WADDINXVE ^sintratuin i i Moeders mooiste 95 Mager iaar voor beeldend kunstenaars Burgemeester faxt voor Wereldwinkel V ij F f 2 Gangsters of Aanrijding i - U 1 PAGINA 3 WOENSDAG 8 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE GEMEENTEHUIS GESLOTEN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN WIJZIGINGEN VUILOPHAALDIENST COLLECTEROOSTER BOUWZAKEN WIJKBEZOEK 21 mei 1996 GROEN F/, i BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING PUBLIEKSZAKEN 18 mei om tien uur is er in de Boskoopse jeugdsociëteit De Tunnel op veler verzoek een tweede optreden van de band ’Gangsters of Fun’. De toe- landers. Ze spelen een mix van funk, rauwe rock, harde rap en zwoele soul. Naast en kele covers laten ze vooral ook eigen werk horen, waar bij niemand stil kan blijven staan. CENTRAAL MELDPUNT ZORG GESLOTEN OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN :08.30- 14.00 uur :08.30 -12.30 uur 19.00- 20.30 uur zich te van 1993 is dit de enige bron van inkomsten die ge stegen is. Tenslotte werd er 9 miljoen verkregen uit verhuur en ge bruiksrecht van kunstwer ken. Buiten de kunstenbran che om verwierven kunste naars 113 miljoen gulden uit uitkeringen, via ander werk, pensioen en BTW. Hieruit blijkt dat kunstenaars hun inkomsten uit diverse bron nen verwerven. s WADDINXVEEN - Zaterdag avond voor een week raakte een 35-jarige Waddinxvener tijdens een ongecontroleerde remactie met zijn auto aan de Noordkade in de sloot. Moge lijk zag hij een stilstaande auto te laat. Bij controle bleek hij ook teveel te hebben gedronken (0,7 promille). Er worden komende zaterdag werking gekregen van de ge- handtekeningen verzameld die de oproep ondersteunen. Deze worden gezamenlijk met de oproep komend week einde per telefax verstuurd naar WorldShops (News) te Brus sel. De faxberichten worden aangeboden aan voorzitter Jacques San ter van de Euro pese Commissie. De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen heeft de mede- meente Waddinxveen, want de faxberichten worden van uit het gemeentehuis aan het Raadhuisplein naar Brussel gestuurd. De oproep wordt Network of European ook ondertekend door burge meester C.M. van der Linden. Er wordt een oproep gedaan voor evenwichtige prijzen voor Afrikaanse produkten, het stoppen met de bescher ming van de Westerse markt van Afrikaanse produkten en SPREEKUREN nieren gezocht om het kli maat voor kunstenaars te sti muleren. Enerzijds om het aanbod te verbeteren door stipendia en werkbeurzen -beschikbaar te stellen; anderzijds om de af name te bevorderen door marktstimulerende maatre gelen te treffen. Het effect van deze maatrege len is in de cijfers van de on derzoeken naar de financiële positie in 1993 en 1994 nog niet nauwkeurig te bepalen. Zo is het bijvoorbeeld nog niet duidelijk of kunstenaars die in 1993 en 1994 een tweejarig basisstipendium kregen bij het Fonds voor de Beeldende Kunst, Vormgeving en Bouw kunst financieel succesvol zullen blijven. Anderzijds heeft staatssecre taris Aad Nuis ter stimule ring van de afname van kunst de rentesubsidierege- ling gehandhaafd, die in 1994 op de nominatie stond te wor den stopgezet. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 mei is de eerste Internationale Wereldwinkeldag, waaraan ook door de Waddinxveense Wereldwinkel (Koningin Wilhelminaplein) wordt meegedaan. In totaal zullen die dag 2.500 Wereldwinkels in Europa een op roep doen aan het Europees Parlement voor ’Eerlijke Handel met Afrika’. Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden tekent mee. het steunen van Afrika door aandacht te schenken aan ei gen ontwikkeling in plaats van aan produktie van grond stoffen voor het buitenland. Komende zaterdag houdt de Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein een Afri kaanse brunch van half twaalf tot half drie. Waddinx veense schoolkinderen treden op met het toneelstukje ’Anansi gaat naar het feest’. Als de totale inkomsten afge zet worden tegen de in 1994 gemaakte beroepskosten, blijft er circa 166 miljoen gul den over. In 1993 was dit be drag 209 miljoen gulden. De totale omzet min de beroeps kosten uit beeldende kunst alleen, bedraagt 53 miljoen gulden. SEO herhaalt dit onderzoek sinds 1994 jaarlijks met het doel inzicht te krijgen in de ontwikkeling van de financië le positie van de beeldend kunstenaars. Ruim 500 beel dend kunstenaars hebben aan het onderzofek meege werkt. De resultaten van dit onder zoek zullen een rol spelen bij de voorbereiding van de Cul tuurnota en bij de ontwikke ling van het flankerend be leid bij de Wet Inkomen Kun stenaars. Sinds de afschaffing van de Beeldende Kunst Regeling eind jaren tachtig heeft de overheid verschillende ma- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Uit landelijke gegevens van het ministerie van On derwijs, Cultuur en Wetenschappen blijkt dat bijna de helft (49%) van de beeldend kunstenaars in ons land in 1994 minder verdiende dan in 1993. Iets minder dan de helft (47%) verdiende in 1994 juist meer dan het jaar daarvoor. De beeldend kunstenaars die in 1994 meer verdienden zijn, in tegenstelling tot hen die minder verdienden, over het algemeen wat jonger en min der lang werkzaam als zelf standig kunstenaar. De totale inkomsten minus de beroepskosten waren in 1994 166 miljoen gulden. Ten opzichte van 1993 was dit 43 miljoen gulden minder. Dit zijn de belangrijkste uit komsten van een onderzoek naar de financiële positie van beeldend kunstenaars dat de Stichting voor Economisch Onderzoek (SEO), verbonden aan de Universiteit van Am sterdam, in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen uitvoerde. Het onderzoek is aangeboden aan staatssecre taris drs. Aad Nuis (D66). Gemiddeld had bijna de helft van de beeldend kunstenaars (49%) in 1994 een inkomen tussen de vijftien- en vijfen twintigduizend gulden. Eén procent verdiende net als in 1993 meer dan een ton en elf procent had in 1994 een ne gatief eindsaldo. In 1994 blijkt dat het grootste deel van de inkomsten komt uit verkoop van vrij werk (65 miljoen gulden). Zestig mil joen gulden werd verkregen uit subsidies, lesgeven en ad visering. Opdrachten van overheden, bedrijven en particulieren le verden de kunstenaars 52 miljoen gulden op. Ten op- Met hun nummer ’Hip Hip Hooray’ werden de gangsters tijdens Veronica’s Rockbattle ’94 door Alfred Lagarde ont dekt. De eerste cd ligt nu in P v I de winkels. rUn 111 UG lUnnCl ’Gangsters of Fun’ staan ze ker garant voor een spette- BOSKOOP - Zaterdagavond rend swingend optreden. De band bestaat uit Marcel Groi- se (drums), Kenneth Herfst (zang), Raymond Lemmers (gitaar), Cherwin Muringen (zang), Richard Nemeth (gi- gangsprijs bedraagt tien gul- taar),. Gerold Olieberg (bas), den. Henk Oosterwolde (rap) en ’Gangsters of Fun’bestaat uit. Manfred van Nieuwpoort zeven Surinamers en Neder- (keyboards). E M E E E Roemer Visscherstraat 23 1 berk in de voortuin Verleende kapvergunningen Sweelinckhof 42 1 atlasceder Kon. Wilhelminasingel 71 1 iep in de tuin Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Henegouwerweg 30 1 lariks en 1 eik in de voortuin AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het oprichten van 26 woningen het oprichten van 24 woningen Terinzagelegging aanvragen en ontwerp-besluiten het oprichten van 87 woningen Noordkade 64 het renoveren van een palenfundering Zuidkade 93 Zesde Tochtweg 4b Busken Huetlaan 9 Otto-erf 32, 34 en 36 Brugweg 85 Papaverveld 5 Molenring 23 Berkengaarde 17* Joke Smithoeve 58 het oprichten van een berging Zuidplaslaan 106 Rode Kruis Van 13 mei tot en met 18 mei 1996 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Weidezoom 45 en 47 de Akker 52 Binnengekomen kapaanvragen Bloemendaalseweg 20 De 'Gangsters of Fun'. Tj l Opnamen in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht, Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeente huis ter inzage. Op de agenda o.a.: - Nieuw Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad. Op de agenda: - Second opinion Twijnstra en Gudde. - Gewijzigde planschets winkelcentrum Passage. Op de agenda o.a.: - Voorstel met betrekking tot het Plan van Aanpak inzake het opstellen van de Lokale Agenda 21 - Voorstel met betrekking tot het structueel verhogen van de post straatreiniging ten behoeve van het onkruidvrij houden van de gemeentelijke verhardingen. - Voorstel over het project onderhoud groenvoorzieningen. Op de agenda o.a.: - Advies betreffende de benoeming van de plaatsvervangende leden van het Ouderenplatform. - Advies betreffende indiening meerjarenprogramma 1997 - 2002 overeenkomstig het Besluit Rijkssubsidiëring Restauratie Monu menten. Commissie lil op donderdag 9 mei 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op maandag 13 mei 1996 is de afdeling Publiekszaken de gehele dag gesloten in verband met een opleiding van de medewerkers. Uitsluitend voor het doen van aangifte van overlijden en geboorte zijn de loketten van de afdeling geopend van 8.30 tot 9.30 uur. Commissie II op woensdag 8 mei 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) a.s. is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Noordkade 58, Pr. Bemhardlaan 9, (0182) 624 624 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De ontwerp-besluiten, de aanvragen en andere ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 9 mei tot 6 juni 1996 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke, Ordening en Milieu in het gemeente huis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummers. 62 47 57, de heer. W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen, en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. - het bestuur van Tennisvereniging ”De Gouwe Smash” om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een tennispark op het perceel J. Dorre- kenskade-Oost 1; - de directie van Tefa Thuiszorg B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van de inrichting (gas distributiecentrum) door uitbreiding hiervan ten behoeve van opslag van vloeibare zuurstof in een cryogene tank op het perceel 2a Bloksyveg 54. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en hetontwerp-besluit kunnen door eenieder tot 6 juni 1996 bij hun college worden inge diend. werp aanspreken, of het nu lof betreft of kritiek. Het college wil graag weten wat er leeft onder de bevolking. Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 9 mei 1996 de ontwerp-besluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van twee woningen dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Zonnehof 30 t/m 76 (even) Jan Dorrekenskade- Oost 57 Sterrenlaan 72 t/m 122 (even) Pollux 5 t/m 26 (door lopend), Regulus 1 t/m 23 (oneven), Sirius 1 t/m 22 (doorlopend), Spica 1 t/m 21 (door lopend) Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatse lijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: het gedeeltelijk veranderen van een kan toorgebouw het plaatsen van twee dakkapellen op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en vergroten van drie woningen het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een warenhuis het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning In verband met Hemelvaartsdag vinden de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. In de week van 13 tot en met 17 mei 1996 wordt het huisvuil (de groene container) als volgt opgehaald: Op donderdag 16 mei 1996 (Hemelvaartsdag) en vrijdag 17 mei 1996 is het Centraal Meldpunt Zorg, Prins Bemhardlaan gesloten. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. wordt geen grofvuil opgehaald; wordt normaal het huisvuil alsmede het grofvuil van donderdag 16 mei (Groenswaard) opgehaald. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Voor dringende zaken kan contact worden opgenomen met de tele fonische zorglijn van de Stichting ”De Vierstroom” (telefoonnummer 59 45 00). SL* h.. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen (doorkiesnummer 62 47 57, de heer W.P. Kaandorp). Een ieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getrof fen door verlening van een bouwvergunning danwel met een mel ding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van ver- zending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling* Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 62 47 64). Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Op maandag, dinsdag, en woensdag wordt normaal het huisvuil opgehaald; donderdag 16 mei 1996 vrijdag 17 mei 1996 Burgemeester en Wethouders brengen dinsdag 21 mei a.s. een bezoek aan de wijken Zuidplas en Bomenwijk. Tussen 13.30 en 15.00 uur legt het college huiskamerbezoeken af. Wijkbewoners die graag thuis met de burgemeester of een wethou der over een bepaald onderwerp van gedachten willen wisselen, kunnen dit doorgeven aan de afdeling Publiekszaken van de gemeente Waddinxveen. Het college stelt het op prijs als er bij het huisbezoek meerdere mensen uit de wijk aanwezig zijn. Tijdens een rondgang door de wijk zullen Burgemeester en Wethouderrs ver schillende locaties in de wijken bezoeken, waaronder het Medisch Kleuter Dagverblijf, de Kardinaal Alfrinkschool en de Koningin Bea- trixschool en de wijk- en speeltuinvereniging de Paddestoel. De rondgang vindt plaats tussen 15.00 en18.00 uur. ’s Avonds is er, tussen 19.30 en 21.30 uur, een inloopspreekuur in Wijkgebouw "Het Zuidhonk” aan de Zuidplaslaan 552. Wijkbewo ners kunnen Burgemeester en Wethouders over elk gewenst onder- Extra vergadering Commissie IV op dinsdag 14 mei 1996, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis ter behandeling van het voorstel inzake het winkelcentrum. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Genoemde aanvragen, zijn opgenomen in het Openbaar Register, De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op Hemelvaartsdag (16 mei 1996) gesloten. Er is dus die dag geen mogelijkheid om huisvuil of grofvuil te brengen. Volgens de Gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aange boden. U wordt derhalve dringend verzocht het huisvuil op de daar voor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders (veel) zwerfvuil kan ontstaan in de gemeente. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op woensdag 15 mei 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocu- menten maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks ge opend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Ejw Een beten prikker (130 cm hoog) met vkeuze uit diverse bloeiende hangplanten. /TWiSP Leuker kun je moeder toch niet verrassen. Prik 'm in de aarde en laat de zon haar werk doen. Compleet van 24.95 voor OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvor ming straks afwijkt van het voornemen Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden inge diend. Burgemeester en Wethouders stellen het zeer op prijs als u gebruik maakt van deze gelegenheid om met elkaar van gedachten te wis selen en suggesties te doen. Mensen die belangstelling hebben voor een huiskamerbezoek en/of vragen hebben met betrekking tot het wijkbezoek, kunnen dit door geven aan de afdeling Publiekszaken, voor 16 mei a.s. tijdens kan tooruren, telefoonnummer 62 46 39. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waar mee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3