WADDINXVE Bosviool ANWB houdt gratis verlichtingsactie Winkeldief door politie opgepakt concert 95 ^sintrcrtuin I Schippersvrouw komt vertellen bl S' I G E M E E N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING VERKEERSZAKEN MILEUZAKEN GROEN OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN VOORDELIGE PASPOORTEN TOT 1 APRIL A.S. PERCELEN GROND TE KOOP IN DE WIJK ZUIDPLAS 90 SPREEKUREN COLLECTEROOSTER 17 tot en met 23 maart 1996 Een raam aan de achterzijde werd geforceerd om binnen te komen. Weggenomen werd een videorecorder, sieraden en een attachékoffer. WADDINXVEEN - Voor een betere zichtbaarheid in het verkeer houdt de Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond ANWB donderdag 21 maart (9.00-19.00 uur) en vrijdag 22 maart (9.00-17.00 uur) op het eve- nementerrein aan de Dreef in Waddinxveen een voor leden en niet-leden gratis verlichtingactie voor per sonenauto’s en motorfietsen. De actie wordt uitge voerd in een Technobiel. ting. Te denken valt daarbij aan verblindende koplampen en slecht functionerende of helemaal niet werkende rem- en achterlichten. De ANWB wil met de verlich- tingsactie automobilisten en motorrijders van dienst zijn door van hun voertuig de ge hele wettelijke voorgeschre ven verlichting te controleren en deze goed af te stellen. Is een trekhaak gemonteerd, dan worden bovendien van de stekkerdoos de electrische aansluitingen gecontroleerd. Daarnaast is de ANWB be reid op verzoek lampen te vervangen door Performlam- pen. Deze door Philips ont wikkelde lampen kennen een aantal belangrijke voordelen ten opzichte van traditionele lampen. In de Perfonnlampen is ge bruik gemaakt van een spe ciale gasvulling die ervoor zorgt dat de lichthoeveelheid gedurende de tenminste tweemaal langere levensduur niet afheemt. Ook de gloeidraad is speciaal ontworpen voor topprestaties WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen bond (NCVB) houdt volgende week' woensdagavond 20 maart om kwart voor acht in De Hoeksteen (Esdoomlaan) haar maandelijkse vergade ring. Gast op deze avond is mevrouw Stanny den Houter. Zij komt vertellen over haar leven als schippersvrouw. Sinds het begin van de ver- lichtingsactie in 1964 heeft de ANWB van meer dan 3 miljoen auto’s de verlichting gecontroleerd en de koplam pen afgesteld. De ANWB heeft hiermee door de jaren heen ruime ervaring opgedaan op het gebied van autoverlichting en vindt dat er te vaak gebreken zijn. Van alle auto’s die bij een ANWB-actie verschijnen blijkt zo’n 80% afwijkingen aan de verlichting te hebben. Verkeerd afgestelde koplam pen komen het meest voor, maar ook defecte of onjuist gemonteerde lampen en zelfs danig verroestte koplampre- flectoren. Zeker nu het nog lang donker is en de weersomstandighe den slecht kunnen zijn, is het in het verkeer van extra groot belang zelf goed te zien, dui delijk herkenbaar te zijn en bovenal goed gezien te wor den. In de praktijk blijkt dat veel aanrijdingen en met name kettingbotsingen te wijten zijn aan onjuiste autoverfich- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag werd in een supermarkt aan de Passage een 54-jarige man betrapt toen hij met een paar artikelen in zijn zak langs de kassa ging zonder af te rekenen. Hij werd door de eigenaar aangehouden en overgedragen door de politie. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Graanakker een personenau to gestolen. Het betreft een Opel Corsa Swing (kleur rood) met het kenteken LB- JT-29. Woensdagavond werd ingebroken in het gebouw van de voormalige samen werkingsschool. Aan de ach terzijde werd een ruit verbro ken. Meegenomen werd een printer. In de nacht van don derdag op vrijdag werd inge broken in een bestelauto aan de Marga Klompéhoeve. De achterruit werd eruit gehaald en vervolgens werden een aantal kazen uit de auto ge haald.In de nacht van don derdag op vrijdag werd inge broken in een transportbe drijf aan de Bredeweg. Men kwam binnen via een lucht rooster. Weggenomen werd een aantal dozen met kledin- g.In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een personenauto op de Alet- ta Jacobshoeve. Het portier werd open gewrikt om binnen te komen. Weggenomen werd een deel van een telefoon en het radiofrontje.In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een wo ning aan de Heemraadweg. bij een lange levensduur. Vanzelfsprekend worden de kosten van gemonteerde lam pen verrekend met de be stuurder. Elke verbetering aan de ver lichting komt de verkeersvei ligheid ten goede. De controle en het afstellen van de ver lichting is gratis voor zowel leden als ook niet-leden van de ANWB. Van belang is tijdig aanwezig te zijn. Het laatste uur van openstelling is doorgaans be stemd voor het afwerken van de reeds wachtende automo bilisten. Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MAART 1996 (0182) 624 624 Terinzagelegging besluit Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit. Vb Verleende kapvergunningen Verzoek om vrijstelling Gijsberterf 36: het oprichten van een tuinhuisje in de achtertuin. Brugweg tijdelijk afgesloten Terinzagelegging ontwerp-besluit Nationaal Reumafonds Parkeerverbodzone A3-terrein Gereserveerde invalidenparkeerplaatsen Binnengekomen kapaanvragen Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de recep tie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerp-besluit kunnen door eenieder tot 11 april 1996 bij hun college worden ingediend. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Commissie IV op woensdag 20 maart 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie II op woensdag 20 maart 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Burgemeester en Wethouders zijn voornemens ten behoeve van genoemde melding deze vrijstelling te verlenen. De Burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende melding is ontvangen: Tot 25 april 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het verle nen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Prunusstraat 47 Noordeinde 115 (Ten aanzien van de invalidenparkeerplaatsen dient gemeld te worden dat bezwaarschriften geen schorsende werking hebben). De verkeersbesluiten liggen gedurende 6 weken ter inzage bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag: 08.30-14.00 uur vrijdag: 08.30-12.30 uur dinsdag- en donderdagavond: 19.00-20.30 uur TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Wintertarief tot 1-4-’96 99,00 86,00 ƒ130,00 35,30 Zomertarief 1-4 tot 1-9-’96 ƒ112,00 96,00 144,00 35,30 1 sierkers 1 beuk OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grofvuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 6 co c ■S WADDINXVEEpl Voorbereiding fcVekeer Getekend: Datum: 22-2-96 Schaal: NVT ■o 2 5 a o G 0> Wanneer een bezwaarschrift is ingediend, kan de President van de Arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage, sector Bestuursrecht, Juliana van Stolberglaan 2, Postbus 20302, 2500 EH ’s-Gravenhage (telefoonnummer 070-3813815), op een daartoe strekkend verzoek van de indiener van het bezwaarschrift, een voorlopige voorziening treffen, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel zou meebrengen voor betrok kene. Aan de indiening van een dergelijk verzoek zijn kosten verbonden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Staf Bestuur en Organisatie (doorkiesnummer 624628). Burgemeester en Wethouders maken bekend dat besloten is over te gaan tot het instellen van een parkeerverbodzone in het voormalig A3-terrein (Jupiterlaan, Junolaan, oneven zijde van de Apollolaan en de even zijde van de Mercuriusweg vanaf nummer 22). Deze maatregel is noodzakelijk voor de bereikbaarheid van hulp- en reinigingsdiensten ter plaatse. De maatregel wordt met borden aangeduid. Gegadigden, ook zij die al eerder een verzoek tot aankoop van een-per ceel grond hebben ingediend, kunnen tot en met 5 april 1996, bij de direc teur van de sector Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen, een schriftelijk verzoek tot aankoop indienen onder ver melding van het gewenste perceel. Bij meerdere aanmeldingen voor een zelfde kavel zal worden geloot. Alle inschrijvers krijgen bericht in de week van 22 april tot 27 april 1996 (week 17). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan de natuurlijke of rechtsper soon, die door een van genoemde verkeersbesluiten rechtstreeks in zijn belang is getroffen, daartegen een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders en wel binnen 6 weken na deze bekend making. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 14 maart 1996 het orit- werp-besluit ter inzake ligt inzake de aanvraag van: Tot en met 29 maart zijn paspoorten nog verkrijgbaar tegen een voor delig tarief. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoorten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. De drukte - en daardoor natuurlijk ook de wachttijden voor de burgers - voor de balie van de afdeling Publiekszaken neemt dan behoorlijk toe. De openingstijden van deze afdeling zijn sinds kort verruimd (zie elders in deze rubriek). Om een verdere spreiding te bewerkstellingen van de aan vragen van deze paspoorten, heeft de gemeente Waddinxveen sinds enige jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Het ontwerp-besluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 maart tot 11 april 1996 ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624757, dhr. W. P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkre gen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen het besluit op de aanvraag. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeen tehuis een brochure verkrijgbaar. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (tel. 62 47 57, dhr. W.P. Kaandorp). De volledige en exacte tekst van het verkeersbesluit ligt tot 18 april 1996 ter inzage bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer en bij de afdeling Publiekszaken. In verband hiermede ligt de melding voor eenieder ter inzage met ingang van 14 maart 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurenden deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schrifelijk bedenkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. schadelaan 22, Mevr. Kuipers-Rietbergplansoen 1Mevr. Kuipers-Rietberg- plantsoen 15, Eikenlaan 128 en Kievitdreef ter hoogte van Koekoeksdreef 19. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Gijsberterf”, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde ’kruimelgevallen” als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn Burgemeester en Wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. - de directie van Koppen Lethem Aandrijftechniek B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van ontwerp en levering aandrijftechnie- ken en filtersystemen voor het reinigen van oliën op het perceel Coene- coop 75. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 14 maart 1996 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruim- telijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Op de agenda o.a.: - Kredietaanvraag uitbreiding capaciteit centrale computer. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aanpassing gebouw ”De Paddestoel”. - Takendocument en bestuurlijk model I.S.M.H. Voor inwoners van Waddinxveen en voor hen die economisch gebonden zijn aan Waddinxveen (particulieren), komen binnenkort aan de Pollux de kavels 2 en 4 en aan de Regulus de kavels 2 en 4 beschikbaar in het plan Zuidplas 90 voor een viertal woningen, bestemd voor de individuele bouw van twee-onder-één-kap-woningen. De oppervlakte van de kavels varieert van 279 tot 332 m2, de prijs van de kavels bedraagt van 97.650,- tot 116.200,- ex BTW. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan inge volge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders. Op 1 april a.s. worden de tarieven voor paspoorten verhoogd in verband met het ingaan van het zomertarief. Dit tarief wordt geheven tot 1 september 1996. Tot vrijdag 31 maart a.s zijn de paspoorten nog verkrijgbaar tegen het ouder (winter)tariefHet tarief van de Europese reiskaart is wettelijk vastge steld. Paspoort personen boven 16 jaar Paspoort Jeugd onder 16 jaar Zakenpaspoort Europese reiskaart Op de agenda o.a.: - Voorstel tot aanpassing nadere regels voor de graven op de gemeente lijke begraafplaats. - Petitie van WLTO, afdeling Zuidplas. e.o. tegen het landelijk mestbeleid. - Stand van zaken wijkvoorlichtingsproject energiebesparing in de Oost- polderwijk. Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. - de directie van drukkerij Twigt B.V. inzake het veranderen van de inrich ting (drukkerij c.a. door uitbreiding hiervan met magazijn/expeditie- ruimte op het perceel Coenecoop 1 Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 5 maart 1996, onder voor schriften ter bescherming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Burgemeester en Wethouders maken bekend dat is besloten dat wordt over gegaan tot de inrichting van gereserveerde invalidenpakeerplaatsen in de directe omgeving van de navolgende adressen: Acaciastraat 27, Tessel- Op 18 maart 1996 starten werkzaamheden met betrekking tot de recon structie van de Brugweg binnen de bebouwde kom. Deze werkzaamheden zullen ongeveer 6 weken gaan duren, waarbij rekening gehouden moet wor den dat gedurende de laatste drieweken de Brugweg voor doorgaand auto verkeer is gesloten. Fietsers kunnen het werk te allen tijde lopend passeren. Het autoverkeer zal gedurende deze werkzaamheden door middel van borden worden omge leid. De direct omwonenden en belanghebbenden worden door de gemeete schriftelijk geïnformeerd. Teneinde verzekerd te zijn van uitsluitend serieuze inschrijvingen geldt een inschrijfgeld van 500,- per kavel. Dit bedrag dient onder vermelding van kavel Zuidplas 90, vóór 6 april 1996 te zijn overgeboekt op girorekening- nummer 8708 van de gemeente Waddinxveen of op het bankrekening nummer 36.68.01.694 van de gemeente Waddinxveen bij de Rabobank. De boekingsdatum is bepalend voor het in behandeling nemen van de inschrijving. Dit bedrag wordt niet gerestitueerd als men een aangeboden kavel weigert, in alle andere gevallen wordt inschrijvingsbedrag na de toe wijzing teruggestort of in mindering gebracht op de koopsom. Het bestemmingsplan ligt voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis. De te bouwen woningen dienen te voldoen aan de bepalingen van het bestemmingsplan en aan de overige stedebouwkundige randvoorwaar den: - twee-onder-één-kap-type; -aan elkaar en aan de omgeving verwante moderne eigentijdse architectuur (onder supervisie van de gemeentelijke plancoordinator); - de voorgevels dienen in de rooilijn te staan; - kap met pannen gedekt, nok evenwijdig aan de voorgevel - nokhoogte max 10 meter, goothoogte max. 6 meter, dakhelling min 45° - in het bouwblok geïntegreerde garages; - kleur en materiaal gebruik, metselwerk rood/oranje, pannen antraciet; - eenzelfde kleurstelling per blok gerelateerd aan de omgeving; -1 parkeerplaats op eigen erf, buiten de garage. Op de agenda o.a.: - Vaststelling nieuwe Verordening commissie Zwembad. - Advies aanpassing gebouw "De Paddestoel”. - Advies inzake project Marokkanen 01 -04-1996 tot 01 -04-1998. Commissie III op donderdag 14 maart 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te bren gen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Aan de hieronder weergegeven tekening kunnen geen rechten worden ontleend. Voor informatie kunt u op 5 april 1996, op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur, terecht bij de informatiebalie van de afdeling Publiekzaken, alwaar de relevante gegevens voorhanden zijn. Een bos kleurige bosviooltjes in draagtas. Een muzikaal bloemfestijn tot diep in juni. Haal de uitgebloeide bloemetjes regelmatig j weg dan bloeien uw viooltjes nog uitbundiger. Nu 10 bosviolen voor TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Twee dagen lang (donderdag 21 en vrijdag 22 maart) houdt de ANWB een verlichtingsactie voor personenauto's en motorfietsen op het evenemententerrein aan de Dreef in Waddinxveen. (Foto's: ANWB). openbaar groen naast Heggewinde 33 1 es Sweelinckhof 5 1 berk in de voortuin Burg. Trooststraat 79 1 kronkelhazelaar in de voortuin 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3