Damteam Excelsior kan nog promoveren Con<ordia verhoogt contributie met 3% Burgemeester complimenteert wielerronde Bob Kruit wint Rabo-prijsvraag Top boulers ongewijzigd Romeins voetpad ging dwars door Waddinxveen Kandidaten gezocht voor 4e milieu-estafettestok Louise Perbal secretaris bij Kerngroep AFHALEN INSCHRIJFFORMULIEREN LUILAKVOETBALTOERNOOI1996 Recordaantal bezoekers jeugddisco De Paddestoel Trektochtdienst Ontmoetingskerk Vergadering van confessionelen Theo den Boon op Kunstbeurs in Den Haag Wintercompetitie De Springplank Komeet kijken bij 'Virgo' Ruimte TOOS bij Fit-Gym Immanuëlkerk op RTW-radio H I r -y Op 25 mei 1996 wordt het 41e Luilakvoetbal- toemooi gehouden. De inschrijfformulieren kunnen op woensdag 27 maart tussen 19.00 en 20.00 uur afgehaald worden op de volgende adressen: 1. Noordeinde 237, Boskoop. 2. Voorofscheweg 93, Boskoop. CBurger’s Fish Schereningen GEBAKKEN SCHOL ƒ3,- per stuk 2 stuks voor Twee Antilopers bij 'Twintig van Alphen' I PAGINA 21 WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MAART 1996 WEEKBLAD VOOR ook ’s avonds en ’s zondags. had in het Hoge Veense moe- andere wegen naar Voorburg aangegeven.Eén van de bar rières was het riviertje de Op de Waddinxveense mgrkt! single uit de top-50. De vol gende jeugddisco is op vrijdag 19 april. Volgende week vrijdagavond 29 maart is er weer een ’Goud van Oud’-avond in De Padde stoel. Er wordt dan weer muziek gedraaid uit vervlogen tijden voor bezoekers vanaf 30 jaar. Bij De Paddestoel hoopt men dat deze disco net zoveel be zoekers trekt als de jeugddis co. wonderen. De komeet Hyakutake werd 31 januari vann dit jaar door de Japanse amateurastro- noom Yuji Hyakutake ont dekt en zoals dit gebruikelijk is, naar hem genoemd. deelte in gebruik als fietspad; het andere gedeelte ligt er nog stilletjes en verlaten bij- Vanaf het centrum van Voor burg valt al snel op dat men via de ’Herenweg’ recht op de kerk van Leidschendam af rijdt en vanaf de ’Voorweg’ in Zoetermeer is de kerk als een baken te zien. Zo heeft de kerkganger hier in de loop der tijden gebruik gemaakt van de reeds aanwe zige paden die voor een ander doel zijn aangelegd. Aan de hand van de Groen- gids Zuid-Holland, die on langs door het Zuidhollands Landschap is uitgegeven, is een deel van deze wegen te vinden tussen de Reeuwijkse Plassen. Hier kan men een indruk krijgen van smalle weggetjes door het veenge bied. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester van Wethouders van Waddinxveen roept iedereen in Wad dinxveen op zichzelf of een andere persoon of instel ling aan te melden voor de milieu-estafettestok 1995. WADDINXVEEN - In het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg) heeft de Waddinxveense muziekver eniging ’Concordia’ haar jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden. WADDINXVEEN - Het eerste damteam van Excelsior heeft haar jubileumjaar (dit jaar bestaat zij 90 jaar) extra luister kunnen bijzetten door het kampioen schap in de hoofdklasse van de dambond Midden- Holland te behalen. WADDINXVEEN - De maandelijkse jeugddisco van wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijster besstraat) trok afgelopen vrijdagavond een record aantal bezoekers. Meer dan 100 jeudige Waddinxve- ners tussen de 9 en 14 jaar kwamen op de disco in de Bomenwijk af. Iedere maand mag de disco in De Paddestoel zich verheu gen op een groeiend aantal bezoekers, maar een aantal van meer dan 100 bezoekers was dit seizoen nog niet ge haald. De Waddinxveense drive-in- discotheek The Flying Dutch man met de disc-jockey’s Ed en Martin verzorgden weer de muziek, die vooral bestond uit top-50 muziek en House. Een bezoeker won een cd- strijd die betrekking had op Internet. Ook de Waddinx veense studenten konden meedingen naar de hoofd prijs, een 15 inch Philips mo nitor. Hoofdprijswinnaar Bob Kruit kreeg de prijs vrijdagmiddag 8 maart uitgereikt door Mar cel Splinter van de Rabobank Waddinxveen. In december en januari werd er inn de nieuwsbrief aan dacht besteed aan teleban kieren voor studenten (waar- Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling met 5 ge wonen wedstrijden en +16. De rode lantaarn is thans voor het triplette Rob, Fred en Ron van Dijken. Zij wisten slechts één wedstrijd win nend af te sluiten en hebben een negatief saldo van -52. ras. Op veel oude kaarten vindt men hier dan ook de ’Holvoeter Brug’. Blijkbaar een belangrijke oeververbin ding die je niet kon missen. Een inwoner van een boerde rij bij de Holvoeter Brug ver telde dat deze brug er al ligt sinds mensenheugenis. Een groot gedeelte van deze histo rische wegen wordt nu benut voor dagelijks verkeer. Enkele delen zijn nog voetpad gebleven zoals door de Reeu wijkse Plassen. Een ander ge deelte, dat met de aanleg van rijksweg A12 in tweeën is ge deeld, is in het westelijk ge- tie heeft geleverd. Zo ontstaat een estafette van milieuprestaties. De achter liggende gedachte is nadruk kelijk niet die van een ’prijs voor de beste’, maar die van waardering voor een opmer kelijke prestatie. Iedereen in Waddinxveen kan de komende weken zich zelf of een andere persoon of instelling aanmelden voor de milieu-estafettestok ’95. Dat kan door vóór donderdag 18 april een brielje te sturen naar het college van Burge meester en Wethouders, Post bus 400, 2740 AK Waddinx veen, onder vermelding van ’Kandidaat milieu-estafettes tok ’95’. In de aanmeldingsbrief moet duidelijk de naam van de kandidaat staan en zijn of haar milieuprestatie. Men kan ook telefonisch kandida ten aanmelden bij mevrouw Adolf (tel. 0182-624758) of de heer Kaandorp (tel. 01282- 624757). De milieu-estafettestok kan worden uitgereikt voor aller lei soorten milieuprestaties. De estafettestok 1992 had be trekking op de inzameling WADDINXVEEN - Zondag middag 24 maart om twee uur zal er in de Ontmoetings kerk (Groensvoorde) een ’trektochtdienst’ zijn die door en voor gemeenteleden wordt gehouden. Van te voren kun- Schalagin, eindigde op een 17e plaats in 1 uur 1 minuut en 28 seconden. i na een gelijkopgaande partij tegen Met nog twee partijen te gaan en een kleine voorsprong (7-5) gloorde Excelsiors dam titel. Dick Dibbets liet een fraaie partij op kundige wijze in de winsthaven laveren. Een winnende voorsprong ------1 de nestor van Excelsior, Teun De voor de vierde maal uit te reiken gemeentelijke milieu- estafettestok is een soort wis- selbeker die jaarlijks wordt uitgereikt aan degene die een opmerkelijke milieu-presta- tie in het Gouwedorp heeft geleverd. Vorig jaar werd de milieu-es tafettestok uitgereikt aan de milieuwerkgroep van de sa menwerkingsschool voor HA- VO-Atheneum (inmiddels op gegaan in het Coenecoop Col lege) voor de milieumaatrege len die zij door hun actieve en enthousiaste inzet binnen de school voor voortgezet onder wijs hebben bewerkstelligd en de educatieve uitstraling die hiervan uitgaat. Het gemeentebestuur wil met de estafettestok waardevolle initiatieven op milieugebied in de gemeente stimuleren. De mensen die zich voor het milieu hebben ingezet wor den hiermee voor het voet licht gehaald. De kandidaat die de estafet testok heeft gekregen mag hem een jaar houden, waarna hij wordt doorgegeven aan degene die het jaar daarna een bijzondere milieupresta- Vorig seizoen bleek het acht tal van de Waddinxveense damvereniging een runner r oenschap geeft recht op pro- verkreeg Teun licht voordeel, wat hij overigens zeer goed uitbouwde naar een over- machtseinspel. Een lichte ontgoocheling was het onverwacht verlies van Vincent van Es. Een voor het oog redelijk gelijk opgaande partij leverde binnen een paar zetten positioneel voor deel voor de RDC-speler op en hij won knap. Voorzitter Piet Swart bracht de stand in evenwicht (4-4). Zijn omsingeling leverde niet direct duidelijke winstkan sen op, maar toen zijn tegen speler wat te gemakkelijk was met het vooruitschuiven van een centrumschijf kon Excelsior’s praeses doeltref fend toeslaan. Tijmen den Ouden jr. deed het verlies van zijn vader meteen vergeten door vanuit een remise-achtige partij op- WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Confessionele Vereniging houdt woensdagavond 27 maart om acht uur een leden vergadering in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Op deze avond zal ds. H.W. van den Brink uit Den Haag spreken over ’Wat hebben wij met Abraham?’ Na de inlei ding en een pauze heeft de vergadering een huishoude lijk karakter, waarin onder andere de jaarstukken van het jaar 1995 besproken zul len worden. WADDINXVEEN - In de af gelopen maanden heeft de Waddinxveense klaverjasver- eniging ’De Springplank’ in samenwerking met de wijk en speeltuinvereniging ’De Paddestoel’ (Lijsterbesstraat) een wintercompetitie voor koppels gehouden. Met 22 koppels werd er over vijf zaterdagen gestreden om de meeste punten. Van de vijf dagen telde de hoogste vier dagen mee voor de competi tie.Tijdens de laatste dag, waarin alle mogelijkheden voor velen open lagen, viel de beslissing in de laatste ronde. De uitslag van deze competi tie is: 1. J. van de Neut-Th. de Wit (27.696); 2. H. Jong-L. v.d. Bas (27.778); 3. H. Mon- tanje-C. Montanje (27.535); 4. L. Beekhuizen-R. Beekhui zen (7.413) 5. P. Klee-. Ver kerk (6.995) 6. V. van Wi- chen-. v.d. Woud (6.953) 7. K. Verdegaal-. Kleiweg (6.349 punten) Deze competitie, welke in sa menwerking met De Padde stoel georganiseerd werd, hoopt volgende keer in no vember weer op een mooi deelnemersveld. WADDINXVEEN - Twee atle ten van Antilope hebben in Alphen aan den Rijn meege daan aan de ’Twintig van Al phen’, de jaarlijkse hardloop _l van AAV ’36 voor dames, heren en vetera nen over een afstand van 20 kilometer. John Droog had 1 uur 26 mi nuten en 55 seconden nodig om zich op een 72e plaats te nestelen bij de heren-vetera- nen I (40-50jaar). Bram Lindhout liep bij de he- ren-veteranen III (60-70 jaar) naar een uitstekende 4e plaats en liet de jury een tijd van 1 uur 32 minuten en 58 seconden klokken. Winnaar bij de heren werd hier de Engelsman Paul Evans in 58 minuten en 47 se conden. De winnaar van de yqii vc 28e Langs de Gouweloop in nen de aanweizgen een kop Waddinxveen, de Rus Andrej soep en een broodje eten. Er is een crèche voor de aller kleinsten. van oud-papier door de vrij willigers van Be Fair-voetbal. De estafettestok van 1993 hield verband met de schoon maakactie van de heer M. Mos sr. en die van 1994 - zoals aangegeven - op de diverse milieu-activiteiten van de mi lieuwerkgroep binnen de toenmalige amenwerkings- school. Dit jaar kan het bijvoorbeeld gaan om energie- of waterbe- sparing, het bevorderen van het openbaar vervoergebruik door de werknemers van een instelling of bedrijf of vermin dering van de hoeveelheid af val die ontstaat. ken te zijn. Maar Teun (83), die bij aanvang van het sei zoen 1996-1997 65 jaar aan de damclub zal zijn verbon den, wilde zijn bijdrage aan het kampioenschap leveren. Hij werkte op beheerste wijze naar een remise-eindspel. speelde wedstrijden gewon nen en leiden met negen ge wonnen wedstrijden en een saldo van +78. Tweede zijn Stephan en Toos Tabben en hun maatje Joop Dries met zeven gewonnen wedstrijden en +34. De derde plaats is voor Nel Oudijk, WADDINXVEEN - In de vlak voor Pasen huis aan huis te verspreiden rondekrant van de op Tweede Paas dag (maandag 8 april) te houden vierde wielerronde van Waddinxveen complimenteert burgemeester C.M. van der Linden het wielercomité met de organi satie van deze ronde. ‘In mijn laatste jaar als bur gemeester van Waddinxveen heb ik weer met veel genoe gen de noodzakelijke vergun ningen verstrekt1, aldus Kees van der Linden. ’Overigens met genoegen om dat de Stichting Wielerronde Waddinxveen ruim van te vo ren en op de dag zelf haar taken goed regelt, waardoor er nooit problemen ontstaan'. ‘Om die problemen te voorko men worden uitgebreide maatregelen genomen*, laat bestuurslid en politieman Ge rard Hazebroek weten. Hij is binnen het bestuur be last met de afzetting van het parcours en de verkeersom- leidingen in het Gouwedorp. ‘Met vijfhonderd hekken wordt het parcours zelf afge zet en voor de omleiding van het verkeer worden de nodige verkeersmaatregelen in over leg met de gemeente ge plaatst1, legt Gerard Haze broek uit.Daarnaast voert het actieve bestuurslid over leg met de Nederlandse Spoorwegen en de busmaat- GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdagavond 26 maart zal de komeet Hyakutake langs de aarde scheren op een af stand van maar ’slechts’ 15 miljoen kilometer en met het blote oog zichtbaar zijn. De Goudse sterrenclub Virgo, die in Waddinxveen als corres- pondentie-adres heeft Heem- raadweg 52 (tel. 0182- 616366), geeft het publiek ’s avonds vanaf acht uur op de kinderboerderij aan de Bloe- mendaalseweg in Gouda de gelegenheid om schapprij ZWN zodat het openbaar vervoer geen onno dige vertraging oploopt.'Maar daar blijft het niet bij', gaat Gerard Hazebroek door. ‘Bin nen het parcours zijn bedrij ven en instellingen - zoals zorgcentrum Soubrugh - door ons benaderd en bewoners en hulpverleners mogen natuur lijk ook niet worden vergeten in dit rijtje'. Op de wedstrijddag zelf zor gen vrijwilligers van de EHBO en de voetbalvereni ging WSE voor de nodige hand- en spandiensten waar door de veiligheid van de ren ners en toeschouwers zo opti maal gewaarborgd is. ‘Zonder de mannen van WSE zou het haast ondoenlijk zijn deze veiligheid te garande ren', benadrukt Gerard Haze broek. ‘Met die helpers heb ben wij in al die jaren een hechte band opgebouwd. Ondanks het slechte weer van de laatste jaren beloven ze elk jaar weer terug te ko men; vanwege de gezellig heid!' voor studenten géén abonne mentskosten betalen). Hiervoor is niet meer dan een personal computer en een modem nodig om thuis elec- tronisch te bankieren. Zo kan via de pc niet alleen contribu tie worden betaald, maar zien degebruikers ook of de studie beurs al op de rekening is ge stort. Voor een speciaal actietarief kunnen studenten een mo dem bestellen via de Rabo bank. DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Van donderdag 4 tot en met maandag 8 april wordt voor de vierde maal de Nationale Kunstbeurs Hol land Art Fair gehouden in het Nederlands Congresgebouw te Den Haag. In een stand op deze kunst beurs laat de Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon (Dorpstraat) zijn meest re cente werk zien. Hij doet dat in combinatie met een kleine selectie keramiek van An aanmerkelijk Hulleman, Ineke de Jong en Lidy Kooman. Theo den Boon presenteert in Den Haag ook een nieuwe ca- Van de ongeveer 65 leden wa ren er 18 leden aanwezig. De vergadering werd geopend door voorzitter A.C. van Ruf ten. Na een kort welkomst woord werden het verslag van de vorige vergadering en het jaarverslag van 1995 be handeld. De harmonie en het slag- werkensemble hebben een druk jaar achter zich met daarin onder andere optre dens tijdens Koninginnedag, Bevrijdingsdag (met een ge zamenlijk concert met het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwes- tem), een reis met optredens naar Pelhrimov in Tsjechië, een buitenoptreden op ’de Passage’, een najaarsconcert in de Ontmoetingskerk, een -jr JJ_ _1 re activiteiten zoals de half jaarlijkse rommelmarkt. Vervolgens werd het financi eel verslag van de penning meester besproken en goed gekeurd, gevolgd door de be spreking van de begroting. Zoals ieder jaar zal ook dit jaar de contributie met 3% verhoogd worden. Tot slot werd het verslag van de kas commissie goedgekeurd. Na de benoeming van een nieuwe kascommissie en mu- ziekcommissie kwam de be stuursverkiezing. Tweede se cretaris Hans de Bruijn was aftredend. In zijn plaats werd Aart van Ringelenstein geko zen. Henny Nieswaag werd herkozen. Het jaarplan 1996 brengt voor Concordia nieuwe activi teiten met zich mee. Naast vaste optredens als het voor- jaarsconcert op vrijdag 26 april, een optreden op Konin ginnedag in de woonwijk Zuidplas, de Dodenherden king en de rommelmarkt op vrijdag 10 mei staan er in mei-juni twee of drie buiten- WADDINXVEEN - Na twintig jaar met grote in zet het secretariaat van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen te hebben ver vuld heeft secretaris Em ka Krösschell besloten haar functie neer te leg gen. Het secretariaat bij de Kerngroep is overgeno men door drs. Louise Per bal, Brugweg 41, 2741 KT Waddinxveen, tel. 0182- 615718. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense student Bob Kruit heeft een 15 inch Phi lips monitor gewonnen door mee te doen aan een prijs- bij helder vraag van de landelijke Rabo- weer deze Staartster door op- bank. gestelde sterrenkijkers te be- Drie keer per jaar krijgen de studentenrekeninghouders van de Rabobank een uitge breide nieuwsbrief met aller lei informatie en aanbiedin gen. In de nieuwsbrief van novem ber vorig jaar stond een wed- WADDINXVEEN - Ook na de optredens op het programma. In het najaar wil Concordia een uitwisselingsconcert ge ven met een fanfare-orkest uit Montfoort, dat eveneens wordt geleid door dirigent Pieter Boer. Er staat ook nog een geza menlijk concert gepland met een koor uit Tsjechië en het Waddinxveense koor Krea Musica. Dit concert zal wor den gehouden in de Ontmoe tingskerk (Groensvoorde). Tijdens de bespreking van het jaarplan werd er ook even stilgestaan bij het feit dat Concordia in 1998 een eeuw bestaat. Naar aanleiding hiervan is er een jubile umcommissie opgericht die zich zal gaan buigen over de diverse activiteitèn die in dat Kerstconcert en diverse ande- jaar zullen worden gehouden. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gymnastiekver eniging TOOS heeft voor he ren vanaf 25 tot 55 jaar twee fit-gymuren. Deze uren bestaan niet alleen uit conditietraining, maar bieden ook een wat breder aanbod aan oefenstof. Het is belangrijk te zorgen dat het lichaam voldoende in conditie blijft. Hart- en bloed vaten, spieren en botten kun nen worden versterkt door een goede lichaamsbeweging. Binnen de trimlessen wordt gedaan aan spierverlengende en spierversterkende oefe ningen en wordt aandacht be steed aan speel- en spelvor men. Elke trim-activiteit wordt be geleid door een deskundig op geleide trainer. De lessen zijn aangepast aan het niveau van de deelnemers. Het ac cent bij de herengroepen ligt voornamelijk op conditie en volleybal. Voor de heren zijn er twee les sen op de maandagavond. De eerste les begint om 20.00 uur en de tweede les om 21.15 uur. Ze worden gegeven door Arco Zwijnenburg in de gym nastiekzaal aan de Staring- wegwedstrijd laan. Voor meer informatie J 1 kan men het secretariaat van TOOS bellen (tel. 0182- 613839 of 0182-630965). WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt zon dagmorgen 24 maart van ne gen tot twaalf uur verzorgd door de hervormde Immanu- elkerk (Prinses Beatrixlaan). Om negen uur begint de uit zending met het kinderpro gramma, gevolgd door de kerkdienst uit de Immanuël kerk met als voorganger ds. A.A. van Houwelingen. In het programma na de kerkdienst is er een gesprek met Cees Boer, voorzitter van de Samen Op Weg-raad, over het Samen op Weg-proces in de Waddinxveense kerken. zet enkele sterke en direct winnende zetten te spelen, goede Raymond van Es liet een ge- up te zijn. Dit kampi- lijkspel aantekenen motie naar de landelijke afde- Jan Schijff. ling. Daar er dan alleen op zater dagen kan worden gespeeld, zal het bestuur zich gaan be raden of van dit recht gebruik zal worden gemaakt. De laatste uitwedstrijd tegen het Rijnburgse RDC moest de Een winnende T---g beslissing brengen. Excelsior (9-5) en de laatste partij van won deze wedstrijd met 6-10. Verwacht mocht worden dat Twigt, leek voor de statistie- Samen Sterk Hazerswoude haar wedstrijd zou winnen, dus had het achttal uit Wad dinxveen alles in eigen hand. Er moest gewoon gewonnen worden. De aanwezigen konden een zeer spannend verloop vol gen. Aanvankelijk verging het Ex celsior niet voorspoedig. Tij men dan Ouden sr. kwam op een gegeven moment een schijf achter. Enige tijd later moest hij zijn eerste neder laag in deze competitie laten derde speelronde zijn er geen noteren. wijzigingen in de top van de Teun van der Krol trok de voorj aarscompetitie van de stand recht. In het eindspel jeu de boulesvereniging Wad dinxveen. Hans Cammeraat, Roy Huls kamp en Marco van Wagenin- gen hebben alle tot nu toe ge- WADDINXVEEN/WOERDEN - Tussen Woerden en Voorburg liep in de Romeinse tijd een voetpad door het ’Hoge Veen’ bij Waddinxveen, waarvan hier en daar nog enkele restanten zijn te vinden. Dat be schrijft Philip Bolhuis in zijn artikel ’Van voetpaden naar kerkpaden’ in het tijdschrift van het Zuidhol lands Landschap. Het spreekt vanzelf dat de eerste wegen voetpaden zijn geweest. Van sommige is be kend dat ze door heel Europa lopen. Meestal volgden zij de contouren van het landschap, maar als dit een te grote om weg naar het gewenste doel was, werd er naar kortere we gen gezocht. Hiervoor waren ook andere redenen, zoals overstromin gen, vijandig gebied of het vinden van een kortere weg naar een nederzetting, een dorpje, naar burchten of han- delscentra.Voor de Romeinen was het bijvoorbeeld van groot belang om van de ene legerplaats naar de andere te komen. Wie oude kaarten be kijkt ziet wegen die door niet al te toegankelijk gebied lo pen. Wanneer zij dan ook nog recht door het landschap lo pen, zou er een vermoeden kunnen bestaan, dat zij ten dienste hebben gestaan van deze overwinnaars. Zij moes ten immers hun legers be voorraden. Om van Voorburg naar Woer den te lopen, gaat een voet pad door het ’Hoge Veen’ tus sen de Zoetermeerse plassen en de Gouwe en door het veengebied van Reeuwijk sneller dan langs de Rijn.Op een kaart, die gekopieerd is van één van de oude Romeinse kaarten (Tabula Peutingeriana - zie talogus met schilderijen. Zijn bovenste gedeelte), staan ook galerie aan de Dorpstraat is 1 ,T 1 op dinsdag, donderdag, vrij dag en zaterdag geopend van 10.00-18.00 uur. op afspraak Rotte, dat ook zijn oorsprong kt I KMr 1 ^1 Marcel Splinter van de Rabobank Waddinxveen reikt aan Bob Kruit (rechts op de foto) de hoofd- Philips monitor, uit. (Foto: Rabobank Waddinxveen - Sjaak Noteboom). Splinte prijs, een 15 inch TCl _1_ ‘ICC Het Romeinse voetpad tussen Woerden en Voorburg liep door het 'Hoge Veen' in Waddinxveen. (Te kening: Zuidhollands Landschap). Cl _1 J. Leiden Alphen Woerden Bodegraven Driebruggen ‘hoge venen' Gouwe Reeuwijk Zoetermeer Waddinxveen Gouda Hollandse IJssel Piclede Gouw- sluis Moerka- pelle 1 Boskoop Rotte Neerwatert WjVoorburg rj Zwammerdam Oude Rijn ‘.'tri

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21