Feestelijke opening I venDeurs air najaar feestelijk zakendoen m o p I Aquariumspeciaalzaak Verloop Boskoop houdt een open huis Tiende bedrijvenbeurs dit najaar in teken van Pinkster- vakantie in Kreater Gegarandeerd goed... Feestelijke opening van pand Opleidingscentrum SVS Zinken Dak Fl. ittopiln riuisi Disco-avond in De Paddestoel Collecte Rode Kruis Boottocht van De Zonnebloem Controle op hondenbelasting O O o LAAG BOSKOOP B3.2771GX BOSKOOP TEL: 0I72-21Ö127, FAX: 0172-217366 Jlk Klaverjassen in Het Zuidhonk Rijn en Gouwe I I I I I I I I I ELKE ZATERDAG VAN 10.00-16.00 U I I I I I I I I I I I I PAGINA 11 DINSDAG 14 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN specifieke T U I N K A M t R Wie nu kiest voor een kennismakings- ADREM recteur, het secretariaat en een beleidsmedewerker aan. Het bedrijfsrestaurant bevint zich op de vijfde etage. dingsconsulenten in dienst die regelmatig leerbedrijven beschikken waar bezoekers en deelnemers gratis gebruik van kunnen maken. Ook de Inmiddels zijn met de exploi tant bindende afspraken ge maakt en zal voor de bedrij venbeurs het gebouw Maar gezien het lustrum zal er dit jaar een feestelijk tintje aan zitten. Het is inmiddels een jaar ge leden dat het bedrijf zich ves tigde op in het Internationaal Trade Centre in Boskoop-Ha- zerswoude. BOSKOOP - Aquariumspeciaalzaak Verloop in Bo- skoop-Hazerswoude houdt vrijdag 17 en zaterdag 18 mei open huis. voor het op maat gemaakt wordt’, aldus Harry Verloop. Sinds de vestiging op het ITC heeft het bedrij zich ook ge richt op de vijver, zowel voor binnen als voor buiten. deelname aan de beurs kan bij UTEC BV (B.A. Wich- mann), tel. 0343-414262. PROGRAMMA op zaterdagochtend 25 mei: "Wilgentenen schutting maken." De bezoekers en de deelne mers worden in ieder geval ideeën aan de hand gedaan om feesten en zakendoen te combineren. Feestmomenten van bedrijven, zoals de ope ning van een nieuw pand of een jubileum, kunnen vaak zakelijk uitstekend worden benut. De 10e bedrijvenbeurs is ook een goed moment voor een nieuw logo, vinden de beurs organisatoren. Het nieuwe lo- Onder begeleiding gaan de kinderen gaan zelf echte Afri kaanse hapjes maken en er natuurlijk van smullen. Maar er wordt nog veel meer ge daan, zoals verhalen vertel len, film kijken, knutselen op zijn Afrikaans, schilderen en spelletjes doen. Ook vallen de vijf mo- en examen centra onder deze directie. De centra bevinden zich in Zwol le, Groningen, Emmen, Best en Waddinxveen (Esdoom- laan). en donderdag 7 november in het Plahtarium-gebouw te Boskoop-Hazerswoude. Ondanks de parkeerproble men waren velen te spreken over de nieuwe lokatie en dat was voor beursorganisator UTEC de reden om de beurs wederom in het Plantarium- gebouw te laten plaatsvin den. In onze Tuinkamer presenteren wij vele leuke en interessante sfeerelementen voor huis en tuin Wij organiseren tevens cursussen, exposities en elke zaterdag twee gratis tuinspreekuren door ervaren tuinspecialisten Kom zaterdag bij ons langs U kunt bij ons rekenen op een nieuw idee en een kopje koffie of thee. Volgens bedrijfsleider Harry Verloop zijn de activiteiten in het afgelopen jaar sterk toe genomen. ’Het is voor ons een ideale locatie. We hebben een grote overzichtelijke verkoop ruimte, waardoor we ook din gen kunnen doen die voor heen onmogelijk waren’. Een jaar geleden verhuisde het bedrijf van het Koordein de naar het nieuwe pand op het ITC. ’De oude lokatie bood ons geen mogelijkheden meer om uit te breiden. Zes tien jaar geleden zijn we daar met zoetwatervis begonnen. Nu hebben we ook een uitge breid assortiment zoutwater- vis en leveren we alles voor de Vijver’, aldus Harry Ver loop. Het bedrijf is blij met de nieu we lokatie op het ITC. ’We hebben ons wel afgevraagd of de klanten ons hier ook zou den kunnen vinden. Maar dat blijkt in de praktijk geen en kel probleem. Op het Koor deinde was het vaak moeilijk welk pand is gebouwd naar een ontwerp van architecten bureau Stuurman Partners BV (Brugweg), omvat op de begane grond de automatise ring, de huisdrukkerij en de receptie. De medewerkers van de auto matisering zorgen er onder meer voor dat de verschillen de computerpakketten die naast elkaar gebruikt wor den, goed werken. Met name de ondersteuning van de cur sistenadministratie en de fi- het drukken van lesmateri- aaal en materiaal voor intern gebruik. De eerste etage herbergt de cursistenadministratie. Als landelijk orgaan voor het be roepsonderwijs verzorgt het Opleidingscentrum SVS on- WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plalsaan) kan er vrijdag avond 17 mei om acht uur weer vrij-klaverjassen wor den gespeeld (géén competi tie). De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. A Het open huis op vrijdag 17 en zaterdag 18 mei is bedoeld om mensen de gelegenheid te geven eens vrijblijvend ken nis te laten maken met het fenomeen aquarium. ’Het hebben van bijvoorbeeld een aquarium is een hobby, die veel afleiding en ontspanning geeft’, besluit Harry Verloop. Tevens werken hier het hoofd Algemene Zaken en de sectie Financiële Administratie. Deze laatste sectie houdt de debiteuren- en administratie bij. Ook de de claraties van examinatoren en krachten, onder wie docen ten, horen hierbij. Op de derde etage is de afde- ling Ontwikkeling, Onder wijsleermiddelen en Exa- go heeft dezelfde kleur gehou den als het oude, maar ver woordt nog meer het diverse aanbod aan sectoren (vier kanten). Het zakendoen wordt gesymboliseerd door de naar alle kanten wijzende pij len. De ondernemers uit Bodegra ven, Gouda, Reeuwijk, Wad dinxveen en Zoetermeer, die zich vorig jaar reeds presen teerden in een gezamenlijke cluster, zijn reeds gestart met de voorbereiding. WADDINXVEEN - Vrij dagavond 17 mei houdt wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel (Lijs terbesstraat) weer de maandelijkse disco-avond voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De disco van deze maand is de laatste van een druk bezocht discoseizoen. De disco’s trokken iedere maand tussen de 60 en 100 bezoekers. De eerste disco van het nieuwe seizoen is pas weer in september. Vrijdagavond verzorgt de Waddinxveense drive-in- discotheek The Flying Dutchman’ weer de mu ziek. De disc-jockey’s Ed win en Martin draaien muziek uit de top-40, hip hop en house. Ook ver zoekjes worden ingewil ligd. Omdat het de laatste disco van het seizoen is wordt het gebouw van De Padde stoel aangepast naar het thema van deze avond ’zwart-wit’. Het wordt leuk gevbnden als de bezoekers ook zwart-wit gekleed gaan, maar dit is niet ver plicht. Bij de ingang krijgen alle bezoekers een entreekaart met daarop een lotnum mer. Tijdens de disco wordt een cd-single verloot die op dit moment in de top-40 staat. Omdat het de laatste disco van het seizoen is, worden er extra prijzen verloot, die bestaan uit bandjes met de beste top-40 hits van dit moment. Voor de disco gaat de zaal om 19.15 uur open en om 22.00 uur is de disco afge lopen, een half uur later dan normaal. De entree is zoals altijd één gulden en vijftig cent. Mocht men eigenaar zijn van een hond die nog niet bij de gemeente bekend is dan kan men deze alsnog aangeven bij de sectie Financiën of telefo nisch via de nummers 0180- 637768 of 637769. De controle op de bevolkings gegevens is noodzakelijk om het bestand van de Gemeen telijke Basisadministratie (GBA) in volledig in overeen stemming te brengen mét de werkelijkheid. Per woning wordt nagegaan of de werkelijke gezinssa menstelling overeenkomt met de gegevens van het ge meentelijk bestand. De controle wordt uitgevoerd door het bureau Holland Rui ter. De controleurs zullen zich bij de controle legitime ren. parkeren, terwijl men hier al le ruimte heeft’. De aquariumspeciaalzaak be schikt op het ITC over een verkoopruimte van ruim 400 vierkante meter. Een blik binnen het bedrijf maakt al snel duidelijk dat we hier met de specialist te doen hebben. Op zoet- en zoutwatergebied levert Verloop een compleet assortiment. Naast de hon derden verschillende vissen en planten is er bijvoorbeeld ook een ruime keus in allerlei aquariummeubels ’Mensen kunnen een aquari um in laten bouwen in een kast naar keuze, die door een professionele meubelmaker kend leren cursussen. dingscentrum SVS een nieuw kantoor betrokken, na vanaf 1988 op de Noordkade te zijn gehuisvest. Het pand werd in de loop van jaren te klein door de groei van de activitei ten. Daarom is men naar het karakteristieke pand aan de Limaweg verhuisd. Kort samengevat maakt het Opleidingscentrum SVS werk van opleiding en scho ling in het schilders- eh stu- kadoorsbedrijf via praktijk gerichte opleidingen via wer kend leren en specifieke Het nieuwe logo van de be drijvenbeurs 'Ondernemen in Midden-Holland en Rijn land'. De directie Opleidingen be staat uit drie rayons (Noord- Oost, Zuid en West) en de der meer opleidingen in het vakgroepen Industrie en Stu- kader van werkend leren. De ze opleidingen bestaan uit vier dagen werken en leren in de praktijk en één dag per week theorie op school vol gen. Op verschillende niveaus zijn er opleidingen voor schilder, glaszetter, industrieel lak- verwerker, metaalconser- veerder, vloerenlegger, mon teur van wand- en plafond systemen en stukadoor. De gehele administratieve regis tratie van alle leerlingen, cursisten en werkgevers ge beurt op deze verdieping. Ook de opleidingssubsidies en andere tegemoetkomingen worden hier verwerkt. Jaar lijks zijn er ongeveer 4.000 leerlingen. De cursistenadmi nistratie werkt ook voor een andere tak van dingscentrum SVS, namelijk cursorisch onderwijs. Op deze verdieping is tevens de on dernemingsraad gehuisvest. Op de tweede etage zijn de al gemeen directeur J.A. Ver schoor en de twee secties Per soneel en Organisatie en Pu blic Relations gehuisvest, waar onder meer voorlich tingsmateriaal en het blad ’GoedAfi’ gemaakt worden. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Deze week wordt weer de landelijke collecte ge houden voor het Nederlandse Rode Kruis. Ook in Zevenhui- jaar gehouden op woensdag 6 het Oplei- zen-Moerkapelle wordt gecol lecteerd. Het Rode Kruis is vooral be kend door de activiteiten in oorlogsgebieden en bij ram pen. Maar ook in Nederland zijn vele vrijwilligers binnen het Rode Kruis actief. De afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle bestaat uit een colonne, een afdeling welfare en het jeugd Rode Kruis. De colonne bestaat uit opgeleide vrijwilligers die wekelijks oe fenen en optreden bij grote publieksevenementen, zoals venbeurs het gebouw over de bedrijfsvoetbalcompetitie, voldoende parkeerfaciliteiten kaarsjesavond en braderieën. crediteuren- Afgelopen winter werden ruim dertig kinderen van groep 8 van de basisschool uit openbare verlichting ervan is de ongeveer 800 free-lance Moerkapelle opgeleid voor inmiddels voltooid. 1 1 1 Eind dit jaar staat de beurs in het teken van zakendoen in feestelijke sfeer. Niet voor niets, want de beurs draait al negen jaar om het zakendoen en dat zal het WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag 24 mei om drie uur wordt het nieuwe kantoor van het Opleidingscentrum SVS voor het schilders- en stukadoorsbedrijf en recla me- en presentatietechnieken aan de Limaweg officieel geopend door vertegenwoordigers van sociale partners in het afwerkings- en afbouwbedrijf. Pal naast het pand is dan die dag een feesttent neergezet. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Eind mei zal er in de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle evenals in 1992 en 1994 een controle voor de hondenbelasting worden ge houden. Dit jaar wordt deze controle gecombineerd met een controle van de bevol kingsgegevens. Volgens de Verordening op de heffing en invordering van hondenbelasting' is belas tingplichtig iedere houder van één of meer honden. Ie dereen die een hond aan schaft is verplicht hiervan aangifte te doen. Het blijkt dat dit nog wel eens wordt vergeten. WADDINXVEEN - In de pinkstervakantie houdt de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) activiteiten voor kinderen van 4-12 jaar op dinsdag 28 en donderdag 30 mei van 10.30 tot 15.00 uur. De kos ten zijn ƒ2,50 per dag (zelf een lunchpakketje meene men). Twee dagen lang kunnen de kinderen dan op een speelse, creatieve en vooral feestelijke manier kennis maken met al lerlei dingen die met Afrika te maken hebben. Het zal op' een soort reis gaan lijken, want er komen mensen uit verschillende Afrikaanse lan den workshops geven in on der andere Afrikaanse dans en muziek. WADDINXVEEN - De Zon nebloem in Waddinxveen heeft weer dagboottochten georganiseerd voor alle afde lingen van de regio Gouda. Het vertrekpunt was steeds de loswal aan de Noordkade in het Gouwedorp. De afdeling Waddinxveen ging samen met de afdelin gen Reeuwijk en Gouda Cen trum Oost op pad. Per dag gingen er 200 gasten mee. De reis ging deze keer naar het Braassemermeer. Begunstigd door het zonnige weer en door de goede verzor ging aan boord hebben de gasten volgens hun zeggen genoten van een heerlijke dag uit. De Zonnebloem in Waddinx veen wil graag nog eens aan dacht vragen voor het volgen de. Geregeld zijn er mensen die zeggen ik ben ondersteu nend lid van de Nationale Vereniging De Zonnebloem, maar ik word nooit gevraagd. Dit kan alleen als men zich kenbaar maakt bij de afde ling van zijn of haar woon plaats. Voor Waddinxveen kan men informatie krijgen of zich voor deelname aan ac tiviteiten aanmelden bij me vrouw Van Wageningen (con tactpersoon bezoekwerk, tel. 0182-618257), mevrouw Van ’t Hoog (secretaris, tel. 0182- 617751) en mevrouw Heems kerk (voorzitter, tel. 0182- 614147). I voor het jeugd-EHBO-diploma. Deze kinderen zijn zo enthou siast dat het merendeel in middels is gestart met het B- en Exa- diploma. mens gehuisvest. Hier wordt De welfare is op dinsdagmid dag actief. Een clubje dames tiende jaar niet anders zijn, komt dan onder het genot van een kopje thee handwerken, knutselen en gezellig praten. De zelfgemaakte spullen wor- mderwijsinstanties den verkocht en de opbrengst worcJt besteed aan een goed doel. De afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle van het Rode naar een vrijwilliger die eventueel de taak van penningmeester op zich wil nemen. Wie interesse heeft kan contact opnemen met secretaris L. Wigboldus, tijd heeft het Opleidingscen- telefoon 079-5932554. dienst die lesmateriaal een niéuwe uiterlijk geeft. De vierde etage biedt ruimte aan twee directies. De direc tie Cursorisch Onderwijs zorgt ervoor dat de curcus- sen, qua planning en uitvoe ring goed verlopen. Het Op- Begin april heeft het Oplei- Het Opleidingscentrum SVS, leidingscentrum SVS biedt AANBIEDING (gevuld met zomerbloemen) TUINSPRELKURLN Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Deze organisatie zorgt ook voor het ontwikkelen van op- leidings- en scholingspro gramma’s, het samenstellen van lesmaterialen, het bege leiden van leerlingen via wer- een 60-tal curcussen aan, waarmee cursisten hun vak manschap op verschillende niveau’s verder kunnen uit bouwen. Er zijn cursussen op het ge bied van schilderen, wandaf werking, glaszetten, metaal- conservering-industrie; mi lieu; arbeidsomstandigheden; communicatie en manage ment en automatisering. Tot de cursussen behoort ook de Kader- Ondernemersop- leiding voor het Schilders- en nanciële administratie spelen Glaszetbedrijf, die inspeelt op een belangrijke rol. de nieuwe vestigingswet. Dit Op dit moment is deze sectie cursusjaar volgden ruim druk bezig met de voorberei- 7.000 personen een cursus, dingen om alle opleidingscon- Verder wordt hier de scholing sulenten die van huis uit wer- voor werklozen gecoördineerd ken op het computernetwerk via bijvoorbeeld arbeidsbu- aan te sluiten. De huisdruk- reaus. C kerij maakt zo’n 2 miljoen ko- derne scholings- kend leren, het verzorgen van pieën per jaar. Het gaat om cursussen en het afnemen van examens. Ook heeft de organisatie als landelijk orgaan voor het be roepsonderwijs taken in de richting van het middelbaar beroepsonderwijs voor zowel de afwerksector als ook op het gebied van reclame- en presentatietechnieken. Op dit moment volgen zo’n 11.000 leerlingen en cursis ten bij SVS een opleiding. tot een belangrijk zakelijk evenement voor ondernemers uit Midden-Holland en in middels ook uit Rijnland. De goede samenwerking tus sen beursorganisator UTEC en de belde Kamers van Koophandel voor Midden- Holland en voor Rijnland ligt hieraan ten grondslag. De groei van het aantal deelne mers en bezoekers zal zich voortzetten. ’Ondernemen in Midden-Hol land en Rijnland’ wordt dit Onderhandelingen zijn ook gaande met het bedrijfsleven uit Alphen aan den Rijn, Bo skoop en de Krimpener- waard. Inschrijving voor De cluster van Waddinxveense bedrijven op de jaarlijkse bedrijvenbeurs, die dit najaar op woensdag 6 en donderdag 7 november voor de tiende maal in Boskoop-Hazerswoude wordt gehouden. (Foto: Archief - Joop Dorst). Het nieuwe kantoor van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg (op de archieffoto in aanbouw) dat vrijdagmiddag 24 mei officieel wordt geopend door vertegenwoordigers van sociale partners in het afwerkings- en afbouwbedrijf. (Foto: Archief Joop Dorst). L GOUDA/WADDINXVEEN - De inschrijving voor de 10e bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland en kadoren. Er zijn 29 oplei- Rijnland’van de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland en voor Rijnland is begonnen. De beurs staat dit jaar in het teken van zakendoen in fees- bezoeken om leerlingen èn telijke sfeer, praktijkopleiders bij de be drijven te begeleidien. De bedrijvenbeurs is in de af- Op deze etage treft men de di- gelopen tien jaar uitgegroeid bepaald aan welke eisen de opleidingen van elk niveau moeten voldoen. Als het mi nisterie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen en andere oi de. opleidingseisen heeft goedgekeurd, kunnen de on derwijskundig medewerkers de lesstof schrijven en andere ondersteuenende leermidde- Kruis is nog op zoek len voor leerlingen en docen- ten maken. De examens en tentamens worden ook op deze verdie ping gemaakt. Sinds enige trum SVS een vormgever in lEALTHy f l I T 4 R l 4 I I I 4 1 Naam: Adres: I Plaats: 1 f van 14.00-16 00 u ontwerp- en adviesburo De workshop kost mkl materiaal 50.00. Geef u tijdig op wie riu MCoi vuui ccii rvcririior i idixirigo- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze a Lzk>l I I ILI I ICI I L, Gllivailgl I\IJI I Cl I kJULIWC VICI weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u f 13,75. 1-XOX7C1_11_ .1 1Jac\ 4-r-il van 10.00-12.00 u hovenierebedijf TUWM- tx Tel.: (voor controle op de bezorging) Postcode: I i- OOELGRO£PZOEK£R f i -a;.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11