WADDINXVE Een lust voor 95 HEMCAR Jack van Gelder maakt pot voor Mulder Mannenmode ^sintratuin e oogst l én f/ is 5 Ij I «2 I 5 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Gouden huwelijk Voorjaarsshow Stoere Maatjes Speelbieb zoekt v PAGINA 3 WOENSDAG 24 APRIL 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN M E E N T E E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE KONINGINNEDAG WIJKBEZOEK COLLECTEVERGUNNING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN tiïl, - KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST NATIONALE DODENHERDENKING 4 MEI 1996 MILIEUZAKEN GROEN WEGWERKZAAMHEDEN CHOPINLAAN Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. Het karakteristieke stemge luid van Jack van Gelder is bij de lokale RTW-radio in middels dagelijks op de hele uren vlak voor of na het lan delijk nieuws te horen. Jan Mulder en Jack van Gel der onderstrepen dat lokale omroepen de laatste jaren een behoorlijk aantal luiste raars weten te trekken. ‘En p de kindervrijmarkt van ko mende zaterdag 27 april pre senteert Stoere Maatjes het allerlaatste modenieuws tij dens vrolijke voorjaarsshows in de winkel om 11.00, 12.00 en 15.00 uur. De toegang is gratis. CONCEPT-VOLKSHUISVESTINGSPLAN BOUWZAKEN WADDINXVEEN - Kinder- kledingwinkel ’Stoere Maat jes’ in het winkelcentrum Groensvoorde houdt komen de zaterdag in de eigen win kel drie voorj aarsmodeshows. Een zonnig voorjaar biedt nieuwe vrolijke baby- en kin- dermode. Het allerlaatste nieuws van merken als BoDe- an, Exit, Galipette, More More en Oliver Twist zal op de voorjaarsshows zijn te be wonderen. daarom wordt lokaal adverte ren via de radio ook voor de lokale middenstander steeds aantrekkelijker1, aldus een enthousiaste Jan Mulder. matig te beluisteren. De sportverslaggever heeft tijdens een extra sessie in de opnamestudio enkele radio spots voor een select aantal ‘For Fellow‘-mannenmodeza- ken van een persoonlijk en lo kaal tintje voorzien. -ofi o i| I 2 O; WADDINXVEEN - De beken de sportverslaggever Jack van Gelder is sinds kort dage lijks op de lokale RTW-radio te beluisteren in een radio spot voor Mulder Mannenmo de (de Passage). SPREEKUREN WADDINXVEEN - De Speel bieb Waddinxveen in de Dick Brunaschool aan de Essen- gaarde is op zoek naar vrij willigers.De speel-o-theek is tweemaal per week geopend om speelgoed uit te lenen aan haar leden. Er kan worden gekozen uit een ruim assorti ment speelgoed voor kinde ren van 0-12 jaar. De belang stelling is dan ook enorm groot.De aankoop en uitleen wordt geregeld door een groep vrijwilligers. Zij geven de ouders en kinderen ook ad viezen. Er is dringend behoef te aan uitbreiding van het vrijwilligersteam.Wie het leuk lijkt om hier aan mee te werken of meer informatie wil kan contact opnemen met J. Korving van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (tel. 0182-631932). Hitplezier ihu persoon liph seroici. Renau” Jan Mulder heeft Jack van Gelder, die tal van jaren ’Te land, ter zee en in de lucht’ voor de TROS-tv heeft gepre senteerd, weten te strikken voor een bijzondere reclame spot. Ook op de landelijke zenders is deze kledingspot, waarin Jack van Gelder het sportieve mannenkledingmerk ‘For Fellows* introduceert, regel- WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 24 april - is het 50 jaar geleden dat het echt paar J.W. van Zoest-van Schaik (Bloemendaalsweg 27voor de kerk in het huwe lijk trad. Het burgerlijk hu welijk was al op 26 maart 1956 voltrokken. Het echtpaar, oorspronkelijk afkomstig uit Reeuwijk, woont gedurende 33 jaar in Waddinxveen, waar men een agrarisch bedrijf runt. Er zijn zeven kinderen, vijf dochters en twee zoons en er zijn zestien kleinkinderen. Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden heeft vanmorgen mede na mens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan het gouden echtpaar aangebo den. (0182) 624 624 I het vergroten van drie woningen Bosboom Toussaintsingel 52 Chopinlaan 38 het oprichten van een berging Burgemeester Trooststraat 85 Kievitdreef 85 het oprichten van een berging Onderweg 2a Schaepmanhoeve 33 maandag 29 april donderdag 2 mei vrijdag 3 mei AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Piasweg 16a/b Chopinlaan 38 Wijkbezoek 21 mei 1996 De Akker 92 Jan Willem Frisoweg 55 Noordstaring 5 en 7 Souburghlaan 7 Junolaan 10 29 april tot en met 4 mei 1996 Drumband Cormula’s Verleende sloopvergunning Dreef 2 en 6 Nieuwe huisvestingsverordening Verleende kapvergunningen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Dorpstraat 162, 164 en 166 Vondellaan 35 Afwijkende passendheids- en bestemmingscriteria Kouwe Hoek 6 Klaverveld 1 Kamilleveld 11, 13 en 15 het gedeeltelijk veranderen en HET GROENE WARENHUIS 8 ivood- Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rij- documenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond: Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks ge opend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. 08.30-14.00 uur 08.30-12.30 uur 09.00-20.30 uur De samenkomst zal worden besloten met het spelen van het ’’Wilhelmus” door de Muziekvereniging ’’Concordia” Vlaginstructie Van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang (dit jaar om 21.10 uur) worden van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehangen. Inwoners van Waddinxveen wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. Uitsluitend bij herdenkingsplechtigheden - in onze gemeente bij het monument aan het Stationsplein - wordt de vlag na de twee minuten stilte om 20.02 uur in top gehesen. Burgemeester en Wethouders stellen het zeer op prijs als u gebruik maakt van deze gelegenheid om gedachten uit te wisselen en suggesties te doen. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 27 maart 1996 een nieuwe Huisvestingsverordening vastgesteld. Ten opzichte van de oude verordening zijn de volgende wijzigingen aangebracht: a. beleidsmatige aanpassingen op grond van opgedane ervaringen: aanpassing financiële passendheid huurwoningen; aanpassing financiële passendheid nieuwbouw koop woningen; aanpassing lokale volgordebepaling nieuwbouw koopwoningen; opneming vergunningstelsel voor onttrekking voor het behoud van de (betaalbare en zelfstandige) woningvoorraad; opneming vergunningstelsel voor splitsing in appartementsrechten; b. technische aanpassingen. Bij collegebesluit van 16 april 1996 zijn afwijkende passendheids- en bestemmingscriteria vastgesteld voor bepaalde complexen van vergunningplichtige huurwoningen. Dit besluit is genomen op grond van artikel 11. lid 5 van de Huisvestingsverordening en houdt verband met de inwerkingtreding van de nieuwe Huisvestings verordening. Op grond van dit besluit zijn bepaalde complexen De nieuwe verordening treedt in werking op de achtste dag na deze bekendmaking. Festiviteiten In het kader van de viering van Koninginnedag vinden op diverse locaties in de gemeente festiviteiten plaats. Hiervoor is het in een aantal gevallen nodig dat straten, wegen of parkeerterreinen tijdelijk voor het verkeer worden afgesloten. Voor deze afsluitingen zijn de benodigde vergunningen afgegeven. Omleidingen worden aange geven. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Terinzagelegging ontwerp-besluit Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 25 april 1996 het ontwerp-besluit ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (ddorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). - de directie van Technisch bedrijf de Sterke B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in werking hebben van een machinewerkplaats op het perceel Coenecoop 586. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerp-besluit kunnen door eenieder tot 23 mei 1996 bij hun college worden ingediend. In opdracht van de gemeente Waddinxveen en de drie plaatselijke woningcorporaties is een lokaal volkshuisvestingsplan opgesteld. In dit plan zijn vijf voor Waddinxveen van belang zijnde beleidsthema’s uitgewerkt, te weten: - nieuwbouw; - bestaande voorraad; - doelgroepen; - ordening van de volkshuisvesting; - wijk- en buurtbeheer het oprichten van vijf woningen en twee bedrijfsruimten het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een kantoorgebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Thorbeckehoeve 2 t/m 8 (even) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Sweelinckhof 42 Kon Wilhelminasingel 71 Jan Dorrekenskade Oost 52 Bonenakker het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 2 esdoorns en 1 ceder 1 spar het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 1 atlasceder 1 boom in de tuin het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van vier woningen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een fabrieks gebouw met een bedrijfswoning het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een tuin afscheiding het verwijderen van diverse in- en uitwendige scheidingscon structies Koninginnedag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Chopinlaan en een gedeelte van de Groensvoorde aan de kant van de Beethovenlaan zijn deze wegen op 26 april 1996 voor het doorgaand rijverkeer gesloten" Gedurende deze werkzaamheden wordt u verzocht uw auto niet te parkeren op de Chopinlaan en het parkeerterrein van het winkelcentrum de Groensvoorde. De automobilist die gebruik wenst te maken van de Joh. Postlaan dient rekening te houden met een stremming van minstens een half uur. De Sweelinckhof is die dag niet bereikbaar en de Mozartlaan is aan de kant van de Chopinlaan gesloten. Gebruikers van fiets en bromfiets kunnen het werk lopend passeren. dinsdag 30 april woensdag 1 mei In verband met Koninginnedag vinden de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Het Groningen Gitaarduo, bestaande uit Remco de Haan en Erik Westerhof brengt een zeer afwisselend programma ten gehore. Verschillende werken zijn oorspronkelijk voor twee gitaren geschreven, andere zijn door het duo voor gitaar bewerkt. Plaatsbewijzen kunnen telefonisch worden besteld op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur onder nummer (0182) 62 46 97. Betaling vindt plaats aan de zaal. Nadere informatie kan worden verkregembij de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. wordt normaal het huisvuil opgehaald; wordt geen huisvuil opgehaald; wordt het huisvuil van dinsdag en woensdag opgehaald; wordt normaal het grofvuil opgehaald en wordt normaal het huisvuil opgehaald. Burgemeester en Wethouders brengen dinsdag 21 mei a.s. een bezoek aan de wijken Zuidplas en Bomenwijk. Aan het begin van de middag brengen zij op verzoek van wijkbewoners bezoeken aan huis. Mensen die graag thuis met de burgemeester of een wethouder over een bepaald onderwerp van gedachten willen wisselen, kunnen dat doorgeven aan de afdeling Publiekszaken van de gemeente Waddinxveen. De bedoeling van deze bezoeken is dat niet alleen met het gastgezin wordt gesproken, maar ook met andere (straat- of wijkbewoners die het onderwerp aangaat. Tijdens een rondgang door de wijken zullen Burgemeester en Wethouders verschillende locaties in de wijken bezoeken. Bewoners die ideeën hebben voor bepaalde locaties kunnen dit ook doorgeven aan de gemeente. ’s Avonds is er, tussen 19.30 en 21.30 uur, een inloopspreekuur. Tijdens dit inloopspreekuur kan eenieder die vragen/opmerkingen heeft voor de gemeentebestuurders, deze persoonlijk aan hen bekendmaken. Naast het volledige college zijn ook contact- medewerkers van de politie en ondersteunende ambtenaren aanwezig. Ideeën of suggesties kunnen worden doorgegeven aan de afdeling Publiekszaken vóór 16 mei a.s. tussen 09.00 en 15.00 uur, telefoon 62 46 39. Openstelling winkels Op Koninginnedag (dinsdag 30 april 1996) mogen de winkels zijn geopend tussen 08.00 en 13.00 uur. Eveneens kunnen mondeling meningen kenbaar worden gemaakt tijdens een inspraakbijeenkomst, welke zal worden gehouden op woensdag 15 mei 1996, aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 alhier. Op donderdag 25 april 1996 vanaf 20.30 uur vindt in de raadzaal van het gemeentehuis het laatste kamermuziekconcert in de serie 1995-1996 plaats. Nieuwe uitgaven zijn: Wijs op reis, Adviezen en tips voor reizigers naar het buitenland (1996) een publicatie van het Ministerie van Buitenlandse Zaken Het bromfietscertificaat, óók voor snorfietsers een uitgave van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat Met praten kom je tot je recht een infoboekje over de rechten van het kind Binnengekomen kapaanvragen In verband met het aanbrengen van de bovenste asfaltlaag op de TER AAR Niet alleen decoratief met fruit gevuld, deze rieten oogstmand, maar ook schitterend om te zien met perk- goed en voorjaars bloeiers. Voor terras of balkon. Van 22.95 voor .14 De opbouw van het plan is zodanig dat in hoofdstuk 2 (het eigenlijke volkshuisvestingsplan) de beleidsthema’s en de voorgenomen maatregelen/activiteiten zijn opgenomen. De resultaten van de inventarisatie en evaluatie zijn opgenomen in hoofdstuk 3 (evaluatie gemeentelijk beleid), hoofdstuk 4 (ontwikkelingen op de woningmarkt) en hoofdstuk 5 (kaders voor het volkshuisvestingsbeleid). In verband hiermede worden ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen (waaronder woonconsumentenorganisaties) in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen kenbaar te maken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. Het ontwerp-besluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 25 april tot en met 23 mei 1996 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 62 47 64). Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: In de week van 29 april tot en met 3 mei 1996 wordt het huisvuil (de groene container) als volgt opgehaald: De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op Koninginnedag (30 april) gesloten. Er is dus op die dag geen mogelijkheid om huisvuil of grofvuil te brengen. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht het huisvuil op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders (veel) zwerfvuil kan ontstaan in de gemeente. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. huurwoningen bij voorrang uitsluitend bestemd voorde doelgroepen jongeren (tot en met 30 jaar), ouderen vanaf 55 jaar en ouderen vanaf 65 jaar. Het besluit treedt in werking op de achtste dag na deze bekendmaking. De raadsbesluiten en daarbij behorende stukken, alsmede het collegebesluit liggen voor eenieder op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 alhier. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Op zaterdag 4 mei a.s. zal vanaf 19.45 uur bij het her denkingsmonument aan het Stationsplein te Waddinxveen een plechtige samenkomst plaatsvinden waar iedereen in de gelegenheid wordt gesteld bloemen te leggen. De burgemeester, de heer C.M. van der Linden, zal geholpen door leerlingen van groep 8 van de Koningin Beatrixschool en Wijkschool Sint Jozef, de eerste krans leggen. Verkenners van de Pieter Maritz- en de Klimop-groep zullen behulpzaam zijn bij het hijsen van de vlaggen. De Muziekvereniging "Concordia” en het Algemeen Gemengd Koor ”Krea Musica” zullen de muzikale omlijsting tijdens deze herdenking verzorgen. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur zal de heer J.D. Geel declameren en zal het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken worden. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Noordkade 58, Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijk Ordening en Milieu. Het concept-volkshuisvestingsplan ligt daartoe met ingang van 25 april 1996 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 alhier, geopend van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen tot 23 mei 1996 schriftelijke zienswijzen worden ingebracht ten aanzien van het beleidsvoornemen. Voord^ Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, fel. 10172)21 32 68

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3