Eerste team Kwiek tweemaal in actie Korbis wint Doorns strafworpenfestival Limietpoqmq voor Olympische Spelen Incompleet Flyers verliest van Blitz Koploper W. Hennink handhaaft zijn positie Waterpolodames van Gouwestaete redden het niet Flyers houdt schooltoernooi Volle winst Korbis B3 Conditietest voor lopers Eerste plaats voor jeugd- turnster Berlinda Verweij Jan Kersbergen alleen bovenaan Be Fair wint van Rijnstreek Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” Naturistische zwemwed strijden Verlies Al-jeugd van Waddinxveen Al-jeugd van WSE scoort driemaal PAGINA 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAART 1996 WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN D1 ZONDAG 10 MAART. 19.00 UUR: GOUWESTAETE 1 - ALLIANCE 1 loper in de competitie 2. 3. van een van kon ook trainer-coach Martin Pronk niet aanwezig zijn, doch ook hier was uitstekend in voorzien in de persoon van rant voor spanning en sensa tie. Beide ploegen zijn zeer De mooiste wedstrijd van het weekend was die tussen een selectie van Flyers meisjes junioren en kadetten tegen de selectie meisjes kadetten van de Kern Den Haag. Hier was sprake van jeugd- basketbal op hoog niveau. Het was een snelle wedstrijd, waarin met veel overleg werd gespeeld. Hierdoor kwamen er veel fraaie scores. De selec tie van Flyers bleek de betere ploeg en won met 61-51. wat onwennig ging de jeugd goed van start. 16. A2 verloor de laatste wed strijd in de zaal bij Sagitta met 14-9. In de 12 wedstrij den die zij speelden behaalde ze 2 punten en scoorden 53 punten, maar kregen er aan- X KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN Remise was er voor good-old A. Versluis, T. Goor, C. Alblas en J. Smit. In de kelder van de schaakdivisie werd J. van Sandijk aan de strop gehan- Op de brug kreeg Berlinda 8.50. Haar balkoefening was goed uitgevoerd. Ze haalde hiervoor de hoge score van 9.50. Met ben prachtige vloer- oefening besloot ze haar wed strijd. Met 9.40 werd haar to taal 35.35 punten. Met dit puntentotaal werd Berlinda Verweij eerste en mocht ze de gouden medaille in ontvangst nemen. Ook haar ploeggenotes Sabine Harmes en Saskia van Dijk turnden met respectievelijk een totaal van 32.20 en 32.30 een goede wedstrijd. DOORN/WADDINXVEEN - In de voorlaatste wed strijd van de zaalcompetitie heeft Korbis-korfbal een waakster’ van Karin Kuipers, opende brutaalweg de score (0-1), doch Damixa-Ravijn kwam terug tot 1-1. In de tweede periode scoorde Wendy de Frankrijker uit een viermeter 1-2. Doch nadat Het Ravijn weer op gelijke wordt, er geen gelijk spel mo gelijk is, een aanval maxi maal 30 seconden mag duren en er aanzienlijke technische en fysieke kwaliteiten van de spelers en speelsters ver langd worden. WADDINXVEEN/ AMERSFOORT 10 te verslaan. E. Philipse kon eveneens zijn hoge positie consolideren door H. Smits- kamp geen kans te geven. Laag in de top-10 een punten- deling tussen W. van de Hoek en L. Willemen. J. Muit moest in A. Kardol de sterk ste erkennen. In de subtop winst voor T. Kuiper, T. van Bruggen en L. Ellers tegen respectievelijk A. van Nieu- kerke, H. Reus en T. Wiers ma. In het middengedeelte blijft N. Dannis het goed doen. Nu werd L. van de Haven het slachtoffer. Aan de positieve kant bleven verder J. Stam, A. van de Starre, H. van Offe ren en F. Ritter tegen respec tievelijk J. van de Heiden, E. Ket, J. van Oort en H. Brink horst. Het doel van het schooltoer- nooi is dan ook om de jeugd in contact te brengen met bas ketbal. Niet door te kijken, maar door te doen. Ook is het toernooi een mooie gelegen heid voor ouders en andere belangstellenden om kennis te maken met deze fantasti sche sport. Tijdens de beide toemooida- gen zullen bestuursleden en leden van de technische com missie aanwezig zijn voor het geven van inlichtingen. van de Ent (2), Yvonne Visser (2), Frits Visser en Esther Visser tekenden voor de doel punten, die resulteerden in een 14-16 stand. Korbis speelde daarna de wedstrijd goed uit. Jaco Wi- neke zorgde met een af standsschot en een leep balle tje dichtbij de korf voor 14-18. Twee tegendoelpunten van het laag geklasseerde Doorn konden niet verhinderen dat Korbis uiteindelijk de punten mee naar Waddinxveen nam. De Waddinxveners staan na deze zege op de derde plaats in de landelijke derde klasse. AALSMEeR/WADDINXVEEN - Tijdens de zaterdag 2 maart in Aalsmeer gehouden eerste voorronde voor het Nederlands kampioenschap C-lijn heeft de Wad- dinxveense jeugdturnster Berlinda Verweij beslag gelegd op de eerste plaats. Met die gouden positie heeft ze zich geplaatst voor één van de plaatsings- wedstrijden komend voorjaar. LEEDS/WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoopse Gouwestaete-zwemmer Mark van der Zijden heeft za terdag 24 en zondag 25 februari in het Engelse Leeds een limiet poging gedaan voor de Olympische Spelen in het Amerikaanse Atlanta. Voor deelname aan de estafetteploeg 4x200 meter vrije slag ligt voor hem een ticket binnen handbereik. Zaterdag stond voor Mark van der Zijden de 200 meter vrije slag op het programma. Hiervoor moest hij vormbe houd tonen. Tijdens de EK in Wenen, afgelopen zomer, had hij op deze afstand een heel goede tijd neergezet Nu moest Mark van der Zij den onder de 1.54.0 zwem men. Zijn eindtijd was 1.52.62. Deze tijd, waarmee hij vormbehoud toonde, was laatste kans. In het middenspel lag de winst van een toren door een combinatie voor de uitdager voor het oprapen, maar door onnauwkeurigheid werd dit evenwel verzaakt. Na die passage vond de koploper het welletjes en met een profes sioneel slot kon hij zijn tegen stander de verdiende neder laag toeschrijven. T. van de Oord bleef in het goede spoor en steeg zelfs van de derde naar de tweede plaats door nu met de zwarte stukken de dit seizoen tegen-gen door H. Stouten, vallende kampioen B. Jansen WADDINXVEEN - In de laat ste wedstrijd van dit zaalsei- zoen behaalde het B3-jeugd- team van Korbis-korfbal de volle winst. In Ridderkerk te gen Sagitta was het een een tonige vertoning. Een veel sterker Korbis viel aan, miste maar scoorde den, scoorde 43 maal, kreeg i en heeft nog altijd theoretisch een kansje op een (gedeeld) kampioen schap. Dat is pas echter over twee weken bekend. Al heeft nog één kans om punten te pakken in deze competitie. Zaterdag spelen zij thuis tegen Meervogels, de absolute koploper. Zaterdag verloren zij met 12-7 thuis van Valto. F1 speelde opnieuw een goe de wedstrijd en won met 1-3. Ze zijn glansrijk kampioen geworden met ruim 100 doel punten. Kampioen BI won de laatste wedstrijd in Ridder- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden de water- poloteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Dames 1 luk te het niet, om allerlei uiteen lopende redenen, om één of meer punten weg te halen bij Damixa-Ravijn (Nijverdal). Het werd uiteindelijk 8-13. Heren 1, heren 2 en dames 2 moesten aantreden bij DZV (Delft). Hier wonnen de heren met respectectievelijk 10-4 en 8-4. Dames 2 verloor met 6-4. Zaterdag reisden de dames van Gouwestaete 1 af naar Nijverdal voor de strijd om de derde plaats tegen Damixa- Ravijn. Thuis werd twee we ken geleden met 6-4 gewon nen, zodat de Waddinxveen- sen vooraf best een kans za gen ook in het oosten een goed resultaat te halen. Ook het feit dat Hellen Boe- ring, die uitstekend werd ver vangen door Yvonne Rusman, Heiden zijn ploeg weer in het juiste spoor heeft kunnen zet ten. De ploeg staat nu met 18 pun ten op een verdienstelijke zesde plaats en hoeft zich ze ker geen zorgen te maken over degradatie, dit in tegen stelling tot vorig j aar, waar de heren tot de laatste wedstrijd moesten ’knokken’ om niet te degraderen. De heren van Gouwestaete 2 wonnen weliswaar met 8-4 van DZV 2, doch de ploeg van Hans Bontekoe liep nogal wat schade op. In eerste plaats verloren zij keeper Erik van Beek met een vinger uit de kom en daarna moest Mark ter Braake met een scheurde wenkbrauw eveneens naar het ziekenhuis. Voor heren 2 van Gouwestae te scoorden Remco de Fran- Heren 1 speelde tegen Blitz geen goede wedstrijd. Blitz haalde uit de laatste acht wedstrijden veertien punten en had niet veel moeite met Flyers. De Waddinxveners traden niet geheel compleet aan. Vooral de schutters wer den gemist. Blitz nam ongemerkt een voorsprong van een achttal punten en daarna bleef deze marge gehandhaafd. Flyers probeerde er van alles aan te doen, maar er werd kleurloos gespeeld, waardoor er geen verrassingen mogelijk waren. Beide teams bleven om en om scoren, zodat de marge niet groter werd en er - voor de toeschouwers - nog enige spanning aanwezig was. De einduitslag werd 68-82. Top scoorder was Mark van Es met 20 punten. Heren 4 kon geen revanche nemen op de eerder met klein verschil verloren wedstrijd tegen Guards. Ook nu trok Guards aan het langste eind. Deze keer kon Flyers er al leen de eerste helft een span nend gebeuren van maken. De tweede helft ging minder en zo kon Guards de twee punten mee naar huis nemen. Als laatste werd J. Brobbel onder de tafel gespeeld door U. Beerends, die na een stuk winst in het middelspel de partij fraai tot een winnend slot wist af te ronden. In de Rotterdamse schaak- competitie moest WSV-5 thuis een nipte nederlaag te gen Papendrecht 3 slikken (uitslag 3, 5-4, 5). Het vlagge- schip van WSV kan maan dagavond bij winst of gelijk spel tegen tegenstander Schiebroek-WR 2 de kampi- oensvlag hijsen en promove ren naar de eerste klasse van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB). De Waddinxveense zusjes Berlinda en Maijoleine Ver weij, turnend bij Pro Patria (Zoetermeer), zouden beiden aan deze wedstrijd deelne men omdat ze eerder dit jaar regiokampioen zijn gewor den. Marjoleine kon echter wegens een elleboogblessure niet meedoen. Berlinda Verweij kwam in Aalsmeer uit in de categorie junioren (13-15 jaar). Ze be gon met de sprong en kreeg 7.95 voor haar overslag (maximaal te behalen score voor deze sprong is 8.50). WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Flyers- basketbal heeft verloren van Blitz. Heren 4 redde het niet tegen Guards. Alleen meisjes-kadetten 2 zorgde voor een thuisoverwinning. De partij van de avond was die tussen uitdager H. van Woudenberg (tweede op de ranglijst) en koploper W. Hennink. De witspeler kwam bijzonder slecht uit in de ope ning, wat gelijk tot de kracht en grote vorm van de koplo per kon worden toegeschre ven. krijker (3), Anton Heiden (2) Na tien zetten leek het al een en Leon Groen, Marco Kraak hopeloze stelling voor H. van en Wilfred Bontje. Woudenberg, ware het niet Gouwestaete-dames 2 verloor dat hij bleef vechten voor zijn nipt met 6-4 van DZV 1, waarbij het praktisch onmo gelijk geworden is een betere eindklassering te behalen dan de derde plaats van on der. Voor Gouwestaete 2 scoorden Wendy van Berkel (3) en Astrid Cornelissen. De bondsteams van Gouwes taete spelen komende zater dag 9 maart uitwedstrijden. Heren 2 speelt om 18.15 uur tegen LZ’86 in Leiden (Vijf- meibad), dames 1 speelt om 19.15 uur tegen De Ham 1 in Wormerveer (Watering), he ren 1 speelt om 21.15 uur te gen Merwede 1 in Dordrecht (Aqua Pulca) en dames 2 ten slotte speelt om 21.15 uur te gen De Ham 2 in Wormerveer (Watering). WADDINXVEEN - Tijdens de 23e ronde van de huis houdelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV waren er geen problemen voor kop loper W. Hennink, die zijn belager gemakkelijk op verlies wist te zetten. Opvallender was dat wel acht spelers met de zwarte stukken hun partij winnend wisten af te sluiten. WADDINXVEEN - Zaterdag konden de jeugdelftallen van Waddinxveen-voetbal einde lijk weer de ontdooide groene mat op. De Al-junioren verlo ren thuis met 1-6 tegen Siveo Al. BI, dat weliswaar door een groot aantal blessures was gehandicapt, werd met maar liefst 2-12 afgedroogd door een zeker spelend Flore ant BI. Cl deed zijn best maar ver loor in en tegen Linschoten met 2-1. Dl, dat nu wat lager is ingedeeld, kan de rest van het seizoen wat serieuzer partij geven. Tegen Nieuwer- kerk D5 werd alvast een 3-6 overwinning gepakt. El moest het opnemen tegen Be Fair E2. Met de rust was het 1-1, maar daarna werd met mooi en spannend voet bal afgestevend op een ver diende 5-3 overwinning. De meisjes-junioren Waddinxveen brachten bezoek aan de dames WSE. Terug in het eigen sportpark ’de Sniep’ werd in de fraai verbouwde kantine de 0-2 overwinning gevierd. BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Volgende week woensdagavond 13 maart begint de Boskoop se atletiekvereniging AV ’47 weer met de super prestige 3km 1996. De superprestige is een con ditietest over 3.000 me ter voor lopers en loop ster met enige ervaring. Per kwartaal wordt er één conditietest gelopen. Elk deelnemer ontvangt een kaart waarop de gelo pen tijden kunnen wor den bijgehouden. Aan het eind van het jaar is aan de hand van de gelopen tijden te controleren of de vele trainingsarbeid vol doende resultaat heeft opgeleverd. WADDINXVEEN/GOUDA - Het eerste team van Kwiek, uitkomend in de eerste klasse promotie, kwam afgelopen week tweemaal in actie. Eerst moest het een inhaal wedstrijd spelen tegen Vrien- denschaar-5 (Gouda). Kwiek-1 had er geen enkele moeite mee want het won af getekend met 10-0. Cees Vos, Ronald Verboon en Wim van Wageningen bleven dus ieder ongeslagen. De tweede wedstrijd van Kwiek-1 betrof een uitwed strijd tegen Gouda-1, dat kop loper in de competitie is. Uitslag 37-51. Topscoorder was Aad Glasbergen met 12 punten. Meisjes-kadetten 2 is in vorm. Dit is ook te merken aan de uitslagen. Er wordt re gelmatig gewonnen, maar het voornaamste is dat er leuk basketbal wordt gespeeld met veel scores. Ook nu weer. DAS kreeg totaal geen greep op de wedstrijd. Met snel aan vallend spel werd DAS in de verdediging gedrukt. De eer ste helft wat minder, maar ze ker in de tweede helft. Via 25- 18 ruststand werd uiteinde lijk met 65-34 gewonnen. Topscoorders waren Joyce Kars, en Meike Vierstra, elk met 19 punten. WADDINXVEEN - Voor de jeugd van WSE-voetbal was zaterdag 2 maart dé eerste competitiewedstrijd na de te lange winterstop. Al dan niet veel kansen, -J. -j ook viermaal. De tegenstander en hekke- sluiter in de competitie kwam niet tot scoren toe. B3 behaal- De superprestige 3km wordt gehouden op de at letiekbaan van AV’47 aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. De start is om acht uur. Inschrijven kan vanaf half acht in de kan tine van AV’47 en is gra tis. Douches en kleedge- legenheid zijn aanwezig. Gestart wordt in series van 10-15 personen en gaat over 10 ronden. De series worden ingedeeld naar tijd zodat iedere lo per op zijn of haar eigen niveau kan presteren. Deelname staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke condi tie. Omdat ook bij prestatie- lopers het competitie-ele- ment niet ontbreekt, is het mogelijk deel te ne men aan een klassement om de superprestige 3km beker voor 1996. Er zijn vier categorieën: dames, heren en heren-vetera- nen I en II. Per categorie zijn medail les en bekers beschik baar. Om in aanmerking te komen voor dit klasse ment moet aan drie van vier lopen worden deelge nomen. Voor elke deelnemer die aan minimaal drie lopen heeft meegedaan is, aan het eind van het jaar, een medaille als beloning be schikbaar. Voor inlichtin gen over de superprestige 3km kan men bellen met Jan van der Meij, tel. 0182-616204. WSE D2 kende een vliegende start tegen Moerkapelle D2. Het werd een regen van doel punten. WSE scoorde negen- merkelijk meer te verwerken, maal, Moerkapelle redde de eer en scoorde eenmaal tegen. Het pas opgerichtte WSE D3 deed het prima tegen Soccer Boys D5. Er werd met 3-3 ge lijkgespeeld. Voor WSE El stond de plaatselijke derby tegen Be Fair El op het pro gramma. Een wedstrijd met altijd een apart tintje. Het werd een leuk duel waar in WSE de punten uiteinde- verdiende zege van 16-18 behaald in en tegen Doorn. lijk mee naar huis nam. Het werd 1-2. Pim Verlaan ste kende voor beide WSE-tref- fers. WSE E2 speelde met 3-3 Het scoreverloop en de hoogte - ttervan werden sterk beïnvloed door de scheidsrechter, die maar liefst 17 strafworpen verdeelde over beide ploegen, terwijl er allerminst sprake was van een harde wedstrijd. Korbis kwam moeizaam uit de startblokken en moest de eerste score van de wedstrijd aan Doom laten. De eerste aan Korbis toegekende straf- worp werd niet benut, maar door een afstandschot van Yvonne Visser kwam Korbis toch op gelijke hoogte met de Utrechtse tegenstrever (1-1). Zowel Korbis als Doom voer den uitsluitend door middel van strafworpen de score op tot 5-4. Voor Korbis wisten Jaco Wineke (2) en Frits Vis ser vanaf tweeënhalve meter de korf te vinden. Na twintig minuten spelen trok Korbis het initiatief naar zich toe en wist de achter stand om te buigen in een 5-8 voorsprong door Mark van den Brink (2), Esther Visser en Jaco Wineke. Korbis en Doom kwamen door het veel vuldig toekennen van (discu tabele) strafworpen door de scheidsrechter niet toe aan goed veldspel. Doelpunten van Mark van den Brink (af standsschot) en Jaco Wineke (strafworp) zorgden ervoor dat er met een 8-10 stand in het voordeel van Korbis de rust gehaald kon worden. Na de pauze wist Korbis de voordelige marge van twee doelpunten te consolideren. Korbis gokte vooral op het af standsschot en speelde wei nig op de doorbraak. Ellen v Zon dagmiddag 10 maart j worden door de landelijke naturisten federatie (NFN) zwemwedstrijden gehouden in Amersfoort, waaraan ook wordt mee- gedaan door de Waddinx- veense naturistische zwemvereniging ‘Puur Natuur'. De twintig Wad- dinxveense deelnemers zullen starten op de di verse zwemslagen en in verscheidene leeftijdsca- WADDINXVEEN - Dick Dros, Wim Slingerland jr. en Tïne Valenkamp scoren alle drie een gemiddelde boven de 137 punten bij de Waddinx veense sjoelers (Alberdingk Thijmlaan). Jan Kersbergen gaat alleen aan de leiding in de klasse A. Op de tweede plaats staat Dick Dros (137.356). De ande re standen zijn: 3. Wim Slin gerland jr. (137.278), 4. Tine Valenkamp (137.257), 5. An dré van Gemeren (136.378), 6. Cees Kuipers (133.189), 7. Henk van Beek (132.370), 8. T. van Leeuwen (132.057), 9. Dirk Jan van Drunen (131.056), 10. Teus Visser (129.280), 11. Ed den Drijver (128.500), 12. G. Renesse (128.220), 13. Frans Bouw meester (127.825), 14. Pascal van Gils (127.230) en 15. B. Brouwer (127.100 punten). Klasse B: 1. Frans Botger (126.644), 2 M. Renesse (126.520), 3. Trudi van Dam (125.100), 4. Peter van Leeu wen (125.075) en 5. Kees Slingerland sr. (124.912 pun ten). Klasse C: 1. Cor van Gils (115.330), 2. Dirk Faas (114.700), 3. Jan Olie (113.744), 4. Cor Kersbergen (111.578) en 5. Marius Kers bergen (110.930 punten). tevens goed voor een tweede plaats in het eindklassement. Dit houdt in dat zijn tijd ge zwommen tijdens de Europe se kampioenschappen, geldig blijft. Op dit moment is het de tweede tijd van Nederland. Met het oog op een estafette ploeg op de 4x200 meter vrije slag ziet het er voor Mark van der Zijden dus heel goed uit en ligt een ticket voor de Olympische Spelen binnen handbereik. Zondag heeft de Boskoopse zwemer de 200 meter wissel slag gezwommen. Op dit nummer bereikte hij tijdens de EK de finale. Nu werd hij tweede in een tijd van 2.05.67. Deze tijd is nog niet voldoen de voor een persoonlijke li miet. In juni zal Mark van der Zijden opnieuw een poging doen om dan de limiettijd van 2.03.72 te zwemmen. Op dit moment ligt hij goed op schema en heeft de Gou westaete-zwemmer nog enke le maanden om zich definitief te plaatsen voor de Olympi sche Spelen komende zomer in Atlanta. Tijdens de verkiezingen tot zwemmer van Nederland van 1995 is Mark van der Zijden bij de heren zwemmers ge deeld derde geworden, achter Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband. Deze plaat sing is voor de Boskoper een mooie opsteker. WSE Al kreeg Woerden Al op bezoek. De Waddinxveners de 15 punten uit 10 wedstrij- wisten driemaal te scoren. In d J~ 'lo 1 1 alle gevallen speelde de 33 punten tegen Woerdense goaly een hoofd- -,X"J - rol. Driemaal ging de doel man in de fout en driemaal strafte WSE dit af met een treffer, waardoor de einduit slag 3-0 werd. WSE A2 ging op bezoek bij Rohda Al. Zij deelden de pun ten (2-2). Voor de meisjes-ju nioren van WSE waren de ju nioren van Waddinxveen we derom te sterk. De punten gingen door een 0-2 overwin ning mee naar Waddinxveen. WSE Dl leverde een prima prestatie door een 2-2 eind stand neer te zetten tegen na- jaarskampioen Soccer Boys kerk bij Sagitta ruim met 2- Dl. Robin Bruystens en Zou- ad Assoulymani vonden het net. Kwiek-1 kwam er helaas niet aan te pas. Er werd met 8-2 verloren en alleen Wim van Wageningen wist een single te winnen. Samen met Ro nald Verboon won hij ook de dubbel. Kwiek-2 en Kwiek-5 komen uit in dezelfde competitie en moesten tegen elkaar spelen. Kwiek-3 bleek de sterkste door met 7-3 te winnen. Bij Kwiek-3 wonnen Addy de Wit (3), Leon Bouwman (2) en Dennis Pronk. Bij Kwiek-5 werden de punten gescoord door Herman Simons (2) en Henny van de Meulen. gelijk tegen Spirit E3. Voor WSE E3 was De Jodan Boys E6 te sterk. Het goed spelen de De Jodan Boys won ver diend met 0-5. WSE E4 moest eveneens met een nederlaag genoegen ne men. De tegenstander was Floreant E6, dat met 5-1 de wedstrijd wist te winnen. WSE F1 startte sterk. Met vlagen waren er leuke combi naties te zien van de 7-jari- gen. Hierdoor liep Nieuwerkerk F2 achter de feiten aan. De 3-1 winst voor W.S.E. was dan ook zeker verdiend. WSE F2 ging op bezoek bij ONA F3. Het bleef 0-0. WSE F3 speelde eveneens gelijk. Zij speelden tegen Floreant F4 en het werd 3-3. De meisjespupillen I kozen voor de aanval, maar kregen de bal niet tussen de palen. Een uitval van de meisjes van Stolwijk bleek genoeg voor de volle winst. Tegen de verhou ding in ging de winst met 0-1 naar Stolwijk. De meisjespu pillen II konden weinig in brengen tegen de pupillen III van Nieuwerkerk. Zij sneeuwden met 1-7 onder. aan elkaar gewaagd. De wedstrijd begon matig. De ploeg van trainer-coach An ton Heiden was duidelijk de betere ploeg, maar het verzil veren van de kansen vorm den' een probleem. Hierdoor werd de eerste periode afge sloten met een 0-0 tussen stand. Vanaf de tweede periode bleek dat de Gouwestaete-he- ren duidelijk de betere ploeg was. Langzaam maar zeker werden meer kansen benut. Door doelpunten van Cees Boonstoppel (2), Mare Mom- mers en Remco Overdam was de stand halverwege de wed strijd 1-4. In de derde periode mocht DZV, even iets terugdoen, maar het waren de Gouwes- taete-heren die de wedstrijd dicteerden. Vooral de verdedi ging van de heren draaide goed. DZV had geen duidelijk antwoord op de sterke pres sing van de Gouwestaete-he- ren. In deze periode waren het Mare Mommers (2), Jaco van Tol en Jeroen van Tol die de Gouwestaete op een voor sprong brachten van 3-8. De wedstrijd was gelopen. De vierde periode was een formaliteit. Het waren Cees Boonstoppel en Remco de Frankrijker die de wedstrijd bepaalden op 4-10. Alles lijkt erop dat trainer-coach Anton WADDINXVEEN - De eerste wedstrijd na de veel te lange winterstop heeft Be Fair- voetbal een dik verdiende 3-0 overwinning op het bezoeken de Rijnstreek gebracht. De matig spelende Waddinx veners, die met 31 punten uit 14 wedstrijden de hoofdklas se in de KNVB-afdeling Gou da aanvoeren, gaan komende zaterdagmiddag op bezoek bij Sportief. Tegen Rijnstreek werden al na twee minuten herinnerin gen opgeroepen aan de uit wedstrijd, die in een 7-3 over winning eindigde voor de Waddinxveners. Op dat moment braken na melijk drie spelers van de gastheren uit, waarbij Ri chard Karsten langs de rech- terzijlijn opkwam. Met een zuivere bediende hij de vrij voor het doel staande Majid Darazzi en deze liet zich deze kans niet ontnemen. De toeschouwers gingen er nu even echt voor zitten, want dit zou waarschijnlijk het begin zijn van een ook in cijfers uit te drukken grote zege. Niets was echter min der waar, want tot de rust werd er niet meer gescoord. Erger nog, er werden nage noeg geen kansen meer gecre- eerd en de thuisploeg ging steeds meer achteruit in plaats van vooruit spelen. In de rust had trainer Arie van der Laan zijn spelers ze ker op het hart gedrukt om meer doelpunten te gaan ma ken. Binnen één minuut na de hervatting ging aanvoer der René Minnee er op de rechtervleugel vandoor en zijn pass vanaf de achterlijn kon door William Hoogeveen doeltreffend worden afge rond. Ook nu lieten de spelers van Be Fair zich weer terugzak ken en werden nagenoeg niet meer gevaarlijk voor het doel van de bezoekers. Na een half uur spelen werd het dan toch nog 3-0 door René Minnee. van Hooft, de voorsprong uit naar 2-4. Het Ravijn kwam nog terug tot 3-4, doch Gillian van den Berg bracht vlak voor het ein de van de tweede periode, met een fraaie achterwaartse bal, Gouwestaete op een 3-5 voorsprong. Toen was kenne lijk de maat vol voor het arbi trale duo. Dit konden zij Da mixa-Ravijn niet aandoen: thuis verliezen. Begin derde periode, er was in feite nog geen bal gespeeld, bezorgden zij Gillian van den Berg haar derde P-tje en was het hek van de dam. nietaanwezig kon zijn, baar- Binnen geen tijd werd de 3-5 de hen weinig zorgen. Helaas voorsprong van Gouwestaete omgezet in een 8-5 voor sprong voor Het Ravijn. As trid Coene verzilverde nog een viermeter (8-6), doch Da- teammanager Adri Bereken- mixa-Ravijn sloot deze perio- kamp. de af met 10-6. Vol zelfvertrouwen begon In de vierde periode hervond Gouwestaete aan de wed- het team van Gouwestaete strijd en al gauw bleek dat zich enigszins. Angela Boon- het prima ging. Astrid Coene, stoppel scoorde 10-7, doch wederom aangewezen als ’be- Het Ravijn liep verder uit naar 12-7, alvorens Marion van Hooft met een fraaie boogbal 12-8 scoorde. Da mixa-Ravijn bracht de eind stand op 13-8. De Gouwestaete-heren moes ten zaterdag aantreden tegen DZV in Delft. Normaliter hoogte’ (2-2) was gekomen, staan deze wedstrijden ga- bouwd'e Gouwestaete, via x Mirjam Overdam en Marion tegorieën. ’Puur Natuur’ (tel. 1082- 616712) houdt iedere za terdag van 16.30 uur tot 18.00 uur naturistisch zwemmen in het zwem- bad ‘De Koommolen' in Zevenhuizen. Het zwem- men in de baden heeft meer een recreatief ka- rakter. Zo kan men een baantje trekken of mee- doen met een partijtje on- derwaterhockey. ’s Zondags kan men te- recht van 13.00 - 14.30 uur in zwembad ‘De Dil len' in Alphen aan den B Rijn en tevens van 16.45 - 18.15 uur in zwembad S ‘De Dolfijn1 in Maassluis. WADDINXVEEN - Voor de 21e keer houdt de Wad dinxveense basketbalvereniging Flyers haar jaar lijks schoolbasketbaltoernooi. Het toernooi op don derdag 7 en vrijdag 8 maart van 9.00 tot 18.00 uur in de sportzaal ‘De Duikelaar1 (Zuidplaslaan). Het toernooi staat open voor groepen 5, 6, 7 en 8 van de ba sisschool. Vorig jaar hadden maar liefst 46 teams (370 deelnemers) ingeschreven en daarmee is het toernooi op basketbalgebied één van de grootste in Nederland. In het verlengde van het schoolbasketbaltoernooi stelt Flyers jongens en meisjes tussen 7 en 10 jaar in de gele genheid enkele trainingen te volgen met ingang van don derdag 14 maart van 17.00 tot 18.00 uur in de sportzaal ‘De Duikelaar1. Basketbal is in Nederland een jonge sport, die door ie dereen beoefend kan worden. Het is een zeer aantrekkelij ke sport om naar te kijken, doordat er veel gescoord V KANAALSTRAAT 10 TELEFOON 0182 - 630332 KLACHTEN? DONDERDAG VOOR 17.00 UUR BELLEN!!! Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Vink Hypotheken Autobedrijf A. Boonstoppel jr. Noordegraaf Automobielbedrijf VX 8000 B.V. Autorijschool H. van Erk De Huizenbeurs B.V. Volvo Dealer Hooftman NVO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Van den Berg Zonwering

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23