GESLOTEN MEDEDELING PAASSHOW 1996 Martin Mans in Goudse St. Jan Revalidatiehulp aan Zambia van Gred Gereedschap Staatssecretaris bezoekt export- instuif in W'veen Voor A-diploma 62 geslaagden Frans toneel op Coenecoop College Vox Jubilans zingt in Katwijk en Gouda Avond Kunstkring over cultuur Noord-India Amerikaanse hoogleraar bij De Vierstroom J JEANTIQUE MAAKT ER MEER VAN... Waddinxveens stel wint huwelijksreis naar Canada Klaverjassen Het Zuidhonk Wielerronde bij RTW-radio Jos Brink in Boskoop ABNAMRO Bank ING Bank RABO Bank OP GOEDE VRIJDAG 5APRILA.S. ZIJN ONZE KANTOREN DE HELE DAG U bent van en heeft een regionale functie. Het aantal opnames per maand is ongeveer 1.400 pa- lingen na afloop: ‘Indrukwek kend vanwege de goede ac teerprestaties', ‘Het is je vrije avond zeker waard' en ‘Echt iets dat voor herhaling vat baar is'. se St. Janskerk een gelegen- heidsconcert werd gegeven. Improvisaties over passie- en paasliederen zijn ook op cd en mc vastgelegd. Deze cd is op genomen op het Garrels orgel in de Grote Kerk in Maas sluis. Onlangs verscheen ook een muziekbundel met pas- sie- en paasliederen van de hand van Martin Mans. WADDINXVEEN - De al een paar jaar samenwonende Waddinxveners Marco Lafe- ber en Sandra de Greef (We- rumeus Buninglaan) hebben vorige week donderdag 28 maart bij Radio Veronica een naar Canada gewonnen. Ze waren door een vriend en collega van Martin Air opge geven. ’s Morgens kregen Marco en Sandra, die vrijdag 20 september gaan trouwen, tijdens de radio-uitzending telefonisch de mededeling dat zij een tiendaagse reis, inclu sief huurauto, hadden gewon nen. Marco Lafeber is werkzaam bij Martin Air. Zijn vriendin Sandra de Greef studeert en is als stagiaire werkzaam bij Slachtofferhulp in Alphen. vens een volledig program maboekje met alle teksten. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis entree. Na deze beide paasconcerten gaat Vox Jubilans zich voor bereiden op het geven van concerten, die in het teken staan van 3000 jaar Jeruza lem, op donderdag 2 mei in de Nieuwe Kerk te Delft en op zaterdag 22 juni in de Grote Kerk van Maassluis. Een meubelshow van Engelse Stijlmeubelen is bij JEANTIQUE altijd iets bijzonders. In een speciale entourage waarbij gastvrijheid op de voorgrond staat GOUDA/WADDINXVEEN - Maandag 8 april (Tweede Paasdag) om acht uur zal de Waddinxveense musicus Martin Mans een paasconcert geven op het indruk wekkende orgel in de Goudse St. Janskerk. Het pro gramma vermeldt improvisaties op paasliederen met aansluitend samenzang. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 9 april om acht uur zal docente Monique Stommel in de zaal van de her vormde Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan) een dialezing houden voor de Waddinxveense Kunst kring over geschiedenis en cultuur van Noord-India. WADDINXVEEN/GOUDA - Staatssecretaris van Eco nomische Zaken, mevrouw A. van Dok-van Weele, komt op uitnodiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland naar de Goudse regio. Ze bezoekt dan ook Waddinxveen en spreekt er met ondernemers. moderne design kappersmeu belen en volledige kapsalon- betimmeringen onder de merknaam In-Line. Verder produceert men speciaalmeu- belen voor toepassing in de psychiatrie en de fysiothera pie. Kiela exporteert naar di verse landen in Europa, de USA en Japen en biedt werk aan circa 90 personeelsleden. Steenland is een van de laat ste Nederlandse chocoladefa brieken welke nog als een echt familiebedrijf worden gerund. Daarnaast presen teert het bedrijf ook nog eens uitstekend vooral op export- Menige geluidsdrager van de Waddinxveense organist heeft de weg naar de huiska mer gevonden. Zijn eerste im- provisatie-cd, die werd opge nomen op het magnifieke Hinsz-orgel in de Martini kerk in Bolsward, werd in 1994 bekroond met een gou den cd, waarvoor in de Goud- Op het concertprogramma staan ook literaire werken van Haydn, Stanley, Schu bert en Lefebure-Wely. De toegangsprijs bedraagt ƒ7,50 voor volwassenen en ƒ5,- voor 65-plussers en jongeren tot 12 jaar. Ie geïnspireerd tot het maken van een bruisende produktie. Circus, show en revue vorm den de basis voor een zeer ge slaagde avond. Commentaar van enkele leer- meente, en thans weer in het Gouwedorp woonachtig, ver zorgt een korte meditatie en zal de avond openen en slui ten. De toegangsprijs vanaf 12 jaar bedraagt ƒ7,50. Hiervoor ontvangen de bezoekers te- GOUDA/WADDINXVEEN - Afgelopen maandag ontving De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening) prof.dr. Dennis Kod- ner uit de Verenigde Staten in eigen huis. De hoogleraar was uitgeno digd door De Vierstroom en de Ontwikkelingsmaatschap pij Thuiszorg NV voor een gastcollege met als doel een beeld te schetsen van ontwik kelingen in de Amerikaanse ouderenzorg en trends in de gezongheidszorg in het alge meen. Hierbij gaf Dennis Kodner te vens aan wat naar zijn idee ook goed toepasbaar zou zijn in de Nederlandse gezond heidszorg. Na afloop van het gastcollege bestond er gele genheid voor vragen stellen en discussie. Uitgenodigd wa ren vaste relaties van De Vierstroom als directies van zorgverzekeraars, ziekenhui zen en verpleeghuizen. Prof.dr. Kennis Kodner legt zich toe op beleid in de ge zondheidszorg, gericht op de ouder wordende mens. Hier over geeft hij colleges aan de universiteit in New York. Daarnaast is hij werkzaam aan het Institute for Applied Gerontology en aan het Me tropolitan Jewish Health Sy- tem. Beide organisaties zijn geves tigd in New York. Tevens werkt hij als adviseur in zo wel de Verenigde Staten van Europa. Professor Dennis Kodner benadert de gezond heidszorg vanuit een bedrijfs kundige invalshoek. se St. Janskerk. Onder de be zielende en inspirerende mu zikale leiding van Pieter Stolk brengen de ruim 200 koorleden dan een keur van liederen ten gehore, allen in het teken van passie en pa sen. De zang wordt muzikaal on dersteund door Jan Mulder op het grote Moreau-orgel van de St. Jan, violist Peter van Essen en de gebroeders Brouwer op hun trompetten. Deze instrumentalisten zul len ook solistisch optreden, zodat er een heel afwisselend programma ontstaat, waarin ook de samenzang niet ont breekt. Dr. W. Verboom, oud-Wad- dinxveens predikant van de Centraal Hervormde Ge- WADDINXVEEN - In wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan) is er vrijdagavond 5 april om acht uur weer competitie- klaveijassen. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. Hiervoor wordt per speelavond een aantal prijzen beschik baar gesteld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competitie-spelers strijden bovendien om de kampioensbeker, die aan het eind van het seizoen wordt uitgereikt. Monique Stommel is docente kunstgeschiedenis en cul tuur. ’s Zomers begeleidt zij Indiase studie-kunstreizen. Zodoende beschikt zij over een schat aan informatie over India. Op de Waddinxveense avond zal zij leden, vrienden en be- nauwkeung langstellenden van de Kunst kring de vroegste geschiede nis van India tonen en er over vertellen. Ongeveer 2000 jaar voor Christus trekken Indo-Euro- pese stammen de Khuberpas over en hun sporen treffen wij in het huidige India nog steeds aan. Door hun hogere trap van 1- x on derworpenen voor zware ar beid in te zetten en door de samenleving in sociale lagen in te delen ontstond het ’kas ten systeem’. India heeft menig gebiedsuit- i breider aangetrokken, zo ook Karei de Grote. In de 11e eeuw brachten Turkse vor sten de islam mee. Ook de Groot Mogols hebben de Hin doeïstische bevolking hun wetten opgelegd en lieten prachtige fotsen en paleizen bouwen. De Engelsen, op zoek naar grondstofffen en afzetmark ten, wisten de Groot Mogels nagenoeg te verdrijven en waren in de 19e eeuw heer en meester in India. Tegelijkertijd werd onder de Indiërs de roep om onafhan kelijkheid steeds groter. Hon derd jaar later, mede dank zij de legendarische Mahatma Gandi, werd de vrijheid van India een feit. Meerdere reizen door Noord- India vormen de basis voor de diaserie. Het kleurrijke leven van Rajasthan, Delhi, de tem pels van Kadjuharo, de heili ge Hindoestad Varanasi ga randeren de bezoekers van deze vrij toegankelijke avond een boeiend verhaal. van Ettinger, Christel van den Hoek, Robbin Geysen, Olaf Zwaard, Fokke Fenne- ma, Robbin Scharff, Stefanie Vlasveld, Faby Hukker, Jo han v.d. Werf, Kimberly Los, Kelvin van Woudenberg, Pa trick Verweij, Mathieu Visser, Elisa Asschemans, Susanne Asschemans, Vera van de Reijken, Patrick de Jong, Ma rie-Madeleine Chabert, Sjort de Wit, Danny Jansen, Yorick Goddijn, Helene Bontenbal, Hanneke Bontenbal, Frede- rique Sonneveld, Ricardo Croes, Hans Braai, Nico Kraak, Inzes Moons, Benja min Visser, Joey de Bruyn, Judith Boer, Maaike Bosman, Tim Natrop, Wim Jansen, Thijmen van Doom, Manon van Waas, Jaap-Jan de Rooy, Geert Kooij, Joost Hoogen- doom, Arnold Zwemer, Mau rice Heijboer, Benno van Croeswijk, Maijet Harkes, Rozanne van Schooneveld, Hans van Gent, Annemiek Belt, Fabian Wiegman en Paul v.d. Voort. WADDINXVEEN - Tweede Paasdag (maandag 8 april) zal de lokale RTW-radio rechtstreeks verslag doen van de vierde editie van de Waddinxveen wielerronde. Op diverse punten in het par cours zullen RTW-verslagge- vers via een draadloze ver binding met de RTW-studio (Staringlaan) i vertellen van iedere gereden meter. Bovendien zullen de verslag gevers voor en na de wed strijd interviews maken met de diverse wielrenners. Te vens zal RTW-radio verslag doen van alle nevenactivitei ten op en rond het parcours. Van elf uur tot zeven uur zal het programma Sportcafé een onTwikkding wfsten^zij de speciale uitzending verzor gen over de wielerronde. Ie der uur zijn er flitsen te horen vanaf het parcours met deel nemers, toeschouwers en de organisatie. Martin Mans heeft als be roepsmusicus een eigen im- provisatiestijl ontwikkeld waarmee hij menig hart heeft veroverd. Een improvisatie is het uitbeelden van een muzi kaal thema of van de tekst van lied en ontstaat spontaan in de gedachten van de musi cus naar aanleiding van de inhoud. Martin’s improvisaties op geestelijke en klassieke the ma’s getuigen van gevóel en van menselijke emoties. Deze improvisatiestijl vindt zijn oorsprong in de Romantische stijlperiode. Het eerste optreden van de twee Waddinxveense koren is vanavond (woensdag 3 april) kwart voor acht. Dan wordt in de Nieuwe Kerk in Katwijk aan Zee - een kerk met 2400 zitplaatsen - een passie- en paasconcert gegeven, georga niseerd door de plaatselijke evangelisatiecommissie. Ook vorig jaar werd een der gelijke avond gehouden, waarop Vox Jubilans haar medewerking verleende. Dit is door veel Katwijkers zo op prijs gesteld, dat een uitnodi ging voor dit jaar niet lang op zich liet wachten, nu ook met het jeugdkoor erbij. Naast beide Waddinxveense koren werkt ook het Katwijk- se koor Tmmanuël’ aan de zangavond mee. De koor- en samenzang wordt op het mo numentale Van den Heuvel- orgel begeleid door de vaste organist van de Nieuwe Kerk, Jaap van Rijn. Ds. W.J.J. Glashouwer, predi kant in Katwijk aan Zee, heeft de leiding van de avond en zal de verbindende teksten uitspreken. De avond is voor iedereen vrij toegankelijk. Wel zal er een collecte worden gehouden voor het evangeli satiewerk in Katwijk aan Zee. Zaterdagavond 6 april om acht uur is het tweede optre den deze week van Vox Jubi lans en jeugdkoor in de Goud- WADDINXVEEN - Dinsdag 26 maart is in het Gouwebad de Sniep (Sniepweg) gezwom men voor het diploma A. De beoordelingscommissie be stond uit W. van Minnen, C. Slagter en R. Hogerbrugge. Er waren 62 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Carlijn Hofman, Melissa van Willi gen, Daphne de Kleijn, Sven van Zoest, Mandy Visser, Na talie Nobel, Mats Kuyster- mans, Lianne de Ruiter, Mi chel van der Werf, Contessa Blokland, Elian van Houten, Ivo Bardelmeijer, Jiska de Roodt, Nicky IJIst, Mascha ontvangt de familie Nijhof haar gasten. In een sfeer van huiselijkheid laten zij, deels in eigen ateliers, deels van andere specialisten op dit gebied, naar authentieke stijlontwerpen lieten maken. KORTINGAKTIE SHOWMODELLEN t/m 12 april harte welkom in de Jeantique toonkamer op 2e paasdag, maandag 8 april van 10.00 tot 18.00 uur in Waddinxveen, Kerkstraat 23 (bij Dorpstraat). Telefoon: (0182) 61 19 19. WADDINXVEEN - Donder dagavond 21 maart was het Coenecoop College (Dreef), samenwerkingsschool voor VBO, MAVO, HAVO en VWO, in Franse sferen. Het toneel gezelschap ’La Troupe Virgu le’ speelde twee komische stukken van Jean-Cocteau en Boris Vian. Ieder jaar lezen leerlingen uit de HAVO- en VWO-boven- bouw op school toneelstukken in het Frans en wonen vervol gens een voorstelling bij in de Goudse Schouwburg. Dit jaar was gekozen voor een voor stelling op school. En wat voor een voorstelling. Plaats van handeling was Pa rijs. De mariés de la Tour Eif- feL vierden hun spetterende bruiloftsfeest op de eerste etage van de Eiffeltoren. Daarna, terug op de begane grond in Paris Varie, betwist ten toeristen van diverse na tionaliteiten wie nu werkelijk Parijs gesticht heeft. Deze twee toneelstukken, be staande uit losse scènes en bevolkt door bizarre persona ges, hebben La Troupe Virgu- iwrMMM BOSKOOP - Pastor Jos Brink zal zondagmiddag 21 april om half vijf voorgaan in een kerkdienst bij de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeen schap aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop. Jos Brink is al ruim 25 jaar voorganger en weet in toe gankelijk taalgebruik levens beschouwelijke zaken indrin gend aan de orde te stellen. Omdat de kerk een beperkt aantal plaatsen biedt is beslo ten (gratis) plaatsbewijzen uit te reiken. Deze kunnen worden afgehaald in de kerk op maandag 15 april tussen 15.30-16.00 uur en 19.30 en 20.00 uur. '-3seZse SHjlmeu^è^ WADDINXVEEN - De Hervormde Gemengde Zangver eniging ’Vox Jubilans’ en haar jeugdkoor uit Wad dinxveen geven deze week twee paasconcerten in Katwijk aan Zee en in Gouda. Woensdagavond 17 april van af zes uur zal de staatssecre taris tijdens de exportinstuif stuif zal staatssecretaris Van van de Goudse Kamer in de nieuwe bedrijfsvestiging van Euromail Gouda BV op het Waddinxveense bedrijven- gen) en Steenland’s Chocola- park Coenecoop met het Mid- defabriek (Gouda), denhollandse bedrijfsleven Kiela is producent van ultra onder andere discussiëren over nieuwe exportstimule- ringsmaatregefen^ voor het midden- en kleinbedrijf en de rol van het ministerie van Economische Zaken daarbij. Euromail Gouda BV is een mailingbedrijf met diverse vestigingen in Nederland. Vanuit de kernactiviteit, het verzendklaar maken van alle denkbare soorten postzendin- gen, is een ’full-service’ mai lingbedrijf gegroeid dat diver se aanverwante diensten aanbiedt. Tot de activiteiten behoren computerservice, handling, verzending, fulfilment en ad- gebied. Bijna 80% van de om- visering. Samengevat is Euro zet verdwijnt over de grens. Mail een landelijk opererend Steenland produceert holle mailingbedrijf met een lokale chocoladefiguren voor Pasen,, benadering dat op het gebied St. Nicolaas en Kerstmis, ver- van direct mail het ’one-stop- der allerhande chocoladepro- shopping’ concept kan aan- dukten zoals snoepsigaretten en - niet te vergeten - chocola- demunten, zoals de speciale chocolademunt die de Kamer van Koophandel is verband met de Groene Hart-discussie heeft vervaardigd. Steenland exporteert wereld wijd naar West- en Oost-Eu- ropa, het Midden- en Verre Oosten, Afrika en Midden- en Zuid-Amerika. Bij Steen land’s Chocoladefabriek wer ken bijna 100 mensen. Het Groene Hart-beleid is één van de onderwerpen, die WADDINXVEEN - De Stichting Gered Gereedschap in Waddinxveen op maandag- Waddinxveen spant zich opnieuw in voor revalidatie- avond 17 april aan de orde hulp aan de orthopedische werkplaats van het Gene- zullen komen. Voor de zo ge- ral Hospital in het Zambiase Livingstone. wenste vergroting van de werkgelegenheid moet de nu nog gezonde bedrijvigheid in Midden-Holland volgens de Kamer niet beperkt worden in haar verdere ontwikkeling. Dat geldt ook voor kleine ker nen als bijvoorbeeld Drie- bruggen. Minder werk daar betekent dat de beroepsbevol- i met alle mobiliteitsgevolgen van dien. Voldoende vestigings- mogelijkheden voor het be drijfsleven in Midden-Hol land is een eerste voorwaarde om bedrijven, en daarmee de werkgelegenheid, voor de re gio te bewaren, aldus de Goudse Kamer van Koophan del. Vorig jaar heeft de werkgroep ziekenhuis in de stad, Waddinxveen van de Stich- ting Gered Gereedschap in ting Revalidatiehulp in Haar- tiëntep. De omstandigheden waaron der de patiënten op de zalen verpleegd worden zijn schrii- nend. Er is een groot gebrek 2al.Pend,elen aan alles, en wat er is functio neert voor eer. groot gedeelte niet of is verouderd. Door het grote aantal opna mes vanwege verkeersonge- vlalen neemt de functie reva lidatie een belangrijke plaats in. Loop-hulpmiddelen om de patiënten adequaat te behan delen zijn er onvoldoende evenals de mogelijkheden voor het vervaardigen en COIIIDUtfirS aanmeten van beugels en WIlIJJVIvU prothesen. Ook is er onvol- WADDINXVEEN-Vrijdag29 huwelijksreis doende kennis aanwezig. maart heeft het computerbe- Aan deze complexe hulpvraag drijf Cap Volmac officieel 20 willen Haarlem en Waddinx- computers aangeboden aan veen gehoor geven. De contai- asielzoekerscentra in ons ners staan al klaar. Maar aan land. De computers zullen hetgeen ze nodig hebben ont- verdeeld worden over de ver breekt nog wel het een en an- schillende AZC’s. Het tijdelijk der. asielzoekerscentrum aan de De Stichting Gered Gereed- Zuidelijke Rondweg in Wad- schap vraagt Waddinxveners dinxveen is daar één van. te helpen. Magazijnmeester Burgh-Haamstede, Helle en secretaris C. Glasbeek voetsluis en De Lier zijn en- (Prinses Irenestraat 46) heeft kele andere. De computers een lijst met de gevraagde ge- worden gebruikt voor de com- reedschappen. men kan hem puterlessen aan de bewoners bellen (tel. 0182-614772). van de centra. bieden. Voorafgaand aan de exportin- Dok-van Weele bedrijfsbezoe ken brengen aan Kiela Me- taalwarenfabriek (Driebrug- samenwerkihg met de Stich- lem een rolstoeïenproject in Zambia uitgevoerd. Dit rolstoelenproject is qua opzet en uitvoering zo goed uit uitgevallen dat er op nieuw een beroep op de Wad dinxveners is gedaan. De Stichting Revalidatiehulp richt zich op het uitrusten van de verpleegafdelingen van het General Hospital. Zij voorzien ook het ziekenhuis van apparatuur en onderde len voor de uitoefening van haar basisfuncties. De Stichting Gered Gereed schap Waddinxveen levert de gevraagde gereedschappen (voor zover mogelijk) voor de orthopedische werkplaats van het General Hopital in Livingstone. In 1964 werd Noord-Rodesië onafhankelijk van het Ver enigd Koninkrijk onder de naam Zambia. Zambia be slaat 18-maal Nederland en heeft als hoofdstad Lusaka. Livingstone, genoemd naar de ontdekkingsreiziger, is de derde stad van het land en telt ongeveer één miljoen in woners. Het Livingstone Ge neral Hospital is het enige PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 APRIL 1996 Waddinxveense ojganist Martin Mans achter het imposante iu-orgel van de Goudse $t. Janskerk. (Foto: Martin Mans). Toneelgroep 'La Troupe Virgule' bracht Franstalig toneel in het Coenecoop College. (Foto: Coene- i Del Moreau-orgel van de Goui Een in 1993 genomen vakan tiefoto uit Zwitserland. Links Marco Lafeber en Sandra de Greef. (Foto: Ria Lafeber). coop College).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17