WADDINXVE i Flower of the rising sun -iif- -• 95 Theatergroep op slotavond van senioren 'Meeting' op Engelse loer Romantische muziekmiddaq Win ballon- vlucht met 'Dorpstraat' Zilveren directrice OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Paasontbiit op school 1- Pagina 3 G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE VERGADERINGEN GRATIS COMPOST AFHALEN 13 APRIL A.S. COLLECTEROOSTER CHEMOCAR Me- Dorpstraat-winkeliers den ingeleverd. De bekendmaking van de ge lukkige winnaars is in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 24 april. WADDINXVEEN - Maandagavond 15 april om acht uur houdt de culturele commissie van de Stichting dinxveense senioren in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum een bijzondere slotavond van dit sei zoen. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. Op deze avond zal de in fraaie costuums gestoken theater groep ’Pommodoro’ het muzi kale cabaretprogramma Wan len meemaken dan wordt voor deze avond een uitzonde ring gemaakt en zijn zij van harte welkom. RUIMTELIJKE ORDENING GROEN BOUWZAKEN BON VOOR ÉÉN GRATIS ZAK COMPOST s Vorig seizoen trad de dezelfde groep ook in het Gouwedorp op met het programma ’Het na’. Voor deze avond bestond een grote belangstelling. Veel van de aanwezigen verzoch- WADDINXVEEN - De Dorp straat-winkeliers zijn begon nen loten uit te geven, waar bij vier van hun klanten de kans hebben op een ballon- vlucht. Deze geluksvogels kunnen op Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) voor de Wad- Koninginnedag (dinsdag 30 april) een vlucht maken met een heteluchtballon vanaf het WSE-complex (Willem de Rij- kelaan). Dit is voor een ieder een ge weldige en unieke ervaring, waar men normaal niet zo gauw toe komt. Deze prachtige belevenis kost de prins geen kwaad’ verzor gen over het leven van prins Willem-Alexander. in 1831 opgericht en heeft in jeschiedenis met vele beroemdheden opge- Schütz’ werk was een belang rijk voorbeeld voor Brahms, die zich verder, als echte ro manticus, liet inspireren door de volksmuziek en de natuur. De natuurtekeningen van Brahms zijn vaak nogal herfstachtig en doen denken aan het Noordduitse (en dus ook Hollandse) landschap: donkere stapelwolken boven uitgestrekte weilanden. De eindigheid is een belangrijk thema in Brahms’ werk - zelfs in zijn liefdesliederen loopt het zelden goed af. Niettemin is zijn muziek vol warmte en liefde voor het le ven. Van zijn liederen worden onder andere het ontroerende ’Waldesnacht’, het dromigeri- ge ’Standchen’ en het nosta- ligsche ’Vineta’ gezongen. concer ten in Leiden maakt Semper Crescendo regelmatig inter nationale concertreizen, in de afgelopen jaren onder andere naar Parijs, Oxford en Praag. De vereniging bestaat uit een symfonisch orkest en een groot gemengd koor. Een klei ner koor, geselecteerd uit het grote, legt zich toe op a capel- la-zang, koorzang zonder in strumentale begeleiding, be doeld voor kleine zalen of gro te salons. Dit koor is zondag middag 14 april in de Remon strantse Kerk te zien en te horen. de deelnemers niets, want de loten worden door de winke liers in Waddinxveens oudste winkelcentrum gratis ver strekt. De ingevulde loten moeten ui terlijk zaterdag 20 april bij de leven van prinses Wilhelmi- Dorpstraat-winkeliers wor- Niet veel componisten heb ben zich speciaal toegelegd op het schrijven voor koor zon der begeleiding, maar vrijwel iedere grote componist heeft er wel iets voor geschreven. Van Claude Debussy (1862- 1918), de beroemde impres sionistische componist, wor den twee koorliederen (uit 1908) gezongen, een liefdes lied en een aanklacht tegen de winter. Aan Camille Saint-Saëns (1835-1921) werd tijdens zijn leven verweten dat hij niet ’modem’ genoeg was. Nu kunnen muziekliefhebbers zijn koorliederen waarderen als romantische, fijnzinnige natuurtekeningen. De liede ren die van hem uitgevoerd worden, roepen associaties met zwoele avonden in idylli sche tuinen op. Het programma voor de pau ze wordt besloten met een aantal liederen van geestelij ke inhoud van Maurice Duru flé (1902-). Ook Duruflé staat niet bekend als een ’modem’ componist. In zijn Motetten (liederen op bijbelse en litur gische teksten) laat hij zich vooral inspireren door Grego riaanse muziek. Na de pauze worden er liede ren gezongen van Heinrich Schütz (1585-1672) en Johan- nes Brahms (1833-1897). Schüz was een van de belang rijkste componisten van de generaties vóór J.ST. Bach. Zijn ’Geistliche Chormusik’ uit 1648 op bijbelteksten is opgedragen aan hetkoor van de Thomaskerk in Leipzig, waarvan Bach later de diri gent zou worden. Uit die ver zameling zullen enkele wer ken gezongen worden, waar onder het bekende ’Die mit Tranen saen’ en ’Also hat Gott die Welt geliebt’. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense interkerkelijk gospelkoor ’Meeting’ heeft een nieuwe drummer en zingt op dit moment meer Engelstalige dan Neder landstalige liederen. Meeting is een gospelkoor met 35 leden van verschillen de kerkgenootschappen tus sen de 16 en 50 j aar. Het Wad dinxveense koor treedt ge middeld een keer per maand op in de regio, bijvoorbeeld tijdens jeugddiensten, open deur diensten en ook in gewo ne kerkdiensten. Sinds kort is het begeleiden de combo van Meeting weer versterkt met een nieuwe drummer. Martin Voskuilen heeft namelijk na tien jaar trouwe dienst zijn drumstok- ken overgedragen aan Arie Boertjes uit Zevenhuizen. Op dit moment zingt Meeting wat meer Engelstalig reper toire, omdat mooie Neder landse liederen wat moeilijk te vinden zijn. Onder begelei ding van dirigent Ronald de Jong uit Zoetermeer wordt ie dere donderdagavond van acht uur tot kwart over tien gerepeteerd in de Kruiskerk (Passage). Ons eerstvolgende optredens van Meeting is zondagavond 14 april om half zeven in de Hervormde Kerk van Bos koop en zondagmorgen 5 mei om half tien in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). Meeting is nog op zoek naar nieuwe leden. Vooral bassen SPREEKUREN WADDINXVEEN - Donder dag 4 april kwamen alle leer lingen van de groepen 4 tot en met 8 van de protestants- christelijke Koningin Bea- trixschool (Zuidplashof) in de gemeenschapsruimte bijeen voor een korte Paasviering met als thema ’Een nieuwe dag’.Elke groep had z’n eigen inbreng in de viering, die zo doende een aaneenschake ling werd van lied, gedicht, gebed en schimmenspel. Na deze viering stond er voor el ke groep een rijk gedekte ont bijttafel klaar. De groepen 1 tot en met 3 vierden alles in eigen lokaal. Na afloop was er voor elke leerling nog een passende tractatie en een doosje met zonnebloempitten als sym bool voor het nieuwe leven. en sopranen, maar ook alten en tenoren zijn van harte wel kom.Wie interesse heeft of meer informatie wil kan con tact opnemen met Wil van Helden, tel. 0182-615734 of met Paul Wildeboer, tel. 0182-616331. ZEVENHUIZEN vrouw Ch.M. Staal is 25 jaar als directrice in dienst van de Stichting Bejaardenhuisvesting Ze- venhuizen-Moerkapelle (zorgcentrum De Zeven ster). Ter gelegenheid van dit ju bileum wordt haar van middag van vier tot zes uur (woensdag 10 april) een receptie aangeboden die wordt gehouden in de - recreatiezaal van zorgcen trum De Zevenster. ’s Morgens was er een offi ciële bijeenkomst waar mevrouw Staal als blijk van waardering een me- 1 daillon werd overhandigd. ELKE DONDERDAG ÉN VRIJDAG KOOPAVOND TOT 21.00 UUI$ ^sintxatuin HET GROENE WARENHUIS ten toen dan ook de groep op nieuw te vragen. De culturele commissie heeft aan dit verzoek voldaan om dat het de wens is van velen. Op een slotavond mogen de Mochten er belangstellenden zijn die nog geen 55 jaar zijn WADDINXVEEN - Zondag en toch deze avond graag wil- middag 14 april om drie uur i— i jx wordt in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) een concert gegeven door het Madrigaal- koor van de Leidse studen tenmuziekvereniging ’Sem- pre Crescendo’. Er wordt een gevarieerd programma ge bracht met werken van Fran se en Duitse componisten. De toegangsprijs bedraagt f7,50. Sempre Crescendo is één van de oudste muziekverenigin gen van Nederland. Het werd j_ .-.i-x 1 zv de loop van zijn g< emdi treden, onder wie Franz List, Pablo Casals en Yehudi Me nuhin. VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 10 APRIL 1996 WEEKBLAD M E E E N T E (0182) 624 624 De Visserhoeve 6 3. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Verzoek om vrijstelling ex artikel 19, WRO AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het oprichten van een tuinhuisje Gijsberterf 36 Noordstaring Boekweitakker 37 Zuidkade 184 het renoveren van een paalfundering ter inzage met ingang van 11 april 1996 Van 15 tot en met 20 april 1996 Nationaal Fonds Sport Gehandicapten 1 kers - Peuleyen 16 BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Stationsstraat 20 Joke Smithoeve 58 Brugweg 101 en 103 De chemocar rijdt weer op vrijdag 12 april 1996 De Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen. (Foto: Archief). jntratuin Ter Aar - (0172) 60 22 41 - Veldweg 1 - (ingang Kerkweg^ HET GROENE WARENHUIS het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning De compost is gemaakt van het groente-, fruit- en tuinafval, dat de inwoners van Waddinxveen en van andere gemeenten in Midden-Holland en de Rijn streek aan de vuilophaaldienst hebben aangeboden in de groene mini-con- tainer. De kwaliteit is prima; de compost is geschikt voor uw bloemenborder, moestuin, gazon en kamerplanten.. De gebruiksaanwijzing staat op de zak vermeld. Knip onderstaande bon uit en neem die mee. Iedere bon geeft recht op één gratis zak compost, maar alleen zolang de voorraad strekt: op is op! Om zoveel mogelijk mensen aan bod te laten komen mogen maximaal vier zak ken compost (dus tegen inlevering van vier bonnen) per persoon worden afgehaald. De gemeente Waddinxveen en het bedrijf Stercompost delen op zater dagochtend 13 april a.s. tussen 09.00 en 12.00 uur op het Evenemen tenterrein aan de Dreef/Sniepweg tegen inlevering van onderstaande bon een gratis zak compost uit. Burgemeester en Wethouders Van Waddinxveen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 28 februari 1996 heeft besloten te ver klaren dat een herziening wordt voorbereid voor de volgende bestem- mingsplanlocaties: Commissie IV op dinsdag 16 april 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen ter inzage op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeente huis. De datum van de inwerkingtreding van de besluiten is bepaald op 11 april 1996. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de Afdeling Volkshuisvestiging, Ruimtelijk Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor het oprichten van een dis tributiecentrum op het perceel Bredeweg 23-13. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen ’Veilingterrein Bredeweg' en 'Plan in Hoofdzaak West’, en voorts na ont vangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunning te verlenen. gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadshuisplein 1 te Waddinxveen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij beho rende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen). een gebied in het bestemmingsplan 'Brugcentrum 1982’; een gebied in het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied West' in de wijk Zuidplas; een gebied in het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied West’ voor wat betreft de locatie Piasweg 37. het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen. Burgemeester Troost- straat 16 Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan involge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis Op vrijdag 12 april a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (K.C.A.) persoonlijk bij de chemocar afgeven. wijk Zuidplas Zuidplashof, kringloophalte; wijk Zuidplas, cirkelt lat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Centrum, Passage ingang stationszijde; Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - Enquête weekmarkt Waddinxveen, conclusies en aanbevelingen. - Wetswijziging in de B.T.W. bij transacties met onroerende zaken. - Aanvullend advies inzake de nota Nieuwe subsidievormen en de praktijk. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 1. 2. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. 12.50-13.30 uur 13.35-14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15-16.00 uur Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Noordkade terecht; - u mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen; - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden; - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen, nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilnisbak; - goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. Voorbereidingsbesluit Verleende kapvergunningen Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uit- reiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer (0182) 62 47 64). Deze bon geeft recht op 1 gratis zak compost, af te halen op zaterdag 13 april 1996 tussen 09.00 en 12.00 uur's morgens op het Evene mententerrein aan de Dreef/Sniepweg te Waddinxveen. -1 zak per bon; - maximaal 4 bonnen/zakken per persoon; - zolang de voorraad strekt. Meer informatie; gemeente Waddinxveen, doorkiesnummer 62 47 30 0(62 47 58. -o 2 o i h Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag: 08.30-14.00 uur vrijdag: 08.30-12.30 uur dinsdag- en donderdagavond: 1TTT_‘11_ _12 De Azalea japonica bloeit vanaf april met prachtige rode, rose, witte of lila bloemen. Aan u de keus. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Indien u 12 april a.s. niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leve ren, kunt u: - het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzamelingen, te weten: 31 mei 1996 9 augustus 1996 11 oktober 1996 13 december 1996 - uw buren of kennissen vragen om uw K.C.A. te brengen en af te geven; - het K.C.A. op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noord kade (nr. 48), vanaf 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. het oprichten van een bedrijfsruimte en bedrijfswoning De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur Houdt van schaduw en gedijt het beste op speciale Rododendrongrond. Naast zijn jaarlijkse Van 11.95 voor A T TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. 19.00-20.30 uur Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie ts dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis Raadhuisplein 1 postadres Postbus 400,2740 AK telefax Gemeentewerf Noordkade 58, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (Informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids 5 (fl o c Q

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3