WADDINXVE intratuin INTRATUIN TER AAR IS GEHEEL VERBOUWD! ^intratuin Frontale aanrijding Noordeinde Muurbloempje KLAAR VOOR HET VOORJAAR 'De Regenboog viert feest met twee juffen i"t m ii 1 mmi Goudse Komedie w G E E N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE RECTIFICATIE VERGADERINGEN BOUWZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING COLLECTEROOSTER GROEN DE WOONKRANT 1 es Coenecoop 375 Onbekende steelt Honda-bromscooter ■M OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN PERCELEN GROND TE KOOP IN DE WIJK ZUIDPLAS 90 KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL Noordkade 58, weer uit haar auto worden ge haald. Zij is met diverse kneuzingen en verwondingen aan het gezicht overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis.De bestuurder uit Boskoop liep geen letsel op. Beide voertuigen waren total loss en het Noordeinde is on geveer een uur afgesloten ge weest voor het verkeer. Waddinxveen reed, raakte om onverklaarbare reden plotseling op de linkerweg- helft en kwam daar in botsing met een 46-jarige bestuurder uit Boskoop.De Goudse be stuurster moest door de Wad- dinxveense vrijwillige brand- Optiek aan de Groensvoorde. Met een stuk trottoirband werd de ruit van de deur ver nield. Weggenomen werden twee draagbare computers en diverse brillen. In de nacht van dinsdag op woensdag werden uit een tuin aan de Thorbeckehoeve vier tuin lampen gestolen. houden in het maken van hoeden en allerlei passende andere activiteiten. Zo werd er ook een toepasse lijk toneelstukje door enkele ouders gespeeld. Hiervan werd door alle kinderen én het onderwijsteam zeer geno ten. Ook het Hoedenlied werd een aantal keren luidkeels gezongen. tjes gedaan.Natuurlijk wer den de juffen door de kinde ren verwend met mooie teke ningen en bloemen. Het was een gezellige tijd voor de meisjes en jongens én de jubi larissen. Onder het motto ’Met de hoed in de hand kom je door het ganse land’ werd er op beide locaties van De Regenboog een wedstrijd ge- MOO/ER EN GROTER! MEER KEUZE EN IDEEËN! MEER SERVICE EN MEER VOORDEEL! SPREEKUREN s WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond werd aan de Noordkade een bromscoot er gestolen. Het gaat om een rood-witte Honda Vision met verzekeringsnummer TBJ-589. Een week geleden werd in de nacht van dinsdag op woens dag ingebroken bij Bastiaan WADDINXVEEN - Deze en vorige maand is er volop feest gevierd op de rooms-katholie ke basisschool ’De Regenboog’ met vestigingen aan de Peter Zuidlaan en de Jacob Cats laan. Er waren namelijk twee juffen die hun 25-jarig dienst verband vierden. De eerste was Ans van den Hondel-Vermeulen, die op donderdag 1 februari een kwart eeuw les gaf op de vroe gere Mgr. Bekkersschool (Pe ter Zuidlaan), die na de schoolfusie De Regenboog heet. Vrijdag 16 februari stond Magda Sirre-Nijkrake er bij stil 25 jaar geleden te gaan werken op de vroegere St. Paulusschool (Jacob Cats laan), die nu dus ook De Re genboog heet. Voor juf Ans werd er op de lo catie Peter Zuidlaan een feest gehouden in Ot-en-Sien-stijl en voor juf Magda werd er op de locatie Jacob Catslaan een Luilekkerland-dag georgani seerd.Beide juffen werden uitgebreid onthaald door de kinderen van hun eigen loca tie. Juf Ans moest door een heuse houten hoepelhaag het schoolgebouw in en juf Mag da werd opgehaald met de Luilekkerlandexpress en moest door een ’rijst(ebrij) berg1 heen de school binnen. Ook werden er leuke spelle- WADDINXVEEN - Maandag middag omstreeks vier uur vond op het Noordeinde bij de afslag met de Wadde een frontale aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een 18-jarig bestuurster uit Gouda, die in de richting van WADDINXVEEN - Maan dagavond 25 maart om acht uur wordt in de to neelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een toneel avond gehouden voor Waddinxveense senioren van 55 jaar en ouder. De avond is een initiatief van de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWWDoor de Goudse Komedie zal de klucht in drie bedrijven ’Maak plaats voor mevrouw’ worden opgevoerd.Het stuk handelt over een gezin, een compagnon, een huishoud ster en nog vele anderen die allemaal menen dat een wo ning ’s avonds vrij is en men daarin kan wonen. V - W - .TW Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MAART 1996 M E (0182)624 624 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Vb Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen De Vissershoeve 1 het oprichten van een tuinhuisje BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN de Akker 5 Kleikade 28 het oprichten van een tuinhuisje Mauritslaan 21 Thorbeckehoeve 24 Roosje Voshoeve 33 het oprichten van een berging Torbeckehoeve 24 Burgemeester Trooststraat 16 het renoveren van een paalfundering Busken Huetlaan 9 Mauritslaan 21 Otto-erf 32, 34 en 36 Brugweg 85 Akkerwinde 19 Verzoek om vrijstelling x artikel 19 - volledige procedure Van 24 tot en met 30 maart 1996 Simavi Binnengekomen kapaanvragen U vindt de woonkrant op pagina 6 van dit weekblad. Brede weg 13 2 populieren in de voortuin BOUWPERCEEL Coenecoop naast nr.735 Verleende kapvergunningen Dreef 4 Vondellaan 29 1 ceder Brugweg 7 1 lijsterbes Mercuriusweg 16 Kamilleveld 4 Sweelinckhof 5 1 berk in de voortuin Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de recep tie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen besluit tot instellen 30-km per uur-zone in Groens- waard III. - Bezwaarschrift tegen besluit tot afwijzing bijzondere bijstand in diverse kosten. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op dinsdag 26 maart 1996 aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Marktcommissie op dinsdag 26 maart 1996 Om 21.00 uur in het gemeentehuis. Gemeenteraad op woensdag 27 maart 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een magazijn annex werkplaats in een kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen van een sportge bouw het gedeeltelijk veranderen van een kantoor ruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter- gevelvlak diverse bomen in verband met maken achteruitgang het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak Er worden uitsluitend werken uitgevoerd uit de Duits-Nederlandse barok, van de componisten Pieter Hellendaal, J.S. Bach, Willem de Fesch, Biber en Teleman. Plaatsbewijzen kunt u telefonisch bestellen op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur onder doorkiesnummer (0182) 62 46 97. Betaling vindt plaats aan de zaal. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumentet maandag tot en met donderdag: 08.30-14.00 uur vrijdag: 08.30-12.30 uur dinsdag- en donderdagavond: 19.00-20.30 uur Het bestemmingsplan ligt voor"eenieder ter inzage in het gemeentehuis. Aan de hieronder weergegeven tekening kunnen geen rechten worden ontleend. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. WADDINXVEEhJ Voorbereiding &Vekeer Getekend: Datum: 22-2-3S Schaal: NVT HET GROENE WARENHUIS het gedeeltelijk veranderen en vergroten van drie woningen Op donderdag 21 maart 1996 vanaf 20.30 uur vindt in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert plaats. Uitvoerenden zijn Jan Wil lem de Vriend (viool), Wouter Mijnders (cello) en Patrick Ayrton (clavecim- bel). Zij zijn gespecialiseerd in oude muziek en spelen op authentieke instrumenten. 1Koningin Wilhelminaplein 42: het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een supermarkt; 2. Nesse 18: het geheel veranderen van een woning in een horecagebouw; 3. Staringlaan 7a: het oprichten van een bedrijfsruimte; 4. Nesse 12-14: het vergroten van een restaurant met bedrijfswoning. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Jan Dorrekenskade-Oost 57 het plaatsen van twee dakkapellen op het voorgeveldakvlak Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen --- AARD VAN HET BOUWPLAN TER AAR Veldweg l(ingang Kertweg), tel. 0172-602241. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. tr De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Verzoek om vrijstelling ex artikel 19 - verkorte procedure De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een drietal aanvra gen om afgifte van bouwvergunningen is ingediend voor het oprichten van in totaal 137 eengezinswoningen met bijbehoren in de zogeheten plande- len E en F van de toekomstige bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1990”. De plandelen E en F zijn, globaal aangegeven, de meest westelijk gelegen gedeelten van het toekomstige woongebied. Naar financieringscategorie is de verdeling als volgt: 1Sterrenlaan: 26 vrije sector-koop (door Noorlander Beheer Nederland B.V.); 2. Zonnehof: 24 vrije sector-koop (eveneens door Noorlander); 3. Pollux, Regulus, Sirius, Spica: 87 vrije seCtor-huur (door Stichting Pen sioenfonds Akzo Nobel). Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West” en voorts na ontvangst van ver klaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening en in arti kel 50, lid 5, van de Woningwet. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Verordening commissie Zwembad - Voorstel tot ontslag en benoeming leden Zwembadcommissie. - Voorstel tot beschikbaarstellen van een krediet voor uitbreiding van de verwerkingscapaciteit van de centrale computer. - Voorstel tot wijziging van de gemeentelijke arbeidsvoorwaardenregeling per 1 april 1996 ingevolge het arbeidsvoorwaardenakkoord 1995-1997. - Voorstel tot uitvoering van de suppletieregeling en tot delegatie van bevoegdheid tot uitvoering van de suppletieregeling voor wat betreft de gemeentesecretaris. - Voorstel tot wijziging van de IZA-Nederland regeling. - Voorstel tot wijziging van bijlagen bij de Gemeentelijke Arbeidsvoor waardenregeling (GAR) per 1 augustus 1995. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van het perceel Dorpstraat 162-166. - Voorstel tot aanpassing nadere regels voor de graven op de gemeente lijke begraafplaats. - Voorstel tot aanpassing van het gebouw ”De Paddestoel”. - Voorstel tot het toewijzen van een subsidie ten behoeve van het project Marokkanen 01 -04-1996/01 -01-1998. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de renovatie van veld 3 van W.S.E. Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoon nummer (0182) 62 47 64). Op de agenda o.a.: - Enquête weekmarkt Waddinxveen; conclusies en aanbevelingen. 'Juf' Ans van den Hondel- Vermeulen geeft 25 jaar les op de vroegere Mgr. Bekkers school aan de Peter Zuidlaan, nu een vestiging van de rooms katholieke Basisschool De Re genboog. (Foto: Henk Snaterse). HET GROENE WARENHUIS Intratuin Ter Aar - (0172) 60 22 41 - Veldweg 1 - (ingang Kerkweg) donderdag en vrijdag koopavond. Klimroos die niemand kan laten staan. Klautert tegen schutting, muur of pergola op. Groeit naar - grote hoogte en hunkert a naar een regelmatig contact met IntraKeur Rozenkuur. Van 11.95 voor 6?5 Op de agenda o.a.: - Projectvoorstel "dorpswachten IJssel en Gouwe”. De bugemeester van Waddinxveen maakt bekend dat aanvragen om afgifte, van bouwvergunningen zijn ingediend voor: Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1"Oranjewijk 75”; 2. ’’Regeling Kom bij de Brug”; 3. "Noordkade 1967”: 4. "Regeling Kom bij de Brug”; en voorts na ontvangst van de verklaringen van geen bezwaar van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stellingen te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op donderdag 21 maart 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels voor het desbe treffende plangebied een zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrij stellingen te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van de bouwplannen geen bedenkinhgen worden ingediend. Bugemeester en Wethouders hebben het voornemen om met gebruikma king van dzez specifieke verklaringen van geen bezwaar de gevraagde vrij stellingen alsmede de bouwvergunningen te verlenen. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. het oprichten van een werkplaats met kan toorruimte openbaar groen naast Heggenwinde 33 Wingerdflat achter portiek 100-512 'Juf' Magda Sirre-Nijkrake geeft een kwart les op de vroe gere St. Paulusschool aan de Ja cob Catslaan, nu een vestiging van de rooms-katholieke basis school De Regenboog. (Foto: Henk Snaterse). In de advertentie ’’percelen grond te koop in de wijk Zuidplas ’90” in de gemeenterubriek van 13 maart jl. is een storende fout geslopen. Abusievelijk is vermeld dat informatie kan worden verkregen OP 5 APRIL 1996 (Goede Vrijdag). Dit moet zijn TOT 5 april 1996. Op Goede Vrijdag is het gemeentehuis gesloten. De verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, liggen ter inzage met ingang van donder dag 20 maart 1996 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkda gen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstellingen te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen,Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Teneinde verzekerd te zijn van uitsluitend serieuze gegadigden geldt een inschrijfgeld van ƒ500,00 per kavel. Dit bedrag dient, onder vermelding van kavels Zuidplas 90, vóór 6 april 1996 te zijn overgeboekt op girorekening 8708 van de gemeente Waddinxveen of op bankrekeningnummer 36.68. 01. 694 van de gemeente Waddinxveen bij de Rabobank. De boekings- datum is bepalend voor het in behandeling nemen van de inschrijving. Dit bedrag wordt niet gerestitueerd als men een aangeboden kavel weigert, in alle andere gevallen wordt het inschrijvingsbedrag na de toewijzing teruggestort of in mindering gebracht op de koopsom. De te bouwen woningen zullen aan de volgende stedebouwkundige rand voorwaarden dienen te voldoen: - twee-onder-één-kap type; - aan elkaar en aan de omgeving verwante moderne eigentijdse archi tectuur (onder supervisie van de gemeentelijke plancoordinator); - de voorgevels dienen in de rooilijn te staan; - kap met pannen gedekt, nok evenwijdig aan de voorgevel; - nokhoogte max. 10 meter, goothoogte max. 6 meter, dakhelling min. 45°; - in het bouwblok geïntegreerde garages; - kleur en materiaalgebruik, metselwerk rood/oranje, pannen antraciet; - eenzelfde kleurstelling per blok gerelateerd aan de omgeving; - 1 parkeerplaats op eigen erf, buiten de garage. Gegadigden, ook zij die reeds eerder een verzoek tot aankoop van een perceel grond hebben ingediend, kunnen tot en met 5 april 1996, bij de directeur van de sector Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer, postbus 400, 2740 AK te Waddinxveen, een schriftelijk verzoek tot aankoop indienen, onder vermelding van het gewenste perceel. Bij meerdere aanmeldingen voor eenzelfde kavel zal worden geloot. Alle inschrijvers krijgen bericht in de week van 22 april tot 27 april 1996 (week 17). o co ra o o> c’ ra N o Q> c op 5 n a> ra o o o op ■O ra Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Voor inwoners van Waddinxveen en voor hen die economisch gebonden zijn aan Waddinxveen (particulieren), komen binnenkort aan de Pollux de kavels 2 en 4 en aan de Regulus de kavels 2 en 4 beschikbaar in het plan Zuidplas 90 voor een viertal woningen, bestemd voor de individuele bouw van twee-onder-één-kap-woningen. De oppervlakte van de kavels varieert van 279 tot 332 m2 de prijs van de kavels bedraagt van 97.650,- tot 116.200,- excl. B.T.W. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie kunt u tot 5 april 1996, op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur, terecht bij de informatiebalie van de afdeling Publiekszaken, alwaar de relevante gegevens voorhanden zijn. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. - A I 'ten-

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3