Elke ochtend... Parkeerplaatsen in De Nieuwe Passage blijven 'n knelpunt j Prijswinnaars De Graaff Zelf auto's bouwen bij Auto Bouw Service aan de Tweede Bloksweg Bentwoud aangetast door aanleg van HSL 'Concordia' start Jeugdmuzieklessen •w Djfèmodz Alphen aan den Rijn Tel. (0172) 47 38 18 Racefietser valt op Piasweg Teenage Place in 'De Boog' Zesmaal door rood licht Vrijgemaakten op RTW-radio Bingo in Het Zuidhonk Ruim 4 mille voor Kinderhulp Avond over borstvoeding Jeugddienst Immanuëlkerk met zanger Bedrijfsauto opengebroken Rijn en Gouwe t - OHM I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 27 WOENSDAG 22 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Met een Citroen 2CV, Dyane of Ami wordt de basis neergezet voor de Lomax. De carrosserie is met 12 boutjes vastge- Met een Citroen 2CV, Dyane ot Ami wordt de basis neerq< schroefd op het chassis. Na deze te hebben verwijderd tilt wordt op dezelfde bevestigingspunten vastgebout als de ontdane carrosserie. Voor het bouwen van de Lomax is gi ciaal gereedschap nodig. Een normale doe-het-zelf gereedschapskist is voldoende. (Foto: Auto Bouw Service ABS). de rend van het in de eigen han den klappen tot het slaan op grote concert pauken. De klank-melodische instru menten die gebruikt worden zijn het kleine en grote klok kenspel, de klankstaven, de xylofoon en de blokfluit. De AMV-lessen zijn bedoeld voor kinderen vanaf 7 jaar. Ze moeten al kunnen lezen en schrijven. Bij voldoende be langstelling wordt er voor de oudere kinderen een versnel de eenjarige AMV-cursus ge houden. WADDINXVEEN - De Ondernemers Vereniging Wad- dinxveen (OVW) blijft vinden dat er in het winkelhart De Nieuwe Passage te weinig parkeerplaatsen voor de consument zijn. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) wordt zaterdagavond 25 mei om acht uur weer een bingo-avond gehouden. De bingo-avonden mogen zich verheugen in een vaste groep bezoekers. Er worden acht gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde gedraaid met een superprijs als hoofdprijs. De gewone rondes kosten ƒ1,- per kaartje, de superronde kost ƒ2,50 per kaartje. Te vens is er een loterij met vele leuke prijzen. WADDINXVEEN - Na lang zweten en zwoegen opent ’Auto Bouw Service (ABS)’ zondag 2 juni het nieuwe schroefd op het chassis. Na deze te hebben verwijderd tilt men de carrosserie eraf en dan staat de basis voor de Lomax klaar: een platvormig chassis, compleet met draagarmen, vering, motor, aandrijf lijn en beremming. De polyester kit wordt op dezelfde bevestigingspunten vastgebout als de ontdane carrosserie. Voor net bouwen van de Lomax is geen spe- De Waddinxveense Lomax- importeurs Peter en Henri hebben elkaar ongeveer ze ven jaar gelden leren kennen. Voor beiden was het een droom om een eigen auto he lemaal zelf te bouwen. WADDINXVEEN - Donder dagochtend een week gele den werd tussen 7.20 en 8.00 uur ’s morgens een roodlichtcontrole gehouden op de Henegouwerweg ter hoogte van de hefburg over de Gouwe. Er werden zes bestuurders bekeurd. In de nacht van zaterdag op zondag ontstond een bin nenbrandje in een woning aan de Aletta Jacobshoeve. De bewoonster werd door haar hond gewekt en heeft het brandje, dat in de ge- luidsappartuur was ont staan, zelf geblust. Er ont stond wel veel rookschade. WADDINXVEEN - Zondag middag voor een week kwam een 46-jarige racefietser uit Den Haag op de Piasweg in botsing met een verkeersge leider. Hij liep daarbij een paar behoorlijke hoofdwon den op en is naar het Goudse groene Hart Ziekenhuis over gebracht. WADDINXVEEN - Donder dagavond 23 mei om acht uur houdt ’La Leche Leaque Wad dinxveen’ voor aanstaande voedende moeders bij Nel Veenman (De Genestetlaan 3) een informatie-avond over de voordelen van borstvoe ding voor moeder en baby. Tijdens de avond worden be kende en minder bekende voordelen van borstvoeding voor moeder en baby belicht. Vaak genoemd zijn het ge mak en het vanzelfsprekende lichamelijke contact met de baby, maar het feit dat borst voeding een grote hoeveel heid anti-stoffen bevat die de baby beschermen. Hierdoor heeft de baby min der kans op eczeem, luieruit slag, diarree, oorontstekin gen en aandoeningen aan de luchtwegen. Aanstaande voedende moe ders zijn van harte welkom op deze informatie-avond. Baby’s zijn ook welkom. Voor hulp en telefonische informa tie kan men bellen met Riet Boef, tel. 0182-395225. jeugdbescher ming nodig heb ben. Kinderhulp financieert met de opbrengst van de jaarlijk se collecte voor deze kinderen onder andere vakanties, het lidmaatschap van een sport club, een schommel bij een kindertehuis, of de inrichting van een kamer. vreest dat die elders, op lan delijk minder gewenste plaat sen, terecht komen. Zeventien glastuinbouwbe drijven in Bleiswijk zullen moeten wijken. Mogelijk kun nen zij binnen het glastuin- bouwontwikkelingsgebied herplaatst worden, mogelijk wijken ze uit naar landschap pelijk minder gewenste plaat sen. Het Zuidhollands Landschap blijft dan ook primair aan dringen op gebruik en opti malisering van het bestaande spoor. Secundair is te denken aan een oplossing zoals ont worpen door ir. Bos uit Zoe- termeer, maar dan zou er nog eens goed gekeken moeten worden naar zijn ontwerp-tr- acé waar dit binnendringt in landschappelijk waardevolle polders. Op de foto (van links naar rechts) de vijf prijswinnaars Femke Panhuysen (5 jaar), Megan Keijzer (6 jaar), Mu- riël Franken (3 jaaf), Pieter van Gorkum (12 jaar) en Nadine de Waardt (9 jaar).' WADDINXVEEN - Zondag ochtend 26 mei om half tien- wordt er in de hervormde Im manuëlkerk (Prinses Beat- rixlaan) een jeugddienst gehouden. Het thema van de dienst is ’Aanpakken en weg wezen?’ Voorganger is de Waddinxveense predikant ds. A.A. van Houwelingen. Muzi kale medewerking wordt ver leend door de solozanger Ro bert Korsloot. telijke) toegangsweg naar het nieuwe winkelhart een zeer nadelige invloed op de bereik-' baarheid van het centrum. En dat terwijl het juist nood zakelijk is de bereikbaarheid zo optimaal mogelijk te ma ken, mede gelet op de sterke concurrentiein de driehoek Gouda, Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. ’Bovendien heeft deze aan passing, waarbij wijzigingen in de verkeersstroom worden voorgesteld in de Kanaal straat en de Stationsstraat, zeer nadelige gevolgen voor de bereikbaarheid van het Brugcentrum’, voorspellen de middenstanders. Volgens hen geeft dit alles nog een extra probleem met betrekking tot het bevoorradingspunt aan de noord-oostzijde (achter de ABN-AMRO Bank), welk punt slechts via de parkeer plaatsen is te bereiken. ’Dus ook het bedienend vrachtverkeer moet langs de geparkeerde auto’s rijden (over het algemeen zijn dat vrachtwagens met de maxi maal toegestane lengte)’. De Ondernemers Vereniging Waddinxveen denkt dat deze situatie ongetwijfeld veel pro blemen gaat betekenen voor pand aan Tweede Bloksweg 60 in Waddinxveen. Op het programma van het een dag durende open huis staat ’s morgens een rondrit van een uur voor rijders van de Engelse zelfbouwauto Lomax (kitcar). WADDINX VEEN - De 44 collectanten die in Waddinxveen hebben gecollecteerd vor het Nationaal Fonds Kinderhulp hebben ƒ4.083,20 opgehaald. WADDINXVEEN - Van brood- en banketbakkerij De Graaff (Zuidkade en Zuidpla- slaan) hebben de winnaars van de kleurplaatwedstrijd hun gewonnen koala-knuffel- beesten gekregen. De kleurplaatswedstrijd stond in het teken van het Koala meergranenbrood, ge bakken van paarse Australi sche tarwe. Frank de Graaff Dat is de reactie van de Stich ting Het Zuidhollands Land schap te Rotterdam, aange sloten bij de Unie van Provin ciale Landschappen. Evenals de landelijke Stich ting Natuur en Milieu en de Vereniging Natuurmonu menten is ook Het Zuidhol lands Landschap teleurge steld over het kabinetsbesluit om de HSL ten noorden van Rotterdam door het Groene Hart te traceren. Het Zuidhollands Landschap ziet in het kabinetsbesluit één positief aspect, namelijk Het ingezamelde geld is be stemd voor kinderen in Ne derland die jeugdzorg of BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het aan te leggen Bent woud tussen Zoetermeer en Waddinxveen-Boskoop verliest door de aanleg van de hoge snelheidslijn (HSL) dwars door het Groene Hart kwaliteit als bos- en na- tuurkerngebied en aan recreatieve waarde door ge luidsoverlast. Bovendien kleeft aan deze va riant het nadeel van de ver dringing van woningen en be drijven in bouwlocaties Delf- gauw, Ypenburg en Leidschenveen, die elders op gevangen moeten worden. is de enige Waddinxveense bakker die dit unieke meer granenbrood iedere dag vers bakt. WADDINXVEEN - Vrijdag avond voor een week werd in gebroken in een bedrijfsauto die stond geparkeerd langs de Sniepweg bij het Gouwebad. Het slot werd geforceerd om in de auto te komen. Uit de auto verdwenen een compres sor, twee spijkerpistolen, een elektrische schroevendraaier en diverse andere handge- reedschappen. Zaterdagmiddag werd een 39-jarige 'man aangehouden in verband met een winkel diefstal aan het Koningin Wilhelminaplein. Hij werd overgedragen aan de politie. Hij kreeg een transactie van ƒ220,-. Zondag een week geleden heeft de politie het verhoor afgesloten van drie Waddinx veense verdachten in de leef tijd van 16, 18 en 20 jaar. Zij hadden op donderdag 25 april een 18-jarige Waddinx- vener mishandeld en zijn flets in de sloot gegooid. Zij bekenden tevens een vernie ling aan een auto en het in gooien van ruiten van een school. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Gerstak- ker wasgoed van de lijn gesto len. Het betrof onder andere een paar militaire uniformen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense muziekvereni ging ’Concordia’ begint in het nieuwe seizoen met twee cursussen algemene muziekleer (AMV) voor kinderen vanaf zeven jaar. Zaterdag 22 juni is er voor geïnteres seerde kinderen en hun ouders een introductiemiddag van - (J.W. Frisoweg). zowel het vrachtverkeer als de consument die zijnn auto wil parkeren. Voor wat betreft de parkeer- faciliteiten vinden de winke liers dat de diverse wijzigin gen in het winkelplan de pro blematiek alleen maar sterk hebben vergroot. ’Al meerdere malen hebben wij kenbaar gemaakt dat de parkeerfaciliteiten al bij de eerste opzet onvoldoende wa ren. Nu echter uit aanvullen de informatie blijkt dat er meer vierkante meters wor den gerealiseerd, is er duide lijk sprake van een onaan vaardbare situatie’. Nu het aantal te realiseren vierkante meters is verhoogd eisen de gezamenlijke optrek- twee tot vier uur in clubgebouw ’De Hoge Noot’ kende middenstanders dat het aantal parkeerplaatsen evenredig wordt verhoogd. Met toepassing van de ’toch al zeer lage’ CROW-parkeer- normen komt dat volgens de OVW neer op ongeveer 700 parkeerplaatsen. ’Wanneer wij hier de 100 plaatsen van de Leidraad Sturend Par keerbeleid aftrekken komen wij uit op ongeveer 600 par keerplaatsen’, rekenen de middenstanders uit. Afgezien van het feit dat zij tegen de verlaging van het aantal parkeerplaatsen al eerder bezwaar hebben ge maakt, doch als compromis hebben geaccepteerd, stelt de OVW zich nu onverkort op het standpunt dat in het di recte gebied 600 parkeer plaatsen beschikbaar moeten zijn. Deze hoeveelheid parkeer plaatsen mag overigens niet tot gevolg hebben dat de reeds overeengekomen ge middelde huurprijs moet worden aangepast, aangezien het aantal vierkante meters ook is toegenomen. Verder hebben de midden standers ontdekt dat de in het plan voor De Nieuwe Pas sage genoemde 560 parkeer plaatsen niet allemaal bin nen het plangrensgebied blij ken te liggen. ’Het is alleszins redelijk dat wij de parkeervoorzieningen tellen die op een redelijke af stand liggen vari de winkels, zoals ons uitgangspunt altijd is geweest. En dan beschikt dit plan over slechts 505 par keerplaatsen. Er zal dus voor nog ruim 100 parkeerplaat sen ruimte moeten worden gevonden’. Hoewel de Onder nemers Vereniging Waddinx veen vanwege de sterke koop- krachtafvloeiing de noodzaak van een snelle realisatie van De Nieuwe Passage van zeer groot commercieel belang acht, is het echter niet zo dat de belangrijkste randvoor waarden voor het optimaal functioneren van het winkel hart hieraan ondergeschikt worden gemaakt. ’Zeker niet met de weten schap dat onvoldoende par keerplaatsen en een minder goede bereikbaarheid funest kunnen zijn voor het welsla gen van het centrum’. De middenstanders gaan er in hun brief van uit dat in het belang van consument en on dernemers bij de besluitvor ming ernstig rekening zal worden gehouden met de op vattingen van de OVW en dat in wijsheid pas het groene licht zal worden gegeven na dat een passende oplossing voor de knellende parkeer- problematiek is gevonden. Het middenstandsbestuur heeft dat ruim een week gele den geschreven in een door secretaris C. Cuvelier onder tekende brief aan het college van Burgemeester en Wet houders en de gemeenteraad. In De Nieuwe Passage moe ten volgens de OVW tenmin ste 600 parkeerplaatsen be schikbaar zijn, terwijl er in het gebied zelf’maar’ 505 (ex clusief 55 parkeerplaatsen daar buiten) zijn gevonden en dat zijn er dus 100 te weinig. De gezamenlijke winkeliers zeggen een dezer dagen ken nis te hebben genomen van een aantal wijzigingen in het centrumplan De Nieuwe Pas sage, waarover de gemeente raad vanavond (woensdag 22 mei) een definitief besluit neemt. Na in- en extern over leg geven de aangebrachte wijzigingen de middenstan ders in ieder geval geen aan leiding het eerder ingenomen positieve standpunt over de locatie, de omvang en huurprijs te wijzigen. ’Dit is echter geheel anders met betrekking tot het ver keerscirculatieplan en de parkeerfaciliteiten’, aldus de Ondernemers Vereniging Waddinxveen. ’Met de voor gestelde aanpassing in het verkeerscirculatieplan met betrekking op het directe ge bied rondom het centrum zijn onze bezwaren alleen maar toegenomen’. Volgens de mideenstanders heeft de aanpassing van het structuurplan met één (wes- Lomax is een kitcar (zelfbouwauto), vorm gegeven door Ni gel Whall, een Engelse fabrikant van polyester onderdelen. De basis van zijn ontwerp is de Morgan Tricycle uit de jaren twintig. WADDINXVEEN - Van daag - woensdag 22 mei - gaat in het Waddinx veense buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan) het nieuwe ontmoetings punt ’The Teenage Place’ van start. The Teenage Place moet elke woensdag van 15.00- 22.00 uur en elke donder dag van 15.00-18.00 uur een vaste plek worden voor tieners van 12 tot en met 16 jaar. Ze kunnen hier twee da gen in de week leeftijdge noten ontmoeten, samen een spelletje spelen, huis werk maken of gezellig wat drinken en praten. Bovendien zal er in The Teenage Place elke maand een workshop worden gehouden over onderwerpen die tieners interesseren. Er zal ook een Tiener Inspraak Groep worden opgezet, waarin ze kunnen mee praten over bijvoorbeeld eigen activiteiten. Aan het begin van de nieuwe cursus hoeven de kinderen nog geen instrument te kie zen. De kinderen spelen eerst op instrumenten die in het oefenlokaal aanwezig zijn. Na het doorlopen van beide AMV-cursussen kunnen de kinderen in samenspraak met de docent een instrument kiezen wat bij hen past. Daarna kan men de opleiding vervolgen bij gediplomeerde docenten voor houtblazers, koperblazers of slagwerk, waarna er de mogelijkheid bestaat de bonddiploma’s A tot en met D te behalen. De AMV-1 en AMV-2 worden eenmaal per week gegeven. De lesuren zijn waarschijn lijk op donderdagmiddag in ’De Hoge Noot’. De AMV-1 cursus van 16.30 uur tot 17.20 uur en de AMV-2 cur sus van 17.20 tot 18.10 uur. De lessen worden gegeven door P. Boer, gediplomeerd muziekdocent en dirigent van Concordia. Hij is tevens do cent aan de onderwijsinstel lingen De Goudse Waarden (Gouda) en de christelijke school Willem de Zwijger (Schoonhoven). De kosten voor de AMV-cur sus bedragen 190,- per cur susjaar, exclusief de kosten voor een blokfluit en lesboek je (van 30,-). Voorafgaand aan deze cursus zal Concor dia eerst een introductiemid dag organiseren op zaterdag 22 juni van twee tot vier uur. Tijdens deze middag kunnen de kinderen vanaf 7 jaar spe lenderwijs kennismaken met de AMV-cursus. Een aantal onderdelen uit deze cursus zullen op die middag behan deld worden. Ter afsluiting speelt het bigband-oplei- dingsorkest. Ook ouders van toekomstige leerlingen zijn op deze mid dag van harte welkom. Voor meer informatie of voor in schrijving kan men zich wen den tot Joke Bouman (tel. 0182-619569) of Jan Romijn (tel. 0182-616297). Tel.: Stuur deze-bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008. 2400 VB Alphen aan den Rijn. Volgens Concordia kan een mens muziek niet missen. ‘Als je vrolijk bent kun je dat laten horen. Als je niet vrolijk bent kan muziekje een hand je helpen. Muziek maken is leuk. Je beleeft er veel plezier aan', staat er in de AMV-in- formatiefolder van de Wad dinxveense muzikanten. Veel mensen denken dat het moeilijk is om het te leren, of dat het schrikbarend duur is. Dat is een misverstand. Mu ziek maken kan iedereen le ren en het hoeft zeker niet duur te zijn'. De informatiefolder gaat over algemene muziekleer (AMV), die Concordia onder de aan dacht brengt van kinderen vanaf 7 jaar en hun ouders. AMV is een basiscursus en staat aan het begin van de muziekopleiding. Daarom houdt Concordia speciaal voor kinderen deze cursus. In deze cursus muziekleer le ren kinderen te luisteren naar muziek, muziek te ma ken en noten te lezen. Verder oefenen de kinderen het rit megevoel, het gehoor en de stem. Tijdens de AMV-lessen zin gen de kinderen veel, maar daarnaast spelen ze ook op ritme-instrumenten, varië- Groene Hart. Maar dit betekent dat 4e rest niet in een geboorde tunnel komt, dus op maaiveld, op een dijklichaam of spoorvia duct dan wel verzonken. En dat betekent slecht nieuws. Het aan te leggen Bentwoud verliest volgens de stichting kwaliteit als bos- en natuur- kerngebied en aan recreatie ve waarde door geluidsover last. De verbinding met andere natuur- en recreatiegebieden wordt gedeeltelijk geblok keerd. Migratie van bos- en moerasdieren van de duinen en binnenduinbossen via het Bentwoud naar het Rotteme- rengebied, Hitland en de Krimpenerwaard en omge keerd wordt zo bemoeilijkt. De toekomstige woonwijk Zoetermeer-Oost zal 1.000 woningen minder kunnen omvatten. Het Zuidhollands Landschap WADDINXVEEN - De weke lijkse zendtijd voor de kerken bij de lokale RTW-radio wordt zondag 26 mei van 9.00-12.00 uur verzorgd door de Gereformeerde Kerk (Vrij gemaakt). Om tien uur kan men luiste ren naar de uitzending van de kerkdienst uit de Kruis: kerk (Passage). De uitzen ding begint om negen uur met kerkmuziek. Om kwart voor tien kunnen de kinderen luisteren naar een verhaal uit de bijbel. Na de kerkdienst volgt een doorlopend programma dat in het teken staat van Pinkste- ren, het feest van de komst van de Heilige Geest. Poëzie wordt afgewisseld met medi tatie en muziek. Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnerrient, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Toen Henri in een Engels kit- carblad de Lomax had zien staan, was de beslissing niet moeilijk. Samen met Peter is hij naar Engeland gegaan om een bouwpakket op te halen. Deze eerste Lomax, in de ja ren twintig vorm gegeven door Engelse polyesterfabri- kant Nigel Whall, werd met zoveel enthousiasme ge bouwd, dat ze besloten meer te gaan doen met Lomax. Zo ontstond er het bedrijfje met de naam Auto Bouw Service. Het Waddinxveense tweetal legde zich toe op het verbete ren en verfraaien van beves- tigingsbeugels, uitlaten en andere accessoires. Al snel leverde Auto Bouw Service niet alleen beugels en uitlaten door heel Nederland, maar werdmi ook de Belgi sche en Duitse importeurs enthousiaste afnemers van deze onderdelen. Auto Bouw Service kreeg meer en meer oog voor het de tail, waardoor steeds nieuwe dingen werden uitgedacht. Inmiddels hebben de demon- stratie-auto’s van ABS meer dere prijzen gewonnen bij verkiezingen. Het Waddinxveense Auto Bouw Service is in Nederland het adres geworden waar particulieren zelf de mooiste en onderling allemaal ver schillende Lomaxen kunnen bouwen. Naast bouwbegelei- dat er een geboorde tunnel ding en adviezen staan aan zou moeten komen onder het de Tweeede Bloksweg ook de veenweidegedeelte van het mooiste demo’s om de kunst van af te kijken. Auto Bouw Service is elke za terdag geopend van half tien tot half vijf. Ook op andere dagen is het bedrijf geopend, maar dan volgens afspraak (tel. 0182-632410). Brood- en banketbakker Frank de Graaff temidden van de vijf kleurnlaatwinnaars. (Foto: Brood- en banketbakkerij De Graaff). '1 Naam: Adres: Plaats: I Postcode: (voor controle op de bezorging) y ■V r-'- I»

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 27