Werkgevers en werknemers bij PvdA-discussie Zaterdag weer Wooninfodag bij de Rabobank FHtST MAX Lente-ontbijt op Prins Willem-Alexanderschool WZHO neemt EWR over De Rabobank wijzigt de spaarrente. Expositie aquarellen in Artique Banenmarkt Tempo-Team trekt 80 man Flippo-ruilbeurs op braderie wielerronde Integraal plan voor glastuinbouw Koffieochtend over boeklezen Kinderruilbeurs in De Paddestoel Filmavond in De Schaapskooi Burger's Fish zoekt VERKOOPSTER Paaszang in Bethelkerk Het gezin in De Open Cirkel Bij dood Gouwenaar betrokken agenten weer aan het werk gr MODE HmET KARAKTER Burgemeester Coli jnstraa t 16 - Boskoop voor iedere vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur op de Waddinxveense markt. (070) 355 88 59 het geluid van de bel zat ie dereen gezellig met klasgeno ten en hun juf of meester te ontbijten. Lekker brood, een ZEVENHUIZEN/GOUDA - De twee agenten die vrij dagavond 15 februari de Hisdoestaanse Gouwenaar Johnie Jaddoe in het verlaten buurtschap Oud-Ver- laat van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle af zetten, zijn vorige week woensdag weer aan het werk gegaan. leiding van mevrouw A.M. Noorlander. geen tekenen van van buiten komend geweld', gaf de Haag se persofficier van justitie mr. N. Zandbergen vorige maand prijs. ‘Geen wurging en geen mes steken. Ook van een vecht partij is geen sprake. Niets wijst er op dat de man in el kaar is geslagen', aldus mr. Zandbergen. De verklaring dat Johnie Jaddoe een natuurlijke dood is gestorven, is overingens ook nog niet afgegeven. Het enige wat Johnie Jad- doe’s zus Rita tot dusverre over het onderzoek van de rijksrecherche heeft gehoord, is dat haar broer niet ernstig ziek was en dat al zijn orga nen in orde waren. Het ver zoek van de familie om een exemplaar van het sectierap port is afgewezen. Het is zeker dat Johnie Jad doe niet door een misdrijf om Rabobank Boskoop echte voorjaar was daar te zien compleet met jonge die ren. ’s Middags kwam een echt lammetje op bezoek om het lentefeest compleet te maken. zijn om de wedstrijden te ver slaan, maar ook zullen er voor en na de koersen inter views worden gemaakt met renners, organisatoren en be zoekers. Radio West zal via haar zen der verslag doen van de wed strijd voor neo- en elite-ama- teurs die om vier uur van start gaat. man - een bekende van de po litie - gedurende een aantal uren voor grote overlast had gezorgd in de restauratie van het Goudse NS-station. Johnie Jaddoe was toen dron ken en verward. De Gouwe naar, die volgens zijn familie last had van een ernstige vorm van diarree, had het toi let van de stationsrestauratie met zijn uitwerpselen be smeurd. Waarom de agenten de Gou wenaar rond negen uur ’s avonds in het verlaten recrea tiegebied hebben afgezet, blijft één van de cruciale vra gen. In dergelijke gevallen hoort de politie de betrokke nen thuis, bij familie of bij de dokter af te zetten of te arres teren. ven werken, kan het christe lijk gezinsleven onder span ning komen te staan. Me vrouw Hoek-van Kooten, die zich in deze problematiek heeft verdiept, zal het onder werp vanuit de bijbel behan delen. Vrolijke voorjaarsoanbiedingen WADDINXVEEN - De lente is vorige week donderdag 21 maart op de protestants-christelijke Prins Willem- Alexanderschool (Wingerd) verrassend begonnen met een lente-ontbijt. De versierde klaslokalen stonden uitnodigend klaar voor alle kinderen. De gezel lig gedekte tafeltjes waren opgefleurd met voorjaars bloemen en -takken. Na dagen van voorpret en vooral voor de kleinsten na dagen van spanning was het eitje, reken maar dat dat smaakt als het al half negen geweest is. De kinderen van de groepen 1, 2 en 3 zagen er allemaal prachtig verkleed uit. Als echte boeren en boerinnetjes kwamen zij deze ochtend op school om van hun ontbijt te gaan genieten. In de gang van de onderbouw scheen een ’echt’ voorjaars zonnetje boven de tentoon stelling over het voorjaar. Het WADDINXVEEN - Komende zaterdag 30 maart van tien tot vier uur is de Rabobank Waddinxveen (Kerk- weg-Oost) weer open in het kader van de jaarlijkse Infodag Wonen, die voor het derde achtereenvolgen de jaar wordt gehouden. WADDINXVEEN - Vanwege de grote belangstelling voor de in december gehouden kerstsamenzang in de her vormde Brugkerk (Kerkweg- Oost) zal er nu op zondag avond 31 maart om half ne gen een samenzangavond worden gehiuden in de her vormde Bethelkerk (Bilder- dijklaan), die geheel in het te ken zal staan van het nade rende Paasfeest. Deze samenzang zal muzi kaal worden begeleid op or gel, piano, keyboard, cello en twee fluiten. Verder zal een mannensemble onder leiding van Peter Burger enkele lie deren ten gehore brengen. De meditatie wordt verzorgd door ds. C.D. Zonnenberg, predikant van de wijkge- meente Noord van de Cen traal Hervormde Gemeente. Deze avond is voor iedereen vrij toegankelijk. WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd spreekt oud- PvdA-wethouder dr. Martin Kraaijestein donderdag avond 28 maart om acht uur op de ledenvergadering van zijn partij in het centrum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerk straat) over het gemeen telijk werkgelegenheids beleid. De oud-wethouder doet dat op een vrij toegankelijke PvdA-bijeenkomst die de so- ciaal-democraten houden over een aantal onderwerpen rond de plaatselijke politiek. Ook het profiel voor de nieu we burgemeester en een eva luatie van de PvdA-gemeen- teraadsfractie staan op de agenda. Martin Kraaijestein, die in 1945 geboren werd in Rotter dam, was van 1982 tot 1990 wethouder in Waddinxveen voor werkgelegenheid, wel zijn en sociale zaken. Onder zijn leiding verscheen een werkgelegenheidsnota en is een actief beleid gevoerd om werkgelegenheid te be houden en te scheppen. De samenwerking in Meubelstad Waddinxveen en het ondeme- merscentrum voor startende bedrijven zijn daarvan twee voorbeelden. Vorig jaar heeft dr. Martin Kraaijestein een proefschrift geschreven over de geschie denis van het werkgelegen heidsbeleid dat gemeenten voeren. Daarin komt ook het Waddinxveense beleid aan de orde. De Waddinxveense Onder- weg-bewoner is een deskun dige die uit eigen ervaring boeiend kan vertellen. Na zijn inleiding is er discussie met de aanwezigen. De PvdA heeft de plaatselijke organi saties van werkgevers en werknemers speciaal voor dit onderwerp uitgenodigd. Burgemeester Kees van der Linden vertrekt op 1 januari v 1997. De raadsfractie van de sociaal-democraten heeft een profiel ontworpen waarin staat waaraan de nieuwe bur gemeester (man-vrouw) moet voldoen. De Partij van de Arbeid vindt het belangrijk dat hierover in brede kring gesproken wordt voordat dat de gemeenteraad aanbevelingen gaat doen aan de commissaris van de Konin gin, ir. J.M. Leemhuis-Stout. Er wordt donderdagavond 28 maart ook gesproken over een tussentijdse beoordeling van de gemeenteraadsfractie van de PvdA en over actuele poli tieke zaken, zoals bijvoor beeld het winkelplan ’De Nieuwe Passage’. WADDINXVEEN - Vrij dag 29 maart om acht uur wordt er in de hervormde koffiebar ’De Schaapskooi’ (Nesse) voor 15-jarigen en ouder een filmavond ge houden. Volgende week staat een loop-in op het programma. Zoals ieder jaar organi seert de koffiebar weer een volleybal-toernooi op Tweede Paasdag (maan dag 8 april) van 13.30 tot 16.30 uur in de gymzaal aan de Staringlaan. De deelnamekosten zijn ƒ5,-. Na afloop is De Schaaps kooi open voor een geza menlijk hapje en drankje. De kosten voor het volley ballen en eten bedragen ƒ10,-. Iedereen - waar hij of zij ook bankiert - kan tijdens de spe ciale openingsdag van de plaatselijke Rabobank geheel vrijblijvend advies krijgen over tal van financiële woon- Zij komt De Schaapskooi zaken. Op de Infodag Wonen, die in het Gouwedorp aan sluit op nieuwe bouwactivi teiten in diverse delen van het Gouwedorp maar dan vooral in de wijk Zuidplas- Extra, zitten de hypothee kadviseurs Ruud Krins en Arnold Tak van de Rabobank klaar om informatie op maat GOUDA/WADDINXVEEN - NV Watermaatschappij Zuid- Holland Oost (WZHO) in Gouda neemt per maandag 1 april de drinkwaterproduktie en -distributie in Alphen aan den Rijn, Zwammerdam en Aarlanderveen over van de NV Energie en Watervoorzie ning Rijnland (EWR). De directies van beide bedrij ven zijn tot een overeenkomst gekomen inzake de voorwaar den van de overdracht. Maan dagmiddag 25 maart gaven beide directies tekst en uitleg over de diverse onderdelen van de overdrachtsovereen- komst. EWR en WZHO hebben voor de overdracht van de drink watervoorziening eind vorig jaar een convenant getekend. Daarna is er onderhandeld over verschillende aspecten van de overname. Punten in de overdrachts- overeenkomst zijn onder meer desintegratieschade, overname van medewerkers van EWR door WZHO, aan delen in WZHO voor de ge meente Alphen aan den Rijn en het drinkwatertarief voor de inwoners van Alphen aan den Rijn, Aarlanderveen en Zwammerdam. WADDINXVEEN - Voor de avond van woensdag 3 april om half negen heeft het team van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel mevrouw A. Hoek-van Koot en uit Veenendaal uitgeno digd, ry.. f s-. (Nesse) spreken over een on derwerp dat vooral voor christelijke gezinnen met op groeiende kinderen van be lang is, namelijk gezinsvor ming en sexualiteit. In een tijd waarin de ontker kelijking steeds verder voort schrijdt en waarin veel vrou wen met kinderen willen blij- te geven over de aanschaf of bouw van een huis, over le nen, over fiscale mogelijkhe den, over de financiering van een verbouwing en over de overwaarde van ieders wo ning. De Rabobank Waddinxveen beschikt over speciale advi- Naast werkelijk in alle op zichten maatwerk, waarbij de klant altijd centraal staat, zijn ook vrijblijvenheid en in tegraal advies sleutelwoor den in de hypotheekadviezen. Vrijblijvendheid wil zeggen dat de klant voor honderd procent achter het samen ge kozen produkt moest staan. Omdat de bank een financieel pakket kan aanbieden wordt altijd rekening gehouden met zoveel mogelijk financiële za ken die bij de klant een rol sjoelen. Hierbij speelt ook de vertrouwensrelatie een be langrijke rol. Naast de eigen specialisten van de Rabobank Waddinxveen is in de bank- hal ook informatie verkrijg baar van de Waddinxveense makelaars Van ’t Hof en De Pater. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 27 maart) van ze ven uur tot half negen is er in wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat) een kinder ruilbeurs. Er kunnen dan postzegels, suikerzakjes, tele foonkaarten en flippo’s ge ruild worden. Voortaan is er iedere vierde woensdagavond van de maand een kinderruilbeurs. MOERKAPELLE - Van vrij dagavond 29 maart tot vrij dag 19 april is er in de Moer- kapelse galerie ’Artique’ (Kerkewater) een expositie van aquarellen gemaakt door Marianne van der Jagt- Wensveen uit Zevenhuizen. Romantische tuinen en bloe men, oude en nieuwe beren en diverse stillevens zijn de voornaamste onderwerpen. Groendecoraties gedurende de expositie worden verzorgd door Alita Wuite. De expositie is vrijdag 29 maart geopend van 19.30- 22.00 uur en zaterdag 30 maart van 10.00-15.00 uur. i van Artique zijn maandag, dins dag en woensdag van 09.00- 12.00 uur, donderdag en vrij dag van 09.00-17.00 uur en zaterdag van 10.00-15.00 uur. WADDINXVEEN - De regio nale banenmarkt, die het uit zendbureau Tempo-Team in Waddinxveen (Coenecoop) en in Gouda zaterdag 16 maart hield, is een succes geworden. Ruim 80 baanzoekers-sollici- tanten bezochten de kantoren om uit verschillende vacatu res iets van hun gading te vinden. Het Tempo-Team-actieplan voor de banenmarkt werd al in een vroegtijdig stadium bij het bedrijfsleven neergelegd. De bedrijven haakten er gre tig op in. Bij Tempo-Team is men in middels begonnen met sollici tatiegesprekken, selectiepro cedures en het leggen van contacten tussen uitzend krachten en bedrijfsleven. Het uitzendbureau verwacht met deze banenmarkt in on geveer 50 vacatures te kun nen voorzien. De zaterdago- pening is zo’n succes gewor den dat de vestiging Gouda heeft besloten tegemoet te ko men aan de wensen van de sollicitanten door elke eerste zaterdag van de maand open te gaan van 11.00 tot 14.00 uur. Op die manier krijgt iedereen de kans om Tempo-Team te bezoeken op het tijdstip dat het hem of haar uit komt. Voor inschrijvingen is men ie dere dag van 8.30 tot 17.00 uur welkom en dus ook iedere eerste zaterdag van de maand. WADDINXVEEN - De vierde Wielerronde van Wad dinxveen op Tweede Paasdag (maandag 8 april) be looft niet alleen sportief weer een spektakelstuk te worden, ook het randprogramma wordt met het jaar kwalitatief beter van opzet. Het stichtingsbestuur blijft geloven in zo’n voor het publiek aantrekkelijk randprogramma als omlijsting van de wielermiddag in het Gouwedorp. Ook dit keer wordt de hoofd moot van het randprogram ma gevuld door een braderie, die wordt gehouden op ’de Passage’ en het parkeerter rein van dit winkelcentrum (ingang Juliana van Stolberg- laan). Voor het eerst is de organisa tie van deze braderie in han den gegeven van een evene mentenbureau dat ruime er varing heeft op het gebied van het opzetten van braderi- en. Naar verwachting zullen tus sen 50 en 70 kramen in het Passage-gebied komen te staan met een ruim en geva rieerd aanbod van leuke Paaskoopjes en diverse voor- jaarsaanbiedingen. Voor de allerkleinsten zullen er net als vorig jaar een aan tal kermisattracties zijn zoals een luchtkussen, een vlieg tuigmodel, touwtjestrek, po- nyrijden (onder voorbehoud) en suikerspin en popcorn. ’De Uitblazers’ zal het wieler spektakel in zijn geheel muzi kaal omlijsten. Deze achtkop- pige ’pretkapel’ zal zowel langs het parcours als op de braderie voor de nodige sfeere en gezelligheid zorgen met een afwisselend muziekaan bod. Op het plein voor de super markt C1000 zal voor en door de kinderen een flippo-ruil beurs worden gehouden voor het ruilen van de bekende flippo’s en top-shots. De kinderen kunnen daar met een grondzeiltje of een campingtafeltje hun eigen plekje inrichten om hun dub bele flippo’s aan de man te brengen. Commerciële han del in flippo’s is niet toege staan. Er worden geen plaat sen verdeeld zodat wie het eerst komt het eerst maalt. Zowel de lokale RTW-radio als de regionale omroep Ra dio West zullen tijdens de wielerronde verslag doen van de wedstrijden. De RTW-ra dio zal de gehele dag op en langs het parcours aanwezig het najaar van 1996 gereed moet zijn, wordt opgesteld door een ambtelijke werk groep die wordt aangestuurd door een externe projectlei der. De stuurgroep moet er voor zorgen dat de plannen binnen de kaders van Nederland Tuinbouwland passen. Bo vendien zal er zoveel mogelijk rekening gehouden worden met bestaande streek- en be stemmingsplannen en andere beleidskaders. Voorzitter van de stuurgroep is de burgemeester van Bleis- wijk. De andere bestuurders komen uit de meeste gemeen te in het gebied. Ook WLTO- bestuurders en vertegen woordigers van het water schap, het energiebedrijf en het bedrijfsleven maken er deel van uit. Naast de stuurgroep voor Midden Zuid-Holland zijn er ook stuurgroepen in het Westland en in Zuid-Holland Zuid. De drie stuurgroepen komen samen in het provin ciale platform POG, dat wordt voorgezeten door gede puteerde J. Heijkoop (CDA). Op die manier is de integrale aanpak van de herstructure ring van de glastuinbouw in het Zuidhollands Glasdistrict gewaarborgd. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dagmorgen 3 april om half tien een koffie-ochtend in het centrum voor kunstzinnige dan eindelijk zover? Even na vorming Kreater (Kerk straat). Op deze ochtend zal Tineke Boterkooper iets vertellen over het lezen van een boek. Veel mensen lezen graag en kruipen met een boekje in een hoekje. Het is leuk om er eens bij stil te staan waarom ze dat doen. Maar het is ook leuk om eens te horen wat er meer in een boek zit, dan dat boeiende verhaal. Wie graag leest en meer wil weten over de leeskringen die bij de Plattelandsvrouwen draaien, dan is dit een goede kans, want ook daar kan Ti neke Boterkooper alles over vertellen. seurs die zich full-time bezig Verdere openingstijden houden met het adviseren en -J*~ verstrekken van hypotheken. Zij werken niet op basis van bemiddelingsprovisie, zijn van alle recente financiële as pecten op de hoogte en ze we ten precies in te spelen op zo veel mogelijk wensen van de klant. De coöperatieve Rabo bank is niet voor niets de grootste hypotheekversterk- ker van Nederland. De aan drugs verslaafde Gou- sluit de Gouwenaar daar wenaar (37) werd zaterdag 17 naartoe te brengen, nadat de februari dood aangetroffen in de berm van de Strandweg in Oud-Verlaat. Hij lag nog op de plaats waar de twee agen ten hem de avond ervoor in de vrieskou uit de auto hadden gezet. Johnie Jaddoe had al leen een t-shirt en een zomer jasje aan. Het onderzoek van de rijksre cherche richtte zich de afgelo pen weken voornamelijk op de handelswijze van de agen ten van het district Waag en Wiericke op de beuwste vrij dagavond. Tijdens het onder zoek werkten de betrokken functionarissen niet. De korpsleiding heeft nog geen formule strafmaatrege len tegen de twee agenten ge nomen. Ze wacht daarvoor de resultaten van het onderzoek af. Ruim een maand na de vondst van het stoffelijk over schot van Johnie Jaddoe is er nog steeds niets bekend over zijn doodsoorzaak. Het onder zoek door het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk duurt langer dan was ge dacht. De plaats waar de Gouwe naar is gevonden, ligt vijftien kilometer van de woonplaats van het slachtoffer en buiten het leven is gekomen. ‘Er zijn het district van de dienst doende agenten. De twee agenten kwamen tot hun be- WADDINXVEEN - De POG-stuurgroep Midden Zuid- Holland gaat een integraal ontwikkelingsplan ma ken voor de glastuinbouw in het gebied. Het plan om vat glastuinbouw in Bleiswijk, Pijnacker, Nootdorp, Leidschendam, Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek, Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Zeven huizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. Alle deellokaties worden ge ïnventariseerd op moderni teit en planologische knel punten. Daarbij wordt voort gebouwd op de inventarisatie die de WLTO vorig jaar onder de tuinders heeft gedaan. De inventarisatie zal een beeld opleveren van de te her structureren en de te ver plaatsen lokaties. Ook wor den uitbreidingslokaties in beeld gebracht. Daarbij zal worden aangegeven welke milieu- en nutsvoorzieningen noodzakelijk en mogelijk zijn. Om tuinbouwgebieden te her structureren of te verplaat sen is een adequaat instru mentarium nodig. Landelijk wordt in het kader van het herstructureringsplan ’Ne derland Tuinbouwland’ ge werkt aan een geschikt in strumentarium om gebieden te herstructureren. Bekeken zal worden of dat in strumentarium bruikbaar is in Midden Zuid-Holland. Eventueel zullen aanpassin gen worden voorgesteld. Ook zal in beeld gebracht worden wat het uitvoeren van de plannen kost en welke finan cieringsconstructies denk- De toegangsprijs bedraagt baar zijn. ƒ1,-. De ruilbeurs staat onder Het integrale ontwikkelings- - - plan voor de glastuinbouw in Midden Zuid-Holland, dat in PAGINA 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 MAART 1996 ties en boerinnetjes verklede leerlinge :nool (Wingerd) hadden in de klaslokalen i (was 3,50%) 3,25% Uitvaart Reserveringsrekening (was 3,50%) 3,25% Rabo Dividend Sparen Rabo Groei Sparen Rabobank Rendement Rekening (afhankelijk van de saldoklasse) Alexandersd school). Jeugdspaarvorm Rabo Jongerenrekening Werknemersspaarreeelingen premiespaarrekening (B.S.R./R.A.S.) spaarloonrekening 4,05% (ongewijzigd) 4,05% (ongewijzigd) 4,50% 4,50% (was 5,00%) (was 5,00%) Burgemeester Colijnstraat 22, Overslag 12 Telefoon: (0172) 214141 Ingaande 15 maart 1996 is de rente voor de volgende spaarvormen als volgt: Jj protestants-christelijke Prins Willem- een lente-ontbijt. (Foto: Prins Willem-Alexander- Graag tot ziens in de winkel! Jeannine Ferweda Mary Stelling Groensvoorde 16, 2742 DJ Waddinxveen Telefoon: (0182) 61 82 18 Exit zomerbuien maat 92 t/m 128 van 74,95 More en More t-shirts lange mouw maat 128 t/m 176 van 39,95 3,25%, 3,50%, 4,00% en 4,40% (ongewijzigd) voor 64,95 voor 34,95 In de bankhal van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg- Oost wordt komende zaterdag van tien tot vier uur de Infodag Wo nen gehouden. (Foto: rhief - S|aak Noteboom). Galipette baby t-shirts maat 68f/m92 van 27,50 voor 22,50 Exit vestjes wit of marine moot 92 t/m 128 von 59,90 voor 49,90 Als boertjes en boerinnetjes verklede leerlingen van de protestants-christelijke ontbijt. (Foto: Prins Willi .SSB H wsraa-.-

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19