Bassie en Adriaan op Energiebesparingsproject in Oostpolderwijk Waadinxveen Prijswinnaars Stoere Maatjes Orgelconcert van Herman van Vliet Nominaties voor fotograaf Ton Bennemeer 30 maart in Boskoop W.C. Boeren 35 jaar spuitgast Huiswerkbegeleiding Marokkaanse jongeren Gulle Bottelier- actie EK-voet bal Politiek zoekt eerlijke vinder Slechte vangst f tl ’I een nieuwe zuinige ketel en is ter Deze portefeuille werd een dag eerder gestolen vanuit een woning. subsidie. Komt er een zonne boiler in een nieuwbouwwo ning dan is hiervoor 200 gul den beschikbaar. Voor een bestaande woning is dit extraatje maar liefst 500 gulden. Deze subsidie komt nog eens bovenop de 700 gul den subsidie die men van het Energiebedrijf Midden-Hol- land ontvangt. Wie een zon- voor een deskundig en onafhanke lijk advies over deze en ande re onderwerpen. De Waddinxvèense po litie zou graag in con tact komen met de eer lijke vinder van deze portefeuille en verzoekt de betrokkene te bellen met tel. 0182-621613. ’goed rentmeesterschap’ voor J-T l-1 Jammer eigenlijk dat de term ’het milieu’ soms zo afstande lijk klinkt. In Duitsland ge bruikt men hiervoor het woord Umwelt, de wereld om tografie. Ton Bennemeer schaart zich hiermee onder de beste foto grafen van ons land en zal worden opgenomen in de Gold Circle van smaakma kende Europese portretfoto grafen. met twee nominaties. Zijn fo to’s werden gekozen uit ruim 900 inzendingen voor de Ko dak Gold Award ’95. Elk jaar sturen honderden portretfotografen hun beste werk ter beoordeling naar Kodak. Een deskundige jury, dit jaar onder voorzitterschap R.M. Alblas, M.F. Hilgers, A.J. Pelupessy en A.M. Smit kregen het bronzen brand- weerkruis voor 12 jaar brand weerdienst, G.J. Huizer de verzilverde gesp voor 30 jaar en W.C. Boeren de verzilver de gesp voor 35 jaar. In aanvulling op het onder scheidingsteken voor trouwe brandweerdienst heeft Wad- dinxveens burgemeester aan het wegens functioneel leef tijdsontslag afscheid nemen de brandweerlid W.C. Boeren de legpenning met inscriptie van Brandweer Nederland uitgereikt. WADDINXVEEN - De Bodegraafse oreganist Herman van Vliet geeft zaterdagavond 23 maart om acht uur een orgelconcert in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. gen van interpretatiecursus sen bij Feike Asma en Cor Kee. Herman van Vliet geniet een uitstekende reputatie als concertorganist. Tijdens het concert in Waddinxveen zal hij werken van F. Asma, J. Zwart, J.S. Bach, B. Galuppi, W. Volckmar, W. Wolstenhol- derscheidingen uitgereikt voor langdurige brandweer dienst. De onderscheidingen zijn toe gekend door de Koninklijke Nederlandse Brandweerver eniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweer commandanten. De nominaties gevens aan dat er sprake is van een toon aangevende en op het hoogste nationale niveau opererende vakfotograaf. Mét hem zijn ook afspraken te maken voor een bijzondere portretopna mes van vrienden of familie leden. WADDINXVEEN - De hen- - gelsportvereniging Waddinx veen HSW viste haar 6e en 7e wintercompetitiewedstrijd respectievelijk in de Oude Rijn en Haarlemmer Ring vaart. In de Oude Rijn was de vangst het slechts. Hier haal den de elf deelnemers geza menlijk slechts 6 kilo witvis naar boven, tegen ongeveer 18 kilo in de Ringvaart.Win naar in de Oude Rijn werd H. Kraan met 2.430 gram. Twee de werd R. Jenner met 1.000 gram en derde H. de Kwaad- steniet met 900 gram. In de Ringvaart was de uit slag als volgt: 1. R. Polder vaart 5.250 gram, 2. J. van Elswijk 3.070 gram en 3. R. Jenner 2.340 gram. Met nog drie wedstrijden te gaan is de tussenstand: 1. H. Kraan 37 pnt., 2. M. Reichard 36 pnt., 3. R. Jenner 31 pnt., 4. en 5. R. Poldervaart en J. van Elswijk beiden met 29 pnt. WADDINXVEEN - Zoals be richt heeft Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden zes vrijwllige brand weerlieden onderscheiden voor langdurige brandweer dienst. *Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse feestavond van de vrijwillige Waddinxveense brandweer is gehouden in restaurant Bibelot die werd georganiseerd door de brand weervereniging ’Jan van der Heijden’. Tijdens het officiële gedeelte van de avond heeft burge meester C.M. van der Linden aan zes brandweerleden on- ’Voor schone (groene) energie zie je ook al duidelijker een nu niet alleen nagedacht over andere manieren om energie te maken (Wind- en zonne- Maar al te vaak hebben Ma rokkaanse leerlingen het moeilijk op school, doordat ze niet goed mee kunnen komen. Het tempo voor hen ligt te hoog. Ze hebben in vergelijking met hun Nederlandse vriendjes en vriendinnetjes een flinke taalachterstand. Bovendien kunnen ze vaak door hun ou ders niet geholpen worden, hoe graag die dat ook zouden willen. Nogal wat Marokkaanse ou ders hebben immers zelf niet of nauwelijks een (Neder landse) schoolopleiding door lopen. Omdat het belangrijk is dat deze kinderen toch een kans krijgen in de Nederland se samenleving werd de huis werkbegeleiding opgezet. Dit was mede een initiatief van de Waddinxveense mos kee Alhijra en het Coenecoop College. De huiswerkbegeleiding gaat gegeven worden op maandag en dinsdag van 16.00 uur tot 17.30 uur in de lokalen van het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat). Daar worden de kinderen ge holpen met hun huiswerk of er worden eenvoudige oefe ningen met hen doorgenomen die vooral gericht zijn op het inlopen van taal- en leerach- terstanden. ‘We proberen het er ook gezel lig te maken. We vinden het belangrijk dat de kinderen er ook plezier aan beleven*, al dus de organisatoren. Om deze reden wordt de kin deren en jongeren van de huiswerkbegeleiding koste loos deelname aan een cursus ‘kennismaken met muziekin strumenten* in Kreater aan geboden. Om de huiswerkbegeleiding goed te kunnen doen is de in zet van vele vrijwilligers on ontbeerlijk. Gezocht worden dan ook mensen die kunnen helpen bij verschillende schoolvakken, zoals bijvoor beeld wiskunde, economie en aardrijkskunde. Ook voor andere vakken zijn er mensen nodig. De beheer sing van een schoolvak is geen vereiste om Marokkaan se leerlingen te kunnen hel pen met hun huiswerk. Vaak is een redelijke beheer sing van de Nederlandse taal al voldoende, omdat veel Ma rokkaanse kinderen de op drachten van het huiswerk niet begrijpen, doordat ze en kele woorden niet kennen. Iedereen die eventueel bereid zou zijn om als vrijwilliger voor de huiswerkbegeleiding aan Marokkaanse kinderen en jongeren in te zetten, wordt verzocht het telefoon nummer 0182-539913 te draaien (vragen naar Sven Sonneveldt). WADDINXVEEN/GOUDA - In samenwerking met de gemeente Waddinx veen is het Energiebe drijf Midden-Holland in de Oostpolderwijk van start gegaan met een bij zonder energiebespa ringsproject. Hierop in haken geeft het gemeen tebestuur extra subsidie bij de aanschaf van zon neboilers. Later zal het project in andere woon wijken worden vervolgd. Herman van Vliet werd gebo ren in 1941 in Bodegraven. Reeds jong had hij belangstel ling voor het orgel. Hij ging naar het Utrechts Conserva torium waar hij, na studie bij Stoffel van Viegen en Cor Kee, in 1965 het einddiploma solospel behaalde. Gedurende de periode van kerkorganist in zijn woon- en geboorteplaats Bodegraven bekwaamde Herman van Vliet zich verder met het vol- WADDINXVEEN/GOUDA - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland, Stichting Woonhuis, BJ Ter Gouwe, moskee Alhijra (Busken Huëtlaan) en de scholengemeenschap Coenecoop College (DreeD hebben gezamenlijk een project opgezet voor huis werkbegeleiding aan Marokkaanse kinderen en jon geren in de gemeente Waddinxveen. Voor dit project worden nog vrijwilligers gezocht. BOSKOOP - Het populaire televisieduo Bassie en Adri aan geeft op zaterdag 30 maart een voorstelling in de Beurshal aan de A.P. van Neslaan om 13.30 uur. Het tijdstip is zodanig gekozen dat er genoeg tijd is tussen dè voorstelling en een jubile umprogramma van de Gym nastiekvereniging Boskoop, later die middag. Op reeds verkochte kaarten voor Bas sie en Adriaan staat welis waar 14.00 uur als aanvangs tijd, maar dat is dus 13.30 uur geworden. van fotograaf Jos Sprangers, ze tak van de professionele fo- buigt zich vervolgens over de inzendingen. De jury let voor al op vorm, expressie, stijl en techniek van de foto. De Kodak Gold Award geldt in heel Europa als een be langrijke maatstaf voor de kwaliteit en creativiteit in de- WADDINXVEEN - Donder dag 21 maart vindt bij Gulle Bottelier Van Eeuwen aan de Brederolaan in Waddinxveen de aftrap plaats van een grootse voetbalwedstrijd. De winnaars zullen een wed strijd van het Nederlands elf tal in Engeland mogen bijwo nen. Om mee te doen, dient men het wedstrijdformulier, dat gegeven wordt bij aan koop van ƒ25,- aan bood schappen, volledig ingevuld voor woensdag 1 mei te over handigen aan Bottelier Van Eeuwen. Een deskundige jury zal de tien beste inzendingen uit het land honoreren met een reis voor twee personen naar de Europese kampioenschappen voetbal in Engeland. WADDINXVEEN - Op woensdag 6 maart is op een adres op de Prins Bernhardlaan een por tefeuille teruggebracht door de vinder. en het loopje naar de glas- en papiercontainer is voor velen zelfs een vast onderdeel ge- je heen. Dat geeft duidelijker worden van hun gewoonten. Toch is het nog mogelijk om met weinig kosten of een beetje meer moeite een grote re bijdrage te leveren aan een beter milieu. De inwoners staan hierbij niet alleen, gas over het algemeen maar maar mogen hierbij rekenen één keer gebruikt worden en op hulp van anderen, zoals de 1 1 gemeente Waddinxveen en het Energiebedrijf Midden- Holland in Gouda. Om op een rijtje te zetten wat verwacht mag worden van deze hulp, is het goed eerst iets meer te weten te komen over het Waddinxveense energiebesparingsproj eet. Dat kan onder andere bij de Waddinxveense milieuwet- houder J. Neele (PCW). Hij is langrijk’, sinds 1990 wethouder in Waddinxveen, met onder an dere de portefeuille openbare trend ontstaan. Er wordt werken. ’Bij de laatste portefeuillever- derling, nodig nadat wethou- worden energiezuiniger ge maakt. Bovendien bestaan er plannen om, bijvoorbeeld sa men met de woningbouwver enigingen, te werken aan maatregelen om huizen zoda nig te bouwen dat er bij de derwijk hebben inmiddels bouw zo weinig mogelijk afval een speciale krant ontvan- overblijft en er een minimale T~ J-1- hoeveelheid energie nodig is voor verwarming en ventila tie’. ’Ook voor de bestaande wo ningen zijn er plannen voor r- - maatregelen. In een wijk met huizen van gelijke ouderdom kan soms op een manier de verspillende cv-ke- tel vervangen worden door den die hiervoor zelfs een ho gere prijs willen betalen’, rmu t AT i samen met zijn gezin, ook be zig met het milieu. Naast af valscheiding (grijze en groene container) staat er in hun tuin een compostvat (gekocht bij de gemeente) en letten zij er met z’n allen op dat hij bij de aankoop van spullen bij voorkeur geen onnodig ver pakkingsmateriaal is ge bruikt. Aan de kinderen probeert hij zo ’zijn hobby* over te dragen. ’Want alleen door het samen te doen kan zoiets slagen’, denkt hij. ’Net als thuis in het klein, geldt dat ook in het groot voor een gemeente als Waddinx veen. Alle gebouwen die ei gendom zijn dan de gemeente derwijk. De huizen daar zijn -j-niet zo oud, veel cv-ketels zijn daar aan vervanging toe en dertig procent van de bewo ners blijkt opvallend veel gas te verbruiken*. De bewoners van de Oostpol derwijk hebben die van de gemeente en het energiebedrijf stuurt ze op uw verzoek graag toe. Men kan haar bereiken via door- kiesnummer 0182-589642. Wie in de tweede helft van vo rig jaar een zonneboiler heeft per wijk de bewoners te laten plaatsen, dan is het als- j_ nog zjnvo] ora contact met haar om te horen of men ach teraf nog in aanmerking GOUDA/WADDINXVEEN - De Goudse fotograaf Ton Ben nemeer, die in Waddinxveen als oud-medewerker van Sjaak Noteboom BV (Passa ge) nog volop actief is, is in de Nationale Fotowedstrijd voor professionele portret- en re- portagefotografen bekroond in het honderd laat lopen. Dankzij het geduld van Adri aan komt alles weer op z’n oo_ pootjes terecht. Bij dit alles lijke middagen gaan altijd komt goed tot uiting hoe het tweetal het publiek aanvoelt. De hele show is door de strak ke maar vlotte leiding van _rde Adriaan een soepel verlopend voorstelling doorgenomen en geheel met maar één doel: de kroonde liedjes samen met het publiek gezongen. Vervolgens wordt het echt la chen als het duo enkele dold waze scetches opvoert waar- gen. In de uitgave heeft men kennis kunnen maken met de mensen die namens de ge meente of het energiebedrijf persoonlijk kunnen advise ren over energiebesparings- nog meer energiebesparende zaken. De gemeente Waddinxveen voordelige geeft bijvoorbeeld extra sub- j i_sidie voor zonneboilers. Een zonneboiler betekent warm water en minder energie. Voor wie zijn oude cv-ketel moet vervangen door een nieuwe of thuis veel warm water gebruikt is het zinvol eens te overwegen een zonne boiler te laten plaatsen. Net als bij een gewone boiler of geiser, zorgt een zonneboi ler voor warm water. In dit geval wordt echter de boiler verwarmd met gratis energie: daglicht. De zonneboiler bestaat uit een collector, een voorraadvat en een regelsysteem. Een col lector op het dak, zo groot als een flink dakraam, vangt het daglicht op en zet dit om in warmte. Is er voldoende warmte dan komt deze warmte terecht in een speciale boiler onder het dak. De inhoud van de boiler hangt af van het warmwater- verbruik en het type boiler. Het comfort van de zonneboi ler is op zijn minst gelijk aan die van een elektrische boiler Felicitatiesvan brandweercommandant Gert Huizer voor W.C. Boeren voor 35 jaar trouwe dienst bij of gasgeiser. Soms heeft men zelfs meer comfortomdat het warme water van de zonne boiler sneller stroomt dan bij voorbeeld van een geiser. Om zonneboilers te stimule ren geeft de gemeente Wad dinxveen sinds dit jaar voor iedere zonneboiler die in een mers woning geplaatst wordt extra Maatjes hartelijk ir...- - voor hun inzending. De ene kaart was nog mooier dan de neboiler wil huren of kopen (huurkoop kan ook) kan het beste eerst contact opnemen met Ria Hartmans van het Energiebedrijf, omdat anders het risico bestaat dat er een zonneboiler wordt geplaatst die niet aan de subsidievoor- energie), maar er zijn geluk- een nieuwe zuinige ketel en is waarden voldoet. Een aan- kig genoeg ook mensen te vin- het plaatsen van dubbel glas vraagformulier voor de subsi- den die hiervoor zelfs een ho- soms een mooie kans’. J 1 1 1 ’Waddinxveen is’, volgens Thuis houdt Joop Neele zich, wethouder Joop Neele, ’te groot om al deze zaken tege lijk en in één keer op te pak ken. Voor wat betreft de be woners is de keuze gemaakt om l informeren over de plannen en samen,met hen een aan pak op te zetten’. teraf nog ’De bewoners zijn immers zelf komt voor subsidie. het best op de hoogte van de Bovendien kan men bij het leef- en woonomstandigheden voorlichtingscentrum van het in hun omgeving en kunnen Energiebedrijf terecht op basis van vergelijking te J- weten komen of ze minder vuil in de container hebben en minder gas, elektriciteit en water gebruiken dan de buren’. Voor de start van dit project is gekozen voor de Oostpol- der Karei van Soest afscheid heeft genomen van ons colle ge, hebben zeker mijn studie chemie aan de TU Delft en mijn job als leraar natuur- en scheikunde een rol gespeeld bij de toewijzing van deze portefeuille’, aldus Joop Nee le. Het milieu is een onderwerp ’Bovendien bestaat er voor dat niet meer weg te denken mij ook nog zoiets als een is in ons dagelijks leven. -♦-> Thuis en op het werk wordt er de aardbol waarop wij leven, aandacht besteed aan ver- pakkingsmaterialen en het me, J.* Byste’r en CM?Widor sorteren van afvalmateriaal, ten gehore brengen. Ook is er samenzang. Uiteindelijk is besloten de in zendingen te verdelen in drie leeftijdscategorieën en op de foto zijn de trotse prijswin naars te zien. Hoofdprijswinnaar Jeroen v.d. Spek ging naar huis met een reischeque ter waarde van ƒ400,- voor een bezoek aan Disneyland Parijs en de tweede en derde prijswin naars ontvingen beiden twee N S-dagtochtkaarten waarde van ƒ100,-. Bassie en Adriaan staan ga rant voor een twee uur duren de ’lachspektakelshow’ die geen minuut verveelt. Derge- volgens een beproefd recept. Eerst wordt het publiek uit bundig begroet, daarna wor den de spelregels voor c. volgen enkele bekende en be- jeugd, hun ouders en eventu eel grootouders een onverge felijke middag bezorgen. Plaatsbewijzen voor de voor stelling zijn te koop bij Bruna boekhandel Jongejan, Konin- bij Bassie de boel natuurlijk ginneweg 5 in Boskoop. de betrokkenheid weer van de mens en zijn omgeving’. Met een voorbeeld geeft de Waddinxveense milieuwet- houder aan dat fossiele brandstoffen als kolen, olie en gas over het algemeen dat daarbij meestal vervui ling optreedt. ’Daarom zou, om eens een voorbeeld te noemen, beter nagedacht moeten worden over de keuze tussen het ge bruiken van een liter olie voor brandstof, het maken van een plastic kratje of pallet die een tijdje meegaan of een paar nylon panty’s. Al aan de basis is zo’n rendementskeuze be- WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond 14 maart zijn bij de eenjarige kinderkledingzaak Stoere Maatjes (Groensvoorde) de prijswinnaars van een zeer geslaagde verjaardagkaart-actie met een prach tige prijs beloond. Alle grote en kleine deelne- worden door Stoere bedankt hun inzending. De andere. De deelnemers hebben in de voorjaarsvakantie echt hun best gedaan. Gemaakt wer den allerlei soorten kaarten, van origami tot verfwerk. Na tuurlijk maakte dit alles de keuze van de jury er niet ge makkelijker op. X WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MAART 1996 PAGINA 11 de vrijwillige brandweer. (Foto: Vrijwillige Brandweer Waddinxveen). De Bodegraafse organist Herman van Vliet. Twee foto's van de genomineerde Goudse fotograaf Ton Bennemeer. (Foto's: Ton Bennemeer). In het midden op de foto Jeroen v.d. Spek (hoofdprijswinnaar). Links en rechts van hem beide andere prijswinnaars. (Foto: Stoere Maatjes). L 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11