ABN AMRO Bank uur langer open Illegalen land uitgezet Regionale aanpak voor boomteeltregio Boskoop ijs 'Akker- oord' uitgereikt Raad stemt in met opknappen van openbare scholen Duitse studenten op bezoek Kanotocht langs boomkwekerijen Nel Benschop declameert tijdens het concert van De Gouwestem in Boskoop Spuitlicentie wordt verplicht Frontale aanrijding Plantenverkoop door Avanti Bertus Leerkes in Zoetermeer Schaakexamen Dick Brunaschool Zangavond in Kruiskerk Geslaagden zwemdiploma in Agnietenkapel Nieuwe trainer staf Be Fair-junioren Geraniummarkt in Zevenhuizen Zevenhuizen mp“»erd gehaaid.^ Bas-Jan van zen, Lars Viergever, Jelle Vley, Suzan Toonen, Koen Hoondert, Loraine Klatt, Wendy van Uden, Rion Door- Pagina 19 WOENSDAG 1 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor 'De GHouwestem'. (Foto: Guido Stordiau). Kramer zal de koor- en sa- religieuze gedichten velen te De dichteres Nel Benschop. BOSKOOP - Kanovereniging Hesjes. Verder kunnen de mensen begonia’s, petunia’s, lobelia’s en sneeuwtapijt ko pen'. heel verzakte kleuterspeel- plaats, het aanbrengen van de (Kerkweg- burg, in het voormalige Oost- Duitsland) brachten afgelo pen week een bezoek aan hun eenvoudige dichtkunst. Haar gedichten getuigen van een oprecht geloof in God en van verlangen om de inhoud van dit geloof, dat haar zelf zoveel vreugde en kracht schenkt, aan anderen door te geven. Talrijke lezers en lezeressen (jonge en oude, zieke en ge zonde) worden door haar ver zen getroost en bemoedigd en vinden in haar bundels ze kerheid en kracht om te le ven. De dichtbundels van Nel Benschop zijn dan ook al tal van jaren bestsellers. Zo ontving zij reeds in 1976 de honderduizendste bundel ‘Gouddraad uit vlas' van de uitgever. Van haar hand ver worden afgewisseld door een tweetal declamaties van Nel tin Mans, de Waddinxveense mannen- Donderdag een week geleden sloeg op de Oranjelaan een auto over de kop. Vermoede lijk heeft de 21-jarige be- behoefte te bestaan om in de late middaguren banktaken te kunnen regelen. ZOETERMEER/WADDINX- VEEN - Woensdagmiddag 8 mei om half twee houdt de kieskring Leiden van de poli- De huis- Hill’ gangen van de gemeen schapsruimte en de eerste verdieping, het vervangen van verrotte kozijndelen van de gemeenschapsruimte en het vervangen en aanschaf- is gekozen voor een nieuwe route vanaf het clubhuis aan de Parklaan. Gestart wordt om 10.00 uur. Wie wil deelne men dient zich vooraf te mel den bij Vincent Knop (215867) of Arie Cees de Jong (214157). WADDINXVEEN - Aan de openbare Dick Brunaschool (lokaties Essengaarde en Zuidplashof) en de Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) zal voor in totaal 136.200 gulden worden verspijkerd. B. en W. hebben vo rige week van de gemeenteraad toestemming gerkegen dit krediet voor deze werkzaamheden uit te geven. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 24 april is er in het gemeentehuis van Boskoop gesproken over de toekomst van de boomteelt in de regio Bo- skoop/W adinxveen. junioren te blijven trainen en begeleiden. John de Vries heeft, evenals hoofdtrainer Arie van der Laan, jarenlang gewerkt bij de voetbalvereniging Zeven- Het uitwisselingsprogramma hoven. Tevens was hij hier wordt grotendeels gesubsi dieerd door het Europees Platform. De Duitse en Ne derlandse overheid stimule ren dit, omdat er nog veel ge sleuteld moet worden aan de landen. Naast een jaarlijkse werkweek in Engeland is nu ook naar Duitsland een uit wisselingsprogramma opge start. Zeker voor het in de praktijk brengen van de ken nis van de Duitse taal en het leren van cultuurverschillen wordt het uitwisselingspro gramma van grote betekenis nieuwe seizoen aansprekende geacht. resultaten te behalen. WADDINXVEEN - Vanaf vandaag (woensdag 1 mei) laat zoals bericht de ABN AMRO Bank in Waddinxveen (Passage) haar openingstijden nog beter aansluiten aan de wensen van haar cliënten. Daarin worden herinnerin gen opgehaald aan de oprich tingsvergadering in een tuin loods en de verschillende acti viteiten en tochten door de jaren heen. ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 4 mei wordt bij het herdenkingsmonument aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen de Dodenherdenking ge houden. Organisaties, verenigingen, instellingen en inwoners wor den in de gelegenheid gesteld om bij het monument aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de krans legging kan tot en met vrij dag 3 mei bij A. Wessels van de sektie Interne Zaken, tel. 0180-637748. een aantal jaren werkzaam als assitent trainer van de Arie van der Laan. Wim Dullemond heeft zowel als hoofdtrainer en als jeugd trainer bij diverse verenigin gen, ook binnen onze regio, ge- gezongen in verschillende ta- werkt. Op dit moment is hij werkzaam als jeugdtrainer bij Nicolaas Boys in Nieuwveen. Cor van Triet en Toon Ben ders zijn reeds een aantal ja ren binnen de jeugd van Be Fair actief. Vanzelfsprekend willen alle trainers en hun as sistenten proberen in het zet. Tegen de werknemers is proces-verbaal opgemaakt, evenals een bemiddelingsbe- drijf. en brandblusser. Ter voorkoming van verdere stankoverlast moet in de toi letruimte van de Theo Thijs senschool en van de Dick Brunaschool (locatie Zuid plashof) een kunststoflaag op de vloer worden aangebracht. WADDINXVEEN - Vorige week maandag 22 april was het druk en stil in een lokaal van de openbare Dick Bruna school. Negentien kandida- een schaakexamen. In samenwerking met een lid van de Waddinxveense Schaak Verengiing WSV had de ouderraad van de Dick Brunaschool een schaakcur sus voor de leerlingen en ou ders georganiseerd. Eind vorig jaar zijn de gebou wen van de openbare basis scholen geschouwd. Daarbij is het nodig gebleken een aantal voorzieningen te tref fen aan de Dick Brunaschool (lokaties Essengaarde en Zuidplashof) en de Theo Thijssenschool Oost). Bij de Dick Brunaschool (Es sengaarde) gaat het om de vervanging van verrotte ko zijndelen, alsmede het schil deren van de kozijnen, het verwijderen van betonnen banken ter voorkoming van vandalisme, het vervangen van versleten linoleum en het treffen van een voorziening ten waren namelijk bezig met ten behoeve van de vuilcon tainers (Zuidplashof). Bij de Theo Thijssenschool gaat het om het vervangen van versleten binnenzonwe- ring in de videoruimte, het vervangen van oude niet meer goed functionerende toi letten, het ophogen van de ge- Zo’n 22 deelnemers begonnen 'in het najaar met goede moed. Door verschillende om stalen trapjes bij de nooduit- standigheden haakten er drie van de gemeen- deelnemers af, maar de overi gen bleven tot het eind. WSV-lid Wim v.d. Hoek gaf de lessen en na enkele proef- examens gingen 19 kandida ten op voor diploma 1 of 2. fen van brandslang, haspel Een jongen haalde te weinig punten concludeerde gecom- mitteerde Gerard Torenbeek, Kranslegging ee„ pr.^ e^r De huidige openingstijden en de koopavond zijn hiervoor onvoldoende. De ABN AMRO Bank biedt op veel terreinen al een 24-uurs service. Zo is er een geldautomaat en staan diverse 06-informatielijnen dag en nacht open voor dienstverlening aan de cliënt. Met ingang van deze week past ABN AMRO Waddinx veen de openingstijden van het kantoor in de Passage aan. De nieuwe openingstij den zijn dan maandag tot en met vrijdag: 09.00 uur tot en met 18.00 uur (was 17.00 uur), kastransacties zijn niet mogelijk op maandagochtend tot 13.00 uur, wel kan men na afspraak terecht voor een ad viesgesprek; donderdagavond van 18.00 uur tot en met 20.00 uur, op deze avond is in verband met de dagelijkse langere openingstijden de kas gesloten. De adviseurs voor particuliere cliënten zijn wel beschikbaar. Met deze flexibele opening stijden is ABN AMRO trends- een voorlichtings- en discus siebijeenkomst over de actu ele politiek en de gang van zaken in de partij, gevolgd door een korte jaarvergade ring. Tot kring Leiden van de Unie 55+ behoren Alphen aan den Rijn, Gouda, Leiden, Noord- wijk, Zoetermeer en Wad dinxveen met alle met omlig- verhouding tussen de twee gende gemeenten. Naast Tweede-Kamerlid Ber tus Leerkes zullen spreken hoofdbestuurslid mr. Jems Mulder, fractievoorzitter in de proviniale staten van Zuid-Holland Alex Smits en Rita Verbeek, lid van dezelf de statenfractie en lid van de Landelijke Unie Vrouwen 55+. HAZERSWOUDE - Tafelten nisvereniging Avanti organi seert op 9, 10 en 11 mei weer de jaarlijkse verkoop van tuinplanten en heesters in het clubgebouw aan de Sport- van 17.00-21.00 uur, op 10 mei van 13.00-21.00 uur en op 11 mei van 9.00-14.00 uur. Er is een ruime sortering scha duw- en haagplanten, bodem bedekkers en coniferen. Rechtstreeks van de kwekerij en van goede kwaliteit. Na verkoop worden ze verpakt meegegeven. Desgewenst kunt u ook deskundig advies krijgen. ari tien jaar en organiseert in het kader hiervan weer een Boskoopse boomkwekerij- tocht. Dit gebeurde in voor- len, met name in het Neder lands, het Engels en het Frans. Daarnaast is er de mogelijk heid voor de uitgenodigde asielzoekers om iets instru mentaals of vocaals uit eigen land te laten horen. Na afloop is er gelegenheid om met el kaar een kopje koffie te drin ken. BOSKOOP - De politie heeft samen met de Inspectie So ciale Zaken en werkgelegen- WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt) houdt zondagavond 5 mei om half acht weer een zangavond in de Kruiskerk (Passage). De toegang is vrij. De zangavond staat in het te ken van het christen-zijn we reldwijd. Er zullen dan ook geestelijke liederen worden zilveren jubileum van konin gin Beatrix verzorgde hij een uitgave van enkele van haar toespraken in ’Het Staats hoofd spreekt’. De Stichting Agnietencon- vent is een onafhankelijke stichting die bijeenkomsten organiseert rondom thema’s op het snijvlak van kerk, reli gie en samenleving. en dergelijke worden ge plaatst. Hierbij wordt rekening ge houden met het onlangs in voorbereiding genomen land inrichtingsproject Boskoop. Vanaf 1 juli mag u als agra risch ondernemer zonder li centie geen gewasbescher mingsmiddelen in bezit heb ben, gebruiken of verhandelen. Het gaat om middelen voor beroepsmatig gebruik. Wie na 1 juli 1996 zonder spuitlicentie gewasbe schermingsmiddelen in bezit heeft, toepast of verhandelt, is dus strafbaar. Licenties worden afgegeven door de Plantenziektenkun- dige Dienst tegen betaling van 37,50 gulden. U dient daarbij uw diploma en een le gitimatiebewijs te tonen en een recente pasfoto in te leve ren. Wanneer u niet over het vereiste diploma beschikt moet u zo snel mogelijk con tact opnemen met een Agra risch Opleidingsentrum. Voor meer informatie kunt u zich vervoegen bij het kan toor van de Plantenziekten- kundige Dienst, Overslag 4, 2771 CE Boskoop, tel. 213181. WADDINXVEEN Zuidaustralische wijn ’Koonunga (1993) van het Waddinx veense restaurant ’Akker- oord’ is opnieuw in de prijzen gevallen, ditmaal tijdens de landelijke fina le van het Nederlands Wijngilde die overigens in de regio Midden-Holland wferd gehouden. Aan de eerder door het horeca-echtpaar Ron en Tonneke de Bruin-Boon- stoppel met hun geestrijk vocht in de wacht gesleep te streekprijs is dus nu heel verrassend de natio nale wijnprijs toegevoegd. In ’Akkeroord’ kwam daarom vorige week woensdagmiddag 24 april weer een gezelschap ge nodigden bijeen om - voor zien van een hapje - ken nis te maken met ’Koonunga Hill’ (1993), gemaakt van de druiven rassen shiraz en cabemet sauvignon en afkomstig van het wijnhuis Penfolds in Zuid-Australië. De landelijke wijnprijs werd ditmaal door een lid van de ambassade van Australië in Den Haag aan ’Akkeroord’ uitge reikt. De Midden-Hol- land-wijnprijs werd ruim een maand geleden zoals bekend door Waddinx veens burgemeester C.M. van der Linden overhan digd. v.d. Laan. haar eigen werk. Diploma 2 werd behaald door Nel Benschop weet met haar religieuze gedichten velen te Burger boeien, dankzij haar eerlijke, lA/i||nm Rrppnvpln GOUDA - Zondagmorgen 5 mei om elf uur spreekt de journalist Willem Breedveld in de Goudse Agnietenkapel (Nieuwe Markt) over het the ma ’Niemand is een eiland’. Wat hebben de Nederlanders sinds 1945 met hun vrijheid gedaan? De saamhorigheid van toen heeft plaats ge maakt voor het individualis me van vandaag, met alle voor- en nadelen vandien. De vrijheid moet voortdurend opnieuw worden bevochten. Dat onderstreept het belang van de herdenking van oorlog en be vrij ding. De Stichting Agnietencon- vent organiseert deze lezing in samenwerking met de ge meente Gouda in het kader van het officiële programma van de Bevrijdingsdag. Willem Breedveld is werk zaam als politiek commenta tor van het dagblad Trouw. Eén dag in de week werkt hij aan de Rijksuniversiteit Lei den als docent massacommu nicatie en politiek. Hij is lid van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. In 1989 kreeg hij de Anne Nieuwenhuij- Tijdens het Boskoopse con cert zal de mannenkoorzang menzang begeleiden en enke le orgelsolo’s ten gehore bren gen. De algehele muzikale Benschop uit Arnhem. De be- leiding is in handen van Mar- nebal, Petra en Erik Buijten- gaafde dichteres zal een ze- hek en Astrid, Olga en Josien stal gedichten voordragen uit dirigent van het koor. WADDINXVEEN - Woens dagmorgen een week geleden parklaan. Op 9 mei omstreeks half negen vond er vestiging, subsidieaanvragen een frontale aanrijding plaats op de toe- en afrit van rijkweg A12 bij de Goudse Poort tus sen de verkeerslichten en de rotonde van de Henegouwer- weg. Een 22-jarige bestuurder uit Hardenberg reed in de rich ting van de rotonde en dacht dat beide rijstroken voor de zelfde rijrichting waren. Hij ging daarom inhalen waarna hij frontaal in bot sing kwam met een 22-jarige Boskoopse bestuurder van een personenauto. De perso nenauto vloog in brand en brandde totaal uit. De bestel auto kwam op de zijkant in de berm tot stilstand. De bestuurder van de perso nenauto, alsmede twee inzit tenden van de bestelauto zijn heid afgelopen week opnieuw met diverse verwondingen naar het Goudse Groene Hart De kinderen die hun diploma Ziekenhuis afgevoerd, gehaald hebben zijn: Martijn Goedhart, Matthijs Ooster- veen, Astrid Verweij, Suzan ne Overdijk, Lennart Barent- sen, Rick van Leeuwen, Deb- by Hassing, Jeffrey Bak, door zijn rijgedrag de controle zijn inmiddels het land uitge- Marielle Heerschap, Julia van Rosendael, Jack van der Poel, Susan van Nierop, Bram van Adrichem, Suzan ne Esveldt, Michael van Brui nessen, Levi Gerbrands, Yvonne Uenk, Jorin Bonef- aas, Donny Hogenboom, Den nis Hoogendoom, Rick Swij- nenburg, Lucas Dickmann, Stephan Zandbergen, Jeroen Hoogendoom, Stefan Korte- noeven, Paul-Pieter Oostin- die, Suzanne Spruit, Maurice ’t Schouwtje bestond in janu- Toet, Stefan Boers, Marily Bronkhorst, Steven Roos, Jan Peter Bontenbal, Ilse Vinger ling, Babet van Asselt, Den nis Giesen, Sander den Har- gaande jaren ook al maar nu fng, Hans van Asch, Bjorn Bosmans, Glenn van Eek, Dion van Offeren, Bennie van Uden, Jerry Nieswaag, Eline Kooiman, Kristy van den Berg, Vincent van Wijngaar den, Paulus Monster en Christa Monster. Bij het gesprek waren aanwe zig een drietal leden van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, vertegenwoordigers van de colleges van B. en W. vann Boskoop, Reeuwijk, Rijnwou- de en Waddinxveen en verte genwoordigers uit het be drijfsleven. Tijdens de bijeenkomst is een plan van aanpak aangeno men dat moet leiden tot ver sterking en verbreding van de economische structuur en van de concurrentiepositie van de boomteeltregio Bo skoop. Benadrukt wordt dat een re gionale aanpak en samen werking tussen de verschil lende overheden en het be drijfsleven een voorwaarde is voor een effectieve aanpak. De provincie Zuid-Holland heeft binnen het project voor namelijk een regiefunctie. In het plan van aanpak wor den afspraken gemaakt over de wijze waarop het overleg tussen de betrokken partijen wordt vormgegeven. Er zullen oplossingen worden ontwikkeld voor een aantal concrete knelpunten, zoals bijvoorbeeld bij de toepassing van de milieuwetgeving. Voor de versterking van de economische positie van de boomteelt stellen provincie en gemeenten, in nauw over leg met het bedrijfsleven, een aantal scenario’s op voor het programma ’De Boomteeltre gio Boskoop in het jaar 2005’. De verbreding van de econo mische structuur, de verbete ring van de ontsluitingsstruc tuur en de mogelijkheden voor verbeterde bedrijfsvoe ring, schaalvergroting en spe cialisatie zijn de centrale ele menten. Deze scenario’s moeten lei den tot een zo breed mogelijk gedragen visie op de regio Bo skoop in het jaar 2005. Deze visie zal het kader zijn waar tegen besluiten over bedrijfs- de hemel', Licht onder de ho rizon', ‘Geloof je dat nog?', ‘De vogel van het woord' en nog vele andere. Het mannenkoor ‘De Gouwe- stem' zal zaterdagavond een gevarieerd programma bren gen. Zo zingen zij een aantal mooie geestelijke liederen, maar ook klassieke muziek en bekende vaderlandse lie deren. Naast koorzang is er ook samenzang. De Boskoopse musicus Ben Vondelingprijs voor politieke MaaaaaHaaaaaaMMMMMai journalistiek. Hij werkte mee aan verschillende publika- WADDINXVEEN - Met het contracteren van John de Vries voor de A-jeugd en Wim Dullemond voor de B-jeugd heeft Be Fair-voetbal haar trainerstaf voor het nieuwe seizoen bij de junioren rond. Reeds eerder was al overeen stemming bereikt met Cor van Triet en Toon Benders om Marloes Buijtenhek, Selale Orhan, Christian T (beiden van de Waddinxveens Schaak Vereniging) en Ger- ben en Karsten Stouten. Volgend schooljaar wordt er bij voldoende deelname weer een schaakcursus gestart, maar dan misschien in een andere vestiging. WADDINXVEEN - In het Waddinxveense Gouwebad ‘de Sniep' is vorige week dins dag 23 april weer gezwom men voor het A-diploma. De beoordelingscommissie be stond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Alle 47 kandidaatjes zijn ge slaagd. BOSKOOP - Veertien leerlin gen uit Gerwisch (Maagden- schenen talrijke gedichten bundels zoals ‘Een boom in de wind', ‘Een vlinder van God', ‘Wit als sneeuw1, ‘Mag ik met leeftijdgenoten van het AOC je mee‘, ‘Een open hand naar Groen College aan de Zijde. Het bezoek maakte deel uit van het programma Neder- land-Duitsland Plus Mavo/VBO. In dit kader bracht vestigingsdirecteur M.I. Verhuist met andere schoolleiders uit Nederland in 1994 een kenismakingsbe- zoek aan de deelstaat Sach- sen-Anhalt. Dit werd in no vember 1995 beantwoord door een tegenbezoek van de Die middag worden de kano vaarders weer binnengehaald en volgt een reünie in het clubgebouw met een drankje en een hapje. Ter gelegenheid van het jubileum is een lus- trumeditie uitgegeven van het clubblad De Vaarboom. In Waddinxveen blijkt yol- etter. Indien in de toekomst gens de Waddinxveense bank blijkt, dat Waddinxveners op andere tijden hun bankkan toor willen bezoeken, zal de bank zeker niet schromen daarop in te spelen. BOKSOOP/WADDINXVEEN - Ter herdenking aan hen die vielen in de Tweede Wereldoorlog en de feestelijke bevrijding van ons land op 5 mei 1945 houdt het Chris telijk Waddinxveens Mannenkoor ‘De Gouwestem' za terdagavond 4 mei om half negen een gratis toeganke- de overigen behaalden lijk herdenkings- en bevrijdingsconcert in de Neder lands Hervormde Kerk van Boskoop (nabij de hefbrug over de Gouwe). ZEVENHUIZEN - Maar liefst 2.550 geraniums en an dere planten sieren zaterdag 4 mei vanaf acht uur, een week voor Moederdag, het Dorpsplein in Zevenhuizen. Dit is een vervolg op het door slaande succes van vorig jaar toen de Lions Club Zevenhui- zen-Moerkapelle de gerani ummarkt, waarvan de op brengst is bestemd voor ’Art sen Zonder Grenzen’, introduceerde. Terugkijkend zegt Lionslid Gerard Perdijk: ‘Ongelooflijk hoeveel geraniums en andere planten we toen hebben ver kocht. Het viel niet aan te sle pen. De kopers gaven ons complimenten voor de gewel dige kwaliteit'. Een ander Lionslid, René Dorgelo: ‘Dit jaar hebben we naast gewone geraniums in alle maten en kleuren ook Oostenrijkse hanggeraniums. Duitse collega’s aan de school Nieuw zijn de ronde terra cot- in Boskoop. ta schalen gevuld met vlijtige Afgelopen week volgden de leerlingen, vergezeld van twee leerkrachten die na ex cursies naar Berlijn en Maag denburg naar Nederland kwamen en in Boskoop wer den ontvangen door onder meer burgemeester J.J. Spros. De gasten werd een educatief en ontspannend programma aangeboden, be staande uit een deel op school met lesjes Engels, Duits, aan leg en onderhoud van tuinen en sport. Daarnaast werd er tieke partij Ouderen Ünie gefietst en stond ook een dag- ook het volgend seizoen de C- 55+ in sportcentrum De Veur je Amsterdam op het pro- aan de Primsalaan 40 in Zoe- gramma. Volgens de school termeer (wijk 18 -Rokkeveen) begint er een vriendschaps band te groeien tussen de school in Boskoop en de Se- kundarschule in Gerwisch. een controle gehouden naar illegale werknemers. Bij be drijven aan Den Ham, de Bie zen en de Halve Raak werden in totaal vijf mensen met de Poolse nationaliteit aange houden die niet over de ver stuurder uit Waddinxveen eiste papieren beschikten. Ze over het voertuig verloren. De bestuurder bleef onge deerd, de auto raakte total loss. 1 L i® j

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19