WADDINXVE CDA wil in de Tweede Kamer praten over dood Gouwenaar -I® l>l - v i«| t s ^ACreatief SBfinhet riet Ernst en luim op culturele avond Scholierenkunst op de Dick Brunaschool I Crrtrrrhdn G E M E E N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN BOUWZAKEN BOUWZAKEN VOLKSGEZONDHEID VERGADERINGEN GROEN COLLECTEROOSTER WOONKRANT RUIMTELIJKE ORDENING VERKEERSZAKEN OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN WADDINXVEEN - Maandagavond werd door de cul turele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) voor de Waddinxveense senio ren in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een culturele avond gehouden, die werd verzorgd door de cabaretgroep ‘Spelen d’r wijs1 van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen uit Moor drecht. teerde scholieren kan zelfs re gelrecht gesproken worden va'n ‘modem art‘. Met potlood of penseel, op pa pier, in klei, met hout of met behulp van andere materia len: wekenlang stond kunst op de Dick Brunaschool met hoofdletters geschreven. Zo hebben de kinderen onder andere kennis kunnen ma ken met fotograferen, uitge voren. Zo stond een deel van het programma in het teken van de hedendaagse tijd met aandacht voor de gevaren van de ontbossing, de milieuver vuiling en de vervuiling van de zee. Het was een prachtige avond waarover een iedereen vol lof was. Voorzitter A. Both bena drukte in zijn slotwoord dat het programma hoogstaand is omdat het gezelschap een boodschap brengt aan de mensen. Voor een goed gevulde zaal werd het programma ‘Op zoek naar geluk1 afgewerkt. Een voorstelling die enorm veel applaus oogstte van het publiek, maar ook bewonde ring en grote waardering kreeg voor de fraaie kos tuums die door de leden zelf zijn gemaakt. Elk onderdeel dat werd opge voerd had weer andere cos- tuums. Het was een avond vol pret en jolijt. Maar er kwa men ook ernstige zaken naar RECTIFICATIE VOORDELIGE PASPOORTEN TOT 1 APRIL A.S. ratuur waarover de schrijf ster Marianne Noom aan de kinderen vertelde. Eind februari hebben ouders en belangstellenden uitge breid de resultaten kunnen bekijken tijdens een drietal expositie-avonden in de schoollokaties aan de Sper werhoek, aan het Zuidplashof en aan de Essengaarde. Op alle drie de vestigingen hebben ouders kunstwerken in de leslokalen en gangen be wonderd. Ook was er een- ex positie of tentoonstelling met materiaal, verzameld door ouders, ingericht. De christen-democraat wil onder meer een oordeel van minister H. Dijkstal (Binnen landse Zaken). Dit zei het Tweede-Kamerlid vorige week dinsdagmiddag in het tv-programma Middag Edi tie. Inmiddels zijn over deze zaak door het WD-Tweede-Ka- merlid Broos van Erp drie schriftelijke vragen aan de bewindsman gesteld over de omstandigheden waaronder de Gouwenaar is overleden en het onderzoek van de Rijksrecherche. legd door een ouder van de leerlingen, gips gieten bij beeldhouwer Josuah Onemu, plateel schilderen gedemon streerd door Trudie van Mou- rik, tekenen door Janny de Rijke, muziek met medewer king van een docente van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater, ballet, kantklossen gegeven door Marijke Rottschafer en lite- De aan drugs verslaafde Gou wenaar werd zaterdagmor gen 17 februari dood aange troffen in de berm van de Strandweg in Oud Verlaat, een buurtschap van de ge meente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Exact op dezelfde plaats waar twee politiefun- cionarissen van het disctrict Waag en Wiericke hem de avond ervoor uit de auto had den gezet. De lokatie ligt op vijftien kilo meter van de woonplaats van het slachtoffer en buiten het district van de betreffende agenten. De dienders beslo ten hiertoe nadat de man een aantal uren daarvoor voor grote overlast had gezorgd in de stationsrestauratie van het Goudse NS-station. CDA’er Frans-Jozef van der Heijden vraagt zich af waar om de betrokken agenten de dronken en verwarde Gouwe- naar rond negen uur ’s avonds in het verlaten recrea tiegebied van het buurtschap Oud Verlaat hebben afgezet. ‘De hulpverlening van de po litie is hier schromelijk te kort geschoten', concludeert hij. ‘De man was zoals ik heb begrepen van top tot teen be smeurd en lastig. Maar dat geeft de politie nog niet het recht de betrokkene zo maar ergens te dumpen. Voor die situaties zijn ze per slot van rekening opgeleid'. Volgens het CDA-Tweede-Ka- merlid hebben de twee poli tiefunctionarissen hun eigen straatje willen schoonvegen en het ‘vuil' bij een ander op de stoep gelegd. ‘Ze zijn dui delijk de weg kwijt geraakt en moeten hier op z’n minst op gewezen worden', vindt Frans-Jozef van der Heijden. Omdat er inmiddels meer meldingen van mensen zijn binnengekomen die zeggen op deze wijze door de Goudse politie te zijn behandeld, wil het Tweede-Kamerlid de kwestie op korte termijn in de Kamer aankaarten. De christen-democraat pleit voor uniforme regelgeving voor de politie over het be handelen van zwervers, drugsverslaafden, asielzoe kers en daklozen. De Goudse politie weigert elk commen taar op deze zaak. WADDINXVEEN - Bij de openbare Dick Brunaschool heeft de maand februari hele maal in het teken gestaan van ’kunst’ en alles wat daar zoal mee te maken heeft. Wie denkt dat er in Waddinx veen geen Eveline Swiddes, Anke Mensinks, Carla Ro- denbergs en Theo den Boons in spé rondlopen heeft het he lemaal mis. De leerlingen van de drie lo- katies van de Dick Bruna school zijn volop in de weer geweest met het bedenken en vormgeven van diverse crea ties. Bij sommige getalen- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De omstreden dood van de 37-jarige Goudse Hisdoestaan John Jad- doe, die vrijdagnacht 16 februari door twee Goudse agenten aan de Strandweg in Oud Verlaat is achter gelaten, moet als het aan CDA-kamerlid F.J. van der Heijden ligt binnenkort in de Tweede Kamer aan de orde komen. Pagina 3 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAART 1996 WEEKBLAD (0182)624 624 Sterrenlaan 1 het oprichten van een kerkgebouw Zuidplashof 9 Onderweg 24 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Brugweg 36 Ernst Casimirlaan 18 het oprichten van een berging Vaccinaties voor Jeugdigen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Aletta Jacobshoeve 14 Boekweitakker 37 Zuidkade184 Souburghlaan 19 het oprichten van een sirene-dakmast Zuidplaslaan 180-406 Noordeinde 115 het oprichten van twee woningen Troelstrahoeve 74 het oprichten van een tuinhuisje Coenecoop 93b Mercuriusweg 11 het oprichten van een kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen van een woning Overtoom 24 Binnengekomen kapaanvragen het oprichten van een sirene-dakmast Nic. Beetslaan 162-240 leplaan 89 Noordkade 64 Verleende kapvergunningen Groenswaard III Oranjelaan 6 Elzenhorst Schuberthof 61 Oostpolderweg Alpherwetering Klaverveld 1 11 tot en met 16 maart 1996 Nationaal Jeugd Fonds Dorpstraat 93 het onderheien van een terras Piasweg 1 U vindt de woonkrant op pagina 6 van dit weekblad. Voorbereidingsbesluit het oprichten van een woonhuis Zuidkade 93 het renoveren van de palenfundering de Akker 5 Zesde Tochtweg 4b Parkeerverbodzone A3-terrein Kam illeveld 1113 en 15 Thorbeckehoeve 14 het oprichten van een serre De volledige en exacte tekst van het verkeersbesluit ligt tot 18 maart 1996 l. Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de recep tie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Commissie I op dinsdag 12 maart 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Concept structuurschets Waddinxveen 2015 - Concept inrichtingsschets gebied Triangel - Voorbereidingsbesluit perceel Dorpstraat 162-164 Commissie II op woensdag 13 maart 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Noordkade 58, Pr. Bernhard laan 9, 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Mina Druckerhoeve/ Sterrenlaan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een winkel ruimte het oprichten van een voetgangersbrug en verkeersbrug het gedeeltelijk veranderen van een kantoor gebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage annex berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van drie woningen Prinses Irenestraat 28 en 30 Vondellaan 29 Brugweg 7 Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een schoolgebouw het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergöveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee bergingen 42 bomen in verband met herinrichting groen en herinrichting tot 30 km zone 4 iepen op parkeerterrein in verband met zwamvorming 10 bomen (deze worden vervangen door andere bomen) 23 bomen (deze worden vervangen door andere bomen) 1 ceder 1 lijsterbes Binnenkort vervolgt de Gemeentelijke Gezondheidsdienst (GGD) Midden- Holland afdeling Jeugdgezondheidszorg het vaccineren van de negenja rige kinderen (geboren in 1978) in de gemeente Waddinxveen. Deze vacci naties vinden op vijf middagen, verspreid over het gehele jaar plaats. De tweede vaccinatiemiddag is op dinsdag 12 maart 1996 in de openbare Dick Brunaschool, Sperwerhoek 6. Op dinsdag 12 maart 1996 zijn de kinderen van postcode 2741 MKtot en met BZ aan de beurt. DTP: BRM: Difterie, Tetanus en Polio Bof, Mazelen en Rode Hond Raadhuisplein 1 Postbus 400,2740 AK Wintertarief tot 1-4-’96 99,00 86,00 ƒ130,00 35,30 Zomertarief 1-4 tot 1-9-’96 ƒ112,00 96,00 ƒ144,00 35,30 Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Heeft u nog vragen dan kunt u elke werkdag bellen naar ons speciale jeugd- vaccinatiespreekuur tussen 14.00 uur en 16.00 uur telefoonnummer 0182- 545652. Piasweg (achter Gijsberterf 2) 2 ij k Origineel cadeau deze rieten vaas met Esr een hangplant naar ïpy keuze. Zorgt voor een gr* D leuke afwisseling op gk de vensterbank. fUg Compleet van 14.95 voor 9.95 Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 31 januari 1996 heeft besloten te ver klaren dat een herziening wordt voorbereid voor de volgende bestem- mingsplanlocaties: Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan de natuurlijke of rechtsper soon, die door een van genoemde verkeersbesluiten rechtstreeks in zijn belang is getroffen, daartegen een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders en wel binnen 6 weken na deze bekend making. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend, kan de President van de Arron dissementsrechtbank te ’s-Gravenhage, sector Bestuursrecht, Juliana van Stolberglaan 2, Postbus 20302, 2500 EH ’s-Gravenhage (telefoonnummer 070-3813815), op een daartoe strekkend verzoek van de indiener van het bezwaarschrift, een voorlopige voorziening treffen, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel zou meebrengen voor betrokkene. Aan de indiening van een dergelijk verzoek zijn kosten ver bonden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Staf Bestuur en Organisatie (doorkiesnummer 624628). bet plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag: 08.30-14.00 uur vrijdag: 08.30-12.30 uur dinsdag- en donderdagavond^ 19.00-20.30 uur Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. 1het gebied van het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied Oost”, 2. het gebied van de bestemmingsplannen "Noordkade 1967” en ’’Noord kade langs de Gouwe', dat wordt begrensd door de Gouwe, het Gou- webos, Ringvaart en Sint Huybertsgeregt, 3. een gebied aan het Koningin Wilhelminaplein. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Iedere jeugdige die voor de vaccinaties in aanmerking komt wordt op de volgorde van postcode opgeroepen door de GGD Midden-Holland. Ouders of verzorgers van de kinderen krijgen een persoonlijke uitnodiging thuis gestuurd. Hierop staat de juiste datum en tijd. Dit om lang wachten te voorkomen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. De kinderen krijgen twee inentingen. Het is niet mogelijk de vaccins in een spuit te combineren. Het is handig om de kinderen makkelijk zittende kle ding aan te trekken, waarbij de bovenarmen snel kunnen worden ontbloot. Volgens het Rijksvaccinatie-programma krijgt u kind het DTP-vaccin in de linker- en het BMR-vaccin in de rechterbovenarm. In de gemeenterubriek van woensdag 28 februari jl. zijn in de tekst over de paspoorten abusievelijk de verkeerde tarieven vermeld. Voor deze onjuiste berichtgeving onze excuses. Hierna vindt u de juiste tarieven. TER AAR Veldweg Kmgang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Op de agenda o.a.: - Advies inzake nieuwe verordening Commissie Zwembad - Advies inzake aanpassing gebouw De Paddestoel - Advies inzake project Marokkanen 1 -4-96/1 -4-98 - Advies inzake ’’nieuwe subsidievormen en de praktijk” De datum van inwerkingtreding van de besluiten is bepaald op 7 maart 1996. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1. Paspoort personen boven 16 jaar Paspoort Jeugd onder 16 jaar Zakenpaspoort Europese reiskaart De inentingen die volgens het normale schema van het Rijksvaccinatie- programma gegeven dienen te worden zijn: Verzoek om medewerking bouwplan De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen aan het oprichten van een kantoorgebouw op het perceel Limaweg naast nr. 25. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 7 maart 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk beden kingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de' definitieve besluitvorming. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat beslo ten is over te gaan tot het instellen van een parkeerverbodzone in het voor malige A3-terrein (Jupiteriaan, Junolaan, oneven zijde van de Apollolaan en de even zijde van de Mercuriusweg vanaf nummer 22). Deze maatregel is noodzakelijk voor de bereikbaarheid van hulp- en reinigingsdiensten, de bereikbaarheid van enkele particuliere percelen en de veiligheid van de voetgangers ter plaatse. De maatregel wordt met borden aangeduid. ter inzage bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer en bij de afde ling Publiekszaken. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Bur gemeester en Wethouders. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad “De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Toten met 29 maart 1996 zijn paspoorten nog verkrijgbaar tegen een voordelig tarief. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoor ten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. De drukte - en daardoor natuurlijk ook de wachttijden voor de burgers - voor de balie van de afdeling Publiekszaken neemt dan behoorlijk toe. De openingstijden van deze afdeling zijn sinds kort verruimd (zie elders in deze rubriek). Om een verdere spreiding te bewerkstelligen van de aan vragen om deze paspoorten, heeft de gemeente Waddinxveen sinds enige jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Op 1 april a.s. worden de tarieven voor paspoorten verhoogd in verband met het ingaan van het zomertarief. Dit tarief wordt geheven tot 1 sep tember 1996. Tot vrijdag 31 maart a.s. zijn de paspoorten nog verkrijg baar tegen het oude (winter)tarief. Het tarief van de Europese reiskaart is wettelijk vastgesteld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3