De Nieuwe Passage heeft het wel (31) Oude muziek in raadzaal Waddinxveen 20e Werkpocket van 'Randstad f 1 Cursus WordPerfect voor vrijwilligers f Hips live in De Tunnel bloedstollende ballads. C.A. Zwijgers wordt 'Cristan Voor Horeca en Particulier ƒ2,-tot ƒ10,-voordeel bij Gé de Slijter Geslaagden diploma B Dure spiegel van mijn auto vernield Koffie-ochtend in Zevenhuizen Radio West in Bibelot Sandeman Port fles ƒ12.95 OP=OP LEZERS SCHRIJVEN i THEO STE RMPfiR jaar de winkel aan het Konin gin Wilhelminaplein heeft ge had. De zaak wordt voortgezet on der de naam ’Cristan’. Van het echtpaar Zwijgers Campari hele liter overal 28,-/32,- bij Gé de Slijter Bokma Jonge Jenever liter over het winkelcentrum moe ten helpen om het gehele ver keer in Waddinxveen beter af te wikkelen. Commercieel moet het plan nog eens doorgelicht door het bureau Twijnstra en Gudde. De gemeente is bereid ƒ1.1 miljoen in ’De Nieuwe Passa- palend voor de sfeer van de compositie. Bij Schumann is 25,95 Black and White whisky fles overal 24,-/30,- bij Gé de Slijter 19,95 was geen der drie kinderen geïnteresseerd in overname van de zaak. Des te meer zin hebben de ge broeders Blom er in van hun tweeede zaak - naast die in Gouda - een succes te maken. Tia Maria flesoveral 30,-/35,- bij Gé de Slijter 24.95 uitgangspunten niet, in elk geval minder. Veelal betreft het gebruiksmuziek voor spe ciale gelegenheden. Bij de Bach-cantates is dit wel heel WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad houdt in samenwerking met de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW, tel. 0182- 631932) een beginnerscursus ’WP 5.1’. Aan deze cursus kunnen maximaal 15 man nen en vrouwen deelnemen, die als vrijwilliger in een ver eniging actief zijn. De beginnerscursus WP 5.1 (tekstverwerking op de com puter) wordt gehouden op WADDINXVEEN - Randstad Uitzendbureau, in Wad dinxveen aan de Nesse gevestigd, heeft de 20e editie van de Werkpocket uitgegeven. Sinds 1978 zijn er van dit gratis naslagwerk meer dan een miljoen exeriipla- ren verspreid onder uitzendkrachten en opdrachtge vers. De Werkpocket is in 1978 ont wikkeld om uitzendkrachten te informeren over alle rege- woensdag 17 en 24 april, 1, 8, 15, 22 en 29 mei en 5 juni van 20.00-22.00 uur in het Coene- coop College (Dreef). De kos ten bedragen 225,- (cursus geld) en 31,00 (lesboek). ziek uit deze periode associ ëren muziekliefhebbers meestal met frisse klanken en wordt vaak weinig inspan nend gevonden om naar te luisteren. Dat is ook veelal de bedoeling van deze muziek. Latere com ponisten, met name de ro mantici, beoogden in hun werken ’een stuk van hun Kortgeleden, in de nacht van vrijdag 23 op zater dag 24 februari, heeft de Kleikade bezoek gehad van enige jongelui. Deze waren schijnbaar van mening dat van een groot gedeelte der geparkeerde auto’s de spie gels verkeerd stonden afge steld. Nu, dat zouden zij wel even voor ons doen. Met veel bra voure (stoere jongens, ferme knapen, nietwaar?) begonnen zij aan het karwei. Veel van de geparkeerde au to’s zijn hier gelukkig zonder al te veel schade van afgeko- gens voor op zij, dus weet je wat: pak ’m beet, even flink wringen en dan lukt het wel. Inderdaad, prima gedaan, de hele spiegel vernield. Kosten ƒ450,-. Kennelijk geeft dat niet. Daar draait de eigenaar wel voor op. Die kan dat best missen van z’n kleine pensi oentje (zal hun een rotzorg zijn). ZEVENHUIZEN - Donder dagmorgen 21 maart van half tien tot elf uur spreekt Alie Hoek-van Kooten (Veenen- daal) in het Hervormd Cen trum aan de Dorpstraat in Ze venhuizen over ‘Wat verwacht je van het leven1 tijdens de koffie-ochtend van Vrouwen bouwen Gods koninkrijk’ om elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Er is kinderopvang aanwezig. De ochtend is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Ze venhuizen en Moerkapelle. De groep opereert in Neder land, België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Zwit serland, Spanje, Groot-Brit- tannië en de Verenigde Sta ten. (Naschrift redactie: Het zeer opmerkelijke van deze schrif telijke reactie van PvdA-ge- meenteraadslid Bep Vermeij is dat die helemaal voorbij lijkt te gaan aan nieuwe fei ten, gegevens en inzichten met betrekking tot de centrumont- wikkeling in Waddinxveen. Het lijkt wel of de tijd voor de sociaal-democraten helemaal stil heeft gestaan. Ook de ernstig verdeelde op vattingen over ’De Nieuwe Passage’ binnen zowel het col lege van Burgemeester en Wet- Bijna alle nummers zijn ge schreven door leading lady Simone Roerade die in het verleden haar muzikale erva ring opbouwde bij bands als Lois Lane en Funky Stuff. Haar zang wordt tijdens de opzwepende live-show afge wisseld met rap van mede- muzikanten waardoor de band een geheel eigen karak ter heeft or wikkeld. voor diverse bezetting, zijn oorspronkelijk bedoeld om te dienen als achtergrondmu ziek op feesten en dergelijke. Alhoewel het prachtige mu ziek is en er bij de twintigste- eeuwse mens wellicht een ze kere sfeer wordt opgeroepen, moet men deze muziek dus niet diepzinniger maken dan zij is. Er worden uitsluitend wer ken uitgevoerd uit de Duits- Nederlandse barok. De avond begint met de sonate in g voor viool en continuo van de Ne derlander Pieter Heilendaal (1721-1799), zeer late barok muziek. Van J.S. Bach wordt het pre ludium en fuga in a, een werk voor clavecimbel, gespeeld. Daarna is weer een Neder lander, Willem de Fesch (1687-1757), vertegenwoor digd met zijn sonate voor cel lo en clavecimbel in d, een werk met dansachtige delen. Verder staan op het program ma werken van Schmeizer, Biber en Telemann. Uit het immense oeuvre van de laat ste wordt gespeeld de sonate in d voor viool en continuo. De term ’continuo’ staat voor de meestal niet geheel uitge schreven bas- en begelei- dingspartij bij een solo-in- strument. Voor de invulling van zo’n partij wordt veel ver wacht van de clavecinist. Het programma staat zonder meer garant voor een avond WADDINXVEEN - Dnsdag 12 maart is in het Gouwebad ‘de Sniep‘ (Sniepweg) ge zwommen voor het diploma B. Namens de Nationale Raad was P. Besse als afge vaardigde aanwezig. De be oordelingscommissie bestond uit W. van Minnen, C. Slagter en J. Rhijnsburger. Er waren 30 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De ge slaagden zijn: Naomi Alphe- naar, Irene Kaptein, Bart Bruijn, Alexander Jense, Mo nique Neukerk, Michel van der Poel, Michel Kemp, Bo van Raad, Kirsten Bergwerff, Marjolein van Beem, Marlies Dullaart, Colin Hogendoorn, Carlos te Pas, Pedro Eikelen- boom, Derk-Jan Kool, Niels v.d. Berg, Kirstine Paul, Joeri Verhoef, Marit van Duijn, Mirte Dijkhuizen, Hendrik Eshuis, Lorena Marfella, Fre- derique Gullikers, Lisanne van der Wilt, Steven Gillis, Marjolein van der Spek, Ma- rielle Freeke, Stephan Val- star, Marret Westera en Fem ke Panhuyzen. lingen op het gebied van so ciale zekerheid en werk. Inmiddels wordt de Werkpoc ket niet alleen door uitzend krachten geraadpleegd maar ook door schoolverlaters, werkzoekenden, werkne mers, werkgevers en advise- J 2X-112 In de Werkpocket worden alle aspecten met werk uitvoerig behan deld. Zo wordt onder meer aandacht besteed aan sociale wetgeving, studeren, belas tingwetgeving, werken in het buitenland, VUT en pensi oen. Ook wordt ingegaan op nieuwe ontwikkelingen ten aanzien van nieuwe of te wij zigen wetten. men (dankzij het kogelschar- nier waar de spiegels op ge monteerd staan). Echter, bij mijn auto aange komen ontbrak het hen aan de nodige vakkennis. Ja wat nu, hoe doe je dat, elektrisch verwarmd, van binnen uit verstelbaar. Dat is natuurlijk wel wat las tiger. Je staat al gauw met je handen in het haar. Maar ja, je bent jong en dan ga je ner- WADDINXVEEN - Dinsdag middag 19 maart verzorgde Radio West vanuit restaurant ’Bibelot’ (Limaweg) een rechtstreeks programma rond de presentatie van het door Liesbeth Bakker en Pe ter de Vries geschreven boek je ’Trouwen. Gouden tips voor de mooiste dag van je leven’. Het programma ’De Halte’ was tussen de middag geheel gewijd aan het verschijnen van dit boek alsmede de nieu we mogelijkheid om in Wad dinxveen te trouwen in Huize Reigersburgh (Piasweg). In het programma werden de auteurs geïnterviewd alsme de Lis van Os, bruid van het jaar 1996. Ook de exploitan ten van Huize Reigersburgh, Ton en Caroline Ververs, kwamen aan het woord even als het bruidspaar van Piet ’t Wout en Karin Piels dat als eerste bruidspaar die middag in Huize Reigersburgh in het huwelijk werd verbonden door fte trouwambtenaren Liesbeth Bakker en Peter de Vries. De Werkpocket wordt ieder jaar opnieuw herzien en be vat alle recente cijfers en wet telijke bepalingen. De oplage bedraagt dit jaar 160.000 exemplaren.Randstad Uit zendbureau is met haar ruim 300 vestigingen marktleider in Nederland. Jaarlijks helpt zij zo’n 250.000 mensen aan een tijdelijke baan bij tien duizenden opdrachtgevers. Randstad maakt deel uit van de internationale Randstad Groep, een beursgenoteerde onderneming die activiteiten ontplooit op het gebied van uitzending, schoonmaak, be veiliging, opleiding, automa tisering en technische dienst verlening. aan en Anthony Blom. Die dag komt er een definitief einde aan de loopbaan van de Waddinxvener, die 12 jaar met groente langs de weg heeft gezeten, twee jaar actief is geweest in ’de Sniep’ en 36 WADDINXVEEN - Donderdagavond 21 maart om half negen wordt in de raadzaal van het gemeentehuis (Raadhuisplein) het vijfde kamermuziekconcert van dit seizoen gegeven. Uitvoerenden zijn Jan Willem de Vriend (viool), Wouter Mijnders (cello) en Patrick Ayrton (clavecimbel). Zij zijn gespecialiseerd in oude muziek en spelen op authentieke instrumenten. De toegangsprijs bedraagt f 15,- (CJP- en Pas-65+-hou- ders f 12,50). vast laag 22,95 °p,epunten Nederlands Elftal I Speelduur 3Q minuten. J Extra Port stunt uitstekend genietbare en niet al te gecompliceerde (voor de luisteraar althans) muziek. Nogmaals: een uitgelezen be gin van de lente. Na een vioolstudie aan het conservatorium in Amster dam en Den Haag bij Davina van Wely speelde Jan Willem de Vriend in verschillende ka- mermuziekformaties over de gehele wereld. In 1982 richtte hij het ‘Com- battimento Consort Amster dam' op, een ensemble dat zich richt op muziek uit de ze ventiende en achttiende eeuw. Dit ensemble speelde naast vele concerten in eigen land ook in Noorwegen, Span je, Duitsland en maakte vele cd-, t.v. en radio-opnames. Als dirigent dirigeerde hij verschillende operaproduk- ties: werken van Monteverdi (achtste madrigalenboek, L’incomatione di Poppea), Mozart (Don Giovanni, Bas tien Bastienne), J. Strauss (die Fledermaus) en K. Weill. Bij het Nieuw Sinfonietta Amsterdam, Concertino Ar- monico in Freiburg en RIAS kamerorkest Berlin en de Amsterdamse Bachsolisten komt Jan Willem de Vriend als vaste gastdirigent. Cellist Wouter Mijnders stu deerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij René van Ast. Na zijn eindexamen vervolgde hij zijn studie aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam bij Dmitri Ferschtman. Hij treedt in verschillende kamermuziekformaties op en ook als solist. Regelmatig maakt hij opnamen voor de radio en televisie. Samen met pianist Peter Beijersbergen van Henegouwen vormt hij sinds 1986 een duo. Samen geven zij concerten in binnen- en buitenland. Zij na men twee cd’s op, één met ka mermuziek van Willem Pij per en één met het volledige cello-piano oeuvre van Felix Mendelssohn Bartholdy waarbij een authentieke Erard concertvleugel uit 1861 werd bespeeld. Wouter Mijnders is verbon den aan het Combattimento Consort Amsterdam. In 1994 maakt hij deel uit van de jury van het internationale ka- mermuziekconcours ’Carlo Soliva’ in Italië. Patrick Ayrton studeerde or gel en kerkmuziek bij Alfred Mitterhofer aan de ’Houch- schule Für Musik’ in Wenen waar hij in 1985 ’cum laude’ afstudeerde. Daarna kwam hij naar Ne derland om aan het Konink lijk Conservatorium clave cimbel te studeren bij Ton Koopman. Patrick Ayrton heeft prijzen gewonnen bij di verse internationale concour sen, waaronder Innsbruck in 1983 en Brugge in 1985. Hij trad op als solist en bege leider met gerenommeerde ensembles, zoals het Concert gebouworkest en Concertge bouw Kamerorkest, het Am sterdams Baroque Orchestra, het Grande Ecurie et la Chambre du Roy, de Gulben- kian Choir. BOSKOOP - Zaterdagavond 23 maart om tien uur speelt de band ’Hips’ in de Boskoop- se jongerensociëteit De Tun nel. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. In haar bijna driejarig be staan groeide Hips uit tot een begrip in Rotterdam maar ze ker ook daarbuiten. Deze band speelt een mix van soul funk en jazz-dance met WADDINXVEEN - Groente en fruithandelaar C.A. Zwij gers (63) en zijn vrouw dra gen op maandag 1 april hun zaak in het winkelcentrum Oranjegalerij over aan de Goudse gebroeders Christi- winkelcentrum voor bejaar- king om een gezellig centrum den, die er veel in de omge ving wonen, is aanwezig, zo dat zij deze belangrijke voor ziening gemakkelijk kunnen bereiken. - Wij hebben geen behoefte aan een onpersoonlijk win kelcentrum, dat ’s avonds dicht gaat. Wel aan een win kelcentrum met enige nadruk op centrum en gezelligheid. - De planschade (vergoedin gen) van de Passage-winke- liers zou zo hoog uitvallen wanneer er op Be Fair ge bouwd werd, dat de gemeente met miljoenen guldens scha de zou komen te zitten. (Een vertrouwelijk rapport van een gerenommeerd bureau had dat voor B. en W. uitgere kend. Dit rapport is overigens nog nooit ingetrokken, dus geldt nog steeds). Verder zijn we als gemeente raad verantwoordelijk voor het gebruik van grond. Dat wil zeggen: we moeten effici ent omgaan met de ruimte om te bouwen. De grenzen (de contouren) van de gemeente zijn vastge steld. Voor de bouw van wo ningen, winkels en bedrijven zijn we steeds meer aangewe zen op ’inbreilokaties’ (ge bruik maken van onbebouw de plekken binnen de grenzen van de gemeente). Dus zullen we met de schaarse grond verstandig moeten omgaan. Uit de verschillende Distribu tie Planologische Onderzoe ken, die in de loop der jaren gedaan zijn, is gebleken, dat de Waddinxveense consu ment zijn boodschappen in de non-food sector steeds meer buiten Waddinxveen doet. De doelstelling om te komen tot een uitgebreider winkel centrum is om de Waddinx veense bevolking die aan schaffingen meer in Waddinx veen te laten doen. Daarom is de uitbreiding van vierkante meters winkeloppervlakte ook voldoende in ’De Nieuwe Passage’. We bouwen niet voor de regio, want die gaan naar Zoetermeer, Gouda of Alphen aan den Rijn. Ruimtelijk gezien moet ’De Nieuwe Passage’ te verwe zenlijken zijn na beter over leg en samenspraak met de verantwoordelijke woning bouwvereniging Waddinx veen en Huize Souburgh, die het woonzorgcomplex zullen bouwen. Wat betreft de verkeersaspec- ten is de problematiek groter. Echter, bij ongewijzigd beleid, dus als er geen winkelcen trum op de Passage zou ko men, blijft de verkeersproble matiek voor de gemeente erg groot. De verkeersdrukte, met name de autoverplaatsingen, neemt door ’De Nieuwe Pas sage’ toe. Maar de piekbelas- ting voor het bezoeken van het nieuwe winkelcentrum ligt op andere tijden dan de piekbelasting van bijvoor beeld het woon-, werkverkeer. De voorgestelde verkeers maatregelen rond het cen trumplan zijn op dit moment voldoende voor de bereik baarheid. We zijn ons ervan bewust dat Het Waddinxveense pro gramma lijkt te zijn afge- houders en de gemeenteraad stemd op de beginnende len en de niet geringe kritiek van te. Er wordt uitsluitend ba- de Ondernemers Vereniging rokmuziek uitgevoerd. Mu- Waddinxveen (’niet akkoord’), de woningbouwvereniging Waddinxveen en Huize Sou burgh worden in de PvdA-re- actie vrijwel volledig buiten beschouwing gelaten. Verder laat Bep Vermeij het inmiddels naar een zeer zor gelijk laag niveau gedaalde draagvlak voor ’De Nieuwe Passage’ binnen de Waddinx veense bevolking geheel onbe- ziel’ bloot te leggen. Hun ge sproken, terwijl ook bij haar moedstoestand was veelal be- als bekend mag worden ver ondersteld dat plannen zon der voldoende draagvlak bij dit bijvoorbeeld erg duidelijk. de bevolking altijd gedoemd In de barok gelden dergelijke zijn te mislukken en nooit tot wasdom kunnen komen. De inwoners van Waddinx veen voelen zich naar onze mening steeds minder betrok ken bij hun gemeentebestuur, sprekend. mede omdat ze tegenwoordig Ook de werken die donder- bij veel gelegenheden blijven dagavond in Waddinxveen aangeven het onuitwisbare worden uitgevoerd, sonates gevoel te hebben dat er hele maal niet naar hen wordt ge luisterd. Zeker niet bij miljoenen gul dens verslindende operaties zoals ’De Nieuwe Passage’ (ge meentelijke bijdrage van 1,1 miljoen gulden en gratis bouwgrond van 5 miljoen gul den), de verbouw van het ge meentehuis (7 miljoen gul den) en de reorganisatie van het gemeentebestuur (2,8 mil joen gulden). Na de grote verkiezingsverlie- zen hebben met name PvdA en CDA bij herhaling gezegd al les in het werk te zullen stel len om nog beter naar de bur gers te luisteren. De commu nicatie en het overleg met de kiezers zouden sterk verbeterd worden, beloofden de sociaal democraten en de christen-de- mocraten bedeesd en terug houdend. De mede met het oog hierop beslist opmerkelijke brief van PvdA-gemeenteraadslid Bep Vermeij maakt in ieder geval duidelijk dat de Waddinx veense bevolking - inclusief haar partijgenoten als oud- huisarts Theo Blom - anno 1996 nog steeds wordt gecon fronteerd met de dovemanso ren van lokale politici wiens partijen dan ook niet voor niets volgens opiniepeilingen op behoorlijk verlies blijven staan. Als dat zo blijft door gaan zal daar ook geen enkele verandering in komen). In de loop der jaren (voor mij al vanaf 1982) heeft de fractie van de Partij van de Arbeid (PvdA) vele alternatieven de lange weg die nog te gaan voor een winkelcentrum in Waddinxveen bestudeerd en afgewogen. Zelf zijn we met een initia tiefvoorstel gekomen om het er thans geen kant en klare oplossingen te geven zijn voor alle problemen, maar gaande is voor het winkelcentrum er staat, moeten details in alle redelijkheid opgelost kunnen worden. Ook het verkeerscirculatie- winkelcentrum op de Passage plan zal na de besluitvorming verder te ontwikkelen. We -- hadden er tekeningen en een financiële uitwerking bij. In februari 1994 maakte de PvdA-fractie de lokatiekeuze Passage op basis van een aan- voor de winkeliers haalbaar tal argumenten, die nu nog zijn. De kortingen op de huur- steeds gelden, namelijk: prijzen geven aan dat die prij- - De Passage ligt centraal in zen niet hoger liggen dan al de gemeente met veel be- bestaande winkels in Wad- staande voorzieningen in de dinxveen. Wel zal er goed op omgeving, zoals postkantoor, gelet moeten worden welke banken, bibliotheek. n-x- - Er is een uitloopmogelijk- in het centrum. heid richting Brugcentrum Financieel wordt het plan nu met zijn voorzieningen. (Een plan dat jaren geleden door C. de Bas sr. uitstekend gevon den werd!). - De loopafstand naar het ge’ te steken voor de bevol- te realiseren. rende instellingen. PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MAART 1996 winkels zich zullen vestigen maart tijdens het kamermuziekconcert in de Waddinxveense raad- 1 II//! I •JiaMuui P. VAN WIJNGAARDEN Kleikade 20 Waddinxveen C.A. Zwijgers en zijn echtgemote M. Zwijfgers-Zalm stoppen met hun groente- en fruitzaak aan het Koningin Wilhelminaplein. De zaak wordt per 1 april a.s. overgenomen door de Gouders gebroeders Blom. Op de foto links Anthony Blom. (Foto: Sjaak Noteboom}. I bokma Heerhugowaard Pascalstraat 16, ind.ter. Zandhorst Tel. (072) 571 80 88 Alphen aan den Rijn Steekterweg 78 Tel. (0172) 49 38 44/45 i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J Slijter De Rotterdamse band 'Hips' treedt op in De Tunnel. (Foto: Peter van Breukelen). Waarom een oud model caravan of vouwwagen uit de verhuur kopen, terwijl u voor bijna dezelfde prijs een nieuw model 1996 Hobby - Dethleff caravan of André Jamet vouwwagen kunt kopen op levering voorjaar, tegen THEO STET AKTIE-PRIJZEN. k Tevens 1001 artikelen in onze kampeersupermarkt tegen NL scherpste prijzen, o.a.: L gasfles gevuld 5 kg ƒ49,95 vulling 5 kg ƒ9,95 blokbatterij ƒ4,- 2.4 liter toilet- vloeistof ƒ9,95 wmterlent, bekend merk ƒ495 - kachels en toebehoren 10% kor- g tmg slaapzak in hoes 19,95. NU OPRUIMING SHOWMODELLEN CARAVANVOORTENTEN: BIJNA HALVE PRIJS. -theek-su. Gé def-:: ^**oop W..O' 1 1 4 11_’ 112 XL BEP VERMEIJ lid raadsfractie PvdA, Wingerd 205 Waddinxveen die” samenhangen Patrick Ayrton bespeelt de clavecimbel donderdagavond 21 zaal met violist Jan Willem de Vriend en cellist Wouter Mijnders. (Foto: Emmanuelle Jacomet). 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15