Drie Achterham Jeruzalem concerten' van Vox Jubilans Nieuwe hoofsponsor ISV Gouda Peter Compeer bekroond Uitmuntend Zesde reeks zomerschaak Het Zuidhonk Gouds meldpunt voor EcoTeams Veel minder lintjes dan in voorgaande jaren spel 'Toi-Toi' Koplopers blijven eerste Pizza Mia mist bestelwagen Onveiligheid op de Piasweg Appie en Flappie in Zevenhuizen EHBO-cursus in september 'Gioia' zoekt versterking Uitslagen van sjoelers DE GEHELE MAAND MEI KOOPAVONDEN OP DINSDAG, DONDERDAG EN VRIJDAG TOT 21.00 UUR LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 19 r voor Aangepast landa Paardekam. (Foto: Joop Dorst). 3 i Groenrijk De Bosrand GlOEbRiK WOENSDAG 8 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - ’^ggg^ f De Hervormde Gemengde Zangvereniging 'Vox Jubilans' in WEaddinxveen verzorgt dit jaar drie 'Jeruzalem-concertenr in Delft, Maassluis en 7 van Toor). U" FORD maler V0OR0e r f' i: I 1 ken. over MONDt is de bundeling van initiatie- WADDINXVEEN - De ruim 170 koorleden van de Her vormde Gemengde Zangvereniging ‘Vox Jubilans* be reiden zich op dit moment iedere maandagavond voor op het geven van drie concerten die in het teken staan van het 3000 jarig bestaan van de Israëlische hoofdstad Jeruzalem. Over het thema. ’3000 jaar Jeruzalem’ hield ds. W.J.J. Glashouwer uit Katwijk aan Zee een meditatie. Vox Jubi- lans* zong een op deze avond afgestemd repertoire met lie deren zoals ’Jeruzalem, wij wenen om uw lot’, ’Sh’ma Yis- roayl’, ’Psalm 122’ en ’The Holy City’. het ’Goudkeur’ bekroond voor de uitstekende kwaliteit. van nieuwe teams ontstaan. Het Ecoteam Meldpunt Mid- een geldkistje werd meegeno men. een een ZEVENHUIZEN - Zaterdag 22 juni houdt Zevenhuizense FAM. E.R. v.d. BERG Piasweg 28, Waddinxveen FAM. J. SONNEVELD Piasweg 28a, Waddinxveen Prinsen Schouw 1 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 47 52 99 HET RIJKE TUINLEVEN AlPHEN A/D BIJH Tijdens de repetities voor dit stuk heeft een aantal jeugdi gen kennis kunnen maken met de inspanningen van de spelers om tot een zo goed WADDINXVEEN - In het al gemeen klassement van de Waddinxveense sjoelers is Dit orgel werd op de Israel- zangavond bespeeld worden door de jonge begaafde orga nist André van Vliet, die on langs nog te beluisteren was op het Brugkerk-orgel. Hij nam de begeleiding van de koor- en samenzang voor zijn rekening. Naast Vox Jubilans1, vanzelf sprekend onder leiding van dirigent Pieter Stolk, werk ten aan deze avond ook een samengesteld jongerenkoor mee en het Gebarenkoor ‘Open Handen1 onder leiding van Nelly Faber. van Eek 95.867, 2. G. Loef 94.260, 3. Yvonne Kersber gen 92.783. stelsel te halen, zijn de ere medailles in de Orde van Oranje-Nassau afgeschaft. Het is dus niet meer zo dat een directeur van een bedrijf automatisch een hoge onder- kennissen zijn. OP dit moment zijn er in de Goudse regio vier teams ac- Om Goudkeur te behalen moet de achterham aan strenge eisen voldoen. In to taal kunnen er 50 punten be haald worden. Bij 45 punten of meer ontvangt men het predikaat Goudkeur. De achterham wordt door een deskundige en onafhankelij- Het volgende ’Jeruzalem-con- cert’ van Vox Jubilans1 is za terdagavond 22 juni in de Grote Kerk van Maassluis met medewerking van onder andere Henry Blackmon, Jan Mulder en ds. Vermaat. Het laatste van dit drietal concerten staat gepland oop woensdagavond 25 septem ber in de Oude Kerk te Zoe- termeer waarbij onder ande re ook het jeugdkoor van Vox Jubilans* medewerking ver leent. De Vereniging van Keursla gers heeft 600 leden, die ge vestigd zijn door het hele land. Iedere Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwaliteit, ver sheid, presentatie, assorti ment, hygiëne en service. Voldoet een lid niet aan de door de VSR gestelde normen dan kan hem het K-embleem worden afgenomen. WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas houdt voor de zesde maal in samenwerking met de Wad dinxveense Schaak Vereni ging WSV de zomerschaak- competitie. Vanaf donderdag 20 juni tot en met donderdag 15 augus tus zal er iedere donderdag avond worden geschaakt tus sen 20.00 en 23.00 uur in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De wisselbeker is in handen van Jan Evengroen (Moordrecht). Elke deelnemer speelt twee partijen per avond. De orga nisatie, indeling en punten- beloning wordt dusdanig op tegen Wouter Vroegindeweij. Het bleek niet genoeg voor de wienst: remise in het toren eindspel. De overige senioren speelden ronde 29 van de onderlinge competitie. Deze keer deden de oudjes het best. Tweede man Ronald Mandersloot versloeg koploper Jesse van Elteren in het eindspel, maar in de stand aan de kop veran derde niets. iaSWWWSï*MHHHIS-* Zevenhuizen), firma Van Rijs (Potgietersingel 1, Zevenhui zen), kantoorboekhandel Van Marie (Dorpsstraat 32 Moer- kapelle), basisschool De Nes- sevliet in Oud-Verlaat, fam. Brok (De Fuut 10, Zevenhui zen) en fam. Molenaar (Wet houder Kreftlaan 10, Zeven huizen). sparende maatregelen ko men. Uit ex-EcoTeams ontstaan veelal nieuwe teams, het zo genaamde sneeuwbaleffect. In de toekomst zal in de krijgt de ISV de mogelijkheid Goudse regio een cummulatie zich meer te ontplooien in de sportieve prestaties. Door aan deze keuring deel te nemen toont Keurslager Pe ter Compeer dat hij steeds be- scheiding krijgt en de portier zig is met het verbeteren van zijn produkten voor de consu ment. Door deelname aan vakwedstrijden kan hij con troleren of zijn achterham al le eisen voldoet. Het Goudkeur is dan een ex- bijvoorbeeld een eremedaille. Volgens J. Holtslag, direc- teur-generaal openbaar be stuur van het ministerie van Binnenlandse Zaken, begint het stelsel te werken. De lin tjes zijn grotendeels terecht tra erkenning. Keurslager gekomen bij ’het cement van Peter Compeer behaalde 49 punten voor de kwaliteit van zijn ambachtelijke achter ham. GOUDA/WADDINXVEEN - Het startsein voor het in Gouda gevestigde EcoTeam Meldpunt Midden-Holland (Nieuwe Gouwe Oostzijde 2, tel. 0182-589404) is gege ven. De vertegenwoordigers van de zeven deelnemende gemeenten en drie regionale instellingen puzzelden op muziekvereniging De Kleine initiatief van coördinator Saskia Borgers bij wijze van opening symbolisch aan het logo van het nieuwe meld punt. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense zanggroep ‘Gioia* wil versterking. Vooral man nenstemmen worden gezocht. In 1994 heeft een groepje en thousiaste jonge mensen van af 16 jaar het initiatief geno men om elke week samen popmuziek'te zingen. Dat is dan ook de reden waarom ‘Gioia* is opgericht. betonmolen gestolen als- Voor wie altijd al heeft willen zingeh maar nog geen groep kon vinden die past is ‘Gioia* een idee. De zanggroep zoekt enthousiaste, creatieve men- GOUDA/WADDINXVEEN - In Gouda vond de officiële on dertekening plaats van het driejarig sponsorcontract tus sen de Goudse Ford-dealer Ottocar en de Vereniging voor Aangepast Sporten ISV Gouda en omstreken. Speciale^gast bij deze heuglij ke gebeurtenis was paralym pisch kampioene Jolanda Paardekam, die tevens vol trots de nieuwe kleding show de. In Barcelona (1992) won Jo- de samenleving’: de vrijwilli gers. Zo’n 88% van de onderschei dingen zijn toegekend aan mensen die zich in het vrij willigerswerk verdienstelijk hebben gemaakt. Daarnaast is het percentage vrouwen dat een lintje heeft gekregen Bloemendaal een roeiboot met 30 fuiken gestolen. Donderdag werd ingebroken in een auto aan de Jan Dprre- kenskade-Oost. Er werd een ruit ingeslagen om in de auto te komen. Er werd niets ver mist. In het weekeinde werd inge broken in een gebouw aan de Kerkstraat. Men kwam bin nen door een ruit kapot te slaan en daarna het raam te openen. Binnen werd een kast opengebroken waaruit huiskamer van Diana en Paul, die een aantal vrienden hebben uitgenodigd, met als middelpunt Cornelis. Corne- lis is zo idolaat van zijn on- In totaal kregen 980 mensen een onderscheiding, terwijl dat er in andere jaren meer dan tweeduizend waren. De hoogste onderscheiding dit jaar, die van Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, ging naar Nobelprijs winnaar en scheikundige prof. dr. P.J. Crutzen. Ditmaal zijn voor het eerst al le koninklijke onderscheidin gen toegekend op basis van zaal open, 15.00 uur optreden van Appie en Flappie, 15.45 uur pauze met een feestelijk optreden van Het Straator kest, 16.15 uur vervolg optre den van Appie en Flappie en 17.00 uur einde. De toegang bedraagt ƒ7,50 per persoon. Dit is inclusief schminken. Er is slechts een beperkt aantal kaarten be schikbaar. Met de voorver koop is gestart bij Het Mekka (Dorpsstraat 168, Zevenhui zen), Marskamer-Schotte-De wijkschool St. Jozef zorgde voor een intieme sfeer. De be lofte van een grandioze voor stelling werd ruimschoots waargemaakt. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- landa goud op het onderdeel tafeltennis en ook dit jaar heeft zij zich wederom weten te kwalificeren op dit onder deel tijdens de paralympics in Atlanta. *Voor mij zijn de Paralympics al begonnen*, zo vertelt Jo landa Paardekam. ‘De trai ningen zijn reeds in volle gang en gaan naar volle te vredenheid. Ik ben dan ook vastbesloten mijn titel in au gustus te gaan verdedigen1. De tafeltennisteams hebben AW- In dezelfde nacht werd aan de Zuidkade een witte bestel auto gestolen (merk Fiat Fio- rino)met het opschrift Pizza Mia en met het kenteken W- 68-YF. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Maar ten Schoutenstraat een auto ontdaan van de wielen be staande uit lichtmetalen vel gen. De auto was op stenen gezet. Woensdagavond werd vanuit een auto op het bedrijven park Coenecoop de radiocas setterecorder ontvreemd. Men was via een openstaand raampje in de auto gekomen. In de nacht van woensdag op donderdag, werd van een bouwterrein op Coenecoop een mede 10 binnendeurkozijnen en isolatiemateriaal. Tussen woensdagmiddag en vrijdagochtend werd aan de Henegouwerweg in de polder sen. Ook degene die nog nooit een roeiboot gezongen heeft is van harte welkom. ‘Gioia* zingt onder andere nummers van ‘Eric Clapton*, ‘Take That* en ‘Wham*. ‘Gioia* staat open voor ieders in breng om de zanggroep ver der te ontplooien. Iedereen is natuurlijk van harte welkom. Vooral man nenstemmen kan men goed gebruiken. De repetities zijn donderdagavond om 19.30 uur in het centrum voor kunstzinnige vorming Kre- ater (Kerkstraat). Geïnteres seerden kunnen ook bellen voor informatie naar Yvonne Bosch, telefoon 0172-216847. MOERKAPELLE - In de fina- legroep van de schaakvereni ging Moerkapelle, waarin zes schakers strijden om het clubkampioenschap, zijn drie partijen gespeeld. Koploper Maarten Vroegin deweij speelde remise tegen René Ordelman en consoli deerde daardoor zijn verras sende koppositie. Tweede man Gerard van Ommeren kreeg een miniem voordeeltje WADDINXVEEN - In sep tember start EHBO-ver- eniging Waddinxveen weer met het geven van een EHBO-cursus. De cur sus omvat een totaalpak ket en bestaat uit een aan- vangs(begin)cursus, reanimatiecursus en vervolg cursus (verband leer). Na de verschillende exa mens met goed gevolg af gelegd te hebben, zijn de cursisten volledig gediplo meerde EHBO-ers. De ge hele cursusduur beslaat 24 avonden van twee uur. De cursus wordt gegeven op maandagavond van 20.00-22.00 uur in de Ont- moetingskerk (Groens- voorde). Voor opgave of in lichtingen kan men zich wenden tot W.M. Peek (tel. 0182-616943). DEN HAAG/WADDINXVEEN - Ter gele*genheid van Ko ninginnedag 1996 kregen drie Waddinxveners (P. Grootendorst, ds. A.W. van der Plas, mevrouw L.M. Oos- terbroek-Waagmeester) een koninklijke onderschei ding, niettemin zijn er dit jaar als gevolg van het nieu we decoratiestelsel aanmerkelijk minder lintjes ver leend dan voorgaande jaren. rol. Het zoldertheater in de gezet, dat het competitie-ele- ment interessant blijft, ook al moet men door bijvoorbeeld vakantie een of meerdere ma len afmelden. Alle schakers uit Waddinx veen en omgeving kunnen meedoen. Voor de kosten hoeft men het niet te laten. Deze zijn per deelnemer voor de totale competitie slechts f. 7,50. Inschrijven voor de zomer- schaakcompetitie en informa tie daarover is te verkrijgen bij wedstrijdleider Piet de Niet (tel. 0182-619528) en Hans van Woudenberg (tel. 0182-613423). WADDINXVEEN - Tijdens de produktkeuring van de Vereniging van Keurslagers in Houten is de ambachtelij ke achterham van de Wad dinxveense Keurslager Peter beroepsarbeid zo’n belangrij- Compeer (Groensvoorde) met ke plaats innam, was de kans op een onderscheiding voor bepaalde categoriëen bur gers, zoals vrouwen, jonge ren, mensen uit minderheids groepen en vrijwilligers, veel geringer. Bovendien was er in het oude stelsel een verband tussen ie mands positie op de maat schappelijke ladder en de hoogte van de onderschei ding. Om die sfeer van maat- ke jury beoordeeld op de pun- schappelijke deling uit het ten uiterlijk, geur en smaak en samenstelling en bewer king. WADDINXVEEN - Met twee keer een volle zaal, de der de keer wat minder, speelde de Waddinxveense toneel- Trompetter een spectaculaire kindermiddag in dorpshuis Swanla. Hier zullen de van de TROS-televisie bekende clown Flappie en zijn assis tente Appie een optreden ver zorgen. Het belooft een leuke middag te worden. Het optreden is vrij van banaliteit en geeft een knipoog naar wantoe standen. Het is een lawine van geluid, lach en meeleven. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van ongeveer 4 tot en met 12 jaar, maar ook vaders en moeders zijn wel kom. Iedereen kan gratis ge schminkt worden. Als extra attractie is er een springkus sen aanwezig. Het programma ziet er als I uur staat er een springkussen bij De ’Jeruzalem-concerten’ worden gegeven in Delft (vo rige week donderdag 2 mei), Maassluis (zaterdag 22 juni) en Zoetermeer (woensdag 25 september) op uitnodiging van en in samenwerking met de Stichting ’Christenen voor Israel’ uit Nijkerk. Het eerste optreden in deze serie was donderdagavond 2 mei in de Nieuwe Kerk te Delft. Deze grote kerk, be kend om zijn graftombe van Willem van Oranje en graf kelder van ons Koninklijk Huis, beschikt over een prachtig orgel. 128.920, 3. M. Renesse 128.480; klasse C: 1. Dirk Faas 117.770, 2. Cor van Gils 117.760, 3. Jan Olie 114.910; klasse D: 1. Simon den Oude 108.300, 2. Corry ’t Hart Toi-Toi zit nog altijd te sprin- 107.290, 3. Corry Boegheim gen om nieuwe spelers, waar- 106.340; klasse E: 1. Youri' door ze ook in de toekomst stukken kan blijven spelen die om een jeugdige bezetting vragen. Door de speciale medewer king van dit laatstgenoemde ’koor’ waren in Delft ook do ven en slechthorenden speci aal welkom. Ook de trompet tist Henk van Halen en pia nist Wim Hazeu gaven hun medewerking aan deze avond. Wist u dat: De Piasweg nog steeds niet veilig is? Dit gelukkig wel minder is qua dodental, maar veel meer voor wat betreft de blikscha de? Dit te wijten is aan de as verspringingen? Deze er nooit hadden moe ten komen, mede omdat ze agressievergrotend werken? Er beter verkeersdrempels kunnen komen? De Stichting EcoTeams Mid den-Holland, waarbij Wad dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle zich in tegen stelling tot Boskoop nog niet heeft maandelijks hebben aangesloten, zet zich in voor een duurzame regio. Dit doet zij in dialoog met haar burgers. Het middel is het EcoTeam Programma. Een programma waarbij een EcoTeam, gedurende acht maanden, zich oriënteert op milieuvriendelijke aanpass ingen in hun huishouden. Een EcoTeam is een groepje opzichte van hun beginsitu- mensen, vertegenwoordigers atie en ten opzichte van ande- van zo’n 6 tot 7 huishoudens. Zij kunnen buren, vrienden of De kracht van het meldpunt volgt uit. Vanaf 13.30 1 is de bundeling van initiatie- U' l ven in de regio. Door gebruik dorpshuis Swanla, 14.30 uur te maken van eikaars kwali- tief. Het streven is dit jaar teiten kan werkelijk worden De Goudse Ford-dealer Ottocar is de nieuwe sponsor van de Vereniging voor Aangepast minstens twintig teams op de gepuzzeld aan een schone we- Sporten ISVB üouda en omstre^ken.^Jn de rolstoel paralympisch tafeltenniskampioene Jo- been te krijgen. Dit geeft een reld. Deze initiatieven heb ben verschillende karakters zij komen voort uit de over heid of particulier initiatief. Door samen te werken is er draagvlak en potentieel voor het vormen van EcoTeams. De aangesloten gemeenten Gouda, Moordrecht, Nieu- werkerk aan den IJssel, Bo skoop, Vlist, Schoonhoven, Nederlek en de regionale in- Waterleiding Vakman (Dorpsstraat 151, Zuid-Holland - Oost, Energiebedrijf Midden- jT.ii1 j_ Midden Holland zien het be vorderen van EcoTeams in de regio als een middel om hun Lokale Agenda 21, een ge meentelijke milieutaak, ofwel andere milieudoelstellingen invulling te geven. weer de belangstelling voor de Het stuk speelde zich af in de 11 kil 1 Ir n -r-vi /Av. v Z-» Tl 1 Zoetermeer. (Foto: Archief Ccjan het nieuwe, gedemocratiseer de decoratiestelsel. Niet lan ger krijgen Tweede- en Eer- ste-Kamerleden of statenle den of mensen die zeer langdurig in dienst zijn bij hun werkgever, automatisch een lintje. Elke aanvraag wordt nu door het Kapittel voor de Civiele Orden inhoudelijk beoordeeld op bijzondere verdiensten voor de samenleving. De democratisering moet een einde maken aan de maat schappelijke deling en de na druk op de beroepsarbeid in het stelsel. Omdat in het ou de stelsel de relatie met de vereniging ’Toi-Toi’ in het ’zoldertheater’ van de wijk school St. Jozef (Kanaalweg) voor een enthousiast pu bliek “Verre Vrienden*. verdubbeld van 10 tot 14% in voorgaande jaren naar 27% in 1996. Het aantal allochtonen dat dit jaar een lintje kreeg, blijft nog sterk achter: slechts 5 personen. Ook jonge mensen werden dit jaar nog niet ruimschoots onderscheiden. Het hoogste percentage is te vinden in de leeftijdsgroep gedecoreerden 61 tot 70 jaar: 44,7% van de mannen en 46,6% van de vrouwen. WADDINXVEEN - In de nacht van maandag op dinsdag vor een week werd aan het Floriserf een licht groene Opel Kadett type Hatchback gestolen. Het voertuig was voorzien van het kenteken HX-ll-VL. Ter plaatse werd ook een poging gedaan een Opel Manta te stelen. ’Verre Vrienden’ is een blij spel met een licht zwartgalli ge ondertoon van de bekende toneelschrijver Alan Ayck bourn. Ondanks het warme was t-- drie voorstellingen groot. Zo groot zelfs dat er de eerste avond een gebrek aan zit plaatsen ontstond en een aantal toeschouwers de voor stelling niet konden bijwo- langs verdronken vriendin, nen. dat hij geen oog heeft voor het De spelers zaten goed in hun spanningsveld bij de andere aanwezigen. Alhoewel Corne lls zichzelf in het middelpunt plaatst speelt niet hij maar de onderlinge relatie tussen de vrienden de hoofdrol. Onder de bezielende leiding van René Roza werd het stuk naar grote hoogte gebracht. Toneelvereniging Toi-Toi be wees daarmee weer eens het niveau dat zij in de afgelopen met nog één ronde te gaan de 25 jaar heeft weten te berei- verwachting dat er niet veel meer gewijzigd zal worden. De stand ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.900, 2. Wim Slingerland jr. 137.810; 3. Dick Dros 137.510; klasse B: 1. Erwin Pleus 129.090, 2. B. Brouwer mogelijk resultaat te komen. 3. M. Renesse Toi-Toi stelt het op prijs als deze belangstellenden con tact opnemen met Corrie de Knikker (telefoon 0182- 617634). Edisonstraat 2 Gouda lele?°On. 0182. 512977 Dat daardoor de snelheid echt getemperd wordt? Indien er geen drempels ko men de voorrangsborden maar weer terug moeten ko men? Er zeker een vervolg komt op deze wist-u-datjes? in het afgelopen jaar veel overwinningen geboekt en ze ker niet alleen binnen de aan gepaste sport, maar ook bij de ISV-teams hoog. Het komende seizoen zullen de teams dan ook in hogere klassen uitkomen, hetgeen uiteraard de nodige kosten met zich brengt. Dankzij de komst van de nieuwe sponsor den-Holland begeleidt en on dersteunt deze EcoTeams. Dit doet zij door het team een coach toe te wijzen. De coach contact met de EcoTeams. Zij houden het proces van het EcoTeam in de gaten en proberen hen te helpen bij vragen. Het meldpunt zorgt ervoor dat de meetresultaten van het team, een belangrijk onderdeel van het programma, worden bij gehouden. Zo kunnen zij zien wat hun besparingen zijn ten opzichte van re Nederlandse teams. een reductie van 28% minder af val, 36% minder gasverbruik, 18% minder electriciteitsver- bruik, 20% minder waterge bruik en 20% minder autoki- lometers, bij mensen die het programma doorlopen heb ben. Uit onderzoek van de Rijks universiteit van Leiden blijkt dat EcoTeamers nadien mi- valide verenigingen scoorden lieuvriendelijk blijven hande- stellingen len of zelfs tot nog meer be- Maatschappij Holland en de Miïieudienst- I 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19