o ZONNEBANKEN Basketbalsters verliezen topper opiln iiuisq Put./ Het wordt te duur om dood te gaan Sponsorloop voor mijn huwelijk Reconstructie van Brugweg Clown Slimpie treedt op in Het Trefpunt Legpenning voor scouting en oorkonde voor Frans Cuppen De Nieuwe Passage heeft het niet (36) De Nieuwe Passage heeft het wel (35) O TEL: 0172-21327,FAX: 0172-217366 Ik O o O o ING-Bank is langer open g kan men, op afspraak, al van- C/D af 8.30 uur bij de ING Bank terecht. Overigens blijft de mogelijk heid voor een afspraak met één van de adviseurs buiten kantooruren bestaan. ING Bank Waddinxveen is één van de twaalf Nederlandse kanto ren waar deze proef met ver ruimde openingstijden wordt gehouden. f IM BOSKOOP 63,2771GX LOSKOOP L— Loop-in in koffiebar Kledingbeurs 150.00 14.96 Alisun Cleosun Hapro Palm Beach Philips ELKE. ZATtRDAG VAN 10.00-16.00 U - trekken dat in de betreffende Frans Cuppen de Waddinxveense oorkonde. r TUINKAMtR *4 doorgang te verlenen. Gedu rende de laatste drie weken zal het autoverkeer moeten worden omgeleid. Cremeren is duidelijk goed koper. Denk er eens over na. De tijd komt. Catharina van Sienagroep (kabouters en gidsen). In 1980 ruilde hij de hamer van de voorzitter in voor de Heren 4 kon het Dunkinn al leen in de tweede helft lastig maken. De eerste helft was - tegen de gewoonte van de he- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense ING Bank (Kerk- weg-Oost) is bij wijze van proef met ingang van deze week twee uur langer open voor het publiek. De bank is nu voor alle bankzaken op werkdagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Op koopavond is de bank tot 20.00 uur ge opend. Voor een persoonlijk advies KOM GEZELLIG EEN KOPJE THEE DRINKEN IN ONZE TUINKAMER Via onze Tuinkamer presenteren wij vele leuke en interessante ideeen voor huis en tuin. Dat doen wij door middel van de inrichting van 'De Schouw' en de tuin die er omheen ligt met leuke en aparte elementen. De verkoop van deze elementen staat niet voorop, wij willen liefhebbers graag adviseren hoe sfeer te brengen in hun woning en tuin. Van daar dat wij veel cursussen en exposities orga niseren. En elke zaterdag bieden wij twee gratis i'jinspreekuren door ervaren tuinspecialisten. Er gaat dan ook niemand bij ons weg zonder een nieuw idee en een kopje koffie of thee. Tot ziens. EZERS SCHRIJVEN WADDINXVEEN - De basketbalwedstrijd van het eer ste damesteam van Flyers tegen koploper MSV was een echte topper, maar dan wel een die verloren werd. Meisjes-junioren 1 verloren van Leiden. Heren 4 en Meisjes junioren 2 verloren ook. Wel was er winst voor jongens passerelle. ren in - voor de tegenstander. De tweede helft was een leu ke wedstijd, maar Flyers kon de koploper niet bedreigen. Uitslag 38-64. Topscoorder: Ton Baan met 9 punten. Ook meisjes-junioren 2 kon het niet redden tegen Dun kinn. Uitslag 26-74. Top scoorder: Inger Huls met 12 punten. Jongens passerelle 1 zorgde voor de enige thuis overwinning van Flyers. En eentje die er wezen mocht. Grasshoppers werd helemaal zoek gespeeld. Flyers was op alle fronten beter en won uit eindelijk met 113-22. Top scoorder: Erik Sikkel met 40 punten. Vrijdagavond 12 april o uur in de Duikelaar Flyers Heren 1 tegen Argon Veenland. Voor Flyers een belangrijke wed strijd, want er moet gewon nen worden, wil men niet in degradatie gevaar komen.De wedstrijd van Dames 1 tegen MSV was een echte topper, maar wel verlies voor Flyers. Meisjes junioren 1 verliest van Leiden. Heren 4 en Meis jes junioren 2 verloren ook. Wel was er winst voor Jon gens passerelle. Wanneer komt Jacques Wal lage, de fractievoorzitter van de PvdA in de Tweede Ka mer? Wanneer komt Enneüs Heerma, de fractievoorzitter van het CDA in de Tweede Kamer? Het toekomstige hoofdwin kelcentrum van Waddinx veen, ’De Nieuwe Passage’, is een belangrijk onderwerp. Van belang voor winkeliers, die daar hun kost mee moe ten kunnen verdienen, maar ook van belang voor ons, in woners van Waddinxveen. Wij willen dat ons een aan trekkelijk assortiment aan geboden wordt voor een rede lijke prijs. Dat hoeft niet eens altijd de laagste prijs te zijn, als we maar op een handige en makkelijke manier bij die winkels kunnen komen en niet eindeloos in de file hoe ven te staan om dan nog niet bij een parkeerplaats te kun nen komen. Om daarover verstandige be slissingen te nemen hebben wij een gemeenteraad geko zen. Dat dachten wij tenmin ste. Maar het gaat kennelijk niet om onze belangen als in woners! OP en bijeenkomst van de Partij van de Arbeid roept ie mand dat het Weekblad voor Waddinxveen alleen maar te genstanders van ’De Nieuwe Passage’ aan het woord laat. Omdat er kennelijk geen of onvoldoende voorstanders blijken te zijn, stuurt een PvdA-gemeenteraadslid (niet de fractievoorzitter) een inge zonden brief in. Dat stukje is niet echt goed en het redactionele naschrift is dan ook afstraffend, als ik dat zo mag zeggen. Wondenlik- kend komt dan een ingezon den stuk van drs. D. Lont, af- gerezen. Een grafsteen kost ƒ5.000,- tot ƒ7.000,-. Advertenties in de landelijke dagbladen kos ten ƒ1.500,- tot ƒ3.000,- en in regionale dagbladen tot ƒ1.000,-. Dat is allemaal niets bijzonders meer. Nogmaals, alles in een zeer eenvoudige uitvoering. En het wordt allemaal nog duur der. Daarom heb ik maar één advies, neem een polis die in natura wordt verzorgd. Een voorbeeld: mevrouw X. was in 1958 verzekerd voor ƒ250,-. Bij haar overlijden werd de gehele uitvaart ver zorgd, met een overlijdensad vertentie en een koffietafel voor ƒ4.700,- (zonder bijbeta ling). Dus het kan beter. Kleine uit vaartverzorgers zijn enkele duizenden guldens goedko per. De graven die je wilt aan kopen zijn immers onnoeme lijk duur. Ik hoorde laatst een wethou der zeggen: als je trouwt kost BINNENKORT OP HET PROGRAMMA zaterdag 6 april: paasstuk maken, zaterdag 27 april: mosbeest in mand maken, beide workshops kosten inkl. materiaal 50,00 geef u tijdig op want er is beperkt ruimte. GRATIS TUINSPREEKUREN van 10.00-12 00 u hovemersbediff WADDINXVEEN - Vrijdag avond 5 april (Goede Vrijdag) om half negen zal er een loop- in zijn in de hervormde koffie bar De Schaapskooi (Nesse). De 15-jarigen en ouder kun nen voor 'het volleytoemooi op Tweede Paasdag. Als oud-uitvaartverzorger be- leef ik er plezier aan mensen te helpen hun uitvaart van tevoren goed te regelen. Dit werk doe ik nu 32 jaar, maar ik schrik iedere keer weer van de kosten die een gewone uitvaart met zich brengt. Ik vind het goed dat er nu ge regeld wordt om later een zorg minder te hebben. Het overkomt je allemaal, nie mand uitgezonderd. Bij diverse uitvaartonderne mingen heb ik prijsopgave ge daan. Mij is gebleken dat een eenvoudige uitvaart voor de eerste persoon in een graf voor twee personen ƒ12.000,- kost. Voor de tweede persoon is dat ƒ8.000,-, dus in totaal ƒ20.000,-. Toen ik in 1965 zelf verzeke ringen deed, heb ik niet kun nen dromen van zulke getal len. De duurste uitvaarten zijn bij de grote ondernemers, zonder grafsteen en zonder overlijdensadvertenties. Ook de prijzen zijn daar uit de pan De rooms-katholieke verken- nersbeweging Scouting St. Victor bestaat dit jaar een halve eeuw. De viering van dit jubileum begon zaterdag avond in het clubgebouw aan de J.W Frisoweg met een re ceptie en een reünie voor oud- leden. Als blijk van waardering voor het vele werk dat door zowel de Stichting Scouting St. Vic tor als door oud-scoutingbe- stuurder en oud-Waddinxve- ner F.M.H.M. Cuppen is ver richt voor het wel en wee van grote groepen Waddinxveen se jongeren kende het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen aan beiden een gemeentelijke onderscheiding toe. Aan de Stichting Scouting St. Victor is de gemeentelijke legpenning toegekend en aan Frans Cuppen is de gemeen telijke oorkonde. Beide zijn door loco-burgemeester J. Neele uitgereikt tijdens de ju- bileumreceptie. Wanneer er voldoende inzet- ters zijn, is het mogelijk om na de gehele dag gewandeld te hebben de financiën voor een trouwpartij bijeen te heb ben gelopen. WADDINXVEEN - Willy Geerling (Nicolaaserf 15, tel. 1082-617764), sinds enkele weken weer gestart met haar kinderkledingbeurs, houdt vanwege de grote hoeveelheid ingeleverde kwaliteitskle- ding komende zaterdag 6 april een extra verkoopdag. Op deze dag is er geen inna me van kinderkleding. De besluitvorming en nega tieve publiciteit rond het plan ’De Nieuwe Passage’ veront rust een aantal winkeliers in ’de Passage’ in hoge mate. Na de presentatie van de plannen in september 1995 is het plan als zodanig door nie mand afgewezen. Zowel de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) als de politiek kon hiermee instem men, al waren er wel enkele randvoorwaarden waaraan voldaan moest worden. Naar onze mening zijn deze randvoorwaarden in het over leg van de klankbordgroep stuk voor stuk opgelost. Zo wel de prijs per vierkante me ter, als ook de verplaatsing van de huidige huurders en de bijdrage van de onderne- merseigenaren werden ac- coord bevonden zoals in de notulen van de bijeenkomst met hen is opgenomen. Eén van de grotere knelpun ten was het aantal parkeer plaatsen. De oplossing was echter 80 parkeerplaatsen er bij in de kelder, maar dan zou de huurprijs stijgen. Na overleg met de eigenaren hebben zij er mee ingestemd hierin ongeveer ƒ15,50 per vierkante meter verkoop vloeroppervlakte mee te beta len zodat men hierin gelijk meegaat met de huurders. In de OVW-vergadering is de meerprijs voor huur in ver band met de parkeerplaatsen afgewezen met 25 tegen 32 stemmen. Wij kunnen ons De wedstrijd van dames 1 te gen MSV was een echte top per. Er werd door beide teams goed basketbal gespeeld en men deed niet veel voor el kaar onder. De eerste helft zagen de toe schouwers MSV een voor sprong nemen, doordat het schotpercentage beter was. - - De tweede helft was voor Fly- zich dan ook nog opgeven ers> maar de elf punten ach- terstand van de eerste helft konden niet meer goed ge maakt worden. Einduitslag 44-53. Topscoorders: Anita van Unen en Nathalie Giel- liet ieder met 10 punten. Meisjes-junioren 1 verloor de slag om de vijfde plaats tegen concurrent BS Leiden. De eerste helft ging gelijk op, met een iets beter Leiden. De tweede helft konden de be zoekers het niveau handha ven, terwijl Flyers iets terug viel. Zo kwam de overwinning van Leiden niet meer in ge vaar. Eindstand 52-68. Top- scoorden Jolanda Geurts met PO 12 punten. dat ook veel, dus dit mag ook veel kosten. We hebben de aarde in bruikleen. Daarvan mag een ieder toch wel een vierkante meter hebben voor een te betalen bedrag? Helaas heb ik door omstan- 1 TT digheden laatst mijn baan moeten opgeven, terwijl mijn vriendin en ik in augustus van dit jaar willen gaan trou wen. Financieel gezien is de situ atie dus nu wat moeilijk ge worden, wat mij aan het den ken heeft gezet. Het idee kwam in mij boven om een soort sponsorloop te organise ren in de vorm van een uitda ging. Ik heb gedacht om op de lang ste dag van het jaar (vrijdag 21 juni) te gaan lopen langs de kust van Nederland. Hier- pen van de secretaris. Dit was van korte duur, want in de pe riode van 1981 tot 1985 ver vulde hij opnieuw het voorzit terschap. In 1986 begint Frans Cuppen - als secretaris - aan zijn laat ste bestuursperiode die loopt tot september 1990. In deze periode kwam mede onder zijn verantwoordelijkheid een bestuurlijke reorganisa tie tot stand, waarmee de de- mocratiseringsbeginselen die door Scouting Nederland werden geïntroduceerd - bin nen de plaatselijke scouting- organisatie zijn doorgevoerd. Naast zijn bestuurlijke inzet heeft Frans Cuppen bijna let terlijk dag en nacht gewaakt over het wel en wee van het clubhuis in de Waddinxveen se Oranjewijk. WADDINXVEEN - Aan de zaamheden wordt geprobeerd Brugweg binnen de bebouw- het verkeer zoveel mogelijk de kom wordt hard gewerkt aan een nieuwe weginrich- ting en onderhoud. Tijdens de zes weken durende wegwerk- delingsvoorzitter van de PvdA: ‘We waren altijd voor'! Het maakt kennelijk niet uit of iemand het nog wil. Het maakt kennelijk niet uit wat het kost. Het maakt voor de PvdA kennelijk niet uit dat er miljoenen guldens gemeen schapsgeld cadeau gegeven worden voor de commercie en zakelijke belangen. Sociaal democraten? Hoe zo? De plaatselijke voorzitter van het CDA, F. Potuyt, heeft na tuurlijk geen andere mening en sluit zich aan bij D. Lont. Ik vind het een armetierige vertoning. De gekozen ge meenteraadsleden van PvdA en CDA worden door hun af delingsvoorzitters kennelijk (en terecht) te licht van ge wicht te vonden om de inwo ners te overtuigen van het voordeel van ’De Nieuwe Pas sage’. De autoriteiten van de afde lingsvoorzitters van de PvdA en het CDA wordt nu in de schaal gelegd om ons over te halen vóór ’De Nieuwe Passa ge’. Het spijt mij heren, maar u bent niet ’zwaar’ genoeg om mij te overtuigen. Waarom zou u overigens zwaarder zijn dan de gekozen gemeente raadsleden? ’De Nieuwe Passage’ is rond uit slecht! U zult méér ge wicht in de schaal moeten leggen. Ik wil er nog wel eens over nadenken als de heren J. Wallage en E. Heerma brie ven in deze rubriek schrijven om mij te overtuigen. Stuurt u hen eens een briefje! Dat lijkt mij beter dan uw energie te verdoen aan inge zonden brieven over een a-so- ciaal voorstel. JOLANDA PELS Waddinxveen Vlak na de Tweede Wereld oorlog is door enkele enthou siaste Waddinxveners dit bij zondere verenigingsleven voor de jeugd weer opgepakt. En met succes. Op 4 april 1947 is officieel een stichting opgericht. Scouting St. Victor is een organisatie voor bevers, welpen, kabou ters, esta’s, gidsen, verken ners, rowan-sherpa’s en stam. Voor de viering van het 50-ja- rig bestaan is een jubile umcommissie in het leven ge roepen die tal van activiteiten voorbereidt voor oud-leden, jeugdleden en ouders. Frans Cuppen heeft in het stichtingsbestuur - vanaf 1976 - diverse functies ver vuld. Van 1976 tot 1979 was hij bestuurslid materiaalza- ken. In 1979 werd hij de eer ste voorzitter en behartigde vanaf dat moment de geza menlijke belangen van zowel de Charles de Foucauldgroep (welpen en verkenners) als de WADDINXVEEN - Clown Slimpie van Slim Jeugdthea- l""T) ter uit Tiel komt woensdag- middag 13 april om twee uur met zijn nieuwe voorstelling t in Het Nieuwe Trefpunt (Sta- tionsstraat). De kaartjes kos- C ten ƒ6,- per stuk en zijn op de dag van de voorstelling aan de zaal verkrijgbaar. De nieuwe show met clown Slimpie heeft de titel ’De ver jaardag van Slimpie’ meege kregen. In de voorstelling is Slimpie jarig. Hij wil er dan ook samen met de kinderen één groot feest van maken. De vrolijke Clown Slimpie staat borg voor humor. Het programma is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar (en hun ouders). In de pauze kunnen de kinderen zich gratis laten schminken door het schmink-team. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het gouden ju bileum van de Stichting Scouting St. Victor heeft de ’padvindersvereniging’ zaterdagavond van het Wad dinxveense gemeentebestuur de gemeentelijke leg- echter niet aan de indruk ont- penning gekregen en oud-bestuurs-duizendpoot vergadering een aantal leden stemde dat in het geheel geen belang (interesse) heeft bij ’De Nieuwe Passage’ en het geheel negatief blijft benade ren. Ook het verkeer heeft onze zorg, alleen denken wij dat de OVW en de gemeente in de commissie groot verkeers- overleg een optimale invul ling moet geven aan het ver keer rond het centrum. Verder uitstellen van de be slissing (plannen) leidt tot nog meer onzekerheid bij ons als ondernemers, waardoor activiteiten achterwege blij ven. Dit zien we terug in een zeer afwachtende houding betref fende investeringen, verbou wingen en ongelijke ope ningstijden. Dit weer met als gevolg een verdere verpaupe ring van het hele centrum, zo als de bestrating en het steeds maar opschuiven van een algehele renovatie. Wij moeten er niet aan den ken dat deze situatie bij het afwijzen van ’De Nieuwe Pas sage’ nog een aantal jaren voort duurt. Om een verdere wegvloeiing van koopkracht tegen te gaan dringen wij daarom aan op een snelle en positieve beslissing betreffen de ’De Nieuwe Passage’. RW xi 4 9 1 PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 APRIL 1996 Loco-burcjemeester J. Neele reikt de legpenning van de gemeente Waddinxveen uit aan scoutingbestuurder Frans Cuppen, die zelf voor al zijn uizet voor de jubilerende Stichting Scouting St. Victor een oorkonde kreeg. (Foto: Sjaak Noteboom). Werk in uitvoering aan de Brugweg binnen de bebouwde kom. (Foto: Sjaak Noteboom). l I l ADREM De clown Slimpie. Let op! 's Avonds geopend Verkoop van: GRATIS huidtest en pigment analyse van 14.00-16 00 u ontwerp- en adviesburo J.H.P. MULDER Passage 57, Waddinxveen CHR.DE VRIES oud-uitvaartverzorger Regentesseplantsoen 52 (Centrum hoek Kleiweg-Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 maandag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-17.30 uur Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy 1 buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. tv**- t*» LAMOiC i I bij begin ik in Hoek van Hol- land en ik loop zo ver als mo gelijk is. Voor deze wandeling begint, is het de bedoeling dat ik een heleboel mensen overhaal een bepaald bedrag per kilo meter op mij in te zetten. B. JEROEN GANS Kerkweg-Oost 243 Waddinxveen (zie» Bij het clubgebouw aan de J.W. Frisowetj van de 50-jarige Stich ting Scouting St. Victor gingen de vlaggen in top. (Foto: Sjaak Note- boom) i iii i - i xxt c _1 1I L L‘ -

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21