BON VOOR OPGAVE KINDERMARKT 1996 INSCHRIJFFORMULIER voor de Kindermarkt op Koninginnedag 1996 (dinsdag 30 april van 10.00- 12.00 uur) van de Lions Club Waddinxveen. Voorjaarsconcert van'Concordia' Regionale inzameling klein chemisch afvaf Zeventiende Kindermarkt Hervormden op RTW-radio Zondagmiddaa- soos Zuidhonk De Open Cirkel over hulp aan stervenden 'Kreater' telt volop huurders Avond over borstvoeding Aanrijding op rijksweg Kaartavond van Gouwe Rijders I Onderlinge Zwammerdam Drie disco's op één avond Info-avond voor aanstaande ouders Vuilverwerkingsbedrijf WADDINXVEEN - Zondag- een via familie, huisarts of zie kenhuis. uur in De i een deze WADDINXVEEN - Er zit meer dan muziek in het cen trum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ aan de kerkstraat in Waddinxveen. Er zijn ook samenspel- groepen en cursussen tekenen-schilderen, beeldhou wen, fotografie en ballet. Waddinxveens beeldend kunstenaar Josiah Onemu verzorgt er workshops voor bedrijven. De muziek neemt in Kreater een grote plaats in. Daar naast gebeurt er echter nog WADDINXVEEN - Op de ochtend van Koninginnedag (dinsdag 30 april) wordt van 10.00 tot 12.30 uur op het parkeerterrein Beukenhof door de Lions Club Wad dinxveen voor de 17e keer de jaarlijkse kindermarkt gehouden. (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen invullen). (Het rondje goed zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - uiter lijk maandag 22 april - inleveren bij: - Apotheek D.C. van Doorn, Prins Bemhardlaan 65, Waddinxveen. - Tandarts M. Ossentjuk, Kastanjelaan 63, Waddinx veen. - J. J. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. slist geen sprake is samenraapsel van menten, maar van een hele Ik doe graag mee aan de kindermarkt: Naam: Leeftijd: Adres: O Ik kom alleen O Ik kom samen met: Guatamala. Voor de jeugd is de Oranje- kindermarkt een lucratieve morgen waar ze veel van hun spullen kunnen verkopen en desgewenst een deel van het verdiende geld kunnen af staan aan SOS-Kinderdor- pen.Op de markt verzorgen van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel zal verzorgd worden door de ‘Stichting Kuria* (Amster dam). Deze stichting, die door vijf reformatorische kerken is op gericht, heeft als doelstelling menspelgroepen'. Die zes zijn er dit cursusjaar bijgekomen. Aad Koremans tafels in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Alle spullen worden van te voren uitgesorteerd, waar door er per tafel ten verkoop zullen liggen electrische ap paraten, huishoudelijke spul len, bloempotten, vazen, boe ken, spelletjes, puzzels en schilderijen. Is men moe van al dat kijken en kopen dan kan men onder het genot van een kopje koffie even uitrusten. Wie nog enke le bruikbare artikelen in huis staan kan de spullen brengen naar clubgebouw De Hoge Noot op dinsdag- of donder dagavond (even bellen naar mevrouw I. Faay tel. 1082- 618150 of de heer Verkaik tel. 0182-524412). Door de bundeling van de vraag kan de inzamelaar te gen uiterst gunstige voor waarden werken. Het unieke van dit samen- werkingsconcept is, dat iede re gemeente, naast de ge noemde schaalvoordelen via het GVB, maatwerk geleverd krijgt. Elke gemeente bepaalt zelf de wijze van inzamelen, het aantal keren inzamelen per j aar en de routes of stand plaatsen. In Schoonhoven en Nieuwer- kerk aan den IJssel komt de chemocar bijvoorbeeld weke lijks op een vaste stand plaats. Zevenhuizen-Moerka- pelle en Bergambacht opte ren voor huis-aan-huis inza meling met een regelmaat van 4 respectievelijk 6 maal per jaar. Daarentegen kiezen gemeen ten als Alphen aan den Rijn en Gouda voor het werken met een vaste standplaats voor de chemocar, die enkele malen per jaar wordt aange daan. veel leuke dingen doen*, be sluit Aad Koremans. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 12 april om half acht houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) pen heeft de Waddinxveense een disco voor jongeren van 11-16 jaar. De toegangsprijs bedraagt 2,50 inclusief een consumptiebon. De jongere kinderen komen de ter plaatse middag 17 maart van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. WADDINXVEEN - De Waddinxveense muziekvereni ging Concordia begint het voorjaar goed met een voorjaarsconcert, de eerste activiteit van dit jaar, op vrijdagavond 26 april om acht uur in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). De toegangsprijs be draagt vijf gulden. de Lions-leden, zoals ieder jaar, zelf de diverse kramen met etenswaren zoals panne- koeken, snacks, broodjes ha ring en noten. Er zijn ook kramen met kle ding, feestartikelen, grabbel ton, ’altijdprijskraam’ en cu riosa. Ook dit jaar is er weer een zeer uitgebreide sorte ring planten en struiken te gen scherpe prijzen. Om veel mensen naar de markt te lok ken zorgen de organisatoren voor muziek en een rad van avontuur met aantrekkelijke prijzen.De jongens en meisjes die aan de Kindermarkt wil len meedoen, kunnen de bon op deze pagina uitknippen, invullen en afgeven op een van de genoemde adressen. Wie met een vriendje of vrien dinnetje komt hoeft maar één bon in te leveren. De Lions Club Waddinxveen verzoekt iedereen die aan de Kindermarkt wil meedoen zich uiterlijk maandag 22 april op te geven. Daarna krijgen de deelnemers zo spoedig mogelijk schriftelijk bericht. De regionale chemocar be zocht in de eerste week Ja- cobswoude, Reeuwijk, Alphen aan den Rijn, Nieuwerkerk aan den IJssel en Schoonho ven. Voortaan werken negen tien gemeenten (waaronder Waddinxveen, Boskoop en Ze- venhuizen-Moerkapelle) nauw samen bij de inzame ling van klein chemisch afval. Daartoe hebben de gemeen ten zich verenigd in het in 1974 opgerichte Gemeen schappelijk Vuilverwerkings bedrijf. Het GVB heeft een overeenkomst met een inza melaar afgesloten. Voor de komende vijf jaar voert de firma Van Gansewin- kel de inzameling en verwer king van KCA uit voor de ge meenten in de GVB-regio. De opbrengsten van deze kin dermarkt - die worden be heerd door de Stichting Kin- derhulpactie Waddinxveen - waren vorig jaar aanleiding om een bedrag van ƒ10.000,- te schenken aan de dorps- peetschappen Tibethan Homes Foundation Mussoor- ie (India) en SOS Children’s Villages (Egypte) van de Stichting SOS-Kinderdorpen. In deze dorpen krijgen de kin deren een kans om te leven, voeding, kleding, onderdak en onderwijs. Naast deze dorpspeetschap- 1-r, j_ ,i,. j j-- stichting van de Lions Club de adoptie op zich genomen van de inmiddels tien per soonlijke peetschappen van kinderen in Suriname, Peru, aan bod op zaterdagavond 13 India, Kenia, Bangladesh en april. Deze disco begint om half zeven en duurt tot acht uur. De kosten bedragen 2,50 inclusief een consump tiebon en een lootje voor de lo terij. Daarna kunnen de ouderen vanaf negen uur swingen tij dens de disco voor 30-plus- sers. Deze avonden mogen zich in een stijgende popula riteit verheugen. De disco zal speciaal op deze leeftijds groep worden afgestemd. De toegangsprijs bedraagt 5,- per persoon. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - In Al phen aan den Rijn is een daadwerkelijk gemaakt met de regionale inzameling van klein chemisch afval (KCA). Dat gebeurde door de ondertekening van het regionale inzamelplan KCA door de voorzitter van het Gemeenschappelijk (GVB), mr. Jaap Warners. ten te musiceren', aldus Aad Koremans. ‘Ze zijn in novem ber begonnen en echt lekker op weg*. Alle groepen zijn in november begonnen. Zij zijn alle, met zeven tot twaalf deelnemers, behoorlijk van grootte. Leer lingen en oud-leerlingen heb ben als eerste de weg naar het gebouw aan de Kerk straat gevonden, maar gaan deweg melden zich ook ande ren voor de samenspelgroe- pen. ‘Mensen die thuis voor zich zelf spelen en dit ook in een ensemble willen gaan doen zijn nog steeds van harte wel kom*, geeft Aad Koremans aan. ‘Kreater gaat deze groepen ook presenteren*, belooft de directeur. ‘Op zaterdag 8 juni houden we een open huis en op vrijdag 28 juni geven we onze slotuitvoering. Tegen die tijd zullen wij tevens ons nieuwe cursusboekje hebben uitgebracht, zodat iedereen alle tijd heeft een keuze voor het nieuwe seizoen te maken'. Behalve muziekcursussen zijn er ook lessen in tekenen schilderen, beeldhouwen en fotografie. Afspraken over lestijden gaan altijd in over leg tussen cursist en docent. Buiten de cursussen ontplooit Kreater nog vele andere acti viteiten. ‘Wij hebben onze medewer king verleend aan onderwijs op muzikaal en beeldend ge bied voor het basisonderwijs, zoals op de Dick Bruna- school', zegt Aad Koremans. ‘En op De Regenboogschool zijn postzegels ontworpen, waaruit een jury met deelna me van Kreater het mooiste en kunstzinnigste exemplaar heeft uit gekozen'. WADDINXVEEN - De woens dagavond 17 april om half ne- veel meer, vaak in samenwer- gen in De Schaapskooi (Nes- king met andere organisaties se) te houden bijeenkomst in het Gouwedorp. Kreater-directeur Aad Kore mans juicht de groei en bloei van de samenspelgroepen toe. ‘Kreater heeft nu naast het reeds bestaande accorde onorkest twee ensembles voor gevorderden en vier sa- Bromfietsverzekering 1996/1997 automaat ƒ175,- met versnelling De premies zijn incl. alle kosten. Tussen 16.00-18.00 uur zitten wij er klaar voor om je te ontvangen! Brom es an. Ons adres is: Van Lennepstraat 20a - Alphen aan den Rijn Telefoon: (0172) 47 71 77 Om ongeveer tien voor elf wordt het programma vervolgd met een impres sie van de onlangs gehou den zendingsavond. Een onderdeel van deze im pressie is een vraagge sprek met de heer Rentier, de spreker op de zendings avond. Het programma wordt af gesloten met een vervolg van de muzikale serie over J.S. Bach. WADDINXVEEN - Zon dag 14 april van negen tot twaalf uur verzorgt de Centraal Hervormde Ge meente het wekelijkse kerkprogramma van de lokale RTW-radio. Om negen uur is er het be kende kinderprogramma. Om half tien wordt er overgeschakeld naar de Brugkerk (Kerkweg-Oost) voor een uitzending van de kerkdienst met als voorganger ds. A.W. van der Plas. WADDINXVEEN - Het aan tal huurders van ruimten in het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat) neemt gestaag toe. De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) is de groot ste vaste huurder. De samenwerking loopt per fect en kan volgens directeur Aad Koremans alleen maar beter worden. Vaste huurders zijn ook Roosje Vos en de Alli ance Francaise. De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen zal donderdag 11 april officieel haar intrek in Kreater nemen. Regelma tige gasten zijn verder de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen, de Waddinx veense Kunstkring en de Ver eniging Historisch Genoot schap Waddinxveen. Het Historisch Genootschap zal objecten exposeren in de vitrines die in het gebouw staan. Voorts komt hier op slag en zullen er van tijd tot tijd grotere tentoonstellingen worden gehouden. Incidenteel verhuren kan in Kreater ook, maar altijd zal er een relatie moeten zijn met kunst of cultuur. ‘Wij geven als het mogelijk is de kans een bepaald cultuurgoed in stand houden', geeft Aad Ko remans aan. Hij verwacht veel van het binnenkort op te richten se niorenorkest. Veel samen werkingen zijn nog mogelijk, zeker op het gebied van ten toonstellingen en concerten. ‘Bij ons zijn er vele ingangen en mogelijkheden tot verhuur van ruimten en deskundige ondersteuning. Het cursus jaar is nog lang niet afgelo pen, integendeel. Maar we willen nu al naar de toekomst kijken*. WADDINXVEEN - De maan delijkse informatiebijeen komst van de borstvoedings- organisatie ’La Leche League’ wordt donderdagavond 18 april om acht uur gehouden. Op die avond zijn van harte welkom (aanstaande) moe ders en hun baby’s bij Nel Veenman, De Genestetlaan 3 in Waddinxveen. Het thema van de avond is ’Gezonde voe ding en het afwennen van de borst’. Wie vragen heeft over borst voeding of meer informatie wil kan bellen met Riet Boef in Reeuwijk, tel. 0182- 395225. WADDINXVEEN/BODE- GRAVEN - Stichting De Vier- stroom (kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Midden-Holland) houdt woensdagavond 8 mei om kwart voor acht aan de Spoor- laan 2A in Bodegraven een informatie-avond voor aan staande ouders. Op deze avond komen twee thema’s aan de orde. Het eer ste thema, de bevalling, wordt ingeleid door een ver loskundige. Voor het tweede deel van de avond kan men een keuze maken uit twee on derwerpen. De bezoekers kunnen kiezen voor ‘voeding van moeder en kind', met medewerking van een diëtist en een medewer ker van Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk, of voor “het consultatiebureau en het kraamcentrum*, met mede werking van een wijkver pleegkundige en een kraam- zorgverpleegkundige De kosten voor deze avond be dragen voor leden van de ver eniging De Vierstroom 5,- (na tonen van ledenpas). Niet-leden betalen ƒ7,- per deelnemer. Men kan zich aanmelden op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur bij Stichting De Vierstroom, mevrouw L.M. Claassens-van Kuijk, tele foonnummer 0182-568230. WADDINXVEEN - Maandag middag vond op rijksweg A12 richting Den Haag een aan rijding plaats waarbij twee personenauto’s en twee mo torfietsen betrokken waren. Een 28-jarige motorrijder uit Heinenoord kwam daarbij ten val. Hij is behandeld door personeel van aanwezige ambulance. De motorfiets werd afgetakeld. Een andere auto en motor lie pen lichte schade op. Maandagavond werd inge broken in een auto die op de parkeerplaats bij de tennis hal op de Sniepweg stond. Men forceerde het slot om in de auto te koen. Vermist wor den een autoradio en autopa pieren. Maandagavond werd brand gesticht langs de spoorbaan tussen Waddinxveen en Bos koop. Daardoor raakte de berm in de brand. De brand weer heeft de zaak geblust. Het treinverkeer is daardoor enige tijd gestremd geweest. In de nacht van maandag op dinsdag werd op de Tessel- schadelaan een 39-jarige man aangehouden waarvan werd vermoed dat hij met te veel drank achter het stuur had gezeten. Hij weigerde daarbij echter elke medewer king waarvoor proces-verbaal is opgemaakt. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. het verlenen van christelijke gastvrijheid en verzorging aan mensen die ongeneeslijk zegt met nadruk dat hier be- ziek zijn en zich op hun ster- slist geen sprake is van een ven voorbereiden. Er wordt samenraapsel van instru- hulp geboden aan iedereen menten, maar van een hele die daarom vraagt of voor wie duidelijke bundeling. aanvraag binnenkomt ‘Zo is er een blazersgroep, een zachtklinkende groep, een popgroep, een gevorderd blokfluitensemble en een he terogeen gevorderden ensem ble. Het leuke is dat er nog steeds mensen bijkomen, die het leuk vinden eens in de veertien dagen met elkaar onder leiding van onze docen- De leerlingen van ballet school Marcella gaven een uitvoering in de grote zaal van Kreater. ‘Het is de bedoe ling allerlei tentoonstellingen die interessant zijn voor het basisonderwijs naar ons ge bouw te halen, zodra de peu terspeelzaal weg is. Dat ver trek is door omstandigheden vertraagd, maar in het nieu we schooljaar gaan we hier mee actief aan de slag*, aldus Aad Koremans. Nieuw is een workshop voor bedrijven die hun personeels- dag of een training eens op een hele andere manier wil len aanpakken. Muzikaal of beeldend biedt Kreater diver se mogelijkheden. Zo had de docent beeldhou wen, de bekende kunstenaar Josuah Onemu, onlangs twaalf medewerkers van een bedrijf uit Waddinxveen voor een workshop in zijn atelier. ‘Dat was een groot succes. De collega’s ontmoetten elkaar op die dag op een heel ander vlak en leerden elkaar van een nieuwe kant kennen. De professionele begeleiding heeft een extra accent. Je kunt op dit gebied ontzettend WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 11 april om acht r hotel-café-restaurant Unie (Kerkweg-Oost) kaartavond. Tijdens avond worden vier rondes ge speeld. Na het kaarten is er de prijsuitreiking met leuke prijzen. Het slagwerkensemble onder leiding van Jan Alblas, de big-band en de harmonie on der leiding van Pieter Boer, zullen op de laatste vrijdag avond van deze maand een afwisselend programma la ten horen en zien. Voor de pauze zullen het slag werkensemble en de big band, die in januari gestart is zodat nieuwe leerlingen in or- kestverband leren samenspe len aangevuld met leden uit het harmonie-orkest, om en om een aantal muziekwerken spelen. Het slagwerkensemble zal een aantal diverse werken spelen waar een keur aan slagwerkinstrumenten voor gebruikt zullen worden. Maar naast de slagwerkin strumenten zullen er ook me lodische muziekwerken ge speeld worden met onder an dere de xylofoon. De big-band brengt swingende muziek in de stijl van Glenn Miller. Na de pauze zal de harmonie van Concordia de avond ver der verzorgen met muziek werken ’De Kalief van Bag dad’ (een ouderwetse overtu re), ’Puccini in Concert’ (een medly van opera-melodieën), ’Pie Jesu’ (een gedragen werk met een solo voor trompet en cornet), zYou are not alone’ van Michael Jackson en ’Hea ven for everyone’ van Freddy Murphy. Na dit concert zal Concordia op dinsdag 30 april (Konin ginnedag) de aubade in de Zuidplas verzorgen. Deze be gint om half tien voor Concor dia waarna van kwart voor tien tot kwart over tien de au bade wordt gehouden. Tijdens deze aubade zullen er vaderlandse liedjes gezongen worden. Van kwart voor elf tot ongeveer kwart over elf zullen de harmonie en het slagwerkensemble nog een kort concert verzorgen. Tot slot zal Concordia op za terdag 11 mei van negen tot vier uur weer de halfjaarlijk se rommelmarkt houden. Er zullen dan diverse bruikbare artikelen uitgestald liggen op i K B r a PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 APRIL 1996 Het centrum voor kunstzinnige vorming 'Kreoter' aan de Kerkstraat in Waddinxveen. (Foto: Archief). In 'Kreater' zit veel meer dan muziek alleen Directeur Aad Koremans van het centrum voor kunstzinnige vor ming 'Kreater'. (Foto: Kobie Koorengevel). J- ƒ495,- I •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a Waddinxveens beeldend kunstenaar Josiah Onemu aan het werk. (Foto: Archief). r

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11