WADDINXVE aintratuin Renners uit alle windstreken naar Waddinxveense ronde Nieuw geurtje Laat het buiten lekker ruiken met de Lavendula officinalis. Zet haar in de volle zon en u kunt van juni tot in augustus genieten van de violetblauwe aren Van 5.95 voor 3®5 I rl I 41 wl Autowassen bij Groensvoorde OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN 1 t 2.95 t ff f i i I G E M E E T E N OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE GEMEENTEHUIS GESLOTEN WIELERRONDE VAN WADDINXVEEN VERGADERINGEN MILIEUZAKEN WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST COLLECTEROOSTER NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GROEN BOUWZAKEN CHEMOCAR WEEKMARKT OPENBARE OPRICHTINGSVERGADERING VAN HET ALGEMEEN BESTUUR VAN HET BEDRIJVENSCHAP REGIO GOUDA OPENSTELLING WINKELS OP FEEST DAGEN IN 1996 Nadere bijzonderheden staan verder vermeld in de Ronde- krant die begin deze week in 27.500 brievenbussen in de regio is gestopt. De Ronde van Waddinxveen voor neo- en elite-amateurs is een eerste van zeven Rondes die meetelt voor het Rabo- Kring-Klassement. Groenrijk De Bosrand 3 potjes met mini-narcissen de neo- en elite-amateurs starten de dames. Er zijn zo’n kleine dertig inschrijvingen binnen en regio-trainer v.d. Horst (Stolwijk) verwacht dat uiteindelijk zo’n veertig tot vijftig rensters van start zul len gaan. Regina van Zuylen ker tot een der favorieten ge rekend worden. WADDINXVEEN - Zaterdag 6 april van negen tot vijf uur zal de Waddinxveense jonge- renserviceclub Rotaract au to’s wassen op het parkeerter rein van winkelcentrum Groensvoorde. Terwijl de autobezitters bood schappen doen wordt de auto met de hand blinkend schoon Grote vraag is of de Letten bij de tachtig neo- en elite-ama- terus er in slagen voor de der de keer een landgenoot op het hoogste podium te brengen. Ze zullen in ieder geval moe ten afrekenen met sterke Ne derlandse renners, onder wie streekgenoot Piet Eikelen- (Oudewater) mag daarbij boom (Zevenhuizen), Rob Sienders (Zwijndrecht), John Spek (Polsbroek), Jan van Velzen (Zoetermeer) en Ton Zwirs (Hoofddorp). De laatste renner was vorig jaar de eni ge Nederlander op het ere- schavot dat hij met twee Let ten moest delen. Bij de recreatierenners ver dedigen Henk Rehorst en Ge rard Hazebroek de eer van Waddinxveen. Zij gelden als out-siders in een 50-man tel lend peloton dat voor het eerst van start gaat in het Gouwedorp en waar Pleun Stout (Hendrik-Ido-Am- bacht) en Martin Kompeer (Rotterdam) favorieten zijn. Het peloton cyclosportieven telt maar liefst ruim honderd deelnemers met de Waddinx- veners Jaco v.d. Eijk en Hans Moons. Ook hier is de win naar van vorig jaar, Hans van Ëijk (Hillegom), present om zijn titel van ’95 te verdedi gen. Hij mag in ieder geval op te genstand rekenen van Ton Vrolijk (Schipluiden), oud-A- amateur Matthieu Hendriks (Krimpen aan den IJssel) en Ad Slingerland (Haastrecht). Tussen de cyclosportieven en WADDINXVEEN - Piet Ver sluis, nestor van de Stichting Wielerronde Waddinxveen, glundert van oor tot oor als hij bedachtzaam de deelne merslijst doorleest van de vierde internationale Wieler ronde van Waddinxveen op Tweede Paasdag (maandag 8 april). Ruim 250 wielrenners uit binnen- en buitenland zullen die dag in het Gouwedorp meedingen naar de kussen van de charmante ronde-miss Bianca v.d. Made. ‘Ondanks het feit dat het weer ons de laatste jaren in de steek heeft gelaten, weten de renners onze ronde op z’n waarde te schatten1,' ver klaart Piet Versluis de grote opkomst van de fietsers. ‘Maar1, gaat hij verder, ‘het komt ook omdat we een flinke pot met prijzengeld aan de fi nish hebben staan. Het feit dat we voor de neo- en elite- amateurs het hoogste prij zenschema hanteren werpt zijn vruchten af. De deelnemerslijst bewijst zijn gelijk. Ze komen echt uit alle windstreken van Neder land dit keer. Uit Leeuwar den, Groningen, Den Helder, Elburg, Tholen en St. Mi- chelsgestel. Maar ook het aantal nationa liteiten van buitenlandse deelnemers mag er dit jaar zijn. Vier Letten, twee Est- landers, twee Duitsers en een Fransman geven de Ronde van Waddinxveen zijn inter- AFDELING V.R.O.M. GESLOTEN gewassen voor slechts tien gulden. De opbrengst van de ze actie is bestemd voor het Foster Parents Plan. Sponsors van de Rotaract-ac- tie zijn supermarkt Spar De Ridder, Vakgarage Vrijen hoek, hoveniersbedrijf J. Wil- lemstein en autopoetscentra le Marijt. s 5 nationale allure. veen 1994, keert terug in het De Let Juris Silovs, winnaar Gouwedorp om zijn overwin- van d& Ronde van Waddinx- ning van vorig te verdedigen. if WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 APRIL 1996 Pagina 3 (0182) 624 624 Gouwebad "De Sniep” (informatie) Mauritslaan 21 Coenecoop 87a AARD VAN HET BOUWPLAN Terinzagelegging besluiten Ernst Casimirlaan 12 Bloemendaalseweg 11a Woubrechterf 40 leplaan 35 Akkerwinde 4 Zuidelijke Rondweg 1 Marga Klompéhoeve 3 Oranjelaan 6 Otto-erf 34 Van 8 tot en met 13 april 1996 ZOA Vluchtelingenhulp Binnengekomen kapaanvragen Verleende kapvergunningen 1 kronkelhazelaar in de voortuin BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Marga Klompéhoeve 3 Otto-erf 34 De chemocar rijdt weer op vrijdag 12 april 1996 Onderweg 2a F Pollux 1 en 3 Berkengaarde 17 Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Kerkweg-West 82 Schuberthof 4 1 lariks en 1 eik in de voortuin 1 kers Agenda In de eerste vergadering van het Algemeen Bestuur komen o.a. de volgende zaken aan de orde: Op Goede Vrijdag (5 april 1996) zal de weekmarkt op de Willem de Zwij- gerlaan geopend zijn van 11.00 uur tot 17.00 uur. Commissie II op woensdag 10 april 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Wetswijziging in de B.T.W. bij transacties met onroerende zaken; - Nota ’’Kreater op weg naar 2000’’, definitieve vaststelling subsidie cur susjaar 1994/1995; - Aanvullend advies inzake de nota Nieuwe Subsidievormen en de praktijk. - Beschikbaar stellen van kredieten t.b.v. voorzieningen openbare basis scholen; - Scholenschouw/aanvragen art. 74 WBO (andere voorzieningen); - Voorstel tot vaststelling van de inkomsten en uitgaven openbaar basis onderwijs 1985 tot 1990, alsmede de stand van de reserve "exploitatie saldi openbaar basisonderwijs. Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 2e Paasdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Charlotte de Bourbon- straat 5 Limaweg naast nr. 25 Zuidplaslaan 92 het gedeeltelijk veranderen van een woning en het plaatsen van een balkonhek het oprichten van een kantoorgebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een garage in een kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een kantoor gebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Nadere informatie is te verkrijgen bij de heer drs. P.A.M. Kooien van de afde ling Vastgoed, Belastingen en Bedrijfsleven van de gemeente Waddinxveen, telefoon (0182) 62 46 29. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg). tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag: 08.30-14.00 uur vrijdag: 08.30-12.30 uur dinsdag- en donderdagavond: 19.00-20.30 uur het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak Burgemeester Trooststraat 85 het oprichten van een berging Kievitdreef 85 het plaatsen van het dakkapel op het achter- gevelvlak het oprichten van een berging Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitrei- king van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer (0182) 62 47 64). Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te heb ben ontvangen: Burgemeester Troost straat 88 Jan Dorrekenskade-West 14 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een kantoor gebouw het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerk Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Melcfyxint vandalisme aan openbare voorzieningen Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Henegouwerweg 30 Peuleyen 16 Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur 12.50-13.30 uur 13.35-14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15-16.00 uur Prinsen Schouw 1Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 47 52 99 HET RIJKE TUINLEVEN De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerk voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. -J J ze - Aanwijziging twee leden van het dagelijks bestuur; - Benoeming secretaris en diens plaatsvervanger; - Grondaankopen: Noord Ringdijk 1 en 2; Noord Ringdijk 10a; - Naamgeving toekomstig bedrijventerrein; - Haalbaarheidsstudie; - Werkbudget 1996; - Wijziging gemeenschappelijke regeling. Voorgeschiedenis In december 1993 sloten de gemeenten Gouda, Moordrecht en Waddinx veen een convenant. Daarin stond onder andere dat binnen een jaar door de drie gemeenteraden een gemeenschappelijke regeling zou worden vast gesteld om gezamenlijk een bedrijventerrein van ongeveer 55 ha. te ont wikkelingen ten westen van ’t Weegje op Moordrechts grondgebied. Deze regeling is door de gemeenteraden vastgesteld en op 27 februari 1996 goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Daarnaast is inmiddels een aantal leden uit de gemeenteraden van de drie ’gemeenten benoemd tot lid van het algemeen bestuur van het bedrijven- schap. Voorzitter is de burgemeester van de gemeente Moordrecht. De vergadering van Commissie III die gepland staat voor donderdag 4 april 1996, gaat niet door. Melding krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en Wethouders delen mede dat onderstaande melding milieubeheer is ontvangen. Besluit melkrundveehouderijen van: - de heer J. van de Berg op het perceel Wilhelminakade 88. De melding met bijbehorende stukken ligt vanaf 4 april 1996 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stuk ken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaan dorp). De agendastukken liggen op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Moordrecht, bij de secretaris van het bedrijven- schap, de heer J. Bleijenberg. Op woensdag 10 april 1996, aanvang 20.00 uur, in de raadzaal van het gemeentehuis van Moordrecht, Westeinde 1 Commissie voor Algemene Bestuurlijke Zaken op dinsdag 9 april 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Jaarverslag Politie Hollands Midden, district IJssel en Gouwe; - Instelling vertrouwenscommissie i.v.m. benoeming nieuwe burgemeester. Op donderdag 4 april a.s. is de gemeentelijke afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu gesloten voor het publiek. Op 2e Paasdag zullen de Stationsstraat, het Stationsplein, Prinses Beatrix- laan, Willem de Zwijgerlaan, Juliana van Stolberglaan en de Kanaalstraat (gedeeltelijk) tijdelijk worden afgesloten voor alle verkeer in verband met de Wielerronde van Waddinxveen. Omleidingsroutes worden aangegeven. Op vrijdag 5 april (Goede Vrijdag) en op maandag 8 april 1996 (2e Paasdag) is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende feestda gen in 1996 aangewezen waarop de winkels voor het publiek geopend mogen zijn. Tweede Paasdag (maandag 8 april); Koninginnedag (dinsdag 30 april); Hemelvaartsdag (donderdag 16 mei); Tweede Pinksterdag (maandag 27 mei); Tweede Kerstdag (donderdag 26 december). Voor voornoemde dagen zijn de openingstijden van 10.00 uur tot 17.00 uur, met uitzondering van Koninginnedag. Op deze dag mogen de winkels geo pend zijn tussen 08.00 uur en 13.00 uur. De koopavonden op de donderdagen 16 en 26 december verschuiven con form het bepaalde in de winkelsluitingsverordening, naar de vrijdagen, respectievelijk 17 mei en 27 december. Op vrijdag 12 april a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (K.C.A.) persoonlijk bij de chemocar afgeven. wijk Zuidplas Zuidplashof, kringloophalte; wijk Zuidplas, cirkelt lat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Centrum, Passage ingang stationszijde; Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Indien u 12 april a.s. niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leveren, kunt u: - het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzamelingen, te weten: 31 mei 1996 9 augustus 1996 11 oktober 1996 13 december 1996 - uw buren of kennissen vragen om uw K.C.A. te brengen en af te geven; - het K.C.A. op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noord kade (nr. 48), vanaf 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Noordkade terecht; - u mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan speten; - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden; - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilnisbak; - goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 26 maart 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - de directie van Kunststof-Kozijnenbedrijf ”De Vos” inzake de aan vraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een kunststof-kozijnenbedrijf op het perceel Staringlaan 7a; - de directie van Van Wijk Beheer B.V. voor het veranderen van de inrich ting (distributiecentrum) door uitbreiding hiervan met loods t.b.v. opslag, aan- en afvoer van goederen op het perceel Bredeweg 23. De besluiten zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-besluiten. De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 4 april 1996 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp) Tot 16 mei 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het verle nen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afde ling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: Kanovaren in het Groene Hart (een publicatie van net Natuur- en Recreatieschap Heeuwijkse Kassen en omgeving) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van twee woningen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfs gebouw Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL Burg. Trooststraat 79 Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevol gen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. In verband met het aanstaande Paasweekend vinden de volgende wijzigin gen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst: In de week van 1 tot en met 5 april a.s., dus ook op Goede Vrijdag wordt het huisvuil (de groene container) normaal opgehaald; In de week van 8 tot en met 12 april a.s., wordt het huisvuil (de grijze con tainer) als volgt opgehaald: maandag 8 april (2e Paasdag) wordt geen huisvuil opgehaald dinsdag 9 april wordt het huisvuil van maandag en dinsdag opgehaald woensdag 10 april wordt normaal het huisvuil opgehaald donderdag 11 april wordt normaal het huisvuil opgehaald vrijdag 12 april wordt normaal het huisvuil opgehaald De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op Goede Vrijdag (5 april) nor maal geopend. Op 2e Paasdag (8 april) is de gemeentewerf gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grofvuil te brengen. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitslui- dend op de ophaaldag aan de reiningsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht het huisvuil op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders (veel) zwerfvuil kan ontstaan in de gemeente. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. s <n o E 2 I De Let Juris Silovs soleerde tijdens de Ronde van Waddinxveen in 1994 naar de tweede opeenvolgende Letse overwinning in de Waddinxveense ronde. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3