met Margriet de Moor Literaire avond Politie zet Poolse werknemers land uit Auto gestolen op de Kerkweg-West Antoon Hogervorst verlaat gemeente* raad Waddinxveen SVS betrekt nieuw pand Gratis compost af halen zaterdagmorgen 13 april Begraafplaats heeft nu ook 'eigen kindergraven I n Boskoopse bemiddelaar boos fase Ouderenrit groot succes SEE u Woningbouw op perceel Dorpstraat Politie pakt tien Polen Computers voor AZC Beschieting met katapult Vier teams in provinciale titelstrijd Street Soccer De Gouwestem op EO-tv met volkspaaszang over uitzetting WstgaSs A TÉ, b 57 I WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 APRIL 1996 WEEKBLAD VOOR PAGINA 17 1 Autoschade komt soms wel érg onverwacht. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen en Ster- compost BV delen zaterdagmorgen 13 april tussen negen en twaalf uur op het evenemententerrein aan de Dreef aan inwoners van Waddinxveen gratis com post uit tegen inlevering van een bon, die vandaag in het Weekblad voor Waddinxveen staat (zolang de voorraad strekt). Nu het lente is gaan veel mensen weer aan de slag in hun tuin. Dat is een goed mo ment om compost door de grond te mengen. Niet alleen in een bloemen- border, maar ook in het gazon of de moestuin, en zelfs door WADDINXVEEN - Maandag avond 8 april (Tweede Paas dag) is door EO-televisie de opname van de Volkspaas- zang uitgezonden, die eerder deze maand met het Christe lijk Waddinxveens Mannen koor De Gouwestem is gehou den in de Rotterdamse Grote of St. Laurenskerk. Aan het 45 minuten durende tv-programma, in het kader van het koor- en samenzang- programma ’Nederland Zingt’, werd medewerking verleend door het muziek korps van het Leger des Heils (Congreszaal Den Haag), De Voor het nieuwe kantoorge bouw sloegen vertegenwoor digers van de sociale partners in het afwerkings- en bouw- vest aan de Noordkade. De verhuizing was op vrijdag 29 maart. Vanwege het in- en uitpakken was het hoofdkan toor vorige week donderdag en vrijdag moeilijk bereik baar. Il JO r*T~~r Deze bemiddelaar, W. Wind horst, heeft intussen gepro testeerd tegen de gang van zaken en stelt dat de Poolse werknemers volkomen legaal aan het werk waren. Hij be roept zich op een Associatie overeenkomst met Polen en Hongarije van 1994, waarin geregeld is dat Poolse ven nootschappen en onderdanen zich in Nederland mogen ves tigen en dat voor hen dezelfde regels gelden als voor Neder landers, mits zij over de juiste papieren beschikken en zich kunnen legitimeren.Op grond van deze regeling runt rige tarieven.Voor een perio de van 20 jaar bedraagt het recht op een eigen kindergraf WADDINXVEEN - D66-fractievoorzitter Antoon Ho- gervorst vertrekt uit de gemeenteraad van Waddinx veen. Hij is deze raadsperiode (1994-1998) de derde na ing. Cees Kroes (VVD) en wethouder Karei van Soest (WD). Rond de aanstaande zomer vakantie verhuist de 35-jari- ge Antoon Hogervorst naar Zuid-Limburg. Hij gaat met zijn gezin wonen in Sittard. De Waddinxvener verruilt zijn werkplek bij het Cen traal Bureau voor de Statis tiek (CBS) in Voorburg voor een functie bij dezelfde instel ling in Heerlen. Hij wordt daar statistsch specialist. Wie zijn opvolger in de ge meenteraad wordt, is nog niet bekend. Nummer vier op de Het uitdelen van de compost is dan ook bedoeld als belo ning voor alle mensen die hun steentje hebben bijgedragen aan het milieu door hun ’groe ne’ afval te scheiden van het overige huisvuil. Er hoeft daardoor minder vuil te worden verbrand, en het ’groene’ afval kan als compost in onze eigen tuin, plantsoenen en dergelijke weer een nuttige functie ver vullen. De bon voor gratis compost staat vandaag (woensdag 10 april) in de gemeenterubriek van het Weekblad voor Wad dinxveen. Voor iedere bon wordt een zak compost uitge reikt, maar alleen zolang de voorraad strekt. Op zondag 19 mei is hiervan de finale in Utrecht waaraan de vier winnende teams in de leeftijd van 13 tot 16 jaar na mens het Coenecoop College op provinciaal niveau zullen uitmaken wie op zondag 9 ju ni in Amsterdam aan de lan delijke wedstrijden Street Soccer mogen deelnemen. Het Dream Team (klas 3 MA VO), de Ajaxieden (klas 1), Padova (klas 3 VBO) en de Street Soccers (klas 2) hopen uiteindelijk deel te kunnen nemen aan de wereldfinale in Londen. Deze toernooien worden ge houden in het kader van de Puma Street Soccer Cup 1995-1996. overwegingen geen bezwaren bij het gemeentebestuur. De planologische procedure is voor één van de twee bouw plannen al in werking gezet, de procedure voor het andere plan wordt binnenkort ge start. Het is niet mogelijk gebleken om de bouwvergunningproce- dures af te ronden binnen de werkingsduur van het huidi ge voorbereidingsbesluit. Om die reden heeft de gemeente raad op voorstel van het colle ge van B. en W. ingestemd met een nieuw voorberei dingsbesluit. bij eerste uitgifte 845,-; voor een verlenging met een perio de van 10 jaar 425,-; voor de afkoop van het gemeentelijk onderhoud voor een periode van 20 jaar 845,- en voor verlenging van de afkooppe- riode daarvoor met een perio de van lOjaar 425,-. Windhorst de onderneming Pool wind VOF, een vereni ging onder firma waarin alle Poolse deelnemers voor een gelijk deel mede-ondememer Plaatsbewijzen voor deze lite raire avond zijn te krijgen bij de openbare libliotheek in Boskoop en d? betrokken boekhandels, ze kosten 10 gulden. De avonl begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Voor de Dorpstraat 162-166 heeft de Waddinxveense gemeente raad een nieuw voorberei dingsbesluit genomen omdat de ontwikkeling van woning- bouwplannen voor deze loka- tie wat meer tijd in beslag neemt. In maart vorig jaar nam de Waddinxveense gemeente raad het eerste voorberei dingsbesluit voor het perceel Dorpstraat 162-164 om er wo ningen te kunnen gaan bou wen. Voorheen was hier de kampeervouwwagenfabriek Mulder Waddinxveen BV ge- bedrijf op 2 februari vorig jaar de eerste paal Na iets meer dan een jaar hebben de SVS-medewerkers het door het Waddinxveense architenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg) ont worpen pand kunnen betrek ken. ’Een plaatje is werkelijkheid geworden’, aldus alle betrok kenen. Dit heeft de politie Hollands Midden afgelopen week be kend gemaakt. De controle werd uitgevoerd door de Vreemdelingendienst van het district IJssel en Gouwe en mede werkers van de inspectiedienst van het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Inmiddels is ook de belasting dienst op de hoogte gesteld. De werkgevers op de drie be trokken bedrijven is proces verbaal aangezegd wegens overtreding van de Wet Ar beid Vreemdelingen, ook wor den stappen ondernomen te gen de Boskoopse bemidde laar. lijst van D66 is oud-fractie- voorzitter Wim de Wit. Num mer vijf op de lijst is steun- fractielid mr. Marcel van Ree- de. Wanneer Antoon Hogervorst afscheid neemt, staat even eens nog niet vast. Zeker is wel dat hij de fractie van D66 zal aanvoeren bij de omstre den voorstellen rond het win kelcentrum ’De Nieuwe Pas sage’, die eind mei in de ge meenteraad zullen worden behandeld. t: s Donderdagavond voor een week werd aan de Wingerd een zwarte bromscooter ge stolen (merk Aprillia), voor zien van het verzekerings- nummer WHR-092. Dezelfde avond werd aan het Sportpad een bedrijfsauto opengebroken en voor een grote waarde aan spullen ont vreemd, waaronder compres soren en elektrisch gereed schap. Een soortgelijke diefstal vond donderdagavond vooor een Het tijdelijk asielzoekers centrum aan de Zuidelij ke Rondweg in Waddinx veen is daar één van. Bur- gh-Haamstede, Helle- voetsluis en De Lier zijn enkele andere asielzoe kerscentra. De computers worden ge bruikt voor de computer lessen aan de bewoners van de centra. WADDINXVEEN - In de nacht van dinsdag op woens dag is op de Kerkweg-West een personenauto gesto len. Het betreft een VW-Polo kleur blauw met het kenteken LV-VB-78. OP woensdagavond werden door de politie op een opslag- terrein aan de Bredeweg vier Rotterdamse jongelui aange houden in de leeftijd van 15 en 16 jaar wegens diefstal van kratten met lege flessen. Dezelfde avond vond op een parkeerplaats aan de Sniep- weg een diefstal plaats vanuit een auto. Het portierslot werd geforceerd om in de auto te komen. Weggenomen werd de cd-wisselaar en zes cd’s. Uit een andere auto werd op- dezelfde wijze een autoradio ontvreemd. WADDINXVEEN - In een groot toernooi hebben 26 teams van leerlingen van het Coenecoop College, samen werkingsschool voor VBO, MAVO, HAVO en VWO, tegen elkaar gestreden om een plaats voor de finale Street Soccer. WADDINXVEEN - Woens dagavond voor eeen week is in de omgeving van de Have rakker een tiental auto’s be schadigd door het beschieten met een katapult. Het gaat om lak- en glasbeschadigin gen. Vrijdag voor een week werd door de politie een snelheids controle gehouden op het Noordeinde buiten de be bouwde kom en de Noordkade binnen de bebouwde kom. In totaal werden 250 overtre ders gefotografeerd. Op het Noordeinde reed 3% te snel, op de Noordkade 17%. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Tien Poolse mannen zijn als illegale werknemers door de politie opgepakt en over de grens gezet. De mannen werden gearres teerd tijdens een controle op drie bedrijven aan de Insteek, de Zijde en de Henegouwerweg. Tegen een Boskoopse bemiddelaar wordt proces-verbaal opge maakt. De organisatie is in handen van de Boskoopse bibliotheek in samenwerking met boek handel Jongejan in Boskoop en boekhandel Haasbeek in Alphen, waarmee inmiddels een traditie is gezet. In het verleden bezochten auteurs als Kees van Kooten, Boude- wijn Buch, Astrid Roemer, Tessa de Loo, Nelleke Noor- dervliet en Adriaan van Dis Boskoop om over hun boeken en belevenissen te vertellen. Ook Margriet de Moor staat borg voor een interessante avond. Zij begon in 1986 met het schrijven van proza en ont ving in 1990 de Lucy B en C.W. van der Hoogtprijs voor haar boek ’Dubbelportret’. Twee jaa- later werd haar boek ’Eerst grijs, dan wit, dan blauw’ bekroond met de AKO literatuurprijs. Andere boe ken van haar zijn ’Op de rug gezien’, De virtuoos’ en ’Ik droom dus’. vestigd. De beoogde woning bouw past niet binnen de be palingen van het voor dit per ceel geldende bestemmings plan Dorpstraat, waarin de gronden de bestemming ’be drijven’ hebben gekregen. De voorgestane woningbouw met bedrijfsbebouwing ont moet echter uit planologische potgrond van kamerplanten. De grond wordt daardoor luchtiger en rijker aan voe dingsstoffen voor de planten die er groeien. Waddinxveen en Stercompost van het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf (GVB) in Alphen aan den Rijn willen daarbij een handje hel pen door gratis compost ter beschikking te stellen. De compost is gemaakt van het groente-, fruit- en tuinaf val dat de inwoners van Wad dinxveen en de andere ge meenten in de regio’s Mid- den-Holland en. Rijnstreek in hun groene mini-containers hebben aangeboden aan de vuilophaaldienst. koor onder leiding van Jan Quintus Zwart. werd meegewerkt door de Waddinxvener Mar tin Mans (transeptorgel), Everhard Zwart (orgel), Yta van der Zwaag (hobo) en Ab Brouwer (trompet). '2 55S WADDINXVEEN - Het computerbedrijf Cap Vol- mac heeft officieel 20 com puters aangeboden aan asielzoekerscentra in ons land. De computers zullen verdeeld worden over de verschillende AZC’s. zijn. Dit maakt het hen vol gens Windhorst mogelijk bin nen de EG te werken. Pool wind VOF is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, betaalt belasting, is verze kerd en is, zo stelt Windhorst, volkomen legaal. Hij regelt de papieren, is boekhouder en BOSKOOP - De bekende schrijfster Margriet de Moor verzorgt op donderdag 25 april een literaire avond in De Rozenburcht. sen ‘gewone’ graven (leeftijd 12 jaar en ouder) en kinder- graven (leeftijd 0 tot 12 jaar). De kindergraven bedragen qua afmeting en tariefstel- aangetroffen ling de helft van die van ‘ge wone1 graven. Bij de eigen graven was in Waddinxveen niet in de mo- zullen opnieuw soortgelijke gelijkheid van kindergraven controles worden gehouden. WADDINXVEEN - Het nieu we bedrijfspand van SVS (op leidingscentrum voor het schilders- en stukadoorsbe- drijf en reclame- en presenta tietechnieken) aan de Lima weg in Waddinxveen is door de medewerkers enthousiast in gebruik genomen. De offi ciële opening is voorzien op maandag 20 mei. Tot voor kort was SVS gehuis- WADDINXVEEN - Voor de rijvaardigheidsritten voor 50- plussers, die volgende week woensdag 17 april in Wad dinxveen worden gehouden, zijn inmiddels alle 60 be schikbare plaatsen volge boekt. Dat is een groot succes voor de organiserende Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (sectie seniorenwerk), Veilig Verkeer Nederland (afdelin gen Gouda en Waddinxveen), het politiekorps IJssel en Gouwe, ANWB en BOVAG. De rijvaardigheidsritten wor den financieel mogelijk ge maakt door de gemeente Waddinxveen en de Commis sie Provinciaal Orgaan Ver keersveiligheid Zuid-Hol- land. Er zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden aan deze theoretische- en prakti sche test. De rijvaardigheidsritten voor ouderen zijn bedoeld om se nioren vanaf 50 jaar te testen op hun vaardigheden in het verkeer. De deelnemers maken een rit in de eigen auto met een rij- instructeur. Daarnaast wordt er een reactietest, een test van het gezichtsvermogen, een gehoortest en een toets afgenomen over de kennis van de verkeersregels en -te kens. een eigen graf (waarbij aan een natuurlijk of rechtsper soon het uitsluitend recht wordt verleend tot het doen voor een periode van 20 jaar). Bij de algemene graven is een Ook zal tegen de (rechts)per- onderscheid aangebracht tus- soon die ’bemiddelde’ in de te werkstelling van deze buiten landse werknemers een pro ces-verbaal worden opge maakt. De illegaal werknemers zijn door de vreemdelingendienst uit Ne derland gezet. In de toekomst week eveneens plaats aan de Dreef. Het slot van de achter klep werd geforceerd om in de auto te komen. Zaterdagmiddag werd ook aan het Sportpad een be drijfsauto opengebroken via de zijdeur. Meegenomen wer den gereedschap en een draagbare radio-cd-speler. Zondag voor een week werd bij de politie aangifte gedaan dat was ingebroken in een au to aan de Heemraadweg. Er waren twee speakers uit het voertuig gehaald. Dezelfde middag tussen half vijf en half zes werd ingebro ken in een auto die stond ge parkeerd op de parkeerplaats van het Gouwebad (Sniep- weg). Het portierslot werd met een schroevendraaier ge forceerd. Weggenomen werd de radio-cassetterecorder. Ook op dezelfde middag werd op het parkeerterrein van de hockeyclub Waddinxveen (Sniepweg) op dezelfde wijze ook een auto opengebroken. Uit het voertuig werd een ra dio-cassetterecorder ont vreemd. voorzien, omdat hiervoor geen vraag werd verwacht. De ervaring was dat voor het stoffelijk overschot van een kind voor een ‘gewoon1 eigen graf werd gekozen. Uit diverse verzoeken van de afgelopen tijd is het Waddinx veense gemeentebestuur ech ter gebleken dat er wel dege lijk behoefte is aan ‘eigen kin- dergraven'. Om in het vervolg aan derge lijke verzoeken te kunnen voldoen heeft de Waddinx veense gemeenteraad op voorstel van het college van B. en W. besloten deze moge lijkheid in te voeren en hier voor tarieven op te nemen in de ‘Verordening Lijkbezor- gingsrechten Waddinxveen 1995*. In een wijzigingsbesluit heb ben de gemeenteraadsleden de hoogte van de tarieven in evenredige verhouding ge bracht tot de hoogte van ove- X... WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel van het college van hier verblij vende en werken- Burgemeester en Wethouders voor de invoering van de Polen aangetroffen. ’eigen kindergraven’ op de gemeentelijke begraaf- De actie was op touw gezet plaats aan de Alberdingk Thijmlaan. door de vreemdelingendienst van het politiedistrict IJssel Op de gemeentelijke begraaf- en Gouwe en medewerkers plaats in Waddinxveen- van de inspectiedienst van Noord bestond alleen de mo- het ministerie van Sociale Za- gelijkheid tot begraven in een ken en Werkgelegenheid. algemeen graf (in beheer bij De controle was juist gericht de gemeente, waarbij aan een op legaal verblijf en arbeid, ieder gelegenheid wordt gebo- Voorts kijkt de belasting- den tot het doen begraven) en dienst mee. De werkgevers van de onder zochte bedrijven krijgen pro ces-verbaal voor overtreding van de Wet Arbeid Vreemde- begraven lingen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tijdens een politiecontrole bij drie bedrijven in Boskoop (Insteek, Zijde en Wijkdijk) en in Waddinxveen (Hene gouwerweg) zijn tien illegaal de Polen aangetroffen. doet de administratie van de onderneming. ’De politie weet dat, maar het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid voert een ontmoedigingsbeleid door deze mensen gewoonweg op te pakken en over de grens te zetten. Hun papieren worden gewoon in beslag genomen en discussie is niet mogelijk. Maar Poolwind VOF pakken Gouwestem, het Christelijk ze niet aan, dat kunnen ze Streekmannenkoor Noord- niet. west Veluwe (Nijkerk) en een Dit bedrijf heeft groot samengesteld gemengd 275 Poolse venno ten waarvan er gemiddeld zo’n 80 Verder in de regio werk- 1 J zaam zijn’, aldus Windhorst. Hij heeft de gang van zaken zo’n drieënhalf jaar lijdzaam aangezien maar heeft nu be sloten in de tegenaanval te gaan. Elders in deze krant: ’De poli tie moet zich ook aan de wet houden.’ Mans - - XXJ rui ic.W -1 i Lli Vier winnende teams van het Coenecoop College zullen op provinciaal niveau gaan uitmaken wie aan de landelijke wedstrijden Street Soccer mogen gaan deelnemen. (Foto's: Coenecoop College). L i GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. NOORDKADE 24 - 2741 EV WADDINXVEEN TEL. 0182-612588 - FAX: 0182-611219 Wij zijn er klaar voor. rmm> i 8 - - oow ''WK Autoschade komt altijd onverwacht. Maar niet voor ons als FOCWA Garantiebedrijf. Wij zijn daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende service. Autoschade? U kunt dag en /J nacht bij ons terecht. garamhebbkj De gemeentelijke begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan in Waddinxveen-Noord is nu ook voorzien van 'eigen kinaergra- ven'. (Foto: Archief). De nieuwe vestiging van SVS aan de Limaweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). ÉMrw Z-. «- «SS» ..^4.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17