WADDINXVE Scholier wint reis naar Parijs Nieuwe uitgave gemeentegids Waddinxveen Florida 1 en 2 winnen boom ^iniratuin i OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN ZONDAG 5 MEI PAGINA 3 WOENSDAG 1 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 2 E N T E E M E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERINGEN VERZOEKEN OM VRIJSTELLING WIJKBEZOEK MILIEUZAKEN COLLECTEVERGUNNING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GEMEENTEGIDS BOUWZAKEN het I BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING PUBLIEKSZAKEN NATIONALE DODENHERDENKING 4 MEI 1996 5) van het Coenecoop College in Waddinxveen en Boskoop behoorden tot de 60 beste van de in totaal meer dan 1.000 Nederlandse inzendingen. Diederik Meijerink eindigde bij de beste vier en kreeg een reis van een week naar Parijs aangeboden. De prijsuitrei- Voor middenstand en in dustrie biedt de gemeente gids dan ook een prima mogelijkheid om zich opti maal een jaar lang aan al le bestaande en nieuwe in woners te presenteren. De heren dubbel van Frank Keizer met Roel Kalkman te- GEOPEND VAN 10.00- 17.00 UUR TEVENS DE GEHELE MAAND MEI KOOPAVONDEN OP DINSDAG, DONDERDAG EN VRIJDAG TOT 21.00 UUR Groenrijk De Bosrand Groenrijk '■alphen a/d «ijh - 5 fO Q -5 groot aantal bedrijven zich presenteren. Onafhankelijk en repre sentatief onderzoek (Bron Research Markering Heerlen) heeft aangetoond dat de gemeentegids door 73% van de bevolking re gelmatig wordt gebruikt. Ruim 80% beoordeelt de gemeentegids goed tot zeer goed als bron voor gemeen telijke informatie. Patricia van Daal won ge makkelijk haar dames enkel in twee sets 11-8,11-8. De ge mengd dubbel van Linda Hartwijk en Jeroen van Box tel tegen Martin van Breuke- len en Annemarie Mobers werd in drie sets gewonnen. Na het verlies in de enkels te gen dezelfde tegenstanders was dit zeer verrassend. De gids wordt gratis huis- aan-huis verspreid in de gehele gemeente Waddinx veen. Nieuwe inwoners ontvangen een gratis wel- komst-exemplaar. Speciaal voor deze groep nieuwe inwoners, en dat zijn er honderden per jaar, is er een speciale rubriek opgezet. In deze rubriek ’Welkom in Waddinxveen’ kunnen een Florida 2 in sporthal ’de Dreef op zondag 5 mei bij winst op Conservatrix-Velo (Wateringen) kampioen in de B-klasse van het district Zuid-Holland worden. Team 4 heeft, ondanks goed invallen van Robert van der Kooij, het niet kunnen red den tegen Lisse 3. De dames Davina Stalder en Ellen Kooijman pakte de puntjes, uitslag 3-5. Tegen Rijnland 4 (Gouda) verloor team 6 met 2- 6. Ook hier werden de twee punten door de dames ges coord. den alle en kels gewon nen. In de heren dubbel werd het vijfde punt gepakt. Het tweede jeugdteam kreeg thuis in sporthal ’de Dreef koploper Pijnacker 1 op be zoek. Roel Kalkman, Jeroen van Boxtel en de uit het vier de team invallende Linda Hartwijk verloren alledrie hun enkelspel. Linda maakte het zeer spannend door in een driesetter van Pijnackers eer ste dame Annemarie Mobers te verliezen. In de geactualiseeerde gids wordt uitgbreid aan dacht besteed aan onder meer de gemeentelijke in- WADDINXVEEN - In no- vember-december van dit jaar verschijnt weer een volledig geactualiseerde gemeentegids van Wad dinxveen. De gemeentegids wordt in opdracht van het gemeen tebestuur van Waddinx veen samengesteld. Dit ge beurt in nauwe samenwer king met de daarin gespecialiseerde uitgever smaatschappij Suurland- Falkplan BV uit Eindho ven. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Onder grote belangstelling zijn vorige week woensdag avond 24 april in het Bo- skoopse de Rozenburcht aan de Alliance Francaise-cursis- ten van het derde jaar (Bilan 1) en het vijfde jaar (Bilan 2) de certificaten uitgereikt door cursusleidster (coördinatrice der Cours) mevrouw drs. A.C.R.I. Govaarts-de Ridder. Waddinxveens voorzitter N.W.A. Broug van de 30-jari- ge afdeling Boskoop-Wad- dinxveen-Zoetermeer van de Alliance Francaise benadruk te in zijn toespraak tijdens het slotsoirée de groeiende belangstelling voor het Frans in het algemeen en de activi teiten van de Alliance Fran caise in het bijzonder. J. Willemstein maakte de uit slag bekend van het ‘Con cours Européen*, de jaarlijkse Europese opstelwedstrijd, die ld±^eonnJ stellingen, de gezond heidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, sociale instellingen, kerk genootschappen en uiter aard middenstand en in dustrie. georganiseerd wordt door de Alliance Francaise in Parijs voor de leerlingen van de hoogste klassen van voortgezet onderwijs. De opstellen van de leerlin gen Ina Burghoorn (VWO 6), Marloes Kompeer (VWO 5), Menno van Hoven (VWO 5) en Diederik Meijerink (VWO king was in Nijmegen. Daar na gaven cursisten individu eel of in groepsverband blijk van hun Franse taalvaardig heid. Na de pauze was er het optreden van de groep ‘Poly- tour‘ met Franse chansons. Tot de activiteiten van Al liance Francaise in de regio Boskoop-Waddinxveen-Zoe- termeer behoren algemene, conversatie- en literatuurcur- sussen, een vakantiecursus, scrabble-avonden en cultu reel soirees. Voor informatie en aanmelding tel. 070- 3510412. WADDINXVEEN - Uit in sporthal ’de Vlinder’ (Ter Aar) heeft het eerste team van Florida-badminton met 5-3 gewonnen van Shuttle 74- 1. Het ging allemaal niet zo gemakkelijk. De warmte en daarmee loomheid had toege slagen. Britt van Braam Morris was niet lekker, Patricia van Daal uit het tweede viel verdien stelijk in en Patrick van Es- seveld speelde, door afwezig heid van Hugo van Bergeijk, ondanks twee geblesseerde tenen, toch. Ondanks dit wer- gen Martin van Breuke- len en Men no van Rijn was zeer span nend. Na drie gelijk opgaan de sets werd deze in het voordeel van Florida afgeslo ten. De gemengd dubbel van Pa tricia van Daal met Frank Keizer en de dames dubbel van Linda met Patricia wer den met overmacht 15-1, 15-5 en 15-2, 15-4 in winst omge zet. Door dit onverwachte verlies van koploper Pijnacker kan S 3 (0182) 624 624 Gijsberterf 24 het oprichten van een tuinberging. de Raad van State, postbus Publiekszaken, in het gemeentehuis. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Alberdingk Thijmlaan 2a het oprichten van zes lichtmasten. Coenecoop 93b het oprichten van een kantoorruimte. Mercuriusweg 11 het veranderen van een winkelruimte. leplaan 89 Schuberthof 61 het onderheien van een terras. Dorpstraat 93 Dreef 2 en 6 Mauritslaan 21 Wijkbezoek21 mei 1996 Nationaal Fonds Kinderhulp Van 6 t/m 11 mei 1996 Het besluit is niet gewijzigd t.o.v. het ontwerp-besluit. I Nieuwe uitgaven zijn: Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Zuidplaslaan 102 Noordeinde 136 Oon< Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks ge opend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. 08.30-14.00 uur 08.30-12.30 uur 09.00-20.30 uur Begin 1996 verschijnt de volledige geactualiseerde gemeentegids Waddinxveen. De gemeentegids wordt in opdract van het gemeen tebestuur van Waddinxveen samengesteld door de daarin gespe cialiseerde uitgeverij ’’Suurland-Falkplan” uit Eindhoven. Burgemeester en Wethouders brengen dinsdag 21 mei a.s. een bezoek aan de wijken Zuidplas en Bomenwijk. Aan het begin van de middag brengen zij op verzoek van wijkbewoners bezoeken aan huis. Mensen die graag thuis met de burgemeester of een wethou der over een bepaald onderwerp van gedachten willen wisselen, kunnen dat doorgeven aan de afdeling Publiekszaken van de gemeente Waddinxveen. De bedoeling van deze bezoeken is dat niet alleen met het gastgezin wordt gesproken, maar ook met andere (straat- of wijkbewoners die het onderwerp aangaat. Tijdens een rondgang door de wijken zullen Burgemeester en wet houders verschillende locaties in de wijken bezoekenBewoners die ideeën hebben voor bepaalde locaties kunnen dit ook doorgeven aan de gemeentel 's Avonds is er, tussen 19.30 en 21.30 uur, een inloopspreekuur. Tij dens dit inloopspreekuur kan een ieder die vragen/opmerkingen heeft voor de gemeentebestuurders, deze persoonlijk aan hen bekendmaken. Naast het voltallige college zijn ook contactmede- werkers van de politie en ondersteunde ambtenaren aanwezig. In de gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de gemeentelijke instellingen, de gezondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, middenstand en industrie, sociale instel lingen en kerkgenootschappen. Op maandag 13 mei 1996 is de afdeling Publiekszaken de gehele dag gesloten in verband met een opleiding van de medewerkers. De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente Waddinxveen. Aanvullingen en/of wijzigingen voor de nieuwe uitgave kunt u zen den naar of afgeven bij (de' informatiebalie van) de afdeling Uitsluitend voor het doen van aangifte van overlijden en geboorte zijn de loketten van de afdeling geopend van 08.30 tot 09.30 uur. Burgemeester en Wethouders stellen het zeer op prijs als u gebruik maakt van deze gelegenheid om gedachten uit te wisselen en sug gesties te doen. Vlaginstructie Van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang (dit jaar om 21.10 uur) worden van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehan gen. Inwoners van Waddinxveen wordt verzocht deze gedragslijn te vol gen. Uitsluitend bij de herdenkingsplechtigheid - in onze gemeente bij het monument aan het Stationsplein - wordt de vlag na de twee minuten stilte om 20.02 uur in de top gehesen. De samenkomst zal worden besloten met het spelen van het ’’Wil helmus” door de Muziekvereniging ’’Concordia”. Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht, Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Terinzagelegging besluit Burgemeester en Wethouders delen mede dat öp 23 april 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieuvergunning inge volge de Wet milieubeheer is verleend aan: Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 2 mei 1996 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Tot 13 juni 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtafspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het verlenen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeente huis ter inzage. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang over eenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Op de agenda o.a.: - Ontwerp Structuurschets 2015. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit: - t.a.v. het gebied aan de Nesse/Zuidkade; - t.a.v. een gebied tussen de percelen Brugweg 92 en 98; - t.a.v. een gebied aan de Prins Bernhardlaan. - Meerjarenprogramma woningbouw 1996/2000. - Inrichting Gouweboulevard. - Besteding beschikbare middelen in het kader van het Besluit Woninggebonden Subsidies. Commissie IV op dinsdag 8 mei 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Waarschuwing. Het komt meermalen voor dat men telefonisch of mondeling bena derd wordt om een advertentie te plaatsen in een "gids van de gemeente” of "een gids die (zogenaamd) met toestemming van de gemeente wordt uitgegeven”. Laat u niet misleiden door valse suggesties! Vraag altijd naar de officiële acquisitiebrief van de gemeente en adverteer bij voorkeur niet middels een telefonische opdracht. Commissie I op dinsdag 7 mei 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Adverteerders zullen in de komende tijd benaderd worden door een medewerker van Suurland-Falkplan. de directie van Koppen Lethem Aandrijftechniek B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting t.b.v. ont werp en levering aandrijftechnieken en filtersystemen voor het rei nigen van oliën op het perceel Coenecoop 75. De verzoeken om vrijstellingen met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en stituatietekeingen, liggen ter inzage met ingang van donderdag 2 mei 1996 gedurende twee weken, voor een ieder tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu van de sector Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijke bedenkingen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Voorbereidingsbesluit Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 27 maart 1996 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Dorpstraat 162-166. De datum van de inwerkingtreding van de besluiten is bepaald op 2 mei 1996. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. het geheel vernieuwen van een woon huis. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Opnamen in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Mina Druckerhoeve/ Sterrenlaan het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een bedrijfsgebouw. het oprichten van een voetgangersbrug en een verkeersbrug. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van twee onderwijsgebouwen. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning. Als u gaat samenwonen in 1996 Als u gaat trouwen in 1996 Uitgaven van belastingdienst. Ideeën of suggesties kunnen worden doorgegeven aan de afdeling Publiekszaken vóór 16 mei a.s. tussen 09.00 en 15.00 uur, telefoon 62 46 39. Op de agenda o.a.: - Voorstel vaststelling gewijzigde begroting 1996. - Vervroegde aflossing geldlening (begrotingswijziging). - Advies inzake ’’nieuwe subsidievormen en de praktijk”. - Uitgangspunten samenstellen concern (meerjaren)begroting 1997-2001. - Voorstel tot besteding surplus algemene reserve Grondbedrijf. Piinsen Schouw 1 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 47 52 99 HET RIJKE TUINLEVEN O ■O op ra NI O 2 O •o op ra •o op UjO Afdeling bestuursrechtspraak van 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Bezwaren Een ieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getrof fen door verlening van een bouwvergunning danwel met een mel ding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van ver- zending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 62 47 64). Solanum op stam. Deze kuipplant krijgt trossen diepblauwe bloemen. En doet 't geweldig in pot op terras of balkon. Wel een zonnig plaatsje geven. Regelmatig bemesten met Intrakeur kuipplanten kuur. Van 22.95 voor 14?5 Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rij- documenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond: Ex artikel 18a - kruimelvrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navol gende melding is ontvangen: Kleikade 28: het oprichten van een tuinhuisje in de achtertuin. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: ’’Dorpstraat’, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde ’’kruimelgevallen” als bedoeld in artikell 8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtïge bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn Burgemeester en Wethouders bevoegd om vrijstelling te verle nen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en Wethouders zijn voornemend ten behoeve van genoemde melding deze vrijstelling te verlenen. Ex artikel 19 - verkorte procedure. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aan vraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor: Pollux 1 en 3: het oprichten van twee eengezinswoningen. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan: ’’Landelijk Gebied West’, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels voor het desbetreffende plangebied een zogeheten specifieke verklaring van een bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrijstelling te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden inge diend. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen om met gebruikmaking van deze specifieke verklaring van geen bezwaar de gevraagde vrijstelling alsmede de bouwvergunning te verlenen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waar mee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Op zaterdag 4 mei a.s. zal vanaf 19.45 uur bij het herdenkingsmo nument aan het Stationsplein te Waddinxveen een plechtig samen komst plaatsvinden waar iedereen in de gelegenheid wordt gesteld bloemen te leggen. De burgemeester, de heer C.M. van der Linden, zal geholpen door leerlingen van groep 8 van de Koningin Beatrixschool en Wijkschool Sint Jozef, de eerste krans leggen. Verkenners van de Pieter Maritz- en de Klimop-groep zullen behulp zaam zijn bij het hijsen van de vlaggen. De Muziekvereniging ’’Con cordia” en het Algemeen Gemengd Koor ”Krea Musica” zullen de muzikale omlijsting tijdens deze herdenking verzorgen. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur zal de heer J.D. Geel declameren en zal het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontsto ken worden. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Een besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of verzoek om een voorlopige voorziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids <2

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3