WADDINXVE Tsjechische consument zeer geïnteresseerd in Sssintratuin Inschrijven kan nog voor megakoor Stille wateren... Voorlichting oogziekte glaucoom in Elisabeth Nederlands produkt Open huis siervis Verloop caravans Hervormden op RTW-radio was geen luxe Controle Tête d tête- competitie bij jeu de boulers l w I DINSDAG 14 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 G E E E M N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE RUIMTELIJKE ORDENING WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST WIJKBEZOEK21 ME11996 BOUWZAKEN COLLECTEROOSTER GEMEENTELIJKE BELASTINGEN Mede op grond van een in 1991 gehouden onderzoek bij 50-plussers in Oegstgeest, BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING PUBLIEKSZAKEN Een jaar geleden verhuisde het bedrijf van het Koordein de naar het nieuwe pand op het ITC. ’De oude lokatie bood ons geen mogelijkheden meer om uit te breiden. Zes tien jaar gelden zijn we daar met wat zoetwatervis begon- bevorderen en steun te bie den aan patiënten, is in 1988 de Glaucoomvereniging opge richt. Er zijn in Nederland circa 2300 leden; de afdeling Rijn land telt cifca 145 leden. De voorlichtingsavond die de Glaucoomvereniging in het Rijnland Ziekenhuis in Lei derdorp organiseert, is inte ressant voor iedereen die wil weten hoe glaucoom vroegtij dig te ontdekken is en op wel ke wijze de behandeling kan plaatsvinden. De heer M. Rol, oogarts in het Rijnland Zie kenhuis, zal een lezing geven over ’opsporing en behande- moeilijk parkeren, terwijl men hier alle ruimte heeft.’ Het open huis op 17 en 18 mei is bedoeld om mensen de ge legenheid te geven eens vrij blijvend kennis te laten ma ken met het fenomeen aqua rium. ’Het hebben van bijvoorbeeld een aquarium is een hobby, die veel afleiding en ontspan ning geeft’, aldus Harry Ver loop. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Christmastime (Band Aid), So this is Christmas (John Lennon), Happy new year (Abba), Please come home for Christmas (The Eagles), Merry Christmas everyone (Shakin’ Stevens). denneboom’, maar om num mers als Last Christmas VERGADERINGEN De kwaliteit van het vakbe- zoek was echter goed. Plant Publicity Holland verzorgde een presentatie met een breed sortiment samen met eéh zestal Nederlandse kwe kers. Het was de tweede maal dat de Nederlandse boom kwekerij zich in Tsjechië pre senteerde. In Tsjechië duurde de winter dit jaar erg lang en was net tien dagen voorbij toen Flora Olomouc van start ging. Boomkwekers en afnemers zaten middenin een drukke periode. Verondersteld wordt dat het vakbezoek hierdoor lager was dan verwacht. Flora Olomouc werd bezocht door ongeveer 45.000 bezoe kers. Bert Heerink die de Heine- ken-spotjes op, TV heeft in gezongen. Van hem ver scheen ook de CD ’Storm na de stilte’. Iedere deelnemer krijgt natuurlijk ook een exemplaar van de op te ne men CD thuisgestuurd. nen. Nu hebben we ook een uitgebreid assortiment zout- watervis en leveren we alles voor de vijver.’ aldus Verloop. Het bedrijf is blij met de nieu we lokatie op het ITC. ’We hebben ons wel afgevraagd of de klanten ons hier ook zou den kunnen vinden. dag tot en met donderdag Het gaat voor alle duidelijk- van 9.00-16.00 uur bij Caro- heid niet om liedjes als 'O line v.d. Weijden van de Stichting Samenwerkende Nederlandse Korenorgani- (Wham), Do they know it’s saties, tel. 030-2313174. ’s Avonds en in de weekeinden bij de medewerkers van Multi Mix Music: tel. 0172- 211335/211471/211584. Fax: 0172-211335. De inschrijfkosten bedragen 100 gulden. Daarvoor ont vangt u oefenmateriaal (cassettebandje en teksten) en een zangfeest dat duurt’ van 8.30-22.00 uur. Het moet in meerdere opzichten een onvergetelijke dag wor- BOSKOOP - De aanmeldin gen voor het megakoor dat op 19 oktober een kerst CD gaat opnemen, stromen nog steeds binnen. Dit melden Rob de Visser en Yvonne van Pelt die via Multi Mix Music met 2000 zangers en zangeressen in Utrecht een unieke CD met kerstpop- song willen opnemen. De animo is groot, mede ook doordat nu driemaal via de TV een oproep is gedaan. Op dit moment zijn er tus sen de 1.000 en 1.500 in schrijvingen binnen. Veel koren, maar ook indivi duele deelnemers hebben inmiddels om wat meer be- den met een optreden van denktijd gevraagd. Daarom Maggie McNeal (bekend is besloten de sluitingsda- van de Karaoke-show) en tum voor koren te verschui ven naar 1 juni en voor indi viduele deelnemers naar 1 juli. Er zijn dus nog moge lijkheden voor mensen die belangstelling hebben. In schrijvingsformulieren zijn aan te vragen: elke maan- REGIO - Dinsdag 4 juni 1996 organiseert de Glaucoomver eniging afdeling Rijnland in het Rijnland Ziekenhuis, lo catie St. Elisabeth te Leider dorp een voorlichtingsavond over de oogziekte glaucoom. Maar dat blijkt in de praktijk geen enkel probleem. Op het Noordeinde was het vaak WADDINXVEEN - Zondag morgen 19 mei van tien tot twaalf uur zal de wekelijks RTW-radio-uitzending van de kerken verzorgd worden door de Centraal Hervormde Gemeente. Om negen uur wordt begonnen met het kin derprogramma. Daarna, half tien, wordt overgeschakeld naar de Rehobothschool voor een rechtstreekse uitzending van de belijdenisdienst. Voor ganger is ds. M. van Campen. Van elf tot twaalf uur volgen nog twee programma’s. Het eerste betreft een vervolg op de bekende Bach-serie en in het tweede programma kun nen de luisteraard kennis maken met de Stichting Ku- ria. Deze stichting zet zich in voor de begeleiding van men sen in de terminale fase van hun leven. wordt het aantal glaucoom- patiënten in Nederland op circa 100.000 geschat. Velen zijn zich hiervan niet bewust. Volgens de Glaucoomvereni ging zou het ideaal zijn als al le mensen van 50 jaar en ou der in een bevolkingsonder zoek onderzocht zouden worden op glaucoom. Zo lang daar nog geen sprake van is, is het volgens de Glaucoom vereniging raadzaam zelf het initiatief te nemen op de oog- druk te laten controleren bij oogarts of optometrist. Met het doel voorlichting over glaucoom te geven, we tenschappelijk onderzoek te. Heel veel mensen hebben nog nooit gehoord van glaucoom, een ziekte die kan leiden tot een blijvende vermindering van het zicht en op den duur tot blindheid. Deze verschijn selen kunnen onder andere het gevolg zijn van een te ho ge oogdruk, waardoor bescha diging van de oogzenuw op treedt.. Gedeelten van het Opvallend veel consumenten toonden hun interesse voor produkten die in de Neder landse inzending gepresen teerd werden. Zelfs grote bloeiende ^heesters en laanbo- men stonden in de belang- stelling. Een vaak gestelde vraag luidde; waar zijn de ge toonde produkten te koop? Hieruit kan opgemaakt wor den dat men nog niet op vol doende verkooppunten in Tsjechië terecht kan voor der gelijke produkten. Het sorti ment is nog niet breed genoeg verkrijgbaar en de distribu- tiestructuur is nog niet opti maal. ’Je moet wel durven investe ren in deze markt’ licht Ar nold Fase van Plant Publici teit Holland toe. ’Belangrijk is om de potentiële afnemers van het Nederlands produkt daarbij intensief te blijven begeleiden. De Tsjechische koper van de produkten die in de Nederlandse inzending werden gepresenteerd heeft nu al 60 procent verkocht, dit geeft aan hoe gewild het pro dukt is’. SPREEKUREN Geïnteresseerden die de avond willen bijwonen wor den verzocht zich vóór 24 mei 1996 telefonisch of schrifte- lijk aan te melden bij: Afde ling voorlichting PR Rijn land Ziekenhuis, Postbus 4220 2350 CC Leiderdorp, te lefoon: 071-5454620. zichtelijke verkoopruimte, waardoor we ook dingen kun nen doen die. voorheen onmo gelijk waren.’ WVEEN/BOSKOOP - De op 4 mei gehouden gratis controle van caravans, j door Van Leeuwen Cara- l vans en Campers in sa- menwerking met de WN-afdelingen Wad dinxveen en Boskoop en de politie verkeersdienst van Hollands Midden, was bepaald geen overbo- dige luxe. Van de twintig aangeboden caravans was er niet één vrij van gebreken. Er is gecontroleerd op remmen, lagers en ver lichting. Ook de qpdruk en de kogeldruk werden gemeten om de eigenaren er op te wijzen op de maximale as- en kogel- j druk en de risico’s van overbelading. Voorts werd gekeken naar de gasvoorzieningen. In veel gevallen was sprake van verouderde gasslangen die zijn vervangen. Ook veel drukregelaars waren sterk verouderd. Ook de voertuigdocumenten zijn nagezien. Het aanvul lingsblad voor de trek haak, dat verplicht is bij aanhangwagen gewich ten boven de 750 kg, ont- brek veelal en kon ter plekke worden aange vraagd. De actie werd mede mogelijk gemaakt door de inzet van een groot aantal vrijwilligers. ling van glaucoom’. De heer W. van der Laan, apotheker te Leiderdorp zal iets vertel len over medicatie bij glau coom. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur, ontvangst vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. De Nederlandse boomkweke- rij-inzending op de Tsjechi sche beurs Flora Olomouc trok veel belangstelling van consumenten, maar het aan tal vakbezoekers viel wat te- BOSKOOP - Aquariumspeci- aalzaak Verloop houdt op 17 en 18 mei aanstaande open huis. Het is inmiddels een jaar geleden dat het bedrijf zich vestigde in het Interna tional Trade Centre in Bo skoop. Volgens bedrijfsleider Harry Verloop zijn de activi teiten in het afgelopen jaar sterk toegenomen. ’Het is voor ons een ideale lokatie. We hebben een grote over- WADDINXVEEN - In de eerste ronde van de tête a tête competitie van de jeu de boulesvereniging Wad dinxveen (Alberdingk Thijmlaan) heeft Piet v.d. Made de leiding in poule B en Rov Hulskamp in poule A. In poule A staat Hans Cam- meraat op de tweede plaats. Hij wist evenals Hulskamp vier wedstrijden te winnen. Op de derde plaats staat Henry van Wageningen met drie gewonnen wed strijden. In poule B heeft Piet v.d. Made concurrentie van Wim van Bockom Maas en Rob van Dijken die ook vier wedstrijden winnend afsloten. Tête a tête is een vorm van petanque die weinig ge speeld wordt. Men speelt één tegen één en is dus vol ledig op zichzelf aangewe zen. Tête a tête vraagt een heel aparte tactiek omdat elke partij maar drie ballen heeft. Een keer te vaak tireren schieten) kan 'dodelijk' zijn, opperste concentratie is dan ook geboden. Het is de eerste keer dat de jeu de boulesvereniging Waddinx veen een tête a tête-compe- titie houdt De komende maanden wordt er elke dinsdagavond gespeeld door de 35 deelnemers. netvlies verliezen daardoor het vermogen van het visueel waarnemen. De optredende beschadigingen zijn niet meer te herstellen. Het probleem van glaucoom is dat de patiënt er pas laat iets van merkt, terwijl vroeg tijdige ontdekking erger zou kunnen voorkomen. Als men in een vroeg stadium glau coom ontdekt, kan de schade beperkt blijven door gebruik van oogdruppels of eventueel een operatie. (0182) 624 624 Op de agenda o.a.: Voorbereidingsbesluit 3 Van 20 mei tot en met 25 mei 1996 Nederlands Astma Fonds BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN Junolaan 8 t/m 26 (even) het oprichten van een onderheid terras Raadhuisplein 1 Raadhuisplein 1 Souburghlaan 19 het oprichten van een tuinmuur Zuidplaslaan 135 De tekst van genoemde besluiten ligt ter inzage bij de afdeling Vast- Bezoekers op de Tsjechische beurs. vrijdag koopavond. a 0 K goed, Belastingen en Bedrijfsleven en is desgewenst (tegen be taling) verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bijzondere bijstand in de kosten van een inbraakbeveiliging en scholing, resp. tot aanhouding van een verzoek om bijzon dere bijstand in reiskosten wegens specialistenbezoek. - Bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een bouw vergunning ten behoeve van het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning op het perceel Kamilleveld 4. - Bezwaarschrift tegen een besluit tot het nemen van een voorbe reidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op dinsdag 21 mei 1996, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeente huis ter inzage. Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Uitnodiging Burgemeester en Wethouders stellen het zeer op prijs als u gebruik maakt van deze gelegenheid om met elkaar van gedachten te wis selen, uw vragen te stellen of gewoon kennis te maken met de leden van het college. Iedere mening is van harte welkom. Het college wil graag weten wat er leeft onder de bevolking. Inloopspreekuur Tussen 19.30 en 21.30 uur is er een inloopspreekuur in wijkgebouw ’’Zuidhonk” aan de Zuidplaslaan 552. Tussen 13.30 en 15.00 uur zullen Burgemeester en Wethouders huiskamerbezoeken afleggen. Het voorlopige programma van de rondgang door de wijk ziet er als volgt uit: ±15.00 uur: bezoek aan het Medisch Kleuter Dagverblijf; 15.45 uur: bezoek aan de Kardinaal Alfrinkschool en de Koningin Beatrixschool; 17.00 uur: bezoek aan wijk- en speeltuinvereniging ”de Padde stoel” Het programma voor het wijkbezoék dat het college van Burge meester en Wethouders op 21 mei a.s. af zal leggen aan de wijken Zuidplas en Bomenwijk neemt steeds vastere vormen aan. Op dinsdag 21 mei 1996 is de afdeling Publiekszaken vanaf 12.00 uur gesloten in verband met een opleiding van de medewerkers. üe agendastukken liggen bij het secretariaat van de commis sie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorgebouw het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een kantoorgebouw De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op Hemelvaartsdag (16 mei) en Tweede Pinksterdag (27 mei) gesloten. Er is dus die dagen geen mogelijkheid om huisvuil of grofvuil te brengen. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aange boden. U wordt derhalve dringend verzocht het huisvuil op de daar voor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders (veel) zwerfvuil kan ontstaan in de gemeente. In de week van 27 tot en met 31 mei 1996 wordt het huisvuil (de groene container) van maandag 27 mei (Tweede Pinksterdag) op dinsdag 28 mei opgehaald. In verband met Hemelvaartsdag en Pinksteren vinden de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. In de week van 13 tot en met 17 mei 1996 wordt het huisvuil (de groene container) normaal opgehaald. Het grofvuil (normaal donderdag) wordt op vrijdag 17 mei opge haald. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Hemelvaartsdag geopend I Ivan 10.00 tot 16.00 uur. :08.30 - 14.00 uur :08.30 -12.30 uur :19.00-20.30 uur Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK ning, ten behoeve van een perceel aan de Plasweg 37, gelegen in het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West”. Gemeenteraad op woensdag 22 mei 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. o Q c3 O TC 0 ZV np Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: 1. "Verordening rioolrecht 1996” (goedkeuringsnr. 282502); 2. "Verordening tot vijfde wijziging van de Verordening onroeren- dezaak belastingen 1996” (goedkeuringsnr. 282503). Burgemeester en Wethouders maken ingevolge artikel 139 Gemeentewet bekend dat de volgende besluiten d.d. 28 februari 1996 van de gemeenteraad zijn goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 18 maart 1996: 1het gebied van de bestemmingsplannen ’’Veilingterrein Brede- weg” en ’’Plan in Hoofdzaak West” voor een perceel ten zuid oosten van Bredeweg 23-13; 2. het gebied van het bestemmingsplan "Zuidkade I” voor de per celen Zuidkade 46, 55 en 56; 3. het gebied van het bestemmingsplan ’’Stationsstraat’ voor het perceel Kerkweg-Oost 222. De datum van inwerkingtreding van de besluiten is bepaald op 16 mei 1996. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 24 april 1996 heeft besloten te verklaren dat een herziening wordt voorbe reid voor de volgende bestemmingsplanlocaties: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocu- menten maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks ge opend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens beide avondopenstellingen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. TER AAR Veldweg Kingang Kerkwegj. tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS - Voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverórdening. - Voorstel tot vaststelling van het Plan van aanpak opstellen Lokale agenda 21. - Voorstel tot vaststelling van de gewijzigde begroting 1996. - Voorstel tot het structureel verhogen van de raming voor straat reiniging ten behoeve van onkruidvrij houden van verhardingen. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het Pro ject inschakeling werklozen bij onderhoud groenvoorzieningen. - Voorstel tot benoeming van plaatsvervangende leden van het Ouderenplatform Waddinxveen. - Voorstel tot vaststelling van het gewijzigde structuuront- werp ten behoeve van winkelcentrum ”De nieuwe Passage”, en tot het verstrekken van een tweetal daarmee verband houdende kredieten. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de eerste fase van het woonzorgcomplex. - Voorstel tot besteding van het surplus van de algemene reserve Grondbedrijf. - Voorstel inzake de besteding van de voor 1996 beschikbare mid delen in het kader van het Besluit Woninggebonden Subsidies. - Voorstel inzake onderzoek geloofsbrieven van de heer De Wit. - Voorstel tot vaststelling van een Reglement van orde voor de ver gaderingen van de gemeenteraad. - Voorstel tot vaststelling van het meerjarenbeleidsplan Monu mentenzorg 1997-2001. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Voor in de tuinvijver of vissenkom: de makkelijkste huisvriend, de goudvis. 10 stuks voor een te gekke prijs. Deze zwijgzame types zwemmen net onder het wateroppervlak. Leuk om te volgen dus. Per stuk 0.95 nu 10 stuks voor 95 TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids TC 0 S o 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3