Elke ochtend... Vrekkenechtpaar' op avond van het Nivon Ruud Visser leidt zwembudcommissie Alliance Francaise neemt afscheid van Schoonmaakdag Nel van den Burg I Jubilerend Excelsior trots op de eigen jeugdtrnining Zevenhuizen ook in 1997 Zevenhuizen-Moerkapelle enqueteert ingezetenen Spreekrecht Zevenhuizen Versperdiensten Rijn en Gouwe I 6.95 v In Zevenhuizen minder commissies CV op aardgas 30 maal schoner dan houtkachels Pagina 13 weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Arjen Neven Daniel Westmaas Jordie Olie I I I I I I Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. I I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 APRIL 1996 WADDINXVEEN - De jubilerende Waddinxveense Er zijn hiervoor zo’n 700 enquete-formulie- sport en ik heb ook lang zo op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: doen om assistentie te verle nen. alle cursussen van de Allian ce Francaise. De afgezwaaide commissie voor het Gouwebad bestond ze op het werk en terwijl je op vakantie bent. Dammen kun je ook als je ziek bent of ge- voorkomende bestaat er ook de mogelijk heid om het woord te voeren. 10 goudvissen (7-10 cm) ZEVENHUIZEN - De jaar lijkse schoonmaakdag zal vol gend jaar in Zevenhuizen- Moerkapelle weer i2 Arjen Neven: ‘Samen met zware opgave. Inmiddels is Nel van den Burg niet meer de jongste, de grijpt, wordt dammen steeds leuker om te doen. kracht. Nu mag zij ook een En als je weet welke plannen Dammen is in Nederland een populaire denksport. Bijna iedereen heeft wel eens ge damd. In vrijwel elk Hollands huisgezin is het wel te vin den: een dambord met schij ven. Het is een spel voor jong en ali Daniël Westmaas: ‘Door het schooldammen en Dick Berg- f hout ben ik ook gaan dam- fy men. Dammen lijkt een saaie sport en ik heb ook lang zo daarover gedacht. Maar als en van hem heb ik het spelle tje geleerd. Onder andere met Daniel Westmaas heb ik met de Bethelschool meegedaan aan het schooldammen. Ik vind het heerlijk om rustig in clubverband te kunnen dam men'en steeds meer je eigen mogelijkheden te gaan ont dekken. Het geeft een soort ontspanning en Het is vier jaar geleden dat het ’vrekkenechtpaar’ begon gas te besparen. Bovendien is met de vrekkenkrant, die vol staat met zinvolle, gekke en grappige tips op het gebied van zuinig leven. De vrekkenkrant, evenals de Aan het eind van de jaren zestig werd Nel van den Burg lid van de Alliance Francaise. Ze was leergierig, enthousi ast en blaakte van de ijver voor de organisatie, die in een ruim kwart eeuw tijd ‘haar‘ Alliance zou worden. De stichter van de Alliance Francaise Boskoop, de toen malige docent en voorzitter Constant van de Wall, zag wel wat in haar capaciteiten. Ze werd al gauw zijn eerste assistente en hulp-docente. Niet veel later was Nel van den Burg gewoon docente en de nieuwe “Verordening rege lende de samenstelling, be voegdheden en werkwijze van de commissie zwembad en binnensportac- commodaties 1996“ vastge- Zoals gesteld zal de wethou- steld. In vergelijking met de oude verordening is er onder meer een verschil in de samenstel ling van de gemeentelijke boekjes van Hanneke van Veen en Rob van Eeden, had den direct succes: artikelen in de krant, radio-opnamen, tv- optredens, duizenden abon nees en tienduizenden losse nummers van hun krant wer den verkocht. Enkele weken geleden waren worden in de finale om het landskampioenschap. Twee keer was ik clubkampioen bij de aspiranten. U vraagt wie beter damt: ‘mijn vader of ik?‘ Het klinkt misschien wat ijdel, maar ik denk, dat ik niet voor hem onder doe“. dammen geleerd. Meester Groenenwoud was volgens mij ook een damliefhebber. Ons schoolteam heeft nog een keer de vierde plaats behaald in het kampioenschap van Nederland voor basisscholen. Het leuke van het damspel vind ik om precies te bereke nen welke zet het meest posi tioneel voordeel geeft. In fe bruari doe ik mee aan de fina le om het damkampioenschap van de dambond Midden-Hol- land voor het vierde kwartaal van dit jaar op te stellen Nota Klant gerichtheid. Voor de drie eer dergenoemde groepen ’klan ten’ zijn er afzonderlijke enquête-formulieren samen gesteld. De formulieren geven globaal inzicht in de bereik baarheid van het gemeente huis, de toegankelijkheid, de openingstijden, de bewegwij zering binnen, het aantal be zoekers, de wijze van behan deling, privacy-bescherming, communicatie en informatie voorziening, klachtenbehan deling, de duidelijkheid van de correspondentie en de tele fonische bereikbaarheid. ter en ik leer ook veel van de wedstrijden tegen de senio ren. Met het aspirantenteam van Excelsior ben ik één keer kampioen geweest van de dambond Midden-Holland'. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Op initiatief van de gemeenteraad van Zevenhui- zen-Moerkapelle is het com- missiestelsel gewijzigd. Het aantal commissies van advies aan B. en W. en aan de burge meester is teruggebracht van 4 naar 2. Overgebleven zijn de commis sie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Milieu, On derwijs, Sport, Recreatie en Cultuur en de commissie Al gemeen Bestuurlijke Zaken, de Nivon-leden aanspreken. Hun Natuurvriendenhuizen zijn vroeger met dubbeltjes en kwartjes door de leden bij elkaar gespaard. Mevrouw M. Hey, tijdens de laatste jaarvergadering van het Nivon gehuldigd voor haar zeer lange lidmaatschap van 65 jaar, weet hier als geen ander over mee te pra ten. Groenrijk De Bosrand Prinsen Schouw 1Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 47 52 99 HET RIJKE TUINLEVEN ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - In Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de ge meenteraad het spreekrecht voor belangstellenden bij ver gaderingen van de gemeente raad geregeld. Op grond van dit reglement is het aan inwoners en belang stellenden toegestaan om voor het begin van de verga deringen van de raad vragen te stellen of opmerkingen te maken. Het moet dan om onderwer pen gaan die op de agenda voor de betreffende vergade ring staan vermeld en waar omtrent niet eerder inspraak mogelijkheden zijn geweest of die in een commissie zijn be handeld en waarover zodani ge voorstellen worden gedaan dat daarop niet eerder inge sproken kon worden. De maximale tijd van het spreekrecht bedraagt 30 mi nuten, waarbij elke inwoner en belanghebbende niet meer dan 5 minuten de gelegen heid krijgt om het woord te voeren. Degene die van het spreek recht gebruik wil maken moet dit voor het begin van de spreekrechtbijeenkomst aan de voorzitter kenbaar maken onder opgave van zijn of haar naam. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Tot en met deze week houdt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een enquête klantvriendelijkheid onder de eigen in woners. r ren uitgezet. Met de uitvoering hiervan hoopt de gemeente een beeld te krijgen van de kwaliteit van de dienstverlening die zij aan haar burgers biedt. De kwaliteit van de gemeen telijke dienstverlening is een onderwerp, dat de laatste ja ren steeds meer in de belang stelling is komen te staan. Het is de burger die de kwali teit van de dienstverlening bepaalt. Een goede kwaliteit van de dienstverlening is af te meten aan de tevredenheid van de klant. De klanten van de gemeente zijn te onderscheiden in be zoekers, telefonische klanten en schriftelijke klanten. Om de wensen en behoeften van de burger te peilen is het noodzakelijk om over een aan tal gegevens te beschikken. Het gaat dan om het verzame len van gegevens waaruit het oordeel van de burger over de geleverde diensten blijkt. Er dient inzicht te worden ver kregen in de zwakke plekken van de dienstverlening. Dat de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle een optima le klantvriendelijkheid voor staat blijkt uit het feit dat het college in het beleidsprogram ma 1994-1998 heeft aangege ven dat er een enquête klant vriendelijkheid dient te wor den gehouden. Deze enquête is een voorbereiding van de in Onder haar leiding en coördi natie groeide het aanvanke- de scholen een beroep op hun lijk tot Boskoop bekerkte cur sussenpakket uit. Eerst kwa men de cursussen in Wad- dinxveen er bij en later ook in Zoete rmeer. Behalve de zeer veelomvat tende werkzaamheden die daaraan waren verbonden, bleef de cursusleidster zich met grote inzet bezighouden met de verdere studie van de Franse taal. Vooral haar perfecte kennis van de Franse grammatica (een niet zo gemakkelijk on derdeel van de taal) was spreekwoordelijk. Wie wilde weten of een be paalde constructie grammati caal wel of niet mogelijk was, Nel van den Burg wist het antwooord. Als docente was zij zeer ge- Heel wat cursisten heeft zij vanaf het begin weg wijs gemaakt en zij droegen haar op handen in uiterste te vredenheid. Nel van den Burg kende ook vrijwel alle cursisten en was op de soirées altijd aanwezig. Zij zat dan meestal aan de Dat zullen de honderden cur sisten die door haar in de loop der jaren werden ingewijd in de diepe geheimen van Franse taal, stellig ook vin den. Het moet een prachtig af- s i:2 zij daarna toch ook aan de Al liance verbonden blijven. WADDINXVEEN - In de Stil le Week voor Pasen hebben de Gereformeerde Kerk en de hervormde Immanuëlkerkge- meente 's avonds in het kerk gebouw aan de Prinses Bea- trixlaan vesperdiensten ge houden met als thema ’De stem van het volk’. Op Palmzondag werd de ge hele Mattheuspassie gelezen en gezongen. Óp Witte Don derdag is de maaltijd van de Heer gevierd. Op Goede Vrij dag stond de Johannespassie centraal. Voorgangers in de diensten waren predikanten en gemeenteleden. digen. Na overleg met de commissie heeft de gemeenteraad als nieuwe commissieleden aan gewezen de 53-jarige R.A. Visser (Woubrechterf, direc teur Axis Aandrijvingen BV, als voorzitter), de 39-jarige A. Boonstoppel jr. (Souburgh- laan, directeur autobedrijf), de 43-jarige H. Bakker (Tuin- bouwweg, diverse directies en commissariaten) en de 31-ja- rige J. Baas jr. (Noordkade, directeur autobedrijf). Op de foto van links naar rechts de jeugdige Excelsior-dammers Dick Berghout (15), Arjen Neven (14), Jordie Olie (15 en Daniël West maas (16). (Foto: S jaak Noteboom). sfeer tussen de jonge dam mers en de senioren. Met de Bethelschool heb ik een keer deelgenomen aan de finale om het Nederlands kampi oenschap. Met het aspiran tenteam van Excelsior ben ik drie keer kampioen van de dambond Midden-Holland geworden. Alle keren was Da- De Waddinxveense gemeen teraad heeft inmiddels op voorstel van het college van uit de wethouder van sportza- Burgemeester en Wethouders ken, J. Baas sr. (Noordkade), j-<xr-jA.P. de Graaff (Noordkade), M.A. Stofberg (Overtoom) en oud-CDA-wethouder P.F.J. exploitatie van Schie (C. Huygenslaan). kassa, want zij kende toch ie dereen, ook zonder dat ze hun lidmaatschapspasje hoefden te tonen. Zij kende ook alle docenten heel goed en was altijd aan- sprekken met nieuwe docen ten werden gevoerd. Docentenvergaderingen wer den door haar georganiseerd en bijgewoond, evenals de jaarlijkse landelijke vergade ringen van docenten. Wie kan zich voorstellen dat deze bijzondere vrouw naast al dit werk ook nog huis vrouw was, echtgenote en moeder van 9 kinderen, onder wie studiebollen die het tot professor hebben gebracht. Bij haar studie behaalde Nel Het is een spel voor jong en van den Burg altijd hoge cij- oud, dat je overal en altijd fers. Nu is zij echter bezig aan kunt spelen: thuis in de fami- een heel zware klus, namelijk liekring, op school, in de pau- de voorbereiding op het exa- men voor tolk-vertaalster Frans. Op taalgebied wel een uiterst handicapt. De spelregels van het dam spel zijn vrij eenvoudig. Maar met deze simpele regels zijn 65 jaar al gepasseerd/Enkele prachtige dingen mogelijk, jaren geleden heeft zij haar Als je het spel wat beter be- functie als cursusleidster grijpt, wordt dammen steeds overgedragen aan een jonge re 1 punt zetten achter haar werk jn het damspel een rol spelen, als docente, al doet zij dat met een bloedend hart. Dinsdagavond 23 april zal de Alliance Francaise (Boskoop, Waddinxveen, Zoetermeer) deze unieke vrouw uitluiden en in het zonnetje zetten. Zij verdient het ten volle. Met oud-CDA-wethouder RF. J. van Schie als zittend lid voldoet de gemeentelijke commissie voor het Gouwe bad dan aan het vereiste van een minimum-aantal leden van vijf. de seizoen met de senioren bezig en voor Daniel West maas en Dick Berghout is dat Openbare Werken, Finan- het derde seizoen. Tot een bepaalde leeftijd van de junioren wordt een be perkte speeltijd gehouden. Zo spelen Jordie en Arjen tot ui- ligheid, Sociale Zaken en terlijk tien uur ’s avonds. Werkgelegenheid, Maat- Op deze wijze wordt rekening schappelijk werk, Voorlich- gehouden met de leeftijd van deze jonge veelbelovende dammers, immers de school blijft aandachtspunt nummer één. De goede ontwikkeling van raadsleden zitting, welk Dick en Daniel gaat nog door. ’~J- Inmiddels hebben beiden reeds gedebuteerd in het eer ste team (achttal) van Excel sior. De Waddinxveense damver eniging kan trots zijn op haar onderwerpen die bij de hier- jeugdleden en de eigen jeugd- - r— training. Ook in het verleden heeft dat vruchten afgewor pen. Tot nu toe zijn drie Excelsior- spelers geselecteerd geweest deringen van de commissies voor de nationale trainingen, --xJ J te weten Herbert van de Geer, Fred Verbeek en Teun van de Krol (20 jaar). Herbert en Fred dammen niet meer, Teun daarentegen is nog volop bezig. In een ho gere klasse komt hij uit voor Damlust uit Gouda. Naast Teun van de Krol maken Ray- ling van de op de agenda mond en Vincent van Es voorkomende onderwerpen (eveneens 20 jaar) ook deel uit van de top van Excelsior. dan blijkt, datje na veel dam- lessen en oefenen steeds ster ker wordt, steeds meer moge lijkheden ziet en na afloop van tijd regelmatig van senio ren gaat winnen, krijg je steeds meer plezier in het spel. Telkens merk ik, dat ik sterker wordt en daarom en enkele kampioenschappen met het aspirantenviertal van Excelsior te behalen1. Jordie Olie en Aijen Neven ZEVENHUIZEN - Het ge meentebestuur van Zeven huizen-Moerkapelle heeft de inwoners er op gewezen dat centrale verwarming op aard gas dertig maal schoner is dan houtkachels. Dat open haarden en houtka chels kankerverwekkende stoffen in de lucht brengen is algemeen bekend. Het rijks- instituut voor milieuhygiëne liefd. (RIVM) heeft berekend dat dit in ons land 120 duizend kilogram per jaar is. Uit een onderzoek van een Oostenrijks instituut is ge bleken dat een houtkachel per geleverde hoeveelheid energie dertig maal zoveel verzuring van de lucht ople vert als een goede cv-ketel op aardgas. Houtkachels verzuren dus het milieu. Een en ander is volgens het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapel le een goede reden om na te denken over het gebruik van hout voor verwarmingsdoe- leinden. Zo af en toe een beetje hout stoken voor de gezelligheid is weliswaar vervuilend maar niet ernstig, voor zover de bu ren er geen last van hebben. Voor wie elke dag veel hout laag te houden is het echter zinvol eens na te gaan of er geen andere middelen zijn om - het risico dat de buren via de rechter een stookverbod kun nen opleggen zeker aanwezig. Er bestaan overigens nog an dere middelen waarmee de gasrekening laag kan worden gehouden. Dit zijn spouw- muurvulling (met EWR-sub- sidie); hoog rendementsglas (met EWR-subsidie); vloer- isolatie (met EWR-subsidie); dakisolatie (met EWR-subsi die) en een hoog rendement cv (met EWR-subsidie) en spaardouche. In een goed geïsoleerde tus senwoning bijvoorbeeld, waarin ook met het warme water zorgvuldig wordt om gegaan, behoeft de gasreke ning niet groter dan 55 gul den per maand te zijn. kun je proberen uit de vele zetten een goede te kiezen. Dan pas wordt het dammen een fascinerende denksport. De Waddinxveense damver eniging Excelsior heeft sinds 1973 samen met de Vereni ging voor Openbaar Onder wijs (VOO) 24 schooldam- tournooien gehouden. Ge schat wordt dat bijna 10.000 scholieren aan deze damda- de gen hebben deelgenomen. Door deze damdagen krijgt de jeugdafdeling van Excelsior elk jaar weer een toeloop van scheid worden. Als erelid zal JonSe dammers. Na enige tijd verlaten veel dammertjes de damvereniging vanwege stu die of iets anders, maar vaak blijken veel dammers talent te hebben en door veel te oefe nen en te spelen, wordt veel succes, zowel persoonlijk als in clubverband, behaald. Op veel vragen over de dam sport in het Gouwedorp kun- der geen deel meer uitmaken van de commissie en hebben de overige Waddinxveners - op P.F.J. van Schie na - de wens te kennen gegeven hun commissie voor het Gouwe- lidmaatschap te willen beëin- bad, namelijk dat niet meer de wethouder van sportzaken beroepshalve voorzitter van de commissie is, maar dat de voorzitter net zoals de andere leden wordt benoemd door de gemeenteraad. WADDINXVEEN - Donderdagavond 18 april om acht uur komen in De Boog (C. Huijgenslaan), op uitnodi ging van het Nivon-Waddinxveen, Hanneke van Veen en Rob van Eeden, beter bekend als het ’vrekkenecht paar’, vertellen waar zij deze toch wel wat vreemde naam aan te danken hebben. Niet-leden kunnen de stookt om de energierekening avond voor drie gulden bijwonen. jJordie Olie en enkele andere wezig^ als er sollicitatiege- damvereniging Excelsior is trots op haar jeugdleden jongens heb ik op school veel i - en de eigen jeugdtraining. De groei en bloei van deze groeiende afdeling blijkt vooral uit gesprekken met de succesvolle jeugddammers Jordie Olie (15), Arjen Neven (14), Daniël Westmaas (16) en Dick Berghout (15), gezamenlijk 17 jaar lid van Excelsior. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Er is door de Waddinxveense ge meenteraad een nieuwe gemeentelijke commissie sa mengesteld voor het beheer van het subtropisch Gou webad in het sportpark ’de Sniep’. Voorzitter van het gezelschap is geworden de ondernemer Ruud Visser (53). Jordie Olie: ‘Bij ons thuis werd er redelijk veel gedamd en meester Van de Berg van de Eben Haezerschool be steedde ook veel aandacht aan het damspel. Door het ontspanning en daarnaast schooldammen ben ik bij Ex- heerst er op de club een goede celsior gekomen. Met ons schoolteam hebben wij de halve finale van het kampi oenschap van Nederland ge haald. Als je een jaar lid bent, valt het best wel mee om te gen de senioren te spelen. Tij dens de trainingen heb ik veel geleerd van de opbouw van de standen. Thuis durft nie mand meer tegen mij te spe- niel daarbij en één keer Aijen len. Op de club ben ik één Neven. Hetzelfde team is keer kampioen van de aspi- twee jaar geleden vierde ge ranten geweest en één keer eindigde ik als tweede'. TTUIWll gvitutll IVUiCll zij op de televisie in het RTL4-programma van Ca therine Keyl. Het onderwerp zal zeker ook Postcode: Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad on Riin en Gouwe sterker wordt en wordt het spel ook attractie- ver. Ik ben niet een type spe ler, die alleen op zetjes speelt. I Het goed opbouwen van een stand ligt mij het best. Van de lessen van de jeugdleiders heb ik veel geleerd. Daar ligt I de basis voor je verdere ont wikkeling. Het is goed voor de motivatie om successen te boeken bij het schooldammen J zijn inmiddels aan hun twee- nen de aspiranten en junio ren van Excelsior, dus jonge dammers in de leeftijd van 13 tot 16 jaar, goed antwoord ge ven. Het Weekblad voor Waddinx veen sprak over dit soort za ken met Jordie Olie (15) en land voor aspiranten. Ik vier jaar lid van Excelsior, Ar- oefen thuis veel op de compu- jen Neven (14) en sinds drie jaar lid en Daniël Westmaas (16) en Dick Berghout (15), die beiden al weer vijfjaar in clubverband dammen. Vragen als ‘waarom vinden jullie dammen leuk?‘, ‘hoe zijn jullie met het dammen in Dick Bei*ffhoilt aanraking gekomen?1, ‘is het S eigenlijk wel gemakkelijk om Dick Berghout: ‘Mijn vader te leren?1 en ‘hoe is het om bij speelt al jaren in clubverband een damvereniging te spe len?1 passeerden de revue. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Alliance Francaise in Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer neemt dins dagavond 23 april tijdens het slotsoirée in de Rozen burcht in Boskoop afscheid van oud-cursusleidster, docente en aankomend tolk-vertaalster Frans Nel van den Burg. Deze bijzondere vrouw zal dan uitge worden breid in het zonnetje worden gezet. Haar afscheid zal herhaald. Onlangs werd de in ieder geval worden bekroond met het erelidmaat- vierde editie van deze dag ge- schap, houden. Uit een door de Stichting Ne derland Schoon gehouden on derzoek is gebleken dat 84% van de Nederlanders zwerfaf val ergernis nummer één vindt. Uit dit onderzoek is ook ge bleken dat de Nederland zich zelf verantwoordelijk acht voor het ontstaan en het op ruimen van dit zwerfafval. Onder het motto ’Samen ma ken we Nederland schoon’ heeft de Stichting Nederland Schoon het voortouw geno men in de bestrijding van zwerfafval. Sinds 1993 is er door de ge- gaandeweg werd zij de eerste meente Zevenhuizen-Moer- directrice des cours (cursus- kapelle een schoonmaakdag leidster) met supervisie over gehouden. De groepen van de bovenbouw van de basisscho len werken elk jaar enthousi ast aan deze dag deel. Veel ouders reageren positief als voor genoemde commissies vermeld staan. De vergade ringen van de commissies zijn openbaar. Aan het begin van de verga- is er voor belangstellenden de mogelijkheid om vragen te stellen of opmerkingen te ma ken over onderwerpen die tot de betreffende commissies be horen. De vragen of opmerkingen behoeven niet op de agenda te staan. Tijdens de behande- cien, Verkeer en Vervoer, Eco nomische aangelegenheden, Gemeentelijke eigendom men, Openbare Orde en Vei ligheid, Sociale Zaken Werkgelegenheid, ting, Personeel en Organisa tie, Burgerzaken en Volksge zondheid. In beide commissies hebben naast de voorzitter een aantal aan tal leden gelijk is aan het aantal fracties binnen de ge meenteraad. De commissies adviseren Burgemeester en Wethouders en de burgemeester over de

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13