dit jaar gecombineerd. Er zullen op verzoek van de gemeen teraad vier beta lingstermijnen worden gehanteerd, waarvan de eer- i ste drie gelijk zijn aan de bestaande OZB-termijnen. De vierde termijn vervalt vervolgens één maand na de derde. Hier kunnen de Waddidnxve- ners informatie inwinnen over aan- en afsluitingen en andere relevante zaken. Bin- ervan uit dat ook de deelne mende gemeenten dat zullen doen. De provincie kan hierbij een nuttige rol spelen. Het ISMH verwacht echter niet dat de provincie in staat zal zijn zelf standig de regionale proble matiek op te lossen. In de achter ons liggende ja- nenkort zullen alle abonnees een nieuw informatiepakket ontvangen waarin onder meer ook de te ontvangen programma’s met de daarbij behorende freqenties zijn weergegeven. één aanslagbiljet) vereenvou digd, aldus B. en W. in hun voorstel aan de vanavond (woensdag 29 februari) ver gaderende gemeenteraad. Met name de combinatie van de aanslagen onroerende zaakbelasting en die van de In Katwijk trad een andere ploeg van Gouwestaete aan bij de C-zwemwedstrijden van de kring Gouwe Rijn streek en met veel succes. Bianca Cramer won de 100 rug bij de meisjes onder 17 jaar met een tijd van 1.26.1, o terwijl Denise de Riet dit gemeenten maakt het moge- kil 12’1_ 1Z»_11 Het bestuur van het ÏSMH zal zich blijven inzetten voor de goede bestuurlijke verhou- WADDINXVEEN - De 80-ja- rige Waddinxveense Nellie van den Elshout is voor het eerste keer in haar leven een dagje naar Feijenoord in de Rotterdamse Kuip geweest. Woensdag 23 februari 1916 werd Nellie van den Elshout geboren. Na haar huwelijk met Henk van Paassen werd zij moeder van 7 dochters en 2 zonen. Maar naast de liefde voor haar gezin heeft de bejaarde Waddinxveense nog een grote liefde, namelijk die voor de Rotterdamse voetbalclub Fei jenoord. Tot vlak voordat zij vorige week vrijdag 23 februari de maanden geprobeerd om Eu rosport op andere gedachten te brengen. De Middenhol landse kabeltelevisie-exploi- tanten, verenigd in de RE- KAM te Gouda, hebben aan- gekondigd het definitieve Ve- Ook zij vinden dat niet alle WADDINXVEEN - Stichting De Wingerd houdt vanavond (woensdag 29 februari) om zeven uur in samenwerking met de gereformeerde basis school De Leilinde in Groens- waard 2 en 3 een lampionne noptocht. de muzikale begeleiding is in handen van de bekende scou- tingband De Schouw uit Bos koop. De optocht begint op het Wingerd veld. Lampion nen op het veld verkrijgbaar. NH -z,<- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Bjj de politie is vori ge week donderdag 22 februari aangifte gedaan door een 18-jarige Waddinxveense dat zij in het lijf waren getrokken, werd zij over haar lichaam betast en geslagen. Ook werd ze bedreigd. Eén van de kna pen is door de hond van het slachtoffer in een been ge beten. De drie daders zijn naar schatting 16 tot 20 jaar oud. De politie zoekt getui gen of mensen die de combi natie kennen van twee of drie Marokkaanse jongeren met een zwart-gele Rapido- scooter. WADDINXVEEN - Woens dagavond 6 maart om half ne gen spreekt de Waddinxveen se predikant ds. H. Schipaan- boord voor de hervormde ont- moetingskring De Open Cir kel in De Schaapskooi (Nes se). Hij zal voor de bezoekers het onderwerp ’De zonde tegen de Heilige Geest’ behandelen. Volgens de bijbel wordt hier mee de zonde bedoeld waar voor geen vergeving mogelijk is. De vragen die hierover bin nen christelijke gemeenten liggen, spitsen zich vooral toe op de juiste betekenis ervan en wanneer er kan worden gesproken van zonde tegen de Heilige Geest. ren kon de provincie dit niet, er is geen enkele reden om aan te nemen dat zij dat nu wel zal kunnen. ’Wij hopen dat de gemeenten en de pro vincie gezamenlijk de kar zul len trekken. Hierbij kan en zal de intergemeentelijke sa menwerking van grote waar de blijken’, aldus het ISMH. Ook een nieuwe discussie over een tweedeling van de provincie Zuid-Holland’ is niet aan de orde. Deze oplos sing is al eerder gewogen en te licht bevonden. Als Zuid-Holland toch deze discussie wil aanzwengelen, wijst Midden-Holland erop dat het landelijk gebied Zuid- Holland niet gebaat is bij een rol als derde wiel aan een pro vinciaal wagen, dat voorna melijk is gericht op de grote steden. Indien onverhoopt deze dis cussie wordt opgestart, zal Midden-Holland zich sterk maken voor een driedeling van de provincie Zuid-Hol land. WADDINXVEEN - Zoals bericht wordt de Internatio nale Vrouwendag 1996 in Waddinxveen gehouden op zaterdagmiddag 9 maart in het Coenecoop College (Dreef). De toegang is gratis en er is kinderopvang. Het thema van’deze dag is Van Peking naar Waddinx veen’. Verschillende vrouwen, die op de conferentie in Pe king zijn geweest, verlenen hun medewerking. Zij zullen uitleg geven over vier verschillende thema’s als politieke participatie, men senrechten van vrouwen, ge weld tegen vrouwen, duurza me ontwikkeling en milieu, sociaal-economische p van vrouwen. Er is voor de aanwezigen vol op gelegenheid om met de Pe- king-bezoeksters in gesprek te komen. Daar is een spe ciale ruimte voor beschikbaar voor de gemeentelijke belas tingheffing is aan het Raad huisplein de mogelijkheid om aanslagen te combineren (op sparend werken en het aantal (betalings)handelingen voor de belastingplichtigen zal op deze wijze worden beperkt. Om tot het combineren van gemeentelijke aanslagen te kunnen overgaan, dienen de betalingstermijnen van de OZB en het rioolrecht te wor den gelijkgetrokken. Op dit moment dient een aan slag rioolrecht te worden be taald in twee termijnen. De eerste termijn vervalt op de laatste dag van de maand vol gend op de maand van dagte kening en de tweede termijn vervalt twee maanden later. Het aantal betaaltermijnen van de OZB heeft de gemeen te Waddinxveen ingaande 1 januari 1995 reeds uitgebreid van twee naar drie. De eerste twee termijnen zijn gelijk aan die van het rioolrecht; de der de termijn vervalt één maand na de tweede. Een combinatie van aansla gen betekent voor de belas tingplichtigen een hogere be talingsverplichting binnen eenzelfde periode. Ter compensatie wordt het aantal betalingstermijnen van de OZB én het rioolrecht verruimd naar vier. De eerste drie betalingster mijnen wordt gelijk gehouden aan de vigerende termijnen van de OZB. De vierde ter mijn komt te vervallen één maand na de derde termijn. De totale periode waarbinnen de betaling moet plaatsvin den wordt zodoende verruimd van vier naar vijf maanden. Beide belastingverordenin- Denemarken, gen dienen hiertoe te worden aangepast. Omdat de vigerende verorde ning rioolrecht dateert uit 1992 en er inmiddels diverse wijzigingen zijn gevolgd voert Waddinxveen een nieuwe verordening rioolrecht 1996 in. Voor de OZB wordt vol staan met een (vijfde) wijzi- gingsbesluit. Jan Willem v.d. Hoek deed het in Dordrecht prima op de 50 meter rug door via een se- rietijd van 28.54 de halve fi nale te bereiken. In deze hal ve finale verbeterde hij zich tot 28.39 maar haalde net de finale niet. Op de 50 meter school scoorde Jan Willem een tijd van 31.79 en eindigde hiermee in de middenmoot. Master Rob Boele deed het met zijn tijd van 31.83 niet veel minder. Miranda Boer kwam in actie op de 50 vrij (27.88) en op de 50 school. Op dit laatste num mer was Miranda met 34.98 goed voor de halve finale maar toen stopte de progres sie want haar 35.25 was niet voldoende voor een finale plaats. De meisjes onder 15 jaar had den een startbewijs op twee estafettenummers. Eva Ide- lenburg (30.68), Michelle Na tion (30.62), Kim Middendorp (29.64) en Wilke v.d. Valk (29.29) deden het uitstekend op de 4x50 vrij met hun to- taaltijd van 2.00.23. Op de 4x50 wissel liet het viertal een tijd van 2.15.63 noteren. Wilke zwom de rug in 34.34., Eva de school in 37.77, Kim de vlinder in 33.46 en Michelle de vrije slag in 30.06. GOUDA/WADDINXVEEN - Met de verhuiziing van de Milieudienst Midden-Hol land naar het nieuwe pand aan de Thorbeckelaan 5 te Gouda is ook het telefoon nummer voor milieuklachten in Waddinxveen gewijzigd. Het nieuwe nummer is 0182- 545747. Dit nummer is be stemd voor het doorgeven van alle milieuklachten en mel dingen. Het telefoonnummer is ook bedoeld voor spoedei sende klachten en is dan ook buiten kantooruren bereik baar (door doorschakeling naar de alarmcentrale van de Regionale Brandweer). Niet alle klachten worden door de Milieudienst Midden- Holland zelf afgehandeld. Als behandeling door andere in stanties (bijvoorbeeld provin cie of hoogheemraadschap) nodig is, worden die inge schakeld. Daarbij is voor de Milieu dienst het uitgangspunt dat niet de klager wordt doorver wezen, maar dat de Milieu dienst de klacht aan andere instanties doorgeeft. WADDINXVEEN - Zodra de vorst helemaal is verdwenen zullen de werkzaamheden aan de nieuwe rotonde op het kruispunt Beethovenlaan- Chopinlaan worden voortge- WADDINXVEEN/GOUDA - Het programma Eurosport verdwijnt nog niet van de ka beltelevisie in Midden-Ho- lanbd. Eurosport heeft haar eis tot betaling door de kabel exploitanten wederom een maand uitgesteld tot 1 april. Intussen wordt verder onder handeld met de landelijke vereniging van kabelexploi tanten, de Vecai. Aanvanke lijk zou vanaf 1 maart aan staande Eurosport niet meer worden doorgegeven omdat het programma betalingen van alle abonnees verlangt. eert worden gegeven door de Waddinxvener Martin De Vecai heeft tijdens de on respectabele leeftijd van 80 jaar bereikte, was zij nog nooit in de Kuip geweest. Dat gemis werd ruimschoots die bij de sfeer van deze mid- goedgemaakt op de dinsdag voor haar verjaardag. Samen met dochter Els en schoon zoon Rob heeft Nellie van den Elshout in het restaurant ge geten, mocht ze plaats nemen groep ’Globaal’ en de Eritrese J- -J-~- 1-- -- Muziekgroep. Aanwezig met een stand zijn de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International, het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater, de Kern groep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, de Stichting Goed Werk, de Ver eniging Historisch Genoot schap Waddinxveen, het NI- VON, de Stichting Vrouwen raad, Vluchtelingenwerk re gio Waddinxveen, de Stich ting Gered Gereedschap, Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk en de Stichting We reldwinkel Waddinxveen. De Waddinxveense beeldend kunstenares Anke Mensink is op de Internationale Vrou wendag in een andere rol te positie zien. Zij speelt en zingt dan blues, die voor vrouwen ge schreven. Uit Koudekerk komt de mu ziekgroep Globaal optreden. Deze groep heeft tot doel lie deren te zingen voor en over mensen uit de hele wereld. Voor de kinderen wordt een leuk programma voorbereid. De eerste Internationale Vrouwendag was in 1911 en werd in dat jaar gehouden op 19 maart in P- Duitsland, Oostenrijk, Zwit serland en de Verenigde Sta ten. In 1920 werd in Kopenhagen op een vrouwenconferentie besloten dat er ieder jaar een vrouwendag gehouden zou worden met een internatio naal karakter. Initiatiefne mer was Clara Zetkin. Centrum in Den Haag en de Vereniging Vrienden Neder- land-Tsjechië Slowakije een fototentoonstelling over de huidige president van de Republiek Tsjechië Vaclav Havel. De tentoonstelling bestaat ui ongeveer 80 foto’s die werden gemaakt door Bohdan Holo- micek en Tomki Nemec. Ze bestrijken een periode van vóór de omwenteling van 1989 tot en met maart 1993. De fototentoonstelling is op door de weekse dagen te zien WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - NV Nuon TeleKabel Rijnland, een onderdeel van NV Nuon Energie-Onderneming voor Gelderland, Friesland en Flevoland, is officieel met ingang van dit nieuwe jaar de nieuwe eigenaar van het kabeltelevisienet in de gemeente Waddinxveen. De nieuwe eigenaar heeft grootse plannen met het loka le kabelnet. Zo zal het kabel net volledig worden gereno veerd en geschikt gemaakt worden voor interactief ver keer. Hierdoor wordt het mogelijk In de nabije toekomst dien sten als telewerken, alarme- ring, en internetten aan te bieden. Door de renovatie zal ook de kanaalcapaciteit wor den vergroot waardoor er weer ruimte onstaat voor nieuwe programma’s. De Waddinxveense abonnees zullen hier in het begin nog niet veel van merken omdat de renovatie wel enige tijd in beslag zal nemen. Wat wel veranderd is het telefoon nummer waar men voor in formatie naar toe moet bel len. Het gemeentebestuur is niet langer het aanspreekpunt voor de kabeltelevisie. Het kantoor van TeleKabel Rijn land is gevestigd aan het Sta tionsplein 2c te Alphen aan den Rijn en bereikbaar onder telefoonnummer 0172- 447272. WADDINXVEEN - Vanaf maandag 11 maart start in ’t Winkeltje van Jetty aan de Zuidkade 17a het nieuwe zo merseizoen voor gedragen kinderkleding. Het winkeltje is elke week ge opend op maandag en dins dag (behalve in de schoolva kanties). De maandagoch tend is voor het inleveren van de kleding, die heel moet zijn en vrij modem. De openingstijden zijn van 8.30-11.30 uur en van 13.30- 15.00 uur. In het begin van het seizoen (5x) is het winkel tje ook op maandag geopend van 19.00-21.00 uur. Mans. Dit is het eerste concert na de ingebruikname derhandelingen de afgelopen van het splinternieuwe Van Vulpen-orgel. Martin Mans (Koningin Wil- helminaplein) gaat zaterdag avond in Moerkapelle impro visaties spelen over psalmen, gezangen, vaderlandse liede ren en bekende klassieke the ma’s. De toegang is vrij. Martin Mans heeft als be roepsmusicus een eigen im- provisatiestijl ontwikkeld. Een improvisatie is het uit beelden van een muzikaal thema of de tekst van lied en ontstaat spontaan naar aan leiding van de inhoud. De improvisaties van de mu zikale Waddinxvener op gees telijke en klassieke thema’s getuigen van gevoel en van menselijke emotie. Zijn im- provisatiestijl vindt zijn oor sprong in de romantische stijlperiode. Vele improvisatie cd’s van Martin Mans hebben de weg naar de huiskamer gevonden. Zijn eerste improvisatie cd, opgenomen op het prachtige Hinsz-orgel in de Martini kerk in Bolsward, werd in 1994 met een gouden cd be kroond. Martin Mans wordt als solist veel gevraagd maar ook als begeleider van koren. Zo be geleidt hij regelmatig het be roemde Stadsknapenkoor El- burg. Daarnaast is Martin Mans geestdriftig dirigent en heeft hij de muzikale leiding over drie mannenkoren en een ge mengd koor. Ook het schrij ven en bewerken van muziek behoort tot zijn activiteiten. Zo is er een serie bundels met WADDINXVEEN - Vrijdag avond 1 maart om acht uur is er weer bingo in buurtcen trum De Boog (C. Huygens- laan). Zoals altijd zijn er mooie prijzen te winnen. Vanwege de nieuwe software rioolrechten is voor dit jaar op deze wijze praktisch te realiseren. Een en ander zal kostenbe- i van dinsdag 12 tot en met De 80-jarige Waddinxveense Nellie van den Elshout is voor het eerst van haar leven bij Feijenoord in Rotterdam geweest. (Foto: Ted Mooren). GOUDA/WADDINXVEEN - De Tweede Kamer heeft de plannen voor de stadsprovincie Rotterdam laten stranden. Dit betekent dat opnieuw een aanzet om het bestuur in Nederland te verbeteren na vele jaren discussiëren in het zich van de haven is getorpe deerd. Het intergemeentelijk sa menwerkingsorgaan Midden- Holland (ISMH), waarbij de gemeente Waddinxveen is aangesloten, vindt dit bijzon der teleurstellend. ’In feite zijn wij weer terug bij af: de oplossing is weg, de proble men zijn er nog wel’, aldus het ISMH-bestuur. Een structurele oplossing voor de regionale problema tiek is nu weer voor lange tijd uit het zicht. Het probleem ligt weer op het bordje van de gemeenten, die moeten roei en met de riemen die ze heb ben. Opnieuw is duidelijk gewor den dat een structurele oplos sing van de problemen niet is te verwachten van het rijk. De gemeenten zullen dus zelf de koers moeten uitzetten. Dit geldt natuurlijk met na me voor het Rijnmondgebied. Maar deze ontwikkeling maakt ook duidelijk dat in andere gebieden, als Midden- Holland, voor oplossingen niet naar het rijk gekeken moet worden. De gemeenten zullen, ook in Midden-Hol land, de bestuurlijke proble men zelf aan moeten pakken. Voor Midden-Holland bete kent dit dat wordt doorge gaan op de ingeslagen weg. De gemeenten hebben elkaar nodig. Op basis van vrijwillig heid zijn zij de samenwerking met het ISMH aangegaan, een samenwerking die goed functioneert. Het is als het ware het smeer middel in de bestuurlijke ver houdingen. De duidelijke op stelling van Midden-Holland als een orgaan van en voor de nummer bij de meisjes onder lijk deze functie te vervuHen. 13 jaar met een tijd van 1.30.0 naar zich toe trok. Michael Jongenengel was tweemaal goed voor goud, op dingen in deze regio en gaat de 100 vrij in 1.17.2 en op de 100 rug in 1.31.2 en dit alles bij de jongens onder 13 jaar. Melissa Dings zegevierde op de 100 vrij bij de meisjes on der 13 jaar met haar tijd van 1.18.8 en Claudia Schildt haalde zilver op dit nummer bij de dames met 1.12.2. De 100 vrij bij de meisjes on der 11 jaar was een onderons je voor Gouwestaete want Eveline v.d. Vlugt wist haar race op dit nummer winnend af te sluiten net voor Nathalie van Harskamp. De tijden wa ren goed voor een 50 meter baan, 1.33.8 voor Eveline en 1.34.0 voor Nathalie. In het Haage bad ‘De Water- thor‘ gingen ook een aantal leden van Gouwestaete te wa ter bij een nationale zes kamp. Inge v.d. Schrier won hier zowel de 400 vrij, in 4.31.2, als de 100 rug, in 1.10.3, bij de meisjes onder 16 jaar. Saskia Captein haalde goud weg op de 50 rug bij de meis jes onder 11 jaar met een tijd van 42.6 en zwom zich met 2.55.0 ook nog eens naar zil ver op de 200 m vrije slag. Eva Idelenburg zag haar stre ven beloond met 2 zilveren plakken bij de meisjes onder 14 jaar. Op de 200 rug was haar tijd 2.41.3 en op de 50 vlinder 34.5. Sjoerd Verweij verbaasde met zijn tijd van 3.35.8 op de 200 wissel bij de jongens onder 11 jaar, goed voor een derde prijs. Ook Megan ter Braake ontving een bronzen medaille voor haar tijd van 1.44.8 op de 100 m schoolslag bij de meisjes onder 11 jaar. Het laatste eremetaal was voor Miranda Boer die met 1.01.3 op de 100 vrij bij de da mes het zilver binnenhaalde. WADDINXVEEN - In het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat) houdt de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov in samen werking met het Tsjechisch aangerand. De aanranding zou zijn ge beurd op woensdag 14 fe bruari tussen 11.00 en 12.00 uur ter hoogte van het bruggetje bij het J.H. Straten van Nesplantsoen in Boskoop. Terwijl zij daar liep kwa men drie Marokkaanse jon geren op haar af. Twee van hen zaten op een zwart-gele Rapido-scooter. Nadat het drietal haar om sigaretten vroeg, die zij niet had, werd ze beetgepakt. Nadat de kleren van haar is het bewerken van orkest werken voor orgel. Een aan tal van deze transcripties is aan een te beluisteren op zijn zevende ling voor doorgifte zou van Riga (Letland) is opgeno- gen in gang zetten. Ook voor men op het enorme, mechani sche Walcker-orgel dat 130 sprekende stemmen telt. orgelmuziek van zijn hand verschenen. Tevens bewerkt hij muziekstukken voor ko ren en diverse instrumenten. Een andere activiteit is het maken van transcripties. Dit cai-advies te zullen volgen. abonnees moeten meebetalen aan een programma. Beta- i een improvisatie cd die in de Dom spiraal van tariefsverhogin- andere programma’s, zoals MTV, zal dan betaal moeten gaan worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21