Ronde van Waddinxveen eerste in koersreeks Rabo-kringklassement Dienstregeling van twee Interliners deze week verbeterd Maak ’ns kennis... 'Stoere Maatjes' bestaat één jaar Cursus jeugdvissen duurt acht avonden Verbazing van WD-Tweede- Kamerlid over geheimzinnigheid 'Lapdoedag' op het Coenecoop College Avond over borstvoeding Lentewandeling Reeuwijkse Hout Jubilaris bij Gouda-Kaarsen Avonddienst baptisten Koffieconcert Zevenhuizen Rijnen Gouwe Theezakjes en geld vouwen VERSE SLIBTONG nu 9.50 I I I I lenkamp luidt of de mening wordt gedeeld dat een grote mate van openheid veel on rust kan wegnemen en dat openheid uitgangspunt van beleid bij de schoolinspectie dient te zijn. I I I Het openbaar vervoerbedrijf Wie nu kiest voor een kennismakings- I op Rijn en Gouwe. BURGER’S FISH SCHEVENINGEN per 1/2 kilo lessenreeks van de vakken le vensbeschouwelijke vorming en aardrijkskunde over La- tijns-Amerika afgesloten met een grote manifestatie. reldwinkel Waddinxveen en de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International een groot aantal activiteiten gehouden. Zo konden de leerlingen on der andere empanadas bak ken, panfluiten maken of deelnemen aan een minicur- De cursus, bestaande uit acht dinsdagavonden, wordt ge houden van 18.45 tot 20.00 uur in Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan). Tot besluit ervan wordt een viswedstrijd ge houden op zaterdag 4 mei van 10.00 tot 15.00 uur. Hiermee ‘Bovendien is onze gehele be drijfsvoering sinds kort volle dig geautomatiseerd, zodat we onze klanten en relaties Alpherbrink 20, Waddinx veen, tel. 0182-619005. ZWN Groep NV in Boskoop heeft hiertoe besloten naar aanleiding van een enquête onder de reizigers van de drukke ritten in de ochtend en de middagspits en ge sprekken met de Interliner- chauffeurs. Er ziujn vier extra ritten op baarheid te geven en de ou ders van de leerlingen hier over niet te informeren. De derde vraag van het WD- Tweede-Kamerlid Klein Mo- koop station NS (382), Moer- kapelle-centrum (382) en Kruisweg-Zoetermeerselaan (380/382). Een folder over de Interliner- taxi is verkrijgbaar bij de In- terliner-chauffeur, bij de ver koopkantoren van ZWN en heid eerder door rookgedrag was beinvloed. Niettemin wil de liberale volksvertegenwoordiger we ten of er inderdaad een do cente onwel is geworden van koolmonoxydevergiftiging. De vraag wordt door hem ook gesteld of de schoolinspectie de directie van de betrokken basisschool zou hebben gead viseerd hieraan geen rucht- WADDINXVEEN - De Ronde van Waddinxveen, die traditioneel op Tweede Paasdag (maandag 8 april) wordt verreden, heeft de primeur om de eerste wed strijd te zijn uit een totaal van zeven wedstrijden, die meetellen voor het nieuwe Rabo-kringklassement dat gesponsord wordt door de diverse Rabobanken van de deelnemende plaatsen. WADDINXVEEN - Dinsdag 12 maart begint de hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) in samenwer king met de Stichting Wijkwerk De Zuidplas weer een cursus jeugdvissen voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. IDINXVEEN/BOSKOOP - Sinds deze week rijden iterliners 380 (Alphen aan den Rijn-Den Haag) en (Boskoop-Waddinxveen-Den Haag) een nieuwe Tot vorig jaar werd het klas sement over deze zeven wed strijden gesponsord door de Stichting Kring Promotie uit Bleiswijk. Deze stichting be ëindigde echter de samen werking zodat de diverse wie- lercomitees op zoek moesten naar een andere sponsor. Na onderhandeling bleken uiteindelijk diverse Rabo banken bereid het klasse ment voor de wedstrijden in Waddinxveen (maandag 8 april), Gouda (dinsdag 25 ju ni), Bleiswijk (zaterdag 29 ju ni), Bergschenhoek (woens dag 10 juli), Zoetermeer (za terdag 20 juli), Pijnacker (dinsdag 13 augustus) en Berkel en Rodenrijs (zater dag 21 september) te sponso ren. De winnaar van de Ronde van middel van een wateronder- zoek ook op speelse wijze aan dacht besteed aan het milieu. Het leren herkennen van ver schillende vissoorten, water diertjes en waterplanten komt hierbij uitgebreid aan bod. WADDINXVEEN - J. Alves Monteiro heeft ter gelegen heid van zijn 25-jarig dienst verband als kaarsengieter en voorman gieterij bij stearine- kaarsenfabriek Gouda BV aan de Mercuriusweg in Wad dinxveen de zilveren legpen ning met oorkonde van de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland gekregen. De overhandiging van de leg penning met daarop een af beelding van de Romeinse handelsgod Mercurius vond plaats tijdens een receptie in hotel-café-restaurant ‘De Unie' (Kerkweg-Oost) door di recteur M.H. Schaaf. Van het bedrijf ontving de jubilaris te vens de gouden Gouda-speld. Waddinxveen zal vervolgens de eerste leiderstrui van dit klassement mogen verdedi gen in de Ronde van Gouda. Voor de renner die in Berkel en Rodenrijs als laatste de felbegeerde Rabotrui om de schouders krijgt ligt een geld prijs van 1000,- te wachten. In de Ronde van Waddinx veen wordt dit jaar ook voor het eerst startgelegenheid ge geven aan de categorie da- mes-regio voor een wedstrijd over 50 kilometer. In deze klasse mogen even eens dames-dagkaarhouders van start gaan. De dagkaart kan voor aanvang van de wedstrijd bij de organisatie in de kantine van de voetbalver eniging WSE worden aange schaft 12,50). De deelneemsters dienen 19 WADDINXVEEN - De maan delijkse informatiebijeen komst van La Leche League voor (aanstaande) moeders wordt deze keer gehouden op donderdagavond 14 maart om acht uur bij Nel Veenman, De Genestetlaan 3 te Wad dinxveen. Het thema van deze avond is ‘Voorkomen is beter dan ge nezen1 en gaat er over hoe jon ge moeders bij borstvoeding veel voorkomende problemen kunnen omzeilen of oplossen. Voor meer informatie of aan melding kan men bellen naar Riet Boef, tel. 0182-395225. In het eerste succesvolle jaar is gebleken dat het Gouwe- dorp duidelijk behoefte heeft aan een leuke kinderkleding- winkel (maat 56 tot en met 176). “Wij zijn er in geslaagd zowel in Waddinxveen, als in de om geving, een groot vaste klan tenbestand op te bouwen en dagelijks bezoeken ook steeds nieuwe klanten onze winkel1, aldus Jeannine Ferwerda en Mary Stelling. “Vanwege deze grote belang stelling bleek al snel dat ver dubbeling van de bezetting een noodzaak was. Vandaar dat ons enthousiaste en ge zellige team sinds enige tijd uit vier personen bestaat'. WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 7 maart - is het alweer één jaar geleden dat de kinderkledingzaak ‘Stoere Maatjes' van Jeannine Ferwerda en Mary Stelling in het winkelcentrum Groensvoorde van strat ging. De eerste verjaardag zal niet ongemerkt aan het publiek voorbijgaan. staag gegroeid. De magische grens van duizend reizigers terdam en de Stichting Het per dag op beide lijnen samen is bijna bereikt. Met name een aantal ritten in de spits uren wordt zo goed gebruikt dat ZWN extra bussen inzet. Zoals bekend heeft het schoolbestuur met medewer king van onderwijswethou der M.C. Wientjens-van der Velden de slechte kachels la ten vervangen. Voorts zou uit controle in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda zijn ge bleken dat er bij de leerkrach ten geen sprake was van wer kelijke koolmonoxydevergif tiging, maar dat hun gezond- jaar of ouder te zijn en te be schikken over een deugdelij ke racefiets. Men is ook ver plicht een harde schaalhelm tijdens de wedstrijd te dra gen. Met het toelaten van dag- kaarthouders (niet licentie houders) hoopt de Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) te bewerkstelligen dat onder vrouwen de eventu ele sluimerende belangstel ling voor het wielrennen wordt gestimuleerd. Daarnaast is het wielrennen een welkome aanvulling in het programma van bijvoor beeld schaatssters, die op de ze wijze hun conditie willen onderhouden of wel eens een wielrenwedstrijd willen rij den zonder daarbij gelijk een licentie aan te moeten schaf fen. WADDINXVEEN - Zondag avond 10 maart om half ze ven houd de Waddinxveense baptistengemeente Ichthus weer haar maandelijkse avonddienst in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat Spreker is ditmaal de heer Frinsel. Hij heeft vele jaren ‘Heil des Volks' geleid. Voor veel mensen is deze stichting een begrip, ook al vanwege het blad ‘De Oogst‘ dat door heel Nederland gelezen wordt. ‘Heil des Volks' ver richt veel nuttig werk op al lerlei terrein, met name in de binnenstad van Amsterdam. Muziek is ook altijd een be langrijk onderdeel van een samenkomst bij de baptisten. Komend uit Alphen aan den Rijn zullen Suzanne Klop en Marcel van de Velde deze avond zingen, begeleid door drum en basgitaar. ZEVENHUIZEN - Zondag middag 10 maart om kwart over twaalf wordt er door de culturele stichting ‘De Zeven Muzen' weer een gratis toe gankelijk koffieconcert ge houden in de vrijzinnig her vormde kerk aan de Dorp straat te Zevenhuizen. Deze keer is pianiste Mar- louw Smit de begeleider van een zangduo dat bestaat uit de sopraan Isabella Scholte en de bariton Mattijs van de Woerd. Met elkaar brengen zij ge makkelijk in het gehoor lig gende klassieke muziek. DEN HAAG - WD-Tweede-Kamerlid Klein Molen kamp heeft aan het kabinet een viertal schriftelijke vragen gesteld over de incidenten met kolendamp vergiftiging zoals die zich in januari zouden hebben voorgedaan in de noodlokalen van de rooms-katho- lieke Kardinaal Alfrinkschool aan het Zuidplashof. Dit alles gebeurt onder bege leiding van ervaren sportvis sers. De hengelsportvereni- ging ‘Waddinxveen' zorgt voor de benodigde hengel- sportartikelen tijdens de cur sus. Door de docenten zijn samen met de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen, de Stichting We- Nadere informatie over de ca tegorie dames-regio is ver krijgbaar bij het secretariaat van de Stichting Wielerronde Waddinxveen, tel. 0182- 613967. De laatste vraag houdt in welke overwegingen er bij de inspectie hebben gespeeld om de directie in dit geval te ad viseren de oorzaak van het onwel zijn van de docente ge heim te houden. Zuid-Hollands Landschap or ganiseert. Net als vorig jaar is aan deze wandelingen weer de actie ‘Er op uit in’t groen?...doen!' verbonden, waaraan men gratis kan deelnemen. Tel.: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Voor de 16e en laatste keer is voor de leerlingen van 3 Havo en 3 - Atheneum op de samenwer kingsschool Coenecoop Colle ge (Dreef een ’Doedag’ ge houden in het kader van het Latijns-Amerika Project (LAP). Afgelopen donderdag is de jes-rage‘ is het meest bekend Haag CS. Lijn 382 rijdt van de origamikunst. Origa mi is het Japanse woord voor vouwkunst. De cursus beslaat acht we ken, waarin men drie weken met theezakjes originele wenskaarten maakt en de an- dere vijf weken origami zoals ging is dat lijn 382 voortaan geld vouwen en andere leuke vouwsels aanleert om voor verschillende gelegenheden een mooie kaart te maken. De cursus wordt gegeven op maandagavond, dinsdag avond, woensdagmiddag en donderdagavond en duurt nog professioneler van dienst steeds anderhalf uur. kunnen zijn'. Bij ’Stoere Maatjes’ wordt ge probeerd de collecties steeds weer op boeiende wijze aan de klanten te presenteren. Naast diverse geslaagde shows (onder andere in res taurant ‘De Boeg'), worden er ook in de winkel regelmatig diverse leuke acties gehou den en met aanbiedingen aan de weg getimmerd. Het eenjarig bestaan gaat niet ongemerkt voorbij. Alle kleine en iets grotere ‘Stoere Maatjes' ontvangen een blan co kaart. Voor de kinderen die de mooiste zelfgemaakte ver jaardagskaart sturen zijn prachtige prijzen te winnen, zoals een reis naar EuroDis- ney en toegangsbewijzen voor De Efteling. Bovendien krij gen alle kinderen bij inleve ring een leuke attentie. REEUWIJK - Het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving houdt zondag 10 maart samen met Groenservice Zuid-Holland een lentewandeling in het re creatiegebied Reeuwijkse Hout en omgeving in Reeu- wijk. Er zijn twee wandeltochten uitgezet, één van 5 kilometer (met een puzzel voor de kin deren) en één van 10 kilome ter. Deelnemers kunnen tus sen 11.00 uur en 15.00 uur starten vanaf het paviljoen Reeuwijkse Hout. Het is ook mogelijk onder lei- zerswoude Dorp (380), Bos- ding van een gids van de Ver- 1 eniging voor Veldbiologie deel kapelle-centrum (382) te nemen aan een natuurex- cursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Deelname aan de wandeling of de excursie kost 2,-. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 1 De wandeling in de Reeuwijk- bij Interliner Service (tele- se Hout is de derde wandeling foon 06-8998998). in een serie van 21 wandelin- Vanaf de start van Interliners gen die Groenservice Zuid- 380 en 382 in november vorig Holland samen met zes recre- jaar is het aantal reizigers ge- atieschappen, de provincie Zuid-Holland, Recreatie Rot- ADDINXVEEN - De Wad- nxveense mevrouw W. de jeij-Huisman (Tarweakker i, tel. 0182-616896) start werkdagen bijgekomen. Lijn aandag 11 maart de cursus 380 rijdt om 7.07 uur een ex- heezakjes vouwen en ander tra rit vanaf Alphen aan den origami'. Vooral de ‘theezak- Rijn en om 17.03 vanaf Den een extra rit om 7.16 uur vanaf Boskoop en 17.07 uur vanaf Den Haag CS. Deze extra rit ten rijden niet gedurende ze ven zomerweken en in de kerstvakantie (twee weken). Een andere belangrijke wijzi- sus Spaans, Latijns-Ameri- kaans dansen, een theater- produktie of een Lima-spel. Het zal de laatste keer ge- zijn leuke prijzen te winnen, weest zijn, dat het Latijns- Niet alleen wordt er gevist, Amerika project heeft plaats- tijdens de crusus wordt door gevonden. Er bestaan plan nen om het volgend jaar een lessenreeks rond het thema Afrika te starten. Bij de te houden viswedstrijd zijn de ouders en begeleiders van de kinderen van harte welkom. Deelname aan de cursus voor ieder kind be draagt 2,50 per avond en dag. abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Naam: later vertrekt vanaf Den Haag CS. Zowel reizigers als chauffeurs vonden de situatie in de middagspits op het Cen traal Station verwarrend. Door het grote aantal reizi gers vertrokken soms vier bussen tegelijk, waardoor rei zigers wel eens in de verkeer de bus terecht kwamen. Om dit ongemak te voorkomen vertrekt lijn 382 voortaan de hele dag 4 minuten later van af het vertrekperron F van Den Haag CS. Tevens zijn de dienstregeling- tijden aangepast. Diverse vertrektijden zijn één of soms zelfs twee minuten verscho ven. De nieuwe dienstregelin gen van de Interliners 380 en 382 zijn verkrijgbaar bij de Interliner-chauffeur en de ZWN-verkoopkantoren. Deze week is ook de Interli- ner-taxi van start gegaan. Op zes aangewezen Interliner- haltes kan de reiziger zich binnen een bepaald geldig- heidsgebied voor zes gulden laten halen of brengen met de Interliner-taxi. De taxi-haltes zijn Alphen aan den Rijn, Oude Ambacht (380), Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerksebrug (380), Ha- B I i—-y Pagina 13 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAART 1996 WEEKBLAD Naam: Adres: ge)- veense stearine-kaarsenfabriek Gouda BV. (Foto: Gouda BV) OP DE WADDINXVEENSE MARKT. De vestiging van de kinderkledingzaak 'Stoere Maatjes' in het Waddinxveense winkelcentrum Groensvoorde. (Foto: Stoere Maat jes). gen door het Rabo-kringklassement. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen). (voor controle op de bezorging) Leerlingen van de samenwerkingsschool Coenecoop College in actie tijdens de 16e en laatste 'Lapdoedag'. (Foto's: Coenecoop Colle- Voor nadere inlichtingen kan S®'1 - men terecht bij W. de Bruin, wie nu Kiest voor een KenmsmaKings- Adres: Postcode: Plaats: I I I met directeur M.H. Schaaf van de Waddinx- t

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13