ZEEMAN Van Ginkel Vakanties komt met China-reis Peugeot Boxer voor Van Noort Opknappen van twee opennare scholen Dufëmocfë Politie bracht elf keer mensen naar buitengebied Scholieren bezoeken Huize Souburgh Onderzoek tot in mei Bassie en Adriaan in sporthal op 25 mei Goedkeuring Keurslagerij H.W. de Bas Geslaagd Landelijke wijnprijs voor 'Akkeroord' Orgelconcert André van Vliet Kindervrijmarkt op Groensvoorde Boerenkaas 'Clown Miko' op Luifelbaan Nieuwe uitgave gemeentegids Vervoer van PvdA naar'1 mei7 in Gouda Van Wijk BV wil bouwen lacht u toe... U vindt de advertentie vandaag op pagina PAGINA 13 WOENSDAG 24 APRIL 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bassie en Adriaan. Luoyang, het Terracotta-le- WADDINXVEEN Scholieren van de Prins Wiilem-Alexanderschool hebben een 'werkbezoek' gebracht aan Huize Souburgh. (Foto: Jan Oskam). Na afloop kon men zeker zeg gen dat het een zeer geslaag de middag was geweest. gezien geen bezwrane tegen bestaan. meentelijke informatie. Voor middenstand en indus trie biedt de gemeentegids coop) heeft een nieuwe Peu geot Boxer verkocht aan het nese Guilin en de stad Shang hai. KLM. De route voert de reizi gers naar Beijing, de Chinese Muur, de Verboden Stad, de WADDINXVEEN - Na een opleiding bij Instituut Prae- hep zijn voor het officiële praktijkdiploma loonadmini stratie (PDL) geslaagd J. Plantenga (Waddinxveen) en mevrouw - venhuizen). Tijdens de reis wordt verble ven in goede 3- en 4-sterren hotels in 2-persoonskamers met bad of douche en toilet op basis van logies en ontbijt. De beschreven excursies zijn inbegrepen, evenals 12 lun ches en 2 diners. Er gaat Ne derlandse reisleiding mee en de groepen zijn niet groter dan maximaal 25 personen. alle afdelingen zijn er wat stukjes uitgedeeld wat de be- verlening woners erg leuk vonden. den ondergebracht op een po litiebureau. gisch onderzoek komt naar De regio’s Zeeland en Drent he, maar ook de procureur- generaal van het resort ’s Hertogenbosch, gaven aan dat zij personen die door aan. Van Wijk Beheer BV wenst een gebouw te plaatsen van 10.725 m2. De bedoeling is om de activiteiten van het be drijf, die nu in de oude vei- verlening, instructie op dat punt aan te linghallen plaatsvinden, naar - - - - het nieuwe gebouw over te dit voorval is hij wel wel voor- brengen. B. en W. hebben de gemeen teraad voorgesteld een voor- bereidingsbesluit te nemen voor een gebied in en naast WADDINXVEEN - De Waddinxveense touroperator Van Ginkel Vakanties - dochter van reisgigant Holland In ternational - biedt in samenwerking met de Nederland se luchtvaartmaatschappij KLM een unieke reis aan langs de hoogtepunten van China voor de prijs van f 3.595,-. Vanaf 29 juni tot 31 augustus wordt deze reis wekelijks gehouden. Uniek is het feit dat de reis veel hoogtepunten van China aandoet voor een zeer scher pe prijs, zeker in vergelijking beroemde Longmengrotten in met de gangbare prijzen voor complete China-reizen. De ger in Xian, het fantastische 16-daagse China-reis wordt landschap van het Zuid-Chi- rechtstreeks gevlogen met Mede hierdoor is Van Noort in zijn 65-jarig bestaan uitge groeid tot een gespecialiseerd feestelijk laten schminken, transport- en verhuisbedrijf. Het bedrijf behoort dan ook zeker tot de top-10 van gespe cialiseerde bedrijven op het gebied van transport, zowel intern als over de weg. Naast het zware transport is er ook behoefte aan de moge lijkheid van het vervoeren van pak- en hulpmaterialen of andere kleine lading. De Peugeot Boxer is bij uitstek de auto die het interne trans port of het vervoer van pak ketten van 25 tot 1.500 kg kan verzorgen. deren zullen worden verwend met een suikerspin. Miko de Clown tovert weer razendsnel ballonnetjes om tot de meest grappige figu ren. De kinderen die dat wil len kunnen zich door Joke Op het orgel van de Brugkerk zal André van Vliet verschil lende improvisaties geven worden over bekende vader landse liederen, zoals ’Komt nu met zang1 en ’Gelukkig is het land’. Daarnaast komen de compo nisten J.S. Bach, G.F. Handel (’Basso ostinato’), A. Pomper (’Wilhelmus’ en ’Een vaste Burght’), O. Guilmant (’Alleg retto’), Ch.M. Widor (’Inter mezzo uit symf. nr. VI’), Cor Kee (Variaties over Merck toch hoe sterck’) aan de beurt. Tot slot brengt André van Vliet een bewerking over ’Ere zij aan God de Vader’. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 27 april houdt het winkelcentrum Groensvoorde een feestelijke ’kindervrij-, markt’. Geïnteresseerde kin deren kunnen zich hiervoor laten inschrijven bij kinder- kledingwinkel ’Stoere Maat jes’ (Groensvoorde). Iedereen krijgt een plaatsje toegewe zen om eigen spulletjes uit te stallen en te verkopen. Naast de kindervrijmarkt zijn er zaterdag voor alle kin deren en de ouders ook diver se leuke gratis activiteiten georganiseerd. Zo kan de jeugd zich bijvoorbeeld laten schminken. De Groensvoor- de-winkeliers hebben een kraam voor de winkel staan met aantrekkelijke aanbie dingen. hardlaan). Zij hebben daar met veel enthousiasme bloemstukjes gemaakt voor de bewoners. Tevens kwamen er ook bewoners kijken hoe de kinderen te werk gingen. In de recreatieruimte en op heid of gezondheid, hetzij voor zichzelf, over aan het ei gen zorgkader. Bij het ontbreken van op vangmogelijkheden elders kunnen deze personen, bij wijze van hulpverlening, wor den ondergebracht op een po litiebureau. Dit laatste kan niet' tegen hun wil geschie- geeft agrarische doeleinden den. Deze regeling is volgens de minister helder en duidelijk voor elke politieambtenaar. Het voorval in Gouda geeft geen aanleiding om de ambts- het Waddinxveense restau rant ’Akkeroord’ is opnieuw in de prijzen gevallen, dit maal tijdens de landelijke fi nale van het Nederlands Wijngilde die overigens in de regio Midden-Holland werd gehouden. Aan de eerder door het hore- ca-echtpaar Ron en Tonneke de Bruin-Boonstoppel met hun geestrijk vocht in de wacht gesleepte streekprijs is dus nu heel verrassend de na tionale wijnprijs toegevoegd. In ’Akkeroord’ komt daarom vanmiddag (woensdag 24 april) tussen half vijf en half tenrijk, zes weer een gezelschap ge nodigden bijeen om - voorzien van een hapje - kennis te ma ken met ’Koonunga Hill’ (1993), gemaakt van de drui venrassen shiraz en cabernet sauvignon en afkomstig van het wijnhuis Penfolds in Zuid-Australië. De landelijke wijnprijs zal ditmaal door een lid van de ambassade van Australië in Den Haag aan ’Akkeroord’ worden uitgereikt. De Mid- den-Holland-wijnprijs werd ruim een maand geleden zo als bekend door Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden overhandigd. aangegeven dat in Gouda tus sen 1 januari 1995 en 1 maart 1996 elf maal uitzetting in het buitengebied heeft plaatsgevonden. Voor de in de regio Hollands Midden ge hanteerde methode bestaat geen rechtsgrond. Ingevolgde de ambtsinstruc tie draagt de politieambte naar personen die door drankgebruik dan wel door andere oorzaken onmiddel lijk gevaarlijk zijn, hetzij Zoals bekend kan Van Noort als erkende verhuizer een complete verhuizing verzor gen, inclusief het in- en uit pakken, demonteren en mon teren. De onderneming is goed ingericht voor verhui zingen van particulieren, zijndelen, alsmede het schil deren van de kozijnen, het verwijderen van betonnen banken ter voorkoming van vandalisme, het vervangen van versleten linoleum en het treffen van een voorziening ten behoeve van de vuilcon tainers (Zuidplashof). Bij de Theo Thijssenschool gaat het om het vervangen van versleten binnenzonwe- ring in de videoruimte, het vervangen van oude niet meer goed functionerende toi letten, het ophogen van de ge heel verzakte kleuterspeel- plaats, het aanbrengen van stalen trapjes bij de nooduit gangen van de gemeen schapsruimte en de eerste verdieping, het vervangen van verrotte kozijndelen van de gemeenschapsruimte en het vervangen en aanschaf fen van brandslang, haspel en brandblusser. Ter voorkoming van verdere stankoverlast moet in de toi letruimte van de Theo Thijs senschool en van de Dick Brunaschool (locatie Zuid- plashof) een kunststoflaag op de vloer worden aangebracht. GOUDA/ZEVENHUIZEN - In antwoord op vragen van de WD-Tweede-Kamerfractie heeft minister H. Dijk stal van Binnenlandse Zaken laten weten dat de rijks- recherche haar ondezoek naar de omstandigheden waaronder een dronken man uit Gouda is overleden in Oud-Verlaat inmiddels heeft afgerond. WADDINXVEEN - Van de Kaasplank’ in het winkelcen trum Luifelbaan (Bredero- laan) heeft beslag weten te leggen op een aantal kazen die mee hebben gedaan aan de verkiezing van de ’Jan den Beste-trofee’ in Giessen- burg. Veel handgemaakte, echte boerenkazen waren de afge lopen weken geselecteerd en gekeurd voor de nominatie allerbeste boerenkaas 1996. Ze voldeden aan de aller hoogste eisen voor wat be treft bereiding, rijping en smaak en werden gegaran deerd vervaardigd in de pe riode juni-september 1995. Touroperator Van Ginkel Va kanties beschikt ook over eigen reiswinkels in Gouda, Zoetermeer en Waddinx veen. In Waddinxveen be vindt de hoofdvestiging van Holland International-doch- ter Van Ginkel zich aan de Tweede Bloksweg en de reiswinkel in het winkelcen trum 'de Passage'. (Foto: Ar chief Sjaak Noteboom). De nieuwe Peugeot Boxer wordt toegevoegd aan het wa genpark van Van Noort Transporten en Verhuizingen BV. Namens autobedrijf Boonstoppel BV krijgt directeur A. van Noort temidden van zijn broers-directeur de sleutel over handigd. (Foto: Boonstoppel BV/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het bedrijf van de Waddinx veense Keurslager H.W. de Bas (Zuidplaslaan) is ook dit jaar op een on verwacht moment ge keurd door een keur meester van de Neder- landse Vereniging van Keurslagers. De uitslag van deze keuring was goed en dat betekent dat slager De Bas zich een i jaar lang Keurslager I mag noemen. De 600 Keurslagerijen in Nederland worden jaarlijks gekeurd op punten als hygiëne, as- sortiment, versheid, kwaliteit, vakmanschap en service. De norme ring op basis waarvan j wordt beoordeeld is j vastgesteld door de Ver- i eniging van Keursla- gers. Door de jaarlijkse be- drijfskeuring wil de ver eniging de consument een waarborg geven dat bij het kopen van vlees en vleeswaren bij de j Keurslager altijd mag j worden gerekend op be- J trouwbaarheid, klant- vriendelijkheid en kwa- liteit. WADDINXVEEN - Aan de openbare Dick Brunaschool (lokaties Essengaarde en Zuidplashof) en de Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) zal voor in totaal 136.200 gulden worden verspijkerd. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd met dit krediet voor deze werkzaamheden in te stemmen. Ook in de transportsector le veren zij diensten waarbij de jaar maakt het vanzelfspre- goederen worden geladen op kend dat zij samen nog eens het ophaaladres, vervolgens terug zouden komen. De kin- het transport wordt verzorgd en de goederen ook weer op de nieuwe lokatie worden ge plaatst. WADDINXVEEN - Het clwnsduo Bassie en Adriaan geeft zaterdagmiddag 25 mei om twee uur een voorstelling van hun ’Lach- spektakelshow’ in de Wad dinxveense sporthal ’de Dreef. De kaartverkoop voor deze graag geziene show van dit populaire tweetal is in middels bij Van de Wal Speel goed (Passage) begonnen. Bassie en Adriaan, die zo’n 40 jaar geleden'met hun acroba tische toeren begonnen voor de speeltuinvereniging van Vlaardingen en de wereld rondtrokken als ’The Crocks- ons’, houden met hun vak manschap in hun show de ge hele familie twee uur in hun ban en aan de stoelen ge kluisterd. Ze zingen ook een aantal met goud en platina bekroonde liedjes, zoals die te horen zijn geweest in hun TROS- en Kindernet-tv-programma’s sinds 1976. Verder zijn er dol dwaze en komische sket- sches. De gehele show is door de WADDINXVEEN - Komende zaterdag 27 april zullen ’Mi ko de Clown’ en zijn Joke weer een bezoek brengen aan het winkelcentrum Luifel baan (Brederolaan). Het grote succes van vorig WADDINXVEEN - In novem- ber-december van dit jaar verschijnt weer een volledig gemeente gids van Waddinxveen. De gemeentegids wordt in op dracht van het gemeentebe stuur van Waddinxveen sa mengesteld. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de daarin gespecialiseerde uit geversmaatschappij Suur- land-Falkplan BV uit Eind hoven. In de geactualiseeerde gids wordt uitgbreid aandacht be steed aan onder meer de ge meentelijke instellingen, de gezondheidszorg, het onder wijs, sport, cultuur en recre atie, sociale instellingen, kerkgenootschappen en ui teraard middenstand en in dustrie. De gids wordt gratis huis- aan-huis verspreid in de ge hele gemeente Waddinxveen. Nieuwe inwoners ontvangen een gratis welkomst-exem- plaar. Speciaal voor deze groep nieuwe inwoners, en dat zijn er honderden per jaar, is er een speciale rubriek opgezet. In deze rubriek ’Welkom in een groot aantal bedrijven zich presenteren. overgedragen Onafhankelijk en representa tief onderzoek (Bron Re search Markering Heerlen) onderge- heeft aangetoond dat de ge meentegids door 73% van de verhuisbedrijf Van Noort BV (Coenecoop en Tuinbouw- weg). Van Noort heeft inmiddels een wagenpark van meer dan 50 vrachtwagens en biedt werkgelegenheid aan 70 mensen. In de sector trans porten en verhuizingen biedt het bedrijf steeds meer een totaalpakket in zijn dienst- WADDINXVEEN - Leerlin gen van groep 4 en 5 van de protestants-christelijke Prins Willeip Alexanderschool (lo katie Oranjelaan) hebben een ’werkbezoek’ gebracht aan Huize Souburgh (prins Bem- heid of gezondheid, hetzij voor zichzelf en die niet kun nen worden aan een eigen zorgkader, te gen hun wil zouden moeten kunnen worden bracht op een politiebureau. Daarbij is overigens niet aan- bevolking regelmatig wordt chaussee en de buitengewoon gedrongen op een regeling gebruikt. Ruim 80% beoor- opsporingsambtenaar (Ambtsinstructie) is door en- passen. Naar aanleiding van nemens de problemen die worden ervaren bij de hulp- aan onwillende personen nader te bezien. De minister zal hierover op korte het voormalige veilingter- termijn overleg plegen met de rein, omdat daar planologisch scholen, kantoren en fabrie- korpsbeheerders en andere gezien geen bezwrane tegen ken, zowel in Nederland als betrokken instanties. bestaan. daarbuiten. GOUDA/WADDINXVEEN I - De PvdA-afdeling Waddinx veen haalt en brengt Wafl- dinxveners naar de feestelij ke 1 mei-bijeenkomst die va gende week woensdagavond om half acht door een aantal PvdA-afdelingen uit de regio Midden-Holland in de Goud se Agnietenkapel wordt ge houden. Degenen die ver voerd willen worden kunnen bellen met Ton of Lotti v.d. Berg (tel. 0182-614485) en met Dirk Lont (tel. 1082- 615718). Voor de bijeenkomst hebben de Waddinxveense sociaal democraten locale organisa ties van werknemers en werkgevers en vrouwengroe pen speciaal uitgenodigd, óp de Goudse 1 mei-bijeenkomst spreekt minister drs. Ad Mêl- kert van Sociale Zaken en x Werkgelegenheid (hij coördi neert in het kabinet ook het emancipatiebeleid), zingt het strijdkoor ’Eigen Wijs’ en dis cussieert hét publiek. ’s Middags om vier uur opent Gouda’s burgemeester drs. Jan Hein Boone de tentoon stelling T896-1996 - Honderd jaar Sociaal-Democratie te Gouda’ van de PvdA-afdeling Gouda in het Streekarchief Hollands Midden (Groene weg). - De expositie is tot en met vrij dag 28 juni te zien tijdens de openingsuren van het Streek archief (dinsdag tot en met vrijdag van 9.30-17.00 uur en dinsdagavond van 18.30- 21.00 uur). Binnenkort verschijnt een boek over een eeuw sociaal- democratie in Waddinxveens buurgemeente Gouda. Tij dens de tentoonstelling zijn de schrijvers van dat boek aanwezig om vragen over dit onderwerp te beantwoorden. ZEVENHUIZEN - De ge meente Zevenhuizen-Moer- kapelle houdt tot en met mei een klantvriendelijkheidson- derzoek. Hiermee hoopt het gemeentebestuur een beter beeld te krijgen van de kwali teit van de dienstverlening aan de burgers. In totaal zijn er 700 enquête- geactualiseerde formulieren uitgezet. Inmid dels zijn er 150 formulieren terug ontvangen. Om het to taal aantal formulieren uit te zetten is het noodzakelijk om de termijn te verruimen. Eind vorig jaar zijn de gebou wen van de openbare basis scholen geschouwd. Daarbij is het nodig gebleken een aantal voorzieningen te tref fen aan de Dick Brunaschool strakke maar vrolijke en vlot- (lokaties Essengaarde en te leiding van Adriaan tot een Zuidplashof) en de Theo onvergetelijke fijne middag Thijssenschool (Kerkweg- PvdA-minister drs. Ad Mel ker! van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. (Foto: NOB). voor uitzetting in het buiten- deelt de gemeentegids goed gebied. Het voornoemde ad- tot zeer goed als bron voor ge- kele politieregio’s verzocht vies is niet gevolgd vanwege om een verdergaande rege ling voor de personen, die aangeven niet te willen wor- onvergetelijke fijne middag Thijssenschool gemaakt waar niet alleen de Oost). kinderen plezier aan beleven, Bij de Dick Brunaschool (Es maar ook hun ouders en sengaarde) gaat het om de grootouders. vervanging van verrotte ko- WADDINXVEEN - De muzi kale en talentvolle organist André van Vliet verzorgt za- E. Bernaards (Ze- terdagavond 27 april om acht uur een orgelconcert in de hervormde Brugkerk (Kerk- weg-Oost). André van Vliet werd in 1969 geboren. Reeds op zeer jonge leeftijd werd hij getrokken door het orgel. Om die reden begon hij op 9-jarige leeftijd met het volgen van orgelles sen bij Gijsbert Lekkerker- WADDINXVEEN - De Zuid- ker. australische huiswijn Enkele jaren later vervolgde ’Koonunga Hill’ (1993) van hij zijn orgelstudie bij de be kende organist Herman van Vliet. Na deze periode stu deerde hij aan het Utrechts Conservatorium bij Nico van der Hooven, Jan Weimers en Jan Raas. Inmiddels kreeg André van Vliet vaste aanstellingen als organist van de Nederlands Hervormde kerk te Jaarveld en Polsbroek. Orgelconcerten geeft hij door het hele land, maar ook in het buitenland heeft hij veelvul dig geconcerteerd. Zo waren er toernees naar Amerika, Canada, Duitsland en Oos- het ontbreken van een vereis te wettelijke grondslag. De korpsbeheerder van de po- dan ook een prima mogelijk- litieregio Hollands Midden heid om zich optimaal een heeft in zijn ambtsbericht jaar lang aan alle bestaande en nieuwe inwoners te pre senteren. WADDINXVEEN - Van Wijk Beheer BV heeft de gemeente Waddinxveen gevraagd een distributiecentrum te mogen bouwen op het gebied van het voormalige veilingterrein voor de openbare orde, veilig- Doelwijk aan de bredeweg. WADDINXVEEN - Autobe- De geldende bestemmings- drijf Boonstoppel BV (Coene- plannen staan de bouw van een distributiecentrum niet toe. Het plan ’Veilingterrein Waddinxveense transport- en Bredeweg’ bestemt de gron den voor bedrijven, met als subbestemming veilingter rein en groenvoorzieningen. Het ’Plan in Hoofdzaak West’ Uit de conclusies van het sec tierapport en het toxicolo- voren dat de sectiebevindin- gen verenigbaar zijn met on derkoeling als doodsoorzaak. Een andere anatomische of toxicologische doodsoorzaak drankgebruik dan wel door werd niet gevonden. andere oorzaken onmiddel- De resultaten van dit onder- lijk gevaarlijk zijn, hetzij zoek hebben ertoe geleid dat voor de openbare orde, veilig- Waddinxveen’ kunnen de officier van justitie te Den Haag heeft besloten tot ver volging van de beide betrok ken politie-ambtenaren over te gaan. Bij de invoering van de huidi ge ambtsinstructie voor de politie, de Koninklijke Mare- .m 1 Alphen aan den Rijn F 1 J1 1 1 1 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13