St. Victor leidden tot huwelijken ƒ95 Vriendschappen bij gouden Scouting Rijvaardiqheidstest trekt veel aandacht Vrijwilligers ter ontlasting van de 'mantelzorgers' Knotwilgen in de bibliotheek Jarige André de Bruin nam afscheid tijdens gouden HV-jubileum o Conflicten hanteren in Kreater Boekenmarkt Woord en Daad Samenkomst in Zevenhuizen voor Paaseierenactie van Klimopgroep Speelgoed- en kledinqbeurs Unicef r Öf Onderlinge Zwammerdam Nog één maand bloot zwemmen Zaterdag themadag jonge humanisten TOKKELROOM De oudere jeugd gaat regel matig een weekendje op bi vak, terwijl voor de jongeren het clubhuis ook wordt ge- lossing te brengen. Aan de ouders van Scouting St. Victor gaat het jubile umjaar niet onopgemerkt voorbij. Op zaterdag 12 april wordt voor hen, maar ook voor broertjes en zusjes die geen lid zijn, een familiemid- dag georganiseerd. ZEVENHUIZEN het van en met hun kale knot en tak ken'. Haar liefde voor de knotwilg is dan ook duidelijk in haar werk terug te vinden. De expositie van aquarellen en etsen van Neel van Oosten is te zien tijdens de openings tijden van de bibliotheek. ZOETERMEER - Zaterdag 30 maart van tien tot drie uur houdt de ’Stichting reforma torische hulpactie Woord en Daad’ een boekenmarkt in een zaal van de Vredeskerk van de Gereformeerde Ge meente aan de Europaweg in Zoetermeer. Onder de aangeboden nieuwe en tweedehands boeken be vinden zich naast de vele the ologische werken ook veel kinder-, lees- en informatieve boeken. Omdat alle boeken weg moe ten zal er met zeer scherpe prijzen gehandeld worden en zullen er zeer speciale aan biedingen worden gedaan. De opbrengst van de boeken markt wordt besteed aan di verse ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld. BOTTELIER Feestavond Op de avond van zondag 13 april is er voor de jeugdleden hun grote feestavond. Om half zeven begint deze met een optreden van de entertai ner ’Corasso’ in de basis school De Regenboog aan de Jacob Catslaan voor de be vers, kabouters, welpen en esta’s en ook een beetje voor de gidsen en verkenners. Speciaal voor de twee laatst genoemde speltakken begint om kwart voor negen in het eigen clubhuis een ’swing- en houseparty’ die zal duren tot tien uur. Voor de rowans, de sherpa’s, de stam en het speltak- en be- stuurskader gaat om half elf de feestavond nog even ver der met een gezellig samen zijn voor deze groepen. WADDINXVEEN - Bij de 50-plussers in Waddinxveen bestaat een grote belangstelling voor de theoretische scoutinggebeuren 0-q j- 1—4-1 1 1* .1 *J 1 11 00 richt woensdag 17 april in het Gouwedorp wordt ge- de praktijk bijna uitsluitend voor het brengen en halen lij ken te bestaan, hebben zij wel degelijk een belangrijke func tie binnen de gouden club. Zonder hun daadwerkelijke inbreng zou het clubhuis al- daan en misschien van ellen de uit élkaar zijn gevallen. Maar ook de bestuurlijke ver antwoordelijkheid drukt voor een deel op hun schouders. Binnen het bestuur zijn het namelijk de ouders op wie eerst en vooral de taak rust om de functies van penning- en voor zitter te vervullen. Met hun mag van hen ook een iets grotere bijdrage worden verwacht, wanneer het gaat om het zoe ken naar wegen voor het tot- standbrengen van investerin gen in het clubhuis. Het jaar 1996 is ook wat dat betreft een belangrijk jaar, want op de jaarvergadering in september zal de zittende secretaris wegens tijdgebrek afscheid moeten nemen. Tot nu toe is het bestuur GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdag 30 maart van 10.00- 17.00 uur wordt door de afde ling Midden-Holland van het Humanistisch Verbond (HV) in het Trefcentrum aan de Spieringstraat 113a in Gouda de themadag over ’Mag macht?’ gehouden. Deze dag is tegen geringe ver goeding (inclusief lunch) toe gankelijk voor alle jongeren van 18-30 jaar en wordt geor ganiseerd door de landelijke Vereniging van Jonge Huma nisten. Twee inleiders zullen het on derwerp belichten en vervol gens wordt in groepjes gedis cussieerd over bijvoorbeeld macht en werk, macht en fa milie, macht in partnerrela ties, gevolgd door een creatief gedeelte waarbij kan worden ervaren wat het is om macht uit te oefenen dan wel te on dergaan. van De Vierstroom (kuiswerk en maatschappelijke dienstverlening) in Gouda heeft de beschikking over nieuwe vrijwilligers om ’mantelzorgers’ te ontlasten. over. Daarom vindt er eerst ook een kennismakingsperio- de plaats', aldus Ellen van de Zilver. De Thuishulpcentrale van De herkennen van kansen kend van de ondersteuning De cursusdata zijn woensdag- avond 3,10,17 en 24 april en 1 mei. De cursus, die telkens begint om half acht en duurt tot half elf, wordt gegeven in het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat). theek’. Deze winter heeft Neel van Oosten gewerkt aan een nieuwe serie aquarellen en etsen van knotwilgen. De knotwilg is voor de Waddinx- veense kunstenares een grote inspiratiebron. ‘Ik heb er al zoveel gemaakt, ze blijven mij nog steeds boei- tepunt iets dichter bij huis. Maar dan gaat ook wel ieder een tegelijk naar hetzelfde terrein. In Harderwijk wor den de tenten opgeslagen op de kampterreinen van de Veldhorst en de Vale Ouwe, waar ook voldoende clubhui saccommodatie beschikbaar is voor de vier jongste spel takken. aarbij gesteund door het jazz combo Van Hoorn-Billy Good- man-kwartet. Tijdens het officiële gedeelte werd namens het hoofdbe stuur gesproken door waar nemend voorzitter Roy Geurts. Humanitas was ver tegenwoordigd door voorzit ter, oud-Waddinxveens PvdA- wethouder en oud-burge- meester van Zevenhuizen An ne van Gent uit Waddinx- Tijdens een scouting-fiets- puzzeltocht maken zij dan kennis met de verschillende facetten van Scouting St. Vic tor door het uitvoeren van speciale opdrachten, die er gens verband houden met de normale activiteiten van de jarige club. die zich heeft ontwikkeld tot een moderne organisatie met een aan de eisen van de tijd De receptie is voor de ouders van de huidige leden, het ka der, het bestuur, het comité van aanbeveling, het ge meentebestuur, het district en het gewest van Scouting Nederland, maar ook voor de buren van de J.W. Frisoweg een mooie gelegenheid onder genot van een hapje en een drankje uiting te geven aan de vreugde over het 50-jarig bestaan. GOUDA/WADDINXVEEN - Zondagmiddag 24 maart vierde de afdeling Midden-Holland van het Humanis tisch Verbond in Gouda het 50-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst. De jarige voorzitter dr. An dré de Bruin (65) uit Waddinxveen overhandigde de voorzittershamer aan zijn opvolger Bert van der Zouw. De jubileumcommissie had een gevarieerd en verrassend programma samengesteld, WADDINXVEEN - Scouting St. Victor is klaar voor de viering van haar 50e verjaardag. Ter gelegenheid van het gouden jubileum is er zaterdag 30 maart in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg een receptie van zeven uur tot half tien. Daarna is er een reünie voor oud-leden, oud-kaderleden en oud-bestuursleden. haal van ’Junglebook’ actu eel, terwijl de kabouters zich in de wereld van ’Bambilië’ wanen. De bevers houden het bij de fantasiewereld van ’Lange Doener’ in en rondom diens huis ’Hotsjietonia’. Vriendenclub Scouting St. Victor is al jaren lang een grote vriendenclub, waarin elkaar buiten Toekomst In de historie van Scouting St. Victor zijn ups en downs te zien. Wat het ledental be treft was het 30-jarig bestaan in 1976 een absoluut laagte record: nog maar 45 leden in clusief kader. De laatste jaren gaat het steeds meer omhoog: ruim 160 leden telt de club nu. En nog dagelijks melden zich nieuwe leden, niet alleen on der de allerjongsten, maar juiste en vooral ook inderen in de puber-leeftijd hebben opeens de weg naar Scouting St. Victor gevonden. Een hoopvolle ontwikkeling, meent stichtingsvoorzitter Pim vann der Tas, die vooral gevoed wordt door de mond- tot-mond-reclame, dat ’je bij ons lekker lol kunt maken en ook iets nuttigs kunt doen’. Het uiterlijk van Scouting St. Victor speelt daarbij steeds weer een belangrijke rol. De stijve uniformen, de hoeden met de vier deuken en de strakke rok zijn vervangen door soepele sweaters, zonne- klep en spijkerbroek, waar door het geheel er ook vele malen vlotter uitziet. Maar ook anderszins leeft bij bestuur en kader het besef, dat de club op fatsoenlijke wijze naar buiten moet tre den en dat de voorzieningen elke toets der kritiek moeten kunnen doorstaan. Daarom ook de bijzondere aandacht voor het onderhoud van het gebouw, maar daar om ook op gezette tijden ver vangingsaanschaffingen, zo als in dit speciale jaar de aan schaf van een nieuwe grote groepstent. De kleine tenten, waarin de verschillende patrouilles (verkenners) en rondes (gid sen) hun zomerkamp moeten doorbrengen, staan op een vervangingsprogramma en waar nodig wordt tussentijds onderhoud gepleegd. De selectie van de kampac- commodaties voor bevers, welpen, kabouters en esta’s wordt gekenmerkt door een uitermate kritisch oog van het speltakkader dat zijn ver antwoordelijkheden voor de broodnodige hygiëne en vei ligheid goed kent. Voor het kamp is het nodig dat het deelnemende kader beschikt over de vereiste kwaliteiten. Daar zorgt Scou ting Nederland voor door spe ciale kadercursussen te ver zorgen, waaraan alle kaderle den van Scouting St. Victor op enig moment moeten heb ben deelgenomen. ‘Je hoeft er niet gek voor te zijn, maar het helpt wel', zegt Marten Schroten naar aanlei ding van het jubileum. En dat is toch eigenlijk wat ieder be zielt op de dagen en tijden dat hij voor Scouting St. Victor bezig is. Een klein beetje gek te voor een te gekke club, die als het even meezit de 75 en 100 jaar zeker zal kunnen ha len. lUMUdi'W.i.n o „A veen. Namens Stichting Zuidrandflat sprak oud-Wad- dinxvener en Gouda’s oud- PvdA-wethouder drs. Ron Harms. Aan wethouder Jos Koeleman (D66), die het ge meentebestuur van Gouda vertegenwoordigde, werd het eerste exemplaar van het ju bileumboekje van het gouden Humanistisch Verbond aan geboden. Prominente humanisten heb ben met hun aanwezigheid de feestelijkheden opgeluisterd, zoals oud-landelijk voorzitter en ex-staatssecretaris van Justitie mr. Jan Glastra van Loon, Paul Cliteur en oud- voorzitter Ed Goldstein. Bromfietsverzekering 1996/1997 automaat ƒ175,- met versnellingƒ495,- De premies zijn incl. alle kosten. Tussen 16.00-18.00 uur zitten wij er klaar voor om je te ontvangen! Brom es an. Ons adres is: Van Lennepstraat 20a - Alphen aan den Rijn Telefoon: (0172) 47 71 77 WADDINXVEEN - De scou ting Klimopgroep houdt za terdag 6 april om half elf een paaseierenactie in het Wad dinxveense Gouwebos bij de Alberdingk Thijmlaan. Het evenement is bedoeld voor scoutingleden en ook voor niet-scoutingleden. Er zijn 200 eieren verstopt met een nummer erop. Wie ze vindt heeft altijd prijs. WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen houdt in samenwerking met de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk (SWW, tel. 0182-631932) een cursus conflicthantering. Deze cur sus is bestemd voor bestuurs leden en mensen die zich (wil len) inzetten voor bestuurs- werk. Volgens de organisatoren gaan veranderingen altijd ge paard met spanningen en conflicten. Ook het samen werken met anderen verloopt bijna nooit zonder spannin gen. Veel arbeidsvreugde en ple zier in het (vrijwilligers)werk wordt verknald door (sluime rende) conflicten. Daarom is het leren omgaan met kritiek en spanningen een essentieel onderdeel van het goed functioneren in be- stuur sfuncties GOUDA/WADDINXVEEN - Bij de Thuishulpcentrale De onderwerpen die in de cur sus aan de orde komen zijn inventarisatie van soorten conflicten, inzicht in de wijze waarop men gewoonlijk con flicten aantrekt, het voorkó men van escalatie van conflic ten, praktische oefeningen om conflicten te hanteren en om ‘Soms ben ik zo moe, dan zou ik wel dagen achter elkaar willen slapen'. Zorgen dat je dementerende moeder, een langdurig zieke vriend of je gehandicapte partner, zijn allemaal vormen mantelzorg. Deze zorg is niet altijd even makkelijk: het vraagt veel tijd en energie. Voor de bui tenwereld lijkt het vaak zo vanzelfsprekend: natuurlijk gebeurt* in de zorg je voor iemand in je naaste omgeving. Dat doe je toch gewoon naast je dage lijkse werkzaamheden? Zo eenvoudig is het allemaal niet volgens Ellen van de Zil ver, coördinator van de Thuis hulpcentrale van De Vier stroom (tel. 0182-594500). ‘Mantelzorg is een zware be lasting voor de directe omge ving. Vaak neemt het zoveel tijd in beslag dat men weinig tijd over heeft voor de rest van het gezin of voor het on derhouden van sociale con tacten. Even koffie drinken bij een vriendin of een mid dagje onbezorgd winkelen: Zorgen In het mooie jubile umnummer van het clubblad ’Periovic’ zegt oud-WD-wet- houder en burgemeester van Heel, Karei van Soest, dat ‘hij kinderen dit jubileum een felicitatie 1 1 n waard vindt, omdat Scouting St. Victor in Waddinxveen niet meer weg te denken is*. Karei van Soest voegt daar aan toe ‘ook zorgen te hebben over de toekomst, niet zozeer vanwege het ledental, maar juiste vanwege de steeds slechter wordende accommo datie, die kwalitatief gezien z’n langste tijd wel zal hebben gehad'. Hij vertrouwt erop dat het be stuur in staat zal zijn daarin de komende jaren verbete- meisjesgroep ring te brengen en hoopt dat in de leeftijd het bedrijfsleven een belang- van 11 tot 15 rijke bijdrage zal leveren om jaar. Scouting St. Victor de volgen de halve eeuw even jong en gezond te houden. Het jubileumnummer geeft een fraai overzicht van de scoutinggeschiedenis vanaf tijd in ’de Bond’ hun wekelijk- 1946. Daaruit blijkt dat er veel is veranderd in die jaren. Het helpen van oude mensen bij het oversteken en het huis-aan-huis uitvoeren van kleine klusjes (’Heitje f 1 in een andere vorm van zin volle vrijetijdsbesteding. Voorzitter Pim van der Tas van 1 stelt in zijn bijdrage aan het Donder dag 28 en vrijdag 29 maart wordt er in Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen weer een kin derkleding- en speelgoed beurs gehouden ten bate van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Goede vooijaars- en zomer kleding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen wor den ingeleverd op donderdag 28 maart van 09.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Men kan maximaal 42 stuks inleveren. De verkoop is donderdag avond 28 maart van 20.00- 21.00 uur en vrijdagmorgen 29 maart van 09.00-11.00 uur. Men bepaalt zelf de ver koopprijs, eventueel in over leg. Eén derde deel is voor Unicef, tweederde deel is voorzelf. instructeurs. Verder een ge- hoortest, een test van het ge zichtsvermogen en een reac- tietest uitgevoerd met profes- lang niet meer hebben vol- sionele apparatuur. Nadat men zich voor de dag heeft opgegeven wordt men verzocht op de door de organi satoren opgegeven tijd naar het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) te ko men. De test neemt één dag deel in beslag. Men wordt dus opgeroepen voor de morgen of meester, secretaris de middag. L_... Iedereen wordt ontvangen in iets ruimere ervaring een ontspannen sfeer en inge licht over de inhoud van de dag en de algemene gang van zaken. Vervolgens krijgt men het dagrooster overhandigd, waarin de tijden voor de ver schillende tests staan ver meld. Hierna wordt men be geleid naar het eerste onder deel. Nadat met de eigen auto de rijtest is afgelegd, krijgen de deelnemers een naslagboek- lot nu toe is het bestuur er je, een scorelijst met persoon- niet in geslaagd om een opvol- ger te vin(]enj maar 00k wat dat betreft hoopt iedereen er- „op dat het jubileum aanlei- heidstest kunnen zich opge- ding zal zijn om ook dat pro- vóór woensdag 10 april of bleem voortvarend tot een op- ZEVENHUIZEN - De laatste maand van naturistisch zwemmen is bij de Waddinx- speltak in te richten in de veense naturistische zwem- n1 vereniging ’Puur Natuur’ (NPN) aangebroken. Er kan tot eind april door de leden en belangstellenden op zaterdag geboden van half vijf tot zes uur wor den gezwommen in het zwembad De Koommolen in Zevenhuizen. men ook het scoutingge beuren weet te vinden. De mooiste voor beelden daar van zijn de scouting-hu- welijken die uit deze vriendschap pen zijn voort gekomen. In het jubile umboekje zijn een aantal verhalen uit het verre en minder verre verleden van deze thans met elkaar ge huwde scouts terug te vin den. Toch is de ou de Petruska pel, die in 1970 na de opening van de Ontmoe- tingskerk (Groensvoor- de) geen dienst meer hoefte te doen als kerkgebouw en vervol gens voor ƒ4.000,- kon wor den overgenomen en sinds dien dienst doet als clubhuis voor Scouting St. Victor, geen poel van romantiek. Integendeel: kinderen wor den vermaakt met knutselen, spelletjes, verhalen en toneel stukken. Maar ook radio- amateurisme en aandacht voor milieu en natuur staan centraal in het spelaanbod. lijke adviezen en een bewijs van deelname. Deelnemen aan de rijvaardig- -opge ven - informatie inwinnen bij het SWW-kantoor in het Anne Frank-centrum (tel. 0182- 615555). Hier kan men ook een algemene informatiefol der krijgen. Er is altijd ie mand aanwezig op maandag, dinsdag en donderdag van 9.30-11.00 uur. Vierstroom is al langer be- conflicten op te lossen. van ouders met een gehandi capt kind. Hierbij gaat het er om de ouders te ontlasten en ze de gelegenheid te geven iets voor zichzelf te doen. Dit vorm van een oppas aan huis of een logeer adres. ‘Het nieuwe aanbod, onder steunen bij de zorg voor een langdurig zieke, gehandicap te of een dementerende, heeft eigenlijk hetzelfde doel: het ontlasten van de mantelzor ger*, legt Ellen van de Zilver uit. ZEVENHUIZEN - Zondag- ‘We merkten dat de mantel- middag 31 maart om vier uur is er onder het motto ’Ont- over drempels heen’ weer een oecumenische sa menkomst in de Gerefor meerde Kerk aan de Dorps straat in Zevenhuizen. Het thema is ditmaal Wat is we aanbod. De reacties waren Palmpasen?’ we hebben dus weer volop enthousiaste vrijwilligers*. Dat waren de Charles de Foucauld- en de Catharina van Siënagroep, die na enige J_rt 1 5 .1 T~>_U 11_ se opkomsten zijn gaan hou den op de zolder van wijk- school St. Jozef (Kanaalweg). In 1975 wordt aan de Wapi- tistam, een nieuwe scouting- voor groep voor jongeren van 17 een karweitje’) is overgegaan jaar en ouder, huisvesting ge boden. In 1980 wordt boven dien voor de jongeren vanaf 15 jaar de Rowan-Sherpa’s- het stichtingsbestuur afdeling opgericht. 1 1 Wanneer in 1986 voor de jubileumboekje ‘dat Scouting jongste leeftijdscategorie de St. Victor is uitgegroeid tot Bevers als speltak is opge- een actieve jeugdvereniging richt, kan de gehele groep jarmet spelaanbod bruikt als overnachtingadres om te wennen aan het jaar lijkse hoogtepunt van Scou ting: het zomerkamp. Voor de oudste jeugd gaat het dan vooral om tentenkampen, bergklimmen, speleologie, marsen en survivals. De Belgische Ardennen zijn voor de Waddinxveense scou- i een regelmatig kampadres. De ouderen de den in hun tijd Kandersteg in Zwitserland aan. jaar). In deze speltak wordt Dit jubileumjaar is het hoog- een activiteitenpakket aan- en aangepast programma*. Waar het dus gewoon leuk is om scout te zijn, maar ook om leiding te geven en bestuurlij ke verant woordelijk heid te dra gen, waar ple zier en ver- antwoorde- lijkheidsge- voel samen op gaan. Scouting St. Victor op dit moment de enige ge mengde land- groep in Wad dinxveen voor l in de leeftijd van 5 tot en met 23 jaar. In 1946 werd vanuit de rooms-katho- lieke St. Vic- torparochie door kapelaan W.J. de Graff het initiatief genomen voor de oprichting van een jon gens- en een WADDINXVEEN - Tot eind april exposeert de Waddinx veense kunstenares Neel van Oosten aquarellen en etsen in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklen burg Schwerinlaan). De expositie heeft als thema ’Knotwilgen in de biblio- De voorbereidingscommissie van de vier geloofsgemeen schappen in Zevenhuizen hoopt dan kerkelijke en niet- ‘De scholing hebben zij onder- kerkelijke mensen te mogen tussen achter de rug; ze zijn begroeten. klaar om aan het werk te Het interkerkelijk gospelkoor gaan. Het is nu zaak om de ’El Jakim’ uit Zevenhuizen vraag boven te krijgen. Veel onder leiding van Ben Kra- mensen zijn mantelzorger mer verleent vocale en muzi- van iemand in hun omgeving; kale medewerking en zal voor vaak zijn zij niet op de hoogte de dienst enkele liederen ten van het bestaan van mantel- gehore brengen. De samen- zorgondersteuning. Daar ho- zang wordt begeleid door de pen we in de komende tijd be- Waddinxvener Jaap Akker- kendheid aan te geven*. huis. Ouders In het jubileumboekje is ook aandacht besteed aan de ge voelens van de ouders bij het praktische rijvaardigheidsrit die zoals reeds be- kinderem Ondanks dat zij in houden. De deelnemers komen in het Anne Frank- centrum bijeen. Volgens de organiserende Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) kan het nooit kwaad van tijd tot tijd de eigen rijvaardigheid onder de loep te nemen. Dit geldt voor iedere automobilist. Het initiatief voor Waddinx veens eerste rijvaardigheids rit voor ouderen wordt onder steund door het samenwer kingsverband BROEM (BReed overleg Ouderen En Mobiliteit) van ANWB, BOVAG en Veilig Verkeer Ne- derland. De deelnemers kunnen zich zelf laten testen en krijgen bovendien advies van speci aal voor de test opgeleide rij- instructeurs. Men ontvangt praktische adviezen waar mee de vaak ongemerkt inge slopen fouten in de eigen rij stijl kunnen worden verbe terd. Het gaat hier voor alle duide lijkheid niet om een herexa men en de deelnemers hoeven niet bang te zijn het rijbewijs kwijt te raken. De rij-instructeurs op hun beurt zullen niet proberen de rijstijl drastisch te verande ren. Evenmin wordt er op schoolmeesterachtige manier op de verkeersregels geha merd. Het gaat eerst en voor al om een persoonlijk advies en men kan hiermee doen wat men wil. De dag omvat een rijvaardig- heidstest en een theorietest, afgenomen door ervaren rij- jongeren van 5 tot 23 ja; een compleet spela worden bediend. De ontwikkeling van de ver schillende speltakken en met name het meegroeien daar van in de moderne tijd, staat bij Scouting St. Victor steeds centraal. Dit komt opnieuw tot uit drukking wanneer in 1993 wordt besloten een negende tingleden leeftijdscategorie van de wel pen en de kabouters (7-11 activiteitenpakket J n voor jongens meisjes gezamenlijk onder het motto ’Wat je draagt dat ben je’. Voor de welpen blijft het ver zorger, door alle aandacht voor de zieke, vaak vergeten moeting wordt. Terwijl die extra on- - dersteuning vaak goed kan gebruiken. De afgelopen maanden hebben we vrijwilli gers geworven voor het nieu- het komt er gewoon niet meer overweldigend, van. Je ziet dan dat iemand geïsoleerd raakt1. De Thuishulpcentrale biedt vrijwilligershulp aan de ’mantelzorger’. De vrijwilli ger neemt tijdelijk de taak over waardoor de mantelzorg even tijd heeft voor zichzelf. Bijvoorbeeld om op familiebe zoek te gaan of de kinderen een dagje mee uit te nemen. De vrijwilliger blijft onder tussen bij de gehandicapte, zieke of dementerende. Ze kunnen gaan wandelen, een spelletje doen of gewoon een kopje koffie samen drinken. De vrijwilligers hebben geen medische opleiding. Wel vol gen zij ter voorbereiding een cursus van de Thuishulpcen trale. ‘Voorbereiding is erg belang rijk. De vrijwilliger blijft lan gere tijd dezelfde mantelzor ger ondersteunen, zodat er onderling een goed vrijwilli ger blijft langere tijd dezelfde mantelzorger ondersteunen, zodat er onderling een goed contact opgebouwd kan wor den. Ten slotte laatje de zorg niet zomaar aan een vreemde „o PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 MAART 1996 GULLE Slijterij Wijnhandel VAN EEUWEN Brederolaan 4 Waddinxveen Tel 0182-614143 -- w--a De Waddinxveense kunstenares Neel van Oosten exposeert onder het motto 'Knotwilgen in de bi bliotheek' aquarellen en etsen in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen. (Tekening: Neel van Oosten). o

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17