De Nieuwe Passage heeft het niet (28) 'Ons Genoegen' heeft drie tuintjes vrij woes tnWjeuj 'De Nieuwe Passage' heeft het niet (29) Biljartclub 'Onder Ons' bestaat 25 jaar Afscheid van juffrouw Marian Bons De Nieuwe Passage heeft het niet (2/) Vrijwilligers van De Zevenster bedankt Expositie in bibliotheek Z7 Hervormden op de RTW-radio Paasconcert Moerkapelle Voordelige paspoorten tot 1 april Scouting actief met AZC-jeugd WE MAKEN ALLEMAAL WEL EENS BROKKEN, ...TOCH? LEZERS SCHRIJVEN A Dat is alleen maar menselijk! Op het gebied van autoschade, personen en vrachtwagens maken wij het allemaal weer gegarandeerd in orde voor u. 1 PAGINA 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAART 1996 Scheidend hoofdleidster Marian Bons temidden van haar peuters in peuterspeelzaal 'Kabouter- haar >en wat in Waddinxveen rolf benz harvink de sede jori frighetto arX bennekom arco metaform henny de jong artifort bree’s new world jarttafels. Het lidmaatschap geldt voor senioren van 55 j aar en ouder uit heel Waddinxveen. De bil jartclub heeft drie speeloch- Na de opening van het Anne Frank-centrum kwam al snel de wens om het biljarten voor ouderen in clubverband te gaan doen. Zo werd op 15 maart 1971 de biljartclub ’Onder Ons’ opgericht door de heren Van Oort, Sikkema en Weisz. Men begon zeer bescheiden met één biljarttafel en 25 tot 30 leden. Na een kwart eeuw is Onder Ons een bloeiende zelfstandige Medeleidster Liza van de Hoorn bedankte tot slot voor de prettige tijd die ze samen op de peuterspeelzaal ’Ka- bouterhof’ hebben doorge bracht. Zingend zwaaiden de peuters hun juf Marian Bons uit. Marian. Van de peuters kreeg Marian Bons een mooie zilve ren kaboutertje op een sokkel als herinnering en voor dage lijks gebruik een zilveren le peltje, eveneens voorzien van een kabouter. In het Weekblad voor Wad dinxveen komen diverse in gezonden brieven en project- Dus toch! Meer dan 16.000 m2 bruto vloeroppervlakte (b.v.o.) in ’De Nieuwe Passa ge’- Weet u wat PPP betekent? ‘Public Private Partnership' ofwel ‘Publiek Private Sa menwerking*. Daarbij gaat het erom dat marktpartijen en de overheid zoeken naar een samenwer kingsvorm die tot een voor al le partijen beter resultaat nieuwbouw in totaal dus 3750,- f op een aantal aspecten in gaan. 1. De oppervlakte. In 1994 vermeldde het pro gramma van eisen voor het winkelhart 5.000 m2. Tij- ter versterking van het win- kelbestand in de consumptie ve sfeer. Resultaat 7.215 m2 b.v.o. Daar wordt vervolgens nog eventjes 1.520 m2 b.v.o. aan toegevoegd voor bijkomende sectoren, zoals horeca etcete ra. Al met al komt de uitbrei- Prins Bernhardlaan 83 C.W. SLOB Stationsstraat 29 H.J. HOLLENKAMP Passage 190 Voor wie nog nooit getuind is er altijd een aantal leden en bestuursleden die de helpen de hand willen bieden. De grond is te huur voor 1,25 per m2 per jaar. ’Ons Genoegen’ (tel. 0182- 613430 of tel. 0182-612739) vraagt verder een eenmalig inschrijfgeld van 25,- en een contributie van 25,- per jaar. Dat is voor 100 m2 in het eerste jaar 175,-. En inmiddels weten de win keliers in Waddinxveen het nu ook, ondanks het ontbre ken van dit juist voor hen zo essentiële onderdeel in de Onduidelijk is verder de hoe veelheid bestrating waar over gesproken wordt. Hei- demij Advies praat over 24.390 m2 en daarbij beho rende kosten van Er blijkt nogal wat onduide lijkheid te bestaan over de guldens en vierkante meters van ’De Nieuwe Passage’. De gemeenteraad vertrouwt het niet, Burgemeester en Wet houders voelen zich niet ze ker. te slopen winkels. We komen dan uit op meer dan 16.000 m2 b.v.o. In twee jaar tijd is ver wordt. Dit betekent een ver dere verruiming van het in vesteringsbudget met 13.000 (verhoogde) x 20,- gedeeld door 8% - f 3.250.000,-. Dat betekent 3.250.000,- gedeeld door 80 40.625,- per parkeerplaats. Deskundigen hebben verzekerd dat als vuistregel voor dergelijke parkeerkel- derplaatsen 20.000,- a 3,5 miljoen grond, een bijdra ge van ƒ1,1 miljoen als sub sidie aan de ontwikkelaar, afgezien van de kosten voor de infrastructuur die buiten het plangebied veroorzaakt worden. 4. Second opinion. De opdracht aan Twijnstra en Gudde is mij niet bekend. Als deze beperkt is tot het controleren van rekensom men, is dit onvoldoende en had men ook een simpeler bureau kunnen inschakelen. ontwikkelaar niet te laten betalen voor voor de door de gemeente te leveren grond voor de win kels en de woningen omdat de ontwikkelaar al veel in vesteert in bestratingen en zodanige mentaliteit dat de woninghuur niet te hoog L.H. DE HAAN Sparrengaarde 35 Waddinxveen Zij is 23 jaar lang hoofdleid ster geweest bij de Stichting Waddinxveense Peuterspeel zalen en daarmee één van de eerste leidsters van deze stichting. Enkele van haar vroegere peuters hebben nu De vereniging heeft de be schikking over 14.000 m2. Op het complex zijn ongeveer 80 tuintjes aangelegd in grootte variërend van 100 tot 300 vierkante meter. Op dit moment zijn er nog drie tuinen vrij. Voor degenen die wat vrije tijd hebben of vrije tijd gaan krijgen een mooie kans om te starten met een plezierige hobby tussen de eksters, zwanen, grutto’s, kivieten en hazen. In Zorgcentrum De Zevenster zijn vele vrijwilligers, van her en der! Er zijn zoveel helpende handen dat we zonder hen zeker zouden stranden... In vroeger tijden was ’t helpen heel normaal... Tegenwoordig is dat wat minder en wat kaal... Maar in De Zevenster gaat de vrijwilliger door met aandacht voor de medemens, een helpende hand en een luisterend oor! Vele handen maken licht werk, dat is zeker waar. Zonder al die helpende handen komen wij nooit klaar! Met elkaar zorgen wij voor ’t welzijn van de bewoners in ’t huis. Zodat ’t leven voor hen hier aangenaam is, een beetje zoals vroeger thuis! Met een mooi woord noemen wij dat ‘mantelzorg*, daarvoor staat ook de vrijwilliger borg. Voor al die belangeloze inzet werd de vrijwilliger in ’t zonnetje gezet. Voor hen op 1 maart een grandioos diner. Daar werkte ’t personeel graag aan mee! Vrijwilligers zijn zeer geliefd en welkom. Zij geven een extra dimensie, daar waardeert een ieder ze om! Je ziet ze overal, in keuken, zaal en achter. Wat moeten we zonder u, bedankt voor alle hulp. DIRECTIE EN PERSONEEL VAN 'DE ZEVENSTER' IN ZEVENHUIZEN competities libre en bandsto- ten in het seizoen van sep tember tot april. Tevens zijn er tweekampen met senioren clubs uit de omgeving. Onder Ons is een club met goede onderlinge contacten en een gezellige sportieve sfeer, waarbij degene die niet meer actief spelen er zeker nog bij horen. Het doel is en tieve ontspanning brengen voor ouderen. Het jubileum van Onder Ons zal gevierd worden op vrijdag 8 maart in het Anne Frank- centrum. Voor leden en geno digden met introduced is er een receptie van 18.30-19.30 uur en een feestavond van 20.00-23.00 uur. De competitie libre heeft een spannend verloop gehad. Er waren enkele barrages voor nodig om tot de volgende eindresultaten te komen. Winnaar groep 1: C.J. Schen kelveld; winnaar groep 2: C. van Ringelenstein; winnaar groep 3: A.C. Swarts. Club kampioen en winnaar van de Dirk Kool-(wissel)beker is ge worden A.C. Swarts. 25.000,- gerekend wordt, dus uitgaande van 25.000,- per plaats voor 80 auto’s bete kent dit een budget van 80 x 25.000,- 2.000.000,-. Het verschil van 1.250.000,- zal nog verklaard moeten worden. Het totale investeringsbudget is nu dus inmiddels 52,8 miljoen plus 3,3 miljoen 56,1 mil joen. 3. Grondkosten. De adviseur van de gemeen te, Heidemij Advies, stelt in haar advies (blz. 23 en ver- prijs gedeeld door bruto ren dement) 300,- tegen 8% 3750,- per m2. Voor de enkele manier aangetoond dat de projectontwikkelaars j A 1 11 X z nodig hebben. Het kan een commerciële ontwikkelaar niet direct kwalijk genomen worden als het in Waddinx veen zo gemakkelijk gaat een dergelijk groot bedrag er bij te praten, maar heeft het ge- gebied op van 16.000 m2. De meentebestuur zich gereali seerd wat 25,- huurverho ging betekent in de verrui ming van het investerings budget? De Ondernemingsvereniging 4.054.529,- Waddinxveen (OVW) consta- teert al dan niet terecht dat joen. onvoldoende parkeer- De argumentatie om de grond niet over te dragen in verband met de investering door de ontwikkelaar per m2 te verwerven grond van meer dan 900,- per m2 (later door het college van B. ewn W. verhoogd tot meer dan 1100,- per m2) is onjuist en niet relevant omdat daar huuropbreng sten tegenover staan. De rapportage van Twijnstra en Gudde zal hier ongetwijfeld duidelijkheid verschaffen. mij De thans voorziene inbreng van de gemeente is nu de gratis overdracht van circa er onvoldoende parkeer plaatsen voorzien zijn en vindt dat er tenminste 80 parkeerplaatsen bij moeten komen. De ontwikkelaars willen daaraan tegemoet ko men, mits de huurprijs met wordt verlaagd naar 300.000,- (3 ton: geld van de burgers). Als reddende engel verschijnt William Properties zich zo be- dan in 1994-1995 de project ontwikkelaar William Pro perties BV. Deze biedt aan om samen met MAB en de beleg ger PVF, eigenaar van onroe rend goed in het Passagege- bied, de ontwikkeling van de Passage-West tot stand te brengen. Als lokmiddel dient het in trekken van de claim van 300.000,-. Grote opluchting bij het gemeentebestuur, ui teraard. Verkoop een blunder van drie ton maar eens aan de burgers. In maart 1995 komen in prin- delijkheid over de eindom- vang van ’De Nieuwe Passa ge’. Aan de gemeenteraad is tot dusverre géén voorstel ge daan om te besluiten tot de bouw van een zo groot win kelcentrum, dat zo drastisch afwijkt van het oorspronkelij- circa 20,- per m2 verhoogd ke plan van het raadsvoorstel van 23 februari 1994. Waarom schrijven wij deze - - - - - ver. keerssituatie in ons veendorp onvermijdelijk nog ernstiger wordt. En dat ten gunste van vele niet-betrokkenen. Een scheve toestand! De omvang van de overlast voor de bewoners hangt di rect samen met de uiteindelij ke grootte van het winkelcen trum. En juist over de uitein delijke grootte heerst een soort geheimzinnigheid. Prins Bernhardlaan-bewoner ir. E.H. Allaart bleek het bij het rechte eind te hebben toen hij bij de raadsfracties ernaar informeerde: absolute onduidelijkheid. Als een soort provocatie heeft daaraan verbonden kosten zijn maximaal 16.000 x 125,- 2.000.000,-. Het gaat hierbij om een niet ver klaard verschil van minus 2.000.000,- ruim 2 mil- WADDINXVEEN - Zondag morgen 10 maart van negen tot twaalf uur zal het weke lijkse kerkelijk programma blijft goede recreatie en spor- van de lokale RTW-radio ver zorgd worden door de Cen traal Hervormde Gemeente te Waddinxveen. Om negen uur is er een kin derprogramma. Om half tien wordt er overgeschakeld naar het kerkelijk centrum ‘De Hoeksteen' voor een uitzen ding van de kerkdienst. Voor ganger is ds. A.W van der Plas. Vanaf tien voor elf tot twaalf uur wordt de Bach-cy- clus vervolgd. Ditmaal staat centraal de Johannes Passi on. GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. van William Properties BV vertelt even, als een soort schoolmeester, dat hij niet goed begrepen wordt. De gemeente wil een ‘second opinion' en schakeltdaar voor het Amersfoortse ad viesbureau Twijnstra en Gudde in. Sommige zaken zijn duidelijk en staan vast; andere behoeven onderzoek en een beoordeling. Zonder op de stoel van Twijnstra en r— Gudde te gaan zitten, zal ik In februari 1994 werd als voorwaarde gesteld een maximale huur van 300,- per m2 bij een bruto aan- vangsrendement van 8% op de investering. Dit betekent dat er een investeringsbud- densd7 pïanontwikkeling get beschikbaaris ^an huur- werd dit opgerekt tot 8.735 m2. Sinds kort is gebleken dat nu sprake is van 13.000 de afscheidsochtend. Marian Bons wefd-met 'éen erehaag van zingende peuters, die haar allen een roos aanboden, ingehaald. Namens het stichtingsbe stuur bedankte voorzitster Joke Kok de trouwe hoofd leidster voor haar jarenlange inzet en de bijzondere wijze waarop zij met haar peuters omging. Zij overhandigde een enveloppe met inhoud. Voor de laatste maal genoten de peuters van het zo geliefde poppenkastspel van hun juf WADDINXVEEN - Het nieuwe seizoen van de Wad dinxveense volkstuindersvereniging ’Ons Genoegen’ aan de Tweede Bloksweg 42 is zaterdag 2 maart weer van start gegaan. Het volkstuinscomplex ligt al vijftien jaar verscholen ach ter een grote kas van de fami lie Wijsman. Wie in deze tijd de moeite neemt om daar op zaterdag te gaan kijken ziet mensen gehurkt de plantjes poten en spinazie zaaien. Deze mensen zijn ijverig be zig hun tuin voor dit jaar weer in orde te maken. De an dere volkstuinders houden koffiepauze in het eigen club gebouw. Nieuwkomers kun nen hier op zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur onder het genot van een kopje koffie inlichtingen krijgen over het hoe of wat van tui nieren. De 15-jarige Waddinxveense volkstuindersvereniging ’Ons Genoegen’ is opgericht in 1981 om het volkstuinen in verenigingsverband te kun nen uitoefenen. Het vierde lustrum wordt zaterdag 29 juni gevierd. adviseuts in ito uOe WADDINXVEEN - De ’Plattelanders’ zijn ama- teurschilders die voor de eerste keer tot het einde van deze maand een werkstuk tentoonstellen in de Openbare Biblio theek Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerin- laan). Verdeeld in drie groepen maken zij gebruik van het atelier van Ans Wekking. Op de Waddinxveense ex positie zien de bezoekers werken uitgevoerd in aquarel, softpastel, acryl- en olieverf. m2 nieuwbouw. De te hand haven winkels hebben een oppervlakte van circa 3.500 m2. Er is dan een winkelcen trum van méér dan 16.500 m2! Vragen die voor de hand liggen zijn: a. Waarom wordt afgeweken van het program ma van eisen? b. Is de om vang van 16.500 m2 niet in strijd met het distributie- planologisch onderzoek ontwikkelaar ing." wVersy DPO)? c. Zo ja, heeft dat dan de instemming van de mid- denstandsvereniging? d. Kan Waddinxveen op die plaats een dergelijk winkel centrum verkeerstechnisch, ook in financiële zin aan? e. Hoeveel parkeerplaatsen zijn er nu volgens het advies bureau CROW te Ede nodig en binnen welk gebied voor een winkelcentrum van 16.500 m2 en de woningen? 2. Huurprijs. rijker dan de opzet was in 1994: toen ging het nog om 10.000 m2 b.v.o. Wat in twee jaar tijd kan gebeuren zal u verbazen. Uit de eerste regel van het raadsvoorstel d.d. 23 februari lijkheid te worden. 1994 blijkt dat een toevoeging van 5.000 m2 b.v.o. wenselijk wordt geacht om de winkel voorzieningen in Waddinx veen op een redelijk peil te brengen. Voor de plaats van deze uit breiding worden dan ge noemd Passage-West en Be Fair. De keuze valt op Passa- brief? Omdat de slechte ge-West. Een principebesluit. Dit betekent dat aan de hui dige winkels, zoals wij die nu kennen in het Passagegebied, 5.000 m2 b.v.o. zou worden toegevoegd. In die tijd was MAB Project ontwikkeling BV de project ontwikkelaar op grond van een vroegere intentieverkla ring, getekend door MAB en de gemeente (maart 1988). Omdat MAB geen aanvaard bare plannen ontwikkelt, wil de gemeente de samenwer king met MAB beëindigen, en maakt dit kenbaar. Reactie van MAB: een schadeclaim van circa 600.000,- (6 ton), welk bedrag na enig overleg hij toen zijn ingezonden brief J - r van 21 februari 1996 geschre ven. Met enorm succes naar blijkt. Want kennelijk voelt TTT-11T TAL2 _1_ 1 dreigd, dat de ontwikkelaar zijn toevlucht genomen tot de reactie in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week. Dat directeur ing. W. Persy het nodig vond iemand laag hartig aan te vallen, toont een wij deze ondernemer niet als onderhandelingspartner zou den willen hebben. Wie durft te voorspellen wat de gemeente nog boven het hoofd hangt? Maar het eerste doel is bereikt, namelijk dui- MOERKAPELLE - Vrijdag avond 29 maart om acht uur wordt er in de gerestaureerde en van een nieuw orgel voor ziene Nederlandse Hervorm de Kerk te Moerkapelle een Passie- en Paasconcert ge houden. Aan deze avond verlenen me dewerking het ruim 100 man tellende Christelijk Waddinx- veens Mannenkoor ‘De Gou- westem*, harpiste Anke An derson en organist Ben Kra mer. Naast koorzang is er ook vol doende ruimte voor samen zang. Tevens zal er een orgel- en harpimprovisatie te horen zijn. De algehele muzikale zelfstandige biljartvereni- leiding is in handen van Wad- ging met 60 leden en drie bil- dinxvener Martin Mans. De opening, meditatie en de sluiting deze avond zal wor den verzorgd door drs. J. W. van Estrik. De toegang is vrij. Wel wordt er aan de uitgang tenden namelijk maandag, een collecte gehouden ter be- woensdag en vrijdag van strijding van de onkosten. 9.30-12.00 uur. Het resterende geld komt ten Bovendien zijn er onderlinge goede aan het orgelfonds. Nederland is voorgekoemn 13.000 x 3750,- en dat, indien zulks in Wad- 48.750.000,-. dinxveen nodig zou zijn, dit Tijdens de pïanontwikkeling betekent dat we met een ui- werd door William Proper- terst ongezonde ontwikke- ties BV en MAB Projectont- ling bezig zouden zijn, wikkeling BV meegedeeld n --J- - dat een huur van 300,- niet haalbaar is en moet worden verhoogd tot 325,- per m2. Dit levert een extra investe ringsbudget op van 13.000 x rende kosten 25,- gedeeld door 8% - f 4.054.529,-. Dit betekent een 4.062.500,-. Er is dan sprake prijs per m2 van 166,- per van een totaalbudget van m2. Deskundigen hebben mij 52.812.500,-. verzekerd dat hiervoor, als Voor zover bekend is op geen vuistregel, maximaal 100,- tot 125,- per m2 gerekend wordt. ruim 4 miljoen gulden méér Verder valt op geen enkele manier terug te vinden dat het werkelijk om ruim 24.000 m2 gaat. Nameting op de plantekening levert een maximaal oppervlak aan bestrating van het openbaar WADDINXVEEN - Tot het einde van deze maand zijn in het Waddinxveense gemeen tehuis nog paspoorten ver krijgbaar tegen een voordelig tarief. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoorten plaats in een zeer korte periode voor de zo mervakantie. De drukte - en daardoor na tuurlijk ook de wachttijden voor de burgers - voor de balie van de afdeling Publieksza- ken neemt dan behoorlijk toe. De openingstijden van deze afdeling zijn sinds kort ver ruimd. Om een verdere sprei ding te bewerkstelligen van de aanvragen om deze pas poorten, heeft de gemeente Waddinxveen sinds enige ja- ren een verschil aangebracht hof'. (Foto: Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen), in de tarieven. Op 1 april worden de tarieven voor paspoorten verhoogd in verband met het ingaan van het zomertarief. Dit tarief wordt geheven tot 1 septem ber 1996. Tbt vrijdag 29 maart zijn de i tegen het oude (winter)tarief. De Europese reiskaart kent geen verschillende tarieven. De winter- en zomertarieven voor de paspoorten in 1996 zijn als volgt: paspoort perso nen boven 16 jaar 92,- (in de zomer 104,-); paspoort jeugd onder 16 jaar f 80,- (f 89,-), zakenpaspoort 121,- (f 134,-) en Europese reiskaart zelf al kinderen. 35,- (blijft 35,-). Het was een zeer geanimeer- magzijn. Deskundigen hebben mij verklaard dat dit in verge lijkbare situaties nog nooit in de extreem toenemende wen sen en eisen van ing. W. Persy, directeur van William Proper ties BV. De Nieuwe Passage is een PPP! Voor mij betekent dat ’Passage’s Puinhoop van Per sy’: gauw de spijsfabriek ko pen, markante raampartijen slopen en muren omgooien. De Passage heeft nu ook in werkelijkheid zijn puinhoop. Het is niet zo gek dat er nu al in de ruïnes van een fabriek van bakkerijgrondstoffen de eerste ratten gesignaleerd zijn. Gemeentebestuur, ge meenteraad, waar bent u nu? Wij hebben u toch gekozen om onze belangen te behartigen? Het kan toch niet zo zijn dat wij bij de herdenking op za terdag 4 mei onze oorlogsdo den en verzetshelden gaan ge denken tegen de achtergrond van de door ratten besnuffel de puinhopen van ing. W. Per sy? R. DEBRUIJN leplaan 137 Waddinxveen ASSEN/WADDINXVEEN - Scouting Nederland gaat nieuwe initiatieven ontplooi en om kinderen uit asielzoe kerscentra (AZC) te betrek ken bij haar activiteiten. De kinderen kunnen dan deelne men aan scoutingbijeenkom- sten. Ook zal in samenwerking met het Rode Kruis deze zomer een tiendaagse worden geor ganiseerd voor alleenstaande minderjarige asielzoekers, jongeren en scoutingleden. De nieuwe initiatieven vol gen op het succes waarmee in de provincie Drenthe een jaar lang een proefproject heeft gedraaid. In totaal namen ruim driehonderd kinderen van asielzoekers deel aan di verse scoutingsbijeenkom- sten en andere activiteiten. De kern van het project, waarvan de resultaten vorige week dinsdag in Assen be kend zijn gemaakt, is om jon geren in direct contact met el kaar te brengen door ze sa men activiteiten te laten on dernemen. Ook leerde de scoutingjeugd de asielzoekersjongeren beter kennen en accepteren. Er zijn veel vriendschappen tussen de verschillende kinderen ge sloten. b.v.o. Nee, veel groter. Want Willi am Properties-MAB hebben een eigen onderzoek gedaan Persy van William Properties leidt dan wanneer ze alleen naar wat in Waddinxveen BV dankbaar voor de onstane als tegenstanders proberen wenselijk en mogelijk zou zijn duidelijkheid! aan elkaar te ‘verdienen* in Werkqroep 'Passage Rond- plaats van samen méér te ver- qu^/ dienen. ■fEcc uiiinnnrc In Waddinxveen wordt dat 5“ ïïïlïï® ook geprobeerd met ’De Nieu we Passage Het verschil met een echte PPP-constructie is, dat de gemeente en wij, inwo ners, er helemaal niets aan verdienen, maar er alleen op moeten toeleggen. Projectontwikkelaar William Properties komt het Gouwe- dorp binnen, koopt de spijsfa briek van C.P. Broer BV en dicteert. Het college van Bur gemeester en Wethouders, on ze dagelijkse belangenbehar tiger, is volgzaam en blijft morbide tegemoet komen aan Het gaat met name om een der) dat het redelijk is de inhoudelijk oordeel en de on- U derbouwing daarvan. Ik grondkosten maak mij er ook zorgen over dat Twijnstra en Gudde, voor zover mij bekend, nog geen enkel contact opgenomen heeft met maatschappelijke groeperingen in Waddinx veen. WADDINXVEEN - De biljartclub ’Onder Ons’ in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) bestaat 25 jaar. Dat wordt vrijdagavond 8 maart gevierd met een receptie en een feestavond. ding dan op 8.735 m2 b.v.o. op basis van 1998. Per brief van 9 oktober 1995 meldt William Properties- De vorige week in het Week- MAB zonder uitleg dat dit ge- blad voor Waddinxveen gepu- tal inmiddels is verhoogd bliceerde brief van project- naar 9.500 m2 b.v.o., kenne- ontwikkelaar ing. W. Persy, lijk op basis van de behoefte directeur van William Pro- in 2005. perties BV, over de geplande Inmiddels weten we dat ’De grootte van het hoofdwinkel- Nieuwe Passage’ in totaal zal centrum, bevestigt ons ver- bestaan uit ruim 13.000 m2 moeden dat het boodschap- b.v.o, te verhogen met de niet pencentrum ’De Nieuwe Pas sage’ meer dan 16.000 m2 b.v.o. groot moet worden. Dat is aanmerkelijk omvang- de geplande uitbreiding J- 1 - dubbeld. Dit alles heeft zich onder de ogen en deels met medewer king van het college van Bur gemeester en Wethouders voltrokken en dreigt werke- WADDINXVEEN - Vrijdag morgen 1 maart heeft juf frouw Marian Bons in de peu- paspoorten nog verkrijgbaar terspeelzaal ’Kabouterhof’ af- r scheid genomen van haar peuters. directeur van William Pro perties BV, over de geplande centrum, bevestigt ons ver- cipe de afspraken tot stand tussen William Properties- MAB en de gemeente. De ge meenteraad gaat akkoord. Een plan voor de ontwikke ling moet in september-okto- ber 1995 op tafel liggen. Dat gebeurt ook, maar niet voor een uitbreiding met 5.000 m2 hun verstrekte gegevens. Merkwaardige conclusie: on danks het lage niveau van zijn schrijven, zijn wij ing. W. BV dankbaar voor de onstane 't i GAMHTIEBEDWJF Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J NOORDKADE 24 - 2741 EV WADDINXVEEN TEL: 0182-612588 - FAX: 0182-611219 NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HÉT carrosSeriebedrijf 4 V-i

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19