SUPER DUBBELPRINT A KT IE Willem nwoudt TUINPLANTEN- MARKT van der linde 19,90 b BURGERT JE VOELT JE LI 'Meeting' op Engelse toer Koos de Vogel: 'Homo-huwelijk' 'n onzalig idee LERDER IN EEN PEUGEOT Minister spelt medaille op bij P. Grootendorst k- Vanaf deze week is uw spaarkaart zeven gulden kontante korting waard! Legpenning van KvK voor G.K. v. Tilburg ALLES VOOR UW OPEL... Brand in drukkerij Herdenking bij oorlogsmonument VANDAAG GEBRACHT, MORGEN KLAAR kalkhoven minaatvloen Cm Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer 2! SET FOTO'S NU SLECHTS 1 GRATIS tekenfilm bij Henzo kinderalbum Brand bij houthandel V w8 Vergadering met commissaris over vacature plein. res mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester ten deel. i 5 door Hans Geel. Tel. (0182) 63 20 02 V OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN VIDEO AUDI' FOTI MEGA-COLOR Dorpstraat 76 Waddinxveen Dit boek mag ook bij u niet ontbreken. Tegen inlevering van uw volle spaarkaart trekken wij van 9 april t/m 4 mei 1996 maar liefst 7,- af van uw aankoopbedrag. Zie ook onze advertentie elders in deze krant. Reeuwijk Dorpsweg 36 A.s. vrijdag en zaterdag grote bij KORBIS aan de Dreef (t.o. Texaco) Groot assortiment tegen kleine prijsjes. U komt toch ook?! Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J INTERIEURVERZORGING Meeting trad zondagavond 14 april om half zeven op in de Hervormde Kerk van Bo skoop en is zondagmorgen 5 mei om half tien te zien en te horen in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). Meeting is nog op zoek naar nieuwe leden. Vooral bassen en sopranen, maar ook alten en tenoren zijn van harte welkom. Wie interesse heeft of meer informatie wil kan contact opnemen met Wil van Hel den, tel. 0182-615734 of met Paul Wildeboer, tel. 0182- 616331. Werden de versierselen beho rend bij de twee laatste ko ninklijke onderscheiding in de trouwzaal van het ge meentehuis opgespeld door Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden, de vak bondsman uit het Gouwedorp viel deze eer in Den Haag ten deel door PvdA-minister drs. A.P.W. Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De heer Grootendorst is sinds 1 februari 1950, inmiddels dus gedurende ruim 46 jaar, lid van de christelijke vakbe weging. Sinds 1970 vervult hij in het vakbondswerk vele kaderfuncties, zowel voor de regionale vakcentrale CNV als voor de regionale en lan delijke Vervoersbond CNV. INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen van duurzame samenlevingsvor men. Dat lijkt echter uitste kend geregeld te kunnen wor den door invoering van een wettelijk samenlevingscon tract, zoals voorgesteld door de staatssecretaris’. Naar aanleiding van de re cente discussie in de media over het ’homo-huwelijk’ kwam dit onderwerp ook ter ontstoken worden. De samen komst wordt besloten met het spelen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhel mus. Van ’s avonds zes uur tot zonsondergang (21.10 uur) zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Iedereen wordt verzocht deze gedrags lijn te volgen. Tijdens de herdenking op za terdagavond 4 mei worden in Nederland alle burgers en militairen herdacht die sinds het begin van de Tweede We reldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn ge vallen, danwel door oorlogs handelingen en terreur zijn omgekomen. De herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar ook een mo ment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkom sten zijn tevens een appèl op ieders individuele verant woordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden zal, ge holpen door leerlingen van de Koningin Beatrixschool (Zuidplashof) en de wijk- school St. Jozef (Kanaalweg), de eerste krans leggen. De Waddinxveense muziek vereniging Concordia en het algemeen gemengd koor Krea Musica zullen met een bijdra ge van de jongerengroep Gioi- la de muzikale omlijsting tij dens deze herdenking verzor gen. Tussen kwart voor acht en een halve minuut voor acht uur zullen de kerkklokken luiden. Na de twee minuten stilte om acht uur zal J.D. Geel declameren en zal het herdenkingsvuur in de offer schalen van het monument WADDINXVEEN - Don derdagnacht 25 april rond twee uur heeft een korte brand gewoed in het be drijf van drukkerij Twigt op het bedrijvenpark Coe- necoop. Aanvankelijk leek het om een uitslaande brand te gaan, zodat de vrijwillige brandweer van Waddinx veen met nagenoeg al haar materieel uitrukte en ge assisteerd werd door een ladderwagen uit Gouda. De brand leek te woeden op en in het platte dak van de drukkerij in de onmid dellijke omgeving van de stookruimte. De brand was echter met ongeveer een half uur onder contro le. Behalve brandschade aan het dak, is er een omvang rijke waterschade in- de drukkerij. Naar de oor zaak van de brand, die mo gelijk is ontstaan in de elektrische bekabeling, wordt door de technische recherche van de politie een nader onderzoek inge steld. Bij zijn activiteiten van de af gelopen 25 jaar heeft de heer Grootendorst zich onder scheiden door zijn verande ringsgezinde instelling. Een onmisbaar element bij veran deringsprocessen. WADDINXVEEN - Maan dagavond 10 juni om acht uur wordt er een extra gemeente raadsvergadering gehouden in verband met de vervulling van de burgemeestersvacatu- re na het vertrek van eerste burger C.M. van der Linden. In Waddinxveen zijn de voor bereidende werkzaamheden in verband met de burge- meestersvacature per 1 janu ari 1997 kortgeleden gestart. In de uitgezette procedure die moet leiden tot de benoeming van een nieuwe burgemees ter is voorzien in een verga dering van de gemeenteraad waarin de profielschets van de nieuwe burgemeester wordt besproken met de com missaris van de Koningin ir. J.M. Leemhuis-Stout. De commissaris is in die ver gadering aanwezig. "Niet ongemerkt voorbij" Waddinxveen in oorlogstijd 1940-1945 Zaterdag 4 mei Geraniummarkt op de PASSAGE voor de kruiskerk. GERANIUMS OF FUCHSIA’S 4 voor io.o° Groot assortiment perkplanten en kuipplanten. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense interkerkelijk gospelkoor ’Meeting’ heeft een nieuwe drummer en zingt op dit moment meer Engelstalige dan Neder landstalige liederen. Meeting is een gospelkoor met 35 leden van verschillen de kerkgenootschappen tus sen de 16 en 50 jaar. Het Waddinxveense koor treedt gemiddeld een keer per maand op in de regio, bijvoor beeld. tijdens jeugddiensten, open deur diensten en ook in gewone kerkdiensten. Sinds kort is het begeleiden- WADDINXVEEN - Zaterdagavond 4 mei zullen in Wad dinxveen wer de doden van oorlogshandelingen wor den herdacht. Bij het monument aan het Stationsplein wordt vanaf kwart voor acht een samenkomst gehou den waar iedereen in de gelegenheid is bloemen te leg gen. WADDINXVEEN WD-fractievoorzitter Koos de Vogel in de Waddinxveense gemeenteraad vindt dat zijn par tij moet terugkomen van het onzalige idee het ’homo huwelijk’ volledig gelijk te stellen aan het huidige bur gerlijk huwelijk. Hij heeft dat in een brief geschreven aan voorzitter mr.drs. Frits Bolkestein van de WD- Tweede-Kamerfractie. ving door. Dat is niet alleen het geval in CDA-kringen’. ’Dit leeft - in elk geval af gaande op geluiden uit mijn omgeving - evenzeer bij grote delen van onze eigen VVD aanhang. De gemiddelde WD-kiezer lijkt wat dit be treft aanzienlijk minder li- De onderneming was eerst aan de Kerkweg-West ge vestigd. In 1916 werd een hoekpand aan de Dorp straat - in welke straat drie slagers waren - be trokken. In 1960 vond een verhuizing plaats naar de huidige winkel aan het Ko ningin Wilhelminaplein. Gerrit van Tilburg is vanaf 30 april 1956 werkzaam in het bedrijf, dat toen nog geleid werd door zijn vader Kors van Tilburg. In 1973 heeft hij de slagerij overge nomen. Bij het helpen ontwikkelen van deze processen denkt en opereert de koninklijk onder scheiden Waddinxvener der mate toekomstgericht voor het grotere geheel dat hij zijn eigen positie hieraan onder geschikt heeft gemaakt. Zo heeft hij in het proces van structuurwijzigingen binnen de vakcentrale en de Ver voersbond CNV niet geaar zeld zijn eigen functie weg te saneren omdat dit in het be lang was van het grotere ge heel. Vervolgens heeft de heer Grootendorst op een andere plek weer geheel ander werk opgepakt. Zonder aanzien des persoons is hij in zijn hoeda nigheid van kaderlid van de Vervoersbond CNV veelvul dig opgekomen voor de belan gen van de werknemers. De uitreiking door KvK- adviseur C. de Bas vond plaats tijdens een bijeen komst in de slagerij aan het Koningin Wilhelmina plein in Waddinxveen. Gerrit van Tilburg ontving de legpenning, die is ver fraaid met de beeltenis van Mercurius, de Ro meinse god van de handel, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als sla ger. De onderscheiding drukt de waardering uit voor de wijze waarop de Waddinx veense slager zich heeft in gezet voor zijn onderne ming. Daarmee heeft hij de ontwikkeling van de re gionale economie mede be vorderd. Slagerij Van Tilburg be staat sinds 1905. Het is de oudste slagerij in het Gou wedorp. In 1923 was de zaak in handen van me vrouw T. van Tilburg-de Rooy, weduwe van oprich ter Gerrit Korstiaan van Tilburg. Zoon Kors van Tilburg nam in 1940 het bedrijf van zijn moeder over. WADDINXVEEN - Het ver moeden bestaat dat spelende kinderen voor een brand bij houthandel Alblas aan de Zuidkade in Waddinxveen hebben gezorgd. Er hebben zich daarbij geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De brand werd vrijdagmid dag 26 april omstreeks half vier uur gemeld. Het vuur woedde onder de opslagloods van het bedrijf. Deze loods staat op palen die ongeveer een meter boven de grond uit steken. Van buitenaf is het heel goed mogelijk onder deze loods te komen. De brand heeft gewoed in het afval wat onder de vloer ligt. Omdat het nauwelijks moge lijk is dat daar spontaan brand ontstaat en omdat het bekend is dat er wel eens kin deren onder die vloer spelen, bestaat het vermoeden dat ze al dan niet opzettelijk deze brand hebben doen ontstaan. Na ongeveer drie kwartier kon de brandweer het sein brand meester geven. Pas na een grondige inspectie van vloer en fundering zal bekend zijn hoe groot de schade is. WADDINXVEEN - Op Ko ninginnedag (dinsdag 30 april) is aan slager G.K. van Tilburg de gouden leg penning met bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Hol- land uitgereikt. de combo van Meeting weer versterkt met een nieuwe drummer. Martin Voskuilen heeft na melijk na tien jaar trouwe dienst zijn drumstokken overgedragen aan Arie Boer tjes uit Zevenhuizen. Op dit moment zingt Meeting wat meer Engelstalig reper toire, omdat mooie Neder landse liederen wat moeilijk te vinden zijn. Onder begelei ding van dirigent Ronald de Jong uit Zoetermeer wordt ie dere donderdagavond van acht uur tot kwart over tien gerepeteerd in de Kruiskerk (Passage). ’Een dergelijk idee wordt houden. Sterker nog, het hu- mijn inziens niet gedragen welijk als instituut maakt door de breedte van onze par- juist in deze periode een ople- tij’, aldus de liberaal Koos de Vogel, die in Waddinxveen ook bijzonder ambtenaar van de burgerelijke stand is. ’Wij zijn nu eenmaal geen voorhoedepaertij, maar een brede volkspartij. Vanzelf- Ml* 9 M I *11 kend geregeld te kunnen wor- brief aan Frits Bolkestein. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van Koninginnedag 1996 is de Waddinxveense sprake tijdens het wekelijkse vakbondsman P. Grootendorst benoemd tot ridder van de vijfde graad in de Orde fractieberaad van de VVD van Oranje-Nassau (lid). Het ridderschap van de zesde graad vielen vrijdagmorgen met wethouder Maria Wien- de hervormde predikant ds. A.W. van der Plas en oud-WD-wethouder en ereburge- tjens-van der Velden, drie raadsleden en enige ’duo- raadsleden’. Daarbij bleek dat er kenne lijk nogal wat ruimte zit tus sen het standpunt van de WD-Tweede-Kamerfractie en dat van de WD-werk- vloer. Koos de Vogel: ’Afgaande op berichten in de media krijg ik immers de indruk, dat een volledige gelijkstelling van het homo-huwelijk aan het traditionele huwelijk, een ’parel in de kroon’ van het paarse beleid moet gaan vor men’. ’Dat vinden niet de fracties van D66 en PvdA, maar ook de WD-woordvoerster lijkt deze opvatting toegedaan. De ’werkvloer’ kijkt echter wat genuanceerder tegen de ge propageerde oplossing aan’. Volgens de Waddinxveense WD-fractievoorzitter komt deze nuancering voort uit drie overwegingen. In de eer ste plaats kleven er nogal wat (internationaal) juridische bezwaren tegen een volledige gelijkstelling. Voorts heeft Nederland zich langzamerhand een (dubieu ze) naam opgebouwd als ’gidsland’, waarbij met veel ketelmuziek (Nederland waarschuwt China voor de laatste maal) of met veel reto riek (alle kernwapens de we reld uit om te beginnen in Ne derland) allerlei hooggestem de - maar vaak ook onrealistische - idealen wer den uitgedragen. ’De buitenwereld reageerde meestal met een zekere mee warigheid, soms ook met eni ge ergernis, maar bleek ech ter maar zelden onder de in druk van dit alles’, weet Koos de Vogel. ’De VVD heeft zich altijd ver re gehouden van dit ’gids- landgedram’. Terecht naar ik meen. Nederland heeft im mers geen enkele reden om zo’n grote (internationale) broek aan te trekken. Maar dat brengt ons wel op de vraag waarom juist nu ook de WD zo ver voor de interna tionale muziek uitloopt. Waarom zou Nederland als eerste land ter wereld een dergelijke wet invoeren? Wij zien niet eens kans om ons drugsbeleid aan ’de buren’ uit te leggen, laat staan deze re geling’. Zijn derde overweging is van meer emotionele aard. Voor een belangrijk deel van de Nederlandse bevolking is het huwelijk nog steeds een aan gelegenheid tussen man en vrouw, met in het verlengde daarvan kinderen en een ge zin. ’Men wil die symboliek in ere t Weekblad voor V addinxveen Het Waddinxveense oorlogsmonument aan het Stations I z i Y klein HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2491 WOENSDAG 1 MEI 1996 I F O T lil Hll Dorpstraat 38, Waddinxveen. Telefoon: (0182) 61 23 73 Waddinxveen Dorpstraat 39. Tel. (0182) 61 22 98 Fax (0182) 63 02 30 PEUGEOTDEALER boonstoppel autobedrijven k Boorstoppei b.v. Oranjeloan 21 Waddinxveen tel. 0182-612344 1 Showroom Juliana van Stolberglaan A Boonstoppel Boskoop b.v. Zijde 450 Boskoop tel. 0172-215111 If Uw aankoopbedrag dient hoger te zijn dan uw I totale korting U krijgt géén kontant geld terug. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. Voorzitter Koos de Vogel van de VVD in de Waddinx veense gemeenteraad. (Fo to: Fejagrafie Ton Benne- meer). Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 S H O P I Gedegen vakwerk en kwaliteit. Gunstige legkosten i Vraag vrijblijvend een offerte aan. I Minister drs. A.P.W. Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft bij de Waddinx- sprekend moet de WD wél veense vakbondsmnan P. Grootendorst de versierselen op de borst gespela behorend bij op de bres staan voor gelijk- ziin benoeming tot ridder van de vijfde graad in de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Elshout berechtiging van andere bertijns te zijn, dan de Am- - Den Haag)., duurzame samenlevingsvor- sterdamse grachtengordel’, Z besluit Koos de Vogel zijn f

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 1