fGouwe koekteR Coenecoop College in Blijdorp Eerste lustrum 'Krea Musica' Bert en Annie Jenner 60 jaar NIVON-lid Dufs mod? SSW rondt proces af van vereniging naar stichting Kraamverzorgster Bianca v.d. Made miss in vierde Waddinxveense ronde 1 (0172) 58 97 98 Voor een voorjaars zonnetje Technische school Pelhrimov bezoekt W'veense school Avond over schoonheid Lenteverkoop in AF-centrum Verstandig zonnen bij Body Culture HAZERSWOUDE- DORP BEZORGERS m/v Disco in De Paddestoel Veel schade na uitslaande brand Ervaringen van HV-raaasvrouw Ludieke acties van Luifelbaan Vrijdag 22 maart bazar Basiscursus kinderschminken w PM ■PM PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MAART 1996 terugkeren be- ’Krea Musica’ werd op 29 MOERKAPELLE - De afde- Prima verdienste de béém ■Ml MM Autoschade komt soms gewoon uit de lucht vallen. model mee om een en ander met een demonstratie te la ten zien. WADDINXVEEN - Fran en Gré Hundersmark willen met hun zonnestudio ’Body Cultu re’ (Nesse) meer bieden dan alléén een verkwikkende zon advies en een zorgvuldige be geleiding wordt zeer veel aan dacht besteed. Interesse? Bel dan in de plaats is op zoek naar minimum leeftijd 15 jaar Alphen aan den Rijn Bt O Leerlingen moeten een idee hebben van de indeling van planten en dieren. Ze worden daartoe getraind in het waarnemen van speci- WADDINXVEEN/REEUWIJK - De 21-jarige kraam verzorgster, voetbalster en boomkwekersdochter Bi anca van der Made is gekozen tot ronde-miss van de vierde Waddinxveense wielerronde die op Tweede Paasdag (maandag 8 april) wordt verreden. WADDINXVEEN - De NIVON-afdeling Waddinxveen heeft twee leden, het echtpaar Bert Jenner en Annie Jenner-Kirpenstein, officieel gehuldigd vanwege hun 60-jarig lidmaatschap. Het tweetal heeft in al die ja- ren veel voor het NIVON ge daan. Bert was voor en na de WADDINXVEEN - Alle eer ste klassen van het de samen werkingsschool voor VBO, MAVO, HAVO en VWO ’Coe necoop College’ (Dreef) heb ben in de Rotterdamse dier gaarde ’Blijdorp’ een week lang met ’levend biologiema teriaal’ gewerkt. Zowel binnen als buiten heb ben zij in het kader van het vak biologie opdrachten ge daan. Het thema ‘ordenen* is in de basisvorming van on derdeel van het biologiepro- gramma. y GOUDA/WADDINXVEEN - Humanistisch raadsvrouw Klazien van Brandwijk ver zorgt een inleiding over haar werk na een korte jaarverga dering van het Humanistisch Verbond Midden-Holland in het Goudse wooncentrum ’De Zuidrandflat’ (De la Reylaan) op maandagavond 18 maart om acht uur. Klazien van Brandwijk is als humanistisch raadsvrouw bij het ministerie van Defensie met de VN-missie naar Cam bodja uitgezonden geweest en kan hierover veel vertellen. Zij is tevens een nieuw be stuurslid van het Humanis tisch Verbond Midden-Hol land. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 15 maart van half acht tot half tien houdt de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat) weer de maandelijkse disco- avond voor de jeugd van 9-14 jaar. De toegangsprijs is f 1,50. De muziek is in handen van de Waddinxveense drive- in-discotheek ’The Flying Dutchman’. Door de disc-joc- keys Edwin en Martin wordt de allerbeste muziek (top-40, hiphop en house) gedraaid. Bij de ingang krijgen alle be zoekers een toegangskaart met daarop een lotnummer. Tijdens de disco wordt een cd- single verloot die op nummer één staat in de top-50. Ook worden er enkele troostprij zen verloot. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk is begonnen met een ba siscursus kinderschminken voor vrijwillig(st)ers van buurt- en speeltuinverenigin- _1_* P ?•_- 1- _x derwerk in Waddinxveen. Het is een praktische cursus waarbij onder andere de vol gende zaken aan de orde ko men: benodigde materialen; het mengen van kleuren; het maken van kleurencombina ties; speciale technieken om kinderen te schminken en hy giëne. De cursus in het centrum voor kunstzinniGe v.orming ’Kreater’ (Kerkstraat) wordt gegeven door Saskia kenne- dy, docente schminken. BOSKOOP - Zaterdag 9 maart heeft een uitslaande brand in een pand aan de Nieuwstraat in Boskoop veel schade aangericht, die wordt geschat op anderhalve ton. Niemand werd gewond. De brand werd omstreeks 17.55 uur gemeld. De spuitgasten wisten te voorkomen dat de brand zich uitbreidde. Om 18.20 uur werd het sein brand meester gegeven. In het pand Nieuwstraat 61 is een woning met kantoorruim te gevestigd. De brand ont stond in de kantoorruimte. Volgens de brandweer is het vrijwel zeker dat het vuur is ontstaan in een prullenbak, die vlam vatte nadat er een asbak in geleegd was. In de kantoorruimte werd grote schade aangericht. Waarden. ‘Het is een dank baar beroep met elke keer de afwisseling van een nieuw ge zin*, legt zij haar beroepskeu ze uit. Binnenkort hoopt ze een cursus te gaan volgen om zelf nieuwe kraamverzorg sters te begeleiden na voltooi ing van hun opleiding. In haar vrije tijd is Bianca, dochter van een boomkweker, geregeld te vinden in de sportschool of op het voetbal veld van de Reeuwijkse voet balclub Concordia (RVC) waar ze al zo’n 15 jaar voet balt. ‘Ik zit nu in het tweede elftal en speel echt voor de gezellig heid mee‘, zegt ze haast ver ontschuldigd. ‘Door mijn werk kan ik ook niet altijd spelen, al zijn er wel gezinnen die mij de gelegenheid geven toch te gaan voetballen*. In de sportschool doet ze voornamelijk mee aan aero bics en steps. Het echte body-building is niet aan haar besteed. ‘Ik kan het niet mooi vinden dat vrouwen zo’n gespierd li chaam hebben*. Waddinxveens nieuwste ron de-miss houdt ook van uit gaan. Natuurlijk is zij een ge regeld bezoekster van de Reeuwijkse discotheek ’De Herberg’, maar ook disco’s in den lande weet ze met haar vriend te vinden. En als ze eens geen zin in de disco heeft pikt ze een biscoopje met hem mee. Van wielrennen weet ze ei genlijk niet zoveel af. Veel verder dan een verdwaalde blik tijdens een Tour de Fran- ce-uitzending als haar vader en vriend kijken komt het niet volgens haar. ‘Het enige wat ik van wielren nen weet is dat mijn oom voor de televisie begon te huilen toen Joop Zoetemelk de Tour won*. Ageeth’s haarmode, de kap per voor hem en haar aan de Groensvoorde, staat dit jaar ook weer borg voor de haar- verzorging van de ronde miss. Juist het oefenen van deze basisvaardigheid kan het beste aan de hand van leven de organismen. Diergaarde Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) de jaarlijkse bazar van de SOOS (Stichting Ou deren Onderling Sociëteit) gehouden. De opbrengst van de bazar 1 aan het ouderenwerk, dat be- is een schoonheidsspecialiste, die de aanwezigen zoveel mo gelijk zal vertellen over fibro- men, couperose en electrisch Tweede Wereldoorlog beheer der van de plaatselijke biblio theek van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling (nu NIVON). Deze bibliotheek is eindjaren zeventig opgenomen in de Openbare Bibliotheek Wad dinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan). Vele jaren was Bert Jenner ook secretaris van de plaatse lijke afdeling. Hij is ook nog enige tijd penningmeester ge weest. Zijn vrouw Annie was even eens jarenlang actief in de vereniging, vooral als initia tiefneemster van allerlei handvaardigheidscursussen. De NIVON-60 jarenspeld kregen Bert en Annie Jenner in huiselijke kring uitgereikt door het afdelingsbestuur, onder dankzegging voor het vele werk dat zij in die zestig jaar hebben gedaan. De door Margreet van Wijn gaarden en Velimir Saric ge dreven modezaak Fools is dit jaar voor het eerst verant woordelijk voor aankleding van de ronde-miss. Haar win kel heeft een exclusief assor timent dameskleding en lin gerie van Expresso, Turn Over, Sandwich, Spider en Popov. Margreet van Wijngaarden, die ook lingerie-parties bij mensen thuis verzorgt, hoopt dat de knoop rond de discus sie over een nieuw winkelcen trum gauw doorgehakt wordt. Want dat de Passage een nieuwe koopkracht-im- puls nodig heeft staat voor haar als een paal boven wa ter. De in Reeuwijk geboren en getogen ronde-miss Bianca van der Made is in het dage lijks leven kraamverzorgster bij het kraamcentrum De ste lustrum zal worden ge vierd op vrijdagavond 7 juni in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) met mede werking van de muziekver- j ’Crescendo ’(Zuid- Beijerland). Deze uit 65 leden WADDINXVEEN - De inter nationale hulporganisatie ZOA-Vluchtelingenzorg in Apeldoorn gaat een landelij ke huis-aan-huis-collecte houden in de week van 9-13 april onder het motto ‘Help vluchtelingen naar (t)huis*. Het gaat om hulp aan vluch telingen in Afrika en Azië die of in vluchtelingenkampen moeten leven of die net zijn teruggekeerd in hun geboor testreek. Voor deze collecte zoekt W.M. Knol-de Vries (Oostpolder- weg 13, tel. 0182-615419) van de Waddinxveense ZOA- werkgroep nog diverse collec tanten die een uurtje willen lopen voor hulp aan vluchte lingen. Dit jaar staat ZOA voor het eerst op het landelijk collecte- plan. De organisatie krijgt van de Stichting Landelijk Collecteplan en het Centraal Bureau Fondsenwerving een vaste week per jaar om te col lecteren net zoals bijvoor beeld het Anjerfonds en het Leger des Heils. Hiervoor moet aan een aantal strenge criteria worden vol daan. Bij de start moet in 20 procent van alle gemeenten van Nederland gecollecteerd worden. Na driejaar moet dat 40 procent zijn. In de praktijk komt dat neer op een inzame ling in zo’n 300 gemeenten met een minimale opbrengst van 1 miljoen gulden. ZOA collecteerde nog nooit zo grootschalig. Ruim 8.200 col lectanten gaan in de actie week de straat op en dat is bijna twee keer zoveel als in 1992, het beginjaar van de collectes. Zij zullen geld inzamelen voor zowel noodhulp aan vluchte lingen als hulp bij het terug keren naar (t)huis. Dit zijn vooral projecten op het gebied van landbouw, water en sani- tatie, onderwijs en medische zorg. In de collecteweek zullen tele visiespotjes, gemaakt van projectopnamen in Mozambi que, worden uitgezonden. Dit gebeurt onder andere in de zendtijd van Socutera. ZOA-Vluchtingenzorg zoekt collectanten Waddinxveen mee doen met een waardebonnenactie, waarbij bovendien prachtige prijzen te winnen zullen zijn. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense algemeen ge mengd koor ’Krea Musica’, dat dit jaar vijf jaar be staat, heeft een nieuw bestuur dat bestaande uit voorzitter H. Nieswaag, vice-voorzitter T. Aker, secre taresse C.I.H. Arkenbout, penningmeester K. van de Wees en bibliothecaresse B. Kandou-van Gulik. notariskantoor Van der Meu- len, Koek en Wichman in de cember vorig jaar de omzet ting van vereniging in stich ting notarieel worden gere geld, waardoor de woning- bouwverenigng Samen Socia le Woningbouw ophield te be staan en de stichting Samen Sociale Woningbouw in het leven was geroepen. Het bestuur van de stichting Samen Sociale Woningbouw bestaat uit H.G. van den Dool (voorzitter), C.G. van den Berg (vice-voorzitter), A.L.M. Boer (secretaris), mevrouw Th.C.M.Steensma-Verkam- pen (tweede secretaris) en P. Baas (penningmeester). De raad van commissarissen van de stichting SSW bestaat uit Th.J. Janmaat (voorzit ter), P.M. Kortlever (lid),.PA. Roest (vice-voorzitter) en L.A. Roos (lid). In de raad van commissaris sen is nog één zetel beschik baar voor een commissaris uit de kring van de huurders of de huurdersbelangenorga- nisatie. In deze vacature zal zo spoedig mogelijk worden voorzien. stane jongerenkoor, de zang groep ’Gioia’, zal deze lus- trumavond opluisteren met een eerste optreden voor pu bliek. Het Waddinxveense alge meen gemengd koor repeteert iedere maandagavond in het centurm voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat) van half acht tot tien uur. Nieuwe leden zijn altijd welkom en tenoren en bassen in het bijzonder. De zanggroep ’Gioia’ repe teert iedere donderdagavond eveneens in Kreater van ze ven tot tien uur en is bedoeld voor jonge mensen van 16 jaar tot 35 jaar. Er zijn thans 15 leden en ook hier zijn nieu we enthousiaste ledén van harte welkom. Men kan altijd op de repetitieavonden ko men luisteren. ’Krea Musica’ zal waarschijn lijk in oktober samen met de Waddinxveense harmonie ’Concordia’ haar medewer king verlenen aan een geza- melijk optreden met het ge mengde koor ’Zaboj’ uit Wad dinxveens Tsjechische zuster stad Pelhrimov in het kader van een uitwisselingspro gramma van de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov. WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging ’Samen Sociale Woningbouw’ (SSW) is na een jaar van admi nistratieve voorbereiding definitief omgevormd tot een stichting met dezelfde naam. Stichtingsvoorzit ter is geworden H.M. van den Dool. De raad van com missarissen wordt geleid door Th.J. Janmaat. voorstellen voor nieuwe sta tuten, een nieuwe rechtsvorm en het vormgeven van bewo nersoverleg. Deze advies groep kwam tot een unaniem advies. Dit unanieme advies werd door het bestuur overgeno men en aan de leden voorge legd op de eerste ledenverga dering van 9 maart vorig jaar. Met de statutenwijziging en de omzetting van vereniging naar stichting ging de leden vergadering accoord op voor waarde dat de interne bewo nersparticipatie omgezet zou worden in externe bewoner sparticipatie. Hierna is het bestuur in over leg getreden met een afvaar diging van de bewonersorga nisaties om de externe parti cipatie vorm te geven. Dit re sulteerde in een intentie- overeenkomst tussen de SSW en de bewonersorganisaties. In juni vorig jaar werd de tweede ledenvergadering ge houden. Unaniem werd ac coord gegaan met de omzet ting van vereniging naar stichting, met de nieuwe sta tuten en met de voorgestelde, externe bewonersparticipa tie. In dezelfde maand keurde de minister Margreeth de Boer van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieube heer (VROM) deze operatie goed. Nadat nog enige formalitei ten waren vervuld kon door WADDINXVEEN - De actieve winkeliersvereniging van de Luifelbaan (Brederolaan) heeft ook voor dit jaar weer een aantal ludieke activitei ten georganiseerd. Over het hoe en wat wordt een geheimzinnig stilzwijgen april 1991 opgericht. Het eer- bewaard, maar vast staat dat er iedere maand weer wat te beleven zal zijn op de Luifel- baan.Volgende week, zó licht voorzitter Wim de Bas een tipje van de sluier op, zal eniging - - kunnen spetterende tellende fanfare speelt in de eerste divisie van de Neder landse Muziek Federatie. Ook het uit ’Krea Musica’ ont- De Reeuwijkse Bianca van der Made wist niet wat haar overkwam toen zij niets ver moedend aan de bar van een Waddinxveense sportschool werd gevraagd om dit jaar op te treden als wielermiss. ‘Ik vond het echt tien keer niks*, herinnert zij zich dat moment. Maar het lid van de Stichting Wielerronde Wad dinxveen hield vol en kreeg de toezegging dat zij er in ie der geval over zou denken. Ruggespraak met vriend en werkgever deed haar alsnog besluiten het er op te wagen, ‘maar* - stelde zij als voor waarde - ‘ik ga absoluut niet in een jurk of rok lopen die nekuur. Aan een deskundig dag!* Echter, na een bezoek aan de damesmodezaak Fools in het winlelcentrum ’de Pas sage’ twijfelde Bianca van der Het Waddinxveense echtpaar Made of zij het eerder geno- is dan ook erg enthousiast men standpunt niet zou moe- over de voorlichtingscampag- ten aanpassen. ne Verstandig zonnen’, waar aan ook ’Body Culture’ deel neemt. De zonnebranche en de Ne derlandse Kankerbestrij- ding-KWF hebben samen richtlijnen over verstandig zonnen opgesteld. Dankzij deze campagne, uniek in Eu ropa, ligt verstandig zonnen nu binnen ieders handbereik. De richtlijnen zijn opgeno men in een informatieve en vooral heel zonnige krant boordevol tips, achtergron den, de laatste badmode en interviews. ’Verstandig Zon nen’ is gratis verkrijgbaar bij zonnestudio ’Body Culture’ (tel. 0182-630660). És Op 1 januari 1992 is het Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) van kracht geworden en op 1 januari 1993 trad het Besluit Beheer Sociale Huur sector (BBSH) in werking. Het BBSH heeft als uitgangs punten decentralisatie (wat plaatselijk of regionaal kan dient niet meer landelijk te gebeuren), deregulering (minder regelgeving, minder voorschriften) en verzelfstan diging van de woningbouw corporaties (corporaties moe ten maatschappelijke onder nemingen worden met veel meer eigen (financiële) risi co’s). Het BBSH wordt in de volks- huisvestingswereld ook wel ’de nieuwe grondwet voor wo ningbouwcorporaties’ ge noemd. Zowel het NBW en het BBSH betekenden voor de woningbouwcorporaties dat zij hun statuten moesten aanpassen aan de nieuwe be palingen van dit NBW en het BBSH en dat zij moesten na gaan of hun structuur (ver eniging of stichting) nog wel paste bij de nieuw ontstane situatie van maatschappelij ke11 die actief zyn in het kin- ondernemingen. Ook de woningbouwvereni ging Samen Sociale Woning bouw (SSW) ontkwam daar niet aan. Het bestuur stelde daartoe een adviesgroep in, waarin alle partijen verte genwoordigd waren. Die adviesgroep kreeg als taak het ontwikkelen van WADDINXVEEN - Vrijdag 22 maart van twee uur tot half negen wordt in het Anne ling Moerkapelle van de Ne- derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dagavond 20 maart om acht uur haar maandelijkse bij eenkomst in dorpshuis ’Op Moer’ in Moerkapelle. komt in zijn geheel ten goede De spreekster op deze avond staat uit SOOS-middagen, reisjes, kerstmiddagen en voorlichtingsmiddagen. Op deze bazar kunen de be- epileren. Ze neemt haar eigen zoekers terecht voor schitte rende handwerken (truien, shorten, sokken), bruikbare tweedehands artikelen en boeken, baby- en kleuterkle- ding, levensmiddelen, bloe men, planten en vele andere zaken. Ook zijn er diverse spelen, zo als sjoelen en vlotbruggen. Tevens draait er geregeld het rad van avontuur met leuke prijzen. WADDINXVEEN - Volgende week zullen de directeur en enkele docenten van de tech nische school in het Tsjechi sche Pelhrimov een oriënta- tiebezoek brengen aan het Coenecoop College in Wad dinxveen. Tijdens het bezoek, dat is voorbereid door de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov, gaat het in bijzonder om contacten met de vakopleiding voor mecha nische techniek binnen de af deling voorbereidend roepsonderwijs VBO. Vanwege de nauwe samen werking op dit vakgebied tus sen het Coenecoop College en het Crabeth College in Gouda is ook dat onderwijsinstituut (HBO) in het bezoekprogram- ma opgenomen. Zoals bekend bestaat er reeds een aantal jaren een intensie ve relatie tussen de in het Coenecoop College opgegane samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum en het gymnasium in Pelhrimov. MMMMI■■■iMMMBHMMMM WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 20 maart vann 9.00-14.00 uur is er in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) weer de fieke kenmerken van levende jaarlijkse lenteverkoop van wezens, op basis waarvan de de afdeling Waddinxveen van indeling is gemaakt. het Welfare-werk van het Ro de Kruis. Verkocht worden alle soorten handwerken, waarvan de op brengst weer wordt gebruikt om nieuwe materialen aan te Blijdorp heeft hiervoor prak- schaffen. Deze goederen wor- tische opdrachten voor de den weer bewerkt door onze leerlingen ontworpen. deelnemers. ■l - De ronde-miss Bion<a van der Made. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen). Leerlingen van het Coenecoop College hebben in de Rotterdamse diergaarde 'Blijdorp' lang met 'levend biologiemateriaal' gewerkt. (Foto's: Coenecoop College). een week Autoschade komt altijd onverwacht. Maar niet voor ons als FOCWA Garantiebedrijf. Wij zijp daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende FOCWA service. - Autoschade? U kunt dag en /J nacht bij ons terecht. gahaatebedrlf GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. NOORDKADE 24 - 2741 EV WADDINXVEEN TEL: 0182-612588 - FAX: 0182-611219 Wij zijn er klaar voor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21