Medailles voor heren van TOOS Eindelijk weer winst voor Korbis-korfbal 'Van Dijk-toernooi' met W'veense clubs T. v.d. Oord grootste kanshebber op WSV-titel Succes voor Barry van Bommel Berlinda en Marjoleine Verweij naar NK C-lijn Korfballers eindigen op gedeelde tweede plaats Zaterdag 1 juni finale Waddinxveen-Lekkerkerk Kwiek-tafeltennis naar regionale klasse De Sperwer Klaverjassen mlUïisH Jan Kersbergen sjoelkompioen Geslaagden B-diploma Jeugd schaakt in Dordrecht HH WOENSDAG 22 MEI 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 Dijk-toernooi bij het zilveren Argon verdiende 6-2 voorsprong werd genomen. De Waddinxveense jiu-jitsuka Barry van Bommel veroverde vier bekers. schappen beleefde de Wad- teams. FOCWM stekende wedstrijd, waarin ze het op moest nemen tegen 65 andere turnsters. Berlinda Verweij (13), die in maart op een voorronde de ROTTERDAM/WADDINXVEEN - Tijdens de ’Open-Jon- gensdag’ in Rotterdam, een turntoernooi voor jongens in alle categorieën, hebben de deelnemers van het Wad- Visser, Laura Vermeer Willianne de Wit. Kwiek-2 kon het niet waar maken in de eerste klasse der gradatie en dat zelfde gold ook voor Kwiek-4 en Kwiek-5 in de tweede klasse promotie. Nadat vorig seizoen alle wer- dat het een Daar moest Maarten probe ren zich te plaatsen voor de Nederlandse kampioenschap pen. Op basis van zijn prestatie in Rotterdam kon Maarten Wit- teman de play-off met ver trouwen tegemoet zien. Hij behaalde onder meer een 7.85 voor lange mat, een 7.90 voor sprong en een 7.85 voor brug. De Waddinxvener behaalde een totaal van 44.00 en ein digde daarmee op een fraaie HEERENVEEN/WADDINXVEEN - Tijdens de in Heer- enveen gehouden laatste plaatsingswedstrijd voor het Nederlands kampioenschap C-lijn hebben de Waddinx veense Pro Patria-turnsters (Zoetermeer) en zusjes Berlinda en Marjoleine Verweij zich met goud en brons geplaatst voor deze titelstrijd van volgende zaterdag 1 juni in Naarden. In niveau 3c waren er weer drie TOOS-deelnemers. Jur- jen van Pruissen, Niek Buijs en Anton Stoter moesten eveneens in Heerenveen in actie komen en konden deze wedstrijd dus gebruiken om nog een keer onder wed- strijdspanning hun oefenin gen te draaien. teams kampioen, te weten Kwiek-8 in de derde klasse degradatie, Kwiek-10 in de vierde klasse promotie en Kwiek 17 en 18 in de vijfde MOERKAPELLE - Elf jeugdschakers uit Moerka- pelle hebben in Dordrecht met 50 anderen meegedaan aan het Groothoofd-jeugd- toernooi. Bij de jongste ca tegorie E deden Stefan Ren- sen (derde plaats), Ron Droog en Michael van Eijk (23e plaats) hun uiterste best. In de D-categorie was Moerkapelle met zes deel nemers de grootste leveran cier van schaaktalent. Mi- chiel Rensen bègon wel erg voortvarend met 3 uit 3. Hij stond hiermee erg hoog in het klassement. Daarna kreeg hij vier nederlagen te incasseren. Eerstejaars Saskia Droog wist zich te handhaven met een 24e plaats. Sander Her tog en Kevin Bakkers wer den 12e en 16e. Hugo van Elteren werd 3e. Aart-Jan van Vliet veroverde een 7e plaats. Bij de ouderen had den Jesse van Elteren en Aron Kroon het zeer zwaar. Vooral het grote leeftijds verschil tussen de deelne mers 12-18 jaar) zorgde er voor dat beide spelers slechts drie punten haal den. Ondanks het feit dat beiden goed schaakten ein digden ze toch onderaan in het klassement. Uitdager A. van Nieukerke, debuterend in de subtop, bes treed de kampioenskandi- daat met open vizier. Met di rect en aanvallend schaak in de opening werd de beginstel- ling van zijn opponent al ge lijk tot een fiasco omgetoverd. Gevolg hiervan was dat de subtopper steeds meer grip op het spel kreeg en zo zijn te- wijl de TOOS-heren zich van hun beste zijde lieten zien en stuk voor stuk een wedstrijd turnden kon echter geen van hen een medaille in de wacht slepen. Vincent Dijkstra was, mede dankzij zijn fraaie 9.60 voor voltige en 8.35 voor brug, de gen. De poule-indeling ziet er beste TOOS-turner. Hij werd vijfde met een totaal van 44.95. Michel Brand eindigde met 41.70 op de zevende plaats, terwijl Richard Nobel met 38.50 als achtste eindigde. Tim Verkleij behaalde 32.70 en werd daarmee elfde. Maarten Witteman kwam uit in niveau 4c. Voor hem was deze wedstrijd een test voor de zaterdag gehouden play- Wie voorrang heeft is hier minder belangrijk dan wie straks de auto herstelt. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft voor de huishoudelijke competitie in het Anne Frank-centrum de 32e ronde afgewerkt. Met off wedstrijd in Heerenveen. de zomer in aantocht blijkt het schaakbord nog altijd in trek. Er werden weer stevige partijen uitgevochten, waarbij verrassingen niet uitbleven. te met Angelique Poort (Hil- Deze kon hij, ondanks de 8.00 voor ringen, niet meer goed maken en dus eindigde hij met een totaal van 48.10 op een keurige tweede plaats. In niveau 5c had TOOS vier Het toernooi is nog nooit door een Waddinxveense voetbal club gewonnen. Het hoogst eindigde Be Fair met een 4e plaats in 1987, een 3e plaats in 1993, een 4e plaats in 1994 en een 3e plaats in 1995. In de afgelopen toen jaar wist steklasser Argon als gastheer WSE in 1995 als 4e te eindi gen. Waddinxveense topscorers in organisator de loop der jaren waren in 1990 Arjan Groenendijk van Be Fair met drie doelpunten en in 1995 Erwin Pleus van WSE met vier doelpunten. Met in totaal 28 deelnemende voetbalploegen en ruim 300 voetballers bereikt het jaar lijkse ’Mijndert van Dijk- toernooi’, dat voor de tiende keer wordt gehouden en gra tis toegankelijk is, een nieu- WADDINXVEEN - In deze weken is het druk op het sportcomplex van de voetbal vereniging Waddinxveen (Sn- iepweg) in verband met de voetbalwedstrijden voor de Sportweek Waddinxveen. Vrijdagavond 24 mei wordt er echter niet gevoetbald. De klaveijascommissie van Waddinxveen-voetbal houdt dan een koppelklaveij as avond. Vanaf half acht is de kantine op het sportcomplex ‘de Sniep' geopend en om acht uur wordt er begonnen. Er zijn weer schitterende prijzen te verdienen. De kosten be dragen 10,- per koppel. Basis^ voor de gunstige stand bracht Esdo opnieuw naast Korbis. Met nog een paar mi nuten spel leken de Waddinx- veners via invaller Marion van Zwet de winnaar te wor den (10-9), maar in de slotse conden sleepte Esdo vlak on der de korf een puntendeling uit het vuur (10-10). Een uitslag waar eigenlijk ge in niveau 6c was Mark Brand de enige TOOS-deelnemer. Dit weerhield hem er echter en Tim Verkleij. Zij hadden keer op zijn naam schreef. Ze niet van een goede wedstrijd echter geduchte concurrentie venhoven was in 1988 en te turnen. van de turners van ACTV Mark Brand begon goed met (Capelle aan den IJssel). Ter- een 9.30 voor sprong en een 9.10 voor rekstok. Op voltige haalde hij echter maar 6.00 en liep daardoor een achters tand op. ker is. Helaas werden Kwiek- 3 en Kwiek-5 laatste in re spectievelijk de tweede en de vierde klasse. Kwiek-4 werd één na laatste in de derde klasse. Beter verging het met Kwiek-2 dat weliswaar vier de werd, maar met slechts een gering aantal punten achterstand op de nummer 2. Kwiek-1, dat in de landelijke competitie uitkwam, had het ook erg moeilijk. Na een goed begin werd het voor Jurgen van Geest, Rutger Dijkster- huis en Gerbrand de Goeij toch steeds moeilijker om tot winst te komen. Uiteindelijk werd het vijfde, waarbij Kwiek behoud in de landelij ke klasse heeft gerealiseerd. Korbis nam meteen bij aan vang van de wedstrijd het heft in handen door doelpun ten van Frits Visser en Yvon ne Visser. Door een afstands schot van Mirjam de Boer en een doorloopbal van Yvonne Visser werd de voor de Wad- dinxveners voordelige marge weer vergroot, nadat ACKC ook de korf had weten te vin den (1-4). Korbis speelde in deze fase goed samen tegen het in de gradatienood verkerende ACKC, dat moest winnen om niet te degraderen. Het spel van de thuisploeg kenmerkte zich door veel fysieke inzet, hetgeen voor het meer op techniek spelende Korbis al tijd lastig te bestrijden is. Een afstandsschot van Mir jam de Boer kon dan ook niet verhinderen dat ACKC op ba sis van die inzet de stand weer gelijk kon trekken (5-5). Korbis bleef aan de goede kant van de score doordat Ja- co Wineke een strafworp wist te verzilveren. ACKC scoorde vervolgens weer de gelijkma ker, maar door doelpunten van Yvonne Visser en Ellen van den Ent wist Korbis de 6- 8 ruststand te realiseren. Na de thee was Korbis over duidelijk de betere ploeg. Wifn Lebbing wist tweemaal achter elkaar de korf te vin den en bracht daarmee een 6- 10 stand op het scorebord. Door een afstandschot van Mark van der Brink en een strafworp van Jaco Wineke werd het dozijn doelpunten van Korbis volgemaakt (7- 12). Via afstandschoten van Mark van den Brink, Jaco Wineke en Mirjam de Boer werd de voorsprong verder uitgebouwd (9-15). Ook het tweede team van Korbis behaalde een knappe uitoverwinning bij Sagitta 2 (Ridderkerk). Het vierde team, dat al kampioen is, be haalde een ruime overwin ning op THOR (Rotterdam), terwijl Korbis 5 met 12-9 won van Sagitta 5. we mijlpaal in de geschiede nis. Het oude record dateert van vorig jaar, toen bij het Al- phense Alphia 24 teams in actie kwamen. Volgende week zaterdag 1 juni treedt de Mijdrechtse zondag-eer- WADDINXVEEN - Tijdens de open Deense kampioen- venhoven was in 1988 1993 de sterkste, Alphense Boys won in 1992 en 1994. Het Woerdense Sportlust ze gevierde eerder in 1990. goede Zaterdag-eersteklasser ARC was in 1987 de eerste win naar van het Van Dijk-toer nooi. Nicolaas Boys (1989) en Floreant (1991) brengen het totaal aantal winnaars op ne- den medaille in de categorie junioren (13-, 14- en 15-jari- gen). In de avondwedstrijd moest Maijoleine Verweij turnen in de categorie jeugd (11- en 12-jarigen). Voor haar was het weer de eerste officië le wedstrijd nadat ze half fe bruari haar elleboog had ge broken. Marjoleine, die veel training miste en nu ge plaagd werd door een lichte ontsteking in haar knie, had een zware dobber aan de 52 andere turnsters. Op brug kreeg ze 8.45. Na het onderdeel balk, waar ze 7.90 behaalde, stond ze op een ne gende plaats. Op vloer kreeg ze 8.10 en met haar mooie paardesprong (9.20) kreeg ze het toch nog voor elkaar om met 33.65 totaal op een derde plaats te eindigen. Ze mocht de bronzen medaille in ontvangst nemen. Zowel Berlinda als Marjoleine wis ten zich met deze wedstrijd te plaatsen voor de finale C-lijn. Helaas wisten hun Pro Pa- tria-ploeggenootjes Sabine Harmes en Saskia van Dijk, respectievelijk turnend in de categorieën junioren en seni oren, zich niet te plaatsen voor deze finale. Toch turnden ook deze meis jes een uitstekende wedstrijd. Sabine haalde een totaal van 32.50, slechts 0.05 te weinig voor deelname. Ook Saskia turnde een mooie wedstrijd met een uiteindelijk totaal van 32.40. WADDINXVEEN - Jan Kersbergen is dit seizoen kampioen geworden van de Waddinxveense sjoelers, ondanks zijn vijfde plaats op de slotavond. Verrassend tweede in het eindklassement werd Wim Slingerland jr. De verdien stelijke derde plaats was voor André van Gemeren. Alle spelers kregen een be ker en Jan Kersbergen na tuurlijk de wisselbeker door houthandel Alblas beschik baar gesteld. Onder het ge not van een drankje en een hapje werd het seizoen be sloten. De uitslag van de laatste ronde: klasse A: 1. Cees Kuipers 1438, 2. André van Gemeren 1399, 3. Wim Slingerland jr. 1380; klasse B: 1. M. Renesse 1332, 2. B. Brouwer 1282, 3. Bas Kop penaal 1271; klasse C: 1. Jan Olie 1228, 2. Cor van Gils 1191, 3. Dirk Faas 1153; klasse D: 1. Corry ’t Hart 1172, 2. Corry Boeg- heim 1154, 3. R. van Wijk 1132; klasse E: 1. Dick Es- veldt 979, 2. Yvonne Kers bergen 960, 3. Gerrit Loef 911. ALMKERK/WADDINXVEEN - Na een aantal nederlagen op rij heeft Korbis-korfbal eindelijk weer een wedstrijd in winst kunnen omzetten. In Almkerk won het achttal van trainer-coach Simon Trommel op overtuigende wijze van ACKC met 9-15. Door deze zege behoudt Kor bis de mogelijkheid om het veldseizoen op de tweede plaats in de derde klasse af te sluiten. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 1 juni speelt Wad dinxveen-voetbal de (verzette) finalewedstrijd om de KNVB-beker tegen Lekkerkerk. Dat gebeurt inn Haast recht, tegen welke club met die naam zondag werd ge speeld voor de nacompetitie. In' de wedstrijd tegen Am- merstol zat Waddinxveen (7- 2) kennelijk al met de ge dachten bij de start gegane na-competitie. Zonder bezieling, maar ook zonder vaste waarden als Pa trick Külman en Raymond Beij, werd bij de gastclub aangetreden. Net als bij de voorgaande twee wedstrijden werd de Waddinxveense de fensie snel twee keer gepas seerd. Tegen Haastrecht werd voor de competitie door goed spel een 0-2 achterstand alsnog omgebogen tot 2-2. In de hal ve finale voor de Goudse KNVB-beker werd zelfs een 2-0 achterstand tegen Oude- water-zaterdag omgezet in een 2-3 overwinning. Met het scoreverloop van die laatste wedstrijden in het achterhoofd, maakte Wad dinxveen zich niet echt zor gen over de reeds na zes mi nuten ontstane 2-1 achters tand. Zelfs ondanks de 6 Van links naar rechts de Kwiek-tafeltennissers van teams die kampioen zijn ge worden: Martien van Klink, Roland v.d. Werf (team 8), Nico Kers (team 10), Gerard Venmans (team 8), Jan Dib- bets (team 10), Theo van Hattum, Sjaak Kuijf, Hans Smit (team 17), Roy Hor nung en Rina Dibbets (team 18). Op de foto ontbreken Martien van Tol (team 10), Gerard Postma en Ronald van As (team 18). (Foto: Kwiek-tafeltennis). was het frequente balbezit, voortkomend uit geconcen treerd en zuiver positiespel. De zuiverheid van het af standsschot liet echter te wensen over. In de goede eer ste helft scoorden Yvonne Visser en Jaco Wineke. De tweede helft was van iets minder gehalte. Zonder dat zien de gehele wedstrijd Esdo gesteld kan worden dat Esdo het minste recht op had, sterker speelde, wat het wel maar er wel vooor zorgde dat zo dat de bezoekers vaker in beide achttallen gezamenlijk op de tweede plaats van de ranglijst eindigden. 1 WADDINXVEEN - In de laatste veldcompetitiewed- I strijd van het Waddinxveense Korbis tegen Esdo (Koc- I kengen) konden de toeschouwers genieten van een goe- I de korfbalwedstrijd. Vooral de eerste speelhelft speel de Korbis constant goed. Zo goed zelfs dat een zeer ruststand (4-1) was er nog hoop. Maar de door Waddinxveen ingebrachte wissels gaven niet voldoende kracht en in spiratie om ook maar iets dichterbij Ammerstol te ko men. Ammerstol bleef goed spelen en gebruik maken van de niet zekere Waddinxveen se defensie. Het scoorde na de rust weer drie keer en alleen Richard de Jeu wist de keeper van Ammerstol (net als in de eer ste helft) te passeren. Voor Waddinxveen geen goed resultaat, maar met het oog op de na-competitie toch ook weer niet slecht: geen extra kaarten en geen blessures. De naar de vierde klasse ge promoveerde afdelingsclub Be Fair heeft het siezoen af gesloten met een gelijk spel (1-1) tegen het gedegradeerde SPV (Polsbroek). Vlak voor rust had Manfred Sleeuwen- hoek de Waddinxveners op voorsprong gezet. als volgt uit. In poule A Sportlust, Argon, Alphen, Bo degraven, SVOW, Vep en Flo reant; in poule B Zevenho ven, MSV, MMO, Rijnstreek, Woubrugge, Alphia en Reeuwijk; in poule C Nicolaas Boys, Alphense Boys, GSV, Oudewater, Waddinxveen, Unio en Be Fair en in poule D Montfoort, CSW, TAW, Roh- da, Koudekerk, ARC en WSE. De grootste verrassing was de nederlaag van W. Hen- nink, met als gevolg dat kop loper T. v.d. Oord zich nu heel duidelijk als de belangrijkste kampioenskandidaat heeft gepresenteerd. Hij zal vrijwel zeker dit seizoen de Wad dinxveense schaaktitel in de wacht slepen. Uitdager W. v.d. Hoek had de eer koploper T. v.d. Oord te bestrijden en dat bleek geen gemakkelijke opgave. Als vanouds een degelijk spelen de T. v.d. Oord, die zonder franje en risico een stelling wist op te bouwen, die voor alsnog als een gelijkopgaande partij beschreven kan wor den. Tijdens het middenspel en zeker in het eindspel zette de koploper zich scherp, waarbij de uitdager steeds meer spel werd ontnomen en zich uiteindelijk bij een nul moest neerleggen. De verrassing van deze on derlinge ronde was de neder laag van W. Hennink (2), die in A. van Nieukerke, spelend met de zwarte stukken, zijn reuzendoder moest ontdek ken. genstander de gehele partij enige vorm van ontwikkeling wist te ontnemen. In de slotfase wist A. van Ni eukerke met degelijk spel een voor hem historische over winning te behalen. Deze ne derlaag zal W. Hennink waarschijnlijk nog lang zal heugen. Verder ging B. Jansen (3) met tweede plaats, de kampioensrace door, door na een lang gevecht L. Wille men te verslaan. Hij pakte zo de tweede plaats, waarbij prolongatie van zijn kam pioenstitel zeker nog moge lijk is. Eveneens bleef H. van Woudenberg (4) meedoen, door G. v.d. Knaap op verlies te zetten. Een aantrekkelijke partij, die alle kanten opkon, met volop aanvallend schaak en de no dige risico’s, waarbij H. van Woudenberg nu de derde plaats wist te bezetten. In de subtop een opvallende opkomst van L. v.d. Haven die nu verrassend H. Smitskamp onder de tafel wist te spelen. Vermeld mag worden dat deze winst de zes de overwinning op rij zou worden. Ook in de subtop aanwezig N. Dannis, die met opnieuw een winstpartij T. Kuiper de oren wist te was- 45.65 op een gedeelde derde sen. In de middengroep remi- plaats uit kwamen, se-partijen tussen J. Muit en T L. Ellers en tussen J. Stam en i T. Wiersma, J. van Oort blijft naar boven klauteren door nu 1 C. Asscheman te verslaan. 1 Verder positieve uitslagen voor T. Goor, P. van Offeren en M. Moerland tegen respec tievelijk A. v.d. Starre, F. Rit ter en H. van Offeren. Ook waren er punten voor J. van Sandijk, die een remise- aanbod afsloeg en na een hec- tische slotfase in de laatste seconden tegenstander G. To renbeek op verlies wist te zet ten. In de kelder van de schaakdi- visie verwijderde H. Stouten zich enigszins van de onder ste plaatsen door A. Brobbel puntloos achter zich te hou den. De partij J. Ponsioen te gen A. Versluis en H.E. van Offeren tegen D.J. van Offe ren eindigden gelijk. J. Smit wist enigszins uit de kelder te ontsnappen door erg simpel hekkesluiter U. Beerends op een nulletje te zetten. balbezit kwamen en bleven. Op die manier werd binnen enkele minuten tweemaal gescoord (6-4). Daarmee was de koek voor Esdo nog niet op, want ondanks enkele lang doorgevoerde Korbis-aanval- len (die op niets uitliepen) wist Esdo wel te scoren en de stand op 6-5 te brengen. De goed leidende scheids rechter gaf daarna terecht aan Korbis een strafworp die door Jaco Wineke benut werd. Na 7-6," eveneens uit een strafworp, was het Mark van de Brink die 8-6 liet aan tekenen. Maar Esdo rook toen toch haar kansen. Er werd daar om toch nog even behoorlijk eerste plaats wist te bemach- aan getrokken om in elk ge- tigen, draaide ook nu een uit val de tweede positie op de ranglijst te veroveren achter kampioen Zuidwesters. Met nog zo’n tien minuten te De Waddinxveense begon op spelen kwamen de bezoekers vloer en kreeg voor haar oefe- op gelijke hoogte (8-8). Korbis ning 8.95. Op sprong behaal de ze 8.20 en op balk 9.05. Met een prachtige oefening op brug, waar ze voor de eer ste keer een dubbele reuzen- draai met streksalto liet zien, behaalde ze 9.15. Haar totaal 35.35 was goed voor de gou- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Roye. Weersgesteldheid: krachtige zuiden wind. Af stand 294 km. In concours 334 duiven. Gelost om 8.05 uur. Aankomst eerste duif 10.33 uur. Laatste duif 10.47 uur. Snelheid eerste duif 1979 m.p.m. Uitslagen: C. Smitskamp 1 13 34 36; T.H. Twigt Zn. 2; N. Hoogerdijk 3 6 22 28 49 56 78 79 81;Mw. E.J. de Wit 4 5; R.A. van der Made 7 15 20 35 62 77 80; W. Breedijk 8 14 29 57 58 83; J. Toor 9 10 11 33 70; Davy Hofman 12 31 75 84; J. Jansen Zn. 16 27; E. van Beek 17 18 23 38 40 41 44 45 46 65; P. Noorlander Zn. 19 21 63 68 82; M. Verbeek 24 26 42 51; J. Troost 25 39 61 64; H. Metselaar 30 48 55 72; M. Hofman 32 71 74; J. Verbakel 37 43 47 53 54 73; C.G. Hof man 50 52; Combinatie Wibo 59 60 66 67 69 76. WADDINXVEEN - Terwijl de tafeltenniscompetitie ei genlijk al voorbij is moest het eerste tafeltennisteam van Kwiek - spelend in de eerste klasse promotie - nog een wedstrijd spelen tegen Vriendenschaar. MIJDRECHT - Zaterdag 1 juni van negen tot vijf uur doen de Waddinxveense voetbalclubs Be Fair (poule C), WSE (poule D) en Waddinxveen (poule C) mee aan het 10e Mijndert van in Mijdrecht. op voor 26 winnaars van de Rijn en Gouwe-beker. Vep - van het eerste toernooi in 1987 - en Montf oort completeren het deelne mersveld. De kersverse kam pioen van de derde klasser eindigde in de strijd om de Rijn en Gouwe-beker (in 1960 gewonnen door Waddinx- veen-zaterdag,. in 1973' door WSE en in 1978 door Be Fair) als tweede achter Alphen en neemt de plaats in van Ha- zerswoudse Boys, de enige club die dit jaar verstek moet laten gaan. De 28 ploegen zijn verdeeld over vier poules, die een hal ve competitie afwerken. Het toernooi begint ’s morgens om negen uur. De wedstrijden duren twintig minuten. De muziek is in handen van de Montfoortse ZWUP-kapel. De winnaars van de vier pou les gaan over naar de halve fi nales, die om half vier op het programma staan. Om kwart over vier begint de finale van twee keer vijftien minuten. Sportlust voegde zich vorig deelnemers: Vincent Dijksta, jaar bij het ’illustere’ tweetal, Michel Brand, Richard Nobel dat het toernooi reeds twee en Deze wedstrijd betrof een promotie-degradatie wed strijd met als inzet deelname aan de regionale eerste klas se promotie. Deze klasse is nieuw en zal gaan bestaan uit klasse degradatie. Helaas de- enkele regionale afdelingen gradeerden er ook een aantal waaronder Gouda, Rotter dam en Den Haag. Kwiek had eigenlijk geen kind aan Vriendenschaar en walste heel snel naar een beslissen de 6-0 voorsprong en dat be tekende promotie en einde wedstrijd. Wim van Wage- Nadat vorig seizoen ningen, Cees Vos en Ronald jeugdteams kampioen Verboon bleven deze wed- den, bleek nu strijd dus ongeslagen. Over klasse hoger toch wat moeilij- het algemeen kan Kwiek te rugkijken op een succesvol seizoen. Er werden vier raakte echter niet in de pro blemen, hoewel bij enkele spelers zo af en toe de concen tratie zoek leek te zijn. Yvon ne Visser zette Korbis op nieuw op winst (9-8). Een twijfelachtige strafworp Net als in de voorgaande wedstrijden deden de heren weer niet veel voor elkaar on der. Jurjen van Pruissen was de beste op sprong (8.05), An ton Stoter turnde als beste op brug (7.85) en rek (7.55). Niek Buijs liet de beste oefe ningen zien op de lange mat (8.10), voltige (7.50) en rin gen (7.80). Na zes toestellen eindigde Jurjen van Pruissen met 44.25 als zesde, terwijl Niek Buijs en Anton Stoter met 45.65 op een Vorige week donderdag 16 mei zijn de heren en dames van de TOOS-keurgroep op trainingaskamp in Ooster- beek geweest. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep‘ (Sniep- weg) is dinsdag 14 mei ge zwommen voor het B-diplo ma. De beoordelingscommis sie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Namens de Natio nale Raad was H. van de Vel de als afgevaardigde aanwe zig. Er waren ditmaal 24 kan- didaatje die allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun diploma gehaald heb ben, zijn: Renee Pak, Anoes- ka Wever, Rick van Hattum, Edwin Visser, Roel Schinkel, Rick Karreman, Tom Dekker, Frederiqüe Sonneveld, Jef frey Koman, Colin Krom- schee, Joey de Bruyn, Judith Boer, Wim Jansen, Patrick dinxveense jiu-jitsuka Barry van Rootselaar, Robin West- van Bommel een ongekend dijk, Jeffrey Visser, Jessica succes. Hij veroverde vier be- Stam, Bastiaan Meijer, kers. Bij het duo-system he- Anouar Hamin, Johanna Rei- ren vormde de Waddinxvener jneveld, Ilona Steffens, Peter dit keer een koppel met Ron Visser, Laura Vermeer en Soechit (Hilversum) en be haalde de eerste plaats, goed voor goud. Daarna was het de beurt aan het mixed koppel Barry van Bommel en Angelique Poot (Hilversum). Zij haalden dit maal zilver binnen. Voorts was het fighting (indi vidueel) aan de beurt, welk onderdeel door de organisatie nog even werd opgehouden was Barry van Bommel ook hier de gelegenheid te geven aan mee te doen. En wederom dinxveense TOOS goede prestaties geleverd. Aan deze succesvol. Na een verloren wedstrijd, waaraan turners op hun eigen niveau deel partij aan teamgenoot Michel konden nemen, dede 140 turners mee. van Rijt (Eindhoven), kwam hij om de derde plaats tegen Joachim Thumfart uit Duits land te staan. Met volle over tuiging werd deze tegenstan der van de mat geveegd, en kon de Waddinxvener weder om het podium beklimmen om de derde prijs in ont vangst te nemen. Barry van Bommel, die veertien dagen geleden in Parijs ook al de Franse tiel in de wacht sleep- versum), mocht nog een keer het podium beklimmen dit keer om de beker voor de bes te vechter van het toernooi in ontvangst te nemen. I 5996 kjmpioih De schuldvraag bij schade is natuurlijk belangrijk. Maar nog veel belangrijker is de vraag wie de schade herstelt. Wij, als FOCWA Garantiebedrijf, zijn daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende service. Autoschade U kunt dag en nacht bij ons terecht. gahaateeklf GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. NOCRDKADE 24 - 2741 EV WADDINXVEEN TEL 0182-612588 - FAX. 0182-611219 Wij zijn er klaar voor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 35