Rijn en Gouwe is op zoek naar BEZORGERS m/v minimumleeftijd 15 jaar in de plaats lJ g KJUANASTRAAT HEMCAR Springtime bij Van Berkesteijn Concours Hippique bij Reigersnurgh op Hemelsvaarsdag Koploper W. Bennink houdt stand bij WSV Zangkoor 'Anne Frank' oogst veel waardering morgana v slaapkamers WADDINXVEEN Bassie en Adriaan in Waddinxveen Rommelmarkt: ruim 46 mille Collecte Kinderhulp Voorjaars- concert van 'Rewa' PARKET, KURK EN LAMINAAT (0182) 63 24 43 Bingo-avond De Paddestoel Vicky centraal in koffiebar HARWA Speelbieb zoekt vrijwilligers Onderzoek tot in mei Grote drukte open huis SVS PAGINA13 WOENSDAG 1 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde houden vier Waddinxveense kerken zaterdagavond 4 mei om kwart voor ze ven een voortaan jaarlijkse gedenkdienst. (Foto: Archief - Joop Dorst). ken. 'WON! U VINDT ONS HIER: voor de wijk: Henegouwerweg Brugweg en omgeving en de wijk: Anne Frank centrum en omgeving voor de SAM-Award in 1994) werd vertoond. Op deze eta- zeven wordt in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) door vier samenwerkende Waddinxveense kerken een voortaan jaarlijkse gedenkdienst met als thema ’Blijf een stille tocht naar het oorlogsmonument aan het Sta tionsplein. Ook dit jaar willen de in sa menspraak samenwerkende kerken (de rooms-katholieke St. Victorparochie, de Gere formeerde Kerk, de Remonst rantse Broederschap en de hervormde Immanuelkerkge- meente) een dergelijke bij eenkomst organiseren. Ze menen dat het zaak is om de gebeurtenissen, zoals die zich in de eerste helft van de 20e eeuw in Europa hebben de plaats door G. van de Knaap (nummer 6) op een ne derlaag te trakteren. Even eens winst was er voor de op de vierde plaats staande B. In het middengedeelte kwa men de partijen L. Ellers te gen J. Stam en T. Wiersma tegen F. Ritter tot een pun- tendeling. L. van de Haven Heb je interesse? Prima verdiensten. WADDINXVEEN/REEUW- IJK - De W addinxveens/Reeuwijkse muziekvereniging Rewa geeft twee vooijaarsconcerten voor fami- In de toneelzaal van het AF- centrum werd door het koor, dat bestaat uit 34 leden van 55 jaar en ouder, een geva rieerd repertoire ten gehore gebracht. Voor de pauze werden er reli gieuze en serieuze liederen gezongen, afgewisseld met een declamatie. Na de pauze kon het publiek genieten van het lijflied van het koor en Vorig jaar werd vijftig jaar bevrijding gevierd. Een halve eeuw geleden werden we be vrijd van het nazistische juk en kwam er een einde aan de Duitse bezetting. Nog nooit werd het bevrijdingsfeest in Deze slimme slaapbank weet precies wat ii wilt. In een handomdraai laat hij zich veranderen van een stijlvolle zitbank in een riant 2-persoons bed. Nu bij Morgana, vanaf f 1095,-. W. Hennink van het schaak bord werd geveegd. In de subtop een spannende aangelegenheid bij A. Kardol tegen A. van waarbij de zwartspeler in een hektische stelling remise af- Het koor kan overigens nog best wat aanvulling gebrui ken. Vooral zangers maar ook zangeressen van 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Inlichtingen tijdens kantoor uren bij mevrouw G. van Dort, tel. 0182-615555 (bij geen gehoor 0182-631932). over scholings- en examencentra in Best, Emmen, Groningen, tingskerk Waddinxveen (Esdoornlaan) en Zwolle. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 26 april heeft het be jaardenzangkoor ’Anne Frank’ in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) opgetreden in nieuwe koor- kleding, die kon worden betaald dankzij een financiële bijdrage van de bedrijvensportdag 1995. dagen in 1945 zelf. Nog nooit waren er ook zoveel mensen aanwezig bij de do- afgespeeld, blijvend te geden- denherdenking op 4 mei bij het monument aan het Sta tionsplein. Ook de kerken lie- Tijdens deze dagen werden de nieuwe trends in tuinmeu belen en bijbehorende acces soires gepresenteerd. De be- zoekerts konden kennis ma ken met de elegante collecties op het gebied van smeedijze ren meubelen in vijf fraaie kleuren en natuurlijk de laat ste nouveauté’s van Classic Garden, zoals de massief te akhouten collectie tuinmeu belen voor binnen en buiten, vervaardigd volgens eeuwen oude Engelse traditie. Uiteraard werd het geheel gecomplementeerd met een keur aan tuin- en woonacces soires, waarbij uiteraard veel aandacht is geschonken aan de stijlcollecties in zitmeube len, zoals de inmiddels be kende Amerique-collectie. Het mag volgens de vier ker ken niet zo zijn dat de viering van 50 jaar bevrijding in 1995 de voltooiing van de na oorlogse verwerking van de oorlogservaringen is geweest en dat het nu zo zoetjes aan tijd wordt om de oorlog maar weer te vergeten. Daarvoor is de breuk die de oorlog in de Europese cultuur heeft geslagen te diep. Deze oorlog was meer dan een oor- Het was weer de moeite waard bij Van Berkesteijn Wooncultuur te gaan kijken. ‘Zo ook deze keer1, kijkt direc teur Hugo van Berkesteijn te vreden terug. Vrijdag 26 april, zaterdag 27 april, maandag 29 april en dinsdag 30 april hield hij een Country Garden Fair. WADDINXVEEN - De jaar lijkse rommelmarkt van de Centrale Hervormde Ge meente van Waddinxveen op het evenemententerrein aan de Dreef heeft ƒ46.710,- opge bracht. Dat is wat minder dan vorig jaar, maar toch een geweldig bedrag waar weer- mee kerkelijke doelen in bin nen- en buitenland kunnen worden gesteund. De organi satoren kunnen terugzien op een geslaagde rommelmarkt met een uitstekende sfeer en een prima verkoop. Er is dus alle reden ook voor de Waddinxveense kerken om de herinnering aan de oorlog levend te houden en om zich mede in te zetten het geheugenverlies van de sa menleving tegen te gaan. Het gedenken is niet alleen een taak van de oorlogse en na-oorlogse generaties. Ook nieuwe generaties zullen tel kens weer doordrongen moe ten worden van het ’dat nooit weer’. Vandaar dat de vier kerken het niet bij die ene bijeen komst 50 jaar na dato hebben willen laten en besloten heb ben voortaan op elke 4e mei een gedenkdienst te organise ren. moest delven. Positief opvallend blijft N. Dannis, die een uitstekend seizoen draait en nu ook W. van de Hoek aan de zegekar wist te binden, eveneens de volle winst voor P. de Niet te- heid en gelijkheid werden vertrapt en broederschap vaak op de proef werd ge steld, is langzamerhand het negatieve symbool geworden, waaraan valt af te zien wat het Nederlandse volk zou wil len zijn of zou behoren te zijn. Steeds weer opnieuw wordt in verschillende toonaarden het verhaal van de oorlog en van de schending van de diepste menselijke waarden verteld met de daarbij beho rende boodschap ’dat nooit weer’. Het gaat daarbij echter om veel meer dan om het samen binden van het Nederlandse volk in een soort ’vaderlands gevoel’. Het gaat om de verde diging van de democratische waarden tegen het totalita risme. Gedurende de gehele dag, van 8.00 tot 18.00 uur, zullen log. Het was een regelrechte totalitaire aanslag op de diep ste menselijke waarden van de door jodendom, christen dom en humanistische tradi tie gestempelde Europese cultuur. Het nazisme kan zelfs geken schetst worden als een op stand tegen God, stellen de samen werkende kerken. De kern van de nazistische ideo logie werd immers gevormd door de ’Endlösung’, de ge plande, systematische uit roeiing van het Joodse volk. Adolf Hitler en zijn trawan ten keerden zich tegen Gods eigen volk en daarmee tegen God zelf. Sinds 1945 heeft de Tweede Wereldoorlog een grote sym boolfunctie gehad. Op de 5 mei en vooral de 4 mei-vierin gen brengen de Nederlanders hun gemeenschappelijke waarden tot uitdrukking en geven zij aan dat ze elkaar herkennen als mensen die staan voor dezelfde waarden. De periode van de Tweede Wereldoorlog, waarin vrij lijk A. van de Starre, D.J. van Offeren en C. Alblas. In de kelder van de schaakdi- visie tenslotte moest J. van Sandijk door onoplettendheid tegen M. Moerland een matje incasseren. Voor een verras sende overwinning zorgde J. zien hij vorige week nog door Ponsioen tegen H. Stouten. Als laatste kwam A. van As peren tot winst tegen H.E. van Offeren met als gevolg dat laatstgenoemde zich Nieukerke, dicht in de buurt van de on derste plaats dient op te hou den. WADDINXVEEN - Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Noordringdijk in Waddinxveen-Zuid heeft een geslaag de Country Garden Fair gehouden, die vorige week vrijdag begon en tot en met Koniginnedag duurde. WADDINXVEEN - Tijdens de 29e ronde van de huishou delijke competitie van Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV gebeurden vorige week donderdagavond geen verrassingen meer. Opnieuw ging de volle winst naar koploper W. Bennink. king werden er zowel in de hervormde Brugkerk (Kerk- weg-Oost) als in de Ontmoe- (Groensvoorde) diensten gehouden. De deel nemers van beide diensten liepen daarna in een stille, in drukwekkende tocht naar het monument. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 3 mei om acht uur wordt voorlopig de laatste bingo-avond van dit seizoen gehouden in wijkgebouw De Paddestoel. Deelnemers moe ten 12 jaar en ouder zijn. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Vrij dagavond 3 mei om half negen is er weer een avond van de hervormde koffie bar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen. Op deze avond zal Vicky in de schijnwerpers worden gezet. Vicky is het pleeg kind van de koffiebar. Zij woont in Roemenië en zon der de maandelijke finan ciële steun van de koffie- barjeugd zou ze veel mis sen. Ook haar familie wordt met de Waddinx veense hulp geholpen. Vrijdagavond is er een ac- tie-avond voor Vicky. Er zullen allerlei spelletjes worden gedaan. De koffie bar is toegankelijk voor 15-jarigen en ouder. Gunstig geprijsd Onderhoudsarm 10 jaar garantie Dealer van Wicanders en Topos Rijnlandstraat 4, jMBam 2741 GZ Waddinxveen. tel. (0182) 61 6119. fax (0182) 61 66 38 WADDINXVEEN - Het clwnsduo Bassie en Adri aan geeft zaterdagmiddag 25 mei om twee uur een voorstelling van hun ’Lach- spektakelshow’ in de Wad dinxveense sporthal ’de Dreef. De kaartverkoop voor deze graag geziene show van dit populaire tweetal is inmiddels bij Van de Wal Speelgoed Passage) begonnen. Bassie en Adriaan, die zo’n 40 jaar geleden met hun acrobatische toeren begon nen voor de speeltuinver eniging van Vlaardingen en de wereld rondtrokken als ’The Crocksons’, houden met hun vakmanschap in hun show de gehele familie twee uur in hun ban en aan de stoelen gekluisterd. Ze zingen ook een aantal met goud en platina be kroonde liedjes, zoals die te horen zijn geweest in hun TROS- en Kindemet-tv- programma’s sinds 1976. Verder zijn er doldwaze en komische sketsches. De gehele show is door de strakke maar vrolijke en vlotte leiding van Adriaan tot een onvergetelijke fijne middag gemaakt waar niet alleen de kinderen plezier aan beleven, maar ook hun ouders en grootouders. X\ -VAN der linde WADDINXVEEN - Volgende week wordt in Waddinxveen de landelijke collecte van het in Deventer gevestigde Na tionaal Fonds Kinderhulp weer gehouden. Via de verschillende instan ties voor jeugdhulpverlening doet Kinderhulp iets extra’s voor kinderen in Nederland die het door allerlei omstan digheden niet altijd even ge makkelijk hebben. Het gaat in Nederland om on geveer 140.000 kinderen, die professionele hulp nodig heb ben voor hun problemen. Bij voorbeeld door moeilijkheden in het gezin, veroorzaakt door opvoedingsproblemen, rela tieproblemen van de ouders, werkloosheid, drank- of drugsmisbruik. In een toenemend aantal ge vallen is er sprake van emo tionele of lichamelijke ver waarlozing, mishandeling of incest. Vaak wonen deze kin deren niet meer thuis maar in een internaat of pleegge zin. Het ingezamelde geld wordt gebruikt voor individuele of groepen kinderen. Bijvoor beeld voor de aanschaf van een fiets, een vakantie, een sportlidmaatschap of een speeltoestel voor een tehuis. Garden Fair haalde Hugo van Berkesteijn de bekende Zeeuwse beeldend kunste naar Anton Beysens naar Waddinxveen voor een prach tige expositie voor zowel bui ten in de tuin als in het inte rieur. Anton Beysens bronzen beel den zijn veelal geïnspireerd op het kind en zijn belevings wereld. Verrassend veel speelse, harmonieuze vormen hebben op de waarnemer een heel sterke en emotionele aantrekkingskracht. WADDINXVEEN - De Speelbieb Waddinxveen in de Dick Brunaschool aan de Essengaarde is op zoek naar vrijwilligers. De speel-o-theek is twee maal per week geopend om speelgoed uit te lenen aan haar leden. Er kan worden gekozen uit een ruim as sortiment speelgoed voor kinderen van 0-12 jaar. De belangstelling is dan ook enorm groot. De aankoop en uitleen wordt geregeld door een groep vrijwilligers. Zij ge ven de ouders en kinderen ook adviezen. Er is drin gend behoefte aan uitbrei ding van het vrijwilligers- team. Wie het leuk lijkt om hier aan mee te werken of meer informatie wil kan contact opnemen met J. Korving van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk (tel. 0182-631932). Met nog zeven ronden voor de sloeg en in de laatste minu- boeg blijft de spanning er ove- ten voor het vallen van de rigens goed in, aangezien ook vlag alsnog het onderspit de drie achtervolgers goed bleven volgen. De koploper speelde met de witte stukken tegen H. Smitskamp, een goede top 10- schaker maar net te licht voor de absolute WSV-top. In het spelletje, waarbij de kop- gen J. Muit, loper het spel wist te regisse ren, kon Smitskamp niets an der doen dan zich bij een ne derlaag neerleggen. Tweede man T. van de Oord handhaafde zich op de twee- wist wat uit de grote midden- van de groep naar boven te kruipen door J. van Oort op verlies te zetten. Verder overwinningen voor P. van Offeren, G. Torenbeek Jansen, die de goede subtop- en A. Prins tegen respectieve- per T. Kuiper geen kans gaf. De op de derde plaats staan de H. van Woudenberg liet een steek vallen door tegen L. Willemen (8) tegen remise aan te lopen. Laatstgenoem de schaker had nu wel het juiste schaakgevoel, aange- De Country Garden Fair werd door het Waddinxveen se hoveniersbedrijf Willem- stein creatief ’ingepakt’. In combinatie met de tuinmeu belen deden de bezoekers een schat aan ideeën op om de tuin nieuwe en verfrissende accenten te geven. Speciaal voor deze Country ZEVENHUIZEN - De ge meente Zevenhuizen-Moer- kapelle houdt tot en met mei een klantvriendelijkheidson- derzoek. Hiermee hoopt het gemeentebestuur een beter beeld te krijgen van de kwali teit van de dienstverlening aan de burgers. In totaal zijn er 700 enquête formulieren uitgezet. Inmid dels zijn er 150 formulieren terug ontvangen. Om het to taal aantal formulieren uit te zetten is het noodzakelijk om de termijn te verruimen. WADDINXVEEN - Het twee uur durend open huis in het nieuwe kantoorpand van het Opleidingscentrum voor het Schilders- en Stukadoorsbe- drijf Reclame- en Presenta tietechnieken (SVS) aan de Limaweg is druk bezocht. Veel belangstellenden kwa men de sfeer in dit nieuwe ge bouw, dat is ontworpen door WADDINXVEEN - Zaterdagavond 4 mei om kwart voor architectenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg) proe ven. De bezoekers kregen bij bin- gedenken!’ gehouden. In aansluiting daarop volgt nenkomst informatie uitge reikt over de activiteiten van het opleidingscentrum SVS en over de indeling van het gebouw. Op elke etage wer den de bezoekers door SVS- medewerkers rondgeleid. De rondleiding eindigde op de vijfde etage, waar onder meer de videopresentatie The Fi nishing Touch (genomineerd Nederland, maar ook in Wad- dinxveen, zo massaal en uit bundig gevierd, met uitzon ge, waar het bedrijfsrestau- dering misschien van de mei- rant is gevestigd, konden be zoekers het panorama van Waddinxveen bekijken en op de foto vastleggen. In het nieuwe kantoorgebouw is alleen het hoofdkantoor van het opleidingscentrum ten zich in dat jaar niet onbe- gratis toegankelijke SVS gevestigd. Voor het afne- tuigd. men van examens en het ver- Voorafgaande aan de herden- lieleden, vrienden, bekenden, zorgen van cursussen en trai- donateurs en belangstellen- ningen beschikt SVS den in Waddinxveen en in Reeuwijk. In Waddinxveen wordt het concert gegeven op vrijdag avond 3 mei om acht uur in Het Nieuwe Trefpunt, terwijl de locatie in Reeuwijk-Brug dit jaar de Ark is (vrijdag avond 10 mei). De muziek die Rewa speelt vertegenwoordigt verschil lende genres, van populair tot klassiek en zelfs een vleugje dixieland. Hierbij wordt door een solist geïmproviseerd, waarbij het goed swingen is. Het zijn dit jaar gewoon pak kende stukken die lekker in het gehoor liggen, waarbij het luistergenot centraal staat. Een nieuw element bij de con certen is het optreden van een gehele nieuwe lichting muzikanten. Binnen twee jaar opleiding heeft Rewa reeds een leerlingenorkest geformeerd van ongeveer 20 leerlingen. Iedere week wordt er zeer en thousiast gespeeld en geoe fend. Het leerlingenorkest zal een deel van het optreden voor haar rekening nemen. De avond wordt besloten door een optreden van de geza menlijke orkesten met 40 a 45 muzikanten. een jodellied. De heer Staal kreeg tussen tijds applaus voor zijn solo in Tirolerland. Hij bleek echter niet alleen over zangkwalitei- ten te beschikken, want hij verzorgde ook de declamatie tussen het derde en vierde zangblokje, dat de bekende meezinger ’Breng eens een zonnetje’ bevatte. Het publiek, waaronder wet houder J.A. Hielema (CDA), een vertegenwoordiger van het secretariaat van de Be drijvensportdag en vertegen woordigers van de deelne mende bedrijven, heeft duide lijk genoten van het optreden. Jan Korving van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW), waaronder het koor ressorteert, presenteerde de avond en vroeg het koor om een toegift. Na de toegift werd er vervolgens door de toehoorders nog even met het koor meegezongen. Het was een geslaagde avond. Het Anne Frank-koor mag trots zijn op de geleverde prestatie. Er bestaan inmid dels plannen om in de nabije toekomst in samenwerking met andere seniorenactivitei ten een avondvullend pro gramma te brengen. WADDINXVEEN - Onder auspiciën van de Nederlandse Hippische Sportbond en de Stichting Nederlandse Po ny en Paardenclub houdt de Stichting Ruiterconcours Waddinxveen op Hemelvaartsdag (donderdag 16 mei) een Concours Hippique op het terrein van manege Rei- gersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen. aan de Piasweg (jeugdige) amazones en ruiters strijden op het gebied van dressuur en springen. Hierbij gaat het om zowel de ’dagprijzen’ als een ’selectie- plaats’ voor het Nederlands kampioenschap later dit jaar. Aan de wedstrijden nemen pony’s, maar dit jaar ook paarden deel. De toegang tot deze wedstrij den is geheel gratis. Bezoe kers zijn van harte welkom. Gezien het grote aantal deel nemers (die allen een auto plus paardentrailer meebren gen en de gehele dag blijven) is er beperkt gelegenheid voor parkeren door bezoe kers. gf ■MRF I Gedenkdienst van vier kerk op zaterdag 4 mei ZIT! LIG! I Hoofdkus sens tegen meerprijs leverbaar. lautuux».«aua KANAALSTRAAT yionj pfuits wpersootfy/b suvici. Renoul* Dorpstraat 38, Waddinxveen, 0182-618090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 0172-212965 ’s maandags gesloten - vrijdag koopavond Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, fel. (0172)21 32 68 Z* 'éi -‘TC&jKa

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13