Kaderweekeinde Kwaliteit clubgebouw blijft grote zorg van gouden Scouting Sint Victor en zomerkamp van Scouting St. Victor I S PI IJ E IS E II Platform Gehandicapten blijft druk in de weer Mini's in toernooi sportcentrum Papendal I Uitdeelactie van compost in Zevenhuizen-Moerkapelle Gered Gereedschap gaat onvermoeibaar door I I Ruilbeurs De Paddestoel PAGINA 15 WADDINXVEEN - Maar liefst 21 kinderen Het Internationale Minivol- en postzegels ruilen. veen wijzigingen heeft weten aan te brengen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Gerd Gereedschap onvermoeibaar doorgaan met het repareren van gebruikt gereedschap voor vaklieden in de Derde Wereld. zor- het de gereedschappen, machines en materialen. De verwerking van de enquê te die het Platform Gehandi capten Waddinxveen (PGW) vorig j aar september heeft ge houden onder WVG-gebrui- kers heeft veel meer tijd ge kost dan was verwacht. De samenvatting van het on derzoek met de conclusies en WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Wad dinxveen is een actieve groep. Ze houden enquetes, voeren actie en schrijven brieven over allerlei zaken die voor mensen met een handicap in het Gouwedorp van belang zijn. gemengd worden met gewo ne tuinaarde. in de aula van De Regenboog- school aan de Jacob Catslaan, waar voor hen een optreden stond gepland van goochelaar en clown Corasso. ring van de WVG. Dat er nog geen volledig her stelbeleid plaats vond, werd beargumenteerd door te stel len dat de gemeente voorzich tig moest zijn met het be schikbare budget. Tot grote verbazing van het Platform stond in de gemeen tebegroting voor 1996 dat het budget van de WVG toerei kend is en dat een deel, onge veer ƒ300.000,- van de uitke ring voor de WVG, voor ande re doeleinden gebruikt gaat worden. Ondanks protesten van het PGW is het voorstel, een be drag uit het WVG-budget niet meer te gebruiken voer? bileumnummer van het eigen clubblad Periovic. De toekomst kreeg vooral aandacht en daarbij sprak hij van een voortdurend punt van zorg rond de kwaliteit van het clubhuis. Hij wees Ook de wijkschool St. Jozef, waar de club in de beginjaren haar wekelijkse opkomsten had, was in de tocht opgeno men en uiteraard ook het plein bij De Duikelaar, waar van het Platform met het verzoek om bij de verbouwing van hun filiaal zoveel mogelijk toegankelijk en bruikbaar (bijvoorbeeld met een speciaal winkelwa- gegeven voor een fietspuzzel- tocht dwars door Waddinx veen. De tocht voerde langs vele plekken waar dé jarige club normaal gesproken een deel van haar activiteiten uit voert, zoals het Gouwebos, de Petteplas en hef Warnaar- plantsoen. aan wethouder J. Neele (PCW) van welzijn aangebo den. De resultaten uit het onder zoek kunnen een belangrijke Gedurende deze drie dagen verblijven de kinderen in de leeftijdscategorie van 9 tot en met 13 jaar in tenten op het terrein van sportcentrum Pa pendal. Twee dagen lang zul len zij volleyballen in een sporthal in het nabijgelegen Valkenhuizen. ken voor mensen met een handicap. Er kwamen ook klachten bin nen bij het Platform dat de stoep voor de ingang van de bibliotheek erg was verzakt. De gemeente heeft dit euvel, na een verzoek van het Plat form, binnen een week ver- ZEVENHUIZEN/MOER- KAPELLE - Evenals vorig jaar zal de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle de ko mende drie zaterdagen een compost-uitdeelactie orga niseren. Het compost is gemaakt van het groente-, fruit- en tuinafval uit de eigen ge meente. GFT-compost is een uitstekende bodemver- beteraar, die gebruikt kan worden in de siertuin bij struiken, eenjarige bloe men, kruiden, vaste plan ten en het gazon. Ook kan de compost ge bruikt worden in de groen te- en fruittuin. In bloem bakken moet de compost gankelijkheid* en bruikbaar heid van het gebouw zowel voor rolstoelgebruikers als verbeteren. De Stichting Gered Gereed schap Waddinxveen heeft in december vorig jaar een gou den zaag uitgereikt aan de IVA Repro Kantoorservice, een kantoorgroothandel en reprocentrum in Rotterdam, die buitengewoon geholpen heeft met machines en mate riaal. Voor het huidige project, ge reedschap voor een rolstoe lenwerkplaats in het Afri kaanse Lusaka (Zambia) zijn groep gingen opnieuw rond, waarbij sommige van de hui dige kaderleden met stijgen de verbazing kennis kon ne men van zoveel verzamelde ervaring. ningen worden gevraagd om op kinderén en jongeren in de rig jaar zijn werk voor Scou- toch ver uiteenlopende leef- finer St Vintnr mnoct hoainrli- tijdsgroepen van 5 tot 25 jaar, met steeds hetzelfde enthou siasme te blijven uitvoeren, maakt de prestatie bijzonder. Tegen deze achtergrond had woners, de ouders van de le den, het speltakkader, de le den van het comité van aan beveling (onder Burge- voorzitterschap van oud-wet- houder K.W.Th. van Soest), de vertegenwoordigers van de gemeente, Scouting Neder land en de twee andere scou- tingsgroepen uit Waddinx veen, was het een drukte van belang? In zijn feesttoespraak wees Pim van der Tas er op, dat het verleden niet extra hoef de te worden benadrukt om dat dat al genoegzaam was WVG doeleinden, aangeno men. De PvdA (Ch.A.A. Wijnen) en de Unie 55-t- (ing. J.G. Vierge ver) stemden tegen het voor stel om geld uit het WVG- budget voor andere doelein den te gebruiken. D66 (F.G. Bos) stemde voor het voorstel, maar wil bij de evaluatie van de WVG de WADDJ.NXVEEN - In Waddinxveen blijft de Stichting den, uiteindelijk de lichten in en om het clubhuis kon do ven. De reünie, die om half negen was begonnen, bleek een zo grote toeloop op het clubhuis te veroorzaken, dat op een gegeven moment er geen doorkomen meer aan was. Mannen en vrouwen van het eerste uur in 1946 en van daarna ontmoetten vrienden en bekenden uit hun jaren en wisselden ervaringen uit aan de hand van logboeken, foto’s, dia’s en filmbeelden. Ook de verhalen uit de tijd van de Charles de Foucauld- en de Catharina van Siëna- nancieel en inhoudelijk ver antwoordelijk voor het beleid op het gebied van 1 dere bijstand. De PGW-werkgroep wegbe- heer-verkeer (contactpersoon C. Heemskerk) heeft naar aanleiding van een uitnodi ging van de gemeente een Welzijnswethouder J. Neele (PCW) achter het stuur in het busje van het Aanvullend Open baar Vervoer (AOV) in het kostenplaatje waarvan het Platform Gehandicapten Wadainx- ding vermeldt. Dit boek ligt in de vitrine, die staat opge steld in de hal voor de raad zaal. Aan inmiddels oud-Waddinx- vener Frans Cuppen, die in februari van f”1 werd, werd voor rige staat van dienst als be stuurslid en als vrijwilliger, belast met het onderhoud en het beheer van het clubhuis, door het college van meester en Wethouders de gemeentelijke oorkonde toe gekend. voor anderszins gehandicap ten. De gemeente heeft toege zegd hier rekening mee te houden. Ook aan dokter F.J. van den Brule (Zuidplaslaan) is ver zocht bij het bouwen van zijn nieuwe praktijk rekening te houden met de toegankelijk heid van rolstoelers. Dokter B. Glaser heeft zijn nieuwe praktijkruimte zo aangepast dat ook mensen met een rol stoel zelfstandig binnen kun nen komen. De Plusmarkt (Zuidplas) en Albert Heyn hebben een brief innedag-activitieten voorzieningen terug brengen gekregen van het Platform haar rekening neemt, op het oude niveau van voor 1 april 1994. VVD (F.F. van Dijk) stemde voor het voorstel. De liberale fractie verschilt nog van me ning of de eigen bijdragen af- gentje voor rolstoelers) te ma- geschaft moeten worden. PCW stemde voor het voor stel, de evaluatie was op dit moment volgens J. Bos niet aan de orde. Het CDA (drs. M.I. Verhuist) stemde voor het voorstel en gaf verder geen commentaar. Bijzondere bijstand is be stemd voor mensen die als ge- holpen. volg van bijzondere omstan- digheden hogere bestaans kosten hebben dan normaal. Bijzondere bijstand wordt bankjes te plaatsen in verstrekt als onvoldoende ei gen middelen beschikbaar zijn. Om voor bijzondere bijstand in aanmerking te komen, hoeft men geen algemene bij stand te ontvangen. Bijzon dere bijstand wordt op indivi duele basis verstrekt. Dit is een van de onderscheidende kenmerken ten opzichte van de Algemene Bijstandswet. Sinds 1991 zijn gemeenten fi- melijke handicap. Veel kinderen denken dat mensen met een lichamelijke de bijzon- handicap zielig of geestelijk onvolwaardig zijn. De werk groep die veel ervaring heeft met deze voorlichting laat WADDINXVEEN - Maar liefst 21 kinderen van volley - zien dat dit beslist het geval balvereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair niet is. doen mee aan het Internationale Minivolleybal Toer nooi (ITM) op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 mei in het Arnhemse sportcentrum Papendal. DINSDAG 14 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN deelte van de receptie werd door oud-wethouder K.W.Th. van Soest, als voorzitter van het comité van aanbeveling, samen met één van de oud- kader-bestuursleden en een huidig kaderlid, de door het comité van aanbeveling aan de jarige groep geschonken vlaggemast in gebruik geno men. Bij gelegenheid van het gou den jubileum werd de hoogste positie in deze van vele Fran se lelies voorziene mast met drie vlagpunten ingenomen door Vicky, de jarige mascot te in de uitvoering van het ju- bileum-logo, en werd hij ge flankeerd door de Nederland se vlag en die van Scouting Nederland. Het was al in de vroege uur tjes dat een uitermate ver moeid, maar zeer voldaan groepje volhardende kaderle- WADDINXVEEN - Na de reünie, een van de vele hoogte punten in het jubileumjaar, heeft Scouting St. Victor ook het 50-jarig bestaan in familieverband gevierd met een groots opgezet feest voor alle leden. Volgende maand (zaterdag 1 en zondag 2 juni) is er een ka derweekeinde van Scouting St. Victor en in juli (zaterdag O za j 21 r» rr i iii i gezamenlijke van gehouden. Waren het tijdens de reünie vooral de officiële genodigden en de oud-leden die bij elkaar kwamen en herinneringen uit vervlogen tijden ophaal- zen, stonden op het program- x--i r •i- r ma. g-j terUgkomst jn het clubhuis ontving elke deelne mer een herinneringsvaantje aan deze unieke tocht. ’s Avonds werden de jongste Onderzoek wijst uit dat er nog veel GFT-afval in de container voor restafval te recht komt. Zo’n 15 tot 30% van de inhoud van de rest- container bestaat nog uit GFT-afval. Op de volgende lokaties zal de uitdeelactie van 09.00- 12.00 uur plaatsvinden: za terdag 18 mei bij De Vier- kap in de kern Oud Verlaat; zaterdag 25 mei bij het voormalige gemeentehuis in de kern Moerkapelle; za terdag 1 juni bij het ge.- meentehuis in de kern Ze venhuizen. Het gouden Scouting St. Vic tor ontving deze onderschei ding als blijk van waardering voor het vele werk dat in een reeks van vijftig aaneengeslo ten jaren is verricht ten be hoeve van grote jongeren in Waddinxveen. In zijn toespraak wees loco- burgemeester J. Neele (PCW) er op, dat een 50-jarig be staan op zich al iets fantas tisch is. Het feit dat zowel op bestuurlijk als op uitvoerend niveau sprake is van 100 pro cent vrijwilligerswerk, waar bij regelmatig grote inspan- .Met de toekenning van deze ningen worden gevraagd om onderscheiding aan Frans dit bijzondere werk, gericht Cuppen, die in september vo- 1_2_ _i i cm ting St. Victor moest beëindi gen in verband met zijn ver huizing naar Breukelen, werden alle vrijwilligers van de jubilerende groep in het al gemeen en hijzelf in het bij- gedaan in het extra dikke ju- het college van Burgemeester zonder geëerd voor hun niet en Wethouders besloten aan aflatende inzet, gericht op het bestuur van de stichting het plezier van vele Waddinx- de legpenning toe te kennen. Als voorzitter van de stich ting nam Pim van der Tas de penning in ontvangst, waar na hij samen met de secreta ris en de penningmeester het boek tekende, waarin de ge meente de besluiten tot toe kenning van deze onderschei- Op een vijftal plekken kon den letters verdiend worden met het uitvoeren van speci fieke scouting-opdr achten, 20-zaterdag 27 juli) wordt het zoals het in elkaar pionieren zomerkamp van een brancard en het bak- de gouden scoutinggroep ken van een stokbroodje. Ook een vragenspelletje over de jarige club en een handi caprace, waar met behulp van een ligbedpomp een bal lon moest worden opgebla- toekenning van de legpen ning van de gemeente Wad dinxveen. tief toernooi ter afsluiting van het volleybalseizoen. Naast Nederlandse teams, nemen ook Duitse en Belgi sche teams deel aan het tper- nooi. Buiten het volleybal zal er ook genoeg tijd zijn voor andere activiteiten, zoals zwemmen en een bezoek aan het kindertheater. Door het voeren van een ac tief jeugdbeleid met als lei draad een compleet jeugd- De Stichting Gered Gereed schap Waddinxveen heeft duurzame ontwikkeling al meer dan twaalf jaar in haar doelstelling staan. In die periode zijn veel kisten met goed gereedschap ingeza meld, gereviseerd en verzon den om mensenin de Derde Wereld op weg te helpen naar een zelfstandig bestaan. In Nederland komt het ge bruikte gereedschap van par ticulieren, bedrijven en in stellingen. Vrijwilligers gen er voor dat gereviseered wordt. In de regio Waddinxveen werd op die manier vorig jaar 5.597 stuks gereedschap ver zameld. Dat betekent dat 60 zelfstandige groepen in de Derde Wereld met dit gereed schap hun bestaan kunnen de Waddinxveners bijzonder blij met hun hulp. Het project is gestart en wordt begeleid door de Stich ting Revalidatie in Haarlem. De Stichting Gered Gereed schap Waddinxveen verzorgt Velen van de oud-leden kwa men van ver om dit feest mee te maken en om oude vrien den en vriendinnen terug te zien. Een enkeling verbaasde zich er over, dat sommigen waren weggebleven om voor rang te geven aan een dans avond of een verjaardag in de privé-kring. f Ook viel er veel te beluisteren waar het ging om de prioritei ten die men in het verleden moest stellen en om de ma nier waarop men toen omging genniveau van vóór de invoe- met de ontwikkeling en de opvoeding van de jeugdleden. De jubileumcommissie, be staande uit Annelies van den Meerschaut, Jolanda Schro- ten-Slaman, Karin Smits, Marten Schroten en Pim van der Tas, is van oordeel, dat deze zeer geslaagde avond met zijn vele hoogtepunten, in ieder geval voldoende aan leiding vormde de nog ko mende festiviteiten (kader weekeinde op 1 en 2 juni) en uiteraard het zomerkamp (van 20 tot en met 27 juli) met vertrouwen tegemoet te zien en opnieuw de nodige energie te steken in het sla gen van die evenementen. stroom van nieuwe leden voor wie ook een kwalitatief dak beschikbaar moet zijn. ‘Samen met gemeente en be drijfsleven moet het mogelijk zijn ook dat uiteindelijk goed te regelen'. Het huidige kader bedankte hij voor alle - ge vraagde en ongevraagde - in zet bij de wekelijks terugke- aanbevelingen zijn inmiddels rende opkomsten, de bivak- aan wethouder ken en de kampen, maar ook voor de extra inspanningen om dit jubileumjaar tot een onvergetelijk jaar te maken. Tot slot van het officiële ge- bijdrage leveren bij de evalu- atjje van Voorzienin gen Gehandicapten (WVG) en het wijzigen van de verorde ning door de gemeente. Bij de evaluatie van het Aan vullend Openbaar Vervoer (AOV) zijn intussen diverse resultaten bereikt. Eén van de belangrijkste punten is het meenemen van een part ner of kind voor ƒ2,50 binnen Waddinxveen en ƒ5,- naar Gouda met het AOV. De be- geleiderskaarten van de NS gelden ook voor het AOV. Dan mag er één begeleider gratis mee. Er wordt in samenwerking met de gemeente en het Plat form een proef gehouden met één van de genoemde bestem mingen uit de enquête bij voorbeeld Alphen aan den Rijn of Zoetermeer. Hierbij wordt dan gedacht aan een soort lijnverbinding eenmaal per week met een vaste ver trektijd. De provincie Zuid-Holland start in de loop van 1996 met een onderzoek naar mogelijk heden van een vervoerssys teem in de regio Midden-Hol- land. Het PGW heeft een brief ge stuurd naar taxibedrijf Geuk- es omdat enkele chauffeurs, ondanks enkele telefoontjes van het Platform, nog steeds brief gestuurd over de knel punten waar mensen met een scootmobiel of rolstoel tegen aan rijden, zoals te steile op en afritten bij woonerven, te dicht op elkaar staande hek- Klachten over te lange wacht- jes en te smalle fietspaden, of omrijtijden of een niet cor- Een aandachtspunt is de recte bejegening door de chauffeur kan men melden bij het Centraal Meldpunt Zorg, tel. 0182-610401 of bij het PGW, tel. 0182-613718. Met de invoering van de WVG op 1 april 1994 zijn er door de gemeente Waddinx veen bezuinigingen inge voerd. Het argument was het verwachte tekort aan finan ciële middelen. Bij de evalu atie in maart vorig jaar bleek van een tekort geen sprake er was een half miljoen over. Hoewel de gemeente in juli vorig jaar enig herstelbeleid heeft toegepast blijft het ni veau in Waddinxveen nog al tijd beneden het voorzienin- ƒ5,- vroegen voor een rit van of naar Gouda. Een enkele rit van of naar Gouda kost voor mensen met een AOV-pas ƒ2,50. Het Platform heeft in een brief aan Burgemeester en Wethouders gevraagd om woon complexen waar veel gehan dicapten en ouderen wonen ten behoeve van het Aanvul lend Openbaar Vervoer (AOV). Het Platform heeft in januari en februari, met de werk groep scholenvoorlichting, voorlichting gegeven aan de kinderen van groep 7 van de basisscholen in Waddinxveen over mensen met een licha- WADDINXVEEN - Van het gemeentebestuur vann Wad- Victor werd toegekend, dinxveen heeft het bestuur van de 50-jarige Stichting De staat van dienst behoefde. Scouting St. Victor de gemeentelijke legpenning uitge- geen verdere toelichting, om reikt gekregen. dat deze al door de loco-bur- gemeester bij de toekenning van de gemeentelijke oorkon de uitvoerig was doorgeno men. Door al de loftuitingen kon de feestavond die daarna volgde eigenlijk al niet meer stuk, dit jaar 71 jaar Tijdens de receptie, die werd zijn langdu- aangeboden aan de buurtbe- veense jongeren. Na het opspelden van de bij deze onderscheiding behoren de ereteken, werd Frans Gup pen opnieuw geëerd toen hem daarbij op de toenemende bij monde, van de voorzitter van het stichtingsbestuur, Pim van der Tas, het erelid maatschap van Scouting St. Huisarts F.J. van den Brule (hier op een archieffoto met zijn assistente) gaat in de woon wijk Zuidplas-Extra een nieuwe praktijk bouwen. Het Platform Gehandicapten Waddinx veen (PGW) heeft hem al gevraagd rekening te houden met de toegankelijkheid van rol stoelers. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). Waddinxvener C.W. Glasbeek van de Stichting Gered Ge- reedsheap. Waddinxveen bij een presentatie van de door hem en zijn plaatsgenoten ontwikkelde activiteiten. WADDINXVEEN - Woens dagavond 22 mei van zeven uur tot half negen wordt in het wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat) weer een kinderruilbeurs gehou- Van de Waddinxveense vol leybalvereniging doen vijf teams mee: 1 mini mix 3 (in de leeftijd 8-10 jaar), 1 m^ii meisjes 4 en 1 mini jongens 4 team (leeftijd 10-13 jaar) en twee supermini meisjesteams (leeftijd 12-13 jaar) Donderdagmorgen zullen de kinderen en begeleiders rond acht uur vertrekken vanaf thuisbasis van volleubalver- eniging Be Fair, sportzaal ‘Groenswaard1 (Wingerd). Za terdagmorgen rond elf uur worden zij weer terugver wacht in Waddinxveen. Wie geintereseerd is in meer informatie over jeugdvolley- bal in Waddinxveen, kan con tact opnemen met de voorzit ter van de jeugdcommissie, Theo van Eijk, tel. 0182- 619740. den, tijdens het familiefeest konden ouders, broers en zus ters kennismaken met het scoutinggevoel. Eerst gingen onder aanvoe ring van clubmascotte Vicky jeugdleden welkom geheten de vlaggen omhoog in de nieuwe mast, die officieel door oud-wethouder K.W.Th. van Soest, oud-bestuurslid Van Berkesteijn en huidig kaderlid Mickel Vemooy in gebruik was genomen. De iets oudere jeugd ging uit Daarna werd het startschot z’n dak bij een grandioze dis co die voor hen in het club huis werd georganiseerd, ter wijl tot in de kleine uurtjes het clubhuis gereserveerd was voor de oudste jongeren, het kader en het bestuur om het verjaardagsfeestje van de scoutingclub te vieren. De jubileumcommissie, be staande uit Annelies van den Meerschaut, Karin Smits, Jo landa en Marten Schroten en voorzitter Pim van der Tas konden na afloop terug zien op weer een geslaagde activi teit in het kader van dit jufei- Scouting St. Victor al jaren- leumjaar, dat mede door de lang een deel van de Koning- voor toch ver uiteenlopende leef- Een aandachtspunt is de Chopinlaan-Beethovenlaan. Er is een brief gestuurd naar de gemeente om bij de ver bouwing van het raadhuis re kening te houden met de toe- den. Dan kunnen de kinderen weer flippo’s, telefoonkaarten leybal Toernooi is geen kam- 1 pioenschap, maar een spor- ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■V; P^an aantal volleybal lende jeugdleden bij Be Fair het afgelopen seizoen flink toegenomen. Voor het uitvoeren van het jeugdplan is een jeugdcoördi- nator aangesteld, die samen met een grote groep mensen de jeugdleden begeleid. 11 Mag de veelzijdige kollektie van de Jong Interieur zonder overdrijven genoemd worden. De stijl, sfeer en het raffiniment getuigen van een verfijnde smaak. Met de vanzelfsprekende optimale aandacht en service, kunnen wij samen met U die inrichting creëren waarop U trots mag zijn. Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefoon: 0180-31 22 05 I 4 -X' I» i

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15