WADDINXVE r intratuin Winter- innetjes 10 Gekleurde tuinviooltjes In handige draagtas. 95 Vier bedrijfswagens voor plantsoenbeheer Uit winkel in de Passage zijn 32 badpakken en bikini's gestolen Plusmarkt Zuidplas verfrist I iqo in ue ddestoel Dance party in De Tunnel First Love disco-avond in gymzaal Waddinxvener mishandeld Binao in De Paddestoel i Zuidhollandse gemeenten onder financiële druk Gouwe Sports- afslankcursus Viering Wereld gebedsdag f; Frans Bos in Midden-Holland GEBAKKEN KUIT I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN BOUWZAKEN COLLECTEROOSTER NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GROEN MILIEUZAKEN Ir wordt geen alcohol ge- benoeming in te stemmen. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN 2,50 per 100 gram 250 gram voor 5.00 BURGER’S FISH SCHEVENINGEN avond (woensdag 29 febru ari) vergaderende gemeen teraad gevraagd met deze naar de wensen van zijn klan ten om het hen naar de zin te maken. Hij ziet voor zijn be drijf nu en in de toekomst vol op nieuwe kansen weggelegd, waar de consument van kan profiteren. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 1 maart om acht uur is er weer een bingoavond in wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat). De entree is gratis. Iedereen vanaf 12 jaar is welkom. 3 Dit zei gedeputeerde H. van der Goot vorige week dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag 1995 van de afde ling Financieel Toezicht. De decentralisatie van ver- WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk houdt zaterdagavond 9 maart om acht uur in samen werking met Felix Event (be kend van het jaarlijkse Lui- lakfeest) een spetterende First Love disco-avond voor jongeren van 12-16 jaar in de gymnastiekzaal aan de Sta- ringlaan. Kaarten van ƒ10,- per per soon worden verkocht aan de zaal. De disco-avond duurt tot middernacht. Bezoekers krijgen één consumptie gra tis. E: schonken en er is voldoende toezicht. De avond op 2 maart begint om 20.30 uur en eindigt om 01.00 uur. Toegangskaarten kosten 2,50 gulden en zijn ko mende vrijdag vanaf 12.00 uur af te halen in De Tunnel. BOSKOOP - De Tunnel orga niseert zaterdag 2 maart voor jongeren van 14 tot en met 17 jaar weer een dance party. Eind maart volgt een tweede, maar dan een mysterious party Star Trek, waarbij de zaal en de medewerkers ge heel in SF-stijl zijn gehuld. Ook van bezoekers wordt dan verwacht dat ze zich overeen- stemmig uitdossen. Voor het mooiste buitenaardse wezens is er een cd-bon. drukken, is vast van plan de bloeiende Plusmarkt verder uit te breiden. Hij sprak dan ook bij‘de overname over een uitdaging bij een mooi bedrijf. Bij al zijn werkzaamheden zal hij graag blijven luisteren WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Diwa-Plusmarkt- ondernemer P Dirven heeft zijn supermarkt in het win kelcentrum Zuidplas (Zuid- plaslaan) vernieuwd. Terwijl de zaak vorige week twee da gen voor het publiek was ge sloten heeft het geheel een frisser aanzien gekregen en werd er een kassa extra ge plaatst, zodat de klanten nog sneller kunnen afrekenen. De Plusmarkt, die is her opend door een van de gehan dicapte inwoners in de buurt, was tot de jaarwisseling ei gendom van G. van Ringelen- stein, die 40 jaar in de lokale levensmiddelenbranche werkzaam is geweets. Via Sperwer Winkelbedrijven BV werd P. Dirven zijn opvolger in de supermarkt waar onge veer 60 mensen werken. De nieuwe eigenaar, die bezig is zijn stempel op de zaak te WADDINXVEEN - Vorige week woensdagochtend werden vanuit een winkel aan de Passage 32 bikini’s en badpakken ontvreemd. De diefstal is bij de politie gemeld. extra onderhoud mogelijk nog tot 1997 mee. Vanwege de kwetsbaarheid is begin dit jaar gestart met het werken in vier wijkploegen. Deze wijkploegen bestaan uit vier tot zes personen (inclu sief inhuurkrachten, vakan- tiekrachten, JWG-ers en ba nenpoolers). Daarnaast werkt er een taak groep op de gemeentelijke be graafplaats. Deze groep be staat uit twee tot drie perso nen. In de loop van dit jaar zal tevens een integrale wijk- serviceploeg operationeel worden. Deze wijk-serviceploeg, be staan uit twee personen, zal meldingen en klachten van bewoners snel oplossen en kleine schades aan de open bare ruimte herstellen. Om het functioneren van de wijk- serviceploeg te waarborgen, zal bij ziekte of verlof perso nele aanvulling vanuit de wijkploegen plaatsvinden. programma wordt jid op de sterk le- bij veel men- Gelet op de in dezen eerder door de democraten geuite belangstelling voor een ze tel in het algemeen be stuur van het ISMH, is de ze fractie door B. en W. ver zocht een nieuwe verte genwoordiger voor te dra gen. B. en W. hebben de van avond (woensdag 29 febru ari) vergaderende gemeen- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de vanavond (woensdag 29 febru ari) vergaderende gemeenteraad gevraagd 172.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van vier Hyundai-bedrijfswagens voor het gemeentelijk plantsoenbeheer. Woensdagavond werd inge broken in een flatwoning aan de Joke Smithoeve. Men kwam binnen door het force ren van het slot. Weggeno men werden een grote hoe veelheid kristallen beeldjes en betaalkaarten. In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in een winkel aan de leplaan. Men forceerde de deur om binnen te komen. Weggeno men werden sloffen sigaret ten en pakken koffie. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een flatwoning aan de Peter Zuidlaan. Men forceerde een raam aan de achterzijde om binnen te komen. Ontvreemd werd audio-apparatuur. Vrijdagmiddag werd een 28- jarige in Waddinxveen ver blijvende vrouw aangehou den in een supermarkt aan de Passage. De stelende vrouw werd overgedragen aan de po litie die de persoon een trans actie heeft aangeboden. In de hacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een school aan de Jan Dorre- kenskade-Oost. Er werd een ruit ingeslagen om binnen te komen. Er werd een compu ter meegenomen. BOSKOOP - De Wereldge bedsdag, jaarlijks op de eer ste vrijdag in maart, wordt op 1 maart in Boskoop gehouden met een oecumenische vie ring in het kerkgebouw van de Vrijz. Prot. Geloofsge meenschap aan de Burg. Co- 1 i A T~\ xZZ J 2 19.30 uur, na afloop wordt er koffie geschonken. De liturgie voor deze viering wordt altijd door één van de deelnemende landen opge steld, ditmaal door Haïti. Het thema luidt: Gods roep om antwoord. Vele naties zullen deze dag hun liederen en ge beden aan elkaar doorgeven. Dat deelt hoop en zorg, vreug de en verdriet, mogelijkheden en noden. De viering in Bos koop is voorbereid door verte genwoordigers van de plaat selijke Gereformeerde kerk, de Hervormde gemeente, de RK parochie en de Vrijz. Prot. Geloofsgemeenschap. Muzi kale medewerking verlenen Hans Ferweda, Joop Boerma en het koor van de Vrijz. Prot. Geloofsgemeenschap. WADDINXVEEN - Zaterdag avond laat vond een mishan deling plaats aan de C. Huy- genslaan waarbij een 47-jari- ge in Waddinxveen wonende man een gescheurde bovenlip opliep omdat hij een kapot ge slagen bierglas tegen zijn ge zicht kreeg. De dader is bij de politie bekend maar kon nog niet worden aangehouden. Zondagmiddag werd op de Kerkweg-Oost een 35-jarige Waddinxveense automobilist gecontroleerd. Uit onderzoek bleek dat hij teveel alcohol had genuttigd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Sport school Gouwe Sports (Wil- helminakade) gaat in sa menwerking met Weight Watchers een afslankcur- sus geven. In tien weken tijd kunnen dames en he ren deelnemen aan Weight Watchers Activity. De cursus begint woens dag 13 maart en kost f 295,-. Het is een moderne, gezonde en effectieve me thode om gewicht te verlie zen door een uitgebalan ceerd voedingsplan te com bineren met een verant woord en intensief sport programma. Weight Watchers Activity is het resultaat van een unieke samenwerking tus sen Weight Watchers, marktleider op het gebied van gezond afslanken, en de Waddinxveense sport school Gouwe Sports. Met het i ingespeeld vende wens - sen om gezonder te leven, fitter te worden en een be ter figuur te krijgen. Ver standiger eten en meer be wegen zyn daarbij van grootbelang. Gebleken is dat twee keer per week bewegen bij sportschool Gouwe Sports, in combinatie met het ver antwoorde voedingsplan van Weight Watchers, kan leiden tot de gewenste fi- guurcorrectie en de condi tie aanmerkelijk kan ver beteren. VOORDELIGE PASPOORTEN TOT 1 APRIL A.S. WADDINXVEEN - PCW- gemeenteraadslid Kees Senneker zal als lid van het algemeen bestuur van het intergemeentelijk sa menwerkingsorgaan Mid den-Holland (ISMH) wor den opgevolgd door D66- gemeenteraadslid Frans Bos. schillende taken van de over heid, waaronder bijstand, huisvesting en onderwijs, gaan met forse bezuinigingen gepaard. De Zuidhollandse gemeenten hebben daardoor extra moei te om hun begrotingen slui tend te krijgen, zo conclude ren Gedeputeerde Staten. Ook spelen volgens het dage lijks bestuur van de provincie de nadelige gevolgen van de herverdeling van het Ge meentefonds een grote rol bij de slechte financiële conditie van de Zuidhollandse ge meenten. Zeker 75 gemeenten in Zuid- Holland gaan er met de voor genomen herverdeling op achteruit. Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn daar twee van. Twintig gemeenten worden er beter van, waaronder Rotterdam en Den Haag. ‘De situatie in onze provincie is ver van rooskleurig', con stateert gedeputeerde. Van der Goot. Als verantwoorde lijk man voor het financieel toezicht op de gemeenten van Zuid-Holland heeft hij na mens de provincie een brief gestuurd aan de leden van de Tweede Kamer. ‘De brief moet deze vervelen de situatie onder aandacht van de Kamerleden brengen, voordat ze een besluit nemen over het wetsontwerp voor de nieuwe Financiële Verhou dingswet'. Deze nieuwe weg zorgt er voor dat het extra geld dat de grote steden uit het Gemeen tefonds krijgen toegewezen, wordt onttrokken aan de uit kering aan de kleinere ge meenten in de Randstad. In 1987 is, tengevolge van de groei van Waddinxveen, een aantal toenmalige perso- neelsmutaties en de nodige vervanging en aanpassing van de transportmiddelen de organisatie van het onder houd aan de plantsoenen aangepast door de instelling van zes wijkploegen en de aanschaf van zes Mitsubishi bedrijfswagens met enkele cabine (pick up). De ervaring van de afgelopen jaren heeft geleerd dat net werken met zes wijkploegen van drie vaste medewerkers te kwetsbaar is gebleken. Door ziekte, gedeelteijke uit besteding en verlof blijken ploegen langere tijd onder steuning van elkaar óf van derden nodig te hebben. Voorts zijn vier van de zes be drijfsauto’s, in verband met de bedrijfszekerheid, op dit moment (na 8 jaar) dringend aan vervanging toe. De overi ge twee auto’s kunnen met Deze hergroepering van het personeel bij het onderhoud van de plantsoenen vormt de basis van waaruit in de nabije toekomst het ’integraal buurtbeheer’ zal worden ge organiseerd. Het ’integraal buurtbeheer’ houdt in dat de wijkploegen al het kleinschalige onder houd, zoals aan bestrating, plantsoenen en zwerfvuil, in de openbare ruimte uitvoert. lijnstraat. De aanvangstijd is Het spreekt voor zich dat het nodig is om de transportmid delen aan te passen aan het aantal en de grootte van de ploegen. De vier wijkploegen hebben een auto (pick-up) nodig, die is voorzien van een dubbele cabine. De taakgroep be graafplaatsen en de nieuwe wijk-serviceploeg kunnen volstaan met de twee overge bleven auto’s (pick up) met enkele cabine, die, indien no dig, in 1997 zullen worden vervangen door adequate ty pe’s. In verband met het zeer rug- belastende lossen van de laadbak van pick-ups wordt ernaar gestreefd nieuw aan te kopen auto’s uit te rusten met kippers. DEN HAAG/WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken zich ernstig zorgen over de financiële positie van de gemeenten in de provincie. Het rijk heeft volgens de provinciue verschillende maatregelen getroffen die de gemeenten zwaar tref fen. Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 FEBRUAR11996 G E M E E N T E (0182) 624 624 zien (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Beukenhof 3 Beethovenlaan 31 4 tot en met 9 maart 1996 Unesco Centrum Nederland lende tarieven. De winter- en zomertarieven voor de paspoorten in 1996 Binnengekomen kapaanvragen Terinzagelegging aanvragen ontwerp-besluiten Elzenhorst Oostpolderweg Alpherwetering Verleende kapvergunningen HET GROENE WARENHUIS SS ar 2 -S’ '4 t 'g 'S - de directie van Schilderswerken Kloet B.V. om, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een schildersbedrijf op het perceel St. Victorstraat 45a; - de directie van Schilders- en Behangersbedrijf M. Gerts B.V. om ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een schilders- en behangersbedrijf op het perceel St. Vic torstraat 52a; Paspoort personen boven 16 jaar Paspoort Jeugd onder 16 jaar Zakenpaspoort Europese reiskaart Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 29 februari 1996 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de Volkshuisvestiging Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier tijdens werkda gen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken ten minste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren inge- Besluit herstel inrichtingen voor motorvoertuigen van: - de heer C. Roos op het perceel Brederolaan 1. Besluit akkerbouwbedrijven van: - Boomkwekerij Walter van Triet V.O.F. (uitbreiden of wijzigen) op het perceel Henegouwerweg 117a ten zuiden van 102c; - de heer E. v.d. Krol op het perceel Brugweg 92a; - de heer M.A. Pouw op de percelen 2 en 4, Middelburgseweg 17. Noordeinde 115 Prunusstraat 47 Groenswaard III het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorruimte 1 beuk 1 sierkers 42 bomen in verband met herinrichting groen en herinrichting tot 30 km zone 4 iepen op het parkeerterrein in verband met zwamvorming 10 bomen (deze worden vervangen door andere bomen) 23 bomen (deze worden vervangen door andere bomen) het gedeeltelijk veranderen van een kantoor gebouw Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. In het gemeentehuis is een brochurewand'in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Bur gemeester en Wethouders. Nieuwe uitgaven zijn: Stel, u bent niet helemaal tevreden. Het energiebedrijf doet er wat aan... Klachtenprocedure van het Energiebedrijf Midden-Holland N.V. OP DE WADDINXVEENSE MARKT. Raadhuisplein 1 Postbus 400,2740 AK Wintertarief tot 1-4-'96 92,00 80,00 ƒ121,00 35,00 Zomertarief 1-4 tot 1-9-’96 ƒ104,00 89,00 ƒ134,00 f 35,00 OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. ■5 •O) f -r i TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. Winterharde Ijskoninginnen. Geven tuin of balkon de eerste lentetinten. Nu 10 violen voor Henegouwerweg 13 Stationsstraat 33 DorpstraatA/eenkade Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag: 08.30-14.00 uur vrijdag: 08.30-12.30 uur dinsdag- en donderdagavond: 19.00-20.30 uur Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 29 februari 1996 de ontwerp-besluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Besluit opslag propaan van: - V.O.F. I en G. Kleiweg op het perceel Kromme Esse a. 4a; Burgemeesters en Wethouders delen mede dat onderstaande meldingen milieubeheer zijn ontvangen. De ontwerp-besluiten, de aanvragen en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 29 februari 1996 tot 28 maart 1996 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 62 47 57, te heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toe lichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-besluiten kun nen door eenieder tot 28 maart 1996 bij hun college worden ingediend. 1 berk in de voortuin 1 berk in de achtertuin diverse soorten hakhout en fruitbomen in verband met bouwrijp maken van dit gebied Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als Van ’t één komt ’t ander. Recycling: de stand van zaken. Een publikatie van het ministerie van VROM. Tot en met 29 maart 1996 zijn paspoorten nog verkrijgbaar tegen een voordelig tarief. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoorten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. De drukte - en daardoor natuurlijk ook de wachttijden voor de burgers - voor de balie van de afdeling Publiekszaken neemt dan behoorlijk toe. De openingstijden van deze afdeling zijn sinds kort verruimd (zie elders in deze rubriek). Om een verdere spreiding te bewerkstelligen van de aan vragen om deze paspoorten, heeft de gemeente Waddinxveen sinds enige jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Op 1 april a.s. worden de tarieven voor paspoorten verhoogd in verband met het ingaan van het zomertarief. Dit tarief wordt geheven tot 1 septem ber 1996. Tot vrijdag 31 maart a.s. zijn de paspoorten nog verkrijgbaar tegen het oude (winteijtarief. De Europese reiskaart kent geen verschil lende tarieven. De winter- en zomertarieven voor de paspoorten in 1996 zijn als volgt: Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Waddinxvener P. Dirven In zijn opaefriste en van een extra kassa voorziene Plusmarkt in hot win kelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan). (foto: Sjoak Noteboom). i o o’ o 3 N 8

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3