rwerul Ramen Deuren Serres De Nieuwe Passage heeft het niet (30) Musici gevraagd voor samenzang - f 6.00 (zes gulden!!!) isacje Voorjaarsconcert met sopraan Astrid Vrensen I i I F J Gemeentebestuur zoekt bedrijven voor bezoek Bestuurliïk platform voor het Groene Hart Startersavond in Ouderkerk Parkeerverbod Apollolaan Clasina Markus 1 y Telefoonnummer Vrijqemaakten op RTW-radio Zeeuwse Sint Bernhordhord Back Cristofor zoekt huis Zangavond in de Kruiskerk 'Save-Sex' bij Bethel Cursussen in Kreater ME Dat is nog eens korting... van de stroopwafelkraam op de markt in Waddinxveen Goede judoprestaties LEZERS SCHRIJVEN A PAKJE STROOPWAFELS en een PAKJE GOUDA WAFELS PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MAART 1996 F blijkt uit een vorige week uitgegeven persbericht. OPEN DAGEN te komen kijken. van Graag tot ziens bij: ft F De mannequins zullen op uw verzoek de door u geselecteerde kleding showen. Op 15 en 16 maart stellen wij u in de gelegenheid om naar onze nieuwe: A.s. vrijdag bij de stroopwafelkraam MANNEQUIN MODEFL1TSJES Vanaf 11.00 uur t/m 16.00 uur WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkest Vereniging geeft onder leiding vann dirigent Michel Havenith vrijdagavond 15 maart om kwart over acht een voor- jaarsconcert in de Waddinxveense Ontmoetingskerk (Groensvoorde). len, met name in het Neder lands, Engels en Frans. Daarnaast is er de mogelijk heid voor de uitgenodigde asielzoekers om iets instru mentaals of vocaals uit eigen land te laten horen. Na afloop is er gelegenheid om met el kaar een kopje koffie te drin ken. HOOGEVEENENWEG 81 NIEUWERKERK A/D IJSSEL TEL. 0180-321818 FAX 0180-321919 SHOWROOM ÓÓK ZATERDAGS GEOPEND TOT 15.00 UUR Passage 226 2741 GS WADDINXVEEN Telefoon (0182) 63 29 32 WADDINXVEEN - F meester en Wethouders van Waddinxveen hebben beslo- “ZOMERCOLLECTIE” gerealiseerd kunnen worden. Daarom durf ik uit naam van alle ouderen en uit naam van hen die verpleging nodig heb ben te vragen: Gemeente raadsleden, wilt u de 20.000 m2 waar Souburgh en de ou derenwoningen op staan vol ledig behouden voor het nieu we woonzorggcomplex, geen vierkante meter afstaan voor een andere bestemming en ook geen 5.000 m2 voor ’De Nieuwe Passage’. KEES DE BAS SR. Jan Dorrekenskade-Oost 67 Waddinxveen W. (U weet wel. die heerlijke stroopwafels en -koeken die u nergens verser krijgt) WADDINXVEEN - In het be richt over de jaarlijkse rom melmarkt en bazar van de Gereformeerde Kerk, die op zaterdag 11 mei voor de 15e maal wordt gehouden, werd een verkeerd telefoonnum mer genoemd. Het telefoon nummer om spullen op te la ten halen is 0182-614882. WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt zon dag 17 maart van negen tot twaalf uur verzorgd door de Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Om negen uur begint de uit zending met kerkmuziek. Verder is er om 9.30 uur een bijbelverhaal voor kinderen, kan men om 9.45 uur naar enkele gospelsongs luisteren en begint om 10.00 uur de uit zending van een kerkdienst met als voorganger ds. L.S.K. Hoogendoom. Havenith op als gastdirigent bij het Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias in Oviedo (Spanje), The Macedo- worden (liefst op korte ter mijn) dan is dit een grote vooruitgang en een uitkomst voor onze ouderen in Wad dinxveen. Tevens is het voor de naaste familie een grote geruststelling dat er altijd Het college van B. en W. legt ieder jaar een aantal bedrijfs bezoeken af. Hiervoor wordt meestal de dinsdagmiddag gekozen, na afloop van de we kelijkse B. en W.-vergadering omstreeks 16.00 uur. De bedrijfsbezoeken zijn in het leven geroepen omdat het college van mening is dat, wil men op de hoogte blijven van actuele ontwikkelingen bin nen het lokale bedrijfsleven, het afleggen van bedrijfsbe zoeken daarvoor één van de meest geschikte middelen is. Op deze wijze zijn B. en W. nog beter in staat om op wen sen van en ontwikkelingen binnen het bedrijfsleven in te spelen. Als een bedrijf zich voor een baar op werkdagen tijden kantooruren onder nummer 0182-624629. en bij het Symfonie Orkest Constanta in Roemenië. Michel Havenith is als artis tiek directeur en dirigent ver bonden aan het Nederlands Strijkorkest, dat in 1994 op zijn initiatief werd opgericht. Componiste Johanna Borde- wijk-Roepman (1892-1971) neemt in de rij van Neder landse componisten een bij zondere plaats in. Zij was au todidact. Behalve pianoles sen genoot zij geen muziekon- derricht. Haar werk ’Les Illuminati ons’ uit 1939 is een muzikale transformatie van gedichten en bestaat uit drie delen. Het gezongen door Astrid Vrensen. nu wel afnemen. Op die 5.000 m2 wil het ge meentebestuur 200 parkeer plaatsen maken voor ’De Nieuwe Passage’. Dit bete kent ieder uur een komen en gaan van zo’n 100 auto’s langs de bankjes waar de ou dere mensen misschien nog zelfstandig kunnen zitten, want er blijft te weinig over voor groen rond Huize Souburgh en de ouderenwoningen. Wanneer ’De Nieuwe Passa- meid dat ik haar eigenlijk dolgraag wil zien. Enne, tja wie ik het liefst ie dere dag zou willen zien is mijn baas en bazin. Wij hou den heel veel van elkaar! Nu willen we eigenlijk mijn bazin verrassen. Ze zal nog maar korte tijd in het gast vrije Waddinxveen wonen, misschien maar een paar we ken! WADDINXVEEN - Het open Zaanstreek-judotouroooi, waaraan ongeveer 1.600 ju doka’s uit binnen- en buiten land deelnamen, geldt als een belangrijke graadmeter voor de onderlinge krachts verhoudingen. Coach Stammers van de Bos- koopse sportschool Mar chant zag op dit toumooi di verse leerlingen goed preste ren. Kick van der Wijde eiste de eerste plaats op in de cate gorie junioren tot 95 kg. De pas 14-jarige Walter Beu- keboom werd tweede in de categorie jeugd boven 78 kg. Onlangs presteerde hij ook al goed met een tweede plaats bij de open Rotter damse kampioenschappen. Bij een tournooi in Hoek van Holland werden ook door di verse judoka’s successen be haald. WADDINXVEEN - Muziekliefhebbers die een instru ment kunnen bespelen en die er tijd aan willen beste- tweede deel wordt den om met hun instrument als begeleider mee te werken aan een vrolijke en gezellige samenzang voor senioren zijn van harte welkom in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad). Eén keer in de veertien dagen op woensdagmiddag van half drie tot vier uur worden uit sluitend Nederlandstalige liederen gezongen. De midda gen zijn een initiatief van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) en bedoeld voor alle Waddinxveners van 55 jaar en ouder. Deze vorm van samenzang bestaat een jaar en heeft in tussen een heel enthousiast publiek opgebouwd. Elke middag worden ongeveer 20 liedjes gezongen, afgewisseld met een instrumentaal inter mezzo. In de pauze is er voor de deel nemers gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie of thee. Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Dack Cristofor en ik ben een Sint Bernhard. Oorspronkelijk kom ik uit Rusland, maar nu woon ik in Zeeland. En dat is nu mijn probleem, want mijn baas en bazin wonen tijdelijk in Wad dinxveen. Sinds enige tijd hebben zij hun status, zoals dat heet. En van de gemeente Amsterdam hebben ze op 31 januari be richt gehad dat ze binnen drie maanden een driekamerwo ning krijgen. Daar waren ze natuurlijk heel blij mee. En ook ik deel in deze vreugde. Het is ten slotte niet niks om een Sint Bernhard met een status te, zijn! Nu heb ik een oogje op een klein vrouwtjesvriendinnetje in Waddinxveen. Ik heb haar nog nooit ontmoet, maar via mijn baas kreeg ik zulke inte ressante verhalen te horen over deze kanjer van een OUDERKERK/WADDINX- VEEN - In Ouderkerk aan den IJssel wordt woensdag avond 27 maart om zeven uur in gebouw ’De Drie Maenen’ (Abelenlaan) door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland weer een voorlichtingsavond gehouden voor startende on dernemers. Een van de spre kers is de Waddinxveense atartersadviseur Gerrit van Ringelenstein. Uit onderzoeken is gebleken dat een goede voorbereiding voor het zelfstandig onderne merschap een dringende noodzaak is. De Goudse Ka mer van Koophandel organi seert daarom in samenwer king met het Instituut Mid den- en Kleinbedrijf viermaal per jaar een informatieavond voor mensen, die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. De avond wordt geopend door de burgemeester Th. Bakkers van Ouderkerk aan den IJs sel. Op het programma staat onder andere een interview met ondernemers die zo’n an derhalf jaar geleden een ei gen bedrijf zijn gestart. Er wordt aandacht geschonken aan het ondernemingsplan, ondernemingsvormen en ves tigingswetten en er is uitge breid gelegenheid tot het stel len van vragen aan een forum van deskundigen. Eveneens kan informatie worden verkregen bij stands van diverse voorlichtende in stanties, waaronder de NO- vAA (Nederlandse Orde van Accountants-Administratie- consulenten), IMK (Instituut Midden- en Kleinbedrijf), de Rabobank, de ABN AMRO Bank en de Belastingdienst. Maar kan dit allemaal wel op totaal 20.000 vierkante meter grond die nog beschikbaar is? Ja, er kan daar een redelijk aantal huizen voor ouderen worden gebouwd, maar dan moeten wel alle aanwezige vierkante meters beschik- oO u. .vrud&g1^*u>oü. WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt) houdt zondagavond 17 maart om acht uur een zangavond in de Kruiskerk (Passage). Iedereen is van harte welkom. De toegang is vrij. De zangavond staat ditmaal in het teken van het christen- zijn wereldwijd. Er worden dan ook geestelijke liederen bedrijfsbezoek wil aanmelden gezongen, in verschillende ta- of nadere informatie wenst kan - om organisatorische re denen - tot en met maandag 15 april contact worden opge nomen met de bedrijfscon- tactfunctionaris drs. P.A.M. Kooien, telefonisch bereik- samenvan 7.50 Het Rijnlands Orkest voor spelt een boeiend vooijaars- concert met medewerking van de Alphense sopraan As trid Vrensen. Op het pro gramma staat ook een werk van de Nederlandse compo niste Johanna Bordewijk. Het volledige programma om vat werken van Felix Men- delssohn-Bartholdy (Ouver ture ‘Heimkehr aus der Fremde* op. 89), Hector Berli oz (Les Nuits d’Ete), Joh. Svendson (Twee Zweedse volksmelodieën) en Johanna Bordewijk-Roepman (Les Il luminations, Poeme sympho- nique). Na de goede recensies van de vorige concerten (‘Hecht sa menspel Rijnlands Orkest* en ‘Rijnlands Orkest is koper goud waard*) biedt het mu- ziekgeslschap de bezoekers een origineel, maar ook goed j en slaap jouw huis BOSKOOP/WADDINXVEEN - ’Save-Sex - for marriage’ is zaterdagavond 16 maart om half acht het motto van de gratis toegankelijke avond die wordt gehouden in de christengemeente Bethel in Boskoop (Boomgaard). Samenwonen of trouwen? Mag sex voor het huwelijk? Hoe ver mag je gaan? Vragen waar (christen)-tieners mee worstelen of in elk geval eens tegenaan zullen lopen. Een recent groot onderzoek onder Nederlandse jongeren naar hun sexueel gedrag bracht onder meer aan het licht dat nog slechts vijf pro cent vindt dat geslachtsge meenschap binnen het huwe lijk thuishoort. Vlak voor hun achttiende heeft de helft van de leerlin gen de eerste geslachtsge meenschap achter de rug, ter wijl men deze ervaring ge middeld opdoet op de leeftijd van 15,1 jaar. Tijd voor actie dachten ze bij ’In de Ruimte’, waar een aan tal studenten van de Soestse bijbelschool onder leiding van drama-docente Ciska Zeyp- veld het programma ’Save Sex-for marraige’ (bewaar sex voor het huwelijk) samen stelde. Ingrediënten van het jongerenprogramma zijn (hip-hop)dans, enquête, stel- lingenspel, slapstick, feiten over geslachtziekten, zwan gerschap, zang en de bijbel studie ’Waarom wachten’? WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebe stuur is op zoek naar plaatselijke bedrijven voor het afleggen van een driemaandelijks werkbezoek. Dat t er niets meer te genieten. Alleen au- togassen inademen. Buiten zitten zal voor ouderen en minder-validen alleen gaan met een gasmasker op. Er wonen nu ongeveer 70 mensen in de ouderenwonin gen aan de Prins Bernhard- laan. Dit zullen er in de toekomst 170 worden in flatjes. Dus ge meentebestuur, blijf van die 5.000 m2 af. Die behoren bij het totaal van 20.000 m2 voor de ouderen in onze woon plaats. Voor een actief ouderenbeleid is dat beslist niet te veel. Op langere termijn gezien zelfs nog te weinig. De mensen worden steeds ouder, ook met hun lichamelijke gebreken. Dus daar moeten we in Wad- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Voor het Groene Hart zal een breed samengesteld bestuurlijk platvorm worden ingesteld. De bestaande stuurgroep Groene Hart van het rijk en de randstadprovincies zal wor den uitgebreid met vertegenwoordigers van de ge meenten en de waterschappen uit het gebied. en Waterstaat) en de provin cies (Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht) willen met de verbreding van de sa menwerking de grote betrok kenheid vasthouden die an dere partners aan de dag leg den bij de Groene Hart ge sprekken eind vorig jaar. Naast vertegenwoordigers van de gemeenten en de wa terschappen uit het Groene Hart is namens de gezamelij- ke maatschappelijke organi saties - de Federatie van land- en tuinbouworganisa ties (LTO Nederland), de Westelijke land- en tuin bouworganisatie ‘WLTO), de Vereniging Natuurmonu menten, de ANWB en de Stichting Natuur en Milieu - één vertegenwoordiger uitge nodigd aan het overleg deel te nemen. Door de betrokken partijen zal dit voorjaar ook een ’Groe ne Hart team’ worden opge richt. Dit team gaat helpen bij de uitvoering van de groe ne stimuleringsprojecten. Het betreft hier onder andere de aanleg van bossen, fietspa den en natuurgebieden en het stimuleren van landbouw, re creatie en toerisme. Dit team zal ook adviseren bij de herziening van bestem mingsplannen buitengebied. Minister De Boer heeft hier voor onlangs 0,6 miljoen ter beschikking gesteld. Tja, enne, nu wil ik vragen of er misschien iemand in Wad dinxveen is waar ik een poos je mag wonen, eer ik naar Amsterdam vertrek. Overdag kunnen mijn baas en bazin dan met mij spelen en wande len en ’s nachts dan ben ik zo moe en gelukkig en bewaak ik uw of j of stal. PAULA VAN DOORN- VANDERMEYDE Alpherwetering 17 Tel. 0182-630293 Ros Marba in Rotterdam, John Eliot Gardiner in Stutt gart, Ferenc Nagy in Rome en Heinz Rögner in Gotha. Concerten dirigeerde Michel Havenith in Nederland onder meer met het Noordhollands Philharmonisch Orkest, het klassieke Limburgs Symphonie Orkest, -x—l Njeuw philharmonisch Orkest Groningen en het Ne derlands Kamerkoor. Hij dirigeerde ook diverse operaprodukties bij de Stich- xrXT _11j maakte radio-opnames met formaties uit het Groot Omroepkantoor in Hilver sum. dor (overdekte brug) zodat, als er iets mis is (ziekte) in één van de huizen, men direct kan worden overgebracht naar het verpleeghuis Sou- burgh zonder buiten te ko- de geplande activiteiten niet men. --J’- noodzakelijk voor de bereik- Als dit alles gerealiseerd kan baarheid van hulp- en reini gingsdiensten, de bereikbaar heid van enkele particuliere percelen en de veiligheid van de voetgangers ter plaatse. De maatregel wordt met bor den aangeduid. Ingevolge de Algemene wet hulp voor handen is. bestuursrecht kan de natuur lijke of rechtspersoon, die door een van genoemde ver- keersbesluiten rechtstreeks in zijn belang is getroffen, daartegen een bezwaar schrift indienen bij het colle ge van B. en W. De begeleidingsgroep oefent wekelijks op maandagmid dag van een uur tot half vier in het centrum voor kunstzin nige vorming ’Kreater’ (Kerk straat). De groep wordt gevormd door pianist Marcel Toebak, Frans van de Capelle, die hoofdza kelijk gitaar en ukelele speelt, Gery Snel (gitaar en leider van de samenzang) en tenslotte Ruus Comelis die diverse instrumenten be speeld. Wie een instrument bespeelt en het leuk vindt muziek te maken met leeftijdgenoten kan terecht bij Ruud Come lis, Piasweg 25, Waddinx veen, telefoonnummer 0182- 616087. Wat gebeurt er allemaal rond baar blijven. Ook de (gecorri- het zorgcentrum Souburgh geerde) 5.000 vierkante me en rond de ouderenwoningen ters die het gemeentebestuur aan de Prins Bemhardlaan als ’de Nieuwe Passage’ door gaat? Ik meen daar iets over te kunnen vertellen. Het ligt in de bedoeling om Souburgh langzaam te veran deren van een rusthuis voor ouderen in een verpleeghuis. Het is heel mooi als ouderen, die niet meer ‘-j kunnen wonen, in ons eigen dorp verzorgd en verpleegd kunnen worden. Vooral voor oudere mensen die hun partner naar een ver- ge’ doorgaat met dat parkeer- pleeghuis moeten brengen, is terrein, dan valt c; het vaak heel moeilijk met ----x— *n het vervoer om op bezoek te gaan buiten Waddinxveen. Dus is dit een goede vooruit gang voor velen, die dan da gelijks hun familielid kunnen bezoeken. Maar de ouderen die eigenlijk ook wel naar het bejaarden huis willen, hoe staat het daar mee? De woningbouwvereniging Waddinxveen heeft nu 40 ou derenwoningen staan aan de Prins Bemhardlaan. Het is daar een oase van rust met heel wat groen om de wonin gen. Maar er gaat daar heel wat veranderen. De woningbouw- Burge- vereniging wil er op dezelfde - plek woningen bouwen die een verbinding krijgen met ten een parkeerverbodzone in Huize Souburgh via een corri- dinxveen rekening mee hou- te stellen op het voormalige dor (overdekte brug) zodat, den. A3-terrein (Jupiterlaan, Ju- als er iets mis is (ziekte) in Als het gemeentebestuur van nolaan, oneven zijde van de één van de huizen, men direct 9.600 m2 grond, die nu be- Apollolaan en de even zijde kan worden overgebracht schikbaar is, meer dan de van de Mercuriusweg vanaf naar het verpleeghuis Sou- helft wegneemt, dan zullen al nummer 22). Deze verkeersmaatregel is voorbereid, concert aan. Liefhebbers van 1 muziek, van pianoconcerten en van niet-alledaagse wer ken zullen bij het concert in Waddinxveen zeker aan hun trekken komen. De Alphense sopraan Astrid ting Kamer Opera Nederland Vrensen studeert deze maand en af aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Zij volgde masterclasses bij on der andere Elly Ameling. Eén In het buitenland trad Michel van haar hoofddocenten is de bekende Christina Deute- kom. Als soliste werkt zij nu bij de Hoofdstad Operette en trekt met de produktie Grafin nian Philharmonic in Skopje Mariza (Kahlman) door het land. Dirigent Michel Havenith studeerde koordirectie bij Frans Moonen in Den Haag en Uwe Gronostay in Amster dam. Orkestdirectie studeer de hij onder andere bij Antoni Ook de natuur-, milieu- en landbouworganisaties en de ANWB, die bij de afsluiting van de Groene Hart gesprek ken een gezamelijk manifest hebben ingediend, zijn ge vraagd gezamelijk één verte genwoordiger af te vaardigen. Dit staat in een brief die mi nister Margreeth Boer (Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieube heer) als voorzitter van de huidige Stuurgroep Groene Hart aan de betrokken over heden en organisaties heeft gestuurd. Het rijk (de ministeries van VROM, Landbouw, Natuur beheer en Visserij en Verkeer ■BFMHnaOBBBHi WADDINXVEEN - Vanaf de ze maand worden in het cen trum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat, tel. 0182-614422) ensembles voor gevorderden gehouden. Deze groepjes zijn bedoeld voor mensen die een instru ment bespelen en die dat graag af en toe samen, onder leiding van een ervaren do cent, zouden doen. Er is nog een ruimte voor een pianist, violen en celli. Binnenkort begint docente Kobie Köorengevel met ver schillende cursussen fotogra fie, waarbij ontwikkelen en afdrukken desgewenst kun nen worden betrokken. Bijzonder is de nieuwe cursus landschap, waarbij de deelne mers regelmatig naar buiten trekken om de natuur in de lente te fotograferen. Cursusdagen en -uren wor den in overleg met de deelne mers vastgesteld. I* y i - 4. A [ramen D EU R E N RIANTE Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J De Zeeuwse Sint Bernhard Dack Cristofor. (Foto: Paula van Doorn-van der Meyde). De Alphense sopraan Astrid Vrensen is soliste bij het voorjaars- concert van het Rijnlands Orkest in de Waddinxveense Ontmoe tingskerk. (Foto: Rijnlands Orkest) F fff

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17