UITZONDERLIJK i Titel voor Dl Waddinxveen Periodetitel voor Waddinxveen-voetbal WADDINXVEEN Rijn en Gouwe is op zoek naar BEZORGERS m/v DEIONG I I I I Waardig afscheid van tweede divisie I Play-offs besluiten goed seizoen van dames Gouwestaete I Korbis-korfbal verliest kansloos Flyers-dames overtuigend Be Fair-voetbal heeft titel binnen bereik Strijd om schaaktitel is nog niet beslist (0182) 63 24 43 Goede vangst Hoge scores WSE-jeugd 4 Hoogste score Jan Kersbergen J. Starreveld erelid Be Fair Jeugdschaak Moerkapelle i Winst voor Korbis Al J PAGINA 2$ WOENSDAG 1 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IN JE Prima verdienste. «RMT Interesse? Bel dan in de plaats minimum leeftijd 15 jaar R I E U R I, j naar rechts zittend Wilma de Jong, An toinette Wijker, Cora Bos, Joke Doornbos, Anneke Verwoerd en Sylvia de Vries. Staand van links naar rechts Petra Cats burg, Sjanet van Tol, Marcella Bos, Annemarie de Rooii, Jac queline van der Ruit en trainer-coach Mario Verkijk. (Foto: Sjaak Noteboom). f a 1 i 79 ZWV-Nereus. In Zaandam werd met 11-2 verloren. worden. strijd in Zaandam werd op- MOERKAPELLE niet V d ■t Ml velen, maar niet volgens de Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefoon: 0180-31 22 05 Al in de eerste minuten lieten de bezoekende Waddinxve- ners er geen twijfel over be staan dat ze revanche wilden nemen voor de onterechte ne derlaag tegen Schoonhoven in de thuiswedstrijd. erelid. Het bestuur heeft hiermee gemeend om één van de noes te werkers van Be Fair te be lonen voor zijn jarenlange bereik van de keerper op de lat. Vervolgens kon diezelfde De return ging zondagmid dag beter, maar het verlies bleef. In een afgeladen Gou- Paul van der Meer liet zich verschalken door Ron Droog, die hem nu heel dicht gena derd is. gebruik verder uitliep dichterbij kwamen. Via 7-5 werd het, toen Be Fair serve- de, completeerde het basisze stal. Be Fair ging voortvarend van start. Moeilijk serverend op een door de zenuwen ge- binnengehaald door het vier de team van Korbis, dat met een ruime 20-3 zege op Wei devogels kampioen werd in de reserve vierde klasse van de afdeling. Achtervolger T. v.d. Oord (2) was te sterk voor L. Willemen (6). Ook N. Dannis ging er nu aan tegen H. van Woudenberg, die daarmee zijn derde plaats wist te handhaven. Hetzelfde gold voor B. Jansen, die zich op de vierde plaats in Verder viel op dat slechts één partij tot remise werd afgewik keld en dat in negen partijen de zwartspeler als winnaar uit de strijd te voorschijn kwam. T. Kuiper, een degelijke subtop per, had de eer de strijd aan te de dag enthousiaster en gro ter. WADDINXVEEN - Het Dl- elftal van Waddinxveen-voet bal had nog een puntje nodig om zich kampioen te mogen noemen. Een gelijkspel in een kampioenswedstrijd is wat saai en daarom werd afgelo pen zaterdag thuis tegen De Jodan Boys het veld betreden met de bedoeling om de volle winst te pakken. was het Mark van den Brink, die met een schot van afstand de stand voor Korbis een iets draaglijker aanzien gaf (7- 14). Dames 5 liet zich in slaap sussen door de tegenstander. De gehele wedstrijd dicteer den de Flyers-dames de strijd en bleven tot de 17e minuut aan de positieve kant van de score. Toen kwam DAS langs zij en Topscoorder: Monique Noord- hoek met 20 punten. Omdat koploper W. Hennink geen foutfje) maakte en ook de voor een Fair in de thuiswedstrijd te gen Oudewater de kroon op het werk zetten in deze com petitie door via een overwin ning het kampioenschap in de hoofdklasse van de afde ling Gouda te behalen. Het begin van deze belangrijke wedstrijd is om half drie in het Wamaarplantsoen. deed goede zaken door Step han Hertog te verslaan. Ste fan Rensen lijkt flink van slag. Hij verloor van Saskia Droog. Stand aan de kop: 1. Michiel Rensen, 2. Paul van der Meer, 3. Ron Droog. I Na 4-7 werd het door Wendy de Frankrijker zelfs 5-7 en Mag de veelzijdige kollektie van de Jong Interieur zonder overdrijven genoemd worden. De stijl, sfeer en het raffinement getuigen van een verfijnde smaak. Met de vanzelfsprekende optimale aandacht en service, kunnen wij samen met U die inrichting creëren waarop U trots mag zijn. Korbis kon voor het eerst in de veldcompetitie beschikken over alle acht basisspelers na de blessuregolf van de afgelo pen weken. In de eerste helft van de veldcompetitie had Korbis nog van de Zeeuwse ti telkandidaat weten te win nen. In Waddinxveen kwam Kor bis ook goed uit de startblok ken. Ellen van den Ent zorg de met een schot van afstand voor het openingsdoelpunt, waarna Frits Visser met een doorloop de 2-0 aantekende. Zuidwesters trok de stand daarna weer in evenwicht (2- 2). Korbis had in deze fase het beste van het spel en wist de kansen goed te verzilve ren. Vooral Mark v.d. Brink was produktief en wist twee maal achter elkaar de korf te vinden (4-2). Het tweede aanvalsvak van Korbis vergrootte vervolgens de voorsprong door een door- loopbal van Wim Lebbing na een goede assist van Esther Visser. Via twee afstands schoten kwam Zuidwesters echter weer dichterbij, het geen leidde tot de 5-4 rust stand. Na de rust wisten de gasten uit Zeeland achter elkaar de korf te vinden. Maar liefst vier treffers zorgden ervoor dat de voorsprong van Korbis werd omgebogen in een ach terstand (5-8). De inmiddels in de ploeg ge komen Donja van Otterloo bracht Korbis weer enigzins terug in de wedstrijd door middel van een fraai afstand schot. Na dit doelpunt leek het of Korbis zijn kruit verschoten had en trof geen enkele aan vallende actie meer doel. Zuidwesters werkte daaren tegen goed aan het doelsaldo en scoorde zes doelpunten op rij (6-14). Vlak voor het laatste fluitsig naal van de scheidsrechter Dit is helaas niet gelukt, want Jumpers deed meer dan de sportieve plicht en kwam dankzij de winst nog op gelij ke hoogte met Flyers. Uitslag 47-55. Topscoorder: Aren Pol derman met 14 punten. scoorde weer) leek Nereus in de tweede periode opnieuw fors uit te lopen. Echter, de webad ’de Sniep’ werd met doelpuntenmachine stokte bij 12-7 verloren, zodat ZWV-Ne- reus de finale speelt tegen Damixa-Ravijn dat Polar Be ars versloeg. Zo kwam er een van der Ruit sterk aan het net, wist opnieuw het initia tief naar zich toe te trekken en een voorsprong op te bou wen (4-0). Toch wist Utrecht bij elke servicebeurt wel een puntje mee te pakken, waardoor de WADDINXVEEN - In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen hebben de volleybalsters van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair in de wedstrijd tegen Utrecht waardig afscheid genomen van de tweede divisie. Het volgend seizoen spelen ze in de derde divisie. WADDINXVEEN - Aan de Dreef heeft Korbis-korfbal koploper Zuidwesters (Oost-Souburgh) geen strobreed binden met koploper W. Hen in de weg kunnen leggen op weg naar het kampioen schap. De Waddinxveners lieten gedurende de wed strijd te veel kans liggen en verloren kansloos (7-14). WADDINXVEEN - In de laatste periode wedstrijd tegen Ammerstol heeft Waddinxveen-voetbal de titel en het koploperschap veroverd. Er stond voor Waddinxveen dan ook veel op het spel. op Gemini moesten de Utrechtsen hopen op een mis stap van Gemini bij Woerden en zelf geen punten laten lig gen bij Be Fair. Trainer-coach Mario Verkijk begon met Anneke Verwoerd en Annemarie op de buiten posities en Jacqueline van der Ruit en Antoinette Wij- ker als middenaanvalsters. en nieuwe hoop. De dames van een keer vlammen tegen Ne reus. Het resultaat tegen de huidige Europese kampioen was zowaar een stuk beter. Na wederom een 1-2 achters tand (Wendy de Frankrijker sloeg Peter 's .'i- WADDINXVEEN - de laatste ledenvergadering heeft Be Fair-voetbal bij ac clamatie ingestemd met het voorstel van het bestuur om J. Starreveld te benoemen tot Martin Bieleman klopte Jas- een door de per Kamp. Michael van Eijk plaagd Utrecht werd de op houw van de Utrechtsen ver stoord. De verdediging van de Waddinxveensen was goed op dreef en met name Annema rie de Rooy imponeerde met haar harde aanvallen. Joke Doornbos was in haar laatste wedstrijd zo goed op dreef dat Utrecht de gehele eerste set tegen een achters tand aankeek en er pas in slaagde bij 12-12 langszij te komen. Ondanks de aanmoe diging van het publiek slaag de Be Fair er niet in de eerste set naar zich toe te trekken (12-15). In de tweede set een zelfde scheidsrechter, binnen het wedstrijdbeeld. Een hardwer- strafschopgebied onderuit ge- kend Be Fair, met Jacqueline haald. De verwachte strafschop bleef dan ook uit. Ook kansen voor onder andere Larby Zouchlal en René Minnee werden nog niet benut. Na ongeveer een half uur spelen was het wel raak. Een combi natie tussen Larby Zouchlal gasten langzaam maar zeker en Roelof Toering, nog geen halve minuut in het veld voor René Minnee, werd door Roe- rend steekjes liet vallen, 9-11 lof doeltreffend afgerond. Vervolgens brachten Majid Darazzi en Marco Verzijl, in gevallen voor zijn broer Henk-Jan, de eindstand op 0- 4. rid Coene bracht de eind stand op 7-12. een schot van Wim van der- Starre. Deze laatste speler had na ongeveer twintig minuten spelen wel succes toen een schot vanaf de rand van het strafschopgebied onhoudbaar in de linker beneden hoek verdween. In het vervolg van deze eerste helft kregen de bezoekers nog enkele kansen, maar zowel ging met de overwin- goed keeperswerk als slordig ning strijken. Uitslag: 34-37. omgaan met de geboden kan sen voorkwamen, dat de stand veranderde. Direct na de hervatting werd Jongens-adspiranten 1 moest Wim van der Starre volgens aantreden tegen Jumpers en bij winst was de kans aanwe zig een beslissingswedstrijd om het kampioenschap af te dwingen. Lange tijd zag het er naar uit gk dat meisjes-mini’s voor een daverende verrassing zouden zorgen door kampioen Gras shoppers de eerste nederlaag toe te brengen. Het ging drie periodes gelijk op, maar toen was het kaars je op, mede doordat Flyers maar met zes meisjes aant rad en daardoor niet opti maal kon wisselen. Uitslag 28-57. Topscoorder: Kirsten Hazebroek met 17 punten. De benjamins leden ook een nederlaag en wel tegen Zoe- bas. Het bleef de hele wed strijd spannend, maar Zoebas had - qua scoren - het beste van het spel en won met 18- 29. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 12 punten. ter, de eindstand bepaalde op 11-2. In het Gouwêbad was er WADDINXVEEN - Zaterdag speelde het eerste dames team van Gouwestaete-waterpolo de eerste play-off- wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap tegen WADDINXVEEN - A-l vai WSE-voetbal kreeg WDf A-l op bezoek. De gastei openden de wedstrijc maar de Waddinxvenen namen in de tweede helf de leiding over. De eind| stand werd 3-1. De meisjes-junioren tenslotte beleefden thuis tegen de da mes van Zevenhoven een saaie wedstrijd. Een 17-0 overwinning is niet meer leuk. Het publiek kon waarderen dat de Waddinxveense volley balsters de kampioenskandi- daat tot een uiterste krachts inspanning wist te dwingen en beloonde de inzet en leuke volleybalwedstrijd met ap plaus. De dames van Keukencen trum Be Fair komen volgend seizoen uit in de derde divisie van de landelijke competitie. Na de onverwachte promotie van het vorig seizoen bleek de tweede divisie dit jaar een maatje te groot voor de Wad dinxveensen en volgde degra datie. Bij Be Fair ziet men de beide libero-speelsters Joke Doorn bos en Petra Catsburg ver trekken. Ook trainer-coach Mario Verkijk zet binnenkort een punt achter de samen werking met Be Fair. Hij gaat terug naar de dames van Tonegido Voorburg. De overige speelsters hebben toegezegd bij Be Fair te blij ven. De nieuwe trainer zal uiteindelijk bepalen welke speelsters de selectie voor het nieuwe seizoen zullen vor men. Keukencentrum Waddinx veen (Zuidkade) zal ook vol gend seizoen de hoofdsponsor van de Waddinxveense vol leybalvereniging zijn. De zenuwen en het ontbreken van enkele vaste spelers be paalden echter tot ver in de tweede helft het spel. Er werd slecht gevoetbald met een voortdurende opeenhoping Gouwestaete. van spelers op de linkerflank. Toen eindelijk het hele veld werd gebruikt, werd de 1-1 stand vergroot tot een 3-1 voorsprong. Het tegendoel punt in de laatste seconden kon geen afbreuk meer doen aan de toen al uitgebroken kampioensvreugde. WADDINXVEEN - Bij de hengelsportvereniging Wad dinxveen HSW is de zomer competitie begonnen. Er werd gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. De vangst was boven verwachting. In totaal vingen de hengelaars ruim 70 kilo witvis. Eerste werd A. van Leeuwen met 16.400 gram. Als tweede eindigde H. Kraan. Zijn vangstgewicht was 11.490 gram. Derde werd M. Rei chard met 10.860 gram. Voor de tweede wedstrijd week men uit naar het Aar- kanaal bij Ter Aar. Ten op zichte van de eerste wedstrijd was de vangst hier wel min der, doch een ieder wist z’n visje te vangen. Gezamenlijk vingen de tien deelnemers ongeveer 45 kilo witvis. Winnaar werd M. Rei chard. Op de kop van het par cours viste hij 13.500 gram bij elkaar. Op ruime afstand volgden J. van Elswijk (5.120 gram) en W. Houtman (4.820 gram). /J speeld waardoor er vier da mes in de dubbele cijfers kwamen. Uitslag 59-39. Topscoorder: Yvonne Hen derson met 16 punten. ste score bij de Waddinxn- veense sjoelers is weer op naam gekomen van Jan Kers- Dr bergen. Hij behaalde precies sportieve wedstrijd. WSE 1.400 punten. Tweede werd gehandicapt Tine Valenkamp (1375) en derde Andre van Gemeren (1366). Klasse B: 1. B. Brouwer 1336, 2. M. Renesse 1313, 3. Cor Faay 1309. Klasse C: 1. Dirk Faas 1238, 2. Jan Olie 1174, 3. Sjaan Faay 1145. Klasse D: 1. Corry ’t Hart 1175, 2. Cor ry Boegheim 1106, 3. Ceron was bereikt, van Beek 1087. Klasse E: 1. mogelijkheid Yvonne Kersbergen 1042, 2. G. Loef 993, 3. Ineke van Gils. Het gemiddelde van de avond was 119.79 punten. Het ge middelde van de vereniging is 117.147 punten. Het totaal van de vereniging is 616648.000 punten. de wedstrijd tegen de meisje: van VEP. D-l miste de kansen tegeij Schoonhoven C-l, dat twee? maal het net vond zodat hei scorebord 2-0 aan wees. E-I versloeg door twee treffer! van Patrick Dorresteyn Lek| kerkerk E-l met 0-2. Merhaj WADDINXVEEN - De hoog-- wi Jacob speelde een heel sterke partij. Tussen Waddinxveen F-l erf WSE F-l zag het publiek een Heren 4 blijft punten verza melen. Ook hier was een team van Punch het slacht offer. De eerste helft ging het Zo schoot Majid Darazzi al nog stroef en deze helft werd binnen vijf minuten buiten danook met een kleine ach terstand afgesloten (22-26). De tweede helft vond Flyers keeper reddend optreden bij de juiste richting en toen was "T‘ er geen houden meer aan. Uitslag 50-38. Topscoorder: Ton Baan met 12 punten. nink. De uitdager deed flink zijn best en bood goed partij. Maar omdat de koploper in het eindspel zich van zijn scherpe kant liet zien kon zijn tegen stander slechts achter de feiten aanhobbelen met als gevolg dat W. Hennink opnieuw een over winning op zijn conto kon bij- In de eerstvolgende (uit)wed- schrijven. strijd treedt Korbis in het strijdperk tegen ACKC (Alm- kerk). Voor het eerste team van Korbis staat er niet vele meer op het spel. De Wad dinxveners kunnen geen kampioen meer worden, maar ook niet meer degrade ren. Een kampioenschap werd wel de schaduw van de top 3 wist te handhaven door J. Muit met le ge handen naar huis te sturen. H. Smitskamp bleef in de luwte van de kampioenskandidaten door A. van Nieukerke op een nederlaag te trakteren. Een af gezakte W. v.d. Hoek kreeg in de subtop de bovenste tien weer in zicht door L. Ellers te ver slaan. Verder een knappe overwin ning voor T. van Bruggen tegen WADDINXVEEN - Het Al team van Korbis-korfbal heeft sinds lange tijd weer een over winning geboekt. Afgelopen zaterdag won het team met 12-10 de wedstrijd tegen Spi rit. Met deze winst werden de eerste competitiepunten bin nen gehaald. De C-groep, succesvol in de zaal, zet de zegereeks voort op het veld. Zo won Cl met 8-1 van NIO. Dl, dat vorige week gelijk speelde, won nu in Rid derkerk bij Sagitta (2-4), waardoor een goede positie is bereikt. Zaterdag om 10.00 uur speelt G2 thuis tegen Weidevogels, om 11.00 uur spelen Dl en C2, om 12.00 uur C3 en om 13.00 uur B2 tegen Rozenburg. De laatste wed strijd moet gewonnen worden om een eventueel kampioen schap af te kunnen dwingen. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde was er winst voor dames 4 van Flyers-basket- bal en opnieuw voor heren 4. Dames 1 won ruim van SBU. Dames 1 had in de uitwed strijd geen enkele moeite met grote inzet op velerlei terrei- degradant SBU, zodat de laatste wedstrijd van de com petitie in winst werd omge zet. Uitslag 42-82. Dames 4 behaalde eem mooie overwinning. De eerste helft kon Punch nog aardig bijbe nen, maar de tweede helft was helemaal voor Flyers. Er werd - als team - goed ge- dag kampioen kan worden, heeft in de Goudse hoofd klasse met 0-4 van Schoonhoven gewonnen. Zonder Cora Bos en Petra Catsburg begon Be Fair met negen speelsters aan het duel tegen Utrecht. Voor Utrecht Het stuurloze Cl liep weer te- ter, de eindstand bepaalde op le speelde de 14e ronde van stond het kampioenschap nog gen een nederlaag op. Nu een 11-2. In het Gouwêbad was er de onderlinge competitie. In op het spel. 0-5 verlies tegen Groeneweg zondag een nieuwe wedstrijd groep 1 werden door verplich- Met twee punten achterstand en dat terwijl de Cl-jongens en nieuwe hoop. De dames tingen elders slechts twee best wat meer discipline en van Gouwestaete wilden nog partijen gespeeld. organisatie in hun team zou- een keer vlammen tegen Ne- Sander Hertog handhaafde den willen hebben. reus. Het resultaat tegen de zich op de derde plaats door van Kevin Bakker te winnen. Achtervolger Jan van Helden blijft het goed doen. Hij ver- van Vuurde. Stand aan de kop: 1. Jesse van Elteren, 2. Hugo van El- teren, 3. Sander Hertog. In groep 2 verstevigde Mi- Wilma de Jong nam de spel- chiel Rensen zijn eerste verdeling op zich en Joke plaats door Kelly Gravesteijn Doornbos, die haar laatste - Tijdens kansloos te laten. Runner-up wedstrijd voor Be Fair speel- riode orde op zaken en liep uit naar 8-1. Begin derde periode stopte Hellen Boering nog een vier- meter, doch dat nam niet weg dat Nereus free-wheelend doorging naar 10-1. Halver wege de laatste periode werd het zelfs 11-1, waarna Gillian MOERKAPELLE - De van den Berg, via een vierme- schaakjeugd van Moerkapel le speelde de 14e ronde van de onderlinge competitie. In voor Utrecht. Met Sjanet van Tol in het veld om verdedigend orde op zake te stellen en Marcella Bos om het enthousiasme te rug te brengen kwam Be Fair Komende zaterdag kan Be langszij. Via setpoint op 14- 13 was de setwinst dichtbij, maar Utrecht bleef koel en won met 14-16. In de derde set was het Utrecht dat het initiatief wat meer naar zich toe trok. Be Fair herstelde onder leiding van Wilma de Jong goed en bleef tot 12-12 in de race, maar opnieuw moest het in de eindfase de meerdere er kennen in de Utrechtse da mes (12-15). ■?Z-- X J z-^"X- 'S De uitwedstrijd tegen Am merstol was door het onver wachte verlies van koploper Bodegraven ineens een per, daar Waddinxveen door De voetbalclub Waddinxveen een grote overwinning alsnog doet er werkelijk allqg aan de tweede periodetitel kon om haar imago in de regio pakken. nieuw leven in te blazen. De opgaaf was moeilijk, want In ieder geval komen er een er moest minimaal met zes paar spannende weken aan, doelpunten verschil gewon- waarin belangrijke beslissin worden. Trainer Piet gen vallen voor de toekomst. Waddinxveen is er klaar voor met een enthousiast bestuur, en een spelersgroep, die precies begrijpt waar het om draait. nen, zowel binnen als ook buiten de vereniging. WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal, dat komende zater- Sportief gezien een enorme opsteker voor Waddinxveen, dat zo hard werkt om presta- top- tief aan de weg te timmeren. B-l werkte de laatste compej titiewedstrijd af bij Soccej Boys B-l. Een zeer matig du) el met een 4-0 eindresultaat) C-l benutte slechts twee vaij de vele opgelegde scorings) kansen. Nieuwerkerk C-l ging zorgvuldiger met dq nen worden. Trainer Piet gen vallen voor de toekomst, kansen om en won de wed? Külman en het bestuur had- Waddinxveen is er klaar voor strijd met 4-2. den duidelijk gemaakt, dat met een enthousiast bestuur, Marieke v.d. Linden had d( alles uit de kast gehaald voetbalgerichte trainers en beslissende pass op de schoei moest worden om dit huza- een spelersgroep, die precies voor de junioren van WSE renstukje te klaren. begrijpt waar het om draait. Daniëlle Verlaan kon hier Met een 3-4-3-opstelling werd Ook de achterban wordt met door de enige treffer scoren ii veel risico genomen. In de derde minuut werd de ope ningstreffer gerealiseerd. Ammerstol kwam gevaarlijk terug, maar Dennis hield zijn doel schoon. Vlak voor de rust scoorde Waddinxveen nog tweemaal. De helft van de opdracht was vervuld en de kansen stegen. De tweede helft werd zeer spannend. Waddinxveen scoorde nog driemaal, maar de laatste wilde er maar niet in. Am merstol, dat was, hield stand tot drie mi nuten voor het eindsignaal, toen Patrick Külman de be vrijdende 0-7 op het score bord bracht. De missie was geslaagd na een uiterste krachtinspan ning. De feestvreugde was groot eri de aantrekkelijke nacompetitie was bereikt, hetgeen een biedt om alsnog de zo gewens te vierde klas te bereiken. Wie Waddinxveen daar als tegenstanders krijgt is nog onduidelijk, want afgelopen zondag werd ook gewonnen van koploper Bodegraven. Om alle geruchten de mond te snoeren werd ook in deze wedstrijd alles geprobeerd om te winnen. In een gelijkopgaande wed strijd werd de koploper met 1-0 verslagen door een prach tig genomen vrije schop van Ed Sloof, waardoor Tim Bun- nik koppend de invallerdoel- man verschalkte. Bodegraven deed alles om alsnog de gelijkmaker te ma ken, maar wederom hield Waddinxveen de nul. Al met al een prachtig resultaat, waardoor de competitie span- drie achtervolgers nend blijft tot de laatste mi- overwinning zorgden, blijft de nuut. kopgroep in puntentotaal zeer dicht bij elkaar. 1-6 en vervolgens scoorden Marion van Hooft en Astrid Cornelissen 2-6 en 3-6. In de derde periode scoorde einde aan een uitermate goed Marion van Hooft zowaar 4-6. seizoen voor de dames van Na 4-7 werd het door Wendy vjvuwcoLacvc. de Frankrijker zelfs 5-7 en Bij de eerste play-off-wed- leek het nog heel spannend te Op, "e '0{® y.on strijd in Zaandam w'erd op- worden. w,,ker nieuw duidelijk dat ZWV-Ne- Maar op dit moment ontvin- reus de onbetwiste kampioen gen achtereenvolgens Marion is. Het verlies met 11-2 kwam van Hooft en Angela Faber ’hard’ aan, alhoewel na de hun derde p-tje, waarvan Ne- eerste periode de stand reus dankbaar gebruik slechts 2-1 in het voordeel maakte en van Nereus was. naar 5-10. Wendy de Frankrijker had In de vierde periode werd om De Al-junioren hadden tegen vlak voor tijd gescoord. Maar en om gescoord. Gillian van koploper Linschoten Al een Nereus stelde, zoals al eerder den Berg scoorde 6-11 en Ast- sterke dag. Met veel inzet dit seizoen, in de tweede pe- werd sportief gevochten vooro de 5-2 overwinning. BI leed thuis een onnodig 0-2 verlies tegen Gouda. De re den was dat de tegenstander steeds maar weer beleefd werd toegestaan om op te ko men en het middenveld te be zetten. was de betere, maar Wad) dinxveen stribbelde flink te gen. De winst nam WSE mee naar huis. Het werd 2-4. Bq Fair F-4 en WSE F-2 warer( prima aan elkaar gewaagd) De 1-1 eindstand was dan ool^ terecht. De meisjes-pupillen I speel den de beste wedstrijd van di' seizoen tegen lijstaanvoerdei Dilletant. Annemarie Ranse laar was werkelijk overal t( vinden. De spanning wa: voor de WSE-spitsen te groot Zij konden de bal niet tusser de palen krijgen. Het bleef 0- 0. De meisjes-pupillen 2 bo' den goed tegenstand teger Nieuwerkerk. Ondanks dal werd he^ 0‘9- WADDINXVEEN - Na dertig ronden van de. huishoude lijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni! ging WSV en nog zes ronden voor de boeg is de strijd! om het kampioenschap nog lang niet beslist. de taaie T. Wiersma. J. Stani pakte de punten van F. Ritteï en klom hierdoor naar de top van het middenklassement. Voorts weer eens een winstpar) tij voor A. v.d. Starre, waarvart J. van Oort het slachtoffeil werd. L. v.d Haven schoof ook hoog op naar het middenklasse! ment door E. Ket een nulletjo voor te houden. Voor een snelle en de enigd puntendeling van deze schaak-) ronde zorgden P. van Offerers en good -old A. Versluis. Eert slechtspelende G. Torenbeek ging roemloos de teil in tegen) M. Moerland. In een boeiend en creatief schaakgevecht moest zwartspe-i Ier H. Stouten het onderspit^ delven tegen D.J. van Offeren* die zo opnieuw enkele plaatsen naar boven wist te klauteren. Ook positieve uitslagen voor A. Prins tegen J. de Bock en C. Al- bias tegen de wisselvallige J. Ponsioen. In de kelder van de schaakdivi- sie kwam J. Smit en J. van San- dijk tot een boeiend en lang schaakgevecht, waarbij J. Smil in het eindspel de stelling te op timistisch in vizier had, waar van zijn tegenstander wist te profiteren en in de slotfase dooi een matcombinatie alsnog de overwinning kon opeisen. Als laatste wist H.E. van Offe ren zich enigszins van de on derste plaats te verwijderen door U. Beerends te verslaan Hij kon door deze nederlaag de positie van hekkesluiter pro longeren en heeft deze tite! nog vaster in handen gekre gen. w-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23