nieuw seizoen Iweru] Rijn en Gouwe Brochure Ramen Deuren Serres Onderlinge Zwammerdam I Ichthus meisjes flikken het: naar Zeist! Pot Poot pop bij De Landbouw Nipt verlies van Korbis tegen RWA in Schouwburg Landschapsprijs Zuid-Holland 1996 De Sperwer WADDINXVEEN NIEUW! Woningbeurs in Schouwburg (0182) 63 24 43 BEZORGERS m/v minimumleeftijd 15jaar Diamanten bruiloft I Verlies voor handbalsters 50 STRUIKMARGRIET I PUB V PAGINA 29 WOENSDAG 24 APRIL 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Koor van in de plaats Voorzitters Jan Bredie overhandigt Ichthifs-aanvoerster Marsja Dortland de KNVS afde- Prima verdiensten. lingsbeker. (Foto: André van Egdom) De entree tot dit alles is geheel gratis. de kinderen is springkussen. uit Bruchkobel in dat week einde. bereikbaar van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur onder nummer 0182-513750. uur. dan Het spits afgebeten HOOGEVEENENWEG 81 NIEUWERKERK A/D IJSSEL TEL. 0180-321818 FAX 0180-321919 SHOWROOM ÓÓK ZATERDAGS GEOPEND TOT 15.00 UUR Groenrijk De Bosrand Heb je interesse? Bel dan Coöperatief verzekerd zonder winstoogmerk, dus lage premies Extra uitgebreide opstalverzekering ƒ0,80% Extra uitgebreide inboedelverzekering 1,50% Personenautoverzekering etc., etc. Van Lennepstraat 20a - Alphen aan den Rijn Telefoon: (0172) 47 71 77 is op zoek naar Het uit 50 personen bestaan de mannenkoor Concordia uit Bruchköbel-Rosdorff is even eens voor de eerste keer in Boskoop. Een koor dat in 1903 werd op gericht en in de lange tijd van haar bestaan een grote naam heeft weten op te bouwen en tot een van de meest gevraag de koren uit de regio Frank furt behoort. Het koor zingt graag de wat populaire volks muziek maar schuwt even min het serieuze koorwerk waarmee de hoge kwaliteit van dit koor tot uitdrukking wordt gebracht. men met het R.K. Jongeren koor Quo Vadis de oecumeni sche dienst in de Hervormde Kerk opluisteren. Voor de gezelligheid komt de Angelverein Murane. Geen vroege vissers, zo werd mede gedeeld, ’want de vissen zwemmen toch niet weg voor ons’. De vereniging telt 10 ac tieve, 2 jeugdige en 12 passie ve leden. WADDINXVEEN - Maandag 22 april stonden de heer en mevrouw W. den Uijl-Hey- boor (Kerkweg-West) er bij stil dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het echtpaar, oorspronkelijk afkomstig uit Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel, woont vanaf hun huwelijk in Waddinxveen. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden heeft maandagmorgen het diaman ten echtpaar zijn gelukwen sen en die van het gemeente bestuur overgebracht. seerde Frits Visser. Ook Ellen van de Ent moest na een halve wedstrijd het voor gezien houden en daar voor kwam Donja van Otter- loo in het strijdperk. In feite was het begin van de wedstrijd achteraf gezien be slissend, want na enkele mi nuten spelen stond Korbis al met 4-0 achter. Alles lukte RWA in die fase, maar daar na kwam er toch wel meer evenwicht in de wedstrijd hetgeen ook tot uiting kwam in het scoreverloop. Tot aan de theepauze hielden beide achttallen elkaar goed in evenwicht en daarmee was de 8-4 stand goed verklaard. De tweede helft liet een steeds beter acterend Korbis De showgroep Keveler Elfen wordt met grote geheimzin nigheid omgeven. Wel is in middels bekend geworden dat aan hun optreden in het Plantariumgebouw een echt Hollands tintje zal zitten. Van Boskoopse zijde kan men in de hal die avond verder ge nieten van de Christelijke Muziekvereniging Concordia, het Kleinkoor Cantare, de Scoutingband De Schouw, het Accordeonorkest Accord en de Uitblazers. Verder wor den in dat weekeinde erva ringen uitgewisseld door de beide brandweerkorpsen en de wielrenners van Avanti en BOSKOOP - Nog enkele weken, dan worden honderden inwoners uit de Duitse stad Bruchkobel in Boskoop verwacht. De organisatie rondom het weekeinde van 17 tot en met 19 mei loopt inmiddels op volle toeren. Hoewel nipt werd verloren (16-15) was het optreden van de ploeg vooral in de tweede speelhelft hoopgevend. Voor al Bram van Rijssel deed van zich spreken en viel goed in voor de geblesseerde Wim Lebbing, terwijl ook Marius van Zwet naar bekoren speel de voor de eveneens gebles- van een corner. In de tweede helft kwam Ichthus niet meer in gevaar. Het had de wed strijd in handen maar zag Sanne van Dam twee behoor lijke kansen missen. Het bleef dus 1-0, maar Ichthus had zijn visitekaartje afgege ven. Tegen de Goejanverwelle- school uit Gouda speelde Ichthus een een heel goede partij. De Boskoopse meisjes waren veel beter. Toch duur de het nog tien minuten voor dat de doelgevaarlijke Sanne van Dam de 1-0 binnen kon schieten. In de tweede helft voerde Kitty van de Hoven de stand op naar 2-0 en uitein delijk drukte opnieuw Sanne van Dam het klasseverschil uit in de verdiende 3-0. De laatste wedstrijd tegen de School met den Bijbel uit Moordrecht was eigenlijk een finale. De ’School’ had ook twee westrijden gewonnen, alleen Ichthus was in het voordeel vanwege een beter doelsaldo. Niet alleen de score was be ter, ook voetballend waren de Boskoopse meisjes heer en meester. Al in de tweede mi nuut had die dekselse Sanne 17.00 uur bij de Beurshal Flo rida aan. De rest volgt zater dagmorgen in alle vroegte. Overigens zijn nog steeds gastgezinnen nodig voor het onderbrengen van mensen van Dam de bal schitterend in de hoek hangen: 1-0. En binnen tien minuten stond het 2-0 nadat de Moordrecht- keepster een gepunterde bal van Sabine Kloeg door haar handen liet glippen. Het was uiteindelijk Sanne van Dam die in de 25e minuut alleen voor de keepster verscheen en de bal keurig in de hoek schoof: 3-0. Haar vijfde goal van deze middag. (Diverse scholen staan in de rij om Sanne ’over’ te nemen.) Het succesvolle Ichthus team bestond naast de al genoem de meiden uit Marsja Dort land, Mina Rezaie, Brenda Slatius, Irene den Hartog en Linda Kuit. Ook is bekend gemaakt dat zo’n 18 Dorpskern winkeliers meedoen met de gezamenlij ke Boskoop-Bruchköbel- markt, die zaterdag 18 mei op de Koninginneweg en het eer ste deel van de Burgemeester Colijnstraat gaat plaatsvin den. Van Bruchköbelzijde zijn aanwezig: Kellerei Wal ter met de fameuze appel wijn, bakker Schadeberg met ter plaatse te bakken lekker nijen, waaronder het specifie- Aanmelden kan bij mevr. Hofstee (tel. 214844) of mevr. Binken (tel. 213620). Aanvoerster Marsja Dortland kreeg na afloop de afdelings- beker overhangdigd van KNVB Gouda-voorzitter Jan Bredie. Winnaar bij de jon gens werd de Joraischool uit Zegveld. De kwartfinales van het KNVB-schoolvoetbal toernooi halen, is een grandioze pres tatie. De schoolteams die zo ver komen, zijn de beste van de totaal 7000 deelnemende scholen in Nederland. reerd. Winnaars van de Landschapspenningen krij gen ieder 1000 gulden. De prijs en penningen worden toegekend op voordracht van een deskundige jury onder leiding van oud-gedeputeerde en oud-senator de heer J. Borgman. De jury zal uit de aanmeldingen een voor dracht opstellen. Ongeveer één maand voor de prijsuit reiking worden drie nomina ties bekend gemaakt. GS be sluiten wie de Landschaps penningen toekomen. In november 1996 worden de prijzen uitgereikt. De Land- schapsprijs Zuid-Holland is ingesteld in 1987 en wordt dit jaar voor de vijfde keer uitge reikt. In 1994 is de prijs toe gekend aan de Vereniging Hoekschewaards Landschap. GOUDA/REGIO - Na het suc ces van vorig jaar hebben vijf tien bekende NVM make laarskantoren besloten op nieuw een groots opgezette Woningbeurs te organiseren in de Goudse Schouwburg, op zaterdag 27 april. Tussen 11.00 en 16.00 uur kan het publiek in de Schouwburg te recht voor informatie over al les wat met het kopen van een woning te maken heeft. Bijvoorbeeld een uitvoerige presentatie van woningen die te koop zijn, maar ook infor matie over hypotheken, woonvergunningen, nationa le hypotheekgarantie, Nieuw Burgerlijk Wetboek, notari aat, procedures, regelingen, nieuwbouwplannen etc. Ook wordt een speciale NVM woningkrant uitgegeven. De ze wordt in een oplage van 77.000 stuks huis aan huis in de regio verspreid. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Kathelijne Waver. Weersge steldheid: oostenwind. Af stand 112 km. In concours 405 duiven. Gelost om 09.45 uur. Aankomst eerste duif: 11.06 uur. Laatste duif 11.21 uur. Snelheid eerste duif 1332 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1 5 27 34 42 45 86; J. Verbakel 2 22 24; M. Tollenaar Zn. 3 29 72; J. Troost 4 20 21 46 57 60 67 74 76 87 90 96; E. van Beek 6 48 62 83; R.A. van der Made 7 8 18 19 23 37 38 65 88 91 93 94 95 97 101; W. Hofman 9; W. Breedijk 10 14 33 55 59 100; T.H. Twigt Zn. 11 25 70; Davy Hofman 12 31 35 50 85; P. Noorlander Zn. 13 39 52 53 75 77 81; H. Metselaar 15 16 47 51 64 69 71 82 98; Com binatie Wibo 17 26 89; C.A. Bode 28 30 54 66 73 78 99; N. Hoogerdijk 32 49 56 58 61 68 80 84; D. Griffioen 36; J. Jan sen Zn. 40 41 43 44; M. Verbeek 63; D.M. Degen hardt 79; C.G. Hofman 92. BOSKOOP - Na een suc cesvol eerste festival in 1995 organiseert eetcafé De Landbouw ook nu weer het spectaculaire Pot Poot pop op Ko ninginnedag. Op het parkeerterrein aan de Zuidkade, tegen over Neuf, wordt een tent neergezet waarin vanaf 13.00 uur verschil lende bands optreden. Een verzoek tot toezen ding kan ook schriftelijk, door een briefkaartje te sturen aan de Goudse Schouwburg, Postbus 787, 2800 AT Gouda. Het boek je wordt dan kosteloos toe gezonden. REGIO - Dit jaar zullen Ge deputeerde Staten voor de vijfde keer de Landschaps- prijs Zuid-Holland uitreiken. Met de Landschapsprijs wil de provincie ideeën, initiatie ven en projecten belonen die een belangrijke bijdrage leve ren aan de kwaliteit van het Zuid-Hollands landschap. Ie dereen kan vóór 25 mei 1996, kandidaten voorstellen voor de Landschapsprijs Zuid-Hol land 1996. Men kan ook zich zelf of de eigen organisatie opgeven. Sinds 1994 komen ook overheidsinstanties in aanmerking. Voorwaarde voor deelneming is, dat de initiatieven of pro jecten praktisch bruikbaar en uitvoerbaar zijn. ’Het land schap van Zuid-Holland gaat ons allemaal aan. De grote verscheidenheid aan land schappen is mede te danken aan personen en organisaties die zich hebben ingezet voor behoud en ontwikkeling van het Zuid-Hollands landschap. x poldervloedbos en Als blijk van waardering voor de zorg die mensen besteden aan het landschap reikt de provincie eenmaal in de twee jaar de Landschapsprijs uit’, aldus gedeputeerde J. He- ijkoop. Het begrip landschap wordt breed opgevat. Het gaat er niet alleen om hoe het land schap er uitziet, maar ook hoe het wordt gebruikt, bij voorbeeld voor landbouw, na tuur en recreatie. Bovendien beperkt het begrip landschap zich niet tot het landelijk ge bied. Stadsranden en grote groengebieden binnen de stad vallen er ook onder. Naast de Landschapsprijs, die bestaat uit een bedrag van 5000 gulden en een aan denken, worden ook twee Landschapspenningen toege kend. Daarmee worden leer zame initiatieven of projecten op kleinere schaal gehono- aan-huis verspreid. Men sen die vorig seizoen bij de Goudse Schouwburg een reservering maakten, krij gen het boekje automa tisch thuisgestuurd. Geïnteresseerden die de nieuwe seizoensbrochure ook willen ontvangen, kunnen hun naam en adres opgeven aan de kas sa van de Goudse Schouw- burg.De kassa is hiervoor De Landschapspenningen zijn in 1994 uitgereikt aan de heer Werksma voor zijn in spanningen voor het Sterm aan de Rijnlandse Molenstichting. Kandidaten kunnen tot 25 mei schriftelijk worden aan gemeld bij de voorzitter van de jury van de Landschaps prijs Zuid-Holland (kamer 733), Provinciehuis, Prinses Beatrixlaan 15, 2595 AK Den Haag. WADDINXVEEN - Het beeld in de eerste 15 minuten van de handbalsters van Rowah Zuidplas Assurantiën tegen de dames van Oliveo (Pijnac- ker) was kenmerkend voor de hele wedstrijd. Niet alleen Oliveo was een geduchte tegenstander, maar de Waddinxveensen speelden ook tegen zichzelf. Door bal verlies en gebrek aan balsnel- heid creëerde Rowah niet de noodzakelijke scoringskan sen. Na een kwartier spelen was de stand 1-1, een voor hand bal zeer laag aantal doelpun ten. De keepsters van beide teams waren beter op dreef en stopten onder andere ieder een strafworp. Met de stand 3-3 ging men de rust in. Na vele pogingen van beide partijen viel pas in de 18e mi nuut het volgende punt door dat Rowah een toegewezen strafworp wist te benutten. Hierna kregen de Waddinx veensen, mogelijk door het zonnige weer en de voor de toeschouwers zeer aangena me temperatuur, een inzin king. De stand liep van 4-4 langzaam uit naar 4-6. BOSKOOP/HAASTRECHT - Het meisjes voetbalteam van de Ichthusschool is afgelopen woensdag in Haastrecht kampioen van de afdeling Gouda geworden. De titel geeft recht om op woensdag 29 mei op het KNVB-sport- centrum in Zeist deel te ne men aan het kwartfinaletoer- nooi van het KNVB school- voetbaltoernooi. Een prachtige prestatie van het team van meester Van Egdom, die eerder met z’n meiden in 1984 en 1985 ’Zeist’ haalde. Ichthus kwam goed uit de startblokken. In de openingswedstrijd tegen de Mariaschool uit Oudewa- ter (door de supporters van die school aangemoedigd met de kreet ’hup Maria!’) was het in de vijfde minuut al raak. Een schot van Sabine Kloeg leek naast te gaan, maar als een duveltje uit een doosje, dook bij de paal Sanne van Dam op om de 1-0 binnen te tikken. Een opsteker die bijna te niet werd gedaan omdat ’Maria’ vrijwel direct daarna de sterk keepende Nadège Kembisala verraste. De Ichthus-doel- vrouwe redde fraai ten koste de BRK Radfahrverrein. Evenzo door de beide ge meentebesturen. Volgens planning komt het overgrote deel van het Bruchköbeler ge zelschap vrijdag 17 mei rond De muziek is zeer geva rieerd, van hardrock tot salsa en alles wat daar zo’n beetje tussen in zit. Aanplakbiljetten in het dorp vermelden 14.00 uur als aanvangstijd maar doordat er een ex tra band bijkwam is dit tijdstip verschoven naar ke Salzgeback, een aantal slagers met ondermeer de daar zo bekende Bratwurst en andere ondernemers. Trouwe bezoekers aan deze regelmatig terugkerende eve nementen zijn de voetballers van de SG Bruchkobel. Waar van het eerste elftal al een aantal jaren in de Bezirkklas- se Frankfurt Ost speelt na degradatie uit de landelijke liga. De Alte-Herren Man- schaft die in mei naar Bo skoop komt speelt geen com petitie maar speelt ieder sei zoen zo’n 30 vriendschappelijke wedstrij den waaronder tegen Flore- ant. De gezelligheid voert daarbij altijd de boventoon. Leuk detail is dat oud-burge- meester Helmut Irmen lange tijd bij dit team meespeelde en ook nu weer van de partij zal zijn. Opnieuw naar Boskoop komt het Akkordeonorchester Bruchkobel. Vorig jaar be stond dit uit 24 personen be staande orkest, 25 jaar. Naast het hoofdorkest bezit deze vereniging ook een jeugdorkest en zo’n 150 pas sieve leden, waarvan er altijd veel meegaan naar concour sen en andere muzikale eve nementen. Vanaf 4 jaar kan men al lid worden. Op zeven jarige leeftijd wordt met het echte leswerk begonnen en vervolgens via de Einsteig- gruppe en het Jugendorches- ter op het grote werk voorbe reid. Het orkest heeft een uit gebreid repertoire klassiek tot modern. Een groep die in en rond Bruchkobel geliefd is, is de Band Taktel. Een uit zes per sonen bestaand combo dat moderne kerkmuziek brengt. In Boskoop zal dit combo sa- Akkordeonorchester Bruchkobel is één van de verenigingen die in mei naar Boskoop ko men. GOUDA - Vrijdag 10 mei verschijnt de nieuwe sei zoensbrochure van de Goudse Schouwburg. De direktie van de Goudse Schouwburg is er opnieuw in geslaagd een gevarieerd programma samen te stel len met de beste en meest spannende voorstellingen die er het komend seizoen door Nederland reizen. De nieuwe brochure telt 209 voorstellingen. Dit is er één meer dan vo rig seizoen. De seizoens brochure wordt niet huis- zien en dat kwam vooral tot uiting in het scoreverloop na zo’n 20 minuten spel. Inmid dels was de stand opgelopen tot 16-12; nog steeds vier doelpunten verschil. Maar daarna was de slotfase geheel voor Korbis dat er in slaagde met nog twee minu ten te spelen tot 16-15 terug te komen. Zelfs had een ge lijkspel best gekund maar dat kleine beetje geluk dat een ploeg dan nodig heeft ontbrak jammer genoeg. Nu bleef het bij enkele af standschoten die het doel misten, waar RWA natuur lijk best blij mee was, want echt veel konden ze niet laten zien. Ook goed nieuws tenslotte was er te melden van Korbis 2 dat de reserves van RWA met 8-12 duidelijk de baas was en daarmee het eerste klassenschap vrijwel zeker veilig stelden. Komende zaterdagmiddag om half vier ontvangt Korbis thuis aan de Dreef koploper Zuidwesters. Wellicht dat de Waddinxveense ploeg kan stunten, evenals dat het ge val was in de zaalcompetitie toen koploper Arena tegen Korbis tegen de eerste neder laag opliep. 13.00 wordt door de White Mansions, bestaande uit vijf muzi kanten en twee beeld schone dames. Daarna treden op The Freeks, Mothers Popcorn, de Party Animals en DINS. Voor de afronding zorgt The Scottish Dragoon Band, geen doe delzakken maar stevige rock. Bij goed weer wordt buiten de tent een ter rasje ingericht, er is een kraampje waar iets gege ten kan worden en voor de kinderen is er een (0 40 cm) WADDINXVEEN - On danks het feit dat Korbis- korfbal door blessures niet in de vertrouwde op stelling uit kwam, kon coach Simon Trommel toch met een zekere tevre denheid terugkijken op de prestatie van het eerste team tegen RWA1 (Rhoon). Bruchköbelers 1 RAMEN DEUREnI zijn al aan het pakken Prinsen Schouw 1 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 47 52 99 HET RIJKE TUINLEVEN I* i

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 29