Bronzen medaille voor Mark Brand Waddinxveen wint van Lekkerkerk Waterpolosters Gouwestaete scoren in Milaan voor Oranje WSE-voetbalveld 3 wordt gedeeltelijk gerenoveerd r Nieuw jazztiekuur kleuters bij TOOS Elke donderdagmiddag sport voor 55-plussers Basketbalsters verliezen topper Keijzerschool winnaar schoolschaaktoernooi if Volleybal toernooi bedrijven i Sportief broeken en bermuda's in kleur mt, 38-48 Dufsmcdz Alphen aan den Rijn Baptistenavond met zangeres Zwem- en Poloclub "Gouwestaete” WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZATERDAG 13 APRIL Play-offs voor waterpolodames van Gouwestaete Matige vangsten HSW-hengelaars Fancy-fair 'Dick Bruna' Vier teams kampioen bij Kwiek Dubbele winst voor Be Fair PAGINA 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 10 APRIL 1996 en Gillian van den Berg. eindigde. Gerekend over twee Maarten Witteman was de eerste TOOS-turner die in de Op Eerste Paasdag moest de beslissing vallen. Frankrijk won met 10-8 van Tsjechië en behaalde daarmee de derde plaats. In de finalewedstrijd WADDINXVEEN - Zoals bericht begint de Waddinx- veense gymnastiekvereniging TOOS in samenwer king met de Sportraad Zuid- Holland en de Stichting Welzijnswerk Waddinxveen (SWW) met een sportuur voor 55+. H1 Dl rijk, waarbij Mirjam twee maal doel trof. Italië behaalde eenzelfde re sultaat tegen Tsjechië, dat za terdag royaal met 21-2 van Nederland klop kreeg. Hier scoorden Mirjam en Gillian ieder een keer. Gastland Ita lië won met 16-5 van Frank rijk. met als uitschieter 9.40 voor sprong. Hij eindigde met 48.00 op de zevende plaats, maar doordat De tweede helft was een leu ke wedstijd, maar Flyers kon de koploper niet bedreigen. Uitslag 38-64. Topscoorder: Ton Baan met 9 punten. Ook meisjes-junioren 2 kon het niet redden tegen Dun- kinn. Uitslag 26-74. Top scoorder: Inger Huls met 12 punten. Jongens passerelle 1 zorgde voor de enige thuis overwinning van Flyers. En eentje die er wezen mocht. Grasshoppers werd helemaal zoek gespeeld. Flyers was op alle fronten beter en won uit eindelijk met 113-22. Top scoorder: Erik Sikkel met 40 punten. Vrijdagavond 12 april treden in sportzaal ’de Duikelaar’ (Zuidplaslaan) heren 1 van Flyers aan tegen Argon Veen- land. Voor Flyers een belang rijke wedstrijd, want er moet gewonnen worden, wil men niet in degradatiegevaar ko men. De wedstrijd van dames 1 te gen MSV was een echte top per, maar wel verlies voor Flyers. Meisjes-junioren 1 verloor van Leiden. Heren 4 en meisjes-junioren 2 verlo ren ook. Wel was er winst voor jongens-passerelle wordt vanavond (woensdag 10 april), woensdag 17 en woensdag 24 april voortgezet. Elk team speelt dit jaar, in verband met een gewijzigde opzet maar één avond. Er wordt dan echter wel langer gespeeld. De aanvangstijd van de eer- WADDINXVEEN - Zondag avond 14 april om half zeven houdt de baptistengemeente Ichthus weer haar maande lijkse avonddienst in Kreater (Kerkstraat). Spreker is J. van Barneveld. Op deze avond komt ook Mie- ke Visser zingen. Zij zingt voornamelijk Nederlandsta lig en schrijft haar teksten zelf, en met grote zorg. Dat de zangeres aan de weg timmert mag blijken uit het feit, dat er hard gewerkt wordt om een cd uit te brengen. WADDINXVEEN/MILAAN - Tijdens de paasdagen heeft de Nederlandse dameswaterpoloploeg deelge nomen aan het internationale waterpolotoernooi ’Torneo di Pasqua’ in Milaan. Tot de geslecteerden be hoorden de Gouwestaete-speelsters Mirjam Overdam 8.00 of hoger. Met name op sprong (9.25) en rek (8.75) liet hij zien dat hij de oefeningen helemaal beheerste. 18.45 uur: GOUWESTAETE 1 - HZ/ZIAN1 19.45 uur: GOUWESTAETE 1 - OZ&PC 1 WADDINXVEEN - Na het te leurstellende verlies op Paas zaterdag bij Bergambacht, stond op Tweede Paasdag de wedstrijd tegen Lekkerkerk op het programma. De Waddinxveense verdedi ging begon zenuwachtig, maar verder dan een schot op de paal kwam Lekkerkerk niet. Na een kwartier ging het bij Waddinxveen eindelijk beter maar men kwam niet tot scoren. Tom Plantfeber schoot pal voor rust nog wel op de lat, maar de ruststand was toch 0-0. Na de thee opende Ronald Honkoop met een snelle tref fer, zijn eerste in het eerste team. Lekkerkerk kwam snel weer terug. Terwijl de Wad- dinxveners met de scheids rechter stonden te discussi ëren over een wel of niet te recht toegekende vrije trap, wist Sjaak Aarnoutse gelijk te maken. Waddinxveen liet het daar niet bij zitten. Tim Bunnik wist de Lekkerkerkse keeper te verschalken met een raar (of was het een slim?) lobje. Vervolgens kreeg Lekkerkerk weer de kans om langszij te komen, maar de toegekende WADDINXVEEN - Zaterdag 13 april houdt de openbare Dick Brunaschool weer haar jaarlijkse fancy-fair. Van elf uur ’s ochtends tot drie uur ’s middags worden op de locatie Sperwerhoek allerlei span nende activiteiten georgani seerd. Zo is er voor elk wat wils: een rommelmarkt, het rad van avontuur, lekkere hapjes en natuurlijk een gigantisch springkussen. En wat te den ken van spelletjes als schmin ken, ringgooien, weegschaal drukken en langste appel schil maken. Alle kinderen, leerkrachten, ouders, verzorgers, familie, kennissen en overige belang stellenden zijn van harte wel kom op deze kleurrijke en ge zellige fancy-fair van de Dick Brunaschool. de wedstrijd, maar doordat zijn eerste sprong mislukte, 44.10, een score die hem de tiende palats op leverde. Door deze mislukte sprong liep Michel echter ook plaat sing mis, want na twee wed strijden eindigde hij nu 0.05 achter Vincent op de tiende plaats. De andere TOOS-tumers in 5C turnden een goede wed strijd. Richard Nobel re vancheerde zich door nu met een eindtotaal van 40.80 als dertiende te eindigen. Car sten van der Klugt eindigde met 31.90 als 19e en Tim Ver- kleij werd 20e met een totaal van 31.00. In niveau 6C werd er door al le TOOS-deelnemers zeer r goed geturnd. Chris Kommer Heren 4 kon het Dunkinn al- Hij eindigde nu op de twaalf de plaats met 42.70 en gere kend over twee wedstrijden was hij negende. Vincent kwam 0.70 tekort om zich te kunnen plaatsen. Michel Brand turnde een goe- schouwers MSV WADDINXVEEN - In vervolg op het succes van de jazztieklessen bij TOOS-gymnastiek op maandag middag in de gymzaal van het Coenecoop College en op woensdagmiddag in sportzaal ‘de Duikelaar* (Zuidplaslaan) wordt er bij TOOS een nieuw uur jazz- tiek voor 4-6-jarigen gegeven. penalty werd schitterend door Dennis van Ringelen- stein gestopt. Inmiddels ging Waddinxveen met 10 man verder, maar dat weerhield hen niet om nog maals te scoren. Richard de Jeu wist na een snelle uit braak de Lekkerkerkse doel man te passeren. Deze 3-1 overwinning was ge- lijk aan die van twee weken geleden, toen Lekkerkerk voor de tweede periode op be zoek kwam op sportcomplex ’de Sniep’. ten Witteman echter wel door naar de districtsfinale in Waddinxveen. Daar zal hij echter optimaal moeten tur nen om door te kunnen stro men naar de NK. In niveau 5C had TOOS vijf deelnemers. Twee van hen stonden er goed voor, want zij hadden tijdens de eerste plaatsingswedstrijd een goe de score behaald. In Rotter dam liep het echter niet hele maal zoals verwacht. Vincent Dijkstra, tijdens de ROTTERDAM/WADDINXVEEN - TOOS-turner Mark Brand heeft in Rotterdam tijdens de tweede voor- wedstrijd in district 3 (Zuid-Holland, Zeeland en Bra bant) een goede prestatie geleverd. Hij eindigde in niveau 6C als derde en plaatste zich daardoor als vierde voor de districtsfinale op zaterdag 27 april in Waddinxveen. De andere TOOS-kanshebbers liepen plaatsing mis. De gedeeltelijke renovatie van veld 3 past binnen het op gestelde meeijarenplan. Veld 3 van WSE stond in dit meer jarenplan al op de nominatie om dit jaar gerenoveerd te worden. Opgenomen hiervoor is in de begroting een bedrag van on geveer 62.000,- (de werkelij ke kosten bedragen hoogst waarschijnlijk ongeveer 85.000,-). In overleg is echter besloten om niet te wachten op het ge meentelijk sportbeleidsplan, maar in plaats van een totale renovatie van het veld het te beperken tot renovatie van het bewuste gedeelte van het veld. Deze gedeeltelijke renovatie wordt zodanig uitgevoerd dat bij totale renovatie van het veld in de toekomst hierop kan worden voortgeborduurd en de nu gedane investering kan worden bespaard. Met het oog hierop heeft de Waddinxveense gemeente raad op voorstel van het colle ge van B. en W. een krediet van 35.000,- beschikbaar gesteld en dit bedrag ten las te gebracht van de voorzie ning ‘reconstructies groene velden*. Reeds enige jaren geleden is, vooruitlopend op een beheer- plan voor onder andere groot onderhoud (renovaties), een voorziening ‘reconstructies groene velden* ingesteld. De ze voorziening wordt thans jaarlijks gevoed met 50.000,-.Daarnaast is in de gemeentebegroting op stel post 25.000,00 opgenomen (wensen en middelen 1995) vanwege de verwachte hogere noodzakelijke storting. In dit potje zit (per 1 januari 1996) ongeveer 200.000,- (exclu sief de storting van 50.000,- in 1996). ste wedstrijd is om 19.00 uur. De laatste wedstrijd eindigt om ongeveer 23.00 uur. Per avond worden er prijzen uit gereikt. Een team bestaat uit heren teams met alleen heren (da mes mogen wel) of mixteams met minimaal 2 dames (in het veld) en de rest heren. Er kan met meerdere teams per bedrijf worden ingeschre ven. Om zoveel mogelijk aan een ieders speelvreugde tegemoet te komen zijn de teams naar sterkte ingedeeld. Naast Nederland namen de nationale teams van Frank rijk, Italië en Tsjechië deel. Oranje begon vrijdag met een 17-5 overwinning op Frank- was Italië met 8-6 net iets te sterk voor Nederland dat hierdoor op de tweede plaats eindigde. Half juni zal nog een water polotoernooi worden gehou den in Athene. Hier zullen naast Nederland de nationale ploegen van Griekenland, Hongarije, Italië, Tsjechië en Rusland acte de présance ge ven. De toernooien gelden als voorbereiding op het ’Olym pic Year Tournement’ dat eind juni-begin juli zal wor den gehouden in Emmen. Dit alternatief Olympisch toernooi wordt gehouden, om dat dameswaterpolo (nog) geen Olympische sport is. Dit in tegenstelling tot de heren, die dit jaar wel naar Atlanta zullen afreizen. WADDINXVEEN - Het slechte en vrijwel onbespeel bare veld 3 van WSE-voetbal aan de Willem de Rijke- laan wordt gedeeltelijk gerenoveerd. Voor dat doel heeft de Waddinxveense gemeenteraad op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders 35.000 gulden beschikbaar gesteld. WADDINXVEEN - Volleybal vereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair houdt deze maand in sportzaal Groenswaard (Wingerd) voor de zesde maal het bedrijfsvol- leybal toernooi. Dit toernooi is uitgegroeid tot een waar feest. Veelal is niet het winnen belangrijk maar het meedoen. Hierbij gaat het ook om de sfeer op en rondom de volleybalvelden en uiter aard het samenzijn in bar ‘de Point'. Het evenement is woensdag avond 3 april begonnen en WADDINXVEEN - Voor de 8e en 9e wintercompetitiewed- strijd reisde de hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW respectievelijk naar de Heimanswetering (Woubrug- ge) en naar de Amstel (Vrou wenakker). In beide waters waren de vangsten matig. In de Heimanswetering eiste H. Kraan de maximale 8 wed- strijdpunten op, door op kop 5.510 gram witvis te vangen. Tweede werd R. Poldervaart (1.800 gram) en derde H. de Haan (1.500 gram). De overwinning in de Amstel ging naar M. Reichard. Met een vangstgewicht van 5.470 gram bleef hij A. van Leeu wen voor, zijn vangstgewicht was 4.610 gram. Derde werd M. van Leeuwen met 3.350 gram. In de korte vooij aarscompeti tie van Hengelsport Kooij uit Schoonhoven was het HSW- lid A. van Leeuwen zeer suc cesvol. Over de drie wedstrij den, allen gevist in de Oude Rijn, bleef hij de 90 deelne mers de baas en ging met de hoofdprijs van 500,- aan de haal. De HSW-ers M. Rei chard en W. Houtman vielen eveneens in de prijzen. Zaterdag 13 april start de HSW-zomercompetitie. Deze bestaat ditmaal uit 14 wed strijden. De tien wedstrijden met het beste resultaat tellen mee voor de eindrangschik king. Het inschrijfgeld be draagt 15,-. HSW-leden die willen deelne men kunnen zich op de eerste wedstrijddag melden aan het NS-station Waddinxveen om 06.00 uur. Het wedstrijdpro- gramma, alsmede verdere in formatie, is te verkrijgen bij wedstrijdleider A. van Leeu wen, tel. 0182-615225. Vanaf donderdagmiddag 11 april (introductieles) zal we kelijks in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan van 14.30 tot 15.30 uur een les voor zo wel mannen en vrouwen bo ven de 55 jaar worden gege ven. De les heeft tot doel het be vorderen en ontwikkelen van de motoriek van de deelne mers, het verbeteren en sti muleren van de sociale con tacten en zorgdragen voor het lichamelijke en geestelijke functioneren van de deelne mers. De deelnemers willen aan sport doen om zich fitter te voelen, lekker in beweging te zijn en in contact te komen met leeftijdgenoten en vinden sport een prettige vrijetijds besteding. De wekelijkse les is geschikt voor mannen en vrouwen vanaf 55 jaar met weinig of geen sport- en spelervaring, die opnieuw met sporten wil len beginnen of die een ge zondheid- en trendsporter zijn. De les bestaat uit een geza menlijke gerichte warming- up op muziek, enkele grond- oefeningen en rek- en strek oefeningen en een oefenge deelte waarin bepaalde tech nieken van een sport worden aangeleerd. Afsluitend wordt de sport in een spelvorm aan geboden. De sporten die aan bod zullen komen zijn badminton, bas ketbal, hockey, jeu de boules en volleybal. Na afloop van de les is er gelegenheid tot het WADDINXVEEN - Na de wedstrijden van het vorige weekeinde kunnen de water- polodames van Gouwestaete definitief de balans opmaken. Immers, hoe het resultaat te gen OZ&PC ook mag aflopen, het team van trainer-coach Martin Pronk heeft een pri ma seizoen achter de rug. Vooraf leek de doelstelling ’een vierde plek’ vrij ambiti eus, doch het is gelukt. Met een beetje geluk had er zelfs meer in gezeten. Nu speelt het mede door NVO-Verzekeringen gespon sorde eerste damesteam van Gouwestaete eind april in de play-offs tegen titelverdedig ster en Europacup-houdster ZWV-Nereus uit Zaandam. Dat zullen nog best spannen de wedstrijden worden en een mooie afsluiting van het sei zoen. Tegen OZ&PC, waar uit met 14-9 werd gewonnen, zal Martin Pronk moeten kiezen voor het experimentele werk of het opvijzelen van het doel saldo. Wellicht dat het een mix wordt. In ieder geval zul len de Waddinxveensen het publiek nog graag eens laten zien dat zij niet voor niets tot de play-offs zijn doorgedron gen. digde hij met 34.60 op de ze vende plaats. Door het geringe aantal deel- met Maarten Witteman is hij nemers - er stromen per ni- J-J’-J““J - veau achtjongens door naar drinken van een kopje koffie. De les wordt gegeven door de gediplomeerde Jacqueline Zwijnenburg-Bekker. Don derdag 11 april is een intro ductieles, daarna bedragen de kosten voor vier lessen f opdoen. 17,50. De kosten moeten aan Het nieuwe uur jazztiek de leiding in de zaal worden wordt gegeven voor kinderen van 4 tot 6 jaar (groep 1 en 2) en begint op dinsdag 16 april. De kosten voor dit uur bedra gen f64,02 per halfjaar. Wie geïnteresseerd is kan contact opnemen met tel. 0182-613839, 0182-630965 of door langs te gaan op de les. resultaat hiervan is mini maal. In overleg met adviesbureau Oranjewoud BV is gekeken naar een oplossing voor dit probleem. Uitgegaan is van gedeeltelijke renovatie. Het werk spitst zich toe op één derde van het veld. De werkzaamheden houden in het kort in dat de infiltra tie en berging van de toplaag verbeterd wordt door het aan brengen van een toplaagdrai- nage met zandaanvulling met hierop haaks zandsleu- ven. Vervolgens zal het gehele veld opnieuw worden geëgali seerd en ingezaaid. De kosten hiervan bedragen ongeveer 35.000,- inclusiefbtw. De waterhuishouding van veld 3 van WSE-voetbal in de Oranjewijk is zodanig slecht dat het veld slechts spora disch beschikbaar is voor het spelen van wedstrijden. Bij geringe regenval is een ge deelte van ongeveer 20-25 meter van het veld aan de kant van de Willem de Zwij- gerlaan niet bespeelbaar meer. Het water blijft op het veld staan en het spelen van wedstrijden is niet mogelijk. Het probleem zit in de aanwe zigheid van een vette ondoor dringbare toplaag met een zeer hoog organisch stofge- halte. De afgelopen jaren is geprobeerd met extra onder- houdsmaatregelen het veld bespeelbaar te houden, het eruit ziet. De sterkste scholie ren worden dan tegen elkaar ingedeeld en kinderen die la ger op de ranglijst staan spe len tegen elkaar. Met behulp van een geavanceerd compu terprogramma konden snel indelingen gemaakt worden zodat heel vlot alle kinderen zeven potjes tegen elkaar konden spelen. Voorzitter G. Torenbeek kon zo al even na één uur aan de drie hoogst geëindigde scho len de bekers overhandigen. Aan de eerste tien kinderen van het persoonlijk klasse ment reikte hij bekers en me dailles uit. Elke donderdagavond tussen 18.45 en 20.00 uur is er in het Anne Frank-centrum altijd jeugdschaak. Er worden dan lessen gegeven en er worden competities gespeeld. Jeugdi gen tot 16 jaar zijn van harte welkom. betaald. Voor meer informatie kan men bellen met tel. 0182- 630965 of0182-613839. Het nieuwe uur jazztiek meerde leiding van Jacqueli- wordt op dinsdag van 16.00- ne Zwijnenburg. 17.00 uur gegeven in de gym- Jazztiek is gym in combinatie zaal aan de Johannes Post- met jazzdans. Deze vorm van laan en staat onder gediplo- gymnastiek en jazzdans wordt alleen gegeven aan kleuters, omdat het voor de hele kleintjes nog moeilijk is om een keuze te maken. Voor de ouders biedt het een mogelijkheid, in overleg met de leiding, te bekijken wat het meest geschikt is voor hun kind. Na een of twee jaar jazztiek hebben de kinderen, ouders en leiding een redelijk beeld kunnen krijgen van het kind in beweging. De lessen worden voorbereid vanuit een bepaald thema, zoals klein-groot, snel-lang- zaam, spannen-ontspannen, recht-rond en samenwerking Een thema wordt op een dansante en gymnastische manier uitgediept, waardoor de kinderen elke les weer nieuwe bewegingservaringen plaats geëindigd, draaide in Rotterdam onder zijn niveau. De wedstrijd van dames 1 te gen MSV was een echte top per. Er werd door beide teams goed basketbal gespeeld en men deed niet veel voor el kaar onder. De eerste helft zagen de toe- T een voor sprong nemen, doordat het schotpercentage beter was. kwam hij niet verder dan De tweede helft was voor Fly ers, maar de elf punten ach terstand van de eerste helft konden niet meer goed ge maakt worden. Einduitslag 44-53. Topscoorders: Anita van Unen en Nathalie Giel- liet ieder met 10 punten. Meisjes-junioren 1 verloor de slag om de vijfde plaats tegen concurrent BS Leiden. De eerste helft ging gelijk op, met een iets beter Leiden. De tweede helft konden de be zoekers het niveau handha ven, terwijl Flyers iets terug viel. Zo kwam de overwinning van Leiden niet meer in ge vaar. Eindstand 52-68. Top scoorder: Jolanda Geurts met 12 punten. behaalde mede door zijn 9.30 leen in de tweede helft lastig op sprong een eindtotaal van maken. De eerste helft was - 43.50 waarmee hij, als tiende tegen de gewoonte van de he- ’S 1-2 ren in - voor de tegenstander. WADDINXVEEN - Vorige week viel er voor Kwiek-tafel- tennis veel succes te behalen. Nadat Kwiek 17 een week eerder al kampioen was ge worden, heeft Kwiek er drie kampioenen bij. Kwiek 8, bestaande uit Mar- tien van Klink, Roland van de Werf en Gerard Venmans werd in de derde klasse de gradatie kampioen. Ondanks een 6-4 nederlaag bij TTVN- Styl 2000 bleef Kwiek op rui me afstand van de concurren tie. In de vierde klasse promotie ging het kampioenschap naar Kwiek 10, dat haar laatste wedstrijd met 6-4 van Smash won en daardoor niet meer ingehaald kon worden door de concurrentie, waaronder Kwiek 14 dat tweede werd. Jan Dibbets, Nico Kers en Martin van Tol promoveren nu naar de derde klasse. Ook was er succes voor Kwiek 18. Doordat het de laatste wedstrijd met 8-2 van Gouda won, zijn Gerard Postma, Ri na Dibbets, Ronald van As en Roy Homung kampioen ge worden in de vijfde klasse de gradatie. Zoals altijd bij sport, moeten er helaas ook altijd een paar teams degraderen. In ver band met nieuwe degradatie- regels, waarbij er meer teams degraderen om zo meer leven in de competitie te brengen, viel het aantal gedegradeerde teams nog mee. Alleen Kwiek 2, 4 en 5 kon den het in hun klasse niet waarmaken en zij zullen het volgend seizoen dus een treetje lager moeten doen. WADDINXVEEN - Mede door zelf twee keer te winnen in het afgelopen Paasweek- einde, en het verlies van de naaste concurrent op de eer ste wedstrijddag in het week- einde, heeft Be Fair-voetbal zijn koppositie in de afdeling Gouda weten te verbeteren. De Waddinxveners hebben nu een voorsprong van vijf punten op de nummer twee van de ranglijst Bergam bacht. Hierbij dient aangete kend te worden, dat Be Fair één wedstrijd meer heeft ge speeld. Be Fair won zaterdag met 2-0 van het bezoekende Aarlan- derveen van trainer Bert Koetsier. Evenals tegen Gou da werd er zeer lang gewacht met het openbreken van de score en waren de bezoekers in het eerste gedeelte van de wedstrijd dichter bij een doel punt dan de thuisclub, maar het was Majid Darazzi, die ongeveer tien minuten voor het einde van de wedstrijd met een prachtig doelpunt de wedstrijd besliste. Vervol gens was het Peter Verkerk, die in de laatste minuut de score nog verdubbelde. Diezelfde Peter Verkerk was op Paasmaandag de match- winnaar voor Be Fair door in de uitwedstrijd bij en in Moerkapelle in de 25e mi nuut na de rust de winnende treffer in de bovenhoek te plaatsen. Hiervoor had Moerkapelle al in de zevende minuut de lei ding genomen, doordat de Be F air-verdedigers niet goed in grepen. Tot de rust was het team van Cees Verbree niet de mindere van het team van de Be Fair-coach Arie van der Laan, zodat de tussenstand niet onverdiend genoemd mocht worden. Drie minuten na de hervat ting bracht de ingevallen Wim van der Starre met een raaie kopbal beide partijen weer op gelijke hoogte. Ver volgens kreeg Be Fair het iets betere van het spel doordat men meer inzet toonde en dit leverde de uiteindelijk in de 25e minuut de winnende tref fer op. Komende zaterdag speelt Be Fair in het Wamaarplant- soen zijn voorlaatste thuis wedstrijd tegen Zwammer- dam. De aanvang van de wed strijd is 15.00 uur. Bij winst wordt weer een grote stap voorwaarts gedaan in de rich ting van een kampioenschap. optimaal, maar werd door de mee kon doen, wist hij zich jury te laag gewaardeerd niet te plaatsen. (5.25). Zijn paardsprong was De derde TOOS-turner in ni- goed (7.35) en ook zijn brug- veau 6C was Mark Brand. Hij oefening ging goed, al kreeg had een hele goede dag, want hij daarvoor een veel te laag hij behaalde op vijf toestellen cijfer (6.60). -c 1 Daarna echter kreeg Maar ten Witteman echter een te rugslag, want voor rek en vloer haalde hij maar 3.25 en 5.95. Als gevolg hiervan ein- Mark Brand eindigde nu met een totaal van 50.40 op een keurige derde plaats. Samen X Hf l TTTtxx 1_ j degene die zaterdag 27 april in Waddinxveen de TOOS-eer de districtsfinale - mag Maar- hoog moet houden. WADDINXVEEN - De basketbalwedstrijd van het eer ste damesteam van Flyers tegen koploper MSV was een echte topper, maar dan wel een die verloren werd. Meisjes-junioren 1 verloren van Leiden. Heren 4 en Meisjes junioren 2 verloren ook. Wel was er winst eerste wedstrijd op de vierde voor jongens passerelle. wedstrijden eindigde Chris ook als tiende en wist zich he- Maasstad de wedstrijdvloer laas niet te plaatsen voor de mocht betreden. Maarten districtsfinale. turnde in niveau 4C echter Freek van Oord haalde op geen gelukkige wedstrijd. Hij vier toestellen 8.00 of hoger, moest beginnen op voltige en draaide daar een redelijke oe fening, waar hij 5.95 voor kreeg. Zijn ringoefening ging niet hij de eerste wedstrijd niet optimaal, maar werd door de mee kon doen, wist hij zich WADDINXVEEN/MOERKA- PELLE - De in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) gehouden school schaaktoernooi is een groot succes geworden voor de I.J.P. Keijzerschool uit Moer kapelle. Zowel in het individueel klas sement als bij het schoolklas- sement werd de eerste prijs veroverd. Hugo van Elteren won voor de tweede keer dit voor Waddinxveen unieke evenement. Voor de 12e keer werd het toernooi door de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV gehouden. Tien scholen uit Waddinxveen en omgeving met 49 leerlingen geven acte de présance. Er werden zeven ronden vol gens het Zwitsers systeem ge speeld, wat inhoudt dat na el ke ronde het tussenklasse- ment aangeeft hoe de inde ling voor de volgende ronde k l Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Vink Hypotheken Autobedrijf A. Boonstoppel jr. Noordegraaf Automobielbedrijf VX 8000 B.V. Autorijschool H. van Erk De Huizenbeurs B.V. Volvo Dealer Hooftman NVO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Van den Berg Zonwering Een beeld van het schoolschaaktoernooi van WSV inn het Anne Frank-<entrum. (Foto: WSV). F

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23