Nederlagen voor Be Fair-volleybal Sterker Kwiek wint van Goudse Flamingo's Titel voor eerste s<haakteam WSV Gillian van den Berg maakt acht doelpunten Flyers-teams verliezen verrassend I Letteke Broekman trainde in Stein voor de RoPaRun Vier tegen vier- tournooi bij WSE Eerste plaats Bram Eindhout Jeugd van WSE Zwemploeg Gouwestaete presteert matig eindigt op derde plaats B.SJ WSE-junioren missen punten GOUWESTAETE 1 - BZ&PC1 Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MAART 1996 PAGINA 27 1 WAADINXVEEN/REEU- Hl 18.45 uur: belangrijke wed- I Herhaling is de TOVERKRACHT van de reklame 0-2 voorsprong nam, kwam Gouwestaete in de tweede pe riode via Erika Vlasman te rug tot 2-1. Hierna was de koek op voor de dames. De herenteams van Gouwes taete spelen komende zater dag 23 maart in Gouwebad ’De Sniep’ thuiswedstrijden tegen BZ&PC (Bodegraven). Heren 1 speelt om 18.45 uur de kraker tegen BZ&PC 1 en om 19.35 uur moet heren 2 te gen BZ&PC 2 aan de bak. De damesteams van Gouwes taete spelen uitwedstrijden. Zaterdagmiddag speelt da mes 1 in Barendrecht tegen ZPB-Profus 1 in zwembad ’t Keerpunt. Dames 2 moet zon dag naar Amsterdam, waar zij om 13.30 uur moeten aan treden tegen De Dolfijn 1. In de eerste set kon Be Fair tot 2-2 bijblijven, maar toen begonnen er fouten in het spel van de Waddinxveeners te sluipen. Punch liep uit tot 11-2 en Be Fair moest zien te rug te vechten, hetgeen lukte. De Waddinxveners kwamen terug tot 11-08. Punch liet dit niet op zich zitten en liet Be Fair weer de fouten maken, zodat de Delftenaren de eer ste set naar zich toe trokken. De tweede set nam Punch tel kens een voorsprong van 3 a 4 punten en Be Fair vocht steeds terug tot gelijke stand. Het kostte de Waddinxveners veel kracht deze achterstan den in te halen. Coach Dick van Diermen liet hierdoor al le spelers van Be Fair spelen, maar uiteindelijk won Punch deze set met 15-13. lange reeks wedstrijden een nederlaag van W. Hennink niet te voorkomen. Mede hierdoor kwam de kopgroep weer dichter bij elkaar. De nummer 2 en 3, H. van Woudenberg en T. v.d. Oord, bleven op hun plaats door el kaar volstrekt in evenwicht te houden. E. Philipse bleef eveneens goed in de race door ook A. Kardol aan de zegekar te binden. Verder in de top 10 nog een puntendeling tussen L. Wille men en H. Smitskamp. In de subtop eveneens een gelijke stand tussen J. v.d. Bom en T. Kuiper. In het middengedeelte waren er overwinningen voor C. As- scheman, T. Wiersma, J. van Oort en H. van Offeren tegen respectievelijk A. v.d. Starre, L. v.d. Haven, J. de Bock en G. Torenbeek. J. v.d. Heiden en F. Ritter ble ken eikaars gelijke. A. Prins wist A. Versluis er nu wél on der te houden. Ook was er een puntendeling tussen P van Offeren en D. J. van Offeren. In de kelder van de schaakdi- visie wist H.E. van Offeren in de slotfase toe te slaan tegen J. van Sandijk. Door een over winning tegen J. Ponsioen wist A. van Asperen zjch nishen. Bij de heren-veteranen III (60-70 jaar) eindigde Bram Eindhout in 1 uur 9 minuten en 16 seconden op de eerste plaats, terwijl nummer 2 in zijn categorie zeker 5 minu ten later binnenkwam. WADDINXVEEN - Zowel dames 1 als heren 1 van Fllyers-basketbal verloren verrassend afgelopen weekeinde hun wedstrijd. Vooraf waren deze nederla gen niet ingecalculeerd. Heren 3 verloor de slag om de tweede plaats. Wel was er winst voor meisjes-ka- detten, jongens-passerelle 2 en jongens-mini’s. Heren 1 speelde tegen SBU niet de allerbeste thuis wedstrijd. Het niet com pleet zijn kon niet als ex cuus worden gebruikt voor dit verlies. SBU had het grootste deel van de wed strijd het heft in handen en stond steeds bijna tien punten op voorsprong. Ruststand 28-36. De tweede helft liet een iets beter Flyers zien. Voor al door de driepunters kwamen de Waddinxve ners langszij en er ont stond een aantal minuten een echte wedstrijd, waar bij er om en om gescoord werd. Jammer genoeg waren het Een door blessures enkele domme beginners- fouten die uiteindelijk de doorslag gaven en SBU on verwacht twee winstpun ten opleverden. Uitslag 71- 78. Topscoorder was Rob bert Kaufman met 22 pun ten.Dames 1 kon in de uit wedstrijd tegen het laag geklasseerde DAS het rit me niet vinden. Drie we ken geen wedstrijd brak de dames op tegen een fysiek spelende thuisploeg. Voor al in dé eerste helft üep het 60 jaar) wist Adrie Verbree, in training voor de Westland Marathon, in 1 uur 6 minuten en 1 seconde als achtste te fi- krijgbaar bij Vincent Staart- nishen. hof, Anna Paulownastraat 18, Chantal van Velzen, Win gerd 119, Marianne Vooges, Elzenhorst 3, Henk van der Linden, Buizerdhoek 7, Ma- thé Moons, Brugweg 23 en in het clubgebouw WSE, Willem de Rijkelaan. WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZATERDAG 23 MAART Theo v.d. Oord aan bord 5 merkte aan het einde van het middenspel dat hij ineens verloren stond. Een binnen dringende Zwarte Dame ver woestte de gehele stelling. Verbazing en schrik sloeg rond de schaakharten. Wim Hennink aan bord 6 speelde als verwacht zeer doortastend en haald een zeer belangrijk punt binnen. De remise aan bord 2-van Jan v.d. Born was het gevolg van een zeer verwarrende partij met wisselende kansen voor nuut de 28e plaats. bij jongensgroepen, die in Bij de heren-veteranen II (50- sterkte vergelijkbaar zijn. Inschrijfformulieren (die ui terlijk woensdag 3 april-inge- leverd moeten zijn) zijn ver- WADDINXVEEN - In de strijd om een promotieplaats hebben de volleyballers van Keukencentrum Wad- dinxveen Be Fair de belangrijke wedstrijd tegen Punch (Delft) met 0-3 verloren. Ook bij de dames, die met dezelfde cijfers van VTC (Woerden) verloren, is het kommer en kwel. WADDINXVEEN - Vrijdag 5 een ieder en een goede uitslag van de partij. Alle ogen werden dus gericht op de twee nog gaande partij en aan bord 3 met Hans van Woudenberg en bord 4 met Eduard Philipse. Anderhalve punt waren nog nodig. .Edu ard stond goed en dus werd besloten dat de partij van Hans remise moest worden. Toen Hans van Woudenberg dan ook een sterke vrij-pion had verzorgd werd remise overeen gekomen. Maar toen moest Eduard Philipse nog winnen. De stelling was goed, het materiaal was voldoende en de spanning was te snij den. Echter, het gevaar van remi se door eeuwig-schaak bleef op de loer liggen. Alles ging gelukkig goed en 4-4 was een feit. Het kampioenschap was behaald. Volgend seizoen speelt het eerste WSV-team in de eerste klas. De 25e ronde in de huishou delijke competitie leverde een spannende partij op tussen B. Jansen (4) en koploper W. Hennink. Er was sprake'va’n een gelijkopgaande partij, waarbij de uitdager gaande weg meer het spel naar zich wist te trekken. Pal voor het vallen van beider vlaggen liet de kampioen een sterke fase zien, waardoor de koploper wel degelijk in de problemen werd gebracht. In de laatste seconde was na een WADDINXVEEN - Het eerste team van Kwiek-tafel- tennis, dat in de eerste klasse promotie speelt, moest op bezoek bij Flamingo’s (Gouda). De Waddinxveners waren duidelijk de sterkste. De derde set was erg romme lig. Dit kwam onder andere door meningsverschillen met de twee scheidsrechters. Tel kens kwamen er protesten van de twee coaches van Punch en werd er niet goed opgelet door de telsters, waardoor Be Fair zeker met twee punten werd benadeeld. De heren van Be Fair kwa men hierdoor niet meer in hun spel en Punch kon verder uitlopen om deze derde en laatste set vervolgens win nend af te sluiten. Deze uitslag was gezien de gehele wedstrijd terecht. De Waddinxveeners benutten de kansen die ze kregen niet goed genoeg. Punch deed dit wel. Voor de spelers van Be Fair - Theo van Eijk, Edwin van Erk, Robin Koele, Martin Lei- jn, Michael en Bobby van Maaren, Mare Poulissen, Paul van Yperen en Harm van Weezel - resten nog vijf competitiewedstrijden. Het gat met de nummers 1 en 2, de plaatsen die promotie kansen bieden, is nu vrij groot, maar zij zullen de klei ne kans die overblijft zo goed wicht. Door een doelpunt van Remco de Frankrijker was de stand na de eerste periode 1-1. In het begin van de tweede periode leek het erop of de ploeg van trainer-coach An ton Heiden meer grip op de wedstrijd kreeg. Door doel punten van Cees Boonstoppel en Marc Faber liepen de he ren uit naar en 3-1 voor sprong. Maar voor het einde van de tweede periode had den gasten Git Oegstgeest de stand alweer gelijk getrok ken. In de derde periode was het wederom Gouwestaete die het spel bepaalde. Het enige wat nog mankeerde was het feit dat de heren verzuimden de voorsprong uit te bouwen. Door doelpunten van Mare Mommers (2x) en Marc Faber namen zij een 6-4 voorsprong en gingen beide ploegen de laatste en beslissende perio de in. Deze periode was duidelijk een ommezwaai in de wed strijd. Deze ging ten koste van de Gouwestaete-heren. De heren zagen hun voor sprong vrij snel verdwijnen en stonden halverwege deze periode voor het eerst op een 6- 7 achterstand. De heren verloren de grip op de wedstrijd en Vivax profi teerde van het weifelend op treden van het arbitrale duo. Gouwestaete gaf de wedstrijd duidelijk uit handen. In de laatste periode was het alleen Cees Boonstoppel die nog een doelpunt (7-7) wist te scoren. De heren gingen te leurstellend ten onder met 7- 9. Zij kunnen zich nu volle dig concentreren op de streekderby tegen BZ&PC uit Bodegraven aanstaande za terdag. De heren van Gouwestaete 2 speelden tegen Vivax 2. Deze ploeg gaat aan de leiding van de reserve eerste klasse. He ren 2 speelt in de regel tegen hooggeplaatste ploegen een lekkere pot waterpolo. Zo ook tegen Vivax. Remco de Fran krijker zorgde in de eerste pe riode voor 1-0 en Wouter Stel ler scoorde 2-2. In de tweede periode maakte Wouter 3-3 en Henk van der Linde 4-3. Dit tot grote te leurstelling van de gasten. In de derde periode maakte de goed op dreef zijn Wouter Steller 5-4 en kon Vivax nog terugkomen tot 5-5. Hierna liep de partij een beet je uit de hand en besloot de scheidsrechter (de andere was niet opgekomen) de wed strijd te staken. Dames 2 van Gouwestaete had een moeilijke avond te gen Proface-DAW uit Alk maar. Het vocht meer tegen zichzelf dan tegen de tegen standster. Nadat Proface- DAW in de eerste periode een WADDINXVEEN - Al van WSE-voetbal kwam niet tot scoren tegen het Bodegraafse ESTO Al. In een zeer matige wedstrijd bleef het 0-0. BI miste nogal wat vaste krach ten tegen koploper De Spar taan ’20. Zij zetten echter massaal de schouders onder deze zware klus. Ondanks dat lukte het de tegenstander om viermaal het net te vin den. Veel kansen werden er onbe nut gelaten door Cl tegen hekkesluiter Rohda Cl. Vier maal troffen de oranje-zwar- ten wel doel wat een 4-0 over winning betekende. De meisjes-junioren haalden uit tegen de meisjes van Ze venhoven die weinig tegen stand boden (9-0). Dl strib belde flink tegen tegen Soccer Boys Dl, maar kon niet belet ten dat zij in de tweede helft toch viermaal tot scoren kwam. El wist na een vermoeiend trainingsweekeinde toch een 3-0 overwinning af te dwin gen van Be Fair El. Doelman Ronald de Jong werd de man van de wedstrijd. Voor F1 leek het meer op een rugby wedstrijd dan op een voetbalwedstrijd bij Nieu- werkerk F2. Te veel harde overtredingen werden er toe gestaan, zodat voetballen vrijwel onmogelijk werd. Dit resulteerde tot een 3-0 zege voor de thuisclub. De meisjes-pupillen I speel den een vloeiende wedstrijd. Werd er twee weken geleden nog onverdiend verloren met 0-1, deze keer vielen alle stukjes op de plaats tegen de meisjes van Stolwijk. Met 0-6 haalden de WSE-meisjes uit. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een incomplete zwem ploeg van Gouwestaete nam in het Haagse zwembad ‘De Waterthori deel aan de DSZ-meerkamp om de door het bad beschikbaar gestelde trofee. De Waddinxveners ein- digdenn niet onverdienstelijk op de derde plaats. Inge v.d. Schrier verbeterde na lange tijd haar persoonlij ke records op de 100 rug en de 100 wissel. Bij de meisjes on der 17 jaar won zij goud op de 100 wissel met 1.09.6 en zil ver op de 100 rug met een tijd van 1.08.3. Miranda Boer zwom op de 100 school bij de dames met 1.15.3 opnieuw een clubre- cord. Na de nationale kampi oene Madelon Baans tikte Miranda als tweede aan. Op de 100 vrij werd het brons met een tijd van 1.01.2. Kim Middendorp deed het prima met een zege op de 100 vrij bij de meisjes onder 13 jaar, met 1.04.6 zwom Kim op dit nummer een persoonlijk record. Clubgenote Ramona Linting verbaasde met haar tijd van 1.07.3, goed voor brons. Op de 100 rug pakte Kim met een tijd van 1.14.1 het zilver. Wilke v.d. Valk liet op de 100 vrij bij de meisjes onder 15 jaar een tijd van 1.02.3 note ren, ook al een persoonlijk re cord en een gouden plak. Robin van Lienden liet zich weer eens zien na een afwe zigheid van enkele weken en won promt goud op de 100 vlinder bij de jongens onder 15 jaar (1.12.4 en dat zonder training). Bij de meisjes on der 11 jaar verbeterde Saskia Captein haar persoonlijk re cord met maar liefst vijf se conden en won met haar tijd van 1.16.4 verrassend zilver. Jan Willem v.d. Hoek voelde zich niet zo geweldig na een puzzelrit te hebben gereden om het bad te vinden en be perkte zijn oogst tot een bron zen plak op de 100 m vrije slag bij de heren. De tijd van Jan Willem een matige 55.1. In het Nieuwerkerkse ‘Pol- WIJK -' Tijdens' de' zaterdag derbad1 nam een andere ploeg 16 maart door sportclub Reeuwijk voor de 44e keer ge houden jaarlijkse Piassen loop behaalde Bram Eind hout van Antilope bij de he ren-veteranen een eerste plaats. Het parcours is traditioneel over twee rondes. Er stond houdt WSE-voetbal op het weinig wind en het loopweer complex in de Oranjewijk was uitstekend. Bij de wedstrijd deden ook en kele atleten van Antilope mee in de categorie veteranen. een zeer strijd. Bij de jeugd moest Kwiek-1 in de landelijke competitie af reizen naar Vlissingen om er te spelen tegen hekkesluiter Westerzicht-1. Het was een gelijkopgaande wedstrijd waarbij het uiteindelijk een 5-5 puntendeling werd. Namens Kwiek werden de punten gerealiseerd door Jur gen van Geest (3) en Rutger Dijksterhuis (2). Gerbrand de Goeij kwam helaas niet tot scoren toe. Kwiek 2 won in de eerste klasse met 6-4 van Bok-2. Winst was er voor Chris de Kogel (2), Dirk-Jan Lugthart (2) en Tjeerd Koop (1). Minder voorspoedig ging het met Kwiek 3, 4 en 5. Kwiek 3 verloor met 2-8 van Ilac, Kwiek 4 verloor met 1-9 van Vriendenschaar en Kwiek 5 verloor met 3-7 van Boskoop. WADDINXVEEN - Het eerste schaakteam van de Wad dinxveense Schaak Vereniging is onder leiding van B. Jansen kampioen geworden in de klasse 2A van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB). Een nipt gelijk spel van 4-4 in een hektische sfeer bleek voldoende om volgend seizoen door te stoten naar de eerste klasse. Het vlaggeschip van WSV moest voor de beslissende en tevens laatste competitie wedstrijd de strijd aanbinden tegen Schiebroek-West-Regi- na. Een gelijkspel was voor de Waddinxveners voldoende om in de titel te behalen. Altijd een lastige opgave, zo als op de avond van maandag 11 maart wel zou blijken. Barthold Jansen aan bord 1 had al vroeg in zijn partij een verloren stelling op zijn hord. Zo wist ook Wim v.d. Hoek aan bord 7 al heel vroeg dat zijn partij verloren zou gaan. Veel treurige gezichten wa ren het gevolg. Dit ging niet best. Herman Smitskamp aan bord 8 kwam heel moei lijk te staan op zo’n open h- lijn. Dat hij na een totale af ruil toch gewonnen stond, had wellicht iets met geluk te maken. van Gouwestaete deel aan door de KNZB-kring Gouwe- Rijnstreek gehouden zwem wedstrijden voor ‘C‘ klassers. Overwinningen waren er voor Mirellé Zijderhand op de 200 wissel bij de dames in 2.54.4 en voor Denise de Riet met haar 1.33.4 op de 100 school bij de meisjes onder 13 jaar. Ook Nathalie van Hars kamp en Jim van Leeuwen mochten goud ophalen na hun zeges op de 50 vrij bij de meisjes en jongens onder 11 jaar. Nathalie liet een tijd van 39.1 klokken en Jim liet het uurwerk stoppen na 39.4. Michael Jongenengel zwom de 100 vrij bij de jongens on der 13 jaar in de zilveren tijd van 1.18.2. Claudia Schildt reikte naar brons op de 50 vrij bij de dames met haar tijd van 31.7, terwijl Martin Ver boom hetzelfde presteerde op de 100 school bij de jongens onder 13 jaar (1.39.1). Bianca Cramer was zelfs goed voor tweemaal brons, op de 100 rug in 1.22.3 en op de 100 vlinder in 1.32.7 en dit al les bij de meisjes onder 17 jaar. Enige dagen eerder kwam dezelfde groep in actie tijdens kringwedstrijden in Voorschoten. Ilona Cramer greep hier het goud op de 100 vrij bij de meisjes onder 15 jaar met een tijd van 1.09.4 en promotie naar de ‘A‘ klas se. Wendy Zirkzee zwom de afstand in 1.10.5 en werd tweede. Bij de dames was er goud voor Mirelle Zijderhand die een tijd van 1.09.7 produceerde. Claudia Schildt haalde op dit nummer met 1.11.0 brons. Bij de meisjes onder 15 jaar was er een tweede stek voor Martine v.d. Linde met haar tijd van 1.16.3 op de 100 vrij. De meisjes onder 17 jaar zwommen 50 m vrije slag en hier werd Claudia van Hars kamp met 33.4 derde. Nathalie van Harskamp pro moveerde naar de ‘B‘ klasse op de 100 rug bij de meisjes onder 11 jaar, met 1.41.9 won zij brons. Op de 100 rug bij de jongens onder 11 jaar verbe terde Sjoerd Verweij zich tot 1.42.7 en ook hij werd met brons beloond. Zilveren plak ken waren er voor Bianca Cramer (2.58.2 op de 200 wis sel bij de meisjes onder 17 jaar) en voor Mirelle Zijder hand met haar tijd van 1.21.9 op de 100 vlinder bij de da mes. Met een 1-1 stand na twee partijen liep Kwiek uit naar een 1-7 voorsprong, waarna het uiteindelijk 3-7 werd. Drie keer winst was er voor Wim van Wageningen, twee keer voor Ronald Verbon en ■één keer voor Kees Vos. Kwiek-2 kon het in de eerste klasse degradatie niet bol werken tegen het Haas trechtse Top-2. Er werd met 7-3 verloren, terwijl Kwiek nog met 2-3 voorstond. Door dit verlies wordt het zeer moeilijk voor Kwiek-2 om degradatie naar de twee de klasse promotie nog te voorkomen. Rob Kappé en Henk Bloks zorgden voor twee punten door elk een single te winnen. Er was ook winst in de dubbel. Kwiek-3 heeft door een goede 10-0 overwinning op Combat de leiding in de competitie overgenomen van Ilac-3 dat met 1-9 van Kwiek-5 won. Namens Kwiek-3 bleven Den nis Pronk, Addy de Wit en Le on Bouwman deze wedstrijd ongeslagen. Bij Kwiek-5 was er alleen winst voor Herman Simons. In het klassement staat Kwiek-3 slechts punt voor op Ilac. Dezer dagen treffen deze twee Mtelkandiaten elkaar in w WADDINXVEEN- Zaterdag speelden de waterpolo- teams van Gouwestaete thuiswedstrijden in Gouwe bad ’de Sniep’. Dames 1, met de goed op schot (8x) zijnde Gillian van den Berg, won royaal met 13-6 van Brandenburg 1 uit Bilthoven. Heren 1 speelde drie parten uitstekend, doch kon het uiteindelijk niet bol werken tegen Vivax 1 uit Oegstgeest en verloor met 7-9. De wedstrijd van heren 2 te gen Vivax 2 werd bij een 5-5 stand gestaakt. Hier kon de scheidsrechter de beide kemphanen in z’n eentje niet aan. Dames 2 kon geen vuist maken tegen Profac-DAW 1 uit Alkmaar en verloor aller minst kansloos met 2-1. De dames van Gouwestaete hadden een makkie aan Brandenburg. Tijdens de eer ste twee periodes namen de Waddinxveensen een ruime 9-4 voorsprong. In de eerste periode via doelpunten van Gillian van den Berg (1-0), Astrid Coene (2-1), Mirjam Overdam (3-1) en Gillian van den Berg (4-1 en 5-1). In de laatste seconde scoorde Bran denburg 5-2. In de tweede periode nam Gil lian de hele produktie (4x) van Gouwestaete voor haar rekening via 6-3, 7-3, 8-4 en 9-4. Hierna vond trainer coach Martin Pronk het ge noeg en tevens weer tijd voor wat experimenten. Zodoende was het Brandenburg dat in de derde periode 9-5 kon la ten aantekenen. In de vierde periode weer een andere variant. Hier scoorde Mirjam Overdam 10-5, het geen tevens het 200e compe- titiedoelpunt voor Gouwes taete betekende. Nadat Brandenburg nog een laatste keer het net had ge vonden boogde Mirjam Over dam Gouwestaete naar 11-6. Gillian van den Berg scoorde uit een break haar achtste en Gouwestaete’s twaalfde, waarna Sandra Bercken- kamp de eindstand bepaalde op 13-6. Na een goede reeks wedstrij den, waar de Gouwestaete- heren zich zeker hebben ge steld van handhaving in de eerste klasse, moesten de he ren afgelopen zaterdag aan treden tegen de nummer twee, Vivax uit Oegstgeest. enigszins van de onderstè6^ In de eerste periode hielden plaatsen te verwijderen. beide ploegen elkaar in even- In de RSB-competitie WSV 4 eveneens zijn laatste partij tot een winnend einde te brengen (uitslag 6-1 tegen De IJssel 3). Hierdoor wisten de Waddinxveners de tweede plaats te bereiken, wat moge lijk promotie naar de derde klasse kan betekenen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense atlete Letteke Broekman heeft, als voorbe reiding op de woensdag 15 mei van start gaande RoPa Run (de 500 kilometer lange estafetteloop van Rotterdam naar Parijs), in het Limburg se Stein meegedaan aan een internationale zes uurs loop. Ze liep daar zo’n 58 kilometer. Het parcours was uitgezet in het recreatieoord Steinerbos en ging over rondes van 2,4 kilometer. Een stuk asfalt, wat kronkelige paden van zand en half asfalt, half grind, vormden het decor voor de talrijke deelnemers. Voor Letteke Broekman was de zes uurs loop in Stein een goede voorbereiding voor de RoPaRun, die al enkele jaren wordt gehouden om sponsor gelden bijeen te lopen voor de kankerpatiëntjes van de Dr. Daniël den Hoedkliniek en het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. De Antilope-atlete Letteke Broekman doet een beroep op een ieder om een financiële bijdrage te leveren. Dit kan door deze af te geven op haar woonadres Klaverveld 10 (tel.0182-613566) of door overmaking op bankreke ningnummer 10.76.36.174 van de Rabobank Bleiswijk onder vermelding van ‘RoPa Run 1996‘. Het gironummer van de bank is 196722. WADDINXVEEN - Al van WSE-voetbal liet punten liggen bij middenmoter Ona (Gouda) dat met 5-3 de wedstrijd wist te winnen. A2 gaf eveneens de punten mee aan de tegenstan der. Be Fair A2 won nipt met 1-2.BI had geen weerwoord te gen het harde spel van Be Fair BI. Met 1-4 ging de winst naar de jongens van Guillaume van Wilgen. B2 gaf de punten mee naar Woerden. Vep B2 won met 0-2. Cl deelde de punten met De Jodan Boys Cl. Veel kansen liet de voorhoede liggen. Geluk kig bleef de achterhoede attent. De meisjes-junioren van WSE gingen op bezoek bij de meisjes van Floreant. Al snel had WSE een 0-3 voorsprong opgebouwd. De Boskopers wisten nog terug te komen tot 2-3. De WSE-pu- pillen presteerden duidelijk be ter dan de junioren. Dl speelde 1-1 tegen Ona Dl. D2 haalde flink uit tegen Donk D2. Uit blinker Hoesnie Kalai scoorde 5 van de 11 doelpunten die WSE maakte. D3 was ook de betere tegen Be Fair D5. Met 5-1 won nen de oranje-zwarten. El kreeg weinig tegenstand van De Jodan Boys E2. De winst ging met 9-2 naar WSE. In augustus vorig jaar won WSE E2 de laatste wedstrijd. Na een wat mindere periode werd de inzet eindelijk beloond. Gouda E3 was de tegenstander waar WSE met 3-5 van wist te winnen. Voor E3 was Zwam- merdam E2 wat te sterk. Met 9-3 werd er verloren. E4 benut te de kansen niet tegen Soccer Boys E6 dat trefzekerder was en daardoor met 1-3 de wed strijd won.Na twee keer een ge lijk spel voor de winterstop te gen CVC Fl wist Fl met 1-5 van C.V.C. te winnen. Goed sa menspel leverde dit knappe re sultaat op. Kevin Zwinkels scoorde 4 van de 5 treffers, He- nos Michael scoorde er één. F2 speelde 1-1 tegen Ona F3. F3 was goed op schot tegen Ona F4. Anwar Jamil was de match- winnaar door 8 van de 10 doel punten voor WSE te scoren (10-l).De meisjes-pupillen I van WSE speelden 2-2 tegen de meisjes van De Jodan Boys. De allerjongste meisjes II wachten nog steeds op een tegenstander van gelijke grootte. Ammerstol was fysiek veel te sterk en won nen daardoor met 13-0. mogelijk proberen te benut ten. De dames van Be Fair speel den zaterdag thuis in de sportzaal Groenswaard (Win gerd) tegen het eerste dames team van VTC (Woerden). VTC wilde afrekenen met de kater die zij een week eerder hadden opgelopen door met 0-3 te verliezen van De Schal- mers. Zij waren duidelijk uit op een stukje eerherstel. De dames van Be Fair moes ten opnieuw proberen de zo kostbare punten binnen te halen. Voor de wedstrijd kon trainer-coach Mario Verkijk geen beroep doen op buiten- aanvalster Annemarie de Rooij. Zij is geblesseerd te ruggekomen van haar win tersportvakantie en zal waar schijnlijk tot aan het einde van het seizoen niet meer in actie komen. Vanaf het begin domineerden de gasten uit Woerden de wedstrijd. Het team van coach Aldert de Boer liet voor de dames van Be Fair weinig kansen over. Door hard en moeilijk te serveren wisten zij de gastvrouwen gedurende drie sets onder controle te houden. Aan Waddinxveense zijde werd er matig verdedigd waardoor de spelverdeelsters Wilma de Jong en Cora Bos hun aanvalsters niet of nau welijks konden bedienen. Bo vendien bleken de dames uit Woerden te beschikken over een uiterst taaie verdediging waardoor ballen van de Wad dinxveense zijde met het grootste gemak werden te ruggespeeld. Binnen een uur werd de wed strijd beslist in het voordeel van de Woerdense dames. Voor de dames van Be Fair kenden het verlies een wran ge bijsmaak. Zij liepen niet alleen op tegen een ontluiste rende nederlaag maar ook de gradatie naar de derde divisie lijkt nu nauwelijks te voorko men. niet en Flyers keek dan ook tegen een grote achter stand op. De tweede helft ging beter, maar de achter stand opgelopen in de eer ste helft kon niet meer goed gemaakt worden. De wedstrijd van de week was die van de meisjes-ka- detten. Zelden is er zo’n goede wedstrijd gespeeld. Tegenstander Oegstgeest deed niet onder voor Flyers en er onstond een prachti ge strijd. Flyers had steeds een lich te voorsprong, maar echt loskomen was er niet bij. De eerste helft was voor Flyers en met een negental punten voorsprong konden de meisjes van coach Anita van Unen aan de tweede helft beginnen. Deze helft was van hoog gehalte. Bei de teams hielden elkaar voordurend in evenwicht en via 25-25 werd de eind uitslag 61-52 in Flyers- voordeel gehaald. Top scoorder was Charlotte Le lieveld met 16 punten. 5 ge plaagd heren 3 verloor de slag om de tweede plaats van Punch. In een redelijk gelijkopgaande wedstrijd bleek Punch net iets beter te zijn. Uitslag 67-78. Top scoorder was Kees Prins met 19 punten. Dames 4 behaalde een mooie en ruime overwin ning in de uitwedstrijd te gen Lokomotiefin Rijswijk. Uitslag 26-54. Topscoorder was Yvonne Henderson met 26 punten. liep Joop Briedé i-“j2’’ rangschikking, met Hans Boere op z’n hielen in de tij den 53,27 en 53,28 minuten. Hans v.d. Hil legde beslag op en l-8-’83); meisjes: 6-14 jaar. de achtste plaats in 55,01 mi- De uiteindelijke groepsinde- nuut, terwijl Frans Olijve als ling van de meisjes is afhan- dertiende in 56,50 minuten kelijk van het aantal inschrij- over de finish kwam. John vingen. Het kan dat de meis- Droog bezette in 63,34 mi- jesteams worden ingedeeld nuut de 28e plaats. bij jongensgroepen, die in 15 kilometer lang jen loopt april van tien tot vier uur houdt WSE-voetbal op weer het jaarlijkse vier tegen vier-toumooi. Inschrijving is mogelijk in de volgende leeftijdsgroepen: Bij de veteranen I (40-50 jaar) jongens: F-groep (geboren i naar een tussen l-8-’87 en l-8-’89); E- mooie vijfde plaats in de eind- groep (geboren tussen l-8-’85 en l-8-’87); D-groep (geboren tussen l-8-’83 en l-8-’85); C- groep (geboren tussen l-8-’81 O kt - I I i I I I I l I I I Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Vink Hypotheken Autobedrijf A. Boonstoppel jr. Noordegraaf Automobielbedrijf VX 8000 B.V. Autorijschool H. van Erk De Huizenbeurs B.V. Volvo Dealer Hooftman NVO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Van den Berg Zonwering ZE. 1r.Waddinxveense Schaak Vereniging WSV, dat volgend seizoen klasse gaat spelen. Op de achterste rij Barthold Jansen en Jan v.a. Born. Op de middelste rij Philipse, Theo v.d. Oord, Wim Hennink en Herman Smitskamp. Geheel vooraan Wim v.d. Hoek, Hans van Woudenberg en Leon Willemen. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 27