3 kroes v Volleybalsters winnen na vijf slopense sets Schaaktop bij WSV blijft ongewijzigd Heren Gouwestaete winnen derby in laatste minuut AFHALEN INSCHRIJFFORMULIEREN LUILAKVOETBALTOERNOOI1996 Kampioenen van Korbis gehuldigd Verlies voor Be Fair Al Flyers-dames 2 sterker dan Springers 1 Waddinxveen Cl wint op tijd Verlies voor Be Fair Al Be Fair koploper Fietstocht Avanti Op 25 mei 1996 wordt het 41e Luilakvoetbal- toemooi gehouden. De inschrijfformulieren kunnen op woensdag 27 maart tussen 19.00 en 20.00 uur afgehaald worden op de volgende adressen: 1. Noordeinde 237, Boskoop. 2. Voorofscheweg 93, Boskoop. Korbis-jeugd oefent buiten Kwiek raakt uit degratiezorgen Hoge scores bij sjoelers Masters Gouwestaete naar wereld-kampioenschappen Waddinxveen Al geeft winst weg Winst voor W.S.E pupillen Triplette blijft lang ongeslagen PAGINA 31 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 MAART 1996 2e paosdaQ I rolt benz harvink de sede jori frighetto arX bennekom arco metaform henny de jong artifort bree’s new world vierde periode was het hek helemaal van de dam. ZPB kreeg zevenmaal een speel- ster-meer, Gouwestaete geen een, maar wel de derde P voor Angela Faber. BOSKOOP - Woensdagavond aan de Dreef. De teams BI, B2, Cl en C2 werden in het zonnetje gezet en er was voor alle kampioenen een diplo ma. Het was een goed bezochte avond met veel ouders en ove rige belangstellenden. Na de ze huldiging werd het Lente feest gehouden, een feest voor de gehele korfbalfamilie van Korbis. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de heren van Gouwestaete thuiswedstrijden in Gouwebad ’de Sniep’ tegen streekgenoot BZ&PC (Bodegraven). Zo wel heren 1 als heren 2 wisten de krachtpatsers uit Bodegraven in bedwang te houden. In niet onaardige wedstrijden werd respectievelijk met 8-7 en 8-6 ge wonnen. De dames van Gouwestaete speelden uitwedstrijden. Da mes 1 had het in het kleine zwembad ’t Keerpunt (Baren- drecht) heel moeilijk tegen ZPB-Profus, doch won uitein delijk wel verdiend met 8-6. De dames van Gouwestaete bevochten, letterlijk en fi guurlijk, de meest moeilijke overwinning van deze compe titie. In het smalle zwembad ’t Keerpunt werd Gouwestae te geen centimeter ruimte ge gund. Teken daarbij aan dat het hang- en trekwerk, zo i niet erger, van de gefrusteer- de ploeg uit Barendrecht daarbij volledig werd getole reerd door de scheidsrech ters, dan kan men zich het beeld van de wedstrijd wel voorstellen. Het was in ieder geval géén reclame voor het waterpolo. Gelukkig hield de ploeg van trainer-coach Martin Pronk er nog zodanig het koppie bij dat de overwinning veilig ge steld kon worden. In de eerste periode leek het er nog een beetje op. Al snel bracht Wendy de Frankrijker, met een strak schot, de Wad- dinxveensen op een 0-1 voor sprong. Ondanks het feit dat ZPB vijfmaal (en Gouwestae te slechts eenmaal) een speel- ster-meer kreeg, kon ZPB hieruit slechts eenmaal sco ren. In de tweede periode werd het spel al grimmiger en dat kost te Wendy de Frankrijker al snel haar derde P-tje. Toch kon het Waddinxveense team via Miijam Overdam (1-2) en Angela Faber (2-3) nog steeds een voorsprong nemen. Gouwestaete schoot in deze periode nogal wat over en naast, waardoor verzuimd werd definitief afstand te ne men. Echter, ZPB profiteerde wel en stond aan het eind van deze periode met 4-3 voor. Ver in de derde periode maak te Sandra Berckenkamp 4-4, waarna weer het nodige tu mult losbarstte. Met Angela Faber (13 seconden te lang) in de hoek verzuimde de jury de blauwe vlag te tonen. ZPB scoorde wel (op 2.01 voor het einde) en de scheidsrech ters waren niet bereid te luis teren naar de protesten van de kant van Gouwestaete en werd gewoon doorgespeeld. Doch in de pauze werd het ge lijk van Gouwestaete alsnog bewezen en de hele boel te ruggedraaid. In de resterende minuten haalde Angela Faber haar gram en taterde 4-5 in, waar na Gillian van den Berg de WADDINXVEEN - Al van Be Fair-voetbal slaagde er niet in om het sterke Katwijk te bedwingen. Ondanks veel strijd werd er met 0-2 verlo ren. BI speelde thuis tegen Excelsior 20. De wedstrijd had een uitermate spannend slot. Pas in de laatste seconde werd het door een doelpunt van Be Fair 3-2. Door deze overwinning blijft Be Fair een uitermate goede midden moter. Cl speelde tegen Bo degraven en blijft door de 4-1 overwinning volop in de race. Grote man bij Dl was Mario Biesheuvel. Met maar liefst vijf goals nam hij de gehele produktie voor zijn rekening. Omdat Olympia een keer te- genscoorde werd het uitein delijk 1-5. A. Prins te verslaan. In een betere stelling kwam P. van Offeren niet tot winst door G. Torenbeek eeuwig schaak te gunnen. Met een geraffineerd eindspel was de overwinning voor J. Markus tegen D.J. van Offeren. Verder een zich goed handha vende C. Alblas, die in het middengedeelte van de rang lijst nu verrassend M. Moer land op verlies wist te zetten. In de kelder van de schaakdi- visie positieve uitslagen voor H. Stouten en J. van Sandijk tegen respectievelijk H.E. van Offeren en J. Brobbel, die beiden hun dame onvoldoen de aandacht hadden geschon ken. Als laatste schoot J. Pon- sioen met de zwarte stukken wat uit zijn dal(letje) met een verrassende zege tegen good old J. de Bock. In de regionale competitie was er sprake van een nipt verlies voor WSV 3 (uitslag 3-4 tegen Overschie 3), wat mede het gevolg was van het vallen van de vlag van één der Waddinxveners. Onder leiding van captain T. Kuiper boekte WSV 2 een knappe 3-5 overwinning in de uitwed strijd tegen EBSV 2. WADDINXVEEN - Be Fair- voetbal heeft zaterdagmid dag in het Warnaarplantsoen met 1-0 van Perkouw gewon nen. Ook nu was het weer het re sultaat dat telde en niet de wijze waarop. Het resultaat was een magere overwinning op het laag geklasseerde Per kouw en als zeer prettige bij komstigheid het kampioen schap van de eerste periode. De beslissing in deze span nende wedstrijd viel ongeveer tien minuten voor de rust toen William Hoogeveen de bal uiteindelijk in het doel wist te krijgen. Hiervoor was er slechts één moment geweest dat het pu bliek dacht aan een treffer, maar de schitterende volley van William Hoogeveen werd geblokkeerd door een Per kouw-verdediger. Na de hervatting wisten bei de ploegen zich nog weinig ge vaarlijke kansen te creëren, zodat de eindstand niet in ge vaar is gekomen. Be Fair weet zich verzekerd van een plaats in de nacom- petitie, maar wil eventuele promotie liever afdwingen via een kampioenschap aan het einde van het seizoen. Mede door deze uitslag en het feit dat de concurrent niet hoefde te spelen, hebben de Waddinxveners ook weer de eerste plaats heroverd. Komende zaterdag staat de lastige uitwedstrijd tegen Gouda op het programma. Ui teraard zal Be Fair er alles aan doen om de koppositie te verdedigen. van Tol, wist met haar blok de aanvalsters van Radius te stoppen en leidde zo haar team naar een stand van 12- 15 en winst in de derde set. In de vierde set realiseerden de dames van Radius, dat zij de wedstrijd dreigden te ver liezen en begonnen aan een tegenoffensief. Be Fair daar entegen begon op alle fronten fouten te maken en zij lieten zo de volle winst aan zich voorbij gaan. Een vijfde set moest dus een winnaar aanwijzen. Beide teams bleken zeer aan elkaar gewaagd, maar het was uit eindelijk Be Fair die het ini tiatief naar zich toe wist te trekken. Een verkeerde be slissing van de tweede scheidsrechter bij een stand van 14-15 leek even roet in het eten van Be Fair te gooi en. Echter, de dames wisten het hoofd koel te houden en beslisten zo met winst in de vijfde set de wedstrijd in hun voordeel. Gezien het verloop van de wedstrijd was dit een terechte uitslag. WADDINXVEEN - Vlak na rust kwam Cl van Waddinx veen-voetbal met 0-1 achter tegen Linschoten Cl, maar in plaats van aan te dringen bleef de Waddinxveense for matie ook toen bescheiden en met onnodig ontzag voor de tegenstander voetballen. Pas toen duidelijk werd dat ook Linschoten teruggedron gen kon worden op de eigen helft, kwam er kracht en overtuiging in het spel en dat resulteerde vlak voor tijd in een nipte 2-1 overwinning. BI en Dl ontvingen tegen standers die duidelijk nog een maatje te klein waren en dat leverde geen boeiend' kijkspel op. Bl won met 13-1 van Roh- da BI en Dl overklaste Nieu- werkerk D5 met 9-1. El ging uit de derby aan met Be Fair E2. Het duidelijke veldoverwicht kon niet wor den uitgedrukt in een over winning, waardoor de eind stand bleef steken op een 1-1 gelijkspel. De meisjes-junioren waren als altijd niet te stuiten. Voor al in de tweede helft moesten de dames uit Stolwijk erken nen dat de uiteindelijke 8-1 eindstand de krachtsverhoui- dingen reëel weergaf. WADDINXVEEN - De laatste wedstrijd van dit zaalseizoen zijn door de Korbis-jeugd ge speeld. B2 speelde in en tegen Nieuwerkerk en won met 4-5. Met ongeveer 100 doelpunten werden zij ruim kampioen in hun groep. ’s Avonds was er een huldi ging voor alle jeugdkampioe nen van de afgelopen compe titie in het eigen clubgebouw WADDINXVEEN - Tijdens de 26e ronde van de inter ne competitie van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV van vorige week donderdag werd weer flink strijd geleverd, maar verbeteringen op de rang lijst leverde dat voor de toppers niet op. De krachten hielden elkaar volledig in evenwicht, met als gevolg dat de bovenste zes borden met een puntendeling ge noegen moesten nemen. Met nog 10 ronden voor de boeg blijft de spanning er goed in en de grootste kampi- oenskandidaat heeft zich nog altijd niet'gemeld. De partij van de avond was die tussen E. Philipse (6) en koploper W. Hennink. Beide spelers waren in vorm, maar konden elkaar het schaakle ven niet zuur maken. Het bleef een gelijkopgaande par tij zonder winstkansen, zodat uiteindelijk tot remise werd besloten. de werklust van de eerste set vast te houden. De Waddinx- veensen wisten geen ade quaat antwoord te geven op de moeilijke services van Ra dius. Binnen zestien minuten gaf Be Fair de 0-1 voorsprong in sets uit handen. De derde set begon met Syl via de Vries op de positie van buitenaanvalster Anneke Verwoerd. Dit bleek geen on verdienstelijke wissel. Met hardgeslagen, doch geplaats te aanvallen wist zij de nodi ge punten voor haar team binnen te slepen. Be Fair leek te hebben ge leerd van de fouten in de tweede set en behield het ini tiatief. Middenaanvalster Jacqueline de Ruit, ingezet Apeldoorn in 21.09 en in Le lystad op zondag 3 maart in 20.58. Schoolslagspecialist Rob Boe- le voelt zich meer sprinter al zou je dat van iemand van ruim twee meter niet ver wachten. Hij komt uit in de groep 35-39 jaar en zag kans zich te kwalificeren voor de 50 meter schoolslag op de na tionale sprintkampioen- schappen alle leeftijden in Dordrecht. Met de tijd van 31.8 sec. ein digde hij bij de jongere garde knap in de middenmoot. In Sheffield neemt hij deel aan de 50 en 100 meter school slag. Hij streeft er naar om bij de top tien te komen. In 1994 werd Rob Boele in Montreal twee maal vierde. Stayer van formaat en kans hebster op goud is Judith van Berkel. Zij komt in Sheffield alleen uit op de vijf kilometer open water in de groep 50-54 jaar. Van jongs af aan is zij heerseres op de langebaan en meer dan 30 jaar geleden maakt zij al wereldfaam in het internationale marathon- cirquit. Judith van Berkel is deze tak van sport nog niet verleerd en men is haar ook nog niet ver geten, want zij heeft uit Ca nada een uitnodiging gekre gen om na de wereldkampi oenschappen acte de présence te geven bij wedstrijden waar zij vroeger glorieerde. Desondanks scoorde Sandra Berckenkamp uit een break 4-7 en frommelde Miijam Overdam 5-8 in het doel. ZPB-Profus bepaalde tenslot te de eindstand op 6-8. Zaterdag was de streekderby tussen Gouwestaete en BZ&PC. In een bomvol Gou webad speelden de twee ’riva len’ voor de tweede maal dit seizoen tegen elkaar. De eerste confrontatie werd gewonnen door BZ&PC. De wedstrijd was niet meer van belang voor de stand op de ranglijst. Beide ploegen had den reeds voldoende punten vergaard om zich te handha ven in de eerste klasse. Het was dus alleen de eer waar beide ploegen naar streefden. De wedstrijd ging gelijk op. In de eerste periode waren het Cees Boonstoppel en Mare Mommers die -zorgden voor een 2-2 tussenstand na de eerste periode. Ondanks het feit dat trainer- coach Anton Heiden geen be roep kon doen op Remco de Frankrijker en Jaco van Tol, werd al snel duidelijk dat de ploegen gelijkwaardig waren. Hierdoor was een open wed strijd te zien vol spanning en sensatie. In de tweede periode was het alleen Jaco de Jong die wist te scoren. Zowel BZ&PC als teerde daar goed van en nam de twee winstpunten mee naar huis. Uitslag: 35-79. Topscoorder: Sander van Oudheusden met 10 punten. Jongens-kadetten 2 gaf de winst in de laatste minuten uit handen. Werd de eerste helft nog afgesloten met een 32-24 voorsprong, in de twee de helft werd deze in korte tijd uit handen gegeven. Hierna ging het nog even ge lijk op, maar toen nam Team Ten Dreamers het heft in handen en ging met de over winning naar huis. Uitslag: 59-68. Topscoorder: Michiel Mos met 18 punten. Meisjes-kadetten 2 blijft ver rassen. Tegen Forwodians 1 werd leuk basketball ge speeld en de wedstrijd had een spannend verloop. De eerste helft was Flyers de iets betere ploeg en de Flyers- meisjes konden met een acht tal punten voorsprong aan de tweede helft beginnen. Hierin was er geen krachtsverschil en zo ontstond er een leuk kijkspel. Uitslag: 63-51. Top scoorder: Christa Geurts met 19 punten. WADDINXVEEN - De jeugd van Korbis-korfbal heeft reeds enige wedstrijden op het veld geoefend. Vorige week speelden de Al en BI teams tegen elkaar. Al won met 4-3. Het Bl-team leed opnieuw een kleine nederlaag. Met mi nimaal verschil verloren zij het van het hoger geklasseer de WION. B2 en Cl speelden tegen dezelfde tegenstander en wonnen hun wedstrijden. Zaterdag begint de veldcom- petitie officieel. Alleen Al en S2 spelen hun competitie - die vorig najaar begon - uit. Bei de teams speelden acht wed strijden echter zonder enig succes. Zonder punten staan zij onderaan. Het wachten is dus op de eerste winstpunten. De overige teams beginnen opnieuw. Helemaal nieuw is het G3 team, dat debuteert in de competitie met een uit wedstrijd bij Trekvogels G3. Thuis spelen Gl, B2 en Dl en BI en C3. WADDINXVEEN - Al van Be Fair-voetbal slaagde er niet in om het sterke Katwijk te bedwingen. Ondanks veel strijd werd er met 0-2 verlo ren. BI speelde thuis tegen Excel sior 20. De wedstrijd had een uitermate spannend slot. Pas in de laatste seconde werd het door een doelpunt van Be Fair 3-2. Door deze overwin ning blijft Be Fair een uiter mate goede middenmoter. Cl speelde tegen Bodegraven en blijft door de 4-1 overwin ning volop in de race. Grote man bij Dl was Mario Bies- periode met 4-6 afsloot. In de heuvel. Met maar liefst vijf 1 1 goals nam hij de gehele pro duktie voor zijn rekening. Omdat Olympia een keer te- genscoorde werd het uitein delijk 1-5. WADDINXVEEN - Het eerste team van Kwiek-tafeltennis moest het in de eerste klasse openen tegen TOP 1 (Haas trecht). Het was een span nende wedstrijd waarbij Kwiek uiteindelijk aan het langste eind trok door met 6-4 te winnen. Er was driemaal winst voor Ronald Verboon en Wim van Wageningen. Cees Vos kwam niet tot winst. Door dit resul taat lijkt Kwiek langzamer hand uit de degradatiezone te komen. Bij de jeugd moest Kwiek 1 het in de landelijke competi tie C opnemen tegen het Rot terdamse FVT-Visser 1. Na dat het in de eerste wedstrijd nog een kleine 6-4 nederlaag was voor Kwiek werd er nu met 1-9 verloren. Alleen Jur gen van Geest won een wed strijd, terwijl zowel Rutger Dijksterhuis als Gerbrand de Goeij niet tot winst kwamen. WADDINXVEEN - Cees Kui pers en Jan Kersbergen heb ben een hoge score behaald bij de Waddinxveense sjoe lers. De uitslagen zijn: klasse A: 1. Cees Kuipers 1417, 2. Jan Kersbergen 1416, 3. An dre van Gemeren 1383; klas se B: 1. Frans Botger 1314, 2. Cor Faay 1288, 3. Cor van Herk 1277; klasse C: 1. Dirk Faas 1189, 2. Cor van Gils 1170, 3. Michiel van Wezel 1148; klasse D: 1. Corry ’t Hart 1131, 2. Simon den Ou de 1090, 3. R. van Wijk 1087; klasse E: 1. Dick Esveldt 961, 2. G. Loef 931, 3. Yvonne Kersbergen 887. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Boskoper Nic Geers, Gouwenaar Rob Boele en Koudekerkse Judith van Berkel van de Waddinxveense zwemclub Gouwestae te zullen deelnemen aan de wereldkampioenschap pen in het Engelse Sheffield van zaterdag 22 juni tot maandag 3 juli. Dit toernooi is tweejaarlijks. Nic Geers (57 jaar) was in 1994 in Montreal zeer succes vol met twee gouden, twee zil veren en een bronzen medail le. Hij komt nu voor het derde jaar uit in de leeftijdsgroep 55-57 en dan wordt de con currentie door de jongere nieuwkomers sterker. Zelfs voor Geers geldt de ijzeren wet dat het klimmen der ja- ren toch een keer merkbaar wordt in de persoonlijke tij den. Toch hoopt hij weer hoge ogen te gooien op de langere af standen zoals de 800 meter vrijeslag en met name de 5 ki lometer in open water. Op de ze afstanden werd het in 1994 respectievelijk zilver en goud. Op de 400 meter vrijeslag blijft hij nog twee jaar rege rend wereldkampioen omdat deze afstand in Sheffield niet op het programma staat. Verder komt hij in Sheffield nog uit op de 100 en 200 vrij, de 400 wissel en de 200 rug slag. Dat het met zijn lange adem wel goed zit beweest de bekend geworden wereld ranglijst van de in januari ge leverde prestaties bij het uur- zwemmen. In 1995 was Nic Geers nog tweede, maar dit jaar is hij lijstaanvoerder geworden met een afstand van 4094 me ter. Ook is hij er in geslaagd om de 1.500 meter weer onder de 21 minuten te zwemmen. Vorige maand won hij in WADDINXVEEN - Aan de warming-up was al te zien dat Lekkerkerk Al een sterke ploeg was en groot was daar om de verrassing dat het meestal wisselvallig spelende Al van Waddinxveen-voetbal met rustig en georganiseerd spel de wedstrijd naar zich toe trok en met een verdiende 1-0 stand de rust inging. Daarna werd het zelfs 2-0. Die weelde kon echter niet worden vastgehouden toen Lekkerkerk alle registers opentrok. Het moegestreden Al verloor alsnog met 2-3. BI liet het volledig afweten in de zware klus tegen Sportlust BI. Door onnodige angst be vangen lieten de junioren zich direct onder druk zetten en alleen met de grootste moeite werd de middellijn ge passeerd, waarna slordige passes de tegenstander weer balbezit gaf. De 0-2 ruststand viel daarom nog mee, evenals de uiteinde lijke 2-4 eindstand, maar dat was meer te danken aan het engeltje bij het Waddinxveen se doel. Cl miste in het verleden nog wel eens vertrouwen in eigen kunnen, maar de overwinnin gen van de laatste weken kunnen daaraan een keer ten goede geven. Ditmaal werd Zwammerdam Cl nipt maar verdiend met 1-2 overwon nen. Dl moet het sinds de winterstop opnemen tegen matige ploegen. Dat leidt niet tot spannende wedstrijden maar wel tot geloof in eigen kunnen. In Zevenhuizen werd Groeneweg Dl met 1-9 verslagen. Hetzelfde verhaal voor de strijd tussen H. Smitskamp (5) en T. v.d. Oord (2). De laat ste partij in de top tussen H. van Woudenberg (3) en B. Jansen (4) leverde ook een re- misestelling op, ware het niet/dat met meer durf en ri sico van de witspeler van een echte spectaculaire winstpar- tij gesproken kon worden. Verder werd A. Kardol uit de top 10 verwijderd door een goed spelende L. Willemen. Zijn plaats werd ingenomen door T. Kuiper, die W. v.d. Hoek knap de oren wist te wassen. In de subtop wist N. Dannis zich goed te handha ven door nu ook C. Assche- man te verslaan. In het middengedeelte wist na lange tijd L. v.d. Haven weer eens een overwinning te behalen door J. Stam de teil in te spelen. Een partij met een slechte opening van J. v.d. Heiden wist T. Goor ge makkelijk te verzilveren. 3 april om zeven uur houdt de J. v.d. Bom verwijderde zich Boskoopse toerclub ’Avanti’ wat van zijn lage positie door de eerste woensdagavond- fietstocht van het seizoen. Er zal die avond ongeveer 25 km worden gefietst in het Groene Hart. De deelnemers verza melen zich in Het Praathuis aan de Bosweg in Boskoop. De kosten bedragen ƒ1,- per avond. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 maart speelden de vol leybalsters van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair tegen het eerste team van Radius (Gouda). Na vijf sets wisten de Waddinxveense te zegevieren in de streekderby. Net als Be Fair staat Radius al het gehele seizoen onder aan de ranglijst, maar zij staan er qua puntenaantal net iets gunstiger voor. Met degradatie naar de derde divisie in zicht was het voor beide teams noodzakelijk ie der punt binnen te halen. Met dit gegeven in het achter hoofd beloofde het een span nende wedstrijd te worden. Bij de start van de eerste set leken de spanningen de da mes van Be Fair parten te spelen. Al gauw werd er tegen een 6-2 achterstand aangeke ken. Toen trainer-coach Mario Verkijk zijn team de opdracht gaf vrij-uit te spelen viel er zichtbaar een last van de schouders. Door hard te wer ken wisten de Waddinxveen se dames de achterstand in te lopen. Radius wist geen voordeel te halen uit het spelen voor ei gen publiek en verzuimde het initiatief naar zich toe te ha len. Een goed serverende An toinette Wijker besliste de eerste set met een stand van 15-17 in het voordeel van Be Fair. De tweede set liet een geheel ander beeld zien. Be Fair bleek niet in staat de getoon- WADDINXVEEN - Dames 2 van Flyers-basketbal was te sterk voor Springers. Heren 4 verloor, dames 4 en dames 5 behaalden mooie overwinnin gen. Voorts verlies voor jon gens-kadetten 2 en alweer winst voor meisjes-kadetten 2. Dames 2 speelde een goede wedstrijd tegen het hoger ge klasseerde Springers 1. De eerste helft gaf een gelijkop gaande strijd te zien, met aan het einde een licht overwicht voor Springers. Ruststand 26-29. De tweede helft speelde Fly ers met meer overleg en dit kwam ook in de score tot uit drukking. Halverwege de tweede helft werd via een tus- sensprint een voorsprong ge nomen en deze werd niet meer uit handen gegeven. Uitslag 72-59. Topscoorder: Mirjam v.d. Sman met 19 punten. Dames 4 deed het prima te gen Leiden 1. Vooral in de eerste helft werd er goed ge speeld en hierin werd ook de basis gelegd voor de overwin ning. Ruststand 32-22. WADDINXVEEN - De pupil len teams van voetbalvereni ging W.S.E. sprokkelden veel doelpunten bijeen. W.S.E. D-l verzuimde, met name in de tweede helft, niet te mis sen kansen te verzilveren. SPORTLUST D-l besliste in de slotfase de wedstrijd. Een treffer voor rust en twee ge slaagde counters vlak voor tijd zorgden dat de winst met 3-0 bij SPORTLUST bleef. W.S.E. E-l ging op bezoek bij SPIRIT E-l. De 1-2 stand bij de rust kon W.S.E. echter niet vasthouden. SPIRIT scoorde uit een corner de gelijkmaker. W.S.E. F-l zag OLYMPIA F-2 al snel de leiding nemen. Na deze openingstreffer werden de rollen omgedraaid. Dit re sulteerde in een 3-1 overwin ning. Door de heel goed kee pende Jordy Groen kon OLYMPIA hier niets meer aan veranderen. De meisjespupillen I wonnen met dubbele cijfers (10-0) van de meisjes van WOERDEN. Na een knappe 0-0 ruststand voor de meisjespupillen II werd de druk op het doel W.S.E. toch te groot. Er werd met name in het doelgebied van W.S.E. gevoetbald. De meisjes van CABAUW werd Tiet ondanks dat niet kado ge geven. Slechts 4 maal konden zij scoren.W.S.E. B-l kon de eerste helft nog redelijk bol werken tegen koploper ZWART-WIT’28 B-l.(O-O). De tweede helft zette ZWART- WIT’28 een tandje bij. Hierte gen bleek W.S.E. niet opge wassen en was de 3-0 neder laag niet te vermijden. W.S.E. C-l boekte een belang rijke 1-3 winst bij SOCCER BOYS C-l De meisjes junioren hielden het tot de laatste minuut spannend tegen de meisjes van UNIO. Dini Buitenhuis zorgde voor de enige goal in de wedstrijd, waardoor de punten mee naar W.S.E. gin gen. Gouwestaete hadden veel kansen nodig, vooral de over- tal situaties werden door bei de ploegen moeizaam afge werkt. Hierdoor kon geen van de ploegen duidelijk grip op de wedstrijd krijgen. Nadat Marc Faber in de der de periode voor een 4-4 tus senstand had gezorgd moest de laatste periode de beslis sing brengen. Voor het eerst in de wedstrijd was het BZ&PC wat licht op voor sprong kwam, maar Niek de Leeuw, Remko Overdam en Cees Boonstoppel trokken de ze achterstand recht. Met een 7-7 tussenstand en een halve minuut te spelen kregen de heren van Gouwes taete nog een overtal-situ- atie. ’Eindelijk’ liep deze zo als die moet lopen. Marcel Ribbens bracht uiteindelijk zijn ploeg op een 8-7 voor sprong. In een hectische laat ste minuut wisten de Gou- westaete-heren deze voor sprong te behouden en pak ten zij de volle winst. De heren van Gouwestaete 2 stelden hun verblijf in de re serve tweede klas definitief veilig door met 8-6 van BZ&PC 2 te winnen. In een aantrekkelijke en spannende wedstrijd nam Gouwestaete al in de eerste periode het heft in handen. Na 2-1 in de eerste periode scoorde de uit blinkende Wouter Steller in de tweede periode 3-1 en daarmee al zijn derde goal. In de derde periode liep de ploeg van coach Hans Bonte- koe uit naar 7-5 door doel punten van Henk van der Linden (2) en Rob van der Meer en Wouter Steller. In de vierde periode scoorde Niek de Leeuw 8-6 en maakte daarmee het karwei af. De bondsteams van Gouwes taete spelen komende zater dag 30 maart uitwedstrijden. Dames 2 speelt om 15.30 uur in Amsterdam tegen DJK- ZAR 1 de wedstrijd om het lijfsbehoud in de tweede klas se. Heren 2 speelt om 17.00 uur in Alphen aan den Rijn tegen sub-topper HVK-AZC 3. Dames 1 speelt om 20.30 uur in Gouda de derby tegen GZC 1. Heren 1 speelt om 20.35 uur in Utrecht tegen medemiddenmoter UZSC 1. De tweede helft ging gelijk op en zodoende bleven de twee winstpunten in Waddinx veen. Uitslag 55-44. Top scoorder: Suzan Snippe met 19 punten. Ook dames 5 bleef niet achter bij de resultaten van de ande re damesteams. Alleen ging het hier een beetje moeizaam. Vooral de eerste helft wilde het niet lukken en deze werd dan ook afgesloten met een 12-20 achterstand. De tweede helft stond er - bij wijze van spreken - een ge heel ander team in het veld. Nu liep het wel en Westland Stars werd volledig onder de voet gelopen. Uitslag: 36-25. Topscoorder: Monique Noord- hoek met 12 punten. Heren 4 had een off-day. Zij kwamen helemaal niet in hun spel. De tegenstander profi- bij de stand 11-13 voor Sjanet WADDINXVEEN - Met elf gewonnen wedstrijden en een puntensaldo van +94 gaat het triplette Hans Cammeraat- Roy Hulskamp-Marco van Wageningen nog steeds onge slagen aan kop van de voor- jaarscompetitie van de jeu de boulesvereniging Waddinx veen. Het is in de geschiedenis van Waddinxveen nog niet eerder voorgekomen dat een equipe zolang ongeslagen bleef. De tweede plaats is nog steeds in handen van Toos en Stephan Tabben met Joop Dries. Zij wonnen negen wedstrijden en hebben een puntensaldo van +46. Jan Kooistra, Bets Lanting en Piet v.d. Made namen de derde plaats over van het triplette Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling. De laatste plaats is nog steeds in handen van de equipe Van Dijken die weer drie wedstrijden verloren. adviseurs in ^oder K 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 31