Elke ochtend... Suaes zwemmers van Gouwestaete Weer verlies voor heren van Flyers Wisselende start De Gouwe Smash Toch nog een punt volleybalsters Be Fair Wisselbeker naar mix-team Van den Berg Degradatiegevaar voor Gouwestaete 2 geweken Koploper W. Bennink houdt stond bij WSV Rijn en Gouwe Zwaar weekeinde voor ZVH-dames Eerste winst voor Korbis G3 Kanshebbers op sjoeltitel Derde plaats triplette Cammeraat Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” I I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 37 WOENSDAG 24 APRIL 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZONDAG 28 APRIL 17.15 uur. GOUWESTAETE 1 - NEREUS 1 m Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze - o Naam: Adres: Plaats: f Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. behaalde in de uitwedstrijd tegen Reyerbos 2 .een over winning van 3-2. Heren-team 2 van aanvoer der Maurice Ancher en he ren-team 3 van aanvoerder Henk v.d. Lans walsten over hun tegenstanders Victoria 2 en Zevenhuizen 2 heen. Met 5- 0 werden goede overwin ningen geboekt. Het zaterdag veteranenteam onder leiding van Joop van Son ging eveneens goed van start. Met 4-1 werd van Leer dam 1 gewonnen. De heren dubbel van Aad Ciere en Nico Vink werd snel met 6-0 en 6-1 in winst omgezet. Daarna j en Frans Arnoldus in een dries etter hun partij met 4-6, 6-3 en 6-2. Aad Ciere en Dick Hameet- man wonnen hun dubbel met 6- 1 en 7-5 en vervolgens ook Nico Vink en Frans Arnoldus Mix-team 1 35+ van zondag onder leiding van aanvoerder hoorden. Zonder punten ver lieten zij dan ook ’met stille trom’ het strijdtoneel. Tot en met de laatste wed strijd speelde zich een zeer spannende strijd af tussen Unigro, C-1000 en Stad Rot terdam. Deze teams behaal den allen zes punten. Daarmee sleepten het be- drijfsteam de wisselbeker in de wacht. J. v.d. Berg Zn., die van het begin af aan met dit bedrijfsvolleybal toernooi meedoet, wist voor de tweede maal beslag te leggen op de wisselbeker. winnaar en J. v.d. Berg Zn. tweede. In een spannende fianle tussen deze teams ver overde J.v.d. Berg Zn. de eerste plaats. via te spelen. In Weert verloor ZVH met 1-3 (setstanden 11-10, 10-15, 13- 14 en 7-15). De volgende dag wisten de dames in St. An- thonis te winnen met 3-1. Zaterdag wisten in de tweede klasse ZVH 5 heren en en in de derde klasse ZVH 4 dames kampioen te worden. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. a- ijs !4 8- lijk opgaande strijd Stad Rot terdam met uiteindelijk maar een paar punten voorsprong de eerste plaats. In poule 5 speelden ZWN Streekvervoer, Dactylo Uit zendbureau, J. v.d. Berg Zn., Robinet, Kwekerij de Vrij en Poldermannen met erva ren mix-teams om de wissel beker. Met hetzelfde punten aantal (8), maar met een beter doel saldo, werd Robinet poule- De heren van Gouwestaete 2 hebben hun verblijf in de re serve tweede klas definitief veilig gesteld. Met de uitblin kende heren 1 trainer-coach De bondsteams van Gouwe staete kunnen nu gaan afbou wen en langzamerhand aan vakantie gaan denken. Dat geldt nog niet voor dames 1. Immers dames 1, dat een pri ma seizoen achter de rug heeft, speelt komend week einde nog play-off-wedstrij den tegen ZWV/Nereus. Eerst uit in Zaandam waar zaterdagavond om 20.00 uur wordt gespeeld in zwembad ’De Slag’ en vervolgens zon dag thuis in Waddinxveen om 17.15 uur in Gouwebad ’de Sniep’. Meisjes kadetten 2 redde het niet tegen The Jump. De oor zaak lag in de eerste helft. Hierin werd een vijftal minu ten niet gescoord, terwijl de tegenstander dit wel deed. De hierin opgelopen achterstand werd niet meer goed ge maakt. Uitslag: 35-41. Tops coorder: Joyce Kars met 14 punten. De benjamins verloren de wedstrijd tegen Grasshop pers. De uitwedstrijd hadden de jongens dik verloren, maar nu was er sprake van een ge- lijkopgaande strijd. Vooral het eerste en derde kwart was Flyers goed op dreef. Jammer genoeg werd het tweede kwart met 2-15 verlo ren en dit hebben de jongens maar gedeeltelijk kunnen goed maken. Uitslag 22-28. Topscoorder: Bastiaan v.d. Windt met 8 punten. (Alberdingk teams van Gouwestaete thuiswedstrijden. Vooral voor il door de winst van 11-4 op mededegradatie-kandidaat dames 2 scoorden Wendy Aqua Novio’94 is het gevaar van degradatie geweken. stand weer gelijk (3-3). Het staande Caroline van Drunen kan degradatie naar de C- klasse niet meer ontlopen. Dick Faas en Jan Olie blijven in de top van de C-klasse, hoewel Faas bij een grote krachtinspanning toch nog promotie kan afdwingen. Om in de C-klasse te blijven zal Coby Eek nog een sterke eindsprint moeten hebben. Simon den Ouden steekt ver boven de D-klassers uit en zal daarom promoveren. De rode lantaarn zal dit seizoen wor den gedragen door de enthou siaste met veel inzet spelende David Sinnema. van dinsdag onder leiding van aanvoerster Lottie v.d. Berg verloor de thuiswed strijd tegen Langeland 5 met 3-2. Lottie v.d. Berg en Carla van Es beten de spits af met een best spannende partij, die werd verloren met 7-5 en 6-4. Daarna was de beurt aan Gerda Mathot en Wil Be rends, die nog moeten groeien op de gravelbaan. Verloren werd met 6-0 en 6-1. Inval ster Nel Bongaarts zorgde voor het eerste punt. Samen met Carla van Es speelde ze een boeiende dries etter. Gerda Mathot en Lottie v.d. Berg verloren vervolgens hun dubbel. Nel Bongaarts en Wil Berends zorgden voor de tweede winstpartij met 6-4 en 7-5. WADDINXVEEN - Heren 1 van Flyers-basketbal verloor van de kampioen Niels Stensen. Dames 2 trokken nipt aan het kortste eind bij LUSV. Winst en het kampioen schap gingen naar jongens mini’s. teams en zeven seniorenteams, op zondag drie senio renteams en op dinsdag vijfdamesteams. geboden, maar de tegenstan der was te sterk. Het damesteam 2 van dins dag van aanvoerster Hanne lore Helmer won de uitwed strijd tegen Rozenburg 5 met 4-1. Maar damesteam 3 verl oor de uitwedstrijd tegen Belt 6 met 3-2. Een eervolle uit slag voor het team van Kitty Knijff. Het dames veteranenteam 1 van dinsdag verloor de uit wedstrijd tegen Langeland 6 met 4-1. Slechts aanvoerster spannende Ciska Voogd won samen met Helga Doornebal de dubbel met 1-6, 6-2 en 6-2. en René Wigboldus, wist on der leiding van hun coach Cees Swets tot twee keer dit seizoen de kampioenstitel binnen te halen. De competitie voor de jeugd in de leeftijd van 11-13 jaar kent ieder halijaar een win naar. De eerste helft van het seizoen was het team inge deeld bij de meisjescompeti tie, maar ondervonden daar weinig concurentie. De tweede helft werden zij op eigen verzoek ingedeeld bij louter jongensteams. Ook daar ondevond het mix-teams weinig tegenstand. Alleen concurent Nivoc bleek in staat het team van Be Fair de door te slaan. Diana Gutker en Rob Berre- voets wonnen daarna snel hun dubbel. Paul Gutker en Rob Berre- voets zorgden vervolgens voor het gebruikelijke vuur werk en wonnen hun dubbel overtuigend. De laatste partij van Marjolijn Berrevoets en Diana Gutker werd tenslotte verloren. Het herenteam 35+ van za- aanvoerder- WADDINXVEEN - Tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) is met 18 teams aan de nieuwe Anton Heiden in het water competitie begonnen. Op zaterdag spelen drie jeugd- werd het 11-4 voor de Gouwe- staete-heren tegen het Nij meegse Aqua Novio’94. In de uitwedstrijd had heren 2 weliswaar reeds met 5-3 ge wonnen, maar niemand was echt gerust op een goede af loop. De Waddinxveners speelden immers de laatste weken met sterk wisselend resultaat. In de eerste periode werd al orde op zaken gesteld. Via de periodestanden 4-1, 5-1, 7-2 en uiteindelijk 11-4 werd de winst veilig gesteld. Voor Gouwestaete scoorden Niek de Leeuw (3), Jos van de Dool en Henk van der Linde (2) en Remco de Frankrijker, Rob van der Meer, Wouter Steller en Anton Heiden. De dames van Gouwestaete 2 waren al veilig. In Zaandam had dames 2 reeds met 6-3 gewonnen van het inmiddels gedegradeerde Alliance 2. Nu kwam de winst met 7-5 toch nog moeilijk tot stand. WADDINXVEEN - Door op nieuw één van de drié wed strijden te verliezen is het tri plette Cammeraat-Huls- kamp-Van Wageningen van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen gezakt naar de derde plaats op de ranglijst. De stand na de achtste ronde van de voorjaarscompetitie ziet er als volgt uit: 1. Toos en Stephan Tabben en Joop Dries (18 gewonnen, 83); 2. Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling (16 gewonnen, 82); 3. Hans Cammeraat, Roy Hulskamp en Marco van Wageningen (15 gewonnen, 91); 4. Jan Kooistra, Bets Lanting en Piet van de Made (15 gewon nen, 59). Omdat Cammeraat een wed strijd minder gespeeld heeft dan Lanting zullen ze alle zeilen bij moeten zetten om de derde plaats te behouden. V’. H MNI - M gen. Gert Koele, ooit bij Be Fair begonnen in het eerste team, heeft nu ook aan de laatste thuiswedstrijd van heren 1 actief deelgenomen. Deze wedstrijd werd mede door zijn inzet afgesloten met een 3-0 overwinning. De heren van Be Fair begon nen de wedstrijd met snel en gevarieerd spel, waar de te genstander totaal niet aan te pas kwam. De eerste set werd dan ook snel in winst omge zet. Ook de tweede set ‘liep‘ Be Fair over de tegenstander heen. De derde set kwam Sovicos toch meer in het spel en bij een stand van 11-4 heeft coach Dick van Diermen een spelverdelers-wissel toege past, waarbij Gert Koele in de wedstrijd kwam. Dat hij nog steeds kan spelverdelen werd snel duidelijk en zo werd ook de derde set in wist omgezet. Het jeugd mix-C-team, be staande uit Sabrina Noorlan- der, Angela Hunnink, Lean- A2 doet het goed op het veld, ne van doorn, Monique Swets, Sjoerd geboekt, want bij RWA werd Scholte, Maurice Bonemeijer met 3-6 gewonnen. Al is ook Door krachtig weerwerk van op het veld nog steeds zonder Boudewijn Rip, Jan en Joke punten. BI heeft de fout van vorige week goedgemaakt. Nu werd zeer ruim van Sagit ta gewonnen (16-4) en staan zij weer op een goede positie in hun groep. C2 is nog altijd ongeslagen. In Ridderkerk wonnen zij van Sagitta met 1-7. Het was het 20e velddoelpunt alweer. Ook B2 is nog ongeslagen. Thuis werd met 11-2 van Spirit ge wonnen. El verloor met 5-2 van IJssel- vogels. De eerste wedstrijd voor B3 in Bodegraven bij Vriendenschaar werd een WADDINXVEEN - Het debu terende G3 team van Korbis- korfbal heeft de eerste officië le overwinning kunnen vie ren. Afgelopen zaterdag speelden zij tegen het Gl- team van De Bermen en won nen met 7-5. Door een beter doelsaldo bij C1000 en Stad Rotterdam gingen zij over tot de finale. Daarbij behaalde na een ge- ZEVENHUIZEN - De volley- balsters van Rentokil-ZVH hadden een zwaar weekein de. Zaterdag werd in eigen huis gespeeld tegen de kam pioen van de eerste divisie Facopa (Weert) en zondag moesten zij afreizen naar St. Anthonis om hun uitgestelde wedstrijd tegen Somas-Acti- PLAY-OFF WEDSTRIJD Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Vink Hypotheken Autobedrijf A. Boonstoppel jr. Noordegraaf Automobielbedrijf VX 8000 B.V. Autorijschool H. van Erk De Huizenbeurs B.V. Volvo Dealer Hooftman NVO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Van den Berg Zonwering Het eerste herenteam hield zeventien minuten stand te gen kampioen Niels Stensen. Toen was het kruit verscho ten. De Waddinxveners scoorden in de laatste drie minuten geen enkele keer. De eerste helft ging gelijk op en er ontstond een leuke wed strijd. Wel bleef de tegen stander aan de positieve kant van de score, maar door hard werken kon Flyers in de buurt blijven. Ruststand 35- 40. De tweede helft was een evenbeeld van de eerste, tot de zeventiende minuut. Toen brak de weerstand van Flyers en liepen de bezoekers ver uit. Eindstand 60-82. Tops coorder: Mark van Es met 18 punten. Dames 2 hield tot de negen tiende minuut stand tegen het hoger geklasseerde LUSV. De laatste twee minu ten waren voor de bezoekers en zij namen dan ook de twee winstpunten mee naar huis. Uitslag 36-40. Topscoorder: Miijam v.d. Sman met 18 punten. Ook Dames 4 trok aan het kortste eind tegen de kampioen Zoebas. Qua veld spel was er niet veel verschil, alleen de bezoekers scoorden beter. Uitslag: 30-78. Tops coorders; Nicole Berg en Jes- ca Van Loo, ieder met 11 pun ten. De jongens mini’s moes ten aantreden tegen medekampioenskandidaat Leiderdorp. Het eerste kwart hadden de jongens van coach Mieke van Dijk ietwat last van de zenuwen. Het spel was erg rommelig en Leiderdorp nam een zestal punten voorsprong. Maar hierna was het Flyers wat de klok sloeg. Leiderdorp kwam niet meer in het spel voor en via 18-4, 18-6 en 16- 15 werd de einduitslag (58- 37) bereikt en konden de bloemen worden uitgereikt. Topscoorder werd Johan Wal- hout met 20 punten. WADDINXVEEN - Alhoewel degradatie naar de derde divisie inmiddels een feit is lijken de volleybaldames van Keukencentrum Waddinxveen-Be Fair zich niet zomaar te willen neerleggen bij de rol van ‘underdog4. WADDINXVEEN - Tijdens de 29e ronde van de huis houdelijke competitie van Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gebeurden vorige week donderdag avond geen verrassingen meer. Opnieuw ging de vol le winst naar koploper W. Bennink. Met nog zeven ronden voor de boeg blijft de spanning er overigens goed in, aange zien ook de drie achtervol gers goed bleven volgen. De koploper speelde met de witte stukken tegen H. Smitskamp, een goede top 10-schaker maar net te licht voor de absolute WSV- top. In het spelletje, waar bij de koploper het spel wist te regisseren, kon Smits kamp niets ander doen dan zich bij een nederlaag neer leggen. Tweede man T. van de Oord handhaafde zich op de tweede plaats door G. van de Knaap (nummer 6) op een nederlaag te trakteren. Eveneens winst was er voor de op de vierde plaats staande B. Jansen, die de goede subtopper T. Kuiper geen kans gaf. De op de derde plaats staande H. van Wouden berg liet een steek vallen door tegen L. Willemen (8) tegen remise aan te lopen. Laatstgenoemde schaker had nu wel het juiste schaakgevoel, aangezien hij vorige week nog door W. Hennink van het schaak bord werd geveegd. In de subtop een spannende aangelegenheid bij A. Kar dol tegen A. van Nieukerke, waarbij de zwartspeler in een hektische stelling remi se afsloeg en in de laatste minuten voor het vallen van de vlag alsnog het on derspit moest delven. Positief opvallend blijft N. Dannis, die een uitstekend seizoen draait en nu ook W. van de Hoek aan de zegekar wist te binden, eveneens de volle winst voor P. de Niet tegen J. Muit. In het middengedeelte kwa men de partijen L. Ellers tegen J. Stam en T. Wiers ma tegen F. Ritter tot een puntendeling. L. van de Ha ven wist wat uit de grote middengroep naar boven te kruipen door J. van Gort op verlies te zetten. Verder overwinningen voor P. van Offeren, G. Torenbeek en A. Prins tegen respectievelijk A. van de Starre, D.J. van Offeren en C. Alblas. In de kelder van de schaakdivisie tenslotte moest J. van San- dijk door onoplettendheid tegen M. Moerland een matje incasseren. Voor een verrassende overwinning zorgde J. Ponsioen tegen H. Stouten. t Als laatste kwam A. van Asperen tot winst tegen H.E. van Offeren met als gevolg dat laatstgenoemde zich dicht in de buurt van de onderste plaats dient op te houden. Heren 1 verloor maar net met 7-8 van Alliance 1, dat bin nenkort promotie-degradatie- wedstrijden mag spelen met Brandenburg voor een plaats in de hoofdklasse. Dames 2 had nog flink moeite met het reeds gedegradeerde Alliance 2, doch wonnen uit eindelijk met 7-5. Dames 1 was vrij en bereid zich voor op de confrontatie tegen ZWV-Nereus komend week einde. Rob Berrevoets won thuis met 4-1 van TSF 1. Na een langdurige blessure kon Mar jolijn Berrevoets gelukkig weer een partij spelen. Maar eerst ging Nicole Du bois met haar single van start. Heel snel stond zij met 6-1 achter. Maar zij stelde gauw orde op zaken en won de tweede en derde set met 6- 1 en 6-1. Vervolgens mocht Paul Gut ker de baan op en won na een eenvoudige eerste set ook de tweede set met 7-6, waarbij uitgeroepen tot zwemmer van de maand, zowel op de 100 m vrije slag als op de.200 m wisselslag. Een aantal le den van Gouwestaete maakte deel uit van de kringploeg die in Tilburg aantrad tegen elf andere zwemkringen van de KNZB. Een bijzonder leuke en goed georganiseerde wed strijd met een sterke bezet ting. De kring Gouwe-Rijns- treek kwam niet verder dan de achtste plaats in de ein drangschikking maar dat viel nog niet eens tegen. Kim Middendorp deed in het Bra bantse van zich spreken door een fraaie tweede plaats op de 100 vrij bij de meisjes van 1983. De tijd van Kim (1.02.86) was zowel een per soonlijk record als een limiet voor de nationale jeugdkam pioenschappen. Melissa Dings zwom ook een NJK-limiet met haar tijd van 1.22.44 op de 100 school bij de meisjes van 1983. Bovendien betekende deze tijd een ver betering van het clubrecord dat sinds 1988 op naam stond van Ilse v.d. Dussen. Een sterk verzwakte ploeg van Gouwestaete nam in Dor drecht (50 meterbasin) deel aan een meerkamp. Op de persoonlijke nummers was er alleen eremetaal voor Saskia Captein die zilver haalde op de 100 vrij bij de meisjes van 1985 met een tijd van 1.17.5. Het andere succes kwam op naam van de estafetteploeg op 4x50 vrij jongens onder 12 jaar. Met een tijd van 2.12.2 wonnen Geert v.d. Linde, Jan Rams, Mike Facey en Joost Krommenhoek dit nummer. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de waterpolo- Via de periodestanden 2-1, 3- .22_. 3, 5-4 en uiteindelijk 7-5 werd heren 2 stond nog het een en ander op het spel. Echter, de winst veilig gesteld. Voor - - - -- 1 TTT... J_, van Berkel (3) en Astrid Cornelis sen, Gabrielle van der Loo, Erika Vlasman en Elly Mid- niveau dat beide ploegen lie- dendorp. ten zien was bedroevend. Al- leen de beide keepers speel den een redelijk goede wed strijd. In de derde periode trok Al liance langzaam het spel naar zich toe, maar door doel punten van Marc Faber en Mare Mommers bleef de scha de beperkt tot 5-6. De vierde periode moest de beslissing brengen. Na een doelpunt van Mare Mom mers, scoorde Remko Over dam 30 seconden voor het einde de gelijkmaker. Helaas scoorde Alliance uit een zeer omstreden aanval het winnende doelpunt. De heren van Gouwestaete zijn nu uitgespeeld en kunnen zich rustig voorbereiden op WADDINXVEEN - Van avond - woensdag 24 april - om half zeven is er weer een sjoelavond in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen Thijmlaan). Met het einde van de competitie in zicht is de spanning nog nooit zo groot geweest. Slingerland jr., Dros en me vrouw Valenkamp, alle drie met een gemiddelde van bo ven de 137 punten, kunnen nog tweede in de A-klasse worden. De hoogste klasse heeft vijf tien spelers die meer dan 128 punten hebben gescoord. Dit is een uniek resultaat in het bestaan van de vereniging. Erwin Pleus zal weer terug keren naar de A-klasse met misschien B. Brouwer en M. Renesse. De op de 17e plaats Heren 1 tegen Alliance moest een mooi afscheid worden voor Arie Stalenburg, Remco de Frankrijker en Jaco van Tol. Het drietal had immers aangegeven hun waterpolo- carrière bij Gouwestaete op te geven, doch de wedstrijd was er niet één om naar huis te schrijven. Het leek erop dat bij zowel het volgend seizoen. Alliance als Gouwestaete de ’pijp’ leeg was. In de eerste periode waren het Remco de Frankrijker (2) en Jaco van Tol die zorgden dat Gouwe staete op een nipte voor sprong kwam, maar halver wege de wedstrijd was de jaar, bestaande uit Jorrien Didden, Hester Jellema, Ni cole Remmerswaal en Femke de Booy, speelde uit tegen Be- quick (Maassluis). Helaas werd verloren met 4-1 tegen een zeer sterke tegenstander. Mix-team 1 van zaterdag van aanvoerder Jeep Teijema won de uitwedstrijd tegen Sunlight 2 met 3-2. Vooral de Lint, Diana Hoogen- De tweede overwinning werd dames van deze tegenstander Er is dus wel goed tegenspel waren uitstekend op dreef. De tenniscompetitie kende voor De Gouwe Smash een wisselend resultaat. Van de zeventien wedstrijden wer den er tien in winst omgezet. Het gemengd jeugdteam t/m 14 jaar, bestaande uit Tessa Uitterhoeve, Nelleke Pree- ker, Stephen Preeker en Pim Breteler, speelde uit tegen Lommerrijk (Rotterdam). Vanwege een handblessure kon Nelleke Preeker helaas maar een paar games mee spelen. Gelukkig mocht Tes sa Uitterhoeve haar plaats innemen in de gemengd dub- hij in de tie-break weer durf- bel. Zij won deze partij samen met Stephen Preeker met 6-2 en 6-1. De meisjesdubbel kon uiter aard niet gespeeld worden. De jongensdubbel werd door Pim Breteler en Stephen Preeker gewonnen met 6-3 en 6-1. Tessa Uitterhoeve won haar single met 7-5, 3-6 en 7- 6 en Pim Breteler zijn single met 6-4 en 6-1. Een 4-1 over winning dus. Het meisjes jeugdteam t/m 14 terdag onder schap van Jan van Es won de uitwedstrijd tegen Boseta 2 royaal met 5-0. Het dames team 1 van dinsdag verloor de thuiswedstrijd tegen DLTC 1 met 4-1. Slechts aanvoerster Gonnie Spruitenburg wist haar sing le na een driesetter te win nen. De andere partijen wer den na driesetters verloren. LEIDEN/WADDINXVEEN - Zwemmers van het Wad dinxveense Gouwestaete hebben meegedaan aan de laatste voorronde van de nationale Speedo-reeks in het Leidse ‘5 Mei-bad‘. Dat bewezen de Waddinx veense volleybalsters ook af gelopen zaterdag door de twee uur durende wedstrijd tegen Voko te beëindigen met een 2-3 uitslag. Weliswaar geen winst, maar op de val reep toch nog een punt. In eerste instantie begonnen de Waddinxveense dames de eerste set met een achters tand. Echter, door hard wer ken wisten zij deze al spoedig ongedaan te maken Toch kwamen zij aan het eind net iets te kort. Een dubbele wissel bij de stand van 14-11 kon niet voorkomen dat de dames van Voko de winst van de eerste set naar zich toe wisten te halen. Echter, de getoonde werklust aan het eind van de eerste set wisten de Waddinxveeense dames goed vast te houden. Met goe de services wist Cora Bos zo wel de verdediging als de aanval van Voko te ontrege len. Be Fair gaf het initiatief niet meer uit handen. Via goed aanvalswerk van Antoinette Wijker, op de voor haar onge wone positie als buitenaan- valster, trok Be Fair in de tweede set aan het langste eind. De dames bleken het harde werken van de tweede set moeilijk te kunnen vast houden. Voko kwam weer in de wedstrijd. Door moeilijk te serveren wisten zij de bezoek sters uit Waddinxveen onder druk te houden. Daardoor kon er aan Be Fair- zijde aanvallend moeilijk ges coord worden. Bij de stand van 14-13 werd Wilma de Jong ingezet als aanvulling op de verdediging. Ondanks het feit dat zij haar taak goed wist uit te voeren bracht het geen ommekeer in de set. De derde set ging naar Voko. De vierde set bleek een kwes tie van stuivertje wisselen. Be Fair hervond haar wer klust en wist zo de tegenstan der te overtroeven. Dat bete kende winst in de vierde set. Ook de vijfde set begon Be Fair voortvarend en zij wis ten dit tot de stand van 2-8 vol te houden. De voorsprong werd door slordigheden en onduidelijkheden in de com municatie weggegeven. Uit eindelijk ging de winst in de vijfde set naar de gastvrou wen uit Oosterhout. Dezer dagen spelen de dames van Be Fair hun laatste com petitiewedstrijd thuis tegen het eerste team van Utrecht. Libero-speelster Petra Cats- burg zal er niet meer bij zijn. Zij heeft met de uitwedstrijd tegen Voko afscheid genomen van het competitiespelen bij Be Fair. Een gehavend he renteam van Be Fair heeft af gelopen zaterdag de laatste thuiswedstrijd in de eerste klasse tegen Sovicos afge- -werkt. Door blessures moest aan Be Fair-zijde een beroep worden gedaan op spelers van het tweede team. Verrassende wisselspeler was Qert Koele, die na meer dan 25 jaar bij Be Fair te heb ben gespeeld zijn actieve vol- leyballoopbaan gaat beëindi- f WADDINXVEEN - Voor het Keukencentrum Waddinx veen Be Fair-bedrijfsvolley- baltoemooi hebben in poule 4 vijf minder ervaren mix- teams van Unigro, C1000 su permarkt, Multihouse, Stad Mix-team 1 van zondag (lan delijk), bestaande uit Paul Verspoor (aanvoerder), Ma rieke Spruitenburg, Marieke Rotterdam Verzekeringen en Jeroen v.d. RTW-omroep tegen elkaar Inge Dalderup, gespeeld. Door het late inschrijven plaatste RTW zich in deze poule, terwijl ze eigenlijk in de onervaren poule thuis Uitterhoeve en Jan Uitter hoeve en Boudewijn Rip werd toch de winst mee naar huis genomen. Mix-team 2 van aanvoerster Korrie Kok won de uitwed strijd tegen ’s-Gravenhout 5 overtuigend met 4-1. Mix- team 1 35+ van zaterdag verl oor helaas van Nieuwerkerk met 4-1. Slechts Wil v.d. Valk en Piet Houdijk wisten hun dubbel na een driesetter winnend af te slui ten. Heren-team 1 van zaterdag Het dames veteranenteam 2 werd een van aanvoerder Marten v.d. ruime nederlaag. Het werd Velde ging prima van start en 16-0 voor de koploper. 11 1 'J tot op vier punten te benade- De meeste doelpunten vielen ren. Echter, met nog één wed- in de wedstrijd Korbis G1 te- strijd voor de boeg is die ach- gen Vriendenschaar. Het terstand niet meer in te halen werd 23-28 voor de tegenpar- en is het (tweede) kampioen- tij, maar het publiek had schap een feit. waar voor z’n geld. Joost Krommenhoek was weer goed op dreef. De 100 vlinder bij de jongens van 1984 won hij met een tijd van 1.17.1 en ook op de 400 vrij was hij onaantastbaar met zijn persoonlijk record van 4.54.6. Mike Facey pakte op de 100 vlinder brons (1.30.9) en op de 400 vrij was het Geert v.d. Linde die met een tijd van 5.18.3 de tweede plaats vero verde. Voor beide jongens be tekenden deze tijden per soonlijke records. Bij de meisjes van 1984 maakte Arijanne v.d. Valk een grote sprong voorwaarts door de 100 vlinder met een tijd van 1.21.4 te winnen. Ook op de 400 vrij verbeterde Arijanne met 5.15.0 haar bes te tijd maar miste zij het goud nipt. Saskia Captein zwom op de 400 vrij bij de meisjes van 1985 een bekeken race en haalde met een tijd van 5.57.6 de derde prijs binnen. Als bijnummer werd de 400 vrij voor meisjes en jongens geboren in 1983 verzwom- men. Kim Middendorp maak te bij de meisjes een tijd van 4.58.9 en werd hiermee twee de. Ramona Linting tikte met haar tijd van 5.06.4 als 3de aan. Beide meisjes scoorden persoonlijke records. Patrick van Keulen was ook al sneller dan ooit te voren door bij de jongens na 5.05.5 te finishen, goed voor de derde stek. In de pauze werd Joost Krom menhoek verblijd met diverse zwemartikelen vanwege zijn prestaties in de maand maart. Joost was namelijk YYCIXCII VUUI Z.L.VCII GUI III M V U JYUGI UCZ.L. vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Postcode: wonnen Ton v.d. Berg met 5-7, 6-1 en 6-2. De laatste moest aan Leerdam worden gelaten en dat verdiende deze sportieve tegenstander ook. Hoogeveen, Hoorn en verloor de uitwedstrijd tegen Seghwaert 3 met 5-3.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 37