Bastiaan Optiek vindt haar draai na avontuurlijke start Probeer ’m eens... Rowah maakt kans op kampioenschap Zilveren legpenning voor Hans Speelman CONTACTLENZEN Bingoavond Tweede lustrum van Plusmarkt Succesvolle vakantieweek Goudse dammers winnen Kees Kramp-tournooi Lesmateriaal van baptisten Gouwe Rijders Rijn en Gouwe Voorlichting van imker op S. Noteboom op Huishoudbeurs Klaverjassen Het Zuidhonk Kledingbeurs Het Zuiahonk Verlies Kwiek Christelijke politiek in Open Cirkel INFORMEER EENS NAAR DE MOGELIJKHEDEN bij een van onze contactlensspecialisten (permanent aanwezig) BASTIAAN I I I tOs 't is beter bekeken bij Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. I Zondagmiddag- soos Zuidhonk i Kflfirtnvnnd Vfin Uitstekende partij versloeg l\UUI IUVUIIUVUII hij Teun van de Krol en daar mee was hij terecht de win naar van deze sterke groep. z 1 I r I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MAART 1996 Excelsior, die dit jaar haar 90-jarig bestaan viert, naam ‘Kees Kramp-toernooi‘ gehouden. De wisselbe- WADDINXVEEN - De Wad- damkampioen bij de junio- ken van de regering. p K bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland ontvangen. Naam: Adres: Plaats: houden voor verstandelijk ge- 9 kom‘, zegt Bastiaan Mole naar tot slot. bewijs gehaald. Vanaf dat moment bestaat zijn werk fie, waarbij iedere dag een an dere Combi-fotograaf zijn of haar vakmanschap laat zien. te Ichthus doet mee aan de grote nationale actie ’Klas’, waarbij vele duizenden men sen betrokken zijn. WADDINXVEEN - Zondag middag 17 maart vann twee tot vier uur bouw Het Zuidhonk (Zuid- ‘De gemeente Waddinxveen heeft ons benaderd om deze mensen doen wij dat graag. Elke lijk commerciëler ingesteld. Omdat we vaak tegengesteld denken, is er balans. Een te genpool is beter dan een mee- Winkelcentrum Groensvoorde Waddinxveen, tel. (0182) 63 02 40 WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag 14 maart om acht uur in ho- tel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) weer een kaartavond. Tijdens deze Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. o De arbitrage werd verricht door C. Stolker uit Waddinx veen, de enige arbiter van de damvereniging Excelsior die ook in de hoofdklasse en de eerste klasse van de Konink lijke Nederlandse Dambond als damscheidsrechter op ven stichtingen, waaronder Agape, Youth for Christ, Tie ner Toekomst en andere. Doel is het bereiken van ruim 1,1 miljoen leerlingen. ren leefd als het ware. Daarom was ik blij dat zich in 1994 een compagnon aandiende. Daardoor kreeg ik meer lucht1. Compagnon René Melching wenste zich eveneens in het avontuur te storten. De con tactlensspecialist, werkzaam bij Rodenstock, was een goe de bekende van Bastiaan Mo lenaar. Zijn komst zorgde voor een versnelling. René Melching: ‘Het was de bedoeling dat ik gedeta cheerd zou worden. Dus me- de-eigenaar van Bastiaan WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) kan men op vrijdag avond 15 maart om acht uur weer vrij-klaverjassen (géén competitie). De toegangsprijs bedraagt ƒ2,50 per persoon. WADDINXVEEN - Zes jaar alweer behoort Bastiaan Optiek in het Waddinxveense winkelcentrum Groensvoorde tot de schare van ondernemers in Mid den-Holland en sinds de avontuurlijke start is het de ‘oogdokter' in het Gouwedorp voor de wind gegaan, zo blijkt uit een reportage in het kwartaalblad ’On dernemen in Midden-Holland’ van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - Het eerste dameshandbalteam van Rowah Zuidplas Assurantiën maakt wederom kans op het kampioenschap. Maar de Waddinxveners zijn daarbij wel afhankelijk van een andere club. zonder dat er botsingen ont staan. Met het bereikte com promis kunnen we heel goed uit de voeten*. Het ondernemerschap delen van Bastiaan heeft ook het voordeel dat ri- Optiek, maar tegelijkertijd in sico’s gedeeld worden. ‘In loondienst bij leveranciers. Daar is niets van terecht ge komen. Ik was hier binnen de kortste keren zes volle dagen per week aanwezig*. Bastiaan Optiek groeide let- klassiek getinte zaak, waarin je duidelijk warmte voelt. De hectiek heeft plaats gemaakt voor gemoedelijke rust. Bastiaan Molenaar en René Melching voelen zich duide- WADDINXVEEN - Combi-fo tograaf Tanny Noteboom vann Sjaak Noteboom BV (de Passage) is donderdag 21 maart aan het werk te zien op de Huishoudbeurs in de RAI in Amsterdam. De gezamenlijke Combi-win- keliers presenteren tijdens deze beurs, in een 900 m2 groot Beeldpaviljoen (Euro- pahal, standnummer 40), sa- WADDINXVEEN - In verband met zijn 25-jarig dienst verband heeft J. Speelman van de Waddinxveense aardappelgroothandel Meiderwijk vorige week woensdagavond 6 maart de zilveren legpenning met merr6*nwTken-leveran- ciers op een bijzonder wijze al het nieuws op foto- en vide- ogebied. Onderdeel van dit program ma is een demonstratie van grotendeels uit het langs de professionele portretfotogra- klanten rijden waar hij de be stellingen brengt. Tijdens va kantie neemt hij de zaken waar en maakt hij soms dub bele dagen. Toch is bij Bastiaan Optiek het één en ander veranderd aan de Groensvoorde. De op ticien heeft bezit genomen van het pand van de Rabo bank Waddinxveen en telt sinds 1 januari 1994 twee vennoten: Bastiaan Molenaar en René Melching. Wie wil er niet op eigen benen staan? Die vraag werd bijna een obsessie voor Bastiaan Molenaar. ‘Ik werkte bij Henk Deerenberg in Schoon hoven. Een op en top vakman. Hij heeft mij de kneepjes ge leerd*. ‘Hoewel ik het er prima naar m’n zin had, groeide bij mij het verlangen om zelfstandig aan de slag te kunnen gaan met een eigen in- en verkoop beleid, klantenbenadering en interieurbepaling. Kortom, ik wilde m’n grenzen verleggen*. Bastiaan Molenaar werd fili aalhouder in Oostvoome, maar kwam er achter dat zo iets wezenlijk anders is dan derlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft voor de afdelingsavond van dinsdag 19 maart om acht uur in Hui ze Souburgh (Prins Bern- hardlaan) een Bodegraafse imker uitgenodigd. Hij is via allerlei cursussen en zelfstudie een expert ge worden en heeft inmiddels miljoenen bijen onder zijn hoede. Als men weet dat een bijenvolk uit ongeveer 50.000 bijen bestaat, kun men wel nagaan hoeveel volken hij heeft. In de zomer is de Bodegraafse imker te vinden op de oude ambachtenmarkt in Gouda. Daar demonstreert hij ook het vlechten van bijenkorven en verkoopt hij allerlei bij- produkten. moeite mee had zijn speelster optimaal te motiveren. Na drie minuten spelen kreeg Rowah een strafworp tegen die echter werd gestopt door de zeer sterk keepende, inval lend uit het tweede, Patricia Geul. Hierna scoorde Rowah vrij snel twee punten. Een voorsprong die de hele wed strijd behouden bleef. De strijd was echter zodanig dat zowel speelster als toeschou wers zich tot het laatste mo ment niet zeker voelden van een overwinning. De wedstrijd werd geleid door de nieuwste aanwinst van het Rowah’s scheidsrechters- korps Inger Binnendijk. Door een strak optreden, met het uitdelen van drie strafworpen daar waar aan de noodrem werd getrokken om een doel punt te voorkomen, wist zij het voor alle partijen een sportieve wedstrijd te maken. Rowah won met 8-6. Het is nu afwachten wat het team van HVC de komende weken gaat presteren. De uitslagen van Rowah zijn niet meer van in vloed. Als HVC niet alle wed strijden wint is Rowah kam pioen. heid voor om een groter pand te betrekken. M&M nam de kostbare ver bouwing (Vooral het slopen van die kluizen was een hels karwei*) voor lief. Binnen een maand waren de werkzaam heden afgerond en stond er een winkel om te zoenen. De heren konden er hun eieren kwijt. René Melching’s ronde als Rodenstock-specialist was een welkom kompas. ‘Ik had m’n ogen goed de kost gege ven. Van alle winkels die ik in m’n vorige baan had bezocht, de juiste diagnose te kunnen hebben we de opvallendste zaken overgenomen*. Tel.:-- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Het ideale lenzen vervangingssysteem. Probleemloos lenzen dragen nu met leasemogelijkheid v.a. 35,- per maand, (incl. contactlenzenvloeistoffen) speeld. Na het kaarten is er de prijsuitreiking met leuke prijzen. De trouwe medewerker kreeg de legpenning van de Goudse Kamer, die is verfraaid met de beeltenis van Mercurius, de Romeinse God van de han del, in restaurant Bibelot (Li- maweg) uit handen van G.Th.B. Mulleman. Met de onderscheiding wordt de waardering uitgedrukt voor de wijze waarop Hans Speelman zich heeft ingezet voor het bedrijf en zo de ont wikkeling van de regionale economie mede heeft bevor derd. Dit is dan ook de reden dat hij is voorgedragen. Aardappelgroothandel Mei derwijk bestaat sinds juni 1925 waar ‘opa* is begonnen. Vanaf 1969 is het bedrijf voortgezet door zijn twee zo nen en is het bedrijf uitge groeid tot een onderneming waar medewerkers nodig wa ren. In 1974 is één broer uit de zaak gegaan waarna H. Mei derwijk het bedrijf alleen heeft voortgezet. In septem ber 1993 hebben Cok Meider wijk en Jolanda Meiderwijk- Oosterom als derde generatie het bedrijf overgenomen. Hans Speelman is één van de eerste vaste medewerkers. Hij kwam als 15-jarige jongen bij het bedrijf werken. Na een aantal jaren heeft hij zijn rij- In Waddinxveen is door de baptisten een werkgroep op gericht, bestaande uit men sen vanuit verschillende ker kelijke richtingen. De werk groep wil alle kinderen voor Pasen bereiken met diverse den Rijn), A. Bitter materialen, onder andere een "T A boek in stripvorm over Jezus Christus. Ook een cd met muziek waar een boodschap in zit is ver krijgbaar, evenals lesmateri aal. 1 E WADDINXVEEN - Kwiek-2 te helpen. Uiteraard verloor met 6-4 bij Vrienden- schaar-8 (Gouda). Na een 3-4 tussenstand gaf Kwiek de winst uit handen door drie partijen op rij te verliezen. twee jaar tijd zijn we andere ondernemers geworden*, meent Bastiaan Molenaar. ‘Je neemt de sterke punten van elkaar over. Ik ben ook zakelijker geworden*. terlijk de deur uit. Toevallig De bril wint het duidelijk van wilde buurman Rabobank de contactlenzen. De lelijke Waddinxveen het filiaal slui- jampotglazen en het blote bil- ten en deed zich de gelegen- lengezicht zijn verleden tijd. -.„«j ‘De iaatste jaren neemt het aantal dubbeldragers toe*, vertelt René Melching. ‘Mensen die afwisselend len zen en een bril dragen*, ver duidelijkt hij. ‘Een nieuwe trend is de weggooilens, vari ërend van een week tot zes maanden. Maar de bril blijft hoofdzaak*. ‘Tachtig procent van onze klanten neemt na oogafwij kingen een bril. We beschik ken over moderne appara tuur als een oogmeetcompu- ter en een oogdrukmeter om Naast individuele deelname werd er door zes teams (vier tallen) om de Kees Kramp-be- ker gespeeld. Na twee ronden ging HDC-Alphen aan den Rijn met twee punten voor op Damlust Gouda aan de lei ding. In de laatste ronde wonnen alle Goudse dammers him wedstrijd en dat betekende, dat Damlust uit Gouda met kwamen 20 dammers uit. On- één punt voorsprong op HDC- der hen de uit Gouderak af- Alphen aan den Rijn beslag komstige Erno Prosman, de legde op de beker. stellen*. Voor het bedrijfsleven zou ‘De kast zag ik in Harmelen, Bastiaan Optiek ondeme- de opbouw hebben we gekopi- x 1 eerd uit Zetten en de vitrines in Roermond waren zo fraai dat het aan de Groensvoorde niet zou misstaan'. De zilveren legpenning van de Goudse Kamer van Koophandel kreeg jubilaris J. Speelman uitge reikt door G.Th.B. Mulleman. (Foto: Aardappelgroothandel Meiderwijk). Open ma. 13.30 - 18.00 di.-vr. 9.00 - 18.00 za. 9.00 - 17.00 do. 19.00 - 21.00 WADDINXVEEN - Zoals reeds eerder is aangekondigd wordt er op maandag 18 en dinsdag 19 maart in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een doorgaans goed be zochte kinderkledingbeurs gehouden. De te verkopen kinderkleding moet schoon, heel en eigen tijds zijn en geschikt voor kin deren met de maten 92 tot en met 182. De kleding kan wor- denn ingeleverd op maandag 18 maart van 19.00-21.00 uur en dinsdag 29 maart van 09.00-11.00 uur. De verkoop vindt plaats op dinsdag 19 maart van 13.30- 16.30 uur. Afrekenen van de verkochte kleding en ophalen van niet-verkochte kleding woensdag 20 maart van 09.00-11.00 uur. Niet afgehaalde kleding en opbrengsten die niet afgere kend worden vervallen aan de beurs. Niet verkochte kle ding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. Voor eventuele nadere infor matie kan men inwinnen op de telefoonnummers 0182- 613206 of 610819. Voor infor matie tijdens genoemde tijd stippen kan men 0182- 611324 bellen. Het vorige seizoen speelde men in de vierde klasse waar in het team redelijk presteer de. Om te komen tot een opti male competitie-indeling werd het team dit seizoen in gedeeld in de competitie van de derde klasse. En tot verba zing van een ieder bleek dat er nu zelfs uitzicht is op een kampioenschap De andere kanshebber op dit kampioenschap was het team van de vereniging HVC uit Schiedam. Vandaar dat de coach Lex van Ham er geen ching heeft voor evenwicht I Postcode: wordt in wijkge- i Ziiidhnnk (Zuid- piaslaan) weer een soos ge- 1 1 1_1*21_B 11UUUC11 VUU1 VC1 0bCLllU.Cll.jn. gC’ handicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. L mingen terzijde kunnen staan op het gebied van oog- metingen en veiligheidsbril- len. Bastiaan Molenaar: ‘De eisen worden door de Arbo- Het resultaat is een stijlvolle, wet steeds scherper gesteld. Daarom verwacht ik dat be drijven steeds vaker een be roep op de opticien zullen doen. Wij zijn er klaar voor*. De nieuwste categorie klan ten komt echter uit een heel lijk op hun gemak in de door andere hoek: de asielzoekers, henzelf gecreëerde ambiance. Bastiaan Optiek heeft z’n draai gevonden in Waddinx veen. Toch is het volgens beide he- klant is bij ons van harte wel- ren zaak om bij de les te blij- 1'™‘ ven. De prijzen van brillen staan onder druk. Service en kwaliteit zullen een voorna me rol blijven spelen, maar je zal moeten opvallen. Er is niets zo wispelturig als win- keltrouw. René Melching: ‘Ter gelegen heid van de opening van de rotonde hier vlak voor de deur hebben we de klanten op die dag slagroomtaarten mee gegeven. Zo’n geste wordt zeer gewaardeerd* De intrede van René Mel- zelfstandig ondernemer schap. Hij zocht en vond uit eindelijk een pand in Wad dinxveen aan de Groensvoor de. “Waddinxveen werd in diver se marktonderzoeken afgera den. Het koopgedrag van de Waddinxveense bevolking zou meer op Gouda zijn geori ënteerd. Voor een opticiën was volgens de onderzoekers geen rol van betekenis wegge legd, maar ik heb in 1989 toch de knoop doorgehakt*. Een juiste beslissing, zo bleek al gauw. Bastiaan Molenaar: ‘Ik ging als startend onderne mer uit van het slechtste sce nario. Niettemin was er vol doende klandizie om de be groting bij te stellen*. ‘Eerlijk gezegd begon het te lopen als een trein. Alleen moest ik wennen aan m’n nieuwe rol. Ik was niet alleen opticiën, maar manager, re clamemaker, bankier en boekhouder tegelijk. Het wa- en A. Venema (HDC Alphen aan den Rijn). De tweede klasse, waarin 12 WADDINXVEEN - De afde- dammers uitkwamen, kende ling Waddinxveen van de Ne als poule winnaars N. Zwij- ----- nenberg (Bergambacht), A. Robbe (Hazerswoude) en J. damse dierengaarde Bijdorp zich dit jaar voor heeft weten J. j-- i--x te plaatsen voor de finale om het kampioenschap van Ne derland voor senioren. In de eerste poule was Erno Prosman ingedeeld met Teun bleek duidelijk dat zij het van de Krol, Nederlands snel- -i-1.11damkampioen bij de junio ren, de sterke Martin de Jong dinxvense baptistengemeen- van Samen Sterk - Hazers- t~ XLC-- woude en de talentvolle Leon Oudenes uit Stolwijk. Na twee ronden gingen Van de Krol en Prosman met volle Deze actie is opgezet door ze- winst aan de leiding. In de fi nale liet Prosman er geen twijfel over bestaan, dat zijn plaatsing voor de Nederland- se finale terecht was. In een Poulewinnaars in de hoofd klasse waren ook L. de Fran krijker (Samen Sterk), E.J. van Reenen (HDC-Alphen aan ^-xx - (Damlust Gouda) en W. Poot weer een (Den Haag). Tijdens deze ln <je tweede en laatste avond worden vier rondes ge- poules werden de tweede plaatsen opgeëist door R. van Es en D. Dibbets van de orga niserende vereniging. Poulewinnaars in de eerste klasse (16 deelnemers) waren A. Berger (DEZ-Schoonho- ven), D. de Jong en M. van Tol WADDINXVEEN - Maandag- (Samen Sterk Hazerswoude) avond 18 maart om acht uur is er weer een bingoavond voor 55-jarigen en ouder in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Er zijn veel mooie prijzen te winnen. De deelnemers betalen voor zeven rondes en één kopje van Wijngaarden (DEZ-Woer- koffie ƒ3,75. den). WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns- WADDINXVEEN - De Waddinxveense damvereniging werk (SWW) heeft vorige Excelsior, die dit jaar haar 90-jarig bestaan viert, week in de krokusvakantie op heeft haar 42e Waddinxveense Damdag onder de dinsdag en donderdag een va- naam ‘Kees Kramp-toernooi‘ gehouden. De wisselbe- kantieprogramma gehouden ker kwam in handen van het Goudse Damlust. voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Dinsdag waren er rond het thema ’Allemaal beestjes’ al lerlei activiteiten opgezet om de kinderen op een speelse manier kennis te laten ma ken met dieren. De kinderen leerden hoe een aantal dieren leeft, waar ze als damscheidsrechter leven en wat hun gewoontes treedt, zijn. Ze konden knutselen, spelletjes doen en opdrachten uitvoeren. Deze was een voor bereiding op de donderdag. Op die dag vertrokken twee bussen met 90 kinderen uit Waddinxveen naar de Rotter- ex-jeugdwereldkampioen, die om de dieren in het echt te zien en zo nog meer te weten te komen. Het weer werkte ook mee. Uit de reacties van de kinde ren 1 erg naar hun zin hebben ge had. Deze activiteit kon plaatsvinden mede dankzij de inzet van een groot aantal vrijwilligers. In de meivakantie (29 april-3 mei) zal de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk op nieuw kindervakantieactivi- teiten organiseren. WADDINXVEEN - De Plus markt in het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) be staat tien jaar. Het tweede lustrum wordt door eigenaar PB.F. Dirven, die dit jaar G. van Ringelenstein is opge volgd, gevierd met een groot se spaaractie voor éénjarige perkplanten. De spaaractie is deze week begonnen. Klanten die bij Plusmarkt boodschappen doen krijgen bij iedere beste ding van tien gulden een bloeizegel. Een volle spaarkaart met vijf tig bloeizegels kan worden omgeruild voor een tegoed bon, die op zaterdag 11 mei recht geeft op een doos met veertig in bloei staande één jarige populaire perkplantjes tegen bijbetaling van ƒ5,98. De zeven weken durende spaaractie is één van de acti viteiten van de Plusmarkt om het 10-jarig bestaan te vie ren. Zo is er ook een waarbon- nenactie van start gegaan. WADDINXVEEN - Op de maandelijkse avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel in de Schaapskooi (Nesse) houdt woensdagavond 20 maart om half negen directeur dr. R. Kuyper van de Mamix van Sint Aldegondestichting een inleiding houden over chris- tropenjaren. Ik werd ge- gezorgd. De vennoten kunnen telijke politiek. afstand nemen van hun zaak, Onder christenen is een zeke- hebben beiden hun spe- re scepsis ten opzichte van de cialismen en vullen elkaar politiek. De heer Kuyper zal aan. zijn visie geven op de houding Bastiaan Molenaar: ‘Ik ben van christenen ten opzichte een vakidioot: René is duide- van de politiek. Een boeiend en actueel on derwerp in een tijd waarin christelijke politieke partijen voor het eerst sinds tientallen Toper. We remmen elkaar af jaren geen deel meer uitma- De 48 deelnemers werden in gedeeld in 12 poules van 4 spelers. In de hoofdklasse der hen de uit Gouderak af- Alphen en Bastiaan Molenaar en Bastiaan Oj W'. '4004X. -4XX

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15